Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2012 - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-07, 08:59   #4321
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Kulkaaga Pokaż wiadomość
Skąd ja to znam na wznak mi niewygodnie, na prawym boku nie umiem spać, a lewy mnie zaczyna pobolewać
No i dzisiaj o 3 w nocy jak zwykle wędrówkę do wc zaliczyłam, potem jak już się wgramoliłam do łózka to dostałam napadu swędzenia brzucha, więc druga wędrówka po oliwkę, później juz w każdej pozycji było mi niewygodnie, nawet oddech Tż-ta mnie wkurzał i w końcu po godzinnym kręceniu się wyniosłam się do innego pokoju spać
A rano podnieść się nie mogłam z łózka
Dzisiaj też już w pewnej chwili myslałam że chyba zacznę spac w drugim pokoju bo mi jakos niewygodnie
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 09:04   #4322
gosica502
Wtajemniczenie
 
Avatar gosica502
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 545
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Ja póki co na szczeście przesypiam noce, czasem tylko na siku wstaję jeśli się napiję za dużo na noc No ale oczywiście śpię tylko z "rulonem" utworzonym z koca między nogami i pod brzuchem, na lewsym boku Jakoś znalazłam "swoją" pozycję i od tej pory jest mi dobrze
gosica502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 09:09   #4323
negila
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 796
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
karolca brzuszek ładnie widać, ale niektórym ciąża kojarzy się z dużą babą i wielkim brzuchem, nie każdy też wie na jakim etapie brzuch jest duży
ja to chyba właśnie będę taką dużą babą z wielkim brzuchem jak do 20/21 tyg nie miałam brzuszka wcale to teraz rośnie z dnia na dzień a że jeszcze z tych "niskopodłogowych" jestem to każdy kg będzie widać


Cytat:
Napisane przez joanaros Pokaż wiadomość
Co do libido to moje jest kiepskie mimo, że nic fizycznie nie stoi na przeszkodzie. Mąż chciałby codziennie i cierpi z tego powodu.
u nas jest na odwrót i do tego mąż się boi że syna uszkodzi czy wasi tez tak mają??

Cytat:
Napisane przez Roksape Pokaż wiadomość
A owszem teściowa i rodzice to zawsze duża pomoc, ale już mnie teściowa denerwuje bo oczywiście już ma plany co do dziecka, którym ja jestem przeciwna. I oczywiście znowu wie wszystko najlepiej mam czasem jej dość Ale na codzien bywa też i bardzo pomocna. Uff ciężkie to życie pod jednym dachem najgorzej,że męża nie ma i nie zapowiada się,żebyśmy prędko byli razem. Mieszkam w tej części polski gdzie zarobki wynoszą 1350 zł po odbiciu ZUS niecałe 1000zł a przejeżdża się 400zł. I weź tu wyżyj za psie pieniądze na byle jakie zakupy traci się 100 w sklepie...
czyżby lubelskie?


Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Roksape, chciałam wózek własnie w tym stylu, ale niestety... kluczowy problem - nie mieści się do auta
Na oku mam Chicco Enjoy Trio Fun lub Peg Perego Pliko P3
ten chicco ma rewelacyjny kolorek
__________________

negila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 09:15   #4324
MoniaHan
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaHan
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 2 481
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

No wlasnie Roksape? czyzby lubelskie...jesli tak to juz nawet sie domyslam z jakiej miejscowosci ale nic nie powiemja tez pochodze z lubelszczyzny
__________________
Hania 14.03.2012


http://www.suwaczek.pl/cache/99ac688358.png
MoniaHan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 09:26   #4325
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez negila Pokaż wiadomość
ten chicco ma rewelacyjny kolorek
No
tylko jest droższy od pozostałych. Bo różowego wózka nie chcę. w beżach też nie i na pewno nie granatowy czy czarny.

W ostatnim czasie jak idę spać to czuję takie nerwobóle w stawach (kostki i kolana). Zaczęły mi okropnie strzykać :/ przez to jest mi trudno znaleźć odpowiednią pozycję do spania.

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Roksape, ja jadę na minimalnej a zwolnienie nie jest wystawione na cały miesiąc tylko na 28 dni więc kasy znacznie mniej na konto wpływa :/
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 09:28   #4326
Nikii89
Zakorzenienie
 
Avatar Nikii89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 344
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Ja czytałam ostatnio że odradzają w ciąży spać na prawym boku. Prześlę Wam wyjaśnienie

"Powiem tak: w ciąży przebiegającej prawidłowo nie ma medycznych przeciwwskazań do spania na prawym boku. Jednak pozycja na lewym boku jest korzystniejsza z paru powodów. Leżąc na prawym boku lub na plecach można doprowadzić do ucisku żyły głównej dolnej, która biegnie po prawej stronie kręgosłupa, zmniejszając dopływ krwi do serca. Krew zostaje w dolnej części ciała stopy, nogi, miednica). To z kolei zmniejsza rzut serca i ilość krwi dopływającej do narządów (także mózgu i macicy). Może to spowodować omdlenie, a w dalszym etapie także słabsze dotlenienie płodu. Jeśli pojawi się kołatanie serca , mroczki przed oczami czy duszność, wtedy szybka zmiana na lewy bok przywróci prawidłowe funkcjonowanie. Na lewym boku ułatwiona jest też praca nerek, przez co skuteczniejsze jest usuwanie produktów przemiany materii i nadmiaru płynów z organizmu. W związku z przytoczonymi argumentami spanie na lewym boku zaleca się jako profilaktykę hemoroidów oraz obrzęków."
__________________
Nikii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 09:30   #4327
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Roksape, chciałam wózek własnie w tym stylu, ale niestety... kluczowy problem - nie mieści się do auta
Na oku mam Chicco Enjoy Trio Fun lub Peg Perego Pliko P3

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------


Ja na 3d/4d idę Początkowo było mi żal pieniędzy, ale dostałam z pracy dodatkowy grosz więc od razu się zarejestrowałam. Mama powiedziała, że to był jej pomysł wczesniej i że się dorzuci trochę. Więc bardzo miło
no milo ;] ja niestety tego luksusu nie mam ;(musialam sama zfinansowac sobie wiec juz 600 zyla poszlo ;/ na szczescie wiecej nie ide juz robic tych usg, bo inaczej bym sie wyplukala z kasy na zero ;]

ale pewnosc jest miliard fotek ;] wiec jest dobrze ;] teraz musze kase inwestowac w uzupelnienie wyprawki po synku , dorzucic troche zielonych, zółtych ubranek (nienawidze rozu), rozek, recznik do praania a to chyba najwecej kasy zrzera ze tak powiem ;]

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Ja wiem ,że te rzeczy to właśnie w 2 D się robi, a 3D/4D to właściwie bardziej jako atrakcja dla rodziców, bo widać obraz dziecka, ale to co najważniejsze to i tak oceniają na 2D.
W pierwszej ciąży nie miałam 3D , wszystko było zbadane w 2D. Jolkaaa myślę,że czy z Dzieckiem jest wszystko ok dowiesz się na zwykłej wizycie z badaniem usg.
Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, kto u mnie w domu jest w ciąży. Ja czy mąż Wiecznie ma apetyt na lody. Codziennie pół dużego opakowania zjada.
tak ale te 3/4d o wiele lepiej mierzy przleywy wsyztskie ;] wiaodmo 4 d ładnie wygalda bo widac dzidziusia w sepii ;] i mozna juz ozabczyc do kogo jest podobny ;] ja wiem ze na tym etpie to Nataniel i Iga wygaldaja tak samo ;]


co do brzucha to w pierwszej ciazy maz rowno ze mna tyl, teraz sie oboje pilnujemy ;] ja nie jem tyle lsodyczy i niezdrowego jedzenia jak wpierwszej ciazy i efekt jaki jest ? dzidzia zdrowo sie odzywia, i rozwija ;]mama az tak nie tyje ;]


musze zdjecia obroic to wrzuce zdjecia Igi ;]

a takpzoatym to poniedzialek ;/ nic mi sie nie chce !!!! musze duzy pokoj troche ogranac bo wnim najwiekszy syf, maz wczoraj posprtzal troche domku i wypsrasowal ubrania wiec daje mu spokoj ;]
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres

Edytowane przez Gizmiatko
Czas edycji: 2011-11-07 o 09:31
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 09:41   #4328
tynka88
Zadomowienie
 
Avatar tynka88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 549
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cześc dziewczyny, staram sie was nadrabiac, ale jest ciężko

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
moja mała ma dziś chyba kłopot albo boli ją głowa
Ciągle, w okolicy jej główki czuję ruchy i pukanie. Ruchy od środka, trochę jak rozciąganie, trochę jak łaskotanie. Jakby coś rączkami tam robiła. A potem puknięcie.
dziewczyny mam pytanie bo nie wiem jak odróżnic twardnienie brzucha od rozpychania sie dzidzi..., czasami czuje w brzuchu tak jakby dzidzia wypychała główkę, albo pupke nie wiem jak leze na wznak i robi mi się twarda kulka na brzuchu, znika po minucie ,dwóch, ulge przynosi mi też zgięcie nóg , nie boli mnie ani nic.

Cytat:
Napisane przez Mała! Pokaż wiadomość


wiecie co ostatnio a zwłaszcza dziś to czuję...bolą mnie piersi a właściwie to mocniej prawa, bardziej od strony pachy...ale tak inaczej, takie kłucie...praktycznie przy każdym ruchu i dotyku...i w ogóle urosły mocno znowu...mam nadzieję, że tak poprostu mam teraz...bedę tą pierś naoku miała... MACIE TAK MOŻE???
mnie tez bardzo urosly piersi, TZ ciągle o nich gada, a ja mu mówie zeby przestał bo mnie urzeknie a lewa piers to mnie czasem tak kłuje, i na zauwazyłam że z sutków mało bo mało ale wycieka mi biale coś, w piersiach przed ciaza mialam 92 cm, teraz 105, ale pod biustem tez mi sporo skoczylo.


My czujemy sie dobrze, dokuczaja mi tylko zajady i czasem bole w pachwinie, posladkach.Noce przesypiam w roznych pozycjach, TZ nakazałam aby mnie budzil i przypominał o zmianie pozycji, bo jak spie długo w jednej to cierpnie mi reka i wszystko mnie pozniej boli.

A w sobote odkryłam duzy lumpex i kupiłam dzidziusiow troszke ciuszkow, tzn dwie bluzy,i dwa pajace i chyba body musze sie tego nauczyc co jest co ,sztuka po 4 zł.

Wklejam mojego brzuchola 18 t 2 dni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wiz.jpg (46,3 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wiz1.jpg (50,6 KB, 20 załadowań)
__________________
26.03.2012 Mateuszek
21.09.2014 Piotruś



tynka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 09:46   #4329
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Hej mamuski

Cytat:
Napisane przez Mała! Pokaż wiadomość
wiecie co ostatnio a zwłaszcza dziś to czuję...bolą mnie piersi a właściwie to mocniej prawa, bardziej od strony pachy...ale tak inaczej, takie kłucie...praktycznie przy każdym ruchu i dotyku...i w ogóle urosły mocno znowu...mam nadzieję, że tak poprostu mam teraz...bedę tą pierś naoku miała... MACIE TAK MOŻE???
Mnie rzadko w ciazy, ale tez pobolewa z boku wlasnie od strony pachy. Tam wlasnie znajduja sie kanaliki mleczne. Pozniej jak jest mleczko to wlasnie tez tam pobolewa i w tym m-scu tworzyly mi sie guzki z zastoju pokarmu, tam zawsze bolalo najbardziej. Mysle ze nie masz sie co martwic, ale jesli bedzie bolalo dlugo porozmawiaj o tym z lekarzem.
Cytat:
Napisane przez 88natka Pokaż wiadomość
Kiedy rodziłam syna sporo lat temu na Szaserów w Wa-wie leżałam na
sali wieloosobowej.Ciągle odbywały sie tam jakies wizyty.A to wizyta
lekarska przed wizyta z ordynatorem, potem wizyta z ordynatorem,potem
wizyta ze studentami i tak przed południem kilka razy.Oczywiście
trzeba było pokazywać brzuchy i wkładki.Tak sie przyzwyczaiłysmy na
sali do tych wizyt ,ze juz bez proszenia koszule szły w górę,brzuchy
odsłoniete,doły bez majtek.No i razu jednego wchodzi dwóch panów w
białych kitlach.No to my fruu koszule w górę.Panowie oczy jak spodki z
wrażenia zrobili,zdjęli drzwi i wyszli..Bo tym razem był to pan
konserwator z kolegą...
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 09:55   #4330
negila
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 796
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez MoniaHan Pokaż wiadomość
No wlasnie Roksape? czyzby lubelskie...jesli tak to juz nawet sie domyslam z jakiej miejscowosci ale nic nie powiemja tez pochodze z lubelszczyzny
ja miejscowości nie jestem w stanie rozszyfrować ale wydaje mi się że już kiedyś pisała gdzie to mieszka my też z tego przeuroczego i świetnie prosperującego regionu

Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
Ja czytałam ostatnio że odradzają w ciąży spać na prawym boku. Prześlę Wam wyjaśnienie
a na mnie to nic nie działa usypiam na prawym bo tak mi najwygodniej a nawet jak chce spać na lewym to i tak przeważnie jak się przebudzam w nocy to śpię na plecach i żaden poprawki nie pomagają

Karolca mnie mama już kilka razy też pytała czy już wybraliśmy wózek i jego kolor ( pominę fakt że zabrania cokolwiek kupować) i zawsze odpowiadam że czarny albo grafitowy mi się najbardziej podoba i za każdym razem ona robi duże oczy i błagalną minę żeby tylko takich kolorów nie wybierać
__________________

negila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:00   #4331
alamig
Zakorzenienie
 
Avatar alamig
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 430
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

O nie mogę! Popłakałam się przy czytaniu tych historii z porodówki
__________________
alamig jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 10:00   #4332
cziqua
Zadomowienie
 
Avatar cziqua
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 371
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

heja

ja dzisiaj juz bylam załatwic nową kartę NFZ do lekarza no i kupic pralke tzn pokazac dziadkowi jaką ma nam kupic
Dziadek i babcia zasponsorowali nam nową praleczkę bo stara przez mieszkanie poprzednie i zawilgoconą i zaplesnioną kuchnię w której owa pralka stała oraz cholernie twardą wode zaczęła odmawiac posluszeństwa a jak sie ma dzidziuś pojawic to pralka musi byc porządna no i kupiliśmy mastercooka 126BIO tzn dziadkowie nam kupili czeka nas jeszcze wydatek na zmywarke ale to w przyszłym roku przed narodzinami dzidzi .

dziewczyny czuję taki dziwny ból od krzyża w półdupek prawy aż do uda prawie. chyba nie jest to nic strasznego? :d
__________________

Filip Jan


16.04.2012
godzina 16:30
najszczęśliwszy dzień w moim życiu
narodziny syna Filipa!!!

cziqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:04   #4333
Zia_
Zadomowienie
 
Avatar Zia_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Bry!
Dzis u nas rano byl mroz wiec jakos mnie zniechecila mysl o basenie, wiec poszlam na rowerek na silowni. A teraz juz w pracy siedze.
Ale fajne te historie z porodowki, chyba bedze podczytywac az calego watku nie skoncze!


Cytat:
Napisane przez anagat Pokaż wiadomość
Zia, Ty śliczny ten brzuś masz.. A pupy nie masz wcale
Hehe, nie mam Ja mam bolsze biodra, to sie foce bokiem Ale faktycznie tylek mam bardziej plaski niz ty, ty masz taki sprinterski

Cytat:
Napisane przez anagat Pokaż wiadomość
Bo wiecie, żeby jeść i chudnąć , to trzeba jeść co najmniej 5 razy dziennie To najnowsze wytyczne dietetyki
Co sie Pani doktor smiejesz JA tak wlasnie schudlam 6 kg w 2 miechy rok temu, jadlam 5 razy dziennie jak w zegarku, male porcje slodycze raz w tygodniu no i ruch codziennie. Jak bym sie miala przygladzac to bym tygodnia nie wytrzymala, bo ja jak jestem glodna to sie robie mega zla Niestety jak wrocilam do diety 'jem co chce' to mi przez nastepne miesiace 3kg wrocily. No ale zysk -3kg i tak byl wiec sie oplacilo.

Cytat:
Napisane przez tynka88 Pokaż wiadomość

Wklejam mojego brzuchola 18 t 2 dni.
Tynka, sliczne brzucho!
Zia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:10   #4334
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

anagat, u mnie do chudnięcia wiele nie trzeba wystarczy, żeby moje porcje były mniej kaloryczne. Ale ja nie mam z czego tracić na wadze Więc póki mogę to sobie dogadzam.

Wczoraj zrobiłam fajną zapiekankę, dzięki której pozbyłam się starego chleba
Na blachę wyłozyłam oczywiście folię alu
Chleb pokroiłam w kostkę i ułozyłam na dno. Na to dodałam: pokrojoną kiełbasę, paprykę, cebulkę, ogórka kiszonego (bo akurat miałam). To wymieszałam z gęstą śmietaną 12% (do której dodałam fix do zapiekanki, bo też musiałam zużyć), doprawiłam pieprzem, chilli, ziołami prowansalskimi. Wyłozyłam na warstwę z chlebem. Posypałam tartym żółtym serem.
Nie wiem jaką temperaturę w piekarniku miałam (skala 1-8 -> 7), zapiekałam aż ser zaczął się delikatnie rumienić.

Tanio, szybko, smacznie Z całej blachy została 1/3 bo nie daliśmy rady więcej zjeść
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:29   #4335
Kulkaaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Kulkaaga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wybrzeże
Wiadomości: 2 742
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez cziqua Pokaż wiadomość
heja

ja dzisiaj juz bylam załatwic nową kartę NFZ do lekarza no i kupic pralke tzn pokazac dziadkowi jaką ma nam kupic
Dziadek i babcia zasponsorowali nam nową praleczkę bo stara przez mieszkanie poprzednie i zawilgoconą i zaplesnioną kuchnię w której owa pralka stała oraz cholernie twardą wode zaczęła odmawiac posluszeństwa a jak sie ma dzidziuś pojawic to pralka musi byc porządna no i kupiliśmy mastercooka 126BIO tzn dziadkowie nam kupili czeka nas jeszcze wydatek na zmywarke ale to w przyszłym roku przed narodzinami dzidzi .

dziewczyny czuję taki dziwny ból od krzyża w półdupek prawy aż do uda prawie. chyba nie jest to nic strasznego? :d
Obstawiam, że Ci dzieciaczek uciska na nerw kulszowy, tez tak czasem mam
__________________
Szymek 26.04.2012
Kulkaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:46   #4336
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez tynka88 Pokaż wiadomość
Wklejam mojego brzuchola 18 t 2 dni.
śliczny brzuś

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez cziqua Pokaż wiadomość

dziewczyny czuję taki dziwny ból od krzyża w półdupek prawy aż do uda prawie. chyba nie jest to nic strasznego? :d

rwa kulszowa? ja też przez parę dni miałam, teraz przeszło, ale pewnie wróci jak dzidzia będzie większa..





Dziewczynki, kiedy poczuję wreszcie ruchy??????????
Jak to u Was było- w którym tygodniu?????
Już się nie mogę doczekac....
__________________

Edytowane przez lena_mi
Czas edycji: 2011-11-07 o 10:47
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:48   #4337
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Tynka, śliczny brzusio Mój też rośnie jak na drożdzach, wczoraj nie zmieściłam się już w dżinsy sprzed ciąży. Najpierw były w praniu, pózniej zakupiłam mega wygodne dresy i jak po ok 2 tyg chciałam włożyć te dżinsy na domówkę do znajomych, okazało się, że w nie nie wchodzę!!!! Przeraziło mnie to, nie powiem, jeszcze niedawno nie miałam takiego problemu No i skok na wadze-prawie kg w ciągu lekko ponad tyg. To chyba za dużo, ale jadło się dużo czekolady i cukierków z paczki od teściów, i o to efekty...

W środę odbiorę spodnie ciążowe w next. Nie mieli mojego rozmiaru i musiałąm zamawiać. Mam nadzieję, że będą dobre, bo teraz już tylko ciążówki zostają.

Zasatanawiam się też nad zakupem sokowirówki, mam na oku jedną, dostępną także w ie w argosie. W sumie dużego wyboru nie mam, a ta jest też dodatkowo w promocji. Soków pijemy dużo, więc na pewno byłaby uzytkowana. Karolca, Ty robisz namiętnie soki, mogłabyś mi coś doradzić? Jakiego modelu uzywasz, i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

A jutro idę na aqua aerobic, dla kobiet w ciązy, po urazach i osób starszych Myślę, ze tak 1* w tyg uda mi sie chodzic poki co a zajecia sa przed poludniem.
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:50   #4338
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez lena_mi Pokaż wiadomość
rwa kulszowa? ja też przez parę dni miałam, teraz przeszło, ale pewnie wróci jak dzidzia będzie większa..


Dziewczynki, kiedy poczuję wreszcie ruchy??????????
Jak to u Was było- w którym tygodniu?????
Już się nie mogę doczekac....
Ja poczułam 17/18 tydzień

O rwie nic nie mówicie Ja mam problem z rwą, bo jak już pisałam, przedźwignęłam się kiedyś i od tego czasu ból powraca, wystarczy, że źle postawię nogę.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:51   #4339
evvcia_
Wtajemniczenie
 
Avatar evvcia_
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 074
GG do evvcia_
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez tynka88 Pokaż wiadomość
Wklejam mojego brzuchola 18 t 2 dni.
Ooo na tym etapie mam podobny śliczny

Cytat:
Napisane przez cziqua Pokaż wiadomość
dziewczyny czuję taki dziwny ból od krzyża w półdupek prawy aż do uda prawie. chyba nie jest to nic strasznego? :d
Też tak mam zwłaszcza gdy dużo chodzę lub często siadam i wstaję, nie wiem czym to jest spowodowane. Być może rzeczywiście jakaś rwa... Nigdy wcześniej tak nie miałam. Jak powiedziałam o tym gin to oczywiście kazała brać no-spe. Może z raz wzięłam, ale nie pamiętam czy pomogła

Cytat:
Napisane przez lena_mi Pokaż wiadomość
Dziewczynki, kiedy poczuję wreszcie ruchy??????????
Jak to u Was było- w którym tygodniu?????
Już się nie mogę doczekac....
Ja czuję od niedawna, pierwszy raz na początku 17 tc. Tez bardzo czekałam i się doczekałam, więc i na Ciebie przyjdzie pora teraz to mój dzidziuś czasem mi daje popalić
__________________


Razem, 19.12.04
Zaręczona, 1.01.11
Córeczka Laura, ur. 22.03.12
Będziemy ślubować 31.08.13



evvcia_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 10:56   #4340
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Zasatanawiam się też nad zakupem sokowirówki, mam na oku jedną, dostępną także w ie w argosie. W sumie dużego wyboru nie mam, a ta jest też dodatkowo w promocji. Soków pijemy dużo, więc na pewno byłaby uzytkowana. Karolca, Ty robisz namiętnie soki, mogłabyś mi coś doradzić? Jakiego modelu uzywasz, i na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Sokowirówkę dostaliśmy w prezencie i stała kilka lat nieużywana. Ważna jest moc. Mam Zelmer Julita.
Warto zwrócić uwagę aby mozna było ją łatwo rozebrac i umyć.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:58   #4341
Kulkaaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Kulkaaga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wybrzeże
Wiadomości: 2 742
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez evvcia_ Pokaż wiadomość
Ja czuję od niedawna, pierwszy raz na początku 17 tc. Tez bardzo czekałam i się doczekałam, więc i na Ciebie przyjdzie pora teraz to mój dzidziuś czasem mi daje popalić
Ja dziś zaczęłam 17 tc, więc mam nadzieję, że się wkrótce poruszy
__________________
Szymek 26.04.2012
Kulkaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 11:00   #4342
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Dzien dobry, my juz (wlasciwie dopiero ) po wizycie. Termin mialam na 9.20, bylam chwilke po 9 a weszlam do gabinetu po 10

Julia jest nadal dziewczynka, pieknie dala sie podejrzec panu doktorowi, jak tylko przylozyl glowice do brzucha byla spokojna (bylam na czczo) lezala sobie i trzymala raczki przy twarzy Nie wiem ile ma cm ale wazy 472 g i jest mniejsza niz na ten tydzien, bo odpowiada jakos 21 tc ale doktor mowil ze wszystko w porzadku. Doktorek robil tez chwile usg 3d, ale nie mam zdjecia, bo mala tak jak muszelke pokazala chetnie tak buzki nie chciala generalnie kamien z serca
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 11:01   #4343
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez MoniaHan Pokaż wiadomość
No wlasnie Roksape? czyzby lubelskie...jesli tak to juz nawet sie domyslam z jakiej miejscowosci ale nic nie powiemja tez pochodze z lubelszczyzny
A no tak jestem z lubelszczyzny Ciekawe czy wiesz skąd dokładnie

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Roksape, ja jadę na minimalnej a zwolnienie nie jest wystawione na cały miesiąc tylko na 28 dni więc kasy znacznie mniej na konto wpływa :/
Szczerze współczuję. Ja w zeszłym roku pracowałam na 1/2 etatu w świetlicy z dzieciakami miałam umowe na 3 miesiące, chciałam popracować jeszcze ale w gminie stwierdzili,że nie mają pieniędzy z UP i nie przedłużą do tej pory nie mają

Ja dzisiaj w nocy miałam taki skurcz w łydce, że nic nie pomogło dopiero jak wstałam z łożka i rozchodziłam to puściło łydka boli mnie do teraz

Syn mi się rozchorował miałam całą noc lataną, rano do lekarza i dostał antybiotyk ledwo zipie tak mu gardło i nos założyło :/
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 11:02   #4344
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Hej,

historia z porodówki była supertrochę się uśmiałam. Dzisiaj wróciłam do pracy chociaż jechałam do niej z ciężkim sercem bo Antek popłakał się w przedszkolu po dwóch tygodniach nieobecności biedactwo się odzywczaiło od przedszkola
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 11:04   #4345
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
Ja czytałam ostatnio że odradzają w ciąży spać na prawym boku. Prześlę Wam wyjaśnienie

"Powiem tak: w ciąży przebiegającej prawidłowo nie ma medycznych przeciwwskazań do spania na prawym boku. Jednak pozycja na lewym boku jest korzystniejsza z paru powodów. Leżąc na prawym boku lub na plecach można doprowadzić do ucisku żyły głównej dolnej, która biegnie po prawej stronie kręgosłupa, zmniejszając dopływ krwi do serca. Krew zostaje w dolnej części ciała stopy, nogi, miednica). To z kolei zmniejsza rzut serca i ilość krwi dopływającej do narządów (także mózgu i macicy). Może to spowodować omdlenie, a w dalszym etapie także słabsze dotlenienie płodu. Jeśli pojawi się kołatanie serca , mroczki przed oczami czy duszność, wtedy szybka zmiana na lewy bok przywróci prawidłowe funkcjonowanie. Na lewym boku ułatwiona jest też praca nerek, przez co skuteczniejsze jest usuwanie produktów przemiany materii i nadmiaru płynów z organizmu. W związku z przytoczonymi argumentami spanie na lewym boku zaleca się jako profilaktykę hemoroidów oraz obrzęków."

Jak byłam z pierwszą ciążą w szpitalu i spałam na prawym boku to jak przychodziły w nocy pielęgniarki i badały tętno dziecka to miał słaby puls. Na lewym wszystko było ok, nie wiedziały jak to wyjaśnić. Gdy syn wyszedł na świat okazało się,że raz był owinięty pępowiną- to właśnie była przyczyna wszystkiego. Dlatego lepiej na lewym spać dziecko jest bardziej dotlenione
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 11:06   #4346
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Dzien dobry, my juz (wlasciwie dopiero ) po wizycie. Termin mialam na 9.20, bylam chwilke po 9 a weszlam do gabinetu po 10

Julia jest nadal dziewczynka, pieknie dala sie podejrzec panu doktorowi, jak tylko przylozyl glowice do brzucha byla spokojna (bylam na czczo) lezala sobie i trzymala raczki przy twarzy Nie wiem ile ma cm ale wazy 472 g i jest mniejsza niz na ten tydzien, bo odpowiada jakos 21 tc ale doktor mowil ze wszystko w porzadku. Doktorek robil tez chwile usg 3d, ale nie mam zdjecia, bo mala tak jak muszelke pokazala chetnie tak buzki nie chciala generalnie kamien z serca

super, że wszystko dobrze ja też dzisiaj miałam wizytę. bez usg niestety, ale serduszko chociaż słyszałam


ostatnio strasznie mnie w pachwinie lewej boli...ciągnie raczej. jak ukucnę to ciężko mi wstać. lekarz mówił, że się rozciąga mi tam wszystko.mam nadzieję, że faktycznie tak jest, że to nic poważnego.trochę się przestrachałam , bo wczoraj tak mnie pociągneło że aż łzy w oczach miałam...
agabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 11:07   #4347
Kulkaaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Kulkaaga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wybrzeże
Wiadomości: 2 742
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Dzien dobry, my juz (wlasciwie dopiero ) po wizycie. Termin mialam na 9.20, bylam chwilke po 9 a weszlam do gabinetu po 10

Julia jest nadal dziewczynka, pieknie dala sie podejrzec panu doktorowi, jak tylko przylozyl glowice do brzucha byla spokojna (bylam na czczo) lezala sobie i trzymala raczki przy twarzy Nie wiem ile ma cm ale wazy 472 g i jest mniejsza niz na ten tydzien, bo odpowiada jakos 21 tc ale doktor mowil ze wszystko w porzadku. Doktorek robil tez chwile usg 3d, ale nie mam zdjecia, bo mala tak jak muszelke pokazala chetnie tak buzki nie chciala generalnie kamien z serca
No to super, że wszystko ok

Ja się wybieram w środę, na 10.15 i będzie to moja pierwsza wspólna wizyta z Tż-tem
__________________
Szymek 26.04.2012
Kulkaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 11:13   #4348
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez agabi Pokaż wiadomość
super, że wszystko dobrze ja też dzisiaj miałam wizytę. bez usg niestety, ale serduszko chociaż słyszałam


ostatnio strasznie mnie w pachwinie lewej boli...ciągnie raczej. jak ukucnę to ciężko mi wstać. lekarz mówił, że się rozciąga mi tam wszystko.mam nadzieję, że faktycznie tak jest, że to nic poważnego.trochę się przestrachałam , bo wczoraj tak mnie pociągneło że aż łzy w oczach miałam...

mnie tez ostatnimi dniami mocno ciagnelo po lewej stronie, jakby jajnik... gin twierdzi ze to normalne, bo wszystko sie rozciaga...
Cytat:
Napisane przez Kulkaaga Pokaż wiadomość
No to super, że wszystko ok

Ja się wybieram w środę, na 10.15 i będzie to moja pierwsza wspólna wizyta z Tż-tem
Ja juz nie chodze z mezem na wizyty bo ginek wtedy mniej nam tlumaczy, chyba sie meza wstydzi albo boi, nie wiem trzymam juz kciuki za srode
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 11:15   #4349
tynka88
Zadomowienie
 
Avatar tynka88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 549
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

tez mi sie podoba mój brzuś takze dziekuje

ja pierwszego mocniejszego kopniaczka poczułam w 17 tygodniu

Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Tynka, śliczny brzusio Mój też rośnie jak na drożdzach, wczoraj nie zmieściłam się już w dżinsy sprzed ciąży. Najpierw były w praniu, pózniej zakupiłam mega wygodne dresy i jak po ok 2 tyg chciałam włożyć te dżinsy na domówkę do znajomych, okazało się, że w nie nie wchodzę!!!! Przeraziło mnie to, nie powiem, jeszcze niedawno nie miałam takiego problemu No i skok na wadze-prawie kg w ciągu lekko ponad tyg. To chyba za dużo, ale jadło się dużo czekolady i cukierków z paczki od teściów, i o to efekty...

W środę odbiorę spodnie ciążowe w next. Nie mieli mojego rozmiaru i musiałąm zamawiać. Mam nadzieję, że będą dobre, bo teraz już tylko ciążówki zostają.

Zasatanawiam się też nad zakupem sokowirówki, mam na oku jedną, dostępną także w ie w argosie. W sumie dużego wyboru nie mam, a ta jest też dodatkowo w promocji. Soków pijemy dużo, więc na pewno byłaby uzytkowana. Karolca, Ty robisz namiętnie soki, mogłabyś mi coś doradzić? Jakiego modelu uzywasz, i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

A jutro idę na aqua aerobic, dla kobiet w ciązy, po urazach i osób starszych Myślę, ze tak 1* w tyg uda mi sie chodzic poki co a zajecia sa przed poludniem.
ja kupiłam na allegro 3 pary spodni ciazowych H&M za 90 zł w sumie, jedne białe, drugie czarne wizytowe i takie z wełenki z podszewką na zimniejsze dni , bo w leginsach zimno, a ja przed ciaza czesto miałam chory pęcherz.
Co do skowirówki to my mamy jakas najtańsza Clatronic i daje rade , mężuś robi mi soczki tak raz w tygodniu z jabłek marchewki i cytryny, ale sie biedny narobi przy tym
lece na spacerek z TZ bo piekna pogoda, a slonce podobno wzmacnia odporność
__________________
26.03.2012 Mateuszek
21.09.2014 Piotruś



tynka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 11:22   #4350
engela
Raczkowanie
 
Avatar engela
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 458
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Hejo Dziewczynki
Ja chyba nigdy Was nie nadrobię...
Mieliśmy intensywny weekend więc nie miałam czasu by choćby zajrzeć...
Powiem Wam, że dopiero teraz zaczynam się cieszyć urokami ciąży, jakoś wszystko się układa staram się myśleć pozytywnie
Muszę Wam się pochwalić,że w ten weekend kupiliśmy samochód więc jesteśmy szczęśliwi i spokojni...
Po za tym moi rodzice kupią nam łóżeczko, materacyk, pościel, przewijak, karuzele no wszystko co tylko zapragnę i powiedzieli, że nie będą się oglądać na cenę
Warunek jest tylko jeden - po naszym maleństwie ma to wszystko zostać w rodzinie (moja bratową coś tam wspomina o dziecku)
Byliśmy też oglądać wózki i w sumie już wybraliśmy model firmy TAKO ALU CAR, ale wczoraj się dowiedziałam,że znajomy od którego kupiliśmy samochód może nam dać (ZA DARMO! ale wiadomo coś będziemy musieli wymyślić żeby się odwdzięczyć) X-LANDER...
Osobiście nie podobają mi się te wózki, aczkolwiek jak będzie porządny to czemu nie skorzystać

Mam jeszcze pytanko mamy zamiar zakupić dziś w ASKOCIE we Wrocławiu takie rzeczy z promocji jak wiecie coś na ich temat dajcie mi proszę znać :
*Laktator elektryczny
Canpol
*Poduszka Fikuszka
Fiki Miki
*Zestaw Calma
Medela - tej butelki jestem najbardziej ciekawa... chcę karmić piersią,ale w jakiś sytuacjach gdy muszę wyjść odciągać mleko i zależy mi na tym by dzidzia nie przyzwyczaiła się do butli...
engela jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.