ściąganie w szkole - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-27, 14:25   #601
jvlka900
Zakorzenienie
 
Avatar jvlka900
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 686
GG do jvlka900
Dot.: ściąganie w szkole

My to mamy takiego nauczyciela od histori, który na powtórzeniu (przed sprawdzianem) podaje nam najpierw pytania na sprawdzian, a pozniej gdzie sa odpowiedzi w zeszycie U niego na lekcjach, wszyscy sciagaja. Sciagi normalnie leza na lawkach. Na poczatku lekcji zawsze mowi: jak kogos zlapie na sciaganiu dostaje 1. A jak już komuś zabierze sciage to mówi: nie sciagaj i takim oto sposobem wszyscy dostają 6, 5 i 4 ze sprawdzianu
Ale oczywiście nie u wszystkich nauczycieli tak jest... Np. na geografi, angielskim nie ma mowy o ściągach
__________________


Aparatka
góra: 23.03.12
dół : 28.06.12




jvlka900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:02   #602
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

witajcie dziewczyny, na pewno wiekszosc z was studiowala albo studiuje. Jaki byl wasz stosunek do odpisywania od innych, robienia i korzystania ze sciag, podkladania gotowcow i tym podobnych procederow?

pytam, bo po trzech latach studiowania czy ze mna jest juz cos nie tak albo z tym co sie dzieje dookola. ludzi nie stac na odrobine wysilku, zeby zaliczyc egzaminy na studiach, ktore sami z wlasnej woli sobie wybrali.
Dzis do mojej wspollokatorki napisala przez gg jej znajoma, zebym na jutrzejszym tescie od razu zaznaczala dobre odpowiedzi, a nie tylko kropki jak na poprzednim co sie okazalo?? ze poprzedni po prostu ode mnie zerznela, tyle ze miala dosc utrudnione zadanie, bo najpierw zwykle zaznaczam sobie kropkami odpowiedz a przed zakonczeniem testu poprawiam na krzyzyk czy kółko. Dziewczyna owszem, mila i usmiechnieta, ale kiedy ja siedzialam i sie uczylam ona sie bawila

dodatkowo boli mnie fakt, ze ludzie ktory na co dzien ledwo czesc powiedza, przed sesja robia sie taacy milutcy, mam wrazenie ze ludzie dziela sie na tych do zabawy, lubianych, rozchwytywanych i tych od czarnej roboty, o ktorych sie mysli
bo potrzeba im notatek/pomocy/zadan itp.

jakie macie odczucia??
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:11   #603
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

Ściąganie mnie generalnie brzydzi.
jeszcze bardziej wkurza mnie kupowanie prac licencjackich i magisterskich.
Jak ktos się bawi i nie ma ochoty się uczyć to jego sprawa, ale żerowanie na innych to zwykłe chamstwo.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:16   #604
Sweetheart86
Zakorzenienie
 
Avatar Sweetheart86
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 106 679
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

Zgadzam się z Tobą biala17a. Nie mam nic przeciwko przekazywaniu sobie notatek, odpisywaniu itp. ale tylko wśród moich najbliższych znajomych, którzy są dla mnie mili zawsze, a nie tylko przed sesją. Cały semestr sobie pomagamy, jak jeden nie ma czegoś to drugi da odpisac, skserowac, a później na odwrót i to jest jak najbadziej ok. Nie cierpię osób, które tak jak napisałaś w ciągu semestru nawet czesc nie mówią, a jak się zbliża sesja to zauważają, że człowiek w ogóle istnieje. Ja po prostu olewam takie osoby. Gdy chcą jakieś notatki, to po prostu mówię, że nie mam i tyle. Tak samo jak Ciebie, denerwuje mnie to, że jedna osoba siedzi, pisze coś, przygotowuje, męczy się, a potem ktoś kto w tym czasie sobie balował przychodzi i żebra. Och, nienawidzę czegoś takiego!
__________________


Edytowane przez Sweetheart86
Czas edycji: 2008-06-12 o 22:17 Powód: dopisek
Sweetheart86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:17   #605
szambelanowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 11
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

Hmmm.. pierwsza podstawowa zasada, to nie dać się robić w jajo. Tej pannie powinnaś powiedzieć, co o niej myślisz. O w życiu... takiej bezczelności, to bym nie zniosła. Może jeszcze w ogóle powinnaś swój exam wywalić, a tylko zająć się jej heheh. Ooooo kochana, już ja bym sobie z nią porozmawiała
Ja czasem pomagam innym, zwłaszcza, jak sama wcześniej skończe, to pomagam ile wlezie; ale bardzo rzadko korzystam z pomocy innych, bo zwyczajnie nie ufam, nawet jak ktoś jest figo fago i jedzie na piąteczkach.
Niemniej jednak, irytują mnie osoby, które zasłonią swoją kartkę całym ciałem, i wszystkim co pod ręką, żeby tylko kto nie podejrzał, a same, jak coś chcą, to potrafią się na człowieku uwiesić, i nagle okazuje się, że mają ciało z gumy i sokoli wzrok
A to bycie "milusi" przed sesją.. hehe znam znam. Ja akurat nie mam z tym problemu, bo zawsze mówie z grubej rury, jestem asertywna. Jednakze moja przyjaciółka ma za dobre serce i muszę ją ratować z opresji natrętów-wykorzystywaczy, mówiąć "hola hola"
pozdrawiam sesyjnie ;p
szambelanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:19   #606
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

ja juz kiedys zalozylam taki watek
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:22   #607
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

Jestem typem "nieściągającym" - nie umiem ściągać, unikałam i unikam jak mogę, stresuje mnie takie kombinowanie, nigdy nie przygotowuję ściąg.
Pomijam sytuacje, w których jest "ogólne" zamieszanie - tj. kosmiczny egzamin i możliwość konsultowania się - wtedy to co innego;-)
Natomiast jeśli ktoś mnie pyta, a wiem i mam możliwość podpowiedzenia - podpowiem (chyba, że to jakiś natręt) i jeśli ktoś chce ściągać ode mnie - to nie zasłaniam - słowem jeśli sytuacja nie wymaga ode mnie "narażania się", to jest mi to obojętne, czy ktoś ode mnie ściąga, czy nie. Jeśli ktoś czuje się dobrze z takim "pasożytowaniem" to ok., ja bym się czuła beznadziejnie (chodzi mi o bezczelne zrzynanie, nie o zerknięcie, sprawdzenie, skonsultowanie).
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 22:23   #608
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 802
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

Cytat:
Napisane przez Afra86 Pokaż wiadomość
ja juz kiedys zalozylam taki watek
o tu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=%B6ci%B1ganie
ushia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:24   #609
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

A ktoś by chciał mieć przyjemność -wątpliwą- dostać się w ręce lekarza, który na ściągach jechał? bo ja nie...


Jeszcze rozumiem, że dziecko w podstawówce może na klasówce odpisać (byle też nie było to nagminne, of course), ale nie człowiek dorosły, który świadomie idzie na studia zdobywać wiedzę potrzebną mu do wykonywania przyszłego zawodu.
I później wielkie zdziwienie, że po studiach nic się nie umie i nie dziwota więc, że pracodawcy gorsze płacą, a więcej zarabia murarz niż magister.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:27   #610
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 802
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

e tam, to czego sie uczy na studiach a to jak sie potem leczy to dwie rozne sprawy
nie popieram sciagania, bo to nieuczciwosc, ale akurat wiedza akademicka do praktyki niestety nie przystaje
ushia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:29   #611
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

dzieki ushia, za podanie linku
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 22:34   #612
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A ktoś by chciał mieć przyjemność -wątpliwą- dostać się w ręce lekarza, który na ściągach jechał? bo ja nie...




tu trafilas w sedno, studiuje medycyne
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:38   #613
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

ja nie sciagam nigdy
nie umiem'
nie lubie nie robie tragedii z tego ze czegos nie zdam bedzie nastepny raz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:55   #614
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość

I później wielkie zdziwienie, że po studiach nic się nie umie i nie dziwota więc, że pracodawcy gorsze płacą, a więcej zarabia murarz niż magister.

Taa...
To,że w Polsce płaci się grosze ludziom po studiach zdecydowanie ma związek ze ściąganiem w ich trakcie.
A cóż to za logika?
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 23:00   #615
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

Pomoc mozna, ale nie zeby robic za kogos caly test/ kolokwiu/egzamin. Zdarza się, ze sie uczysz i czegos po prostu zapomnisz, wtedy mozna liczyc na pomoc, ale w innym przypadkunie nie mialabym sumienia
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 08:11   #616
caelum
Rozeznanie
 
Avatar caelum
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

Nie ściągam bo nie umiem, może zdarzyło się ale raczej rzadko bo nieudolna w tej kwestii jestem okrutnie.

Tak ściąganie jest nieuczciwe. Jednak ja osobiście nie robię z tego wielkiej tragedii.

Po pierwsze pozwalam ściągać od siebie. Dlaczego? A dlaczego nie? Ja zdecydowałam, ze się nauczę a ktoś, że ściągnie. Jego sprawa i jego decyzja.

Po drugie są przedmioty, które ni jak mają się do tego co studiujemy a zdać je musimy. Po czemu? Bo taki jest wymóg. Czy jest on sensowny to już druga strona medalu. Jednak nie koniecznie trzeba od razu ściągać. Ja w takim wypadku zdecydowałam, ze po prostu zaliczę bez ambicji na jakąś wysoką ocenę.

Po trzecie tak sobie myślę, że każde oszustwo (jakim niewątpliwie jest ściąganie) zweryfikuje życie. Taki niedouczony magister będzie musiał zderzyć się z :
- pracodawcą
- klientami
- innymi pracownikami
Naturalnie teoria to jeszcze nie praktyka ale na czymś ta wiedzę praktyczna trzeba budować. Myślę sobie, ze inaczej rozmawia się z osoba, która posiada wiedzę teoretyczna niż z taka która jest zielona. A co za tym idzie w tempie zdobywania doświadczenia też się różnią.
Podsumowując myslę sobie, ze co sie odwlecze to nie uciecze .
__________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą.

G.G. Márquez
caelum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 08:51   #617
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

co prawda to moj pierwszy rok studiow, ale jeszcze nie zdarzylo mi się sciagac. W grupie mam kilka koleżanek, ktore tak jak ja są uczciwe. Nie sciagamy, ale pomagamy sobie przed egzaminami, konsultujemy się i nauka dzięki temu jest owocniejsza.

Jestem sklonna jeszcze wybaczyc, jak ktoś przygotowuje sobie sciagi - musi przecież przeczytac, wybrac najpotrzebniejsze rzeczy - trochę sie to utrwala. Ale jak ktoś zzyna od kogoś na egzaminie:/ wrrrrrrr....
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 09:22   #618
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

A nie- studentki wypowiadac się moga? Własnie skończyam liceum, tutaj ściaganie tolerowałam, ba, mieliśmy sprawny kalsowy aparata: każdy był "od czergoś" i pomagał całej klasie. Ściagi pisało się na komputerze i wysyłało do całej klasy. Ja lubiłam języki obce, wiec dwałam prace domowe, pomagałam- za gotowce na biologie czy fizykę. W LO takiego wyboru nie ma, w dodatku w LO, gdzie nauczycieli przerasta ambicja.

Ale na studiach to inna sprawa. Studia są już bardziej określone i tak jak nie wyobrażałam sobie ściagnia z niemieckiego- nie, nigdy w żuciu nie ściągałam z niemieckiego (nigdy w życiu odkąd zaczeło mi zależeć, w gimnazjum różnie bywało czego teraz żałuje). Podobnie bulwersuje mnie kupowanie prezentacji maturlanych. I ze tacy ludzie zadowoleni wychodza z 20-ma punktami....
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 09:46   #619
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

Ja sama nie bardzo lubie sciagac. Jesli mi sie zdarza to jest to np. jakis wzor na karteczce, ktorego nie mialam juz sie sily uczyc, a potrzebny do rozwiazania zadania, albo np. mam rozwiazac zadanie i stoje, bo zapomnialam jak je sie robi, a np. kolega z boku mimo ze ma inna grupe ma podobne zadanie, to zerkne zobaczyc poczatek jego i od razu przypominam sobie jak robie sie to zadanie. Zadnego z tych sposobow 'sciagania' nie traktuje jako zlo.

Z kolei, czesto zdarza mi sie pomagac.
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-13, 14:44   #620
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
tu trafilas w sedno, studiuje medycyne
O!
To się nazywa umieć czytać w myślach


A teraz poważniej: mam nadzieję, że wyświadczysz przysługę przyszłym (a raczej: ewentualnie przyszłym) pacjentom tej koleżanki i nie dasz jej ściągnąć od siebie.
Skoro Ty się mogłaś nauczyć to znaczy, że materiał był do opanowania i ona też mogła to zrobić.


Cytat:
Napisane przez ushia Pokaż wiadomość
e tam, to czego sie uczy na studiach a to jak sie potem leczy to dwie rozne sprawy
nie popieram sciagania, bo to nieuczciwosc, ale akurat wiedza akademicka do praktyki niestety nie przystaje
Jeżeli masz rację, to po co w ogóle medycynę studiować?
Zwłaszcza, że Guglarz ma niejedną "encyklopedię zdrowia" a i w aptece pani magister na każdą bolączkę jakiś lek znajdzie.
No i jak to mawiają: Każdy Polak zna się na medycynie , czyli? jednak to prawda?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 15:27   #621
Lagaffe
Raczkowanie
 
Avatar Lagaffe
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Paryż
Wiadomości: 82
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

Wypowiem się tylko w temacie matematyki, ekonomii i ekonometrii. Tylko w tym mam jakieś tam doświadczenie.

Po pierwsze: ściąganie -- naganna rzecz i tyle!

Jednak po drugie (z tego co pamiętam) wiele egzaminów przygotowanych było / jest na zasadzie "odpytać z jak największej ilości szczegółów". Zrobić taki egzamin testujący drobiazgową wiedzę jest o wiele łatwiej niż egzamin testujący nie tylko znajomość szczegółów, ale także umiejętność dochodzenia do rozwiązania / kreatywność / zrozumienie mechanizmów ogólnych etc. Studentom ciężko jest wykuć wszystkie szczegóły, o wiele łatwiej ściągnąć rozwiązanie końcowe (jest to jednak zachowanie naganne i kropka).

Częściowym rozwiązaniem problemu ściągania byłoby upowszechnienie (znanych gdzieniegdzie) egzaminów w systemie "open book". Czyli na egzaminie wolno korzystać z książek / notatek / kalkulatora. Nie wolno korzystać z Internetu / pomocy znajomych. Taki egzamin wymusza na egzaminatorze konstrukcję pytań testującą nie tyle znajomość szczegółów, co umiejętność logicznego myślenia / dochodzenia do rozwiązania / znajomość działania mechanizmów etc.
Lagaffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 15:43   #622
caelum
Rozeznanie
 
Avatar caelum
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A teraz poważniej: mam nadzieję, że wyświadczysz przysługę przyszłym (a raczej: ewentualnie przyszłym) pacjentom tej koleżanki i nie dasz jej ściągnąć od siebie.
Skoro Ty się mogłaś nauczyć to znaczy, że materiał był do opanowania i ona też mogła to zrobić.
Nie ma to jak dobra rada .

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Jeżeli masz rację, to po co w ogóle medycynę studiować?
Zwłaszcza, że Guglarz ma niejedną "encyklopedię zdrowia" a i w aptece pani magister na każdą bolączkę jakiś lek znajdzie.
No i jak to mawiają: Każdy Polak zna się na medycynie , czyli? jednak to prawda?
To ja chyba ushię trochę inaczej zrozumiałam... Być może każdy rozumie to w taki sposób jaki jest mu bliższy. Zapewne nie obejdzie się bez wiedzy teoretycznej jednak dopiero zetknięcie z praktyką uświadamia nam jak niewiele znaczy ta cała teoria (choć bez niej ani rusz).
__________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą.

G.G. Márquez
caelum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 15:48   #623
$Luna$
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z ciemnego pokoju
Wiadomości: 8 594
GG do $Luna$
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

cóż, każdy orze jak może ... ja osobiście na ręce pisze tylko te rzeczy które najtrudniej mi zapamiętać, tak to nigdy nie mam żadnych ściąg
__________________
Be My Mirror, My Sword and Shield
$Luna$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 17:27   #624
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: pytanie do studentek i nie tylko - sciaganie

Caelum, hm... druga część mojej wypowiedzi, którą zacytowałaś, napisana była w tonie ironicznym
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 18:53   #625
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: ściąganie w szkole

niedlugo koncze 3 gimnazjum i moj stosunek do sciagania jest taki:

sama czasem sciagam, na niektorych przedmiotach. wiem, że to jest niesprawiedliwe, ale na świecie nie było, nie ma i nie będzie sprawiedliwości. jakos nie mam wyrzutow sumienia
ale generalnie jednak opieram sie na wiedzy, nie na sciagach
nie lubie tylko jak ktos wszystko sciaga ode mnie

a umiejetnosci wyjda jak to sie mowi w praniu czyli na egzaminie gimnazjalnym, maturze, studiach, pracy itd.
eg zdalam bardzo dobrze czyli to nieszczesne sciaganie nie wyszlo mi na zle
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 19:01   #626
Kwaśna truskawka
Rozeznanie
 
Avatar Kwaśna truskawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 936
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Afra86 Pokaż wiadomość
Czy ...

-ściągalyście w szkole , na sprawdzianach etc ?
- uwazacie to za zle postepowanie , a moze dobre ?
- sciaganie (jezeli takowe bylo) bylo dla Was proste ? :

...

1. Ściągałam ( ale sporadycznie od kogoś z kratki, albo jak ktoś mi podpowiedział, bo jesli miałabym spisywać ze ściagi to na banki by mnie złapali jestem słaba w te klocki :P)
2. Nie rozpatruje tego w kategorii "dobre-złe", tylko "czasami niezbedne" xD
3. Zalezy na jakiej lekcji, z jakim nauczycielem...ogólnie jak ściagam to dla mnie zawsze ogromny stres
__________________
20.09.2014r.
Kwaśna truskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 19:27   #627
malenka9085
Rozeznanie
 
Avatar malenka9085
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 669
Dot.: ściąganie w szkole

Sie zdarza, ale nie na wszytkich lekcjach oczywiscie . Ale jak trzeba to co zrobic :P.
malenka9085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 10:27   #628
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Afra86 Pokaż wiadomość
Czy ...

-ściągalyście w szkole , na sprawdzianach etc ?
- uwazacie to za zle postepowanie , a moze dobre ?
- sciaganie (jezeli takowe bylo) bylo dla Was proste ? :

...
- oczywiście, że tak zawsze miałam jakąś ściągę, ale w 3 gim., czyli teraz trochę się opanowałam i ściągi miałam rzadko.
- ani to, ani to.. tak pośrodku
- bardzo proste
pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 12:32   #629
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: ściąganie w szkole

Na studiach nie ściągałam Wychodziłam z założenia ze sama kierunek wybralam i powinnam sie przykładać. Zdarzało mi sie komuś podpowiadać, ale testów nie dawałam ściągać bo to łatwo wychodzi na jaw że ściągane- te same błędy-szczególnie jak egzamin zdawało 30 osób. Pożyczałam notatek, nawet jak wiedziałam że ktoś olewał wykłady cały rok- przecież od ksera mi ich nie ubędzie.
Teraz pracuje na uczelni- kiedy wchodzę na egzamin i rozdaje kartki na pierwszy rzut oka można stwierdzić kto umie a kto nie, kto nastawił sie na ściąganie. Pozwalam ściągać jeśli widzę że ktoś egzamin piszę ale czegoś zapomniał- takiej osobie wystarczy jeden rzut oka na ściągę i już sobie przypomni, zabieram kartkę i wypraszam z sali jeśli ktoś przychodzi jak na plażę- nic nie umie, liczy jedynie na ściągi albo koleżankę i jeszcze cwaniakuje
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 07:28   #630
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: ściąganie w szkole

1. Tak, zdarzyło się
2. Obecnie biorę przykład z amerykańskich uczniów, którzy (przypuszczam) że nie osmielili by się sciągać (bo wiadomo jakie są konsekwencje- wykopanie ze szkoły). Zawsze kiedy chcę sciągnąć czy napisać taką małą pomoc na skrawku karteczki mam przed oczami własnie ten obraz. Tam młodzież w wieku lat 16 jest odpowiedzialna (oczywiscie istnieją wyjątki itepe)
3. Dla mnie było trudne, strasznie się trzęsłam, ręce mi się pociły...
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-12 19:13:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:06.