Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część V - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-21, 16:45   #4381
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja brałam Qlairę, Harmonet i Lesinelle. Najlepiej, jeśli chodzi o samopoczucie, było na Harmonecie. Niestety - zatrzymywanie płynów, trądzik, oraz baaardzo długie i obfite krwawienia z odstawienia zmusiły mnie do zmiany tabletek. Przeszłam na Lesinelle. Pierwsze opakowanie - bajka, drugie - pogorszenie nastroju, trzecie - obfite plamienie śródcykliczne i huśtawka nastroju. Od euforii po taki dół, że albo płaczę z nieszczęścia albo ze złości. Słowo daję, że tyle co teraz, nie beczałam łącznie przez pewnie trzy ostatnie lata.
Waham się co zrobić. Ginekolog wypisał mi dzisiaj zwykły Vibin. Mam dokończyć trzecie opakowanie Lesinelle i spróbować z Vibinem Podobno u niektórych kobiet delikatne podwyższenie w tabletkach zawartości estrogenu faktycznie łagodzi (jak to ginekolog określił) "napięcie nerwowe". Zobaczymy. Póki co jestem zła, bo to kolejne tabletki.
Faktycznie troche niefajnie co chwile zmieniac, ale rzeczywiscie skutki uboczne powinny sie z czasem wyciszac, jak masz takie problemy to jednak Lesinelle Ci nie słuzy
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 17:13   #4382
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Faktycznie troche niefajnie co chwile zmieniac, ale rzeczywiscie skutki uboczne powinny sie z czasem wyciszac, jak masz takie problemy to jednak Lesinelle Ci nie słuzy
Mam nadzieję, że Vibin będzie odpowiedni. Żal mi TŻ-a i znajomych, bo wyżywam się na nich
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 20:45   #4383
blood_in_numbers
Raczkowanie
 
Avatar blood_in_numbers
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 138
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak jest u Was z wahaniami nastroju? Ginekolog zmienił mi tabletki z Harmonetu na Lesinelle, by wprowadzić hormon mający działanie antyandrogenne (mam PCO). I zaczęło się... Przyjmuję 3 opakowanie i mam ochotę wszystkich pozabijać Potrafię rozbeczeć się z byle powodu, już nie mówiąc o ciągłej frustracji i wszczynaniu kłótni z byle powodu... Przeczytałam gdzieś, że tabletki z wyższą zawartością estrogenu mogą zniwelować skutek uboczny, taki jak wahania nastrojów. Zastanawia mnie, czy to prawda? Bo w takim razie pomyślałabym nad przejściem z Lesinelle na Lesine.
Przejdzie... Mi przeszło
__________________
"Wszystko co znam to wyłącznie cuda"
blood_in_numbers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 21:50   #4384
elikattti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: troche tu, troche tam..
Wiadomości: 9
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

podpinam sie! czesc dziewczyny
elikattti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-22, 08:43   #4385
kasiarzynaa
Zakorzenienie
 
Avatar kasiarzynaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 852
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez elikattti Pokaż wiadomość
podpinam sie! czesc dziewczyny
witamy
__________________


Butomaniaczka
kasiarzynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-22, 15:45   #4386
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

dzień dobry wszystkim!

Dziewczyny mam takie małe wątpliwości...
Biorę Novynette od 4 msc. I tak sobie je biorę i biorę i myślałam, że nie mam żadnych skutków ubocznych. Ale! Ostatnio sobie siedziałam na podwórku i spojrzałam na moje łydki. Zobaczyłam na nich popękane naczynka. Chodzi o to, że rok temu (kiedy nie brałam tabletek) też miałam na łydkach popękane naczynka, ale miałam tylko jedną plamkę tych naczynek (ok 5 cm dł.)na jednej nodze i drugą na drugiej, a w tym roku zauważyłam ich o wiele, wiele więcej. Przybyło ich naprawdę bardzo dużo. Poszłam z tym do lekarza i powiedział mi, że mam skłonność do żylaków. No i teraz nie wiem... czy mam dalej brać tabletki? Czy to mogło być w ogóle od tych tabletek? Dodam, że tata ma duże żylaki, a mama ma też popękane naczynka na nogach Więc chyba wychodzi na to, że to skłonności dziedziczne (?) No w każdym razie pytanie brzmi, czy po prostu brać tabletki i jedynie wzmocnić naczynka, czy przestać brać tabletki?
Może któraś z was też miała taką przypadłość?

Pozdrawiam
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-22, 17:06   #4387
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez Krystaliczne szczescie Pokaż wiadomość
dzień dobry wszystkim!

Dziewczyny mam takie małe wątpliwości...
Biorę Novynette od 4 msc. I tak sobie je biorę i biorę i myślałam, że nie mam żadnych skutków ubocznych. Ale! Ostatnio sobie siedziałam na podwórku i spojrzałam na moje łydki. Zobaczyłam na nich popękane naczynka. Chodzi o to, że rok temu (kiedy nie brałam tabletek) też miałam na łydkach popękane naczynka, ale miałam tylko jedną plamkę tych naczynek (ok 5 cm dł.)na jednej nodze i drugą na drugiej, a w tym roku zauważyłam ich o wiele, wiele więcej. Przybyło ich naprawdę bardzo dużo. Poszłam z tym do lekarza i powiedział mi, że mam skłonność do żylaków. No i teraz nie wiem... czy mam dalej brać tabletki? Czy to mogło być w ogóle od tych tabletek? Dodam, że tata ma duże żylaki, a mama ma też popękane naczynka na nogach Więc chyba wychodzi na to, że to skłonności dziedziczne (?) No w każdym razie pytanie brzmi, czy po prostu brać tabletki i jedynie wzmocnić naczynka, czy przestać brać tabletki?
Może któraś z was też miała taką przypadłość?

Pozdrawiam
U mnie też pojawiło się dużo popękanych naczynek. Skutek uboczny brania tabletek niestety. Ginekolog zlecił mi badania krzepliwości krwi i wizytę u chirurga naczyniowego. Wszystko wyszło w normie, więc zostałam przy tej formie antykoncepcji
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2013-06-22 o 17:08
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-22, 22:25   #4388
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 697
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

A mnie znowu bolą łydki... Dzisiaj rano to mnie obudziło, taki tępy ból w lewej łydce, potem bolało mnie udo z przodu, następnie ból wrócił z powrotem do łydek. Teraz znowu boli mnie łydka, ale tym razem prawa. Jak już pisałam, mam duże niedobory magnezu, w dodatku przez ostatni tydzień skończył mi się już suplement z magnezem, nie chciało mi się iść w tygodniu, no i ze względu na sesję egzaminacyjną dodatkowo zaczęłam pić duże ilości kawy. W końcu wzięłam dzisiaj rano potrójną dawkę magnezu kiedy mięśnie mnie zaczęły boleć rano i przeszło po pół godziny... ale nie wiem czy jedno miało na drugie jakikolwiek wpływ, może przeszło samoistnie. Zastanawiam się, czy to może być ten magnez, czy coś się dzieje niedobrego pod wpływem tabletek... Czytałam jednak w internecie na jakichś portalach medycznych i wędrujący ból chyba nie jest typowy dla zakrzepicy? Plus ja nie mam żadnych obrzęków, no i raczej piszą o silnym bólu, ja mam bardziej takie irytujące tępe ćmienie - jest lepiej kiedy próbuję rozruszać mięśnie, co też nie zgadza się z opisami objawów zakrzepicy, z tym że nie wiem czy po prostu objawy nie mogą być różne :/

W poniedziałek pójdę zrobić sobie badanie krzepliwości krwi, ale chyba potrzebuję pocieszenia że do poniedziałku nic mi się nie stanie, gdyby krzepliwość krwi jednak nie była w normie ...
Jutro powinnam zażyć ostatnią tabletkę z drugiego opakowania i rozpocząć przerwę, ale ze względu na to że mi te mięśnie dokuczają, pojawiają się pomysły czy by może nie rozpocząć wcześniej przerwy, gdyby to jednak była ta zakrzepica? Czy to Waszym zdaniem nie zrobi żadnej różnicy i dokończyć opakowanie jakby się nic nie działo?

Edytowane przez busch
Czas edycji: 2013-06-22 o 22:37
busch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 09:33   #4389
kalacytrynka
Wtajemniczenie
 
Avatar kalacytrynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 366
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Hej dziewczyny!
Czy jest możliwość, żeby przyspieszyć miesiączkę podczas brania tabletek?
Jestem w 2 tygodniu brania, chciałabym przesunąć najlepiej o tydzień, ew. 4dni.

Dzięki za odpowiedź
__________________


Jestem szczęśliwa
kalacytrynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 10:27   #4390
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Możesz przyjąć 15 tabletek- i robić przerwę. Jak ci wygodnie.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 10:38   #4391
kalacytrynka
Wtajemniczenie
 
Avatar kalacytrynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 366
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Możesz przyjąć 15 tabletek- i robić przerwę. Jak ci wygodnie.
Skuteczność jest wtedy zachowana? Pytam dla pewności
__________________


Jestem szczęśliwa
kalacytrynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 11:16   #4392
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Oczywiście. Nie pisałabym ci o tym, jeśli wiedziałabym, że nie jest to bezpieczne. Jeśli tylko bierzesz tabletki systemem 21+7, to możesz jak najbardziej to wykorzystać.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 11:51   #4393
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Dziewczyny a czy jesli zmienilam tabletki i pierwsza z tych nowych wzielam w pierwszy dzien krwawienia, a kochalam sie bez zabezpieczenia w przedostatni dzien miesiaczki(mam b. skąpą) to jest duze ryzyko zajscia w ciaze?
highhope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 12:28   #4394
kalacytrynka
Wtajemniczenie
 
Avatar kalacytrynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 366
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Oczywiście. Nie pisałabym ci o tym, jeśli wiedziałabym, że nie jest to bezpieczne. Jeśli tylko bierzesz tabletki systemem 21+7, to możesz jak najbardziej to wykorzystać.
A czy mogę tak zrobić, jeśli to moje pierwsze opakowanie?
Przepraszam, że tak pytam, ale nie mogłam nigdzie znaleźć odpowiedzi na te pytania
__________________


Jestem szczęśliwa
kalacytrynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 12:46   #4395
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez highhope Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy jesli zmienilam tabletki i pierwsza z tych nowych wzielam w pierwszy dzien krwawienia, a kochalam sie bez zabezpieczenia w przedostatni dzien miesiaczki(mam b. skąpą) to jest duze ryzyko zajscia w ciaze?
Skoro wzięłaś w pierwszy dzień krwawienia, to jesteś zabezpieczona od razu= 7dniowa przerwa również.

Cytat:
Napisane przez kalacytrynka Pokaż wiadomość
A czy mogę tak zrobić, jeśli to moje pierwsze opakowanie?
Przepraszam, że tak pytam, ale nie mogłam nigdzie znaleźć odpowiedzi na te pytania
Jeżeli masz taką potrzebę, to owszem, możesz.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 13:08   #4396
kalacytrynka
Wtajemniczenie
 
Avatar kalacytrynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 366
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Dzięki jasne_jasne, bardzo mi pomogłaś
__________________


Jestem szczęśliwa
kalacytrynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 14:26   #4397
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Czy jeśli 4 dnia przerwy dostaję krwawienia z ostawienia, to mogę wziąć tego dnia pierwszą tabletkę z nowego opakowania? (czyli de facto będzie miała przerwa 3 dni)
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 16:24   #4398
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez bierdonka Pokaż wiadomość
Czy jeśli 4 dnia przerwy dostaję krwawienia z ostawienia, to mogę wziąć tego dnia pierwszą tabletkę z nowego opakowania? (czyli de facto będzie miała przerwa 3 dni)
ja tak wlasnie zrobilam. dokladnie 4 wzielam nowa, inne tabletki. ale daje zabezpieczenie?

Wiem ze w przerwie 7 dniowej tez jest zabezpieczenie, ale chodzi mi o to,ze ja tabletki zmienialam i w tej przerwie nie bralam ich przez 3 dni i 4 dnia dostalam okres i wtedy wzielam ale generalnie one od razu daja mi zabezpieczenie tak? plus to ze kochalismy sie podczas miesiaczki.. to raczej mozliwosc wpadki jest minimalna?

Edytowane przez highhope
Czas edycji: 2013-06-23 o 16:30
highhope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 17:31   #4399
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Rozumiesz co się do ciebie pisze? Dałam ci jasną odpowiedź, że wszystko jest ok, że byłaś, jesteś i będziesz zabezpieczona.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 06:22   #4400
umami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 47
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez highhope Pokaż wiadomość
ja tak wlasnie zrobilam. dokladnie 4 wzielam nowa, inne tabletki. ale daje zabezpieczenie?

Wiem ze w przerwie 7 dniowej tez jest zabezpieczenie, ale chodzi mi o to,ze ja tabletki zmienialam i w tej przerwie nie bralam ich przez 3 dni i 4 dnia dostalam okres i wtedy wzielam ale generalnie one od razu daja mi zabezpieczenie tak? plus to ze kochalismy sie podczas miesiaczki.. to raczej mozliwosc wpadki jest minimalna?
Dziewczyno, może poczytaj trochę o tym jak działają tabletki. Jaka miesiączka? No i oczywiście ULOTKA nie gryzie.
umami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 20:18   #4401
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Hej, ok 18.30 wzięłam tabletkę, a godzinę później miałam bardzo luźny stolec, czy przy takim jednorazowym wypadku też powinnam wziąć kolejną tabletkę ? Czy bierze się ja tylko w wypadku kilku takich stolców ? Nie wiem sama czy brać czy nie brać ?
Dodam, że to pierwszy tydzień opakowania.
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 20:23   #4402
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Nie musisz, jedna luźna sprawa to jeszcze nie biegunka.
Ale ja mam swoją własną zasadę, że jeżeli mam się później martwić przez cały miesiąc, to wolę wziąć już tą dodatkową tabletkę (jeżeli mówimy tu o naprawdę baaaaardzo luźnym stolcu).
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 20:27   #4403
allyoureluvin
Przyczajenie
 
Avatar allyoureluvin
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 12
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Hej dziewczyny mam problem. W niedziele 16.06 skonczylam brac Cilest, a dostalam recepte na nowe tabletki-Regulon. Niestety jestem glupia jak but i nie czytalam nigdzie, ze powinnam od rau przerzucic sie na nowe tabletki. Dlatego po 7 dniach przerwy, dnia ósmego, czyli dzisiaj przyjelam 1 tabletke z nowego blistra Regulonu. Co mam teraz zrobic? Pomozcie..
allyoureluvin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 20:32   #4404
headen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 94
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez allyoureluvin Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam problem. W niedziele 16.06 skonczylam brac Cilest, a dostalam recepte na nowe tabletki-Regulon. Niestety jestem glupia jak but i nie czytalam nigdzie, ze powinnam od rau przerzucic sie na nowe tabletki. Dlatego po 7 dniach przerwy, dnia ósmego, czyli dzisiaj przyjelam 1 tabletke z nowego blistra Regulonu. Co mam teraz zrobic? Pomozcie..

Zabezpieczać się dodatkowo tylko to pozostało
headen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 20:45   #4405
allyoureluvin
Przyczajenie
 
Avatar allyoureluvin
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 12
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

przez jaki okres czasu? Kiedy mam zaczac kolejne opakowanie?
allyoureluvin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 20:50   #4406
eweliinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 45
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Witam was dziewczyny, nie chce was denerwować, ale od przyszłego okresu będę zażywać tabletki antykoncepcyjne i mam do was kilka moze banalnych pytań, ale wy jesteście bardziej doświadczone i liczę na waszą poradę
A więc Czy był wgl taki przypadek, że tabletki mogą po prostu nie zadziałać, lub być za słabe by zatrzymać owulacje ?
O której godzinie wy bierzecie tabletki ?
czy jeśli krwawienie które powinno wystąpić po 21 dniu nie nastąpi mam się czymś bać ?
Albo jeśli dalej będe miała to krwawienie a minie ta 7 dniowa przerwa w braniu tabletek to mam zacząc kolejne opakowanie ?
Proszę nie bijcie mnie , wolę się upewnić

Edytowane przez eweliinaa
Czas edycji: 2013-06-24 o 22:08
eweliinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 21:29   #4407
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Nie musisz, jedna luźna sprawa to jeszcze nie biegunka.
Ale ja mam swoją własną zasadę, że jeżeli mam się później martwić przez cały miesiąc, to wolę wziąć już tą dodatkową tabletkę (jeżeli mówimy tu o naprawdę baaaaardzo luźnym stolcu).
No właśnie to był na prawdę bardzo luźny stolec w sumie to nie wiem od czego nawet, dlatego chciałam Was zapytać o zdanie, bo inaczej będę schizować ;/ może jednak wezmę tą tabletkę
A skoro ją wezmę to wtedy tak jakby będę miała o jedną tabletkę mniej, ale to nie będzie miało znaczenia ?
Lepiej wziąć tą nową tabletkę z nowego opakowania czy wziąć normalnie z tego i skończyć dzień wcześniej ? Biorę Daylette jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019

Edytowane przez kizdaM
Czas edycji: 2013-06-24 o 21:32
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 22:00   #4408
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
No właśnie to był na prawdę bardzo luźny stolec w sumie to nie wiem od czego nawet, dlatego chciałam Was zapytać o zdanie, bo inaczej będę schizować ;/ może jednak wezmę tą tabletkę
A skoro ją wezmę to wtedy tak jakby będę miała o jedną tabletkę mniej, ale to nie będzie miało znaczenia ?
Lepiej wziąć tą nową tabletkę z nowego opakowania czy wziąć normalnie z tego i skończyć dzień wcześniej ? Biorę Daylette jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie
Jeżeli Daylette to tabletki, które mają wszędzie po tyle samo hormonów, a nie jak w niektórych tabletkach, to mozesz skończyć tabletkę wcześniej, to od Ciebie zależy Tylko wtedy dzień Ci się zmieni przy braniu nowego opakowania, jak Ci nie przeszkadza to bierz, jeżeli masz być spokojniejsza
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/

Edytowane przez fiska
Czas edycji: 2013-06-24 o 22:01
fiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 07:33   #4409
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez eweliinaa Pokaż wiadomość
A więc Czy był wgl taki przypadek, że tabletki mogą po prostu nie zadziałać, lub być za słabe by zatrzymać owulacje ?
O której godzinie wy bierzecie tabletki ?
czy jeśli krwawienie które powinno wystąpić po 21 dniu nie nastąpi mam się czymś bać ?
Albo jeśli dalej będe miała to krwawienie a minie ta 7 dniowa przerwa w braniu tabletek to mam zacząc kolejne opakowanie ?
1. Tabletki mogą być za słabe, czyli nie będą trzymać ci cyklu- możesz wtedy plamić, ewentualnie już przed 7dniową przerwą wystąpi krwawienie. Nie ma tu mowy o owulacji- bez względu na skutki uboczne nie odblokuje się ona.
2. Między 19.30, a 20.30
3. Czasem może się zdarzyć, że krwawienie nie wystąpi i nie doszukujemy się wtedy przyczyny. Może i jest, jedna- PO PROSTU. Organizm to nie zegarek, czasem różnie reaguje. Martwić możemy się zacząć, jeżeli krwawienie nie wystąpi w kolejnym miesiącu po jego zaniku- wtedy jest możliwość ciąży. Ale jeżeli zdarzyło się to raz (tym bardziej w pierwszych miesiącach po rozpoczęciu brania tabletek)- nie panikujemy, to normalne.
4. Bez względu na to, czy krwawienie nie przyszło, bądź nadal jest- rozpoczynasz kolejne opakowanie normalnie po 7dniowej przerwie.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 08:02   #4410
eweliinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 45
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Oki, a często zdarza się, że już po pierwszym opakowaniu po 21 dniu dostaje się tego krwawienia czy raczej jest to rzadkościa ?
eweliinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.