Problem z cekinami na sukience, plamy z rdzy. Proszę o pomoc!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-21, 21:35   #1
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344

Problem z cekinami na sukience, plamy z rdzy. Proszę o pomoc!!!


Witam!!!

Ostatnio zamówiam na allegro ładną sukienkę. Tak wyglądała na zdjęciu. Kiedy ją otrzymałam, okazało się, że pokryta jest przyklejonymi srebrnymi cekinami. Nie wygląda to ładnie. przez ten defekt sukienka juz mi się nie podoba, bo jest typowo letnia fasonem i kolorem, a te smieszne cekinki powodują, ze sukienka wygląda gorzej niz bazarowo. próbowałam je odklejac, ale zostaje podnimi taki dziwny przeźroczysty klej. nawet namoczyłam ja w wodzie mysląc, ze one odpadną. Nic to nie dało!!!Może macie jakiś sposób na pozbycie się tych cekinów?
Przy okazji mam jeszcze 1 problem. Czy da sie jakoś sprac plamy z rdzy?
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 09:56   #2
leemonqa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 2 614
Dot.: Problem z cekinami na sukience, plamy z rdzy. Proszę o pomoc!!!

Moja droga wizażanko:
Usuwanie plam z rdzy jest czasami trudne w zależności od rodzaju tkaniny na której się znajduje.
1.Na rdzę jest dobra kąpiel w gorącym soku z cytryny. Delikatne tkaniny są często wrażliwe na taki sok, dlatego bardzo ostrożnie z takimi tkaninami.
2. Dobrze z rdzą radzi sobie proszek do pieczenia. Należy nim natrzeć plamy a następnie uprać.
3.Również możemy usunąć kwaskiem cytrynowym lub kwasem winnym ( 1 łyżeczka kwasu na szklankę wody). Po wywabieniu dobrze wypłukać.
4. Jeszcze inny sposó na usunięcie rdzy jest natarcie plamy sokiem z cytryny i posypanie jej solą. Tkaninę wywiesić na kilka godzin na słońce a następnie wyprać.
Jeżeli rdzę wywabiamy z materiałów z włókien roślinnych należy po wywabieniu plamy spłukać tkaninę i zobojętnić działanie kwasu roztworem amoniaku lub sody.
Czynność zanurzania plamy w kwasie i amoniaku powtórzyć kilkakrotnie.
Podobnie postępować przy użyciu gorącego roztworu kwasu szczawiowego.
wiecej o plamach możesz przeczytać tu a co do cekinów to czytaj tutaj jeśłi został tylko klej spróbój Acetonem ( tylko najpierw gdzieś w niewidocznym miejscu zrób próbę czy nie odbarwi materiału). mam nadzieję że choć trochę Ci pomogłam
leemonqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 06:19   #3
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Problem z cekinami na sukience, plamy z rdzy. Proszę o pomoc!!!

pomogłaś i to bardzo-) a ten aceton to zmywacz do paznokci?
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 14:59   #4
leemonqa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 2 614
Dot.: Problem z cekinami na sukience, plamy z rdzy. Proszę o pomoc!!!

cieszę się że Ci pomogłam aceton jest w zmywaczu do paznokci. (można spotkać bezacetonowe ale to najczęściej do tipsów zmywacze) tylko sprawdź sobie najpierw czy nie odbarwi tkaniny
leemonqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 11:17   #5
Martolek
Zakorzenienie
 
Avatar Martolek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13 778
Dot.: Problem z cekinami na sukience, plamy z rdzy. Proszę o pomoc!!!

Podłączę się do tematu.

Czy ktoś wie jak pozbyć się przyklejonych do kurtki jeansowej cekinów? Bardzo mocno trzymają a nie chcę sobie zniszczyć kurtki
A cekinów nienawidzę
__________________
I tylko Twój uśmiech pcha mnie do przodu.





Martolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 16:26   #6
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Problem z cekinami na sukience, plamy z rdzy. Proszę o pomoc!!!

Słyszałam o prasowaniu przez szmatkę.
Cekiny się wówczas nagrzewają i same "odchodzą". Niestety, nie wydaje mi się żeby klej na którym zostały umocowane również całkowicie się wchłonął i nie pozostał na tkaninie w postaci brzydkich i mało estetycznych plam...
Kiedyś natrafiłam na wypowiedź dziewczyny, która
w ten sposób pozbyła się cekinów. Ale - ja bym raczej, jesli już, to próbowała gdzieś w mało widocznym miejscu na kurtce, w obawie przed zniszczeniem jej. Bezpowrotnym niestety pewnie.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 16:45   #7
OK_azja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Problem z cekinami na sukience, plamy z rdzy. Proszę o pomoc!!!

witajcie,
jestem tu nowa więc proszę o wyrozumiałość.
Mam problem z cekinami na sukience jednak odwrotnej natury niż większość osób tutaj. Kupiłam sobie sukienkę śliczną! Która na dekolcie na kilka cekinów nadających jej (sukience) uroku. Co mam zrobić żeby nie odpadły? Mam je jakoś przykleić? Tylko pytanie czym żeby nie ubrudzić tkaniny?
OK_azja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.