Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-04, 21:20   #3811
trinee
Zadomowienie
 
Avatar trinee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 541
GG do trinee
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Sklepy ze zdrową żywnością, zielarskie (czasami), niektóre drogerie (rzadko) i Internet.
trinee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 12:31   #3812
katttkaa
Zadomowienie
 
Avatar katttkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mój dom ;)
Wiadomości: 1 415
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

dziś obcinam włoski wkleję potem zdjęcia przed i po obcięciu no i zacznę o nie w końcu dbać chociaż nie zrezygnuję do końca z suszarki a prostownica to tak naprawdę od święta
katttkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 18:00   #3813
niquolle
Rozeznanie
 
Avatar niquolle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 862
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

ja dziś podcinałam sobie sama grzywkę [rośnie, jak szalona.. co dwa tygodnie muszę podcinać]..
ponadto zauważyłam taką zależność, że im mniej przejmuję się włosami, czyli nie przesadzam z nadmierną ich pielęgnacją, nie używam stosu olejków, odżywek, maseczek - to znacznie lepiej wyglądają..
[łączy się to również z tym, że nie zastanawiam się już w połowie dnia, co nałożę następnego dnia na włosy ]
minimalizm sprawdza się u mnie w 100%..
minął mi okres szaleństwa na tym punkcie.. jeszcze jakiś czas temu silikony, SLS'y i inne składniki kosmetyków były bleee..
a teraz.. chyba nabrałam dystansu..
nie taki diabeł straszny..
a włosy mają się całkiem nieźle..

ale to moje subiektywne spostrzeżenie w stosunku do moich włosów
__________________

Quando c'è il buon motivo la forza viene da sola..

niquolle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 19:18   #3814
usiakons
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 327
GG do usiakons
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez niquolle Pokaż wiadomość
ja dziś podcinałam sobie sama grzywkę [rośnie, jak szalona.. co dwa tygodnie muszę podcinać]..
ponadto zauważyłam taką zależność, że im mniej przejmuję się włosami, czyli nie przesadzam z nadmierną ich pielęgnacją, nie używam stosu olejków, odżywek, maseczek - to znacznie lepiej wyglądają..
[łączy się to również z tym, że nie zastanawiam się już w połowie dnia, co nałożę następnego dnia na włosy ]
minimalizm sprawdza się u mnie w 100%..
minął mi okres szaleństwa na tym punkcie.. jeszcze jakiś czas temu silikony, SLS'y i inne składniki kosmetyków były bleee..
a teraz.. chyba nabrałam dystansu..
nie taki diabeł straszny..
a włosy mają się całkiem nieźle..

ale to moje subiektywne spostrzeżenie w stosunku do moich włosów
Mam podobnie Chyba też nabrałam zdrowego dystansu , kiedyś 2 cm to było dla mnie bardzo dużo jeśli chodzi o ścięcie , ze stoickim spokojem wczoraj skróciłam o 2,5 cm , przestałam je suszyć prostować , zupełnie się nie przejmuje jak wyglądają , stosuję wszystko z umiarem i widzę że są naprawdę na drodze ku lepszemu
__________________
Proszę odpowiadać u mnie
usiakons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 16:23   #3815
katttkaa
Zadomowienie
 
Avatar katttkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mój dom ;)
Wiadomości: 1 415
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

kurde blaszka nie zdążyłam zrobić wczoraj foty moim nie obciętym włosom ale były tak do łopatek może ciut krótsze.. niestety nie miłosiernie poniszczone.. zdecydowałam się na radykalne cięcie. zamieszczę fotki nowych włosów...
1. fota bez lampy błyskowej robione aparatem
2. z lampa:0 podobnie świecą się w słoneczku
3. i 4 są nie wyraxne troszku i wygladają na zniszczone chyba dlatego że to zdjęcie przxycięłam i zblizyłam no i 5 fota bez lapy włosy w slonku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg robota 081.jpg (157,9 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg robota 082.jpg (167,6 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg robota 085.jpg (105,2 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg robota 088.jpg (121,6 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg robota 091.jpg (157,7 KB, 53 załadowań)
katttkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 09:38   #3816
ania13.03
Zadomowienie
 
Avatar ania13.03
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 812
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Katttkaa swietna fryzurka. W sam raz na lato
A ja mam do was takie pytanie i z gory przepraszam jesli padlo ono juz wczesniej. Czy myslicie, ze szczotka do wlosow moze miec wplyw na ich stan? Czy fajna szczotka moze pomoc w tym, zeby wlosy przestaly w koncu wypadac? Myslalam o drewnianej szczotce z tbs.
http://www.thebodyshop.co.uk/_en/_gb...prdcode=18798m
__________________
02.10.2010 - Gabi

18.01.2013 - Lili
ania13.03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 10:18   #3817
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez ania13.03 Pokaż wiadomość
Katttkaa swietna fryzurka. W sam raz na lato
A ja mam do was takie pytanie i z gory przepraszam jesli padlo ono juz wczesniej. Czy myslicie, ze szczotka do wlosow moze miec wplyw na ich stan? Czy fajna szczotka moze pomoc w tym, zeby wlosy przestaly w koncu wypadac? Myslalam o drewnianej szczotce z tbs.
http://www.thebodyshop.co.uk/_en/_gb...prdcode=18798m
Szczotka może mieć jak najbardziej wpływa na stan włosów - zła może po prostu włosy łamać i niszczyć. Najlepsze dla włosów są szczotki z naturalnego włosia, a potem właśnie drewniane. Ale na wypadanie szczotka raczej nie podziała.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 12:23   #3818
katttkaa
Zadomowienie
 
Avatar katttkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mój dom ;)
Wiadomości: 1 415
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

ania13.03 dzięki tez właśnie ostatnio myślałam ale o szczotce z tego naturalnego włosia.. tylko niewiedz która najlepiej kupić bo tanie one nie są a nie chce wyrzucać kasy w błoto.. kupiłam wczoraj maskę romantic dziś nałożę ją pierwszy raz mam nadzieję że będzie mi jak najlepiej służyć ale to się dopiero okaże...
katttkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 12:30   #3819
trinee
Zadomowienie
 
Avatar trinee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 541
GG do trinee
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Najlepsze szczotki z naturalnego włosia są Khaja- mam jedną i używam. Nie elektryzuje włosów. Poza tym najlepiej szczotki z naturalnego włosi dobierać w zależności od grubości włosów i ilości. Ja miałam kiedyś większą i mi nie służyła, ale ostatnio wymieniłam na rzadszą i mniejszą i jest ok.
Teraz szukam grzebienia drewnianego... bez skutków. Może gdzieś widziałyście?
trinee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 12:33   #3820
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez ania13.03 Pokaż wiadomość
Katttkaa swietna fryzurka. W sam raz na lato
A ja mam do was takie pytanie i z gory przepraszam jesli padlo ono juz wczesniej. Czy myslicie, ze szczotka do wlosow moze miec wplyw na ich stan? Czy fajna szczotka moze pomoc w tym, zeby wlosy przestaly w koncu wypadac? Myslalam o drewnianej szczotce z tbs.
http://www.thebodyshop.co.uk/_en/_gb...prdcode=18798m
Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Szczotka może mieć jak najbardziej wpływa na stan włosów - zła może po prostu włosy łamać i niszczyć. Najlepsze dla włosów są szczotki z naturalnego włosia, a potem właśnie drewniane. Ale na wypadanie szczotka raczej nie podziała.
Chyba że będzie się tą szczotką czesało również po skalpie. Wtedy poprzez taki masaż pobudzi się nowe włoski do rośnięcia i być może czupryna się zagęści? (mam na myśli taką drewnianą szczotkę)
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 13:12   #3821
trinee
Zadomowienie
 
Avatar trinee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 541
GG do trinee
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Na pewno właściwe szczotkowanie (z głową pochyloną w dół) pobudza mikrokrążenie w skórze głowy, co pozytywnie wpływa na porost włosów.
trinee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 13:47   #3822
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez trinee Pokaż wiadomość
Teraz szukam grzebienia drewnianego... bez skutków. Może gdzieś widziałyście?
Jeżeli chodzi o taki z szeroko rozstawionymi zębami to ja mam ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=30054

Kiedyś ktoś tu go polecał już
__________________

agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 14:08   #3823
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez agusia_85 Pokaż wiadomość
Kiedyś ktoś tu go polecał już
To była Tulipanna
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 16:07   #3824
katttkaa
Zadomowienie
 
Avatar katttkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mój dom ;)
Wiadomości: 1 415
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

mam jeszcze pytanko. chcę jakimś naturalnym sposobem zmienić kolor włosków albo orzeszkiem włoskim, albo korzeniem rabarbaru jeszcze nie wiem czym tylko w która stronę? rozjaśniacz czy ściemniać? co lepiej?
katttkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 16:22   #3825
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Dziewuszki, potrzebuje pomocy
Od tygodnia jakos mam poblemy z wlosami. Kupilam niedawno nowy szampon z odzywka (Dove damage therapy) + odzywka... czulam ze powinnam troche wzmocnic wlosy bo zaczely mi sie rozdwajac koncowki i elektryzowac. Przez 2 tygodnie uzywania wlosy byly przepiekne, zwzmocnione, nie elektryzowaly sie... ale teraz ostatnio, mimo ze uzywam szamponu i odzywki zawsze tak samo i tak samo dobrze wszystko splukuje, cos jest nie tak... bo gdy wlosy juz wyschna to sa jakby tluste, posklejane, szczegolnie te na wierzchu. Jakbym ich w ogole nie myła... ;/ i nie wiem od czego to jest... byc moze moje wlosy juz nie potrzebuja nawilzania albo z woda jest cos nie tak...
Pomozcie, co mam robic.!
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 17:04   #3826
trinee
Zadomowienie
 
Avatar trinee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 541
GG do trinee
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Dziewuszki, potrzebuje pomocy
Od tygodnia jakos mam poblemy z wlosami. Kupilam niedawno nowy szampon z odzywka (Dove damage therapy) + odzywka... czulam ze powinnam troche wzmocnic wlosy bo zaczely mi sie rozdwajac koncowki i elektryzowac. Przez 2 tygodnie uzywania wlosy byly przepiekne, zwzmocnione, nie elektryzowaly sie... ale teraz ostatnio, mimo ze uzywam szamponu i odzywki zawsze tak samo i tak samo dobrze wszystko splukuje, cos jest nie tak... bo gdy wlosy juz wyschna to sa jakby tluste, posklejane, szczegolnie te na wierzchu. Jakbym ich w ogole nie myła... ;/ i nie wiem od czego to jest... byc moze moje wlosy juz nie potrzebuja nawilzania albo z woda jest cos nie tak...
Pomozcie, co mam robic.!

Być może Twoim włosom zaszkodziła ogromna ilość silikonów, które są w szamponach i odżywkach Dove. Na początku oblepiły one włosy i sprawiały, że widziałaś poprawę. Być może teraz już jest ich za dużo na włosach. Masz cienkie włosy? Jeśli tak to prawdopodobnie powinnaś zmyć silikony szamponem z SLS lub SLES.

Co do końcówek- najlepiej je podciąć i używać jedwabiu np. z Joanny (tylko na końcówki).

Edytowane przez trinee
Czas edycji: 2009-05-09 o 17:07
trinee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 17:29   #3827
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Mogłabyś napisać coś więcej o tych szamponach? Kurcze, to jest straszne, rano myłam włosy a czuje się jakbym ich w ogóle nie myła... są klejące, takie strąki, ale tylko i wyłącznie na wierzchu ;/ Nawet dzisiaj sobie szczotkę do włosów umyłam ;]
No to chyba je umyje dzisiaj jeszcze raz, ale innym szamponem.

-----------------------------------------

Rzeczywiście z szamponami Dove jest coś nie tak Przeczytałam właśnie opinie innych wizażanek na temat różnych szamponów Dove i miały ten sam problem co ja... tłuste, przyklapnięte, ciężkie włosy...
No cóż, chyba będę musiała kupić coś innego.
Jaki szampon do włosów delikatnych, pozbawionych blasku, elektryzujących się a przede wszystkich rudych byście poleciły.??

Edytowane przez Majaaaaa
Czas edycji: 2009-05-09 o 17:44 Powód: nowe informacje :)
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 18:00   #3828
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

jakiś ziołowy szampon o prostym składzie, np.Barwa, jak używasz i odżywki i szamponu z odżywką to na 90% masz zupełnie zalepione włosy silikonami
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 18:20   #3829
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Dzięki bardzo, za szybkie udzielenie odpowiedzi na mój problem
No to chyba jutro lecę do sklepu po jakiś ziołowy szampon Z listy ulubionych szamponów mogę już wykreślić Dove...

Jeszcze jedna sprawa, czy tylko ja zauważyłam, czy Wy również, że szamponów przeznaczonych do włosów blond i brązowych jest bardzo dużo na rynku, a do rudych prawie w ogóle? To jest jawna dyskryminacja!! :P
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-10, 10:56   #3830
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

dziewczyny, jestem zalamana juz nie wiem co mam robic ;( myje wlosy 2 razy dziennie, a nadal sa takie obrzydliwe! Czym mam zmyc ten cholerny silikon z wlosow.!!!!!!!
najgorsze jest to, ze moje wlosy sa do pasa i takie czeste mycie jest strasznie meczace i niezdrowe Ponadto mam teraz mature, we wtroek, srode i czwartek mam ostanie egzaminy... i jak ja mam isc do szkoly z takimi wlosami
Prosze, pomozcie.!!
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 11:22   #3831
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny, jestem zalamana juz nie wiem co mam robic ;( myje wlosy 2 razy dziennie, a nadal sa takie obrzydliwe! Czym mam zmyc ten cholerny silikon z wlosow.!!!!!!!
najgorsze jest to, ze moje wlosy sa do pasa i takie czeste mycie jest strasznie meczace i niezdrowe Ponadto mam teraz mature, we wtroek, srode i czwartek mam ostanie egzaminy... i jak ja mam isc do szkoly z takimi wlosami
Prosze, pomozcie.!!
Ojej Aż tak? Ja czytałam gdzieś tu na forum, że dziewczyny jak chcą pożądnie oczyścić włosy, to do szamponu dodają chyba aspirynę. Ale ja tego nie stosowałam i nie wiem jak to się DOKŁADNIE robi. Może niech wypowiedzą się na ten temat wizażanki, które stosowały ta metodę. Albo poszperaj w watkach za pomocą wyszukiwarki - powinnaś gdzies znaleźć informacje na ten temat
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 11:27   #3832
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny, jestem zalamana juz nie wiem co mam robic ;( myje wlosy 2 razy dziennie, a nadal sa takie obrzydliwe! Czym mam zmyc ten cholerny silikon z wlosow.!!!!!!!
najgorsze jest to, ze moje wlosy sa do pasa i takie czeste mycie jest strasznie meczace i niezdrowe Ponadto mam teraz mature, we wtroek, srode i czwartek mam ostanie egzaminy... i jak ja mam isc do szkoly z takimi wlosami
Prosze, pomozcie.!!
A nadal używasz tej odżywki? czy tylko myjesz szamponem?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 11:30   #3833
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

kurcze, szamponu Dove i odżywki Dove juz nie uzywam... mam w domy kilka innych szamponow (Fructis, Head&Shoulders, HerbalEssenses - czy jak to sie tam pisze)... myje za kazdym razem innym szamponem i nie zauwazylam zadnej poprawy Juz nie wiem co mam robic...

Wczoraj wieczorem mylam Fructisem, a dzisiaj rano tym Herbal... ten drugi niby jest ziolowy itp, no mam nadzieje ze juz bedzie lepiej
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska

Edytowane przez Majaaaaa
Czas edycji: 2009-05-10 o 11:32
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 11:33   #3834
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Na Biochemii Urody przeczytałam, że hydrolat rozmarynowy jest polecany "jako lekko nawilżająca i chroniąca przed słońcem i płowieniem koloru mgiełka do włosów". Interesuje mnie zwłaszcza ta ochrona przed słońcem i płowieniem. Myślicie, że ten hydrolat rzeczywiście poradzłby sobie w takiej roli, czy to będzie zbyt mała ochrona, bo nie ma filtrów?
Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 11:40   #3835
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
kurcze, szamponu Dove i odżywki Dove juz nie uzywam... mam w domy kilka innych szamponow (Fructis, Head&Shoulders, HerbalEssenses - czy jak to sie tam pisze)... myje za kazdym razem innym szamponem i nie zauwazylam zadnej poprawy Juz nie wiem co mam robic...

Wczoraj wieczorem mylam Fructisem, a dzisiaj rano tym Herbal... ten drugi niby jest ziolowy itp, no mam nadzieje ze juz bedzie lepiej
Fructis i niektóre H&S mają silikony wiec nimi lepiej nie myj, a tego Herbal Esseces to jakiego masz? w sensie nazwy?
ogólnie najlepszy byłby np taki szampon https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...okrzywowy.html on napewno nie zalepiłby Ci wlosów,a kosztuje 3 zł i u mnie jest dostępny w każdym niemalże kiosku

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
Na Biochemii Urody przeczytałam, że hydrolat rozmarynowy jest polecany "jako lekko nawilżająca i chroniąca przed słońcem i płowieniem koloru mgiełka do włosów". Interesuje mnie zwłaszcza ta ochrona przed słońcem i płowieniem. Myślicie, że ten hydrolat rzeczywiście poradzłby sobie w takiej roli, czy to będzie zbyt mała ochrona, bo nie ma filtrów?
Mi się wydaje ze troche za mała ochrona by to była... ale jeśli bardzo chcesz to na ZSK-u można kupić filtr i sobie dolać a z naturlanych sposobów to olej sezamowy ma naturalny fIltr o wysokości 3-4 SPF
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 11:42   #3836
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Ojej Aż tak? Ja czytałam gdzieś tu na forum, że dziewczyny jak chcą pożądnie oczyścić włosy, to do szamponu dodają chyba aspirynę. Ale ja tego nie stosowałam i nie wiem jak to się DOKŁADNIE robi. Może niech wypowiedzą się na ten temat wizażanki, które stosowały ta metodę. Albo poszperaj w watkach za pomocą wyszukiwarki - powinnaś gdzies znaleźć informacje na ten temat
, jak chce się szybko oczyścić włosy z silikonów to dodaje się do szamponu aspirynę albo sodę. Podobno działa, ale sama nigdy nie próbowałam. W każdym razie po myciu włosów z sodą trzeba pamiętać, żeby później zrobić płukankę z octem.

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
Na Biochemii Urody przeczytałam, że hydrolat rozmarynowy jest polecany "jako lekko nawilżająca i chroniąca przed słońcem i płowieniem koloru mgiełka do włosów". Interesuje mnie zwłaszcza ta ochrona przed słońcem i płowieniem. Myślicie, że ten hydrolat rzeczywiście poradzłby sobie w takiej roli, czy to będzie zbyt mała ochrona, bo nie ma filtrów?
Myślę, że na ostre słońce może być za słaby, ale chyba warto byłoby go przetestować chociażby jako baza do psikaczy do włosów własnej roboty.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 11:56   #3837
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Dzięki za odpowiedzi W takim razie coś z niego wykombinuję
Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 12:00   #3838
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III


Herbal Essences Fruit Fusion Citrus Lift, poki co wlosy rozczesalam i na razie sie nie kleja, ale zobaczymy co bedzie jak wyschna... Szamponom Dove mowimy NIE.!!!!
Moglabym mi powiedziec w jaki sposob na opakowaniach w skladzie sa opisane te silikony? Maja jakas specjalna nazwe? Bo chce wiedziec jakich produktow na przyszlosc unikac...
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 12:19   #3839
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość

Herbal Essences Fruit Fusion Citrus Lift, poki co wlosy rozczesalam i na razie sie nie kleja, ale zobaczymy co bedzie jak wyschna... Szamponom Dove mowimy NIE.!!!!
Moglabym mi powiedziec w jaki sposob na opakowaniach w skladzie sa opisane te silikony? Maja jakas specjalna nazwe? Bo chce wiedziec jakich produktow na przyszlosc unikac...
Tu masz wątek o silikonach. A pierwszym poście jest wszystko wyjaśnione i podane są rodzaje i nazwy silikonów . Poza tym są podane przykłady produktów bez nich.
Wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235025
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 12:27   #3840
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Ja kiedyś oczyszczałam włosy z silikonów w następujący sposób: zmieszałam szampon i sodę oczyszczoną w proporcji 1:1 (konkretnie to była łyżka szamponu i łyżka sody), umyłam głowę, spłukałam i na koniec polałam jeszcze włosy wodą z sokiem wyciśniętym z cytryny, żeby zamknąć łuski włosowe.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.