POMOCY :( przemoc i poniżanie :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-06, 12:51   #1
DeBourbon
Wtajemniczenie
 
Avatar DeBourbon
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 210
Unhappy

POMOCY :( przemoc i poniżanie :(


Witam, nie wiem gdzie umieścić wątek, ale to miejsce wydaje mi się najlepsze... mam problem i juz nie wytrzymuje moj .. ekhem.. ojciec dzis mnie pobil bo mialam nieposprzątane w pokoju... pozniej przy obiedzie z matka caly czas na mnie jechali i sie wysmiewali ze jestem psychiczna i glupia... Mam 18 lat ucze się bardzo dobrze, nie sprawiam problemow nie wiem co robic pomozcie mi prosze ;( takie sytuacje sa bardzo czesto... robia tak bez powodu.. wydawac by sie moglo ze dla "rozrywki" ;(
DeBourbon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 13:40   #2
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

Jest mi bardzo przykro
Twoi rodzice-wybacz-mają ogromny problem,który powinni rozwiązać z pomocą specjalistów,ewidentnie z nimi jest coś nie tak-nie z Tobą.
Zapoznaj się z tym wątkiem https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=102711 -jeśli natomiast nie chcesz prosić o pomoc-zaciśnij zęby i zrób wszystko by się wyprowadzić i uwolnić (choć może być niezwykle trudno)
trzymaj się
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 13:44   #3
marrellic
Zakorzenienie
 
Avatar marrellic
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 383
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

Ta.. niby wszyscy mówią zadzwoń po pomoc! Ale niestety w praktyce nie jest to takie proste. Wiem że jedyną rzeczą jaką możesz zrobić to schodzić im z drogi. Eliminować wszystkie czynniki które mogłyby ich rozwcieczyć, oraz przebywać w domu bardzo rzadko. Wtedy da się napewno wytrzymać
marrellic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 13:46   #4
DeBourbon
Wtajemniczenie
 
Avatar DeBourbon
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 210
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

Cytat:
Napisane przez marrellic Pokaż wiadomość
Ta.. niby wszyscy mówią zadzwoń po pomoc! Ale niestety w praktyce nie jest to takie proste. Wiem że jedyną rzeczą jaką możesz zrobić to schodzić im z drogi. Eliminować wszystkie czynniki które mogłyby ich rozwcieczyć, oraz przebywać w domu bardzo rzadko. Wtedy da się napewno wytrzymać
dzięki bardzo chyba ta rada jest najlepsza heh
DeBourbon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 14:08   #5
marrellic
Zakorzenienie
 
Avatar marrellic
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 383
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(


Dasz rade
marrellic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 15:22   #6
Alessa80
Raczkowanie
 
Avatar Alessa80
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 154
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

Nieprawda. Schodzenie z drogi nic nie pomoże. Będzie jeszcze więcej strachu, a i tak bicie jest za nic. De Bourbon, ja swego czasu po prostu zadzwoniłam na policję, poszłam na obdukcję, napuściłam na rodziców szkolnego psychologa, a później sąd. Wiem, że ogromnego wysiłku trzeba, by się przestać bać, by wyjść ze schematu myślenia "przecież to moi rodzice", ale dziś mogę powiedzieć, że zrobiłabym w każdym momencie to samo. Koniecznie porozmawiaj z kimś, kto się zna na procedurach, Niebieska Linia jest dobra; on doradzi Ci dobrze. Umów się też z profesjonalistą od tych spraw (psycholog, osoba od spraw przemocy w rodzinie), samo to, że człowiek sobie pogada, sprawia, że mu się problem rozjaśnia.
Będąc samemu dużo nie da się zrobić. Gdy się komuś o tym powie, to rodzice zaczną się bać. I o to chodzi. Nie żałuj ich, nie czuj się winna. Na moje - wybacz - to potwory.
Kochana, daj znać, jak sprawy stoją, pisz koniecznie.
__________________
kto pije i pali, ten nie ma robali
Alessa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 16:57   #7
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

Wydaje mi sie, ze najlepszym rozwiazaniem bedzie wyprowadzenie sie z domu..
Masz 18 lat, mozesz pracowac, a z praca naprawde nie jest juz tak ciezko jak kiedys. Pokoj w mieszkaniu studenckim w moim miescie przynajmniej kosztuje ok 300-350zl.
A moze masz jakas babcie, jakas bliska rodzine, z ktora moglabys zamieszkać?
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 17:21   #8
Alessa80
Raczkowanie
 
Avatar Alessa80
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 154
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

Takkk, Layla_Ibn, masz świętą rację. To najważniejsze, odciąć wpływy.
__________________
kto pije i pali, ten nie ma robali
Alessa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 07:32   #9
nieznajoma0
przyczajony tygrys
 
Avatar nieznajoma0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 13 139
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

zaszokowało mnie to że dostałaś praktycznie za nic .
Zgodzę się z dziewczynami, że powinnaś z kimś pogadać. I pomyśl o yprowadzeniu się. Teraz daesz sobie radę z dobrymi wynikami i szkoda by było zepsuć średnią.
Będę trzymać kciuki, żeby Ci wiele ludzi pomogło w tej trudnej sytuacji, bo tylko tyle mogę zrobić.
Dasz radę
__________________
Razem 15.06.2011, Narzeczeni 05.09.2014, Małżeństwo 09.05.2015, Mały-Wielki Cud 11.03.2016

+ =
nieznajoma0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 08:46   #10
agussa
Wtajemniczenie
 
Avatar agussa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 710
GG do agussa
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

ja bym proponowała znaleźć pracę i wyprowadzić się zaczac zyc na własny rachunek, albo wyprowadzic się na jakiś czas do kogos zaufanego w rodzinie..
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=397217
kobieca biżuteria dla każdego
Proszę wejdź i napisz co o niej sądzisz. każda opinia jest dla mnie bardzo ważna.

agussa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 08:59   #11
DeBourbon
Wtajemniczenie
 
Avatar DeBourbon
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 210
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

dziękuję dziewczyny za wsparcie naprawdde nie spodziewalam sie! narazie bede schodzic im z drogi tak zeby sie nie widziec z nimi bo na wyprowadzke chyba jestem za slaba nie pogodzilabym pracy razem z nauka szczegolnie ze matura przede mna ... dzikękuję
DeBourbon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-07, 14:37   #12
marrellic
Zakorzenienie
 
Avatar marrellic
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 383
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

No właśnie. Jeszcze matura przed Tobą... Teraz tylko musisz jakoś wytrzymać do matury. Spróbuj załapać jakąś prace weekendową, mogłabyś wtedy odkładać pieniadze chociażby na początek samodzielnego życia.
marrellic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 15:00   #13
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

z własnego doświadczenia schodzenie z drogi nic nie daje, robienie wszytskiego by ktoś nie miał powodu tez nie wybacz, ze przytoczę tu przysłowie "jak sie chce psa uderzyć to sie kij znajdzie" czyli zawsze znajdzie sie jakiś powód niezależnie od tego jabyś sie starała...


Moja rada bywać w domu jak najrzadziej a jesli to jest możliwe się wyporwadzić, znaleść sobie nawet dorywczą pracę i gdy zobaczysz że się na coś zbiera wycofywac sie na z góry upatrzone pozycje
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 21:46   #14
marrellic
Zakorzenienie
 
Avatar marrellic
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 383
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

A ja uważam znowu że unikanie to dobry sposób. Im mniej się widzicie tym mniej Ci sie obrywa.
Mam nadzieje że szybko się wyrwiesz z tamtąd w świat
marrellic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 22:03   #15
DeBourbon
Wtajemniczenie
 
Avatar DeBourbon
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 210
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

oj dziewczynki bardzo wam dziekuje, kazda rade wzielam sobie do serca czuje sie o wiele lepiej DZIĘKUJĘ
DeBourbon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 22:19   #16
Alessa80
Raczkowanie
 
Avatar Alessa80
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 154
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

Cytat:
Napisane przez DeBourbon Pokaż wiadomość
dziękuję dziewczyny za wsparcie naprawdde nie spodziewalam sie! narazie bede schodzic im z drogi tak zeby sie nie widziec z nimi bo na wyprowadzke chyba jestem za slaba nie pogodzilabym pracy razem z nauka szczegolnie ze matura przede mna ... dzikękuję
Za słaba?
__________________
kto pije i pali, ten nie ma robali
Alessa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 07:49   #17
nieznajoma0
przyczajony tygrys
 
Avatar nieznajoma0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 13 139
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

Cytat:
Napisane przez DeBourbon Pokaż wiadomość
dziękuję dziewczyny za wsparcie naprawdde nie spodziewalam sie! narazie bede schodzic im z drogi tak zeby sie nie widziec z nimi bo na wyprowadzke chyba jestem za slaba nie pogodzilabym pracy razem z nauka szczegolnie ze matura przede mna ... dzikękuję
Na razie skup się na maturze, bo to ona później 'zadecyduje' o tym jak potoczy się Twoje życie... Ja bym Ci poradziła schodzić im z drogi. A masz może gdzieś jakąś babcię niedaleko szkoły do której chodzisz ?? lub inna rodzinę?

Cytat:
Napisane przez marrellic Pokaż wiadomość
Spróbuj załapać jakąś prace weekendową, mogłabyś wtedy odkładać pieniadze chociażby na początek samodzielnego życia.
Nie wiem jak to jest w Twojej miejscowości, ale pewnego czasu zastanawiałam się nad roznoszeniem ulotek, ale nie wypaliło. Teraz masz wakacje może zakręć się np w jakies pizzerii, kawiarni? Byle byś tylko mogła składać pieniadze na wyprowadzkę...
__________________
Razem 15.06.2011, Narzeczeni 05.09.2014, Małżeństwo 09.05.2015, Mały-Wielki Cud 11.03.2016

+ =
nieznajoma0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 08:19   #18
marrellic
Zakorzenienie
 
Avatar marrellic
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 383
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

U mnie ulotki też nie wypaliły. Ale dużo osób będą potrzebowali do piizeri
marrellic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 08:56   #19
nieznajoma0
przyczajony tygrys
 
Avatar nieznajoma0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 13 139
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

DeBourbon zmieniło się coś w domu na lepsze?
__________________
Razem 15.06.2011, Narzeczeni 05.09.2014, Małżeństwo 09.05.2015, Mały-Wielki Cud 11.03.2016

+ =
nieznajoma0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-14, 09:38   #20
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: POMOCY :( przemoc i poniżanie :(

Powiem z mojego punktu widzenia i tego co przezylam ja.
Wiecie, ale jest pytanie, czy rzadkie bywanie w domu i unikanie rodziców, nie rozwscieczy ich i znów nie zaczną wariować.
Jesli chcą,znajdą powód we wszystkim, nawet ,gdy się zle na nich spojrzy.
Zbić i wyzwać mozna za nic, wiele razy to przechodzilam ,wiec wiem.
Nie spodoba im się,to jak się na nich czlowiek spojrzy i juz moze zostać zeszmacony i pobity.

Taaak, najlepszym wyjsciem gdyby oni poszli do psychologa ,bo to oni mają prblem. Tylko zaciągnąc ich tam??
niestety nie tak łatwo, bo przecież oni? oni nie mają problemu! To corka jest zla, niedobra, niewywiazuje sie z obowiązkow, etc etc...

Ja znosilam to do 23 roku zycia. Do 20 mnie bili i wyzywali. Pozniej tylko wyzywali. Ale wyzywanie jeszcze gorsze bylo od bicia.
Wynioslam się do babci i dziadka(na szczęscie mialam gdzie...) nnie rozmawialam z nimi pol roku. Pozniej relacje sie troche poprawily,ale do tej pory ,a mam teraz 30 lat, unikam czestszych spotkan, ze wzgledu na to,że wszystko sprowadza sie do klotni.
I nie chcę od nich zadnej pomocy, wszystko robię sama.(mieli do mnie ogromny zal -tak slyszalam od mlodszej siostry- ze slub i wesele zorganizowalam sama z mezem.)

Kocham ich ,oczywiscie,ale to wszystko ,te wszystkie lata, w ktorych powinnam miec wsparcie od nich od najblizszych mi osob, a nie mialam-odbily sie na mojej psychice bardzo mocno.

Niestety, nic nie jest prostem tak jak sie wydaje.

Dodam jeszcze,że ja nie bylam grzecznym dzieckiem. Wyzanawalam zasade, ''jak wy do mnie tak, to ja wam pokaze''.

No coz, musisz wytrzymac ten czas do matury, a dalej ,tak jak dziewczyny piszą, szukac pracy, ale i pojsc na studia, brnąć do przodu, i nie poddac się.

I wierzyc, ze jestes duzo warta,nie jestes wcale glupia ani psychiczna!

Udowodnij sobie (nie im) że masz siłę by przetrwać !

I nie poddawaj się, ani się waż!!!!

__________________
.
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.