Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-23, 17:04   #3811
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Tak myślałam. Dziękuje serdecznie
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 22:23   #3812
ToTyLkoJa2
Zadomowienie
 
Avatar ToTyLkoJa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 509
GG do ToTyLkoJa2
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ja bym poprosiła o rzut okiem na :
Best, maseczka do cery trądzikowej
Aqua, Arctium Lappa & Chamomila Recutita & Arnica Montana & Tilia Cordata & Calendula Officinalis & Echinacea Purpurea & Rosmarinus Officinalis Extract, Kaolin, Hamamelis Virginiana Water, Lavendula Flower Water, Zinc Oxide, Magnesium Aluminum Silicate, Cocamidopropyl Betaine, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Allantoin, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Perfume, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexane Carboxaldehyde, Benzyl Salicylate, Linalool, Alpha Isomethyl Ionone.
__________________
fight
ToTyLkoJa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 09:33   #3813
ziarnko piasku
Zadomowienie
 
Avatar ziarnko piasku
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: West Midlands, UK
Wiadomości: 1 142
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, tydzień temu kupiłam zestaw firmy Laidbare (ponoć naturalne kosmetyki? nie wiem, przyznaję się bez bicia, że się nie znam) W zestawie był żel do mycia twarzy i maseczka zmniejszająca pory do cery tłustej/mieszanej. I tu moje pytanie: czy to faktycznie takie dobre jak piszą? w maseczce dopatrzyłam się trójglicerydów wysoko w składzie nie zapcha mnie toto jak nałożę raz w tygodniu na 10 min? i dużo olejowych składników (kurcze, sorry, naprawdę jestem zielona pod tym względem)

Laidbare, For Richer For Porer, Pore Minimiser Facial Masque
AQUA (WATER), KAOLIN (CLAY), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE (COCONUT), ISOPROPYL MYRISTATE (PALM OIL), ALOE BARBADENSIS (ALOE VERA) LEAF JUICE, GLYCERIN (COCONUT), CETEARYL GLUCOSIDE (SUGAR), GLYCERYL STEARATE (PALM KERNAL), ROSA DAMASCENA (ROSE) FLOWER WATER, ZEA MAYS (CORN COB) POWDER, CETEARYL ALCOHOL (PALM KERNAL OIL)

i z tej seri żel do mycia twarzy:

Laidbare DIY! Cleanser & Toner
Aqua(water), cocamidopropyl betaine(coconut), sodium coco-sulfate(coconut), aloe barbadensis(aloe vera) leaf juice, decyl glucoside(coconut), coco-glucoside(coconut), sodium lauryl glucose carboxylate, lauryl glucoside(coconut), dehydroacetic acid, benzyl alcohol(naturally derived preservative), sucrose laurate, alcohol(coconut), glycerin(coconut), sodium chloride(sea salt) citrus medica limonum(lemon)peel oil, citrus aurantifolia(lime) oil, glycyrrhiza glabra root extract, pumica granatum (pomegranate)seed extract, camellia sinensis(green tea) leaf extract, bertholletia excelsa(brazil nut) seed extract, purus malus(apple)fruit extract, tocopherol(vitamin E), citric extract(citrus fruits), potassium sorbate(naturally derived preservative), sodium benzoate(naturally derived preservative), citral (essential oils), linomene (essential oils).

taki trochę długawy skład jak na naturalny produkt
__________________
We all fall to the floor at some point.
It's how you pick yourself up.
That's the real challenge.
Isn't it?


ziarnko piasku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 09:48   #3814
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czy mogę prosić o analizę pod względem zapychania? Mogą powodować powstawanie nowych zaskórników?

Cetaphil DA Ultra, emulsja, skóra sucha i wrażliwa

Skład:
Aqua (Purified Water), Glycerin, Hydrogenated Polyisobutene, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Butyrospermum Parkii (shea Butter), Tocopheryl Acetate, Cyclopentasiloxane, Sodium PCA, Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Panthenol, Sodium Polyacrylate, Farnesol, Stearoxytrimethylsilane (and) Stearyl Alcohol, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Citric Acid, Sodium Hydroxide.

Flos-Lek Bio-Eco, krem na dzień
Skład:
Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tricaprylin, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Wheat Straw Glycosides, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Olea Europaea Fruit Oil, Cetearyl olivate, Sorbitan Olivate, Galactoarabinan, Simondsia Chinensis Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Squalane, Propanediol, Glycerin, Aqua, Buddleja Davidii Extract, Thymus Vulgaris Flower/Leaf Extract, Salvia Sclarea Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Cera Alba, Parfum, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Benzoic Acid

Flos-Lek Bio-Eco, krem, odbudowująco - naprawczy, na noc
Skład:
Aloe Barbadensis Leaf Juice, Cetearyl Wheat Straw Glycosides, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii butter, Glyceryl Stearate SE, Olea Europaea Fruit oil, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Galactoarabinan, Glycerin, Tricaprylin, Glyceryl Stearate, Citrate, Squalane, Salvia Sclarea Seed Oil, Buddleja Davidii Extract, Thymus Vulgaris Flower/Leaf Extract, Aqua, Sodium Hyaluronate, Cera Alba, Parfum, Propanediol, Tocopheryl Acetate, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Benzoic Acid.

__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 17:51   #3815
kamoszka
Raczkowanie
 
Avatar kamoszka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Corby
Wiadomości: 49
GG do kamoszka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witam

bardzo proszę o analizę tego żelu do pielęgnacji skóry wokół oczu. Ma on za zadanie pomagac w redukcji, wygładzeniu płytkich zmarszczek i rozjasniac cienie pod oczami, a co tak naprawdę może robic??? i czy ta chemia na końcu nie zaszkodzi ???

żel pod oczy : Seaweed and Aloe eye gel internetowej firmy Mother Nature's Goodies ( firma sprzedaje półprodukty, własne kompozycje, naturalne masła i oleje, mydełka itp.)

skład : aqua, aloe vera, vegetable glycerin, triethanolamine, witch hazel distillate, seaweed extract (chondus crispus), sea lavender extract (limonium vulgare), wild thyme extract (thymus serpylim), bladderwrack extract (focus versiculosus), seaweed extract (ascophyllum nodosum), seaweed extract (focus serratus), alcohol denat, carbomer, sodium hydroxide, benzyl alcohol, magnesium nitrate, magnesium chloride, methylchloroisothiazolino ne, methyllisthiazolinone, cl 19140, cl 16185, cl 42090
__________________
Zapuszczam włosy

Moje kudły
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=14047

Edytowane przez kamoszka
Czas edycji: 2011-07-24 o 17:53
kamoszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 21:03   #3816
MuffinBaby
Raczkowanie
 
Avatar MuffinBaby
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 165
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Używałam próbki kremu z Avonu z serii Solution sensitive botanicals night i bardzo przypadł mi do gustu. Czy mógłby mi ktoś pomóc ze składem,bo nie chcę zawieść sie na kolejnym kremie (
Oto skład :aqua, glicerin,Butylene glycol, peg-8, carbomer, peg-20 methyl glucose sesquisteate, butyrospermum parkii butter, q,2-hexanediol, caprylyl glycol, mica, titanium dioxide, sodium hydroxide, disodium edta, hydroxyethyl acrylate, steardimonium hydroxypropyl panthenyl peg-7 dimethicone phosphate chloride, isohexadecane, capric triglyceride, pyrus malus extract, polysorbate 60, portulaca oleracea extract, cucumis sativus extract, linum usitatissimum oil, sorbian isostearate, phosphoric acid, anthemis nobilis extract, citrus medica limonum extract, rose extract, camellia sinensis extract, lagerstroemia indica extract, foeniculum vulgare extract.

Bedę bardzo wdzięczna za pomoc

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Chciałbym dowiedzieć się głównie czy nie zapycha nie podrażnia i nie wysusza skóry.^^
__________________
Uśmiechnij się
MuffinBaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 22:15   #3817
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Talking Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,

Ja mam jeszcze takie pytanie, czy mogę spookojnie stosować teraz preparaty z kwasami :

Bioderma, AKN:

Skład: Water (aqua), di-C12-13 alkyl malate, c12-13 alkyl lactate, dipropylene glycol, aluminum starch octenylsuccinate, glycerin, ptfe, salicylic acid, xylitol, zinc gluconate, arachidyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, caprylic/capric triglyceride, laminaria ochroleuca extract, glycyrrhetinic acid, mannitol, ginkgo biloba extract, fructooligosaccharides, rhamnose, behenyl alcohol, polyacrylamide, sodium hydroxide, arachidyl glucoside, c13-14 isoparaffin, xanthan gum, propylene glycol, laureth-7, dodecyl gallate, fragrance (parfum).

Uriage Hyseac (krem z kwasami AHA):


Skład: Aqua (Water), DI-C12-13 Alkyl Malate, Cyclopentasiloxane, Corn Starch Modified, C14-22 Alcohols, Glycolic Acid, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Malic Acid, Cyclohexasiloxane, Sodium Hydroxide, C12-20 Alkyl Glucoside, Arginine, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Diphenyl Dimethicone, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Dimethicone, Parfum (Fragrance), Piroctone Olamine, Isohexadecane, Xanthan Gum, Phytosphingosine, Butylene Glycol, Polysorbate 80, Lecithin, Hydrolyzed Wheat Protein, Sorbitan Oleate, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Hexylene Glycol, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Sodium Metabisulfite (04.07.2011.)

stosując poniższą ochronę na dzień??

Uriage Hyseac spf 50:
Skład: Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Uriage Thermal Spring Water, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butylmethoxydibenzoylmeth ane, Ethylhexyl Triazone, Octocrylene, Nylon-12, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, Cyclohexasiloxane, C20-22 Alcohols, Phenoxyethanol, Brassica Campestris, Xanthan Gum, Fragrance, Benzoic Acid, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Tricontanyl PVP, O-Cymen-5-Ol, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Polyquaternium-51, Lecithin, Hydrolyzed Wheat Protein, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Epilobium Angustifolium, Sodium Metabisulfite (11.05.2009)

Serdecznie pozdrawiam i proszę o pomoc.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-24, 23:20   #3818
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam,

Ja mam jeszcze takie pytanie, czy mogę spookojnie stosować teraz preparaty z kwasami :

Bioderma, AKN:

Skład: Water (aqua), di-C12-13 alkyl malate, c12-13 alkyl lactate, dipropylene glycol, aluminum starch octenylsuccinate, glycerin, ptfe, salicylic acid, xylitol, zinc gluconate, arachidyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, caprylic/capric triglyceride, laminaria ochroleuca extract, glycyrrhetinic acid, mannitol, ginkgo biloba extract, fructooligosaccharides, rhamnose, behenyl alcohol, polyacrylamide, sodium hydroxide, arachidyl glucoside, c13-14 isoparaffin, xanthan gum, propylene glycol, laureth-7, dodecyl gallate, fragrance (parfum).

Uriage Hyseac (krem z kwasami AHA):


Skład: Aqua (Water), DI-C12-13 Alkyl Malate, Cyclopentasiloxane, Corn Starch Modified, C14-22 Alcohols, Glycolic Acid, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Malic Acid, Cyclohexasiloxane, Sodium Hydroxide, C12-20 Alkyl Glucoside, Arginine, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Diphenyl Dimethicone, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Dimethicone, Parfum (Fragrance), Piroctone Olamine, Isohexadecane, Xanthan Gum, Phytosphingosine, Butylene Glycol, Polysorbate 80, Lecithin, Hydrolyzed Wheat Protein, Sorbitan Oleate, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Hexylene Glycol, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Sodium Metabisulfite (04.07.2011.)

stosując poniższą ochronę na dzień??

Uriage Hyseac spf 50:
Skład: Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Uriage Thermal Spring Water, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butylmethoxydibenzoylmeth ane, Ethylhexyl Triazone, Octocrylene, Nylon-12, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, Cyclohexasiloxane, C20-22 Alcohols, Phenoxyethanol, Brassica Campestris, Xanthan Gum, Fragrance, Benzoic Acid, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Tricontanyl PVP, O-Cymen-5-Ol, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Polyquaternium-51, Lecithin, Hydrolyzed Wheat Protein, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Epilobium Angustifolium, Sodium Metabisulfite (11.05.2009)

Serdecznie pozdrawiam i proszę o pomoc.
zdania w tej kwestii sa podzielone- niektore dziewczyny zaprzestaja uzywania kwasow w okresie letnim

moim zdaniem mozesz uzywac kwasow przy tej ochronie
(ja uzywam caly rok- triacnealu ale przeciwzmarszczkowo- niemniej jednak wiem, ze na lekki tradzik dziala- obserwacja u moich kolezanek ktore chyba wszystkie zaczely go juz uzywac- czesc na brzydka cere a czesc przeciwzmarszczkowo )
poczytaj sobie o tym kremie avene triacneal (jesli nie masz naczynkowej skory)
przygotuj sie na przesuszenie skory po kwasach- trzeba bedzie b dbac o nawilzanie jej podczas kuracji
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-07-24 o 23:25
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 09:18   #3819
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
zdania w tej kwestii sa podzielone- niektore dziewczyny zaprzestaja uzywania kwasow w okresie letnim

moim zdaniem mozesz uzywac kwasow przy tej ochronie
(ja uzywam caly rok- triacnealu ale przeciwzmarszczkowo- niemniej jednak wiem, ze na lekki tradzik dziala- obserwacja u moich kolezanek ktore chyba wszystkie zaczely go juz uzywac- czesc na brzydka cere a czesc przeciwzmarszczkowo )
poczytaj sobie o tym kremie avene triacneal (jesli nie masz naczynkowej skory)
przygotuj sie na przesuszenie skory po kwasach- trzeba bedzie b dbac o nawilzanie jej podczas kuracji
Stosowałem latami Diacneal, miałem także Triacneal, ja juz stary "kwasowicz" jestem

Działały na mnie i Diacneal i Triacneal(choć ten drugi wydaje mi się że mniej, mimo że miałbyc efektywniejszy), teraz zacząłem te co wymieniłem. Uważasz, że są godne uwagi? Ochrona wysoka rozumiem?? Wiesz, teraz nałozyłem powyższy filtr Uriage i w dużej ilości się zwałkował, ojjjjjjjj........
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 11:12   #3820
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Stosowałem latami Diacneal, miałem także Triacneal, ja juz stary "kwasowicz" jestem

Działały na mnie i Diacneal i Triacneal(choć ten drugi wydaje mi się że mniej, mimo że miałbyc efektywniejszy), teraz zacząłem te co wymieniłem. Uważasz, że są godne uwagi? Ochrona wysoka rozumiem?? Wiesz, teraz nałozyłem powyższy filtr Uriage i w dużej ilości się zwałkował, ojjjjjjjj........
no to znasz sie na kwasach na pewno lepiej ode mnie
ja nie jestem specjalista od biochemii, nie mam duzej wiedzy o filtrach dlatego nigdy ich tutaj nie analizuje- wiem tylko o tym filtrze uriage ze jest fotostabilny- przepraszam wiecej nic nie powiem ad tego filtra bo brakuje mi wiedzy.
ad kwasow-
podstawowa roznica pomiedzy tymi kremami jest taka, ze w tym pierwszym zastosowano kwasy bha a w drugim aha .
Moim zd lepszy jest pierwszy (ten skladnik
aluminum starch oct.. moze niektorych podraznic)
kwasy bha dzialaja lagodniej od aha i szansa na przykre efekty uboczne (podraznienie czy b mocne luszczenie) jest mniejsza. Kwasy bha lepiej radza sobie z oczyszczeniem skory a takze z leczeniem i regulacja zaburzen zwiazanych z regulacja rogowacenia (ogolnie bha poleca sie cerze tlustej aha suchej)
nie wiem czy to jest prawda ale podobno z czasem skora przestaje reagowac na aha- moze ktos madrzejszy odpowie bo sama uzywam kremu z aha i mnie to ciekawi (aha( -k glikolowy) podobno dobrze przeciwdzialaja starzeniu sie skory)
ja uzywam teraz spf 20- mam taka alergie na filtry ze nie moge ich uzywac- albo mnie tak zapychaja... bywalo tak, ze musialam brac urlop w pracy poniewaz po nalozeniu filtra na drugi dzien wstydzilam sie wyjsc z domu
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-07-25 o 11:23
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 11:45   #3821
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 717
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
ja uzywam teraz spf 20- mam taka alergie na filtry ze nie moge ich uzywac- albo mnie tak zapychaja... bywalo tak, ze musialam brac urlop w pracy poniewaz po nalozeniu filtra na drugi dzien wstydzilam sie wyjsc z domu
jeśli mogę spytać: jakiego filtra obecnie uzywasz?
probowalam doslownie wszystkich już chyba tych 45 i 50spf i kazdy mnie zapycha lub powodowuje ogromne uczulenie objawiajace sie podskórnymi grudkami i rumieniem.
wtedy rowniez nie wychodze z domu, kilka razy po takiej akcji bylam u derm. i zalecono mi fucidin 10dni na cala twarz i przez 10dni wapno 2x dziennie
Symetria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 13:59   #3822
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość
jeśli mogę spytać: jakiego filtra obecnie uzywasz?
probowalam doslownie wszystkich już chyba tych 45 i 50spf i kazdy mnie zapycha lub powodowuje ogromne uczulenie objawiajace sie podskórnymi grudkami i rumieniem.
wtedy rowniez nie wychodze z domu, kilka razy po takiej akcji bylam u derm. i zalecono mi fucidin 10dni na cala twarz i przez 10dni wapno 2x dziennie
uzywam avene hydrance optimale legere spf 20
nie jest to konkretnie filtr
ale uzywalam WSZYSTKICH filtrow- lrp musialam zmywac od razu z powodu pieczenia -inne filtry zapychaly mnie niemilosiernie oraz dostawalam wysypki. najlepszym filtrem z uzywanych byl soraya spf 45 bo mnie nie uczulal- dostawalam po prostu ogromnego wysypu pryszczy po kilku dn.... (a ja normalnie nigdy nie mam najmniejszej krostki wiec dostawalm szalu) te soraye stosuje na szyje i dekold ale nie codziennie bo jednak nawet tam potrafi mi zrobic krostke (na dekoldzie!!!!) nie wiem dlaczego ten avene legere jest dobry (wersja bogata juz nie jest) dodaje do niego kropelke dwie jakiegos oleju (teraz skwalan albo rokotnik) i nakladam dosyc sporo. (pod filtr jeszcze serum)

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Cytat:
Napisane przez ToTyLkoJa2 Pokaż wiadomość
Ja bym poprosiła o rzut okiem na :
Best, maseczka do cery trądzikowej
Aqua, Arctium Lappa & Chamomila Recutita & Arnica Montana & Tilia Cordata & Calendula Officinalis & Echinacea Purpurea & Rosmarinus Officinalis Extract, Kaolin, Hamamelis Virginiana Water, Lavendula Flower Water, Zinc Oxide, Magnesium Aluminum Silicate, Cocamidopropyl Betaine, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Allantoin, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Perfume, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexane Carboxaldehyde, Benzyl Salicylate, Linalool, Alpha Isomethyl Ionone.
Mamy tutaj łopian (działanie antybakteryjne), rumianek (łagodzi, przeciwzapalny >moze powodowac alergie), arnika gorska (ok na zapalne stany skory), lipa? (ma dzialanie moczopedne ale podejrzewam ze tutaj pelni inna role) - , nagietek (przeciwzapalnie), dalej skladnik ktorego nie pamietam i Rozmarynowa oleożywica- antyoksydant.
Dalej- absorbent sebum, hydrolat oczarowy (łagodzi, goi rany, zmniejsza zaczerwienienia, sciaga pory i antybakteryjny) , dalej tez skladniki sciagajace , p glycol nawilzajacy parabeny skladniki komp zapachowej, Phenoxyethanol moze wywolac alergie i podraznic

pochodny od formaldehydu- moze uwalniac te subst- powoduje starzenie sie skory i jest podejrzewany o powodowanie raka. To b silny alergen
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-07-25 o 14:02
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 14:35   #3823
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 717
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
uzywam avene hydrance optimale legere spf 20
nie jest to konkretnie filtr
ale uzywalam WSZYSTKICH filtrow- lrp musialam zmywac od razu z powodu pieczenia -inne filtry zapychaly mnie niemilosiernie oraz dostawalam wysypki. najlepszym filtrem z uzywanych byl soraya spf 45 bo mnie nie uczulal- dostawalam po prostu ogromnego wysypu pryszczy po kilku dn.... (a ja normalnie nigdy nie mam najmniejszej krostki wiec dostawalm szalu) te soraye stosuje na szyje i dekold ale nie codziennie bo jednak nawet tam potrafi mi zrobic krostke (na dekoldzie!!!!) nie wiem dlaczego ten avene legere jest dobry (wersja bogata juz nie jest) dodaje do niego kropelke dwie jakiegos oleju (teraz skwalan albo rokotnik) i nakladam dosyc sporo. (pod filtr jeszcze serum)

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------


Mamy tutaj łopian (działanie antybakteryjne), rumianek (łagodzi, przeciwzapalny >moze powodowac alergie), arnika gorska (ok na zapalne stany skory), lipa? (ma dzialanie moczopedne ale podejrzewam ze tutaj pelni inna role) - , nagietek (przeciwzapalnie), dalej skladnik ktorego nie pamietam i Rozmarynowa oleożywica- antyoksydant.
Dalej- absorbent sebum, hydrolat oczarowy (łagodzi, goi rany, zmniejsza zaczerwienienia, sciaga pory i antybakteryjny) , dalej tez skladniki sciagajace , p glycol nawilzajacy parabeny skladniki komp zapachowej, Phenoxyethanol moze wywolac alergie i podraznic

pochodny od formaldehydu- moze uwalniac te subst- powoduje starzenie sie skory i jest podejrzewany o powodowanie raka. To b silny alergen
no to mamy podobne doświadczenia z filtrami ostatnim filtrem, który zapchał mnie, spowodował wysyp (ale nie podrażnil ) był Uraige spf50, ktorego sklad tutaj był niedawno podoawany- do cery trądzikowej/wrażliwej.

avene spf20 chwialiłam sobie przez pierwsza tubkę (bardzo wydajny!)
a przy drugiej wysyp i podrażnienie.
Symetria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 14:45   #3824
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość

avene spf20 chwialiłam sobie przez pierwsza tubkę (bardzo wydajny!)
a przy drugiej wysyp i podrażnienie.
nie strasz mnie ...
nie mam juz sily nic testowac
na forum o filtrach sa moje wywody w stanie histerii po normalnie pryszczycy i reakcji alergicznej na filtry- wstyd jak to teraz czytam juz nie chce wracac do tego.... dla mnie jest za lekki ten avene mieszam go z olejkiem - mam nadzieje ze przez to ze jest za lekki mnie nie zapcha
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-07-25 o 14:46
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 16:21   #3825
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
nie strasz mnie ...
nie mam juz sily nic testowac
na forum o filtrach sa moje wywody w stanie histerii po normalnie pryszczycy i reakcji alergicznej na filtry- wstyd jak to teraz czytam juz nie chce wracac do tego.... dla mnie jest za lekki ten avene mieszam go z olejkiem - mam nadzieje ze przez to ze jest za lekki mnie nie zapcha
Wiesz, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.

Słuchaj ja mam podobnie z filtrami, Uriage na razie z próbek stosuję i się sprawdza, dziś pytałem w aptece o próbki tego avene Optimale Hydrance spf 20 ale dała mi Pani wersję bogatą, gdyż nie miała lekkiej. Mimo wszystko spróbuję. Rozumiem, że stosujesz Triacneal wraz z ochroną spf 20?

Nie boisz się o przebarwienia, efekty uboczne?

JA w takim raziem pozostanę przy Bioderma AKN, skoro polecasz te kwasy jako, że są to BHA.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 17:13   #3826
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Wiesz, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.

Słuchaj ja mam podobnie z filtrami, Uriage na razie z próbek stosuję i się sprawdza, dziś pytałem w aptece o próbki tego avene Optimale Hydrance spf 20 ale dała mi Pani wersję bogatą, gdyż nie miała lekkiej. Mimo wszystko spróbuję. Rozumiem, że stosujesz Triacneal wraz z ochroną spf 20?

Nie boisz się o przebarwienia, efekty uboczne?

JA w takim raziem pozostanę przy Bioderma AKN, skoro polecasz te kwasy jako, że są to BHA.
nie zrozumcie mnie zle ale fajnie wiedziec ze nie jest sie jedyna os na swiecie ktora nie moze uzywac filtrow

tak, ja na wlasna odpowiedzialnosc stosuje triacneal i tylko spf 20. stosuje tez serum z wit c (od 15 do 20%) bo poteguje ochrone przeciwsloneczna i lykam beta karoten, ktory tez niby jakos ma chronic skore przed sloncem. narazie nic sie dzieje- nie mam przebarwien ani innych nieprzyjemnosci. mam nadzieje ze mi te przebarwienia za 10 lat nie wyjda. kiedys dostalam tutaj b madra rade na forum a mianowicie : przy kwasach najwazniejsza jest ochrona przed uva. i np soraya 45 ma uva na poziomie 21 a avene hydrance ma uva na poziomie 20 (podobno) wiec jaki sens sie meczyc dla wyzszej ochrony przed uvb. poszukam tej wypowiedzi- dostalam ja od wizazanki ktora ma wieelka wiedze nt filtrow
-ide szukac
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 17:37   #3827
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
nie zrozumcie mnie zle ale fajnie wiedziec ze nie jest sie jedyna os na swiecie ktora nie moze uzywac filtrow

tak, ja na wlasna odpowiedzialnosc stosuje triacneal i tylko spf 20. stosuje tez serum z wit c (od 15 do 20%) bo poteguje ochrone przeciwsloneczna i lykam beta karoten, ktory tez niby jakos ma chronic skore przed sloncem. narazie nic sie dzieje- nie mam przebarwien ani innych nieprzyjemnosci. mam nadzieje ze mi te przebarwienia za 10 lat nie wyjda. kiedys dostalam tutaj b madra rade na forum a mianowicie : przy kwasach najwazniejsza jest ochrona przed uva. i np soraya 45 ma uva na poziomie 21 a avene hydrance ma uva na poziomie 20 (podobno) wiec jaki sens sie meczyc dla wyzszej ochrony przed uvb. poszukam tej wypowiedzi- dostalam ja od wizazanki ktora ma wieelka wiedze nt filtrow
-ide szukac
Dokładnie Pokrzywo, najważniejsza jest ochrona przed UVA, np. Bioderma AKN Mat spf 30, ma tylko UVA 13:/
Niby ma matowić, ale nie matowi kompletnie, jak to z filtrami, jest jedynie mniej tłusty, ale znów bieli i to UVA 13, faktem jest, że kompletnie nie zapycha, ale ma też 1% kwas glikolowy, zastanawiam się jeszcze nad Photoderm Anti-Age z Biodermy spf 30 i UVA tyle samo.

Skoro Avene Hydrance ma UVA także 20 to całkiem nieźle i pewnie się zdecyduję, gdyż miałem próbkę wersji bez filtra która matowiła wręcz, tenm z spf 20 tez na pewno dużo cięższy nie będzie.

Jak Ty "ryzykujesz" przy Triacnealu taką ochroną to ja zaryzykuję przy Biodermie AKN,a jesienią zacznę triacneal i możliwe że pozostanę przy spf 20, nie ma co się męczyć.... Z jednej strony fajne działanie kwasów, a z drugiej te tyłuste, białawe,komedogenne filtry.....w lecie skóra się poci i to fatalnie wygląda, a jeszcze jak dziewczyny na to makijaż nakładają to... masakra w niektórych przypadkach.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 18:41   #3828
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

http://213.218.125.34/forum/showthre...92278&page=110

o tutaj cloche wszystko wyjasnia ad uva i wczesniej sa przyklady wysokich filtrow gdzie uva wynosi np tylko 13 a w avene spf 15(tej starej) uva bylo 15- kolejny przyklad to bioderma hydrabio

ja skladnikow b intensywnie ucze sie od poczatku roku dopiero - filtry jeszcze u mnie kuleja ale wierze we wszystko co napisala cloche

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość

Jak Ty "ryzykujesz" przy Triacnealu taką ochroną to ja zaryzykuję przy Biodermie AKN,a jesienią zacznę triacneal i możliwe że pozostanę przy spf 20, nie ma co się męczyć.... Z jednej strony fajne działanie kwasów, a z drugiej te tyłuste, białawe,komedogenne filtry.....w lecie skóra się poci i to fatalnie wygląda, a jeszcze jak dziewczyny na to makijaż nakładają to... masakra w niektórych przypadkach.
masz absolutna racje z makijazem i filtrem.... - nie po to uzywam kwasow zeby robic sobie niedoskonalosci filtrem- fajnie ze wielu os odpowiadaja filtry ale ja do nich nie naleze i szukam innych rozwiazan
dodam tylko ze tej avenki spf 20 sporo nakladam na buzie i nic sie nie dzieje a makijaz tez wyglada tak jak powinien
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 18:55   #3829
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
http://213.218.125.34/forum/showthre...92278&page=110

o tutaj cloche wszystko wyjasnia ad uva i wczesniej sa przyklady wysokich filtrow gdzie uva wynosi np tylko 13 a w avene spf 15(tej starej) uva bylo 15- kolejny przyklad to bioderma hydrabio

ja skladnikow b intensywnie ucze sie od poczatku roku dopiero - filtry jeszcze u mnie kuleja ale wierze we wszystko co napisala cloche

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------


masz absolutna racje z makijazem i filtrem.... - nie po to uzywam kwasow zeby robic sobie niedoskonalosci filtrem- fajnie ze wielu os odpowiadaja filtry ale ja do nich nie naleze i szukam innych rozwiazan
dodam tylko ze tej avenki spf 20 sporo nakladam na buzie i nic sie nie dzieje a makijaz tez wyglada tak jak powinien
Dzięki za uznanie

Wiesz, ja dziś nałożyłem sporo tego Uriage i zwałkował mi się na twarzy, w ogóle no nie odpowiadają mi te wszystkie filtry, zakupię Avenkę ta co masz, poszukam jescze próbek, dostałem dziś wersję bogatą, zapewne za ciężka będzie prawda? a chodzi mi/nam o całkiem inny efekt.

Drogi ten Avene przyznam, ponad 60zł.

Aha, miałem także Biodermę Hydrabio UV, ale tłusty był jak inne filtry, a pamiętam przetłuszczała mi się wtedy skóra w strefie T mocno i osiągnąłem efekt "zanieczyszczonej, tłustej, brudnej twarzy".
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 21:36   #3830
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam włosy przetłuszczające się i rozdwojone na końcach, ale po tym szamponie nie są wcale obciążone, tylko zregenerowane, nabłyszczone i miekkie. Jak jest z tym składem? Czy olejków jest dużo? Ma jakieś skąłdniki głęboko regenerujące?

Schwarzkopf, Gliss Kur Oil Nutritive, Szampon chroniący przed rozdwajaniem się końcówek

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Laureth-2, Sodium Chloride, Citric Acid, PEG-12 Dimethicone, Sodium Benzoate, Propylene Glycol, Polyquaternium-10, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Parfum, Salicylic Acid, Panthenol, PEG-14, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Linalool, Limonene, Argania Spinosa, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hydrolyzed Keratin, Butyl Alcohol, Butyrospermum Parkii, CI 47005, CI 15985

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Czy nivea jest fotostabilna?

Nivea Sun, Protect & Bronze Lotion SPF 20 (Mleczko do opalania - średnia ochrona)

Skład: Aqua, Alcohol Denat., C12-15 Alkyl Benzoate, Octyldodecanol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Cetyl Alcohol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cetearyl Alcohol, Myristyl Myristate, Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate, Titanium Dioxide, Glycyrrhetinic Acid, Glycerin, Tocopheryl Acetate, Tapioca Starch, Glyceryl Stearate SE, PEG-40 Castor Oil, Sodium Cetearyl Sulfate, Xanthan Gum, Trimethoxycaprylylsilane, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Linalool, Benzyl Alcohol, Limonene, Benzyl Benzoate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Citronellol, Coumarin, Parfum.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 12:01   #3831
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:52
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 12:30   #3832
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poproszę jeszcze o analizę tego kremu do opalania:

Avon sun, nawilzający krem ochronny z filtrem spf 30 do twarzy

Skład: aqua, ethylhexyl methoxcinnamate, benzophenone-3, homosolate, ethylhexyl salicylate, methylene bis- benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxdibenzoylmethane, butylene glycol, glycerin, peg-8, polyester-7, neopentyl glycol diheptanoate, cetearyl alkohol, ceteth-20 phosophate, tromethamine, dimethicone, caprylyl glycol, decyl glucoside, carbomer, dicetyl phosphate, glyceryl stearate, phenoxetanol, trimethylsiloxysilicate, cholesterol, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, parfum, hexylene glycol, xanthan gum, aloe barbadensis extract, panthenol, punica granatum fruit juice, tocopheryl acetate, lupinus luteus extract, triticum vulgare germ extract, prunus amygdalus dulcis extract, linum usitatissimum extract.


Oraz... co sądzicie o składzie kremu tradycyjnego nivea? Czy skład jest" przestarzały"? Wiele osób go uwielbia, ale chyba nie ze względu na działanie tylko ze względu że to "klasyk"...

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Cera Microcristallina, Glycerin, Lanolin Alcohol, Isohexadecane, Paraffin, Magnesium Sulfate, Decyl Oleate, Octyldodecanol, Aluminium Stearates, Panthenol, Citric Acid, Magnesium
Stearate, Parfum

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-07-26 o 12:45
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 14:25   #3833
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;28360829]Hej dziewczyny, wie ktoras z was co to jest za substancja polioxyl-(40)-stearynian ??

szukam wszedzie i znalesc nie moge...
[/QUOTE]

Nie żebym się znała, ale to jest kwestia chyba nazwy.

http://www.biology-online.org/dictio...yl_40_stearate
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 14:31   #3834
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy ten krem to tylko chemia, czy zadziaąła na skórę mieszaną?- tj. zmatuaje, wyrówna koloryt, nawilży, zadziałą na krostki?
Under twenty krem nawilżajaco- matujący

skład: Aqua, Isononyl Isononanoate, Cyclomethicone, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Methyl Gluceth-20, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Propylene Glycol, Allantoin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, BHA, Laminaria Saccharina Extract, Laureth-7, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Parfum, Limonene, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl-3Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, CI 42090
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 16:25   #3835
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;28360829]Hej dziewczyny, wie ktoras z was co to jest za substancja polioxyl-(40)-stearynian ??

szukam wszedzie i znalesc nie moge...
[/QUOTE]
szukaj pod "polyoxyl 40 stereate"
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 17:17   #3836
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:49
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 17:31   #3837
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Mam włosy przetłuszczające się i rozdwojone na końcach, ale po tym szamponie nie są wcale obciążone, tylko zregenerowane, nabłyszczone i miekkie. Jak jest z tym składem? Czy olejków jest dużo? Ma jakieś skąłdniki głęboko regenerujące?

Schwarzkopf, Gliss Kur Oil Nutritive, Szampon chroniący przed rozdwajaniem się końcówek

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Laureth-2, Sodium Chloride, Citric Acid, PEG-12 Dimethicone, Sodium Benzoate, Propylene Glycol, Polyquaternium-10, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Parfum, Salicylic Acid, Panthenol, PEG-14, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Linalool, Limonene, Argania Spinosa, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hydrolyzed Keratin, Butyl Alcohol, Butyrospermum Parkii, CI 47005, CI 15985

Olejków jest marginalna ilość, wystpępują nawet po zapachu... Prawdopodobnie dodane tyle, żeby tylko pochwalić się ich obecnością w składzie. Na pewno nie zregeneruje, jak każdy inny szampon. Dziewczyny, nie taka jest funkcja szamponu. Szampon ma przede wszystkim myć, ma krótki kontakt z głową, więc zdolności pielęgnacyjnych prawie żadnych, niezależnie od marki produktu. Jeśli chcecie zadbać o włosy, to konieczna jest odżywka. A ze składników regenerujących jest tu na pewno pantenol, olej arganowy, proteiny pszeniczne, masło shea - ale tak jak mówię przy końcu składu.
Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Czy nivea jest fotostabilna?

Nivea Sun, Protect & Bronze Lotion SPF 20 (Mleczko do opalania - średnia ochrona)

Skład: Aqua, Alcohol Denat., C12-15 Alkyl Benzoate, Octyldodecanol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Cetyl Alcohol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cetearyl Alcohol, Myristyl Myristate, Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate, Titanium Dioxide, Glycyrrhetinic Acid, Glycerin, Tocopheryl Acetate, Tapioca Starch, Glyceryl Stearate SE, PEG-40 Castor Oil, Sodium Cetearyl Sulfate, Xanthan Gum, Trimethoxycaprylylsilane, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Linalool, Benzyl Alcohol, Limonene, Benzyl Benzoate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Citronellol, Coumarin, Parfum.
Tak jest stabilna. Oprócz parsola jest niezniszczalny Tinosorb
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 18:34   #3838
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, możecie mi powiedzieć co siedzi w tym serum? Używam go już 3 miesiące, to mój pierwszy kwas, i działa jako-tako, czyli coś tam oczyszcza, ale ciągle pojawiają się nowe krostki. Dodam, że stosuje kremy nawilżające, myję twarz delikatnym żelem bez SLS i używam wysokich filtrów.

Bioderma, Sebium Serum Concentre Renovateur Purifiant (Złuszczające serum do skóry tłustej i mieszanej)

Skład: Water (Aqua), Glycolic Acid, Sodium Hydroxide, Panthenol, Bis-PEG15 Methyl Ether Dimethicone, Dipropylene Glicol, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Ginkgo Biloba Leaf extract, Dodecyl Gallate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol, Biosaccharide Gum-1, Phenoxyethanol, Fragrance (04.07.2011.)

Chyba go zmienię na inny, zastanawiam się nad Triacneal Avene, ale on ma 6% kwasu glikolowego, a to serum z Biodermy ma 15 %, więc skoro 15 nie działa to mniejszy chyba tym bardziej
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 20:56   #3839
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam ponownie,

Tu pytainie głównie do Pokrzywy,
co sądzisz/ sądzicie o SVR, Hydracid C20 ?

Zawiera 20% witaminy C (izopalmitynian askorbylu), czynniki nawilżające i regenerujące skórę.

Podobno to największe stężęnie witaminy C w preparatach kosmetycznych, otrzymałem ten produkt jako gratis przy dużych zakupach, mam nierówny koloryt,przebarwienia, ale nie mam jeszcze 25 lat (A od tego wieku jest zalecany) i nie wiem czy stosować,

Proszę o pomoc.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 21:08   #3840
catttt
Zakorzenienie
 
Avatar catttt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 5 699
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy mogę prosić o analizę tego kremu? Głównie pod kątem zapychania.

Seboton, krem do skóry przetłuszczającej się, łojotokowej

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Aluminium starch octenylsuccinate, Hydroksypropyl starch proshate, Alkyl benzoate, Gryceryl sterate, Ceteth-20, Stearyl alcohol, Steareth-7, Steareth-10, Isopropyl palmitate, Cetyl alcohol, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Tocopheryl acetate, Clotrimazol, Triethanolamine, Crosspolymer, Citric Acid, Parfum, Linalol, Geraniol, Hydroxycitronellal.

Byłabym bardzo wdzięczna...

Edytowane przez catttt
Czas edycji: 2011-07-26 o 21:09
catttt jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.