Jakie pigułki anty.bierzecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-14, 22:56   #1
moniola
Raczkowanie
 
Avatar moniola
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 310

Jakie pigułki anty.bierzecie?


Wiem że to trochę dziwny temat ale nie wiem gdzie zwrócić się o pomoc..pewnie powiecie że najlepiej do ginekologa, tyle tylko że realia są takie że jak idę do gin. i wchodzi na temat tabletek to lekarz zawsze sie mnie pyta "to o jakich tabletach pani myśli? jakie by pani chciała brać?" Teraz jestem właśnie przed podjęciem decyzji o zmianie tabletek bo od maja stosuję Logest ale zauważyłam że baaardzo bolą mnie od nich piersi, ból jest wręcz nie do zniesienia.Wcześniej brałam Noyinnete i Harmonette czy jakoś tak ale też mi nie pasowały Wiem że jak pójdę do lekarza to zrobi tak jakiś ze mną wywiad (w sumie wątpię w to) i dobierze tableki ale chciałabym zrobić rozeznanie wśród innych kobiet stosujących tą metodę antykoncepcji i dowiedzieć się jak się czujecie po branych przez was tabletkach lub może miałyście jakieś złe doświadczenia z jakimiś...Proszę o Wasze opinie...
Pozdrawiam
moniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 23:14   #2
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

chyba raczej : zmień ginekologa... to można doradzić bo ten najwyraźniej jest niekompetentny, przecież my nie wiemy jakie masz wyniki badań więc nie można doradzać, w medycynie to co dobre dla jednego nie znaczy że jest dobre dla drugiego, zwłaszcza że lekarz po objawach, badaniach etc może stwierdzić który składnik z pigułek źle tolerujemy..., ręce mi opadają


jak słysze o takich specjalistach
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 23:49   #3
gonka23
Zakorzenienie
 
Avatar gonka23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: deszczowa Walia:)
Wiadomości: 5 177
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

ja brałam chyba z 5 różnych. i tak przez 5 lat. żadne mi nie pasowały a każdy następny wybór okazywał się kolejną pomyłką . brałam regulon, novynette, diane, cilest, stediril, rigevidon, microgynon i yasmin. o rajuśku wyszło nawet więcej niż 5. po każdych źle się czułam, po cileście wpadłam w jakąś małą depresję nawet. dla mnie one nie miały spełniać roli środka anty tylko miały pomóc mi przeżyć okres. bo bóle miałam/mam niedowytrzymania. szkoda tylko że tabletki to przecież nie jedyna możliwość. ale najprostsza. żaden ginekolog nie zaproponował mi nic innego na moje dolegliwości.
tak więc podsumowując moja wypowiedź raczej Ci nie pomoże bo jak mi się wydaje dobranie tabletek to baardzo indywidualna sprawa. pozdrawiam
__________________
Pani żonka
gonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 01:01   #4
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Ja brałam kiedys Cilest ze względu na bole miesiączkowe. No i pomagał - serio mało bolało. Ale humor miałam podły wtedy... szybciej sie denerwowałam. Potem czytałam dużo o tabletkach anty.k. i witaminach i juz wiem, ze jak sie bierze tabletki to trzeba uzupełniać dietę o kilka witamin, które sa zwalczane przez te hormony, które maja anty.k. teraz nie biorę już niczego... i boli strasznie. Ale smieję się częściej.
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 07:32   #5
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Też uwarzam,ze powinnaś zmienić lekarza. Niby skąd masz wiedzieć jakie tabletki są dla Ciebie odpowiednie-przecież to on skończył studia medyczne i powiniem Ci coś zaproponować-beznadziejny typ. To tak samo jakbyś poszła do lekarza z grypą a on by się spytał jakie antybiotyki przepisać. To nie ty masz się orientować jakie tabletki są dostępne na rynku tylko on(no chyba,ze to Cie interesuje). Niedługo dojdzie do tego,ze sami bedziemy musieli się leczyć... Pozdrawiam
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 08:35   #6
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Witam
Ja biorę Femodem,jak dla mnie sa najlepsze,nie odczuwam nic a nic z brania tabletek,żadnych migren,jedyny objaw,że tak powiem brania tabletek jest jedynie to,że okres dostaję regularnie,tego samego dnia o tej samej porze
Pozdrawiam
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 08:43   #7
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Cytat:
Napisane przez moniola
Wiem że to trochę dziwny temat ale nie wiem gdzie zwrócić się o pomoc..pewnie powiecie że najlepiej do ginekologa, tyle tylko że realia są takie że jak idę do gin. i wchodzi na temat tabletek to lekarz zawsze sie mnie pyta "to o jakich tabletach pani myśli? jakie by pani chciała brać?" Teraz jestem właśnie przed podjęciem decyzji o zmianie tabletek bo od maja stosuję Logest ale zauważyłam że baaardzo bolą mnie od nich piersi, ból jest wręcz nie do zniesienia.Wcześniej brałam Noyinnete i Harmonette czy jakoś tak ale też mi nie pasowały Wiem że jak pójdę do lekarza to zrobi tak jakiś ze mną wywiad (w sumie wątpię w to) i dobierze tableki ale chciałabym zrobić rozeznanie wśród innych kobiet stosujących tą metodę antykoncepcji i dowiedzieć się jak się czujecie po branych przez was tabletkach lub może miałyście jakieś złe doświadczenia z jakimiś...Proszę o Wasze opinie...
Pozdrawiam
mi się wydaje, że pytając jakie chcesz, ni peyta o konkretne nazwy (bo niby skąd masz znac wszystkie tabletki), tyklo czy jednofazowe, czy dwufazowe (czy jak to tam sie nazywa)... ja miałam Logest, Microgynon i coś tam jeszcze nie pamietam tego pierwszego... wszystkie one były jednofazowe, czyli w każdej tabletce jest taka sama ilość poszczególnych skąłdników, w tych wielofazowych te ilości się zmieniają w zależności od dnia cyklu. Według mnie, wygodniejsze są te jednofazowe, bo gdy zapomni Ci się wziąć to jeszcze nie bedzie tragedii
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-15, 09:04   #8
Atiluj
Wtajemniczenie
 
Avatar Atiluj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 339
GG do Atiluj
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Kiedyś dawno temu brałam Rigevidon - wszystko było OK.
Obecnie od roku biorę Stediril i przez ten czas przytyłam 21kg. Jedynym jego plusem jest cena - 2,85zł.
Mam jeszcze 3 opakowania, więc je zjem a później muszę pomyśleć o zmianie tabletek bo jak tak dalej pójdzie, to będę się toczyć jak piguła.
Na początku tycie mi nie przeszkadzało. Przy wzroście 173 cm ważyłam 48kg i wyglądałam jak anorektyczka w ostatnim stadium. Teraz ważę 69kg i chciałabym schudnąć z 5 kg.
Myślę, że te tabletki powodują zatrzymanie wody w organiźmie. Ale może się mylę - lekarzem nie jestem.
Atiluj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 09:08   #9
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

o własnie Atiluj! przypomniałaś mi tą 3 naze - rigevidon Albo ja kjestem jakaś inna albo co... mi sie nic po tabletkach nie działo - żadnego tycia, bólu głowy itp... a wrecz przeciwnie!! Same zalety jak dla mnie:

+ zero pryszczy
+ ładna gładka buźka, nie przetłuszczająca się
+ ładne mocne włosy
+ zero dolegliwości przed i w trakcie okresu
+ ajjj i ten apetyt na sex !!!!
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 09:39   #10
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Cytat:
Napisane przez gonka23
dla mnie one nie miały spełniać roli środka anty tylko miały pomóc mi przeżyć okres. bo bóle miałam/mam niedowytrzymania. szkoda tylko że tabletki to przecież nie jedyna możliwość. ale najprostsza. żaden ginekolog nie zaproponował mi nic innego na moje dolegliwości.
tak więc podsumowując moja wypowiedź raczej Ci nie pomoże bo jak mi się wydaje dobranie tabletek to baardzo indywidualna sprawa. pozdrawiam
IWesz ja też miałam straszliwe bóle. Jak dostawałam okres to przez pierwsze dni to tylko do ubikacji chodziłam, tak mnie bolała. O wyprostowaniu się nie było mowy. Zawsze w czasie okresu musiałam się ze sszkoły zwalniać. Żadne tabletki przeciwbólowe mi nie pomagały(no może pabialgina troszeczkę, ale dalej straszliwie bolała)I poszłam do ginekologa. POwiedział że są trzy sposoby. Mocne tabletki, tabletki anty.. lub ciąża. Najpierw wybrałam pierwszy sposób. Były to tabletki "tramal". Gdzieś tam pisało że nawet w przypadku raka je się stosuje na uśmiarzenie bólu. Czułam się po nich jak po kilku kieliszkach, ale ból nie przeszedł. to tabletki. "Diane35" i pomogło. Brzuch mnie niby boli, ale tak jak mnie boli w czasie okresu to mnie może oleć cały miesiąć-wole to niż tamte kilka dni w miesiącu

A teraz do autorki wątku. Po pierwsze: przepraszam że tak CI się wbiłam w wątek. Po drugie: podłączam się do dziewczyn:zmień ginekologa. Ten do którego ja chodzę przepisał mi tabletki i nawet jak sama chciałam zmienić, to mi tłumaczył dlaczego nie. I mnie przekonał
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 09:52   #11
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

ja brałam przez 3 lata harmonet przez pierwszy rok wszystko ok potem stany depresyjne zerowe libido kilka kilokramów więcej jedyny ogromny plus to stan cery poprostu jak pupcia niemowlaka
więca sama zadecydowałam że zrobie przerwe już minoł rok i własnie dzis ide do lekarza po yasmin i naprawde niewiem czego się spodziewać nie licze na takie cuda jak wypisuje producent ale mam nadzieje że część dolegliwosci odejdzie
przedewszystkim zerowe libido bo jak nie to nie ma sensu łykanie
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-15, 10:05   #12
kafetka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: stepy akermanskie :)
Wiadomości: 1 595
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

ja bralam: jeannin i novinette i nie byly one dla mnie dobre teraz a wlasciwie od ponad roku biore MICROGYNON 21 i jest swietny ladna buzi,nie tyje ale...mam straszne zmiany nastroju i ochota na te sprawy..ale tak jest podobno po wszystkich...pozdrawiam!
kafetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 10:22   #13
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

ja od jakis 3 lat biore microgynon 21 i jest bardzo ok. troche mi sie ostatnio utylo, ale raczej nie moge tego laczyc z pigulkami a z moim paskudnym obzarstwem
a co do gina - zmien! to on ci powinien zaproponowac pigulki a nie ty jemu. moj mi wybral na podstawie badan - nio i zasobnosci portfela polskiej nastolatki za 3 opakowania place 20 zlotych - cudo!
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 10:29   #14
kafetka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: stepy akermanskie :)
Wiadomości: 1 595
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

za 3 opakowania place 20 zlotych - cudo! [/QUOTE]
to jest olbrzymi plus!! szczegolnie jak sie nie ma stalego dochodu...
kafetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 10:32   #15
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

microgynon 21, tanie minimalnie lepsza cera, nie utyłam, humor w normie, mam wiekszą ochotę na sex, czego zupełnie sie nie spodziewałam nie wiem co bedzie za miesiac, za dwa, za rok, ale jak na razie jestem b. zadowolona.
Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 10:49   #16
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Do dziewczyn, które biorą Microgynon.
Brałam te tabletki przez 3 lata. 3 miesiące temu ginekolog mnie poinformował, że jest tańszy odpowiednik tych tabletek. Skład jest ten sam, wszystko jest to samo, tylko nazwa tabletek jest inna i cena. Tableti nazywają sie Stediril30. Wczoraj za 3 opakowania zapłaciłam 8,50. Mówie wam, to są te same tabletki co Microgynon. Możecie w aptece sprawdzić skład

Pozdrawiam
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 10:54   #17
Atiluj
Wtajemniczenie
 
Avatar Atiluj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 339
GG do Atiluj
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Stediril kosztuje 2,85zł. za opakowanie - za 3 miesiące płacisz 8,55zł.
Kto da mniej !!!
Atiluj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 11:02   #18
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Cytat:
Napisane przez Atiluj
Stediril kosztuje 2,85zł. za opakowanie - za 3 miesiące płacisz 8,55zł.
Kto da mniej !!!
Ja za poprzednie opakowania zapłaciłam okło 8,40
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 11:08   #19
gonka23
Zakorzenienie
 
Avatar gonka23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: deszczowa Walia:)
Wiadomości: 5 177
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Cytat:
Napisane przez lulina
IWesz ja też miałam straszliwe bóle. Jak dostawałam okres to przez pierwsze dni to tylko do ubikacji chodziłam, tak mnie bolała. O wyprostowaniu się nie było mowy. Zawsze w czasie okresu musiałam się ze sszkoły zwalniać. Żadne tabletki przeciwbólowe mi nie pomagały(no może pabialgina troszeczkę, ale dalej straszliwie bolała)I poszłam do ginekologa. POwiedział że są trzy sposoby. Mocne tabletki, tabletki anty.. lub ciąża. Najpierw wybrałam pierwszy sposób. Były to tabletki "tramal". Gdzieś tam pisało że nawet w przypadku raka je się stosuje na uśmiarzenie bólu. Czułam się po nich jak po kilku kieliszkach, ale ból nie przeszedł. to tabletki. "Diane35" i pomogło. Brzuch mnie niby boli, ale tak jak mnie boli w czasie okresu to mnie może oleć cały miesiąć-wole to niż tamte kilka dni w miesiącu
brałam diane35 i brzuch rzeczywiście mnie nie bolał już tak bardzo. wiesz co po każdych z tych tabletek ból się zmniejszał (z wyjątkiem stedirilu, po których bolało mnie tak samo jak bez tabletek). a jak brałam yasmin - nie bolało mnie w ogóle. chodzi raczej o to że skoro nie stosuję ich jako środek antykoncepcyjny to wolałabym ich nie brać. ponadto większość z nich powodowała u mnie ogromne pogorszenie humoru i generalnie chęci do życia. najgorsze jest to że teraz przestałam brać i czekam na okres i tak się strasznie się boję że znowu ten okropny ból powróci. i pewnie jak przeżyję to znowu zdecyduję się na terapię hormonalną. takie błędne koło.

ps. ja na bóle biorę ketonal.
__________________
Pani żonka
gonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-15, 11:14   #20
modliszka84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 629
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

ja biore microgynon od samego poczatku, tj jakies 4,5 roku. nie utyłam...cera minimalnie lepsza...
przez pierwsze lata brania wszytsko super! ale ostatnio troche gorzej niestety - ech te zmiany nastrojów...
__________________
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" - M.Twain

http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=1675216

Edytowane przez modliszka84
Czas edycji: 2005-09-15 o 11:15 Powód: błąd
modliszka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 11:16   #21
Atiluj
Wtajemniczenie
 
Avatar Atiluj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 339
GG do Atiluj
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Do GosikK
Chyba nikt Cię nie pokona
Atiluj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 11:23   #22
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Cytat:
Napisane przez GosikK
Do dziewczyn, które biorą Microgynon.
Brałam te tabletki przez 3 lata. 3 miesiące temu ginekolog mnie poinformował, że jest tańszy odpowiednik tych tabletek. Skład jest ten sam, wszystko jest to samo, tylko nazwa tabletek jest inna i cena. Tableti nazywają sie Stediril30. Wczoraj za 3 opakowania zapłaciłam 8,50. Mówie wam, to są te same tabletki co Microgynon. Możecie w aptece sprawdzić skład

Pozdrawiam
tak wiem o tym ale jakoś głupio mi poprosić lekarza o stedril, jeszcze wyjdę na pazerną że mam tabletki za 10, a chce takie za 3 a może jednak poprosić? jak myślisz ?
Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 11:40   #23
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

...

Edytowane przez aniielica
Czas edycji: 2007-03-05 o 23:59
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 11:44   #24
Melvina
Rozeznanie
 
Avatar Melvina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 608
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Moja pani ginekolog też podczas pierwszej wizyty zapytała czy myślałam o jakichś tabletkach, odpowiedziałam, że chciałabym Cilest. Jednak stwierdziła, że na początek lepszy będzie Logest. Przez 3 m-ce brałam te pigułki, nie czułam się źle, ale bardzo przytyłam, wydawało mi się, że mięśnie zmieniły mi się w galaretę (bardzo dużo ćwiczę, różnica była olbrzymia, sflaczałam po prostu). po 3 miesiącach zmieniła mi na Cilest i jest naprawdę super. Jedyną wadą jest to, że co 2-3 m-ce zaczynają mi bardzo rosnąć piersi (różnica 1-2 rozmiarów)
Melvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 12:35   #25
moniola
Raczkowanie
 
Avatar moniola
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 310
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Dziewczyny dzięki za odzew.
Wiem, wszystkie macie rację że to lekarz powinien wiedzieć jakie tabletki mi przepisać..a najsmutniejsze jest to że odkąd zaczęłam brać tabletki anty (od jakiś 4 lat) nie mam właściwie stałego lekarza bo każdemu można coś zarzucić a już WSZYSTKIM do których trafiałam to, że żaden przed zapisaniem mi tabeltek nie zlecił mi badań i właściwie nie zrobił wywiadu no chyba że wywiadem można nazwać pytanie "czy już pani rodziła"....Chyba mam pecha do tych lekarzy ale serio nie umiem trafić na kompetentnego..Może kótraś z Was jeżeli jest z Katowic może kogoś polecić (oczywiście na NFZ i żeby kontrakty jeszcze były :/) Jeśli chodzi o to czy lekarz pytał o nazwę czy rodzaj to z całą pewnością o nazwę a nie o to czy jedno czy dwu fazowe... to na bank.Poprostu pytał o nazwę...Brałam w swojej karierze też stediril i microgynon (bo to podobno to samo tylko producent inny) ale któryś z tych lekarzy stwierdził że nie potrzebna mi takie końskie dawki hormonów, podczas gdy inny stwierdził że nie ma aż takiej różnicy między tabletkiami III i I generacji ... Poprostu płakać się chce i nie mam już siły do tych lekarzy i do tych tabletek...najchętniej odstawiłabym to wszystko w cholerę ale nie mogę sobie na tym etapie życia pozwolić na dzidzusia
W ogóel nie wiem co robić...ale dzieki za wasze opinie...szczególnie na temat Cilestu bo ich jeszcze nie brałam i się zastanawiąłm nad nimi ale i bez tego mam deprechę
Pozdrawiam.
moniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 12:40   #26
moniola
Raczkowanie
 
Avatar moniola
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 310
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

A jeśli chodzi jeszcze o kalkulację ekonomiczną to właśnie wiem że stediril i microgynon są tanie ale właśnie lekarz mi powiedził (już nie pamiętam który znich) że są to tabletki starszej generacji i że wprawdzie sa tanie ale nie poleca się ich młodym dziewczynom które jeszcze nie rodziły...ja chce kompetentnego ginekologa z Katowic!!!!!!
moniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 12:49   #27
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Cytat:
Napisane przez moniola
A jeśli chodzi jeszcze o kalkulację ekonomiczną to właśnie wiem że stediril i microgynon są tanie ale właśnie lekarz mi powiedził (już nie pamiętam który znich) że są to tabletki starszej generacji i że wprawdzie sa tanie ale nie poleca się ich młodym dziewczynom które jeszcze nie rodziły...ja chce kompetentnego ginekologa z Katowic!!!!!!
z tym sie muszę nie zgodzić, moj lekarz przepisał mi je własnie dlatego że mam też problemy z gospodarką hormonalną jako tako, ponoc wlasnie te tabletki są najlepsze dla kobiet z takimi problemami. pozatym mialam robione badania
hormonalne w roznych fazach cyklu.. i po dlugim namysle moj lekarz przepisał mi wlasnie microgynon. wiec ja jestem o siebie spokojna.
Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 12:52   #28
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Cool Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Ja brałąm Diane 35 - poprawa stanu skóry, nic nie utyłam ale po 3 latach zaczęłam bardzo źle się czuć :-(. Potem krótko Anteovin, ale źle się po nich czułam :-(, teraz biorę Jeanine - poprawa skóry i tez nic nie przytyłam, 2 dni okresu , ogólne samopoczucie dobre..... tylko ta cena - 36 zł..... chyba przeginają z tymi cenami :-(
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 12:53   #29
MarcinK
Rozeznanie
 
Avatar MarcinK
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 599
GG do MarcinK
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Cytat:
Napisane przez Editaphx
tak wiem o tym ale jakoś głupio mi poprosić lekarza o stedril, jeszcze wyjdę na pazerną że mam tabletki za 10, a chce takie za 3 a może jednak poprosić? jak myślisz ?
po co masz przeplacac za to samo
a co zaoszczedzisz wydasz na kosmetyka lepiej
MarcinK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 12:55   #30
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: Jakie pigułki anty.bierzecie?

Cytat:
Napisane przez MarcinK
po co masz przeplacac za to samo
a co zaoszczedzisz wydasz na kosmetyka lepiej
no fakt.. o tym nie pomyślałam dzięki
Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.