Zaparcia sposoby kawa zbożowa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-06, 06:09   #31
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Zaparcia sposoby kawa zbożowa

Też słyszałam, że mielony len, pestki dyni i sonecznika mają zbawieny wpływ na stan włosów, skóry i paznokci też jem taka miksture od niedawna, ale na efekty pewnie musze poczekac
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 17:22   #32
Dareczka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 151
Dot.: Zaparcia sposoby kawa zbożowa

Cześć dziewczyny
Postaram się w miare nie powtarzać. Dodam, że ruch też nie jest bez znaczenia. Zaparcia zdecydowanie częściej dotyczą osób mających siedzący tryb życia, dlatego poza samą dietą proponuję sie troche więcej poruszać ( co najmniej: winde zamienić na schody, chodzić pieszo zamiast autem/autobusem lub wysiadać przystanek czy 2 wcześniej).
Bardzo ważne jest tez picie wody w odpowiednich ilościach (nie mniej niż 2l/dzień). Pomocne może być wypicie na czczo przegotoanej wody z miodem lub ciepłego mleka( np 2 szkl.) Szczerze odradzam stosowania jakichkolwiek chemicznych (a nawet ziołowych!!) suplementów, ponieważ powodują spowolnienie ruchów perystaltycznych, co w efekcie "rozleniwia" jelita, i z biegiem czasu bez tych środków wyprórznienie sie bywa diabelnie trudne.
pozdrawiam
Dareczka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 12:14   #33
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Zaparcia sposoby kawa zbożowa

dziękujemy z arady na mojego znajomego przeczyszczająco działa bita śmietana
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 14:08   #34
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Zaparcia sposoby kawa zbożowa

A wiecie coś o słodyczach ? Mogą być lekkostrawne takie jak np. heratniki, boszkopty ? Bo wczoraj wpierdzielilam pol paczkii herbatnikow a dizisaj wafelki kakaowe ->? o dziwo, na razie jeszcze nie wyje z bolu. Moze znacie jakies ciasteczka zbozowe ? Byleby nie robione samemu bo nie mam do tego sprzetu.
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 19:43   #35
kakti
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 135
Dot.: Zaparcia sposoby kawa zbożowa

ja na zaparcia stosuję błonnik pokarmowy jabłkowy - dosypuję go np. do jogurtu, bo świetnie smakuje z jogurtem. pomagają mi też suszone śliwki i zjedzenie 1 jabłka dziennie. a co do kawy zbożowej, to od dłuższego czasu piję zbożówkę anatol i jakoś nie zauważyłam, żeby powodowała zaparcia - raczej dobrze działa na żołądek, bo ma same naturalne składniki.
kakti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 22:46   #36
arletka_1508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 34
Dot.: Zaparcia sposoby kawa zbożowa

Mi najlepiej na zaparcia pomagają otręby. Dodaję je do posiłków i nie mam problemu. A jeśli chodzi o ciasteczka to na facebooku sante znalazłam przepis na ciastka bez pieczenia http://zpierwszegotloczenia.pl/przep...bez-pieczenia/.
arletka_1508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.