Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-21, 22:32   #4591
Ma_majka
Zakorzenienie
 
Avatar Ma_majka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 346
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Dojotka1987 Pokaż wiadomość
na osrto to wiem, ale ze tak drapieznie- a zarazem wychowawczo umiesz podchodzic do ludzi jak psycholog
Wyczuwam w Twojej wypowiedzi nutkę ironii
Bo Cię wyślę do kąta
Ma_majka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-21, 22:33   #4592
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez karolamankowa Pokaż wiadomość
Mój gin liczy wg USG z 12 tygodnia w moim przypadku. No i aktualne USG potwierdzają, ze temin raczej 28-30 listpad niż grudzień. Już nie wspomnę o 1,5 cm szyjki...10 dni temu i wadze małej 2220 tez 10 dni temu...
Chyba, że tak. Jak to lekarz ustalał to pewnie wie co robi Tylko, żeby później się nie okazało, że rodzisz np. 43 tygodniu, bo mała zechce poczekać

U mnie wg USG mała zawsze była starsza, ostatnio o prawie 2 tygodnie. Nigdy wg. USG termin nie wyszedł mi grudzień. Najpóźniej to chyba był 29 listopada, a z każdym USG coraz bliżej początku listopada. Pod koniec 30 tygodnia ważyła 1900, więc teraz to już pewnie ze 2500 g. Z tym, że mój gin trzyma się terminu wg OM. Podobno tamte dane są orientacyjne jaka jest wielkość dziecka. Mam po prostu sporą córeczkę ( albo USG przekłamuje).
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-21, 22:36   #4593
Ma_majka
Zakorzenienie
 
Avatar Ma_majka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 346
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Chyba, że tak. Jak to lekarz ustalał to pewnie wie co robi Tylko, żeby później się nie okazało, że rodzisz np. 43 tygodniu, bo mała zechce poczekać

U mnie wg USG mała zawsze była starsza, ostatnio o prawie 2 tygodnie. Nigdy wg. USG termin nie wyszedł mi grudzień. Najpóźniej to chyba był 29 listopada, a z każdym USG coraz bliżej początku listopada. Pod koniec 30 tygodnia ważyła 1900, więc teraz to już pewnie ze 2500 g. Z tym, że mój gin trzyma się terminu wg OM. Podobno tamte dane są orientacyjne jaka jest wielkość dziecka. Mam po prostu sporą córeczkę ( albo USG przekłamuje).
U mnie jest podobnie, na każdym USG wychodzi inaczej, na początku były niewielkie wahania, a teraz nawet 2 tyg różnicy. Ale gin cały czas trzyma się terminu OM
Ma_majka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-21, 22:39   #4594
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
Wyczuwam w Twojej wypowiedzi nutkę ironii
Bo Cię wyślę do kąta
hehehe;]] dobrze ze mi nie grozisz karnym kutasikiem;p
Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Chyba, że tak. Jak to lekarz ustalał to pewnie wie co robi Tylko, żeby później się nie okazało, że rodzisz np. 43 tygodniu, bo mała zechce poczekać
43 tyg jakbym miala rodzic to bym oszala chyba;p juz wolalabym w 37 niz 43... bezpiecznjiej i dla mnie i dla dziecka...

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
U mnie jest podobnie, na każdym USG wychodzi inaczej, na początku były niewielkie wahania, a teraz nawet 2 tyg różnicy. Ale gin cały czas trzyma się terminu OM
moj gin tez mowil zeby sie trzymac wg OM ze jest pewniejszy;p
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-21, 22:41   #4595
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
Szukałam kibla w necie Małż mi kazał ale już się wku****m i nie chce mi się [COLOR="Silver"]
A wiesz, że dzisiaj chciałam robić to samo. Dobrze, że mi przypomniałaś. Bo przyszło mi do głowy, że fajnie byłoby mieć sedes razem z bidetem

Znalazłam coś takiego fajnego:
http://biobidet.pl/?gclid=CJ3GotSJk7MCFYJP3god3kUAuw

Ale trochę kosztuje jak na samą deskę.



Cytat:
Napisane przez Dojotka1987 Pokaż wiadomość
to ja termin poorodu zaklepuje na 5 listopada (to bedzie 38+4) (wypada poniedzialek) tak okolo 10:30 jak sie wyspie) moj ma wolne wtedy to akurat)
Dobra, zapisałam Cię w grafiku

Edytowane przez Sola1
Czas edycji: 2012-10-21 o 22:42
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-21, 22:48   #4596
Ma_majka
Zakorzenienie
 
Avatar Ma_majka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 346
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Dojotka1987 Pokaż wiadomość
hehehe;]] dobrze ze mi nie grozisz karnym kutasikiem;p
Nie ciesz się Kto wie co Cię w tym kącie spotka

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
A wiesz, że dzisiaj chciałam robić to samo. Dobrze, że mi przypomniałaś. Bo przyszło mi do głowy, że fajnie byłoby mieć sedes razem z bidetem

Znalazłam coś takiego fajnego:
http://biobidet.pl/?gclid=CJ3GotSJk7MCFYJP3god3kUAuw

Ale trochę kosztuje jak na samą deskę.
No no, to już wyższa szkoła jazdy jak dla mnie Za dużo przycisków A mi kazał jakiegoś geberita szukać, nie ogarniam takich rzeczy w tym stanie
Ma_majka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-21, 22:49   #4597
karolamankowa
Zadomowienie
 
Avatar karolamankowa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 172
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Chyba, że tak. Jak to lekarz ustalał to pewnie wie co robi Tylko, żeby później się nie okazało, że rodzisz np. 43 tygodniu, bo mała zechce poczekać

U mnie wg USG mała zawsze była starsza, ostatnio o prawie 2 tygodnie. Nigdy wg. USG termin nie wyszedł mi grudzień. Najpóźniej to chyba był 29 listopada, a z każdym USG coraz bliżej początku listopada. Pod koniec 30 tygodnia ważyła 1900, więc teraz to już pewnie ze 2500 g. Z tym, że mój gin trzyma się terminu wg OM. Podobno tamte dane są orientacyjne jaka jest wielkość dziecka. Mam po prostu sporą córeczkę ( albo USG przekłamuje).
Tak,
Przy regularnych cyklach termin z om jest dokladniejszy
Ale dopiero terminy naszych faktycznych porodów zweryfikuja, które w naszym przypadku okazały się dokładniejsze
__________________
***
Nasza Córeczka Kaja 30.11.2012, 4010 g, 58 cm, 10 pkt
karolamankowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-21, 22:53   #4598
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość

No no, to już wyższa szkoła jazdy jak dla mnie Za dużo przycisków A mi kazał jakiegoś geberita szukać, nie ogarniam takich rzeczy w tym stanie
Ale słuchaj, wciskasz guzik: myje, suszy i kto tam wie co jeszcze Ci robi
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-21, 23:02   #4599
Ma_majka
Zakorzenienie
 
Avatar Ma_majka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 346
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Ale słuchaj, wciskasz guzik: myje, suszy i kto tam wie co jeszcze Ci robi
Nooooo, to co innego, nie pomyślałam Ale bym miała kolejki do wuceta

Dobra Laseczki, spadam lulu Niektórzy muszą wstać o 7 i dziecko do szkoły wyprawić
Słodkich snów... o wielofunkcyjnych kibelkach
Ma_majka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-21, 23:04   #4600
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
Nie ciesz się Kto wie co Cię w tym kącie spotka
nie zachecaj bo z przyjemnoscia pojde do tego kata
Cytat:
Napisane przez karolamankowa Pokaż wiadomość
Tak,
Przy regularnych cyklach termin z om jest dokladniejszy
Ale dopiero terminy naszych faktycznych porodów zweryfikuja, które w naszym przypadku okazały się dokładniejsze
u mnie wg OM mam na 15 listopada wg USG na 16 listopada wiec praktycznie roznicy nie ma)

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
Nooooo, to co innego, nie pomyślałam Ale bym miała kolejki do wuceta

Dobra Laseczki, spadam lulu Niektórzy muszą wstać o 7 i dziecko do szkoły wyprawić
Słodkich snów... o wielofunkcyjnych kibelkach
hehe;]]] dobranoc
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 01:03   #4601
ausente
Zadomowienie
 
Avatar ausente
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 150
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

;(
pokłóciłam się z TŻ i to tak fest. Wyszedł o 16 i do tej pory go nie ma. Nie wiem co się dzieje ani nic ,bo telefon ma wylączony [rozładowany] .
Nie wiem co robić. Jeszcze nigdy w życiu takiej akcji nie było żeby on do tej pory nie wrócił,tym bardziej że na 6 idzie do pracy, a on nigdy pracy nie zawala. Obudziłam się patrze a go dalej nie ma i teraz już po spaniu. A najgorsze jest to ,że z tymi co mógl być to nie był z nimi nigdzie dzisiaj. Jednemu pow tylko ze musial wyjść żeby ochłonąć . Jest 2 w nocy a go dalej nie ma i boje się ,że coś się stało ;(

a z rana przychodzi mój tata, a nie chce ich w to wszystko mieszać. Jak on nie wróci do rana to nie mam zielonego pojęcia gdzie on moze byc. Co jak co ,ale nawet jak sie poklocilismy tak fest to i tak na noc to on zawsze do domu wracał. Choby nie wiem co.
A jutro wieczorem . a w sumie juz dzis,mielismy przewozic moje meble i rzeczy.
__________________
Eryczek
30.11.2012 r. - godz. 18:35 ,60 cm i 3800 g szczęścia



Edytowane przez ausente
Czas edycji: 2012-10-22 o 01:05
ausente jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 01:10   #4602
Anjouka
Rozeznanie
 
Avatar Anjouka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Wiadomości: 580
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ausente Pokaż wiadomość
;(
pokłóciłam się z TŻ i to tak fest. Wyszedł o 16 i do tej pory go nie ma. Nie wiem co się dzieje ani nic ,bo telefon ma wylączony [rozładowany] .
Nie wiem co robić. Jeszcze nigdy w życiu takiej akcji nie było żeby on do tej pory nie wrócił,tym bardziej że na 6 idzie do pracy, a on nigdy pracy nie zawala. Obudziłam się patrze a go dalej nie ma i teraz już po spaniu. A najgorsze jest to ,że z tymi co mógl być to nie był z nimi nigdzie dzisiaj. Jednemu pow tylko ze musial wyjść żeby ochłonąć . Jest 2 w nocy a go dalej nie ma i boje się ,że coś się stało ;(

a z rana przychodzi mój tata, a nie chce ich w to wszystko mieszać. Jak on nie wróci do rana to nie mam zielonego pojęcia gdzie on moze byc. Co jak co ,ale nawet jak sie poklocilismy tak fest to i tak na noc to on zawsze do domu wracał. Choby nie wiem co.
A jutro wieczorem . a w sumie juz dzis,mielismy przewozic moje meble i rzeczy.
moj tez tak lubi ochlonac, ale zeby az tak dlugo? rozumiem Twoje nerwy jak najbardziej, bo pozno juz. Czasem trzeba ochlonac, ale chyba wie, ze nie powinnas sie teraz tak stresowac..kurcze..oby szybko wrocil

jak nie wroci np do 3 ,to moze zadzwon do jakiegos kolegi, u ktorego mogl zatrzymac sie na nocleg..moze u niego jest..a moze sie spil i nie wie, ktora godzina i siedzi gdzies w knajpie albo zasnal u jakiegos znajomego wlasnie..bo co mozna robic o tej porze..siedziec w parku i analizowac to juz troche pozna pora, wiec nie bardzo
__________________
"Bo w życiu piękne są tylko chwile..."

Kocham moja Rzabke!

i Ciebie Maluszku!

Edytowane przez Anjouka
Czas edycji: 2012-10-22 o 01:17
Anjouka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 01:22   #4603
ausente
Zadomowienie
 
Avatar ausente
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 150
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Anjouka Pokaż wiadomość
moj tez tak lubi ochlonac, ale zeby az tak dlugo? rozumiem Twoje nerwy jak najbardziej, bo pozno juz. Rozumiem ochlonac, ale chyba wie, ze nie powinnas sie teraz tak stresowac..kurcze..oby szybko wrocil
no on nigdy w życiu nie wyszedł na tyle czasu. Zawsze szybko wracał. A teraz nie wiem co się dzieje ;/ a mam złe przeczucia. A nikt nie wie gdzie on jest
nie wiem co mam robic ? chcialabym zasnac ,ale mi sie to napewno nie uda

---------- Dopisano o 02:22 ---------- Poprzedni post napisano o 02:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Anjouka Pokaż wiadomość
moj tez tak lubi ochlonac, ale zeby az tak dlugo? rozumiem Twoje nerwy jak najbardziej, bo pozno juz. Czasem trzeba ochlonac, ale chyba wie, ze nie powinnas sie teraz tak stresowac..kurcze..oby szybko wrocil

jak nie wroci np do 3 ,to moze zadzwon do jakiegos kolegi, u ktorego mogl zatrzymac sie na nocleg..moze u niego jest..a moze sie spil i nie wie, ktora godzina i siedzi gdzies w knajpie albo zasnal u jakiegos znajomego wlasnie..bo co mozna robic o tej porze..siedziec w parku i analizowac to juz troche pozna pora, wiec nie bardzo
z tych wszystkich od ktorych mam numery to nikt nie wie gdzie on jest. w barze tez nie bardzo bo mial ze soba tylko 20 zl. naprawde nie mam zielonego pojecia gdzie on moze byc. Tym bardziej ze za 3 godziny powinien wychodzic do pracy,a nigdy jej nie zawala.
__________________
Eryczek
30.11.2012 r. - godz. 18:35 ,60 cm i 3800 g szczęścia


ausente jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 01:22   #4604
Anjouka
Rozeznanie
 
Avatar Anjouka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Wiadomości: 580
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ausente Pokaż wiadomość
no on nigdy w życiu nie wyszedł na tyle czasu. Zawsze szybko wracał. A teraz nie wiem co się dzieje ;/ a mam złe przeczucia. A nikt nie wie gdzie on jest
nie wiem co mam robic ? chcialabym zasnac ,ale mi sie to napewno nie uda
wiem, ze to trudne, ale sprobuj sie az tak nie denerwowac, nie pora na to.. poloz sie i czekaj, wez gazetke, posiedz na necie.. a jak wroci, to pogadajcie uczciwie o tym co zaszlo i o tym, ze tak sie nie wychodzi... na pewno jest wszystko ok, no!
__________________
"Bo w życiu piękne są tylko chwile..."

Kocham moja Rzabke!

i Ciebie Maluszku!
Anjouka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 01:24   #4605
ausente
Zadomowienie
 
Avatar ausente
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 150
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

gdyby ten moj tata rano nie przychodzil i nie bylo tej przeprowadzki,to bym normalnie poszla spac. A tak to martwie sie tym ze bede musiala tacie tlumaczyc i ich wplatywac...
__________________
Eryczek
30.11.2012 r. - godz. 18:35 ,60 cm i 3800 g szczęścia


ausente jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 01:27   #4606
Anjouka
Rozeznanie
 
Avatar Anjouka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Wiadomości: 580
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ausente Pokaż wiadomość
gdyby ten moj tata rano nie przychodzil i nie bylo tej przeprowadzki,to bym normalnie poszla spac. A tak to martwie sie tym ze bede musiala tacie tlumaczyc i ich wplatywac...
skad ja to znam..ja tez tego nie cierpie..ile razy sie poklocimy, to najczesciej gdzies pozniej trzeba isc do rodziny, z kims sie spotkac, odebrac telefon od rodzicow..i zawsze teksty typu 'co sie stalo, poklociliscie sie, o co?' itd...bo u nas to bardzo widac, ze cos wisi w powietrzu...ze cos sie stalo.szczegolnie po mnie, bo ja nie potrafie 'grac', po mnie wszystko od razu widac
__________________
"Bo w życiu piękne są tylko chwile..."

Kocham moja Rzabke!

i Ciebie Maluszku!
Anjouka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 01:34   #4607
ausente
Zadomowienie
 
Avatar ausente
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 150
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Anjouka Pokaż wiadomość
skad ja to znam..ja tez tego nie cierpie..ile razy sie poklocimy, to najczesciej gdzies pozniej trzeba isc do rodziny, z kims sie spotkac, odebrac telefon od rodzicow..i zawsze teksty typu 'co sie stalo, poklociliscie sie, o co?' itd...bo u nas to bardzo widac, ze cos wisi w powietrzu...ze cos sie stalo.szczegolnie po mnie, bo ja nie potrafie 'grac', po mnie wszystko od razu widac
mo dokladnie. a mama moja ma takie wyczucie ze zawsze zadzwoni tuz po klotni . Jak on do rana nie wroci to trudno cos bede musiala sciemnic i powiem tacie ze musze gdzies isc czy cos i zeby jutro przyszli skonczyc reszte.
Masakra. A wszystko bylo juz tak dobrze....to zawsze sie musi s☠☠☠☠☠☠☠ic.
to ze sie tak wkurzyl to owszem moja wina,bo przegielam bardzo,ale zeby do tej pory nie wrocic? jak nie wroci rano i nie pojdzie do pracy to wiem,ze cos sie stalo...
__________________
Eryczek
30.11.2012 r. - godz. 18:35 ,60 cm i 3800 g szczęścia


ausente jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 01:39   #4608
Anjouka
Rozeznanie
 
Avatar Anjouka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Wiadomości: 580
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ausente Pokaż wiadomość
mo dokladnie. a mama moja ma takie wyczucie ze zawsze zadzwoni tuz po klotni . Jak on do rana nie wroci to trudno cos bede musiala sciemnic i powiem tacie ze musze gdzies isc czy cos i zeby jutro przyszli skonczyc reszte.
Masakra. A wszystko bylo juz tak dobrze....to zawsze sie musi s☠☠☠☠☠☠☠ic.
to ze sie tak wkurzyl to owszem moja wina,bo przegielam bardzo,ale zeby do tej pory nie wrocic? jak nie wroci rano i nie pojdzie do pracy to wiem,ze cos sie stalo...
wroci , wroci

a z rodzinka, faktycznie, najlepiej przelozyc.o ile wiadomo da sie.
__________________
"Bo w życiu piękne są tylko chwile..."

Kocham moja Rzabke!

i Ciebie Maluszku!
Anjouka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 06:04   #4609
halwaya
Zakorzenienie
 
Avatar halwaya
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 281
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Morning dziewczynki
Powoli chyba do mnie dociera, ze na dniach juz sie moze zaczac.. Znajoma powiedziala mi, ze w okolicach pelni ksiezyca zdarza sie duzo porodow, wiec mam byc gotowa, bo teraz 29.10 wypada najblizsza Calkiem smiesznie by bylo, bo wiem, ze mala podczas pelni byla splodzona

Przeziebienie mnie niesmialo atakuje.. odbieram ataki herbatka z ctryna i miodem.

Pozdrawiam was i juz na zapas gratuluje nowych tygodni.. u mnie w srode zaczyna sie 40! W piatek mam miec spotkanie z polozna, ale gdy zadzwonilam sie umowic to sie okazlo, ze juz nie ma terminu w tym dniu A polozna tylko w piatki ma audiencje. Bede do niej dzwonic na komorke, bo moze do przyszlego piatku nie dam rady ciazy przenosic, ale kto wie


Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość

Poka zdjęcia
Gdybym umiala zrobic to bez kompa to bym jakies wrzucila

Cytat:
Napisane przez ausente Pokaż wiadomość
gdyby ten moj tata rano nie przychodzil i nie bylo tej przeprowadzki,to bym normalnie poszla spac. A tak to martwie sie tym ze bede musiala tacie tlumaczyc i ich wplatywac...
No mam nadzieje, ze tz wrocil.. bardzo wspolczuje tego stresu, bo wiadomo, ze klotnie sie zdarzaja, ale czlowiek i tak sie martwi.. moj ma podobny styl.. wychodzi, zeby ochlonac i wylacza komorke..
Trzymaj sie cieplo
__________________
Eva ur. 13.11.2012
Iga ur. 21.11.2015



Edytowane przez halwaya
Czas edycji: 2012-10-22 o 06:08
halwaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 06:09   #4610
DeKajka
Zakorzenienie
 
Avatar DeKajka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 910
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez czarnamadonna1982 Pokaż wiadomość
moj tż naprawił mi wage i kazal na nia wejsc no wiec weszłam i mam 62 kilo...a przed ciaza 49... w ciagu miesiaca przytylam 3 kilo. boze a moj tz ma 77 JUZ SIE SMIEJE ZE DOBRZE ZE CIAZA NIE TRWA 12 MIsiecy bo spokojnie bym dobiła do jego wagi
tzn ja sie smieje bo on sie cieszy ze tak tyję
Ja mojego juz dawno przebilam bo on to takie raczej chuchro .. wazy niecale 60 kg .

Witam sie kochane z samego rana . nie spie juz od 6 ..Do tego cala noc mialam skurcze . doslownie co 15, 20 minut . caly czas . Takze wyspana to ja raczej nie jestem .. A za godzine jedziemy do tesciow do Rabki . Musimy przerejestrowac auto i zalatwic sprawe OC .. niestety musimy jechac te 200 km bo TŻet w domu zameldowany .. Ale torby juz w aucie wiec jakby cos sie dzialo to jestem przygotowana

No i nie bedzie mnie caly dzien wiec pewnie jak wroce to bede miala ze 100 stron do nadrobienia .. ehh ..

No nic . miłego dnia
__________________
Adaś__ ur. 03.11.2012 . godz. 01.25, 3kg, 54 cm , 10 pkt__

Na pamiątkę ...
''Pod moim sercem, inne serce bije...
Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane..''

12 _ 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 _ Adasiowe szczęście !

Edytowane przez DeKajka
Czas edycji: 2012-10-22 o 06:12
DeKajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 06:13   #4611
aerien83
Zadomowienie
 
Avatar aerien83
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 332
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Hej

za tydzień o tej porze będę już w drodze do szpitala i najprawdopodobniej poznam moją córeczkę

odkąd to wiem, czyli od piątkowej wizyty, jakoś nie umiem się w sobie pozbierać, jestem szczęśliwa i przerażona jednocześnie, a nocki są jeszcze bardziej męczące niż były.

wczoraj spakowaliśmy z mężem moją torbę do szpitala, naszykowaliśmy też ciuszki na wyjście dla Izy.

ahhh..

miłego dnia kochane, nawet nie próbuję nadrabiać weekendu..
aerien83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 06:20   #4612
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ausente Pokaż wiadomość
;(
pokłóciłam się z TŻ i to tak fest. Wyszedł o 16 i do tej pory go nie ma. Nie wiem co się dzieje ani nic ,bo telefon ma wylączony [rozładowany] .
Nie wiem co robić. Jeszcze nigdy w życiu takiej akcji nie było żeby on do tej pory nie wrócił,tym bardziej że na 6 idzie do pracy, a on nigdy pracy nie zawala. Obudziłam się patrze a go dalej nie ma i teraz już po spaniu. A najgorsze jest to ,że z tymi co mógl być to nie był z nimi nigdzie dzisiaj. Jednemu pow tylko ze musial wyjść żeby ochłonąć . Jest 2 w nocy a go dalej nie ma i boje się ,że coś się stało ;(

a z rana przychodzi mój tata, a nie chce ich w to wszystko mieszać. Jak on nie wróci do rana to nie mam zielonego pojęcia gdzie on moze byc. Co jak co ,ale nawet jak sie poklocilismy tak fest to i tak na noc to on zawsze do domu wracał. Choby nie wiem co.
A jutro wieczorem . a w sumie juz dzis,mielismy przewozic moje meble i rzeczy.
i co? wrocil??
Cytat:
Napisane przez DeKajka Pokaż wiadomość
Ja mojego juz dawno przebilam bo on to takie raczej chuchro .. wazy niecale 60 kg .

Witam sie kochane z samego rana . nie spie juz od 6 ..Do tego cala noc mialam skurcze . doslownie co 15, 20 minut . caly czas . Takze wyspana to ja raczej nie jestem .. A za godzine jedziemy do tesciow do Rabki . Musimy przerejestrowac auto i zalatwic sprawe OC .. niestety musimy jechac te 200 km bo TŻet w domu zameldowany .. Ale torby juz w aucie wiec jakby cos sie dzialo to jestem przygotowana

No i nie bedzie mnie caly dzien wiec pewnie jak wroce to bede miala ze 100 stron do nadrobienia .. ehh ..

No nic . miłego dnia
tylko zebys w Rabce nie zaczela rodzic...
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 06:21   #4613
halwaya
Zakorzenienie
 
Avatar halwaya
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 281
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Aerien, juz za tydzien? Niezle i gratulacje!
Bede trzymac kciuki, bo wiem, ze to juz kilka cesarek nas czeka po weekendzie
Obym miala juz sprawnego kompa. Powodzenia zycze
__________________
Eva ur. 13.11.2012
Iga ur. 21.11.2015


halwaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 06:21   #4614
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez aerien83 Pokaż wiadomość
Hej

za tydzień o tej porze będę już w drodze do szpitala i najprawdopodobniej poznam moją córeczkę

odkąd to wiem, czyli od piątkowej wizyty, jakoś nie umiem się w sobie pozbierać, jestem szczęśliwa i przerażona jednocześnie, a nocki są jeszcze bardziej męczące niż były.

wczoraj spakowaliśmy z mężem moją torbę do szpitala, naszykowaliśmy też ciuszki na wyjście dla Izy.

ahhh..

miłego dnia kochane, nawet nie próbuję nadrabiać weekendu..
fajnie masz)
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 06:25   #4615
aerien83
Zadomowienie
 
Avatar aerien83
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 332
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

halwaya nie dziękuję do szpitala mam się stawić 29, i cięcie zrobią albo 29 właśnie, albo 30 albo 31. Wiem, że Kamalika i Kasia_11_83 mają cc zaplanowane na 30 więc się zaczną relacje

Dojotka

DeKajka
ale fajnie, do Rabki to miłego dnia kochana
aerien83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 06:26   #4616
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

http://mamdziecko.interia.pl/eksperc...nia,nId,642605

Wyniki najnowszych badań są alarmujące. Każdego roku przybywa w Polsce około 3 tysięcy nie szczepionych maluchów. Z reguły powodem niechęci rodziców do szczepień jest niepokój wynikający z braku wiedzy. Dlatego poprosiliśmy naszego eksperta, by rozwiał ich najczęstsze wątpliwości dotyczące szczepień najmłodszych.


1. Dlaczego trzeba szczepić dziecko? Czy coś się stanie, jeśli tego nie zrobię?

Ekspert odpowiada: Noworodek przychodzi na świat z przeciwciałami wytworzonymi przez matkę, które zanikają około 2.-6. miesiąca życia. Potem niedojrzały system odpornościowy dziecka nie potrafi skutecznie bronić się przed wirusami i bakteriami.
Właśnie dlatego przez pierwsze dwa lata życia podaje się tak wiele szczepionek. Dają one maksymalną ochronę przed zakażeniem, pozwalają też ograniczyć występowanie groźnych chorób. Rodzic, który rezygnuje ze szczepienia dziecka, naraża je na niebezpieczeństwo. Jeśli maluch będzie miał kontakt z chorobą, jego organizm nie będzie umiał skutecznie się przed nią obronić.

W Polsce szczepienie maluchów jest obowiązkowe. Kalendarz szczepień obowiązkowych obejmuje preparaty przeciwko gruźlicy, błonicy, krztuścowi, polio, śwince, różyczce, odrze, tężcowi, WZW typu B oraz Hib (Haemophilus influenzae typu b to bakteria wywołująca m.in. zapalenie płuc i sepsę).

Od września 2012 roku obowiązuje nowelizacja ustawy, która umożliwia ukaranie rodziców za niezaszczepienie dziecka grzywną do 1,5 tysiąca złotych.

2. Czy preparaty do szczepień na pewno są bezpieczne dla mojego maluszka?

Ekspert odpowiada: Wszystkie szczepionki przed wprowadzeniem do masowego obrotu są dokładnie testowane w tysiącach badań laboratoryjnych - nie ma bezpieczniejszych od nich preparatów leczniczych. Ostatnio ponownie przebadano osiem szczepionek najczęściej stosowanych u dzieci i po raz kolejny udowodniono, że są one zupełnie bezpieczne.

Wbrew niektórym opiniom podanie szczepionki nie wywołuje choroby. Maluch nie dostaje bowiem aktywnych wirusów i bakterii, tylko ich cząstki (antygeny), które nie są w stanie zarazić malucha. Po podaniu antygenów w układzie odpornościowym dziecka powstają przeciwciała i komórki tzw. pamięci immunologicznej, które przy kolejnym kontakcie z wirusem lub bakterią chorobotwórczą szybciej rozpoznają "wroga" i niszczą go, zapobiegając rozwojowi choroby.

3. Dlaczego przed szczepionką zawsze trzeba iść z brzdącem do pediatry?

Ekspert odpowiada: Szczepione dziecko powinno być zdrowe, dlatego lekarz musi je zbadać przed podaniem szczepionki. Pediatra zdecyduje, czy brzdąc jest w pełni sił, czy też lepiej szczepienie odłożyć. Rodzice powinni poinformować pediatrę o chorobach ostatnio przebytych przez dziecko, zażywanych przez nie lekach, a także o reakcji jego organizmu na ostatnie szczepienia.

Podanie szczepionki trzeba przesunąć, jeśli brzdąc ma gorączkę powyżej 38°C, przyjmował antybiotyk, miał kontakt z chorym na chorobę zakaźną albo w ciągu ostatnich 60 dni przeszedł odrę, świnkę, ospę albo różyczkę. Podanie preparatu powinno wówczas zostać odłożone o 1-2 tygodnie, by przebyta lub obecna infekcja nie zakłóciła wytworzenia całkowitej ochrony przed chorobą.

Zazwyczaj nie szczepi się także maluchów z zaostrzonymi objawami atopowego zapalenia skóry. Ze szczególną ostrożnością podaje się szczepionkę dzieciom cierpiącym na choroby przewlekłe, np. na niewydolność nerek lub wątroby. Lekarz powinien też zachować ostrożność, szczepiąc maluszka, który jest uczulony na jajka, bo niektóre szczepionki zawierają śladowe ilości białka jaja.

4. Czy warto szczepić dodatkowymi, nie obowiązkowymi preparatami?

Ekspert odpowiada: Szczepienia obowiązkowe to minimum ochrony dziecka przed chorobami zakaźnymi. Ministerstwo Zdrowia nie ma funduszy na sfinansowanie wszystkich nowych szczepień dla dzieci, dlatego rekomenduje niektóre jako zalecane.

Tymczasem choroby powodowane np. przez pneumokoki czy meningokoki, takie jak sepsa czy zapalenie mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych (szczepienie zalecane), są dla niemowlęcia i małego dziecka groźniejsze np. od różyczki, która figuruje w kalendarzu szczepień obowiązkowych. Dlatego w miarę możliwości finansowych warto oprócz preparatów obowiązkowych podawać dzieciom te szczepionki, które występują w kalendarzu szczepień jedynie jako zalecane.

Pediatrzy zachęcają do szczepień przeciwko zakażeniom pneumokokowym oraz menigokokowym, biegunkom rotawirusowym, odkleszczowemu zapaleniu mózgu, ospie wietrznej i grypie. Po konsultacji z pediatrą rodzice zamiast szczepionki ujętej w kalendarzu szczepień obowiązkowych mogą również wybrać dodatkowo płatną szczepionkę skojarzoną nowej generacji.

Szczepionki skojarzone uodparniają jednocześnie przed kilkoma chorobami zakaźnymi. Maluch zostaje zaszczepiony przeciwko kilku chorobom podczas jednego wkłucia, np. dzięki szczepionce skojarzonej "5 w 1" dziecko otrzymuje w ciągu pierwszych 18 miesięcy życia tylko 4 zastrzyki zamiast 11.

5. Skojarzone czy pojedyncze? Jakie szczepionki są bezpieczne dla niemowlęcia?

Ekspert odpowiada: Przyjęcie zarówno jednej szczepionki, jak i kilku preparatów jednocześnie jest dla malca całkowicie bezpieczne. Po podaniu szczepionki skojarzonej maluch zyskuje odporność przeciwko kilku chorobom jednocześnie. Takie rozwiązanie pozwala więc ograniczyć liczbę wkłuć i oszczędza smykowi niepotrzebnego stresu i łez. Wbrew obawom rodziców podanie szczepionki skojarzonej, zawierającej anytygeny kilku chorób, nie obciąża nadmiernie układu odpornościowego maluszka. Przeciwnie - skutecznie wzmacnia odpowiedź immunologiczną, a także odporność organizmu. Lekarze są też zdania, że preparaty skojarzone są bardziej skuteczne, ponieważ zawierają mniej konserwantów i dodatkowych substancji, są również łatwiejsze w stosowaniu.

6. Co robić, gdy maluch jest chory i nie może przyjąć kolejnej dawki?

Ekspert odpowiada: Łagodne infekcje przebiegające bez gorączki nie są przeciwwskazaniem do szczepienia. Jeśli jednak maluch jest poważnie chory i ma wysoką gorączkę, trzeba poczekać, aż zupełnie wyzdrowieje, a potem zgłosić się na konsultację do pediatry i ustalić następny termin szczepienia. Kolejne dawki szczepionki można dawać maluchom w odstępie 4-6 tygodni.

Jeśli cykl szczepień został przerwany, np. z powodu choroby dziecka, nie jest wymagane powtórzenie go od początku - kontynuuje się szczepienia według indywidualnie ustalonego kalendarza. Specjaliści są zdania, że u maluchów, u których z różnych powodów trzeba szczepienia odłożyć o ponad miesiąc, odstęp między szczepieniami skraca się do minimum.

7. Dlaczego niektóre szczepienia trzeba powtarzać kilkakrotnie?

Ekspert odpowiada: Jest to uzależnione od czasu nabywania odporności na konkretną chorobę. Niektóre szczepionki podaje się w jednej dawce, innym razem potrzebne są dawki przypominające, podawane w ustalonych odstępach czasu. Są też szczepienia, które trzeba powtarzać co roku ze względu na mutacje wirusów, np. szczepionkę przeciwko grypie.

8. Co to jest odczyn poszczepienny i kiedy może się pojawić?

Ekspert odpowiada: Czasami po podaniu szczepionki u niektórych dzieci mogą wystąpić niepożądane reakcje organizmu, zwane odczynami poszczepiennymi. Zazwyczaj nie są one niebezpieczne, mają łagodny przebieg i mijają w ciągu kilku dni. Najczęściej u maluchów zdarzają się dolegliwości miejscowe, które pojawiają się zwykle w ciągu dwóch dni po podaniu zastrzyku. Wtedy w miejscu wkłucia występują bolesność, zaczerwienienie oraz obrzęk.
U niektórych dzieci odczyn poszczepienny może także objawiać się wzrostem temperatury, złym samopoczuciem, bólami mięśni czy głowy. Czasem też na ciele maluszka może pojawić się uczuleniowa wysypka. Są to tak zwane odczyny ogólne. Nasilenie objawów i przebieg niepożądanych reakcji zależą głównie od wrażliwości szczepionego smyka. Warto wiedzieć, że zarówno miejscowe, jak i ogólne odczyny nie są przeciwwskazaniem do dalszych szczepień u dziecka.

9. Jak pomóc malcowi, który po szczepieniu czuje się bardzo źle i ma gorączkę?

Ekspert odpowiada: Jeśli po szczepieniu maluch jest rozbity i ma wysoką temperaturę, trzeba podać mu lek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy. Jeśli w miejscu wkłucia zastrzyku pojawił się obrzęk, warto przyłożyć dziecku chłodny okład z sody oczyszczonej (łyżeczkę sody wystarczy wsypać do szklanki przegotowanej, zimnej wody i wymieszać). Reakcje miejscowe obserwuje się najczęściej po podaniu szczepionki przeciwko gruźlicy (BCG). Jeśli po szczepieniu maluszek dostał wysypki, najlepiej dać mu wapno i skontaktować się z lekarzem.

10. Czy podanie dziecku kilku szczepionek jednocześnie może obniżyć odporność?

Ekspert odpowiada: Niektórzy rodzice obawiają się, że duża liczba szczepionek może obciążyć układ odpornościowy i dziecko będzie potem częściej łapało różne infekcje. To nieprawda. Organizm malucha codziennie styka się z setkami, a nawet tysiącami chorobotwórczych wirusów i bakterii, z którymi musi sobie poradzić. Szczepionki są tylko jednymi z nich. Dzięki nim dochodzi do wzmocnienia odporności, a nie jej obniżenia
__________________

Edytowane przez Dojotka1987
Czas edycji: 2012-10-22 o 06:28
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 06:29   #4617
halwaya
Zakorzenienie
 
Avatar halwaya
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 281
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez aerien83 Pokaż wiadomość
halwaya nie dziękuję do szpitala mam się stawić 29, i cięcie zrobią albo 29 właśnie, albo 30 albo 31. Wiem, że Kamalika i Kasia_11_83 mają cc zaplanowane na 30 więc się zacznąc *
Bede od poniedzialku z kciukami zacisnietymi chodzic.. jak pisalam 29.10 pelnia wiec bedzie magicznie.. a jak 31.10 to haloween, wiec tym bardziej.
__________________
Eva ur. 13.11.2012
Iga ur. 21.11.2015


halwaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 06:33   #4618
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez halwaya Pokaż wiadomość
Bede od poniedzialku z kciukami zacisnietymi chodzic.. jak pisalam 29.10 pelnia wiec bedzie magicznie.. a jak 31.10 to haloween, wiec tym bardziej.
29 na 30 jest pelnia?
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 06:36   #4619
halwaya
Zakorzenienie
 
Avatar halwaya
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 281
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Dojotka1987 Pokaż wiadomość
29 na 30 jest pelnia?
:tak: dokladnie
__________________
Eva ur. 13.11.2012
Iga ur. 21.11.2015


halwaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 06:42   #4620
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: Listopadowo - grudniowe Mamusie 2012 - Cz. XIV

Cytat:
Napisane przez halwaya Pokaż wiadomość
:tak: dokladnie
nie pasuje mi;p moj wtedy idzie do pracy;p najlepszy termin dla nas to 5 pazdzienik)
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.