Ojczym mnie bije - Proszę o poradę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-10, 02:33   #1
danny1107
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 142

Ojczym mnie bije - Proszę o poradę


Wiem, że to forum raczej dla kobiet, ale postanowiłem napisać, bo już niewiem gdzie i kogo się poradzić, a tutaj widziałem podobne wątki. Niewiem co mam robić, jestem kompletnie bezradny. Mam 18 lat, chodzę do 3 LO. Mieszkam z mamą, ojczymem i małym braciszkiem. Ojczym odkąd się wprowadził 5 lat temu regularnie mnie bije. Obrywam za wszystko, za to że talerza po sobie nie pozmywałem, że muzyki głośniej słuchałem, nawet za to że postawiłem swoje buty w korytarzu zbyt blisko jego butów. Nie mam siły z nim wygrać, ojczym wygląda jak kulturysta. Przewraca mnie na podłogę i bije pięściami albo paskiem od spodni po całym ciele. Moja mama nie reaguje, jej on nie bije ale mama jest całkowicie mu podporządkowana. Co on powie to jest święte. Ojczym zabiera mi czasem klucze i zamyka w domu, wyzywa mnie od szmat, debili itp, ciągle krzyczy, wyłącza prąd jak dłużej siedzę na komputerze. Nie daje mi żadnych pieniędzy. Jak potrzebuję np zeszyt do szkoły czy cokolwiek to muszę go długo prosić o każde głupie 5 zł. Wiem, że mając 18 lat mógłbym pójść do pracy, ale ja chcę LO skończyć, żeby na studia się dostać. Nie mam dokąd się wyprowadzić, mama nie ma rodzeństwa żadnego, a dziadkowie w domu opieki są. Dwa razy dzwoniłem na policję, przyjechali, jak zobaczyli jaki jestem poturbowany to zabrali ojczyma na komende, posiedział 24h i wypuścili go a jak wrócił to zlał mnie jeszcze mocniej. Proszę, niech mi ktoś podpowie co mam robić, dłużej tego nie wytrzymam.
danny1107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 03:34   #2
jocelyne mary
Raczkowanie
 
Avatar jocelyne mary
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 354
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Z matką rozmawiałeś? Dlaczego ona nie reaguje? Co to znaczy, że co on powie to święte, i że jest podporządkowana?! Nie rozumiem kobiety.

Zgłaszać każdą akcję ojczyma na policji.
Idź do psychologa szkolnego, porozmawiaj z nauczycielem.
Robić obdukcje po pobiciach.
Zgłosić opiece społecznej.

Edytowane przez jocelyne mary
Czas edycji: 2012-09-10 o 03:37
jocelyne mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 05:55   #3
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez jocelyne mary Pokaż wiadomość
Z matką rozmawiałeś? Dlaczego ona nie reaguje? Co to znaczy, że co on powie to święte, i że jest podporządkowana?! Nie rozumiem kobiety.
Podejrzewam, że matka autora jest zależna finansowo od partnera - bardzo prawdopodobne, skoro mają małe dziecko.

Autorze, tak jak pisze jocelyne - po każdym pobiciu staraj się albo wzywać policję, albo tylko zgłaszać się do szpitala na obdukcję. Uzbiera się papierków, które bardzo mogą Ci się przydać. Zgłoś to również do opieki społecznej, poinformuj szkołę o swojej sytuacji - oni mają sporo możliwości, żeby interweniować.

Czy masz jakieś środki własne, na przykład alimenty?
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 07:18   #4
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Masz możliwość po każdej takiej akcji iść do szpitala na obdukcję?
Przy uczelniach są darmowi prawnicy, myślę, że mimo, że nie jesteś studentem, powiedziałby Ci co masz robić.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 07:50   #5
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Zwroc sie o pomoc do szkoły, zadzwon na niebieska linię, popros o porade, co robic. Straszne to, co piszesz. Co z alimentami od Twojego ojca? POwinienes jakies dostawac. Załatwiaj sobie prace za granicą na następne wakacje zeby moc sie wyprowadzic. Popytaj o internat w Twoim miescie. W ostatecznosci wyprowadz sie i podaj matkę o alimenty, ona tez ma obowiązek Cie utrzymywac. Zawiadom opiekę społecznę, powiedz, ze były juz interwencje policji, jak wyglada sytuacja, ze w domu jest młodszy brat. Nawet jesli go nie bije, dziecko nie powinno tego oglądac. Na Twoim miejscu odłozyłabym studia w czasie, a pomyslałabym, zeby sie jak najszybciej usamodzielnic i wyprowadzic. Rób zawsze obdukcje jesli Cie pobije. Naprawde nie wiem, co jeszcze poradzic, wg mnie nie ukrywac tego, a mowic o tym głosno to jest najwazniejsze, no i wyprowadzic sie.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 07:51   #6
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

skontaktuj się z nimi http://www.niebieskalinia.pl/index.php?w=1366
tam Ci doradzą najlepiej i pokierują co robić dalej. Nie daj się chłopie!
Za każdym razem policja, niech mu założą niebieską kartę i , przepraszam Cię bardzo, ale przyklej ją matce na czole.
A Twojego braciszka ojczym nie tyka?

Acha..i moim zdaniem masz prawo planować skończenie szkoły , studia a wyprowadzić to się powinien on a nie Ty. Ale wiadomo...różnie się takie historie kończą, niemniej najpierw spróbuj poprosić o pomoc kogo się da. Policję, pomoc społeczną, szkołę, nawet przyjaciół.
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...

Edytowane przez ennkaa
Czas edycji: 2012-09-10 o 07:53
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 11:35   #7
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez ennkaa Pokaż wiadomość
skontaktuj się z nimi http://www.niebieskalinia.pl/index.php?w=1366
tam Ci doradzą najlepiej i pokierują co robić dalej. Nie daj się chłopie!
Za każdym razem policja, niech mu założą niebieską kartę i , przepraszam Cię bardzo, ale przyklej ją matce na czole.
A Twojego braciszka ojczym nie tyka?

Acha..i moim zdaniem masz prawo planować skończenie szkoły , studia a wyprowadzić to się powinien on a nie Ty. Ale wiadomo...różnie się takie historie kończą, niemniej najpierw spróbuj poprosić o pomoc kogo się da. Policję, pomoc społeczną, szkołę, nawet przyjaciół.
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-10, 11:39   #8
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez danny1107 Pokaż wiadomość
Wiem, że to forum raczej dla kobiet, ale postanowiłem napisać, bo już niewiem gdzie i kogo się poradzić, a tutaj widziałem podobne wątki. Niewiem co mam robić, jestem kompletnie bezradny. Mam 18 lat, chodzę do 3 LO. Mieszkam z mamą, ojczymem i małym braciszkiem. Ojczym odkąd się wprowadził 5 lat temu regularnie mnie bije. Obrywam za wszystko, za to że talerza po sobie nie pozmywałem, że muzyki głośniej słuchałem, nawet za to że postawiłem swoje buty w korytarzu zbyt blisko jego butów. Nie mam siły z nim wygrać, ojczym wygląda jak kulturysta. Przewraca mnie na podłogę i bije pięściami albo paskiem od spodni po całym ciele. Moja mama nie reaguje, jej on nie bije ale mama jest całkowicie mu podporządkowana. Co on powie to jest święte. Ojczym zabiera mi czasem klucze i zamyka w domu, wyzywa mnie od szmat, debili itp, ciągle krzyczy, wyłącza prąd jak dłużej siedzę na komputerze. Nie daje mi żadnych pieniędzy. Jak potrzebuję np zeszyt do szkoły czy cokolwiek to muszę go długo prosić o każde głupie 5 zł. Wiem, że mając 18 lat mógłbym pójść do pracy, ale ja chcę LO skończyć, żeby na studia się dostać. Nie mam dokąd się wyprowadzić, mama nie ma rodzeństwa żadnego, a dziadkowie w domu opieki są. Dwa razy dzwoniłem na policję, przyjechali, jak zobaczyli jaki jestem poturbowany to zabrali ojczyma na komende, posiedział 24h i wypuścili go a jak wrócił to zlał mnie jeszcze mocniej. Proszę, niech mi ktoś podpowie co mam robić, dłużej tego nie wytrzymam.
sorry, ale dla mnie to nie brzmi zbyt realistycznie. Gdzie jest twoja matka? bije cie paskiem od spodni po całym ciele, a ona nie reaguje? gdybyś faktycznie był mocno bity, to pewnie byłoby to widać - matka powinna coś zrobić, szkoła też na pewno by się tym zainteresowała. a jeśli to prawda, to powinieneś powiedzieć o tym matce, a ona powinna podjąć jakąś decyzję, w końcu jesteś jej dzieckiem. nic innego nie możesz zrobić, przemęcz się do maja i odejdź z domu.
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 12:01   #9
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
sorry, ale dla mnie to nie brzmi zbyt realistycznie. Gdzie jest twoja matka? bije cie paskiem od spodni po całym ciele, a ona nie reaguje? gdybyś faktycznie był mocno bity, to pewnie byłoby to widać - matka powinna coś zrobić, szkoła też na pewno by się tym zainteresowała. a jeśli to prawda, to powinieneś powiedzieć o tym matce, a ona powinna podjąć jakąś decyzję, w końcu jesteś jej dzieckiem. nic innego nie możesz zrobić, przemęcz się do maja i odejdź z domu.
Przecież mnóstwo jest rodzin, gdzie ojciec katuje dzieci a matka udaje, że nie widzi. Wcale to nie jest takie nierealistyczne.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 12:41   #10
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Hej, postraja się zrobić to co inni Ci tu pisza, tzn niebieska linia, obdukcja w szpitalu, opieka społeczna, szkoła, policja. Ale najlepiej nie czekaj aż znowu Cię zleję tylko idź tam gdzie piszemy. A masz może kogoś do kogo móglbyś "uciec"?? Babcia, ciocia, ktoś Tobie bliski??

Kurcze, przykre Te jestem z patologicznej rodziny, ale na szczęście nie biłam bita ..
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 14:02   #11
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

A jaki jest stosunek ojczyma do Twojego brata?
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-10, 14:18   #12
danny1107
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 142
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Dziękuję za odpowiedzi. Ojczym mojego braciszka nie tyka. Od taty alimentów nie mam, bo ojciec nie żyje, a że nie pracował to nie mam po nim renty.
Ktoś pisał, że to co piszę jest nierealistyczne, bo szkoła by zauważyła. Tylko że ja to ukrywam. Jak mam siniaki to chodzę w golfie z długim rękawem bo się wstydze. Z wuefu mam zwolnienia co chwila. A moja matka dobrze wie, że ojczym mnie leje, ale nic nie robi. Moja matka to taki typ kobiety, która się całkowicie podporządkowuje facetowi. Dla niej on jest najważniejszy, kocha go, a mnie ma w dupie dosłownie. Jak policję wzywałem to się wręcz obraziła na mnie. Ona uważa, że najważniejsze jest to, że jest głowa rodziny w domu, a jaki on jest to już nieistotne. I niestety nie mam dokąd uciec, dziadkowie są w domu opieki, a jedyna ciotka w Toruniu mieszka.
danny1107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 16:34   #13
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez danny1107 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. Ojczym mojego braciszka nie tyka. Od taty alimentów nie mam, bo ojciec nie żyje, a że nie pracował to nie mam po nim renty.
Ktoś pisał, że to co piszę jest nierealistyczne, bo szkoła by zauważyła. Tylko że ja to ukrywam. Jak mam siniaki to chodzę w golfie z długim rękawem bo się wstydze. Z wuefu mam zwolnienia co chwila. A moja matka dobrze wie, że ojczym mnie leje, ale nic nie robi. Moja matka to taki typ kobiety, która się całkowicie podporządkowuje facetowi. Dla niej on jest najważniejszy, kocha go, a mnie ma w dupie dosłownie. Jak policję wzywałem to się wręcz obraziła na mnie. Ona uważa, że najważniejsze jest to, że jest głowa rodziny w domu, a jaki on jest to już nieistotne. I niestety nie mam dokąd uciec, dziadkowie są w domu opieki, a jedyna ciotka w Toruniu mieszka.
A że tak zapytam gdzie Ty mieszkasz?
może w maju warto uciec do tego Torunia, tam też jest szkoła wyższa, może nawet znajdzie się kierunek, który Cie interesuje.
Matkę pozywasz o alimenty (matka pracuje, jest w związku małżeńskim z tym facetem?) i uciekaj od nich, bo się wykończysz.
Zrób tak jak radzą dziewczyny, po każdej akcji szpital, policja i tak w kółko.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 16:37   #14
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
sorry, ale dla mnie to nie brzmi zbyt realistycznie. Gdzie jest twoja matka? bije cie paskiem od spodni po całym ciele, a ona nie reaguje? gdybyś faktycznie był mocno bity, to pewnie byłoby to widać - matka powinna coś zrobić, szkoła też na pewno by się tym zainteresowała. a jeśli to prawda, to powinieneś powiedzieć o tym matce, a ona powinna podjąć jakąś decyzję, w końcu jesteś jej dzieckiem. nic innego nie możesz zrobić, przemęcz się do maja i odejdź z domu.
Po pierwsze, sytuacja wcale nierealistyczna nie jest, bo i takich przypadków nie brakuje. Przemoc w rodzinie jest najczęściej oparta na tym samym modelu - jedno leje, drugie udaje, że nie widzi.

Żartujesz? Jak to nic innego nie może zrobić? Przemoc w rodzinie jest przestępstwem, jak każde inne i chłopak przede wszystkim powinien sprawę pokierować w tym kierunku. Rady w stylu 'przemęcz się i odejdź' nie skomentuję - chłopak odejdzie, katowane będzie kolejne, młodsze dziecko. Z facetem trzeba zrobic porządek i tyle. Autorze, przede wszystkim, po każdym takim 'ataku' udaj się do szpitala na obdukcję (to konieczne, żeby udowodnić fakt, że ojczym Cię bije) i na policję. Zawsze możesz (i uważam, że powinieneś) złożyć też do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Spróbuj porozmawiać ze szkolnym psychologiem (wiem, że to trudne), ale to w razie czego, także ewentualny dowód i świadek.

Jeszcze jedno pytanie, wiesz coś na temat przeszłości tego faceta?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 18:10   #15
danny1107
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 142
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Ja mieszkam w Gdańsku. Po maturze chcę wyjechać na studia jak najdalej, ale do maja jeszcze długo, a ja już tego nie wytrzymuję. Mama pracuje, zarabia dobrze, ojczym nie pracuje, obija się, ale to on rządzi pieniędzmi w domu. Mama bez jego zgody nawet głupiej pasty do zębów nie kupi. Małżeństwem są, od 5 lat.
"wisienka na torcie" - Mówi Pani żeby iść do prokuratury, ale ja miałbym tam jakiś wniosek złożyć czy jak ? I co oni dalej z tym zrobią ? Co do przeszłości ojczyma to nigdy nie był za nic karany, nie jest też alkoholikiem, ale wiem, że jego ojciec bił go w dzieciństwie. Dla mojej mamy i braciszka jest dobry, opiekuńczy. Tylko mnie nienawidzi niewiem za co.
danny1107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 18:19   #16
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez danny1107 Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w Gdańsku. Po maturze chcę wyjechać na studia jak najdalej, ale do maja jeszcze długo, a ja już tego nie wytrzymuję. Mama pracuje, zarabia dobrze, ojczym nie pracuje, obija się, ale to on rządzi pieniędzmi w domu. Mama bez jego zgody nawet głupiej pasty do zębów nie kupi. Małżeństwem są, od 5 lat.
"wisienka na torcie" - Mówi Pani żeby iść do prokuratury, ale ja miałbym tam jakiś wniosek złożyć czy jak ? I co oni dalej z tym zrobią ? Co do przeszłości ojczyma to nigdy nie był za nic karany, nie jest też alkoholikiem, ale wiem, że jego ojciec bił go w dzieciństwie. Dla mojej mamy i braciszka jest dobry, opiekuńczy. Tylko mnie nienawidzi niewiem za co.
Zadzwoń do ciotki, powiedz, że jest cieżka sprawa, może jeszcze da się zmienić szkołę w tym roku, no chyba, że chcesz z ojczymem walczyć.
Zawsze możesz matkę pozwać o alimenty.

ps. kurcze dzisiaj same takie smutne wątki, co to się dzieje?
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 18:25   #17
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez danny1107 Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w Gdańsku. Po maturze chcę wyjechać na studia jak najdalej, ale do maja jeszcze długo, a ja już tego nie wytrzymuję. Mama pracuje, zarabia dobrze, ojczym nie pracuje, obija się, ale to on rządzi pieniędzmi w domu. Mama bez jego zgody nawet głupiej pasty do zębów nie kupi. Małżeństwem są, od 5 lat.
"wisienka na torcie" - Mówi Pani żeby iść do prokuratury, ale ja miałbym tam jakiś wniosek złożyć czy jak ? I co oni dalej z tym zrobią ? Co do przeszłości ojczyma to nigdy nie był za nic karany, nie jest też alkoholikiem, ale wiem, że jego ojciec bił go w dzieciństwie. Dla mojej mamy i braciszka jest dobry, opiekuńczy. Tylko mnie nienawidzi niewiem za co.
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa składa się na piśmie. Z resztą, najlepiej udać się do Prokuratury i tam wszystko wyjaśnią. Tyle, że żeby coś w tym kierunku zdziałać trzeba miec jakieś dowody, a najlepiej też świadków. Prokuratura wszczyna wtedy śledztwo, które może (i powinno) skończyć się skazaniem faceta. Dlatego tak ważne jest, żeby każdy przypadek zgłaszać i 'udokumentować' podczas obdukcji. Nie ma się czego wstydzić, od tego m.in są lekarze Nie oszukujmy się, takie sprawy są trudne, ale warto próbować. Bo miejsce tego człowieka jest w więzieniu.

Co do pogrubionego - kwestia czasu. To się z reguły nie kończy wraz z odejściem dotychczasowej ofiary. Jak zabraknie Ciebie w domu, znajdzie sobie nową- najprawdopodobniej brata.

Ja bym mimo wszystko spróbowała porozmawiać jeszcze z matką, ale tym razem nie na zasadzie 'skarżenia się', a poinformowania , że masz zamiar po raz kolejny zgłosić sprawę na policję, postraszenia, że byłeś na obdukcji, że masz świadka, że szkoła się zainteresowała (nawet, jeśli tak nie jest), że masz zamiar udać się do Prokuratury. Może to zadziała, może ją ruszy wizja , że ukochany mógłby popaść w kłopoty. Pokaż jej, że jesteś zdeterminowany i, że nie masz zamiaru odpuścić.

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
Zadzwoń do ciotki, powiedz, że jest cieżka sprawa, może jeszcze da się zmienić szkołę w tym roku, no chyba, że chcesz z ojczymem walczyć.
Zawsze możesz matkę pozwać o alimenty.
To też jest jakiś pomysł. Jeśli ciotka byłaby gotowa pomóc. Jaki masz z nią kontakt Autorze?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany

Edytowane przez wisienka_na_torcie
Czas edycji: 2012-09-10 o 18:30
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 18:28   #18
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Współczuję ci. Masz pedagoga w szkole? Może akurat jest normalny. Przestań się wstydzić, to nie ty masz czego się wstydzić. Porusz sprawę w szkole, wbrew pozorom, to może pomóć, pedagog czy psycholog współpracuje z policją. Idź no niej (jego) jak będziesz pobity. Jak będą ślady. Matką się nie przejmuj, jak ona pozwala cię bić, nie zasługuje na nic. Po pierwsze - MUSISZ zacząć o tym mówić. Rób dokumentacje - po pobiciu idź do lekarza rodzinnego, powiedz, co cię spotkało, on też musi zareagować. I wpisać obrażenia do karty.Nie ukrywaj bicia, bo w ten sposób pomagasz mu.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 19:20   #19
KiniaaxD
Rozeznanie
 
Avatar KiniaaxD
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 659
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez danny1107 Pokaż wiadomość
Wiem, że to forum raczej dla kobiet, ale postanowiłem napisać, bo już niewiem gdzie i kogo się poradzić, a tutaj widziałem podobne wątki. Niewiem co mam robić, jestem kompletnie bezradny. Mam 18 lat, chodzę do 3 LO. Mieszkam z mamą, ojczymem i małym braciszkiem. Ojczym odkąd się wprowadził 5 lat temu regularnie mnie bije. Obrywam za wszystko, za to że talerza po sobie nie pozmywałem, że muzyki głośniej słuchałem, nawet za to że postawiłem swoje buty w korytarzu zbyt blisko jego butów. Nie mam siły z nim wygrać, ojczym wygląda jak kulturysta. Przewraca mnie na podłogę i bije pięściami albo paskiem od spodni po całym ciele. Moja mama nie reaguje, jej on nie bije ale mama jest całkowicie mu podporządkowana. Co on powie to jest święte. Ojczym zabiera mi czasem klucze i zamyka w domu, wyzywa mnie od szmat, debili itp, ciągle krzyczy, wyłącza prąd jak dłużej siedzę na komputerze. Nie daje mi żadnych pieniędzy. Jak potrzebuję np zeszyt do szkoły czy cokolwiek to muszę go długo prosić o każde głupie 5 zł. Wiem, że mając 18 lat mógłbym pójść do pracy, ale ja chcę LO skończyć, żeby na studia się dostać. Nie mam dokąd się wyprowadzić, mama nie ma rodzeństwa żadnego, a dziadkowie w domu opieki są. Dwa razy dzwoniłem na policję, przyjechali, jak zobaczyli jaki jestem poturbowany to zabrali ojczyma na komende, posiedział 24h i wypuścili go a jak wrócił to zlał mnie jeszcze mocniej. Proszę, niech mi ktoś podpowie co mam robić, dłużej tego nie wytrzymam.
Nic nie da zgłaszanie ojczyma na policję za każdym razem, jak sam napisałeś zdarzyło się to i jak wrócił dostałeś wpierdziel jeszcze większy. Najlepiej jakbyś poszedł do Opieki nie wiem czy wiesz o takim ośrodku. Musisz tam opowiedzieć wszytko, nawet to że Twoja mama ma klapki na oczach na takiego barana jak Twój ojczym, byłam w podobnej sytuacji, z tym że ja radziłam sobie z konkubentem mojej mamy bo to chucherko. Eh rozumiem że jesteś jedynakiem, i musisz mieszkać z mamą... A powiedz czy Twój ojczym jest zameldowany u Was? jeżeli nie, możesz iść na policję z wynikami obdukcji, najlepiej nie jednej, i poprosić sądownie o zakaz zbliżania się do Ciebie na 100metrów. I postaraj się porozmawiać jeszcze raz z mamą. Współczuje Ci bardzo...

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
sorry, ale dla mnie to nie brzmi zbyt realistycznie. Gdzie jest twoja matka? bije cie paskiem od spodni po całym ciele, a ona nie reaguje? gdybyś faktycznie był mocno bity, to pewnie byłoby to widać - matka powinna coś zrobić, szkoła też na pewno by się tym zainteresowała. a jeśli to prawda, to powinieneś powiedzieć o tym matce, a ona powinna podjąć jakąś decyzję, w końcu jesteś jej dzieckiem. nic innego nie możesz zrobić, przemęcz się do maja i odejdź z domu.
Koleżanko, jak tak się dzieje to rodzic nic nie widzi. Jest zapatrzony w sojego partnera, a na koniec usłyszysz zdanie, "Wymyślasz"Mogę bardzo dużo powiedzieć na ten temat bo miałam podobnie, więc jak nie jesteś tutaj żeby chłopakowi pomóc to najlepiej się nei wypowiadaj...

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

Cytat:
Napisane przez danny1107 Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w Gdańsku. Po maturze chcę wyjechać na studia jak najdalej, ale do maja jeszcze długo, a ja już tego nie wytrzymuję. Mama pracuje, zarabia dobrze, ojczym nie pracuje, obija się, ale to on rządzi pieniędzmi w domu. Mama bez jego zgody nawet głupiej pasty do zębów nie kupi. Małżeństwem są, od 5 lat.
"wisienka na torcie" - Mówi Pani żeby iść do prokuratury, ale ja miałbym tam jakiś wniosek złożyć czy jak ? I co oni dalej z tym zrobią ? Co do przeszłości ojczyma to nigdy nie był za nic karany, nie jest też alkoholikiem, ale wiem, że jego ojciec bił go w dzieciństwie. Dla mojej mamy i braciszka jest dobry, opiekuńczy. Tylko mnie nienawidzi niewiem za co.
Nienawidzi Cię za to że nie jesteś jego synem...
__________________
Michał

Razem: 25.09.2010r

Zaręczyny: 16.08.2014r

Zapuszczaaam kłaczki
było 35 jest 47 będzie 60!

Dbam o pazurki

CEL= 60cm
KiniaaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-10, 19:31   #20
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez KiniaaxD Pokaż wiadomość
jeżeli nie, możesz iść na policję z wynikami obdukcji, najlepiej nie jednej, i poprosić sądownie o zakaz zbliżania się do Ciebie na 100metrów. I postaraj się porozmawiać jeszcze raz z mamą. Współczuje Ci bardzo...
Zakaz 'zbliżania się' jest środkiem karnym i sąd może go zastosować tak, jak i karę, po 'udowodnieniu', że zostało popełnione przestępstwo. Więc tak czy siak, musi się odbyć sprawa karna, policja może jedynie pomóc w zgromadzeniu dowodów (czyli przede wszystkim policyjnych 'notatek'). Poza tym w sytuacji Autora nie będzie to takie proste rozwiązanie, skoro mieszkają razem. Zwłaszcza, że mieszkanie pewnie należy do obojga 'rodziców', skoro są małżeństwem.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany

Edytowane przez wisienka_na_torcie
Czas edycji: 2012-09-10 o 19:32
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 19:32   #21
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez danny1107 Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w Gdańsku. Po maturze chcę wyjechać na studia jak najdalej, ale do maja jeszcze długo, a ja już tego nie wytrzymuję. Mama pracuje, zarabia dobrze, ojczym nie pracuje, obija się, ale to on rządzi pieniędzmi w domu. Mama bez jego zgody nawet głupiej pasty do zębów nie kupi. Małżeństwem są, od 5 lat.
"wisienka na torcie" - Mówi Pani żeby iść do prokuratury, ale ja miałbym tam jakiś wniosek złożyć czy jak ? I co oni dalej z tym zrobią ? Co do przeszłości ojczyma to nigdy nie był za nic karany, nie jest też alkoholikiem, ale wiem, że jego ojciec bił go w dzieciństwie. Dla mojej mamy i braciszka jest dobry, opiekuńczy. Tylko mnie nienawidzi niewiem za co.
wysiadasz na przystanku tramwajowym, który się nazywa "Wojska Polskiego". jak będziesz ustawiony twarzą do tramwaju z którego wysiądziesz (w kierunku galerii bałtyckiej), po prawej stronie zobaczysz niebieski szyld z napisem o bezpłatnych poradach prawnych (na parterze, białe kraty w oknach). niestety, nie wiem w jakich godzinach i kiedy jest to biuro czynne, ale coś Ci doradzą.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 19:58   #22
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
wysiadasz na przystanku tramwajowym, który się nazywa "Wojska Polskiego". jak będziesz ustawiony twarzą do tramwaju z którego wysiądziesz (w kierunku galerii bałtyckiej), po prawej stronie zobaczysz niebieski szyld z napisem o bezpłatnych poradach prawnych (na parterze, białe kraty w oknach). niestety, nie wiem w jakich godzinach i kiedy jest to biuro czynne, ale coś Ci doradzą.
Nareszcie coś konstruktywnego. Ja z przeciwnego końca Polski, ale może ten szyld zmotywuje autora.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 20:06   #23
201607150859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 851
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Wystarczy, że zgłosisz to w swojej szkole. Żaden nauczyciel nie ma prawa zignorować takiej sytuacji i nic nie zrobić. Nie musi to być pedagog, ale np. Twój wychowawca. Powodzenia i nie poddawaj się w walce o normalne życie.
201607150859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 20:18   #24
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Autorze tu masz linki, poszukaj w googlach może znajdzie się coś co jest bliżej Twojego miejsca zamieszkania
http://prawo.univ.gda.pl/index.php?id=1&p=438
http://www.neww.org.pl/pl/pomoc/index/0.html niby dla kobiet, ale może coś pomogą
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 20:49   #25
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

A mnie dziwi jedno - nie jesteś dzieckiem, powiedz mi proszę, DLACZEGO dajesz się bić? dlaczego nie oddasz? Ja nie twierdzę, że to wyjście na stałe- ale naturalną reakcją obronną w takiej sytuacji jest chyba sprzeciw? Jesteś FACETEM, zawalcz trochę.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 20:58   #26
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;36445571]A mnie dziwi jedno - nie jesteś dzieckiem, powiedz mi proszę, DLACZEGO dajesz się bić? dlaczego nie oddasz? Ja nie twierdzę, że to wyjście na stałe- ale naturalną reakcją obronną w takiej sytuacji jest chyba sprzeciw? Jesteś FACETEM, zawalcz trochę.[/QUOTE]
gdzieś Autor pisał, że jego ojczym jest postury kulturysty, więc jak sądzę jest wielki.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 21:05   #27
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Pisał, że ten typ jest zbudowany jak kulturysta, może autor wątku jest drobny i nie ma szans...
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 21:37   #28
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

danny1107, czy zostałeś przysposobiony przez ojczyma?

Rok szkolny dopiero się zaczyna, minęło zaledwie kilka dni. Czy nie mógłbyś przeprowadzić się do Ciotki i tam skończyć szkołę?
Czy wolisz walczyć z ojczymem i doprowadzić do jego skazania?

Kiniaax, nie mów, że zgłaszanie tego na policję raz za razem nic nie da. Da. Na dłuższą metę. Dzięki temu będą dowody, że to się dzieje, od dawna, nieustannie.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 22:52   #29
danny1107
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 142
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Dziękuję za podpowiedzi. Nie pomyślałem do tej pory o opiece społecznej. Może faktycznie tam coś mi pomogą. Słyszałem o niebieskiej karcie, ale niewiem dokładnie co to jest. Boję się, że jak będą go tak zatrzymywać i wypuszczać to będę obrywać jeszcze mocniej.
"wisienka na torcie" - Dziękuję za podpowiedź z obdukcją, ale to się w szpitalu robi czy u lekarza ogólnego ? Na NFZ to jest, czy będę musiał płacić ? Z matką rozmawiałem nie raz. Jak mówię jej że pójdę na policję itp to mówi że jestem egoistą i chce rozwalić rodzinę. Z ciotką mam kontakt taki sobie, widuję się z nią raz w roku w wakacje, ale do niej nie mogę się przeprowadzić bo ona mieszka z mężem, teściową i piątką dzieci na trzech pokojach.

"kalincia" - tak mamy pedagoga w szkole, panią pedagog, ale ja się wstydzę do niej pójść z tym. Niewiem jak miałbym z nią rozmawiać.

"kiniaaxD" - Pyta Pani czy ojczym jest zameldowany. Tak jest. Mieszkanie jest własnościowe na nich oboje tzn mamę i ojczyma.

"szprotka" - wiem, gdzie to jest, to jest biuro porad obywatelskich tak ? Dziękuję za pomysł, pójdę tam chyba.

"szajajaba" - wiem, że nie jestem małym dzieckiem, nie jestem też jakimś chucherkiem, jestem normalnej postury, szczuply, nawet dość wysoki. Ale mój ojczym to tzw "paker". Wygląda prawie że jak ci kulturyści ze Strong Menów. Za każdym razem próbuję z nim walczyć. Szarpię się z nim, czasem uda mi się mu oddać, ale on ma dużo większą siłe niż ja.

"1000days" - Własnie do ciotki niestety nie mogę, bo tam miejsca nie ma, poza tym chciałbym z ojczymem powalczyć żeby jakiś wyrok dostał bo boję się, że kiedyś będzie bić mojego braciszka. Ojczym mnie nie przysposobił. Jest tylko mężem mojej matki. Nazwisko mam po swoim tacie.
danny1107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 03:34   #30
jocelyne mary
Raczkowanie
 
Avatar jocelyne mary
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 354
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że matka autora jest zależna finansowo od partnera - bardzo prawdopodobne, skoro mają małe dziecko.
To jej akurat w żaden sposób nie tłumaczy. Zgadza się na przemoc wobec własnego dziecka.
Czym Autor wątku zawinił, że jest bity? Pisze, że sam nie wie, co jest przyczyną. Jeśli tak, to ojczym jest nic nie wart (delikatnie mówiąc). Na miejscu matki Autora bałabym się, że kiedyś zrobi dzieciakowi albo nawet mnie poważną krzywdę. I co wtedy? Kto się zajmie tym młodszym?
Są instytucje, które pomagają kobietom w podobnej sytuacji (jeśli np. wśród znajomych nie mogą one liczyć na pomoc, nie radzą sobie same itp.) Trzeba chcieć. Nie rozumiem, dlaczego matka nie może chociażby pogadać z mężem. O reszcie już nie wspomnę.
jocelyne mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-09 12:20:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.