Co sądzą o Polakach ludzie za granicą? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-22, 08:34   #61
ania19733
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 44
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Co do wrazen z programu Palina : Polska jest ciekawym skansenem- ja przynajmniej tak to odebralam... Zyjemy przeszloscia, w Elblagu lodzie maja po 140 lat, w Poznaniu pociag na wegiel, w Warszawie brzydko, Gorale pija 1600 butelek wodki na 200 ludzi na weselu, na ktorym wszyscy ubrani na ludowo sa instruktorami narciarskimi
Jedynym akcentem wywolujacym u mnie wzruszenie byl wywiad z Kevinem (z programu Europa da sie lubic): baaardzo podobalo mi sie kiedy mowil,ze chcialby aby jego roddacy traktowali Polakow w Angli tak dobrze jak Polacy jego w Polsce.
Ach, przyponialam sobie jeszcze trabanta z Krakowa- rozpada sie na kazdym skrzyzowaniu ale tak jak Now Huta dalej funkcjonuje.
Ach, to angielskie poczucie humoru- ja wiem co jest skansenem a jak jest w realu ale czy ogladajacy ten program anglicy sie pokapowali???
ania19733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 09:23   #62
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez nea200pl Pokaż wiadomość

Brak mi slow...Z takim chamstwen na calej linii to sie jeszcze nie spotkalam - z glupimi docinkami to tak, ale cos takiego...Wstyd i hanba - witamy w rozwinietym kraju XXI wieku.

Co do rasizmu to sie nie moge z Toba bardziej zgodzic - taka jest przykra prawda. Oprocz wstydu za rodakow bardzo mnie dziwi ze przyjezdzajac i zyjac w multi-kulturowym kraju mozna miec takie poglady.
No niestey taka jest rzeczywistosc.

Najbardziej dziwi mnie to ,ze Polacy przyjezadzajacy do Anglii zachowuja sioe tak do ludzi o innym kolorze skory nawet do tych ktorzy sie tu urodzili ,a to juz moim zadaniem skandal ,i jeszcze glosno wyrazaja swoje zdanie.Mam taka sasiadke ,straszna Angielke i ona kiedys byla swiadkiem jak jakis Polak wyzwal czarna kobiete od najgorszych i ona mi powiedziala ,ze jeszcze nigdy na zywo nie widziala czegos takiego.

Druga sprawa ,wkurza mnie to ,ze Polacy zachowuja sie tak tu w Anglii w kraju w ,ktorym sie urodzilam, a jak mieszkalam przez jakis czas w Polsce ,podczas studiow ,i zwrocilam uwage koledze zeby nie obrazal ludzi tylko dlatego ,ze maja inny kolor skory ,to mi powiedzial ,ze to jest Polska i on jest u siebie i ma prawo robic co chce a ja mam wracac do siebie i tam zwracac uwage.Zenada.

Mojego meza poznalam w Polsce na studiach ,wiem co przezyl.
nie byl ze mna dla papierow choc wielu tak twierdzilo ,bo niewiedzieli ,ze zanim sie poznalismy to on juz byl obywatelem Brytyjskim ,wiec nie potrzebowal moich ,ale i tak ludzie wiedzieli lepiej od nas.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 09:36   #63
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

tez ogladalam ten program i pokazali Polske jakby z 19wieku, ten pociag na wiegiel i to wesele z komentarzem redaktora ze pewnie i tak nikt nie bedzie nic pamietal...szok!No i najlepsze wywiad z Walesa i jego tekst w stylu ze dla niego najwazniejsze to dobrze zjesc, wypic i miec towarzystwo pieknych dziewczyn. porazka. nie to ze pokazali Polske w jakims bardzo zlym swietle ale w moich oczach taka zacofana...
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 22:54   #64
nea200pl
Raczkowanie
 
Avatar nea200pl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 409
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Poogladalam dzisiaj nagrany program M Palina o Polsce i musze przyznac ,ze mi sie calkiem podobal - wiele przedstawionych tam rzeczy bylo naprawde interesujacych dla nie-polskiego odbiorcy.
Jedyne co Palin mogl sobie darowac to wywiad z Walesa, ktory (dla mnie) wyszedl tam na kompletnego idiote, zerkajacego w trakcie wywiadu na poranna gazete i z priorytetami w postaci alkoholu i kobiet - bylo to zenujace.
__________________

nea200pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 08:50   #65
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

historii o tym jacy Polacy sa praszywi dla siebie nawzajem i dla innych narodowosci mozna by mnozyc. moj TZ jest Ukraincem i bardzo nie lubi Polakow. za ignorancje chamstwo i wiele wiele inych rzeczy. kiedy sie poznalismy i on jeszce nie mowil po polsku ale angielski ma plynny, i wychodziilsmy na polska impreze to nawet ci ktorzy mowia po ang sie nie wysiliali a teraz jak poznajemy kogos nowego i ta osoba sie dowiaduje ze Grisza mowi po pol to od razu jest obraza ze on zna polski a kaze sie innym wysilac i mowic po ang. zenada.

inna sprawa Irlandki uwazaja umawianie sie z Polakiem za obciach i to wielki. Polki maja opinie latwych ..przykre
pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 12:17   #66
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

No ja nie ukrywam,że mi troszkę za naszych rodaków wstyd....mieszkam w budynku, coś w rodzaju małego bloku, w którym mieszkają sami obcokrajowcy i to Polacy zawsze najgłośniej dudnią muzyką i drą ryjki po nocy, nie mówiąc już o obalaniu wódki za śmietnikiem.... Polaka poznasz na ulicy po głośnym k...wa najczęściej niestety. Jak mieszkałam w UK, to przykrości spotykały mnie głównie ze strony Polaków ( plotkowanie, mącenie, kradzieże). Z budowy, na której pracuje mój TŻ to Polacy wynoszą na złom co tylko się da...
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:39   #67
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Mi dzisiaj Tż (Anglik) opowiadał o tym programie, który wspominałyście
Jego mama jest oczarowana Polską, Tatrami. Bardzo podobal się im tez Gdańsk. No i wywiad z Aistonem też podobno byl ciekawy
A Wałęsa wg nich mówił głupoty jak 'i like women' ;| haha
Ogolnie rzecz biorac, program zrobil niezla reklame Polsce
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-25, 18:46   #68
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Dla mnie ten program to była jedna wielka porażka. Naprawde nie pokazali nic ciekawego a na dodatek zrobili z Polski zacofany kraj z autami które rozpadają się na każdym zakręcie, a wódki pijemy tyle że po takiej ilości nic się nie pamięta. Moj TZ nie odebrał również tego za dobrze(jest Anglikiem). Oprócz wypowiedzi Kevina nic mnie mile nie zaskoczyło, wręcz przeciwnie.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:59   #69
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Widać, że różne sa opinie
Ojciec mojego Tz nawet nabrał chęci na przyjazd tutaj, więc aż takźle raczej nie bylo
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 16:49   #70
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

ja to wolę Tż'ta nie pytać co sądzi o Polakach...
wystarczą mi moje raczej niemiłe doświadczenia, o których można by książkę napisać.
Raz w autobusie byłam świadkiem zwierzeń polaka pracującego w mleczarni, który to chwalił się, że wkłada brudne ręce do zbiorników mleka i czasem dolewa piwa a druga rzecz, która wryła się mi w pamięć- stoję w sklepie i wpada kompletnie zalany koleś wrzeszczą: "K***a, gdzie jest wódka"
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 11:04   #71
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

my z kolei w naszej (bylej )ulubionej restauracji w limeryku mielismy okazje sie przekonac jacy beznadziejni sa pracujacy tam Polacy. moj TZ nie jest POlakme ale po polsku rozmawia. miedzy sob rozmawiamy po angeilsku i po akcencie biora nas za tutejszych. wiec pewnego razy TZ podszedl do baru zamowic piwko i 3 kelnerki Polki zaczely komentowac glosno jego tylek. za chwile kucharz na cala sale krzyknal k**a!!!! bo cos mu sie tam wysypalo.no szkoda slow. ze nie wspomne o tym ze angielski to nalezaloby miec lepszy zeby nie trzeba bylo moooowic powooooli bo panie nie rozumieeeeja po angielskuuuu. opad rak
pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-01, 11:05   #72
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

oj przepraszam za te literowki palce nie nadazaja za myslami
pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 17:57   #73
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Pani z herbata ale mialas przygode...
Moj maz z kolei tylko dlastego ,ze jest czarny to Polacy uwazaja ,ze jest handlarzem narkotykow bo przeciez skad czarny moze miec taki drogi samochod?
Tak ostatnio ochrzcili mojego meza ,slyszalam to jak wychodzilam z samochodu a oni glosno to komentowali ,a ja to wedlug nich jego k.....

niewiem skad w Polakach tyle nienawisci do ludzi o odmiennym kolorze skory.Ta pogarda do nich.Ja tego nigdy nie zrozumiem...
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 20:37   #74
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

traci... brak słów, przyjaźnię się z dziewczyną, która jest z Kenii, a przez kilka ostanich lat mieszka w Europie... ostatnio zapytała się czy mogłaby mnie odwiedzić w Polsce... aż głupio tłumaczyć dlaczego lepiej dla niej będzie tam nie jechać. Przykra sprawa. Za to spędzimy razem chociaż jeden tydzień w UK, chociaż tam nikt na nią nie napluje za kolor skóry.

Poza tym... choć tu w Finlandii nie ma widocznych oznak rasizmu, to jeżeli wykładowca pisze w komentarzach do prac tekstu typu "masz afrykański styl myślenia", to chyba o nich też nienajlepiej świadczy. Ehh... jakim to trzeba być durniem żeby dzielić ludzi ze względu na kolor skóry. Dla mnie to kompletnie niepojęte.
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 21:22   #75
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
traci... brak słów, przyjaźnię się z dziewczyną, która jest z Kenii, a przez kilka ostanich lat mieszka w Europie... ostatnio zapytała się czy mogłaby mnie odwiedzić w Polsce... aż głupio tłumaczyć dlaczego lepiej dla niej będzie tam nie jechać. Przykra sprawa. Za to spędzimy razem chociaż jeden tydzień w UK, chociaż tam nikt na nią nie napluje za kolor skóry.

Poza tym... choć tu w Finlandii nie ma widocznych oznak rasizmu, to jeżeli wykładowca pisze w komentarzach do prac tekstu typu "masz afrykański styl myślenia", to chyba o nich też nienajlepiej świadczy. Ehh... jakim to trzeba być durniem żeby dzielić ludzi ze względu na kolor skóry. Dla mnie to kompletnie niepojęte.
Moim zdaniem przypadki rasistowskich odzywek to pojedyncze incydenty i trafiają się wyjątkowo rzadko, choć w ogóle nie powinny mieć miejsca. Przynajmniej do takich wniosków doszłam rozmawiając z kolegą z Angoli, który przyjechał do Polski 5 lat temu.

Dwa lata temu w wyborach samorządowych, w moim mieście na trzecim miejscu uplasował się John Godson (wchodziło dwóch z najwyższymi wynikami ).
W ostatnich wyborach parlamentarnych startował z listy PO. Był na przedostatniej pozycji, a po podliczeniu głosów okazało się, że na 20 kandydatów PO zajął 7 miejsce.
Mam nadzieję, że następnym razem dostanie sie do sejmu, bo to świetny człowiek.
Jego strona http://www.godson.pl/

Piszę to po to by pokazać że jednak sporo się zmieniło i ludzie przestają patrzeć na kolor skóry. Jeszcze nie jest idealnie, ale moim zdaniem stajemy sie coraz bardziej otwartym i ciekawym świata narodem.
Może jednak zaprosisz koleżankę...
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 09:15   #76
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

ale ciezko z tym naprawde. pamietam z raz na firmowa impreze wyciagnelam do pubu mojego wspollokatora ktry jest z Indii. NIkt z Polakow sie do mnie nie odezwal!! na dodatek wszyscy mysleli ze to moj facet wiec pozniej w pracy milczenie kontynuowano. Jedynie Irlandczycy okazali zdrowy rozsadek i brak rasizmu. (chociaz musze przyznac ze z tym rasizmem u Irlandzczykow tez roznie bywa)

Inna sytuacja jeszce za czasow studiow we wroclawiu kumpel Pol Polak pol Kubanczyk nie zostal wpuszcony do klubu za kolor skory

czasem mam wrazenie ze ten rasizm jest wybiorczy. jesli powiedzmy w gre wchodzi Wloch lub Grek to kolor skory nie bedzie razil ale juz Gruzin czy Turek wywola kwasne miny (co najmniej)
pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 10:12   #77
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
traci... brak słów, przyjaźnię się z dziewczyną, która jest z Kenii, a przez kilka ostanich lat mieszka w Europie... ostatnio zapytała się czy mogłaby mnie odwiedzić w Polsce... aż głupio tłumaczyć dlaczego lepiej dla niej będzie tam nie jechać. Przykra sprawa. Za to spędzimy razem chociaż jeden tydzień w UK, chociaż tam nikt na nią nie napluje za kolor skóry.

Poza tym... choć tu w Finlandii nie ma widocznych oznak rasizmu, to jeżeli wykładowca pisze w komentarzach do prac tekstu typu "masz afrykański styl myślenia", to chyba o nich też nienajlepiej świadczy. Ehh... jakim to trzeba być durniem żeby dzielić ludzi ze względu na kolor skóry. Dla mnie to kompletnie niepojęte.
Tez "afrykanski styl myslenia" to chyba takie powiedzonko ,ktore oznacza ,ze ktos jest zacofany.Afrykanczycy wiedza o tym bo moj maz mi nieraz mowil ,ze w Afryce jest inaczej ludzie mysla inaczej.

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem przypadki rasistowskich odzywek to pojedyncze incydenty i trafiają się wyjątkowo rzadko, choć w ogóle nie powinny mieć miejsca. Przynajmniej do takich wniosków doszłam rozmawiając z kolegą z Angoli, który przyjechał do Polski 5 lat temu.

Dwa lata temu w wyborach samorządowych, w moim mieście na trzecim miejscu uplasował się John Godson (wchodziło dwóch z najwyższymi wynikami ).
W ostatnich wyborach parlamentarnych startował z listy PO. Był na przedostatniej pozycji, a po podliczeniu głosów okazało się, że na 20 kandydatów PO zajął 7 miejsce.
Mam nadzieję, że następnym razem dostanie sie do sejmu, bo to świetny człowiek.
Jego strona http://www.godson.pl/

Piszę to po to by pokazać że jednak sporo się zmieniło i ludzie przestają patrzeć na kolor skóry. Jeszcze nie jest idealnie, ale moim zdaniem stajemy sie coraz bardziej otwartym i ciekawym świata narodem.
Może jednak zaprosisz koleżankę...
Tzn jesli chodzi o te chamskie odzywki to zalezy gdzie i na kogo trafisz dzis.
Czasem wystarczy wejsc do autobusu zeby czuc nieprzyjemne spojrzenia ludzi.
Masz racje wiele sie zmienilo i mam nadzieje ,ze amieni siejeszcze.

Cytat:
Napisane przez pani z herbata Pokaż wiadomość
ale ciezko z tym naprawde. pamietam z raz na firmowa impreze wyciagnelam do pubu mojego wspollokatora ktry jest z Indii. NIkt z Polakow sie do mnie nie odezwal!! na dodatek wszyscy mysleli ze to moj facet wiec pozniej w pracy milczenie kontynuowano. Jedynie Irlandczycy okazali zdrowy rozsadek i brak rasizmu. (chociaz musze przyznac ze z tym rasizmem u Irlandzczykow tez roznie bywa)

Inna sytuacja jeszce za czasow studiow we wroclawiu kumpel Pol Polak pol Kubanczyk nie zostal wpuszcony do klubu za kolor skory

czasem mam wrazenie ze ten rasizm jest wybiorczy. jesli powiedzmy w gre wchodzi Wloch lub Grek to kolor skory nie bedzie razil ale juz Gruzin czy Turek wywola kwasne miny (co najmniej)
Jesli chodzi o Irlandczykow to oni maja taka zlozona osobowosc nie tyle rasisci co nie lubiacy cudzoziemcow.
Tylko ,ze nie ujawniaja juz tak chetnie jesli chodzi o niechec.

Kiedys mialam taka sytuacje na dworcu glownym w Poznaniu ,bylam tam z moim mezem jechalismy pociagiem do Warszawy na samolot do Manchester.I tam stoimy sobie przed kasa i jeszcze gadamy bo chwila czasu idzie zakonnica i tak sie gapi na nas ze o malo nie weszla w kolumne, potem stala blisko na nas i caly czas sie gapila.Niewiem czemu niby nic ale pamietam to do dzis a bylo to juz dawno temu.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 10:44   #78
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

w Niemczech polska jest czescia Rosji,gdzie panuje wieczna zmarzlina,biale niedzwiedzie pilnuja chat pokrytych sloma a ludzie chodza w butach samorobkach i wieeeeeeeeeeeelkich futrzanych czapach-i to wszystko w 21ym wieku!!!!

tylko zastanawiam sie po co ludzom w futrzanych czapach te wszyystkie niemieckie auta,ktore nagminnie zostaja kradzione!??!
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 11:52   #79
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Ja jak zaczęłąm pracować w mojej obecnej pracy byłam pierwszą Polką. I zszokowały mnie pytania czy mamy niedźwiedzie polarne, bo Poland kojarzy im się właśnie z polar. potem jak przyjęli trochę więcej rodaków to jeden im powiedział że że mamy i musimy chodzić ze strzelbami, myślałam ze umre ze śmiechu, bo uwierzyli, potem ich wyprowadziliśmy z błędu, ich niewiedza na temat naszego kraju jest znikoma. nie wszyscy wiedzą gdzie jest Polska. Jak nasza firma otwierała filię w Słowacji to zapytali sie czy Słowacja jest częścia Polski. Masakra. Nie mogłam uwierzyć że nawet nie wiedzą że to osobny kraj. Najgorsze dla nich było to jak my możemy rozmawiać ze słowakami i ich rozumieć skoro to dwa różne kraje. ie potrafili zrozumieć że nasze języki są tak podobne. Ale co się dziwić, większość z nich nie potrafi nic powiedzieć o swoim kraju, a co dopiero o Polsce.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-03, 12:46   #80
sissy29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 72
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

a ja napisze cos co zaopserwowalam u Amerykanowbardzo duzo kobiet nosi polskie nazwisko(stety albo nie)najczesciej rozwiedzione,z nienawiscia do ex-wspolmazonka,te osoby najczesciej(taka chora regula)przenosza ta swoja nienawisc na innego boga ducha winnego Polaka tylko dlatego ze jest Polakiem i zle jej lub mu sie kojarzy!sprawdzone na kilku osobach

p.s. a pozatym nie musze chyba dodawac ze obcokrajowcy-tutaj amerykanie nie sa swieci!najgorsze u nich jest to ze-udaja twojego frenda ale jak tylko Cie nie ma to objada Ci po tylku jak malo kto...a juz wogole to bron boze abys byz obcy...a jak wrocisz to sie usmiechna i powiedza te ich glupkowate"how are you"!
a wY jak myslicie,pisze po ok 4 latach siedzenia w USA
sissy29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 12:49   #81
sissy29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 72
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

aaaaaa murzyn czasami (a nie jestem rasistka) traktowany jest lepiej niz Polak/Rusek i inny z Europy (bo jaby co, to moze ich postraszyc kolorem skory)my nie mozemy niczym i oni czuja sie bezkarni!tzn.Ameryka nie w tym przypadku!
sissy29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 13:09   #82
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Ja jak zaczęłąm pracować w mojej obecnej pracy byłam pierwszą Polką. I zszokowały mnie pytania czy mamy niedźwiedzie polarne, bo Poland kojarzy im się właśnie z polar. potem jak przyjęli trochę więcej rodaków to jeden im powiedział że że mamy i musimy chodzić ze strzelbami, myślałam ze umre ze śmiechu, bo uwierzyli, potem ich wyprowadziliśmy z błędu, ich niewiedza na temat naszego kraju jest znikoma. nie wszyscy wiedzą gdzie jest Polska. Jak nasza firma otwierała filię w Słowacji to zapytali sie czy Słowacja jest częścia Polski. Masakra. Nie mogłam uwierzyć że nawet nie wiedzą że to osobny kraj. Najgorsze dla nich było to jak my możemy rozmawiać ze słowakami i ich rozumieć skoro to dwa różne kraje. ie potrafili zrozumieć że nasze języki są tak podobne. Ale co się dziwić, większość z nich nie potrafi nic powiedzieć o swoim kraju, a co dopiero o Polsce.
A tak to jak jechalam do Polski do szkoly to sie ze mnie tutaj smiali ,ze mnie niedzwiedzie polarne zjedza.niewiem skad ta wiedza ,ze w Polsce niedzwiedzie polarne.
Cytat:
Napisane przez sissy29 Pokaż wiadomość
aaaaaa murzyn czasami (a nie jestem rasistka) traktowany jest lepiej niz Polak/Rusek i inny z Europy (bo jaby co, to moze ich postraszyc kolorem skory)my nie mozemy niczym i oni czuja sie bezkarni!tzn.Ameryka nie w tym przypadku!
Czy ja wiem czy lepiej?
Moze dlatego ,ze sa obywatelami amerykanskimi urodzonymi tam.
Kolorem skory nie mozesz postraszyc ale pochodzeniem ,owszem.
Spotkalam sie juz z Polakami posadzajacymi o dyskryminacje tylko dlatego ,ze sa Polakami.

A tak na marginesie to niepowinno sie mowic murzyn bo to brzydkie slowo jak przetlumaczysz je na angielski.

Pozdrawiam
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 13:30   #83
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

a i jeszce jedna rzecz Traci myse ze nie raz sie spotkalas z tym ze faceci szcegolne polacy nie moga zniesc mysli o tym ze biala dziewczyna jest z czarnym facetem. i boli ich chyba najbardziej fakt ze mit o wielkosci czarnych panow moze okazac sie prawda dlatego burza sie i glosno krzycza bo iby prawo na wylacznosc do Polek maja pfff!
pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 13:40   #84
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez pani z herbata Pokaż wiadomość
a i jeszce jedna rzecz Traci myse ze nie raz sie spotkalas z tym ze faceci szcegolne polacy nie moga zniesc mysli o tym ze biala dziewczyna jest z czarnym facetem. i boli ich chyba najbardziej fakt ze mit o wielkosci czarnych panow moze okazac sie prawda dlatego burza sie i glosno krzycza bo iby prawo na wylacznosc do Polek maja pfff!
Oj tak wiem ,boli ,oj boli.
Kiedys taki jeden Polak (cham jakich malo) powiedzial mi ,ze jestem k.... tego "czarnucha" a ja mu na to "wole byc jego k... niz twoja zona" facet nie wiedzial co ma mi odpowiedziec ,dodam ,ze to wszyatko dzialo sie pod Polskim sklepem tu w Anglii ,naszczesie moj maz tego nie slyszal.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 14:44   #85
sissy29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 72
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Spotkalam sie juz z Polakami posadzajacymi o dyskryminacje tylko dlatego ,ze sa Polakami.
TRACY NIE ROZUMIEM TEJ WYPOWIEDZI mozesz troszke jasniej!
fakt jest ze ja bedaca Polka(osoba nie urodzona w USA)jestem ta gorsza,traktowana gorzej,wszedzie musisz starac sie "bardziej"tylko dla zasady,Amerykanin Amerykaninowi szybciej,latwiej wybaczybron Boze abys byl czlowieku szczesliwy w zwiazku(jezeli owa osoba jest rozwodka),mial cos czego dana osoba nie moze miec etc...uwazam ze jest to narod dyskryminujacy nagminnie dodam osoby z innego kraju(dlatego jest tu tyle labor dep.etc.)po co to wszystko?chyba z jakiegos konkretnego powodu!naprawde potrafia byc chamscy i niemili!
sissy29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 14:50   #86
sissy29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 72
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

dodam tylko od siebie jeszcze ze ja jestem osoba dyskryminowana(praca,nagm innie)przez jedna Amerykanke do tego stopnia ze nie wiem czy nie wniesc sprawy do sadu!osobka ta nastawia osoby przeciwko mnie,wymysla historyjki albo dorabia sobie swoj watek do tego co ja powiedzialam,psuje mi reputacjeowa osoba byla nieszczesliwa w zwiazku z Polakiem(to chyba tlumaczy wiele)....
sissy29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 15:44   #87
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez sissy29 Pokaż wiadomość
Spotkalam sie juz z Polakami posadzajacymi o dyskryminacje tylko dlatego ,ze sa Polakami.
TRACY NIE ROZUMIEM TEJ WYPOWIEDZI mozesz troszke jasniej!
fakt jest ze ja bedaca Polka(osoba nie urodzona w USA)jestem ta gorsza,traktowana gorzej,wszedzie musisz starac sie "bardziej"tylko dla zasady,Amerykanin Amerykaninowi szybciej,latwiej wybaczybron Boze abys byl czlowieku szczesliwy w zwiazku(jezeli owa osoba jest rozwodka),mial cos czego dana osoba nie moze miec etc...uwazam ze jest to narod dyskryminujacy nagminnie dodam osoby z innego kraju(dlatego jest tu tyle labor dep.etc.)po co to wszystko?chyba z jakiegos konkretnego powodu!naprawde potrafia byc chamscy i niemili!
Nie jestes gorsza od innych poprostu spotykasz sie z dyskryminacja bo nie jestes z Ameryki tylko z Polski ,to swiadczy zle o ludziach ktorzy tak robia.Z kolei Amerykanie to narod ,ktory czuje sie lepszy niz inni mieszkancy naszej planety.
Chociaz nie tylko amerykanie zachowuja sie tak w stosunku co do innych ,bo Polacy tez.

Cytat:
Napisane przez sissy29 Pokaż wiadomość
dodam tylko od siebie jeszcze ze ja jestem osoba dyskryminowana(praca,nagm innie)przez jedna Amerykanke do tego stopnia ze nie wiem czy nie wniesc sprawy do sadu!osobka ta nastawia osoby przeciwko mnie,wymysla historyjki albo dorabia sobie swoj watek do tego co ja powiedzialam,psuje mi reputacjeowa osoba byla nieszczesliwa w zwiazku z Polakiem(to chyba tlumaczy wiele)....
Mozesz albo jej powiedziec ,ze sobie nie zyczysz (ostro ale grzecznie) postrasz sadem (przeciez za to moze byc sprawa w sadzie) jesli sie nie zmieni zbierz dowody i smigaj do sadu.nie pozwol sobie na to.

Czekaj ,czekaj ,ktorej czesci mojego poprzedniego postu niezrozumialas?
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 16:08   #88
sissy29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 72
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Spotkalam sie juz z Polakami posadzajacymi o dyskryminacje tylko dlatego ,ze sa Polakami.
tego zdania !

mam skomplikowana sytuacje, bo jestem na probnym w pracy za tydzien maja mnie dopiero zatrudnic na stale(boje sie ze jak wyskocze z problemem to sie mnie pozbeda)!a wiem ze ona miesza spesjalnie w tym czasie zeby mnie nie zatrudnili!
sissy29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 17:34   #89
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

sissy tym bardziej chyba powinnaś poruszyć tą sprawę, może porozmawiaj ze swoim szefem, powiedz mu o całej sytuacji. Powiedz mu że bardzo zależy Ci na pracy i boisz się że przez plotki i zachowanie tej zołzy (może nie nazywaj jej tak przy rozmowie) możesz jej nie dostać. Bo co będzie jeśli Twoje szefostwo się dowie jaka ty jesteś niedobra i jej uwierzy. Wiesz że plotki bardo szybko się rozchodzą. Napewno masz świadków. Może ktoś pomoże Ci w tej sprawie.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 17:57   #90
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez sissy29 Pokaż wiadomość
Spotkalam sie juz z Polakami posadzajacymi o dyskryminacje tylko dlatego ,ze sa Polakami.
tego zdania !

mam skomplikowana sytuacje, bo jestem na probnym w pracy za tydzien maja mnie dopiero zatrudnic na stale(boje sie ze jak wyskocze z problemem to sie mnie pozbeda)!a wiem ze ona miesza spesjalnie w tym czasie zeby mnie nie zatrudnili!
Z tymi Polakami to chodzilo mi o to ,ze spotkalam sie juz z przypadkami ,kiedy Polak skarzy sie gdzies ,ze dlatego ,ze jest z Polski to jest dyskryminowany ,co jest oczywiscie wyolbrzymione.w swoim poscie napisalas ,ze czarni sa lepiej traktowani niz Polak czy Rusek i to pewnie dlatego ,ze wykorzystuja swoj kolor skory i ludzie boja sie ,ze zostana posadzeni o rasizm a ja wiem o tym ,ze spotkalam sie z Polakami ktorzy wykorzystuja dyskryminacje jako ,ze sa z Polski.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:03.