Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-27, 14:04   #3121
Jagoda90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 1 054
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość

a na avatarze to chyba Nosowska?
Cytat:
Napisane przez Hedonia Pokaż wiadomość
Nosowska, Nosowska. Szaleję na jej punkcie.
ja też

Dziś miałam kolejną noc z effaclarem K, zużyję całą tubkę i zobaczę czy są jakieś efekty
__________________



Jagoda90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 16:22   #3122
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jagoda90 Pokaż wiadomość
ja też
:

no ja też
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 18:16   #3123
Jagoda90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 1 054
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
no ja też
to


do dziewczyn które używały/używają effaclaru K: po jakim czasie zauważyłyście efekty ?
__________________




Edytowane przez Jagoda90
Czas edycji: 2009-09-27 o 18:18
Jagoda90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 19:43   #3124
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja w sumie juz po chyba 2 tygodniach zobaczylam, ze cera jest bardziej jednolita. potem jakby sie przyzwyczailam do nowego wygladu i uzywalam effa dlatego, bo fajnie koil moja skore i nie mialam po nim zadnych zaczerwienien. po paru miesiacach spojrzalam na starsze zdjecia i stwierdzilam, ze efekt jest, chociaz nie bylo takiego "WOW jak ja pieknie dzisiaj wygladam!" - po prostu stopniowa poprawa, skora nie jest juz taka porowata, jak sie swieci to nie wyglada tak obrzydliwie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 20:27   #3125
Jagoda90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 1 054
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja w sumie juz po chyba 2 tygodniach zobaczylam, ze cera jest bardziej jednolita. potem jakby sie przyzwyczailam do nowego wygladu i uzywalam effa dlatego, bo fajnie koil moja skore i nie mialam po nim zadnych zaczerwienien. po paru miesiacach spojrzalam na starsze zdjecia i stwierdzilam, ze efekt jest, chociaz nie bylo takiego "WOW jak ja pieknie dzisiaj wygladam!" - po prostu stopniowa poprawa, skora nie jest juz taka porowata, jak sie swieci to nie wyglada tak obrzydliwie
a czy pozbyłaś się zaskórników?
__________________



Jagoda90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 20:39   #3126
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jagoda90 Pokaż wiadomość
a czy pozbyłaś się zaskórników?
nie w 100% ale mam ich znacznie mniej i te, ktore zostaly, sa znacznie mniej widoczne, mniejsze i nie takie "brudne". tylko jak sie przyjrzy z bliska widac, ze skora nie jest idealna. i sobie nic z tego nie robie, bo po kremie i pudrze juz w ogole nic nie widac. effa stosuje dalej, bo moja skora go lubi i pory sie nie zanieczyszczaja i nie powiekszaja
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 20:52   #3127
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cloche jak mówisz że jest taki dobry to chyba zacznę sobie zbierać na niego bo coraz więcej mam zaskórników na nosku
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-27, 22:52   #3128
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

to może i ja sie "pobawie" z effaclarem.. cloche ma siłe perswazji

a próbowała ktoraś z Was gotowych produktów z kwasami z BU? albo z mazideł? też mnie kuszą na mój początek.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 23:07   #3129
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
to może i ja sie "pobawie" z effaclarem.. cloche ma siłe perswazji

a próbowała ktoraś z Was gotowych produktów z kwasami z BU? albo z mazideł? też mnie kuszą na mój początek.
wejdź na biochemiczne KWC opinie zachęcają niesamowicie
wydaje mi się,że te kwasy z Bu są lepsze niż eff no i tańsze
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 23:11   #3130
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
wejdź na biochemiczne KWC opinie zachęcają niesamowicie
wydaje mi się,że te kwasy z Bu są lepsze niż eff no i tańsze

dziekuje, poczytam,

a jako,ze składam niedługo zamowienie na BU.. to zamowie i jakiś kwasik.
a może gdy podlicze pieniażki i starczy na co trzeba, to i na eff sie skusze, ta promocja o ktorej pisała wirlandia -255na kosmetyki LPR kusi.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 09:09   #3131
Jagoda90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 1 054
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nie w 100% ale mam ich znacznie mniej i te, ktore zostaly, sa znacznie mniej widoczne, mniejsze i nie takie "brudne". tylko jak sie przyjrzy z bliska widac, ze skora nie jest idealna. i sobie nic z tego nie robie, bo po kremie i pudrze juz w ogole nic nie widac. effa stosuje dalej, bo moja skora go lubi i pory sie nie zanieczyszczaja i nie powiekszaja

a co ile go używasz?
__________________



Jagoda90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 08:27   #3132
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Drogie Wizażanki, jak dbacie o okolice oczu? Pomijając filtr, maziacie je tym, czym resztę twarzy, świetlikiem czy niczym? Ja niczego nie używam i nie wiem, czy nie powinnam. Mam 18 lat i już widzę, że to pierwsze pole dla zmarchów
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 08:29   #3133
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja okolice oczy smaruję zwykłym kremem nawilżającym
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 08:32   #3134
czarownica iga
Raczkowanie
 
Avatar czarownica iga
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: dom :P
Wiadomości: 260
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

effaclar K to jest na recepte?
__________________
o1.1o.2oo9r. StuDenTka
czarownica iga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 08:46   #3135
wiercia
Raczkowanie
 
Avatar wiercia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 364
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez czarownica iga Pokaż wiadomość
effaclar K to jest na recepte?
Nie, jest to dermokosmetyk.

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez lorane Pokaż wiadomość
Lysalpha zawiera kwas PHA -glukolakton oraz kwas BHA - salicylowy
Natomiast Lysanel active kwasy AHA -glikolowy,mlekowy, poza tym tez salicylowy i azelainowy.
Diacneal zawiera kwas glikolowy + retinaldehyd
Nie mialam jeszcze wersji z pha, bo to nowosc. Ciezko powiedziec jednoznacznie, co jest lepsze a co gorsze. Jednemu moze sluzyc, dlugiemu wcale. Jesli wczesniej nie mialas kontaktu z kwasami, to musisz niestety potestowac, ktore bardziej lubi Twoja skora
Nowa wersja bedzie napewno lagodniejsza(glukolakton jest stosunkowo lagodnym kwasem, ma wlasciwosci nawilzajace), mniej drazniaca, wydaje sie byc dobra opcja dla naczynkowcow lub cer, ktore wczesniejszeo lysanela nie tolerowaly z uwagi na silne podraznienia.
Diacneal i lysanel active sa mocniejsze, maja wieksze stezenia kwasow, ale beda tez bardziej podrazniac, zluszczac skore.

Dziękuję Ci ślicznie. Nie miałam jeszcze do czynienia z kwasami, tak więc zdecydowałam sie na Lysalpha. Po za tym, zbyt długo się zastanawiałam i Lysanel zniknął z mojej apteki.
Potestuje ten kremik, jeżeli uznam, że jest za słaby przezuce się na Avenke.


Cytat:
Napisane przez lorane Pokaż wiadomość
Oczywiscie na dzien przy tych kremach obowiazkowy filtr


Tylko nie daj sie czasem namowic na mechaniczne oczyszczanie skory.
Po tych zabiegach tez powinnas stosowac filtr, niezaleznie od tego, co powie kosmetyczka
Filtra używam już od dawna, ze względu na dotychczasowe leki którymi się maziałam

Nigdy w życiu nie dałabym się namówić na oczyszczanie mechaniczne. Po za tym mam bardzo fajną kosmetyczkę, mam do nie zaufanie i wiem że nie zrobi mi krzywdy. Zresztą sama dużo czytam i orientuje się w temacie.
__________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie gaś nigdy światła nadziei...



wiercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 09:11   #3136
stokrotka_dorotka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wysyłam zaproszenia do *******.com - genialne nagrody.Pisać pw ze swoim mailem
Wiadomości: 208
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nie w 100% ale mam ich znacznie mniej i te, ktore zostaly, sa znacznie mniej widoczne, mniejsze i nie takie "brudne". tylko jak sie przyjrzy z bliska widac, ze skora nie jest idealna. i sobie nic z tego nie robie, bo po kremie i pudrze juz w ogole nic nie widac. effa stosuje dalej, bo moja skora go lubi i pory sie nie zanieczyszczaja i nie powiekszaja
Witaj a co używasz do tego Effaclaru K
stokrotka_dorotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 14:25   #3137
Maggiczna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 295
GG do Maggiczna
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Może mi coś doradzicie. Mam skórę mieszaną i od dawien dawna zawsze mi wychodziły drobne pryszcze (nie trądzik, ale takie czerwone, upier... krostki) i nic na nie nie pomaga.. Stosowałam kremy nawilżające, bo myślałam, że może to od przesuszenia, ale nie pomogło. Stosowałam mleczka i toniki do cery tłustej i też nie pomogło. Pomaga Benzacne, ale niestety po jakimś czasie przestaje działać. Teraz kupiłam Dermedic Normativ żel i krem i zobaczę, ale już tracę nadzieję.. Myślałam o przejściu na kosmetyki naturalne, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.. Kupiłam masło shea (podobno ułatwia gojenie krostek) i białą glinkę. Ale czym myć twarz? pomocy
Może jakiś suplement diety na skórę kupić? Pomagają?

Edytowane przez Maggiczna
Czas edycji: 2009-09-29 o 14:27
Maggiczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 14:28   #3138
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jagoda90 Pokaż wiadomość


do dziewczyn które używały/używają effaclaru K: po jakim czasie zauważyłyście efekty ?
U mnie nie było żadnych efektów, zużyłam 2 tubki. No i uważaj bo może zapychać.

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
to może i ja sie "pobawie" z effaclarem.. cloche ma siłe perswazji

a próbowała ktoraś z Was gotowych produktów z kwasami z BU? albo z mazideł? też mnie kuszą na mój początek.
Ja używam toniku BHA i serum LEMON, fajne są ale na efekty trzeba dłuugo czekać, min. kilka miesięcy.

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki, jak dbacie o okolice oczu? Pomijając filtr, maziacie je tym, czym resztę twarzy, świetlikiem czy niczym? Ja niczego nie używam i nie wiem, czy nie powinnam. Mam 18 lat i już widzę, że to pierwsze pole dla zmarchów
Ja używam serum Elixine na cienie pod oczami, ale w wieku 18 lat to myślę że wystarczą jakieś lekkie żele nawilżające, ja lubię te FlosLeku.

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Maggiczna Pokaż wiadomość
Może mi coś doradzicie. Mam skórę mieszaną i od dawien dawna zawsze mi wychodziły drobne pryszcze (nie trądzik, ale takie czerwone, upier... krostki) i nic na nie nie pomaga.. Stosowałam kremy nawilżające, bo myślałam, że może to od przesuszenia, ale nie pomogło. Stosowałam mleczka i toniki do cery tłustej i też nie pomogło. Pomaga Benzacne, ale niestety po jakimś czasie przestaje działać. Teraz kupiłam Dermedic Normativ żel i krem i zobaczę, ale już tracę nadzieję.. Myślałam o przejściu na kosmetyki naturalne, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.. Kupiłam masło shea (podobno ułatwia gojenie krostek) i białą glinkę. Ale czym myć twarz? pomocy
Zajrzyj tu http://www.biochemiaurody.com/ i tu http://www.zrobsobiekrem.pl/ , jakbyś miała jakieś pytania to chętnie pomogę Są też całe obszerne wątki na temat tych kosmetyków.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 15:42   #3139
Jagoda90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 1 054
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
U mnie nie było żadnych efektów, zużyłam 2 tubki. No i uważaj bo może zapychać.



Ja używam toniku BHA i serum LEMON, fajne są ale na efekty trzeba dłuugo czekać, min. kilka miesięcy.


ten effaclar jakoś dziwnie na mnie działa, ale wolę poczekać jeszcze

a co to za serum LEMON?
__________________



Jagoda90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 20:33   #3140
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jagoda90 Pokaż wiadomość
a co ile go używasz?
nie trzymam sie jakichs sztywnych planow. skora najlepiej wie, czego jej potrzeba - trzeba tylko sluchac wychodzi mi teraz tak co 3 dni okolo...
jesli effaclar k na ciebie "dziwnie" dziala i to dzialanie ci sie nie podoba, to sie nie katuj. a w ogole co to znaczy to "dziwnie"? nie ma kremu, ktory kazdemu przypasuje. co do komentarza lalaith - niektorych to i woda zapycha. ale jesli chodzi o effaclara k to prawdopodobienstwo zapchania jest stosunkowo niskie.
nie mam zamiaru was jednak jakos namawiac, mysle, ze z kwasami z BU mozna rowniez wiele osiagnac - i jesli macie specjalnie odkladac kase, odmawiac sobie czego innego - to BU bedzie bezpieczniejsza alternatywa. tonik BHA albo PHA, serum lemon, rozne hydrolaty i olejki myjace maja swietne opinie i nie wyczyszcza wam portfela ja po prostu nie mam dostepu do tych kosmetykow, wiec nie mialam okazji probowac i porownac. koncentruje sie na kremach z apteki i tez zyje - i to calkiem dobrze

Cytat:
Napisane przez stokrotka_dorotka Pokaż wiadomość
Witaj a co używasz do tego Effaclaru K
procz tego na noc olejek regulujacy hauschka albo oliwka hipp, zalezy co mi sie nawinie, czasem jakies reszty kremow, ktore testowalam i teraz lezakuja na polce. na dzien aktualnie emulsja z filtrem 50+ avene. na to podklad w pudrze. do mycia - pod prysznicem zel hipp, nad umywalka roznie - peeling enzymatyczny, z mechanicznych mam 3 rozne, z zeli do twarzy tez jakies resztki roznych... do zmywania czesto uzywam tez plynow micelarnych. z tego od biodermy sensibio niestety nie jestem zbytnio zadowolona tuszu do rzes nie zmywa za dobrze - myslalam, ze to wina mojego tuszu, ale wczoraj nocowalam u kumpeli i po dosc dzikiej nocy na oktoberfescie udalo mi sie zmyc caly make-up z oczu zwyklym tonikiem i rano ani sladu pandy. z micelami vichy i roche posay tego problemu nie mialam.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 20:42   #3141
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja w dalszym ciągu czytam wątek, jestem już na 50 stronie i muszę Wam przyznać, że bardzo ciekawie piszecie, aż miło poczytać . Wypisałam już całą kartkę sposobów na zaskórniki, kosmetyków, ale mam dużo pytań i mam nadzieję, że się nie pogniewacie jeśli Was trochę pomęczę (o ile nie znajdę odpowiedzi w dalszym ciągu wątku) .

Jeśli chodzi o pielęgnację twarzy, to odstawiłam krem do twarzy i ciała Babydream i krem Ziai Med antytrądzikowy (zauważylam teraz, jak mnie zapychał). Teraz z braku czegoś innego smaruję twarz żelem aloesowym Palomy. Jak sądzicie, nie zaszkodzi?
Skład: Aqua, Betain, Glycerin, Propylene Glycol, Urea, Soluble Collagen (and) Hydrolized Elastin, Triethanolamine, Carbomer, Aloe Barbadenisis Leaf Juice, Phantenol, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Allantoin, Disodium EDTA, Methylchlorisothiazolinon e (and) Methylisothiazlionone, Parfum, CI 19140, CI 42090, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool
aanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 20:53   #3142
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o pielęgnację twarzy, to odstawiłam krem do twarzy i ciała Babydream i krem Ziai Med antytrądzikowy (zauważylam teraz, jak mnie zapychał). Teraz z braku czegoś innego smaruję twarz żelem aloesowym Palomy. Jak sądzicie, nie zaszkodzi?
Skład: Aqua, Betain, Glycerin, Propylene Glycol, Urea, Soluble Collagen (and) Hydrolized Elastin, Triethanolamine, Carbomer, Aloe Barbadenisis Leaf Juice, Phantenol, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Allantoin, Disodium EDTA, Methylchlorisothiazolinon e (and) Methylisothiazlionone, Parfum, CI 19140, CI 42090, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool
na jednym z wątków pytałam sie czy może on zapychać i dziewczyny powiedziały mi że nie

dziewczyny co jest lepsze mocznik czy kwas hialuronowy czy Active-Aloe ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-09-29 o 21:11
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 10:45   #3143
Jagoda90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 1 054
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nie trzymam sie jakichs sztywnych planow. skora najlepiej wie, czego jej potrzeba - trzeba tylko sluchac wychodzi mi teraz tak co 3 dni okolo...
jesli effaclar k na ciebie "dziwnie" dziala i to dzialanie ci sie nie podoba, to sie nie katuj. a w ogole co to znaczy to "dziwnie"? nie ma kremu, ktory kazdemu przypasuje. co do komentarza lalaith - niektorych to i woda zapycha. ale jesli chodzi o effaclara k to prawdopodobienstwo zapchania jest stosunkowo niskie.
nie mam zamiaru was jednak jakos namawiac, mysle, ze z kwasami z BU mozna rowniez wiele osiagnac - i jesli macie specjalnie odkladac kase, odmawiac sobie czego innego - to BU bedzie bezpieczniejsza alternatywa. tonik BHA albo PHA, serum lemon, rozne hydrolaty i olejki myjace maja swietne opinie i nie wyczyszcza wam portfela ja po prostu nie mam dostepu do tych kosmetykow, wiec nie mialam okazji probowac i porownac. koncentruje sie na kremach z apteki i tez zyje - i to calkiem dobrze

hm chyba spodziewałam się jakiś wielkich efektów jeśli chodzi o zaskórniki, a nie widzę póki co nic specjalnego, ale chcę jeszcze poczekać
__________________



Jagoda90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 15:08   #3144
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jagoda90 Pokaż wiadomość
a co to za serum LEMON?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 15:12   #3145
kasiaa91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bon Temps
Wiadomości: 5 066
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny proszę o poradę w doborze kremu zastanawiam sie nad Vichy Skinset i Effaclarem H. Nie chcę już wysuszać mojej cery, więc stwierdziłam, że któryś z tych kremów trochę ją nawilży (nie jest raczej przesuszona) bo kosmetyki do cery trądzikowej, powodują, że jeszcze bardziej się przetłuszcza. Mam teraz tylko małe zaskórniki, rozszerzone pory i wągry. Który z tych kremów byłby lepszy?Podam skład obydwu kremików

Skinset:
Skład: Aqua, Polyethylene, Glycerin, Alcohol Denat., Phenyl Trimethicone, Nylon-66, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Butyrospermum Parkii, C13-14 Isoparaffin, Hamamelis Virginiana, Algae, Solanum Lycopersicum, Zinc PCA, Glycolic Acid, Litchi Chinensis, Triethanolamine, Arginine PCA, Poloxamer 338, Caprylol Salicylic Acid, Tetrasodium EDTAS, Laureth-7, Acrylates/Stearyl Acrylate/Dimethicone Methacrylate Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Polyacrylamide, Polycaprolactone, Iodopropynyl Butylcarbamate, Methylparaben, Phenoxyethanol, CI 14700, Ci 19140, Parfum

Effaclar H:
Skład: Aqua, Squalane, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Propylene Glycol, Butyrospermum Parkii, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Stearate, Bisabolol, Tea-Carbomer, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Tetrasodium EDTA, Xanthan Gum, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, T-Butyl Alcohol, Citric Acid, Tocopherol, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.
kasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 20:27   #3146
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Testowałam ostatnio Toleriane La Roche Posay.... i jestem póki co na tak.... niestety trądzik dalej jest, ale nie pogarsza się stan cery.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 21:36   #3147
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasiaa91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o poradę w doborze kremu zastanawiam sie nad Vichy Skinset i Effaclarem H. Nie chcę już wysuszać mojej cery, więc stwierdziłam, że któryś z tych kremów trochę ją nawilży (nie jest raczej przesuszona) bo kosmetyki do cery trądzikowej, powodują, że jeszcze bardziej się przetłuszcza. Mam teraz tylko małe zaskórniki, rozszerzone pory i wągry. Który z tych kremów byłby lepszy?Podam skład obydwu kremików

Skinset:
Skład: Aqua, Polyethylene, Glycerin, Alcohol Denat., Phenyl Trimethicone, Nylon-66, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Butyrospermum Parkii, C13-14 Isoparaffin, Hamamelis Virginiana, Algae, Solanum Lycopersicum, Zinc PCA, Glycolic Acid, Litchi Chinensis, Triethanolamine, Arginine PCA, Poloxamer 338, Caprylol Salicylic Acid, Tetrasodium EDTAS, Laureth-7, Acrylates/Stearyl Acrylate/Dimethicone Methacrylate Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Polyacrylamide, Polycaprolactone, Iodopropynyl Butylcarbamate, Methylparaben, Phenoxyethanol, CI 14700, Ci 19140, Parfum

Effaclar H:
Skład: Aqua, Squalane, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Propylene Glycol, Butyrospermum Parkii, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Stearate, Bisabolol, Tea-Carbomer, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Tetrasodium EDTA, Xanthan Gum, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, T-Butyl Alcohol, Citric Acid, Tocopherol, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.
darowalabym sobie oba, moga Cie niezle pozapychac...

pogrubilam klasyczne zapychacze, ktore zwykle nie sluza osobom narzekajacym na zaskorniki.

takie czarne kropki lub bialawe, glebiej schowane przypominajace grudki zmiany nazywaja sie zaskornikami, wągry to nazwa niepoprawna, nagminnie uzywana niestety, a oznacza stadium larwalne tasiemca, warto wiedziec.

jezeli nie masz problemow z przesuszaniem, to nie pakuj kremu nawilzajacego profilaktycznie, a tylko wtedy, gdy potrzebujesz, ewentualnie na bardziej przesuszone partie, panuje powszchna opinia, ze kazda cere trzeba nawilzac ile sie da, to najwieksza bzdura, ktora napedzaja koncerny kosmetyczne, nalezy uwzgledniac przede wszystkim potrzeby naszej skory, zamiast kupowac kolejny krem nawilzajacy, warto zastanowic sie czy nie pijemy za malo wody i zdrowo sie odzywiamy.

kup sobie jaki lzejszy kremik nawilzajacy, wiele dziewczyn chwali sobie Humektan, tani i nie powoduje smalcu na twarzy.

ja osobiscie polecam Toleriane wersje lzejsza LRP, Hydraphase Legare tez La Roche posay oraz krem firmy RoC https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...eam-spf15.html
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 21:48   #3148
wiercia
Raczkowanie
 
Avatar wiercia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 364
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja moge polecic zarówno LRP Toleriane jak i LRP Hydreane.
__________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie gaś nigdy światła nadziei...



wiercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 21:57   #3149
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wiercia Pokaż wiadomość
LRP Hydreane.
w wersji Legare? wlasnie zerknelam na sklad, nie tknelabym tego kremu, alkohol w duzej ilosci a do tego Myristyl Myristate , kolejny klasyczny zapachacz, mnie zapycha prawie wszystko
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 22:17   #3150
wiercia
Raczkowanie
 
Avatar wiercia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 364
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
w wersji Legare? wlasnie zerknelam na sklad, nie tknelabym tego kremu, alkohol w duzej ilosci a do tego Myristyl Myristate , kolejny klasyczny zapachacz, mnie zapycha prawie wszystko
O matko! Nie strasz mnie nawet.
Przyznam się bez bicia że składu specjalnie się nie przyglądałam, polecono mi go więc się skusiłam. Używam go od niedługiego czasu i póki co jestem z niego zadowolona i nie widzę aby mi krzywdę robił. Mam nadzieje, że tak też zostanie.
__________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie gaś nigdy światła nadziei...



wiercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:04.