Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-15, 13:53   #1
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt

Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???


Napewno większość z Was słyszała o procesie D.Niznalskiej oskarżonej o obrazę uczuć religijnych, za dzieło/niedzieło (? )"Pasja". Bardzo chetnie poznałabym Waszą opinię w tej sprawie. Uważacie, że to sztuka ? jakie uczucia wzbudza w Was ta instalacja ?

Dla niewtajwmniczonych link :
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/...trona=4#opinie
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 14:04   #2
Lol(a)
Raczkowanie
 
Avatar Lol(a)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 156
GG do Lol(a)
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

jak dla mnie bardzo niesmaczne:/
Lol(a) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 14:05   #3
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

nie uwazam sie za jakas zapalona katoliczke a mimo to "dzieło" tej pani nie wywoluje we mnie takich uczuc jakie powinna wywoływac dobra sztuka, delikatnie mowiac.
Ciekawe jaki zamysl miala autorka przy tworzeniu .. bardzo chetnie bym sie dowiedziala i dopiero wtedy osądzila..
Bo na moje oko pachnie to feminizmem i niestety ale brakiem szacunku dla pewnych symboli katolickich.
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 14:09   #4
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Uważam, że autorka nie powinna zostać ukarana, ale czy można ją nazwać artystką... Nie wiem, nie rozumiem tzw "sztuki nowoczesnej", tych wszystkich instalacji, do zrobienia których często nie potrzeba nawet odrobiny talentu czy umiejętności. Pozostanę chyba przy klasycznych obrazach.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 14:10   #5
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Oto urywek wywiadu z D.N.

Mecenas Cieślak: - Jak powstał pomysł na instalację, jakie miała przesłanie? - To w części przez moje dzieciństwo i wpływ mojego ojca. Przemoc jest czołowym tematem moich prac. "Pasja" jest ktytyką kulturowego wzorca męskości, pewnego typu zachowania młodych mężczyzn, którzy przemoc narzucają sobie samym, katując swoje ciało. Skutkiem są ekstremalne ćwiczenia na siłowni oraz cierpienie. Właśnie cierpienie zostało przyrównane z formą krzyża.
Mecenas: - Praca składała się z kilku części. Co znaczą? - Krzyż jest symbolem cierpienia. - A zamontowana na nim fotografia genitaliów? - Symbolem męskości. - A odtwarzany film? - To twarz mężczyzny w dużym zbliżeniu podczas ekstremalnego wysiłku. Mężczyzny ćwiczącego w siłowni. - Czy chciała pani osiągnąć efekt w postaci urażenia czyichś uczuć religijnych? - Absolutnie nie
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 14:10   #6
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Cytat:
Napisane przez anestet-ka
nie uwazam sie za jakas zapalona katoliczke a mimo to "dzieło" tej pani nie wywoluje we mnie takich uczuc jakie powinna wywoływac dobra sztuka, delikatnie mowiac.
Ciekawe jaki zamysl miala autorka przy tworzeniu .. bardzo chetnie bym sie dowiedziala i dopiero wtedy osądzila..
Bo na moje oko pachnie to feminizmem i niestety ale brakiem szacunku dla pewnych symboli katolickich.
No właśnie,moje pierwsze skojarzenie---"co autor chciał przez to wyrazić?" Dziwne,niesmaczne i jak napisała moja poprzedniczka "brak szacunku dla symboli katolickich"
A moze chęć zwrócenia na siebie uwagi....?
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 14:32   #7
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

To ja już nie wiem co jest sztuką, a co nią nie jest. Mam wrażenie, że teraz można zrobić byle co, np. jakąś instalację w stylu książka z której wychodzi kran albo coś równie bezsensownego, dodać do tego "głębokie przesłanie" i znajdą się tacy, którzy będą nazywać to sztuką, będą się zachwycać.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-15, 14:37   #8
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Dla mnie niesmaczne i wcale nie czuję tu sztuki tylko kicz i chęć rozgłosu....
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 14:49   #9
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Wydaje mi się, zę w taki sposób łatwiej zaistnieć. Genitalia + krzyż -dwa sybole zupełnie sobie przeciwne. Jeden wielbiony, drugi tabu.
Jak dla mnie idiotyzm, głupi sposób na pokazanie światu, że wszystko nam przecież wolno, na dodatek jesteśmy kobietami!
Choć muszę przyznać, że sensowne uzasadnienie przesłania. Ponoć artyści mogą wszystko, ale czy tę panią można zaliczyć do artystów?
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 14:50   #10
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Ja takiej "sztuki" nie rozumiem... Mimo, że nie jestem religijna, to jakoś dziwnie mi się robi jak na to patrzę...
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 14:52   #11
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Cytat:
Napisane przez Juliettt
Oto urywek wywiadu z D.N.

Mecenas Cieślak: - Jak powstał pomysł na instalację, jakie miała przesłanie? - To w części przez moje dzieciństwo i wpływ mojego ojca. Przemoc jest czołowym tematem moich prac. "Pasja" jest ktytyką kulturowego wzorca męskości, pewnego typu zachowania młodych mężczyzn, którzy przemoc narzucają sobie samym, katując swoje ciało. Skutkiem są ekstremalne ćwiczenia na siłowni oraz cierpienie. Właśnie cierpienie zostało przyrównane z formą krzyża.
Mecenas: - Praca składała się z kilku części. Co znaczą? - Krzyż jest symbolem cierpienia. - A zamontowana na nim fotografia genitaliów? - Symbolem męskości. - A odtwarzany film? - To twarz mężczyzny w dużym zbliżeniu podczas ekstremalnego wysiłku. Mężczyzny ćwiczącego w siłowni. - Czy chciała pani osiągnąć efekt w postaci urażenia czyichś uczuć religijnych? - Absolutnie nie
Wydaje mi się, że te instalacje należy oglądać przez pryzmat tego co Nieznalska powiedziała.
To skądś się wzięło. Ma jakiś swój początek/źródło i to jest bardzo świadome i zarazem celowe. To ma tak, a nie inaczej wyglądać.

Mnie to nie przeraża ani nie budzi we mnie odrazy. Pomimo, że jestem katoliczką.
Nieznalska przyjęła pewne symbole, użyła ich w taki, a nie inny sposób, ale to (przynajmniej ja to tak rozumiem) miało nieść jakąś treść czy osobiste przemyślenia.

Sztuka to bardzo szerokie pojęcie, ale myślę, że w sztuce przede wszystkim ważna jest świadomość tego co się robi.
I to chyba też nie chodzi o to, żeby tzw "sztuką" samą w sobie, zachwycać się. To ma nieść jakieś emocje, wzbudzać je, prowokować, nakłaniać do dyskusji, refleksji - myślę, że tak jest w tym przypadku.
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-15, 15:11   #12
fajna laseczka
Raczkowanie
 
Avatar fajna laseczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 338
GG do fajna laseczka
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Niedobrze mi się robi jak na to patrzę!
fajna laseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 15:45   #13
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Dla mnie to nie jest zadna sztuka... no wybaczcie...
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 15:54   #14
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Szczerze mówiąc nie wzbudza to we mnie jakiś głębszych uczuć. Czy można to nazwać sztuką?? Hm, nie wiem.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 16:03   #15
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Myślę, że pani artystka nie ma prawa obrażać niczyich uczuć, czy to religijnych, czy moralnych.
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 16:05   #16
aliss4
BAN stały
 
Avatar aliss4
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 35
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

A mi się pomysł bardzo podoba- chociaż rzeczywiście trochę to nie smaczne, na pewno nie powiesiłąbym tego na ścianie A że sztuka często szokuje i jest jakby poza rzeczywistością, politycy i prawnicy nie powinni się w to mieszać. Jak im przeszkadza, to niech nie patrzą!!
aliss4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 16:22   #17
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Dla mnie to sztuka i nie możemy ustalać jakiejś granicy, za którą instalacji/obrazu/rzexby nie uznamy za dzieło sztuki.

A przepisy o obrazie uczuć religijnych są dla mnie kuriozalne i uważam, że powinny zostać uchylone.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 16:23   #18
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

obrzydliwe.....niesmaczne ......to chyba chec zwrocenia uwagi autorki tego "dzieła" na siebie....
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 16:24   #19
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Smile Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Sztuka to coś, obok czego nie można przejsc obojetnie. Czyli może to być coś co szokuje... ja osobiście bym za dzieło tego nie uznała, ale skoro autorka uznała, ze to ma jakieś przesłanie? Niech jej będzie.
Uważam, że katolicy moga czuć się urażeni. Jak gwiazda dawida wisi na szubienicy to jest to antysemityzm- a z krzyżem mozna sobie robic co się podoba? Dla mnie to troche paradoksalne.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-15, 17:09   #20
Aisza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Cytat:
Napisane przez Aranka
Dla mnie niesmaczne i wcale nie czuję tu sztuki tylko kicz i chęć rozgłosu....
Aranka zgadzam się z tym kiczem.

Edytowane przez Aisza
Czas edycji: 2005-12-15 o 22:22
Aisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 17:24   #21
kasia_kajtek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 247
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

ta babka ma chyba jakies spaczone poczucie piekna.zrobiła coś tak obleśnego, że niedobrze mi jak na to patrze. uważam że zarzuty o obraze uczuć religijnych są jak najbardziej na miejscu.nie mieści mi sie w głowie jak można coś takiego zrobic i to jest sztuka!?to zobaczcie sobie dzieła rembrandta durere i innch malarzy z XVII wieku. to można nazwać sztuką.w dzisiejszych czasach ktos zrobi coś szokującego i odrazu jest artystą.żeby nim być trzeba mieć talent i poczucie piękna.dzieło tej babki to taka sztuka jak z koziej d... trąba za przeproszeniem
__________________

kasia_kajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 17:29   #22
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

kazdy ma prawo do tego zeby czuc sztuke jak chce, ale nie kazdy musi czuc jak artysta. Ja tego nie kupuje i nie czuje
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 17:44   #23
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Cytat:
Napisane przez kasia_kajtek
ta babka ma chyba jakies spaczone poczucie piekna.zrobiła coś tak obleśnego, że niedobrze mi jak na to patrze. uważam że zarzuty o obraze uczuć religijnych są jak najbardziej na miejscu.nie mieści mi sie w głowie jak można coś takiego zrobic i to jest sztuka!?to zobaczcie sobie dzieła rembrandta durere i innch malarzy z XVII wieku. to można nazwać sztuką.w dzisiejszych czasach ktos zrobi coś szokującego i odrazu jest artystą.żeby nim być trzeba mieć talent i poczucie piękna.dzieło tej babki to taka sztuka jak z koziej d... trąba za przeproszeniem
Lekcja anatomii doktora Tulpa - Rembrandta -też wówczas wzbudzała oburzenie, Andy Warhol na każdym kroku robił coś szokującego... takich przykładów można by wymieniać dużo. Nie chcę porównywać Nieznalskiej do tych postaci, bo nie znam jej całej twórczości, ale chcę zwrócić uwagę na to, o czym pisała już Złośnica. Nie ma granicy, wg której można stwierdzić czy coś już nie jest, albo jeszcze jest sztuką.

btw zastanawiam się, czy naprawdę wszyscy, którzy oskarżają w podobnych przypadkach o obrazę uczuć religijnych, naprawdę czują się znieważeni i tak bardzo osobiście dotknięci?
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 18:03   #24
Juda
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Za górami, za lasami...
Wiadomości: 5 135
GG do Juda
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Sztuka na ogól ma fascynować albo też intrygować. Mimo wszystko uważam, że do "smacznej" sztuki, która będzie przyciągać, to raczej nie należy.
Jak dla mnie takie coś jest nie smaczne, budzi we mnie obrzydzenie i jakiś dyskomfort...
Krzyż to coś świętego-
genitalia-zalezy jak kto patrzy.
Dla mnie to połączenie jest zbyt ordynarne.
__________________
Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.
Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.
Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał,
a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
A gdy dostaje furii to jej się tylko tak zdaje...

Juda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 18:44   #25
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Dla mnie to też jest niesmaczne...Dziękuję za taką sztukę.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 18:47   #26
malena18
Rozeznanie
 
Avatar malena18
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 647
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

moim zdaniem teraz zbyt latwo okresla sie cos mianem sztuki. krzyz + genitalia, a ze to szokuje wiec=sztuka. zbyt proste, tak samo jak czarny kwadrat na czarnym tle.
malena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 18:58   #27
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Cytat:
Napisane przez xanka
Lekcja anatomii doktora Tulpa - Rembrandta -też wówczas wzbudzała oburzenie, Andy Warhol na każdym kroku robił coś szokującego... takich przykładów można by wymieniać dużo. Nie chcę porównywać Nieznalskiej do tych postaci, bo nie znam jej całej twórczości, ale chcę zwrócić uwagę na to, o czym pisała już Złośnica. Nie ma granicy, wg której można stwierdzić czy coś już nie jest, albo jeszcze jest sztuką.

btw zastanawiam się, czy naprawdę wszyscy, którzy oskarżają w podobnych przypadkach o obrazę uczuć religijnych, naprawdę czują się znieważeni i tak bardzo osobiście dotknięci?
Xanko, zgadzam sie z tym co mowisz i w jaki sposob sie wyrazasz w tym watku, podobaja mi sie trafne argumenty merytoryczne jakich uzywasz.

Bardzo trudno jest rozmawiac, a juz zwlaszcza w Polsce, gdzie rynek sztuki jaki jest taki jest a mentalnosc odbiorcow jest taka a nie inna, o kryteriach oceniania sztuki wspolczesnej.
Z pewnoscia nie argumentami "podoba mi sie "- "nie podoba", bo w ten sposob to sobie moge wybierac wazon w Ikea a nie prowadzic dyskusje z kuratorem wystawy.

Od razu dodam, ze nie uwazam akurat tej "pani artystki" z jej tworczoscia za nic lepszego od popluczyn po Katarzynie Kozyrze, ktora w swoim czasie swoja instalacja z wypchanych zwierzat wstrzasnela krajowym swiatkiem artystycznym i nie tylko.

Jesli genitalia na krzyzu sa szokujace to co powiedziec o wiekszosci (ba, nawet calosci!) kolekcji Saatchiego (chociazby bracia Chappman), fotografiach Joela - Petera Witkina i wielu wielu innych. Przeciez Caravaggio tez szokowal wspolczesnych. Pani Nieznalska to przy nich na prawde "cienki bolek" i tylko jej wspolczuje, bo w innym kraju sprzedwalaby swoje prace za grube miliony a w Polsce biskupi zamykaja jej kolejne wystawy...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 19:07   #28
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

A ja jestem ciekawa, czy te wszystkie zniesmaczone i urażone osoby widziały chociaz instalację na żywo, czy opieraja się wyłącznie na tej jednej fotce zamieszczonej w w/w linku ?

Mnie to szczerze mówiąc nie rusza, ani krzyż ani męski członek na nim.
Jest mi to po prostu obojętne, ale nie oceniam tej ekspozycji w kategoriach sztuka/nie-sztuka, bo do tego trzeba by czegos więcej niż własnego "widzi mi się"

Przy okazji tego watku, przypomniało mi się pierwsze realne zetknięcie z twórczościa Andy Warhola, kiedy przypadkiem odwiedziłam jego wystawę w Neue Nationalgalerie w Berlinie.
To dopiero było coś !!! byłam tam 3 razy i zakochałam się w tych pracach, a wszystko przez ich odpowiednie zestawienie. Wisiały seriami, nie da się tego opisac, jakie emocje towarzyszyły ludziom w czasie ogladania.

Mnie zaszokowały i jednoczesnie zachwyciły bez reszty instalacje związane z krzesłem elektrycznym - a "12 Electric Chairs" mam na scianie w formie plakatu, choć nie pogardziłabym w tym wypadku oryginalnym Warholem.

Najzabawniejsze jest to, że wcale nie chciałam iść na wystawę, Warhol kojarzył mi sie z twarzą Monroe i puszkami Campbell'a.
Dopiero na wystawie zdałam sobie sprawę z błednego obrazu tego twórcy jaki mi długo towarzyszył i trochę więcej zrozumiałam, a przecież jego sztuka była uznawana swego czasu za kicz do kwadratu
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 19:12   #29
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

ani mnie to ziębi ani grzeje ,nie chcesz nie oglądasz za to fotki po aborcji oglądało cale miasto czy chcialo czy nie.itu jest obraza a nie w galerii.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 19:33   #30
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Cool Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

I ja z Tobą się zgadzam
Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Bardzo trudno jest rozmawiac, a juz zwlaszcza w Polsce, gdzie rynek sztuki jaki jest taki jest a mentalnosc odbiorcow jest taka a nie inna, o kryteriach oceniania sztuki wspolczesnej.
Z pewnoscia nie argumentami "podoba mi sie "- "nie podoba", bo w ten sposob to sobie moge wybierac wazon w Ikea a nie prowadzic dyskusje z kuratorem wystawy.
bardzo trafne podsumowanie

Swoją drogą... (nic nowego nie odkryję) w naszym kraju hipokryzja wyłazi na każdym kroku. Z jednej strony rzesze oburzonych i urażonych katolików, bo ktoś coś "zmalował", a obok, w sklepie z ciuchami dla nastolatek, nikogo nie bulwersujące różańce - jako element biżuterii.
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:29.