Chorwacja - zbiorczy - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-24, 09:46   #871
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

wybieram się na wyspę Krk we wrześniu tego roku z rodzinką
ma ktoś jakieś sprawdzone tanie noclegi dla 2+2 dzieci
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 14:09   #872
Gabriela27
Przyczajenie
 
Avatar Gabriela27
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Chorwacja
Wiadomości: 1
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
wybieram się na wyspę Krk we wrześniu tego roku z rodzinką
ma ktoś jakieś sprawdzone tanie noclegi dla 2+2 dzieci

Ja mogłabym Ci zaproponować Apartament Maestral
Byłam tam 2 razy i byłam naprawdę zadowolona.
Za dobę jak dobrze pamiętam płaci się 60 zł za dobę.
Jeśli będzie wam potrzebny dobry jacht to zobaczcie czarter jachtu w Chorwacji. Można się też do mnie odezwać na pw
Chętnie pomogę

Edytowane przez Gabriela27
Czas edycji: 2014-03-06 o 09:14
Gabriela27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 12:20   #873
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cześć,
wybieram się na początku lipca do Chorwacji. Czy możecie polecić jakiś tani nocleg na płw. Istria lub w okolicach Rijeki??
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 19:01   #874
Ptasia77
Przyczajenie
 
Avatar Ptasia77
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 12
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

W tym roku wyjątkowo polecam wyjazd do Chorwacji autokarem. Jak zobaczyłam układ miast gdzie można dojechać spokojnie autokarem to odeszła mi ochota na kurs samochodem zwłaszcza gdy się jedzie we dwoje.

Ptasia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 19:15   #875
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

A jaka cena??
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 15:38   #876
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
wybieram się na wyspę Krk we wrześniu tego roku z rodzinką
ma ktoś jakieś sprawdzone tanie noclegi dla 2+2 dzieci
Cytat:
Napisane przez joanwi Pokaż wiadomość
Cześć,
wybieram się na początku lipca do Chorwacji. Czy możecie polecić jakiś tani nocleg na płw. Istria lub w okolicach Rijeki??
Z własnego doświadczenia, doświadczenia mojej rodziny i znajomych polecam szukanie czegoś już na miejscu. Zawsze się nocleg znajdzie i wcale nie trzeba szukać długo, ba! Najczęściej znajduje się w ciągu godziny po przyjeździe No, chyba że jest ktoś wyjątkowo wybredny, to wtedy może szukać sobie nawet dwa dni Miejsc noclegowych jest do wyboru do koloru, i to o każdym standardzie. Można wtedy osobiście sprawdzić, czy odpowiada nam dane miejsce i cena za nie.
Sama jestem osobą bardzo zorganizowaną i poukładaną, muszę mieć wszystko zapięte na ostatni guzik. Przed pierwszym wyjazdem do Chorwacji bardzo się denerwowałam, że nie mamy zarezerwowanego noclegu ani nic, ale mój ówczesny TŻ, który wcześniej kilka razy był w Chorwacji uspokajał mnie, że niepotrzebnie się martwię, bo to właściciele będą za nami latać, a nie my za nimi I miał rację. Także bez obaw


Cytat:
Napisane przez Ptasia77 Pokaż wiadomość
W tym roku wyjątkowo polecam wyjazd do Chorwacji autokarem. Jak zobaczyłam układ miast gdzie można dojechać spokojnie autokarem to odeszła mi ochota na kurs samochodem zwłaszcza gdy się jedzie we dwoje.
Ja wolę mimo wszystko samochód osobowy. Autokar jedzie 24 godziny, co jest niesamowicie męczące. Poza tym cena takiego przejazdu jest o wiele droższa niż osobówką. 2 lata temu w obie strony za przejazd + opłaty na autostradach w samochodzie osobowym wypełnionym 4 osobami wyszło nam jakieś 450 zł na osobę. Moja siostra w zeszłym roku płaciła podobnie. Za przejazd autokarem za jedną osobę trzeba zapłacić ok. 1300 zł (w obie strony), a komfort jazdy jest o wiele niższy.
Jeśli jedziesz tylko w dwie osoby (Ty + Twój TŻ), to już lepiej lecieć samolotem. Otwarto loty do Chorwacji w cenie ok. 880 zł w obie strony, a czas lotu to 2 godziny. Tak wiec wybranie się autokarem, to moim zdaniem najgorsza z możliwych opcji i osobiście jej nie polecam.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 23:38   #877
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Dołączam
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-17, 16:15   #878
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
No z tym porownaniem do Polski to troche przesadzilas. Noclegi w cenach jak w Pl, ale w sklepach wiekszosc rzeczy drozej. Mieso, soki, piwo sa drozsze. Slodycze, owoce, jogurty trafiaja sie wcenach zblizonych do naszych.
Wejdz sobie chociazby na strone chorwackiego Lidla to zobaczysz.
Pogody nikt Ci nie zagwarantuje, ale im dalej na poludnie tym cieplej.
No bez żartów, jeżdżę od prawie 20 lat i jeszcze nigdy nie było tak, żeby nie było pogody.

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
wybieram się na wyspę Krk we wrześniu tego roku z rodzinką
ma ktoś jakieś sprawdzone tanie noclegi dla 2+2 dzieci
jakie miejscowości Cię interesują? Ja byłam w samym Krku w 2011, w dużym domu w centrum, na ul. Bodulskiej.

Cytat:
Napisane przez joanwi Pokaż wiadomość
Cześć,
wybieram się na początku lipca do Chorwacji. Czy możecie polecić jakiś tani nocleg na płw. Istria lub w okolicach Rijeki??

W okolicach Rijeki nie mam, mam w Lovranie.

Jeśli chodzi o autokarowe podróże, w zeszłym roku mąż wykupił w długi weekend majowy 2 tygodniowy wyjazd do Włoch do Bibione autokarem - cena bardzo atrakcyjna, ale 20 godzin w autokarze, to dla mnie masakra.

Do Chorwacji też zawsze autem, mamy duży samochód, ale zawsze jeździmy w 4 osoby.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...

Edytowane przez ulinkaaa
Czas edycji: 2014-04-17 o 16:18
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 16:30   #879
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość

W okolicach Rijeki nie mam, mam w Lovranie.
.
Dzięki, już mam nagrany nocleg w Porec
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 09:33   #880
IBelieveInDreams
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Wink Chorwacja- Wyspa Pag

Hej dziewczyny
Wybieram się w tym roku ze Student Travel do Chorwacji na Wyspę Pag (wyjazd połączony z Fresh Festival) 18-29 lipca. Ktoś może wybiera się w tym terminie do Chorwacji?? Może ktoś już był na takim wyjeździe?
Będę wdzięczna za podzielenie się wrażeniami oraz poradami na jakie wycieczki warto się wybrać- Park, Wodospady czy Trogir i Split
Jeśli, któraś z was jedzie sama to fajnie by było się poznać ja jadę z koleżanką, a jak wiadomo w kupie zawsze raźniej
__________________
"The definition of stupidity is doing the same thing over and over again and expecting different results." — Albert Einstein
IBelieveInDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 09:50   #881
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 370
Dot.: Chorwacja- Wyspa Pag

Trogir i Split- na pewno warte zobaczenia. Trpgir jest mały, ale urokliwy. W Splicie więcej do zwiedzania, ale warto. W ogóle chorwackie miasteczka są przecudne Na wodospadach KRK też byłam- warto zajechać od Szybenika- tym wejściem to wówczas w cenie jest rejs statkiem.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-19, 14:15   #882
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Chorwacja- Wyspa Pag

Jest cały wątek o wakacjach w Chorwacji, warto zajrzeć.

Ja jadę w sierpniu, ale nie na Pag.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 22:38   #883
pantich
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Chorwacja- Istria

Cytat:
Napisane przez Annaoj Pokaż wiadomość
Witam,
mam prośbę- marzę o wyjeździe na Istrię jadnak w net-cie jest zatrzęsienie ofert, ceny wysokie a z doświadczenia wiem,że zdjęcia często sa przekłamane. Czy któraś z Was może polecić jakies spokojne miejsce blisko plazy? Najlepiej jakaś wioska lub małe miasteczko ( tłumy na palży mnie nie kręcą ). Bardzo dziękuję za pomoć
być może wioska Funtana. Funtana jest małą miejscowością 3 km na północ od Vrsaru a 8 km na południe od większej miejscowości Porec. Zakwaterowanie można znaleźć tutaj !
pantich jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 08:08   #884
SrtaCorazon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Dot.: Chorwacja- Istria

Chorwację kocham!! W Istrii zwiedziłam Vrsar (urocza, niewielka miejscowość, niedużo turytów nawet w sezonie, mały port, czyste, żwirowe plaże), Rovinij-to moje ulubione miejsce w Chorwacji, a zwiedziłam ich już trochę, piękne, urokliwe miasteczko, naprawdę polecam, oraz Porec-warto zobaczyć słynną Bazylikę Eufrazjana, miejsce śmierci św. Maura, która w 1997 została wpisana na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Vrsar.jpg (85,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (89,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0271.jpg (147,2 KB, 14 załadowań)
SrtaCorazon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 11:57   #885
zosia2005
Raczkowanie
 
Avatar zosia2005
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 73
Chorwacja - wakacje marzeń. Porady, apartamenty, namiary

Witam, zachęcam wszystkich chętnych do dzielenia się swoimi wrażeniami z pobytu w Chorwacji albo umieszczanie zapytań gdzie najlepiej spędzić swoje cieplutkie i słoneczne wakacje.
W Cro (czytaj Chorwacja) byłam kilka razy i chętnie bym tam zamieszkała na dłużej. Cieplutko, słoneczko świeci, ludzie bardzo mili, serdeczni, winko, oliwa tłoczona domowymi sposobami .....i mnóstwo pysznego jedzonka prosto z morza. Co chcieć więcej na wakacje?
Zaczęłam zwiedzać Cro od środkowej dalmacji, podobno tam jest najładniej ale niestety nie mam porównania. Faktycznie jest tam przepięknie, masyw gór Biokowo spadające bezpośrednio do morza, liczne wysepki (im mniejsza tym spokojniejsza) to wspaniały pomysł na urlop.
Byłam w Breli, Promajnie i Makarskiej - w tej ostatniej robiłam większe zakupy. Murter ze swoją piaszczystą plażą też jest wspaniały.
__________________
Zosia2005
zosia2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 12:22   #886
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 370
Dot.: Chorwacja - wakacje marzeń. Porady, apartamenty, namiary

Uwielbiam Chorwację i uważam ją za jednej z najładniejszych krajów, w jakim byłam. Również byłam na środkowej Dalmacji (Trogir, Split), ponadto wodospady KRK, Plitvickie Jeziora. Innym regionem, w jakim byłam jest północna Chorwacjia- Istria, czyli włoska część Chorwacji. Również jest przecudnie. Byliśmy w Medulinie (+Pomer i oczywiście Kamenjak), Puli, Rovinju, Rabacu, Labinie, widzieliśmy mułmie z Vondjanu, Baale/Vale, kanał limski. Poreć, Vsar. Następnym razem planujemy południową Chorwację z Dubrovnikiem. Potwierdzam- ludzie są bardzo przyjaźni i pomocni, apartamenty załatwiałam prywatnie i bez problemu, morze ciepłe, pogoda gwarantowana, widoki przecudowne.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 09:19   #887
coco_kiciusia
Zadomowienie
 
Avatar coco_kiciusia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 900
Dot.: Chorwacja - wakacje marzeń. Porady, apartamenty, namiary

Ja znam Chorwację tylko z opowieści tych, co byli, i nie ma wśród nich osoby, która nie wyrażałaby się w samych superlatywach o tym kraju.
Planujemy z TŻ pojechać tam we wrześniu i dlatego też bardzo chętnie przyjmę wszelkie rady, gdzie najlepiej się wybrać na pierwszy raz, no i kontakty do sprawdzonych przez Was apartamentów również mile widziane
__________________
coco_kiciusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:02   #888
zosia2005
Raczkowanie
 
Avatar zosia2005
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 73
Dot.: Chorwacja - wakacje marzeń. Porady, apartamenty, namiary

Witam, mam pytanko do Bernikuli czy mogłabyś cos więcej opisać o północnej cześci Cro? W jakiej miejscowości najlepiej się zatrzymać - wolę ciszę spokój i pięnke widoki na morze oraz lubię traktować nocleg jako ukojenie /bazę po wypadach w turystyczne centra.
__________________
Zosia2005
zosia2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 18:53   #889
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 370
Dot.: Chorwacja - wakacje marzeń. Porady, apartamenty, namiary

Cytat:
Napisane przez zosia2005 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanko do Bernikuli czy mogłabyś cos więcej opisać o północnej cześci Cro? W jakiej miejscowości najlepiej się zatrzymać - wolę ciszę spokój i pięnke widoki na morze oraz lubię traktować nocleg jako ukojenie /bazę po wypadach w turystyczne centra.
zosia2005- my akurat bazę noclegową traktujemy czysto jako bazę Ważne, żeby było czysto i z klimatyzacją Zwiedzamy już od rana, w międzyczasie wpadamy zjeść (nawet nie zawsze) i wracamy wieczorem. W Medulinie spaliśmy tutaj: https://www.airbnb.pl/rooms/1035752?guests=4&s=MmZV i zwiedzaliśmy codziennie inne miejsce. Możesz tez na tym portalu poszukać innych apartamentów i skontaktować się z właścicielem. Patrz tylko, żeby raczej miał pozytywne opinie. Tutaj jest spokojnie, na pewno nie jest to w centrum, gdzie w nocy gra dyskoteka, ale też nie na odludziu. Osobiście polecam. Jeśli natomiast lubicie plażować to fajna plaża koło Medulina jest w Pomer, bo samym Medulinie jest (chyba usypana) piaszczysta i to już jest niefajne (jak dla mnie muł). No i oczywiście Kamenjak- chyba najczystsza woda jaką kiedykolwiek widziałam- jak stałam w wodzie prawie po pas to widziałam na dnie moje buty do pływania A do zwiedzania Istria jest piękna- architektonicznie to włoska część Chorwacji. Jedziesz samochodem? Bo wówczas najwięcej można zwiedzić
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 22:30   #890
werkawerka15
Przyczajenie
 
Avatar werkawerka15
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 26
Dot.: Chorwacja - wakacje marzeń. Porady, apartamenty, namiary

rok temu byłam na dubrovniku, dokladniej w Jezerze pozniej odwiedziłam przeróżne miasta w tym VODICE, tam jest bardzo miło , domyslam sie ze na wieczor o wiele ciekawiej niz w cichej Jezerze.

Na wieczór polecam cieplutką bluze, chociaż nie każdy jej chyba potrzebuje ^^ buty do wody obwiązkowo, jeżowce dziady są wszędzie, chociaż na miejskich plażach niby ich nie ma , moja kolezanka jakiegoś kolca znalazła w nodze. Hmm... krem do opalania? nie koniecznie, chyba, ze masz wrażliwą skórkę albo jesteś niezły białas , ja nie mialam kremu z filtrem i przyjechalam czarna zero oparzeń, dobrze wziąć min. 2 ręczniki nad wode , strasznie zasolona woda jest, pozniej reczniki są sztywne... karimata na plaże do leżenia, ponieważ tam są kamieniste plaże, tym samym na bosaka też ciężko tam chodzić w sumie to drogo tam, albo mi się wydawało
OGÓLNIE to chorwacja jest przepiękna i gorąca, po prostu wspania , z chęcią tam wrócę, na razie na wakacje wybieram się do Parali w Grecji, mam nadzieje ze bedzie choć w połowie tak FAAAJNIE!
werkawerka15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 15:05   #891
Marzenka_42
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 16
Dot.: Chorwacja - wakacje marzeń. Porady, apartamenty, namiary

W tym roku z mężem i dzieciakami pojechaliśmy na jacht do Chorwacji, ruszaliśmy w Splicie i płyneliśmy na zachód. Najlepsze wakacje jakie można sobie wymarzyć, nie jest jakoś super drogo, a za to wrażenia nie do opisania. Codziennie inne miejsce i codziennie inne rzeczy do zwiedzania, mariny, miasteczka i cały klimat był po prostu super!
Marzenka_42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 20:15   #892
zosia2005
Raczkowanie
 
Avatar zosia2005
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 73
Smile Dot.: Chorwacja - wakacje marzeń. Porady, apartamenty, namiary

Cytat:
Napisane przez werkawerka15 Pokaż wiadomość
rok temu byłam na dubrovniku, dokladniej w Jezerze pozniej odwiedziłam przeróżne miasta w tym VODICE, tam jest bardzo miło , domyslam sie ze na wieczor o wiele ciekawiej niz w cichej Jezerze.

Na wieczór polecam cieplutką bluze, chociaż nie każdy jej chyba potrzebuje ^^ buty do wody obwiązkowo, jeżowce dziady są wszędzie, chociaż na miejskich plażach niby ich nie ma , moja kolezanka jakiegoś kolca znalazła w nodze. Hmm... krem do opalania? nie koniecznie, chyba, ze masz wrażliwą skórkę albo jesteś niezły białas , ja nie mialam kremu z filtrem i przyjechalam czarna zero oparzeń, dobrze wziąć min. 2 ręczniki nad wode , strasznie zasolona woda jest, pozniej reczniki są sztywne... karimata na plaże do leżenia, ponieważ tam są kamieniste plaże, tym samym na bosaka też ciężko tam chodzić w sumie to drogo tam, albo mi się wydawało
OGÓLNIE to chorwacja jest przepiękna i gorąca, po prostu wspania , z chęcią tam wrócę, na razie na wakacje wybieram się do Parali w Grecji, mam nadzieje ze bedzie choć w połowie tak FAAAJNIE!
Witam
- ciepła bluza wieczorem - zależy gdzie? W Primostenie raz było o 22.00 ponad 37 stopni i wysiadł prąd w całej okolicy na 2h bo wszyscy korzystali z klimy na maxa i sieć nie wytrzymała. Nigdy nie zakładałm bluzy w sezonie w środkowej Dalmacji
- jeżowce moga być nawet na miejskiej plaży, wbiłam i resztkę w stopie przywiozłam do kraju
- krem - ja nie musiałam korzystać ale moje dziecko dostało uczulenia mimo smarowania blokerem - sprawdzony sposób chorwacki z moim dodatkiem to:umyć się i jogurcie naturalnym, odczekać aż wsiąknie resztkę delikatnie spłukać i nasmarować sudocream: sprawdziłam, efekt leczenie skóry murowany przez 1 noc
- zasolenie wody - dobrze się jest spłukać słodką wodą po każdej kąpieli morskiej jak mamy dłuższy postój na brzegu, bo skóra dosłownie skwierczy od wytrącanej soli na jej powierzchni - można posolić sobie frytki
Dziękuję Bernikula.
Marzenka
jakie wymagania trzeba spełnić na wakacjach jachtowych: byliście ze sternikiem czy ktoś z Twojej rodzinki ma uprawnienia, wypożyczaliście łajbę czy na swojej? Napisz coś więcej o organizacji takich wakacji?
__________________
Zosia2005

Edytowane przez zosia2005
Czas edycji: 2014-06-25 o 20:19
zosia2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 11:18   #893
pantich
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4
Dot.: Chorwacja - wakacje marzeń. Porady, apartamenty, namiary

Niedawno wróciłam z wyspy Murter i chciałabym się podzielić wrażeniami, dla tych, którzy tam wycieczkę planują.

+ piękna woda, którą byłam zachwycona i widoczność do kilku metrów
+ przyjemne miasteczko, jednak dla młodych przydałaby się jakaś dyskoteka
+ zakwaterowanie w miarę, łóżko, łazienka były, wiec dla niewymagających całkiem ok
- Ogólnie własciciel przycinał na żarciu, w porównaniu do cen i do kasy, którą od nas dostał.
pantich jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 23:17   #894
Svilva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 3
Ile pieniędzy trzeba zabrać na 10 dni do Chorwacji

Witam,
Chciałabym sie dowiedzieć ile powinnam zabrać pieniędzy (czy lepiej kuny czy euro) na 10 dni do Chorwacji. Noclegi i wyżywienie sa załatwione. Chodzi mi o jakieś napoje, wyjście do baru, na dyskoteki jakieś drinki ale tez "zachcianki" np lody czy inny deser. Dodam ze jadę do malarskich na początku sierpnia. Kwota interesuje mnie na 1 osobę. Czy 100 euro starczy a moze to zamalo? Proszę o szybka odpowiedz bo kompletnie sie nie orientuje
Svilva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 18:13   #895
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Ile pieniędzy trzeba zabrać na 10 dni do Chorwacji

Ja rok temu byłam w Chorwacji właśnie 10 dni. Byłam co prawda na objazdówce i wydałam przez te 10 dni - 200 euro, a noclegi, wyżywienie i wycieczki fakultatywne miałam już zapłacone wcześniej. Co prawda za bardzo sobie nie odmawałam, ale według mnie Chorwacja jest dość droga.
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 12:31   #896
primlovely
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Smile Chorwacja 2014

Cześć dziewczyny!
Powiedzcie mi proszę jak to jest z kadrą z biura podrózy ATAS
był ktoś? ja jadę do Chorwacji 8.08-18.08 może ktoś również?
chodzi głownie o to czy nie ma problemu z jakimiś wieczornymi wyjściami itp.
primlovely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 11:02   #897
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Ile pieniędzy trzeba zabrać na 10 dni do Chorwacji

hm.. lepiej wziąć kuny bo tańsze, my mieliśmy kuny i troszkę euro, euro opłaca się zamieniać na kuny na miejscu w bankach.

Ceny w makarskiej są różne, generalnie drogo nie jest. Obiady kupisz spokojnie w graniach 30 zł - i jest niezły wybór.
Np somersby 12 kun kosztuje na plaży, karlovacko i ozujsko - ich lokalne piwo jest tańsze ale w smaku średnie. Owoce pycha - najlepiej kupić na straganie/sklepie typu konzum albo tommy. Arbuz nie ma nic wspólnego z arbuzem w PL.
konzum to jak nasza biedronka.
Najtaniej kupić w konzumie/tommym bo na plaży jest 2 krotna przebitka
My mieliśmy coś ok 700 kun i chyba 50 euro i przywieźliśmy trochę euro
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 13:29   #898
Svilva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 3
Dot.: Ile pieniędzy trzeba zabrać na 10 dni do Chorwacji

Na 1 osobe te 700 kun i 50 euro ?
Svilva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 18:55   #899
BlackDiamond01
Rozeznanie
 
Avatar BlackDiamond01
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 657
Dot.: Ile pieniędzy trzeba zabrać na 10 dni do Chorwacji

Ja byłam w tamtym roku w Chorwacji na wyspie Brać. Jechaliśmy samochodem w 4os. na 9 dni, z tego co pamiętam to cały wyjazd kosztował mnie ok. 1300zł. Przejazd+spanie ok. 600zł, reszta ok 700zł poszła na jedzenie i rozrywki (a raczej niczego sobie tam nie odmawialiśmy). Mi to spokojnie wystarczyło, na miejscu płaciliśmy raczej kunami.
__________________

Go and catch a falling star..


BlackDiamond01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 13:02   #900
kamaniak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 244
Dot.: Ile pieniędzy trzeba zabrać na 10 dni do Chorwacji

Ja właśnie wróciłam z Chorwacji, byłam na wyspie Pag z rodziną- 4 osoby na 8 dni wyjazd w sumie wyszedł niecałe 5.000 zł. Noclegi -8- 500 e, viniety, paliwo ok.1500, reszta jedzenie (część wzięłam z Polski). Piwo Radler-6,5 kuny, tanie wino czerwone lane 17 kun za litr, w restauracjach pizza ok.40 kun, obiady w restauracjach od 50 kun w górę, np. kalmary + ziemniaki ze szpinakiem 80 kun.
kamaniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-03 22:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.