Zdrada-wybaczyc? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-12, 18:14   #31
kermitowa
Zadomowienie
 
Avatar kermitowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 376
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Nie wybaczylabym zdrady, to ze byl pijany, ze mieliscie zly rok, ze sie klociliscie z niczego Go nie rozgrzesza. Wrecz przeciwnie pokazuje jakim jest czlowiekiem, dla Niego klotnia jest powodem do zdrady?? Nie nie miesci mi sie to w glowie.

Na Twoje pytanie odpowiadam ze nie wybaczylabym zdrady.
__________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj.
Arthur Schopenhauer
kermitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 18:49   #32
Ja Tusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 55
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Sama powinnaś czuc w sercu czy jesteś w stanie mu wybaczyc.Po Twoim poście sądzę ,że tak.Ja bym nie wybaczyła.
Ja Tusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 19:01   #33
bzykubzyk
Raczkowanie
 
Avatar bzykubzyk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 200
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

A jeśli wybaczysz to będziesz w stanie normalnie funkcjonować w związku? Na przykład będzie chciał wyjść z kumplami na piwo to będziesz czekać i zastanawiać się całą noc czy aby napewno nie spotkał jakiejś laski i czy cię w tym czasie nie zdradza? Może i wybaczysz ale nie sądzę że mu zaufasz tak jak dawniej i prędzej czy później... będzie koniec. Zdrada to zdrada, nie ważne czy fizyczna czy psychiczna ale zawsze jest to zdrada.Chciał przespać się z prostytutką(czy Ty wogóle słyszysz co on chciał zrobić?)...:/
bzykubzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 19:23   #34
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Ja wybaczyłabym seks, nie wybaczyłabym zdrady (czyt. życia w trójkącie)... ale to tylko moje zdanie.
Nigdy zadna z nas nie ma pewności że mężczyzna ją nie zdradzi. Czasem jest tak że pod wpływem alkoholu czy innych używek człowiek robi coś czego potem sam przed sobą się wstydzi myślę że nie warto do tego wracać, tym bardziej że u was doszła złość, chęć zemsty, poczucie nierozumienia a przecież z tych powodów mężczyźni głównie korzystają z usług prostytutek. Chcą się na kimś wyładować najlepiej seksualnie a prostytutka najlepiej się do tego nadaje.
Poza tym masz pewność że mimo że do niczego nie doszło on do niej absolutnie nic nie czuł, bardziej martwiła bym się gdyby zrobił to z koleżanką albo byłą.
A tak na marginesie uważam że jeśli już się zdradzi to warto wyciągnąc z tego wnioski, zastanowić się nad sensem związku, nad własnymi uczuciami i podjąć jakąś decyzję nie przyznając się do tego co zaszło. Czasu się nie cofnie, a może to pozytywnie wpłynąć na jakość związku i utwierdzić w przekonaniu że na prawdę kochamy osobę z którą jesteśmy.
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 19:59   #35
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Cytat:
Napisane przez misiokoczka Pokaż wiadomość
znam go na tyle, że jak bardzo sie upije to mu nie staje widziałam go tego dnia przed kłótnią i po kłótni. Ledwo chodził, wiec jestem pewna, że mu nie stanął. Ja mu nie wybaczyłam. jak na razie nie moge sie z tym pogodzic. Nigdy nie byłam w takiej sytuacji i jeszcze nikt mi nie dał takiego kopa. Musze poczekac i zobaczyc, co On bedzie teraz robił, czy faktycznie będzie mu zależało. Teraz się nie odzywa. nie ma chyba odwagi. Znając jego tok myślenia, daje mi trochę czasu na ogarnięcie się z tego.
tak sie zastanawiam, czy nie gorszą krzywdą było dla mnie to, że mi powiedział. skoro tak bardzo żałował, mógł sie od razu zmienic, byc dla nie dobry. a te 6 tyg po tym zajsciu były straszne. Nie robił absolutnie nic. Mógł sie od razu zmienic. z reguły mężczyzni po zdradzie staja się bardzo dobrzy dla swoich kobiet, a ja miałam odwrotnie.Zero czułości, miłości itp. Teraz zaczynam sie zastanawiac, że może z tamtą było mu tak dobrze, że nie potrzebował mi już czegokolwiek okazywac. Nie wybaczyłam mu tego. Chciałam usłyszec od Was różne punkty widzenia na tą sprawę. Może miałyście podobną sytuację. Jestem teraz w rozsypce i kazde słowa są mi pomocne. muszę sobie dac jeszcze ze 2 ygodnie na przemyślenia.
To ma byc powod do radosci ? Nie zdradzil Cie, bo mu nie stana (jesli to prawda), nie dlatego, ze nie chcial. Rozumiem, ze ludzie roznie definiuja zdrade, ale w tym przypadku chyba tak naprawde nie ma znaczenia czy on, przepraszam za kolokwializm, wetknal jej ten nieszczesny penis miedzy nogi.

Poza tym, cale jego podejscie... Bardzo ladnie ujela to Klarssa (), nie mam nic do dodania.

Tylko, ze Ty juz chyba podjelas decyzje .

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez KERA Pokaż wiadomość
Ja wybaczyłabym seks, nie wybaczyłabym zdrady (czyt. życia w trójkącie)... ale to tylko moje zdanie.
Nigdy zadna z nas nie ma pewności że mężczyzna ją nie zdradzi. Czasem jest tak że pod wpływem alkoholu czy innych używek człowiek robi coś czego potem sam przed sobą się wstydzi myślę że nie warto do tego wracać, tym bardziej że u was doszła złość, chęć zemsty, poczucie nierozumienia a przecież z tych powodów mężczyźni głównie korzystają z usług prostytutek. Chcą się na kimś wyładować najlepiej seksualnie a prostytutka najlepiej się do tego nadaje.
Poza tym masz pewność że mimo że do niczego nie doszło on do niej absolutnie nic nie czuł, bardziej martwiła bym się gdyby zrobił to z koleżanką albo byłą.
A tak na marginesie uważam że jeśli już się zdradzi to warto wyciągnąc z tego wnioski, zastanowić się nad sensem związku, nad własnymi uczuciami i podjąć jakąś decyzję nie przyznając się do tego co zaszło. Czasu się nie cofnie, a może to pozytywnie wpłynąć na jakość związku i utwierdzić w przekonaniu że na prawdę kochamy osobę z którą jesteśmy.
Kocham takie generalizacje i przedmiotowe podejscie do czlowieka. No i oczywiscie blyskotliwe rady oraz wyswiechtane usprawiedliwienia.



P.S. Przeprszam szanowych moderatowow (moze ktorys z nich naprawi moj blad?) i reszte czytelnikow, ze tak jedno pod drugim, ale nie wiem jak to dac razem do kupy, ale wypowiedzi powyzej zanim wyslalm poprzedniego posta nie zauwazylam, a powstrzymac od komntarza nie moglam sie.

Edit: Wizaz to jest jednak wyzsza technika .

Edytowane przez szmyrk
Czas edycji: 2009-10-12 o 20:00
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 20:21   #36
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Nie wybaczyłabym. Są po prostu pewne granice, których przekraczać nie można.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 20:39   #37
kosmiteczka
Zadomowienie
 
Avatar kosmiteczka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

zacytuję Ci coś co kiedyś wyczytałam na pewnym blogu i całkowicie się z tym zgadzam.
"Tak, alkohol jest jednym z ulubionych argumentów na wybaczanie zdrady. To kolejna bzdura. Nawet alkohol nie jest w stanie pozwolić zapomnieć o tym, że jest w naszym życiu ukochana osoba. Alkohol co najwyżej pomaga nam zrozumieć, że czegoś w tym związku brak, coś nie gra... I tyle wystarczy, by zdradzić, a później żałować.
A gdy przychodzi moment wybaczania, częściej wybaczają zdrady fizyczne, znaczniej rzadziej te psychiczne. Najlepiej zwalić wszystko na alkohol, potrzebę chwili i wrócić do normalności. Mało osób tak robi? Bardzo dużo, ponieważ łatwiej jest wytłumaczyć chwilową słabość promilami we krwi, niż przyznać się, że trwamy w zj***m związku."
__________________
"kobiety mają problemy z parkowaniem, bo mężczyźni przez całe życie im wmawiają, że 15 centymetrów to dużo"


COCO JAMBO I DO PRZODU
kosmiteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-12, 20:44   #38
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Ale pewnie pani prostytutka musiala najpierw odpowiednio "popracowac", żeby może mu stanął mimo alkoholu.
Jak sobie bym to na Twoim miejscu wyobrazila...NIE, nie wybaczyłabym.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 23:13   #39
granda16
Raczkowanie
 
Avatar granda16
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 307
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Jakbyś mu miała nie wybaczyć to byś go od razu kopnęła w dupę zamiast nas pytać o zdanie. Skoro pytasz to znaczy, że mu wybaczysz tylko oczekujesz potwierdzenia a jak ktoś napisze, że jest dupkiem to zaczniesz go bronić.
Ja bym mu nie wierzyła, że "do niczego nie doszło" ale Ty mu z pewnością wybaczysz, więc jedyne co mogę zrobić to życzyć Ci żeby to się już nie powtórzyło.

Edit: Warto przebadać się pod katem chorób przenoszonych drogą płciową.

Święte słowa... to zjawisko dotyczy 99% problemów typu "czy my wybaczyć zdradę."
granda16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 07:44   #40
KochanaGadzinka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Piszę z Górnego Śląska
Wiadomości: 894
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Po pierwsze - gdyby MÓJ facet, na imprezie robił sobie zdjęcia z pół-nagimi kobietami tańczącymi na barze, a mnie serdecznie olał, to dostałabym chyba palpitacji serca i stu stopni w czaszce
Po drugie - gdyby powiedzial, ze mnie zdradził... bo się na mnie zdenerwował, do tego jeszcze z prostytutką, to nie mielibyśmy już o czym rozmawiac, właściwie to generalnie rzecz biorąc nie mogłabym na niego patrzec. Jeżeli serio myslisz, że do niczego nie doszło, bo On ci tak powiedział, to serdecznie współczuje naiwności. Rzeczywiście Twój facet udowodnił Ci przecież, że można go zostawic pijanego na imprezie, nawet w towarzystwie znajomych... ;]
Poza tym myślę, że gdy facet przekazuje jakąś tragiczną wiadomośc, to nigdy do końca nie powie Ci prawdy. Zwłaszcza, że tu chodzi o Ciebie. Więc najprawdopodobniej uprawiał sex z tą prostą, a Tobie tego nie powie. Pozdrawiam
__________________
"Nie ufaj nikomu, to nikt Cię nie oszuka"

Rozjaśnię w końcu te czarne kłaki!
KochanaGadzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 10:11   #41
ketinea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 96
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

W Twojej wypowiedzi można wyczytać między wierszami, że jednak chciałabyś być w stanie mu to wybaczyć. Jednak moim zdaniem niestety nie warto... Kłócicie się poważnie już od roku. Nie wspomniałaś czy ciągle o to samo, o jakieś Wasze nierozwiązane, nawarstwione problemy. Czy są to po prostu kłótnie o bardziej błahe sprawy, zwykłe "niedogadywanie się". Nieustanne kłótnie świadczą o niedopasowaniu. Ludzie którzy chcą stworzyć rodzinę, mieć dzieci, powinni umieć zażegnywać spory (co z tzw. kryzysem pierwszego dziecka?). Jeśli poważnie myślisz o założeniu rodziny, to tylko z człowiekiem, z którym Ci się w związku układa. Jeśli Wasze starcia są o drobnostki, a później stwierdzasz "nie warto było się o to kłócić" to o czymś jednak świadczy... nie pasujecie charakterami.
Inna sprawa, to jego gruboskórne zachowanie. Chciał sobie zrobić zdjęcie z półnagą tancerką. Nie dziwię się Twojemu sprzeciwowi, też bym się źle czuła na samą myśl, że mój TŻ chce mieć takie zdjęcie. No bez przesady... Miałaś rację.
Później on nie poszedł za Tobą. Idziecie na imprezę i wychodzicie osobno. On w zemście chciał się odegrać zdradą. Potrzeba dość specyficznego charakteru by jednak chcieć skorzystać z usług prostytutki. Wg mnie facet wart uwagi po prostu nie uznaje takiego rodzaju seksu. Na dokładkę... myślisz, że zaćmienie alkoholowe to fakt go usprawiedliwiający? Mógł się rozmyślić 100 razy zanim do tego doszło: jak go zaczepiły, jak go zagadywały, jak zaczął z nimi rozmawiać, jak poszedł za nią, jak wszedł na górę, jak ustalili cenę, jak ona się rozebrała, jak on się rozebrał, jak ona próbowała go podniecić zanim stwierdził, że jednak nie da rady... To jest zdrada. Nie doszło do stosunku, ale zdradził. Był nagi i chętny. Doszłoby do pełnego stosunku gdyby nie brak erekcji. A możliwe, że doszło, tylko on się nie przyzna. Ale sam fakt gotowości do seksu w burdelu po kłótni z ukochaną o czymś świadczy.
Nie tłumacz go alkoholem. Człowiek który kocha nawet nie wiem jak pijany, powstrzyma się. Człowiek który kocha nawet pokłócony, powstrzyma się.
Później on nie wyjaśnia sprawy ale przez parę tygodni źle Cię traktuje. Są właśnie 2 typy zachowań po zdradzie: zdrajca jest cudowny by jakoś zrekompensować to co zrobił albo jest okropny by odepchnąć od siebie zdradzonego i zagłuszyć wyrzuty sumienia bo nie zniósłby bliskości kogoś kto mu ufa a którego zranił.
Daj sobie czas. Masz dwa wyjścia- wybaczyć lub porzucić.
Jeśli mu wybaczysz, to musi być równoznaczne z nie wypominaniem mu winy przy każdej kłótni. Rozmową o nadużywaniu alkoholu. Naprawą związku. Niestety może być tak, że straconego zaufania nie da się odzyskać- będziesz czuła wstręt, pretensje, niechęć, będziesz się bała z nim kłócić zastanawiając się czy nie zemści się znów, a każde jego złe potraktowanie Ciebie będzie Ci nasuwało na myśl- czy historia się nie powtarza?...
ketinea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 10:15   #42
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Cytat:
Napisane przez misiokoczka Pokaż wiadomość
Mam pewien problem. W ostatnim czasie mojego faceta gryzły wyrzuty sumienia. Okazało się, ze kiedy byliśmy na wakacjach, to mnie zdradził. Ostatni rok był dla nas cięzki. Ciagle się kłócilismy głównie o brak okazywania uczuc wobec mnie. I tego pamiętnego dnia tez się pokłóciliśmy. Poczułam zazdrośc, kiedy chciał sobie robic zdjęcia z innymi kobietami. Może i bym to zrozumiała, gdyby były one jakos egzotycznie ubrane typowo dla tego kraju, ale robienie zdjecia z dziewczyną tańcząca na barze było dla mnie jakieś dziwne. \była pół naga. Takich jest pełno nawet w Polsce i po c facetowi takie zdjęcie z wyjazdu? I okłóciliśmy się o to. ja w złości go zostawiłam z paczką znajomych i wróciłam do hotelu, ale i tak niemogłam zasnac. Czekałam, aż wróci, bo bałam sie o niego. On w tym czasie zostawił znajomych i oszedł na miasto. Podobno wypił chyba z 10 piw. Był bardzo pijany i zy na mnie. Tam na drodze stały jakies prostytutki, które go zaczepiły. On w zości, by sie na mnie odegrac poszedł z jedną. Ale był tak pijany, że nicnie zrobił, bo pewne narzady miał niesprawne I wróci do pokoju i doiero wtedymogłam zasnąc. powiedział mi o tym dopiero około 6 tyg po całym zajściu. Wymusiłąm tą rozmowę. Bardzo go gryzł cały ten fakt. Dlatego mnie przez ostatni czas źle traktował. Nie przytulał, nie całował. był jakiś dziwny, kiedy rozmawialismy. wiedziałam, ze coś jest nie tak. Myślałam, ze po prostu przestał mnie kochac, a On wypalił mi na rozmowie z takim wyznaniem. Powiedział, że to zdarzenie było wynikiem naszego niedogadywania się od jakiegos roku czasu.On chce bym Mu wybaczyła , i że się zmieni o 100%. bardzo tego żałuje. Wstyd mu za iebie. Nie powiedział mi tego wcześniej, bo bał się, ze odejde, ale z rugiej strony nie potrafił z tym zyc.Nie wiem teraz jak sobie to poukładac w głowie. Był facetem, któremu ufałam, i którego nigdy bym nie posadziła o coś takiego. bYł pierwszym moim powaznym facetem. Mam 26lat i wcześniej zdarzały mi sie rózne miłostki, ale nigdy nic nie było takiego powaznego jak ten związek. Ja u myslałam o wspólnej przyszłości, o domu, rodzinie i dzieciach , a On zrobił coś takiego. Teraz boję się, ze znów, kiedy się pokłócimy, sytuacja może sie powtórzyc. Czy taka zdradę jakby " nie do konca" byście wybaczyły? Z jednej strny był pijany, nie wiedział co robi. Z drugiej strony boję się, ze zrobi to znowu i te sowa o zmianie, to będa tylko bajką. Kocham go, na razie nie mogę sobie wyobrazic zycia bez niego, ale też nie potrafię się pogodzic z nową sytuacją. Wiem, ze duzo go kosztowało powiedzenie mi o tym. Widziałam, jak prawie się trząsł, oczy miał czerwone. Cięzko Mu było. I widziałam przez cały ten czas jak sie z tym męczył,a le ja nie wiedziałam, co jes grane. 2,5 roku to duzo czasu spędzonego razem. Cięzko to od tak przekreślic. jakbyście poraktowały taką zdradę? Gdyby nie fakt, że był za piajny na stosunek, to zapewne by do niego doszło. Przedstawcie mi swój punkt widzenia. Musze sobie to poukładac w głowie, ale na razie jeszcze nie wiem jak.
Jesteś pewna, że do tego stosunku w ogóle nie doszło...?
Jesteś pewna, że możesz mu bezgranicznie zaufać?
Będziesz potrafiła spokojnie żyć ze świadomością, że doszło do takiego incydentu?

Powiem Ci szczerze, że ja bym nie wybaczyła.
A co zrobisz, to Twoja decyzja, jednakże Twój TŻ ewidentnie próbuje wybielić się tym, że nie był trzeźwy. Dla mnie to żaden argument.
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 10:51   #43
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

nie, nie wybaczylabym
nie ma żadnego usprawiedliwienia, czy trwajacego kryzysu od jakiegos czasu, czy za duzej ilosci alkoholu
i nawet nie wiem czy to ze sie przyznal dziala na jego korzysc - bo on juz ma spokojne sumienie, ty za to teraz sie zamartwiasz, zrzucil na ciebie troche wine i ciezar decyzji - zostajesz czy odchodzisz
i powiem ci (moze nie powinnam) ze jak zdradzil ( bo nie oszukujmy sie, zdradzil) raz, to zdradzi kolejny i mowie to nie z perspektywy osoby zdradzonej a kogos kto sam zdradzil
ale pewnie wrocisz do niego, bo uwierzysz ze bedzie dobrze, ze zaluje, ze da sie poukladac, ze strachu przed samotnoscia, z wiary w ta wielka jedna milosc

tylko radze miec twardy tylek nastepnym razem

pozdrawiam
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 12:06   #44
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Cytat:
Napisane przez KochanaGadzinka Pokaż wiadomość
Po drugie - gdyby powiedzial, ze mnie zdradził... bo się na mnie zdenerwował, do tego jeszcze z prostytutką, to nie mielibyśmy już o czym rozmawiac, właściwie to generalnie rzecz biorąc nie mogłabym na niego patrzec. Jeżeli serio myslisz, że do niczego nie doszło, bo On ci tak powiedział, to serdecznie współczuje naiwności. Rzeczywiście Twój facet udowodnił Ci przecież, że można go zostawic pijanego na imprezie, nawet w towarzystwie znajomych... ;]
Poza tym myślę, że gdy facet przekazuje jakąś tragiczną wiadomośc, to nigdy do końca nie powie Ci prawdy. Zwłaszcza, że tu chodzi o Ciebie. Więc najprawdopodobniej uprawiał sex z tą prostą, a Tobie tego nie powie. Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że do tego stosunku w ogóle nie doszło...?
Jesteś pewna, że możesz mu bezgranicznie zaufać?
Będziesz potrafiła spokojnie żyć ze świadomością, że doszło do takiego incydentu?
Powtorze sie, ale... czy to naprawde ma takie znaczenie, czy on ten stosunek z ta (czy z inna...) prostytutka odbyl?
Pytanie raczej retoryczne...
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 12:59   #45
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Cytat:
Napisane przez misiokoczka Pokaż wiadomość
Podobno wypił chyba z 10 piw. Był bardzo pijany i zy na mnie. Tam na drodze stały jakies prostytutki, które go zaczepiły. On w zości, by sie na mnie odegrac poszedł z jedną.
Poszedł z pierwszą lepszą k... bo był zły?

Pakowałabym manatki od razu. Więcej nawet mi się pisać nie chce...

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Jakbyś mu miała nie wybaczyć to byś go od razu kopnęła w dupę zamiast nas pytać o zdanie. Skoro pytasz to znaczy, że mu wybaczysz tylko oczekujesz potwierdzenia a jak ktoś napisze, że jest dupkiem to zaczniesz go bronić.
Ja bym mu nie wierzyła, że "do niczego nie doszło" ale Ty mu z pewnością wybaczysz, więc jedyne co mogę zrobić to życzyć Ci żeby to się już nie powtórzyło.

Edit: Warto przebadać się pod katem chorób przenoszonych drogą płciową.
Bingo...

A co do badań - zalecam również.
To niesamowite, jak dzisiaj chłopy nie mają rozumu... Narzeczona, żona, rodzina, często dzieci i myk na dziwki... a potem żona w szoku, skąd ma kiłę albo inne cholerstwo.
I nawet żadne nie pomyśli, że guma ma większe pory niż większość wirusów itp. przenoszonych drogą płciową i nie służy bezpieczeństwu, a zmniejsza szanse zakażenia...

Cytat:
Napisane przez ziaaa Pokaż wiadomość
Skoro nie zdradził nigdy, nie jest tego typu facetem, może naprawdę to było tylko raz? Ale nie mów mu tego, nie wracajcie do tego... Jeśli chcesz z nim być to musisz to wyrzucić z głowy... A on Ci musi w tym pomóc.
A jakiego typu jest facetem gość, który w złości na swoją kobietę idzie na k...?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 13:16   #46
ziaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 533
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Kropka nie uogólniaj.
"To niesamowite jak dzisiaj chłopy nie mają rozumu."

Wiesz są typy które zdradzają non stop, jak tylko mu się trafi okazja.
On nie należał do tego typu.
U niego to było pierwszy raz, dlatego warto dać drugą szansę. Nie okazywać od razu ogromnej radości i jak bardzo się cieszy że on wrócił i w ogóle. Pozwolić jemu się postarać. Niech odpokutuje, skoro mu zależy i będzie się starał to Ona da radę zauważyć, że On żałuje tego co zrobił. A najważniejsze jest to by szczerze żałował skoro to był tylko raz.

Edytowane przez ziaaa
Czas edycji: 2009-10-13 o 13:17
ziaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 13:47   #47
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Jak mu juz wybaczylas to popros go o testy na choroby weneryczne. Bo taka pani, z ktora (nie) spal mogla mu sprzedac rozne ciekawe dolegliwosci.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 14:12   #48
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

absolutnie nie wybaczac.. ten facet nie moze sie tlumaczyc alkoholem, to nie jest zadne usprawiedliwienie. a piekne scenki zalu i rozpaczy? ha! widzialam nawet z utratami rpzytomnosci i innymi bajerami! jezeli zrobil to raz zrobi kiedys drugi raz, a jesli tego nie zrobi to bedzie CIebie posadzal o ten czyn..
jestes jeszcze mloda, nie marnuj zycia z takim facetem, po slubie nie bedzie lepiej.. nie ma co wierzyc tak naiwnie. zalozenie obraczki na palec nie zmieni jego mentalonosci i zachowania.
tlumaczenie, ze nie zdradzil, bo mu nie stanal to chyba jakis zart.. nie stanal bo nie mogl mu stanac, a gdyby stanal to akt by sie dokonal..

jest tylu swietnych facetow, szanujacych, cieplych, uczciwych, zaradnych i odpowiedzialnych..
szkoda rezygnowac, z ktoregos z nich na rzecz dzieciucha, osoby o slabym kregoslupie moralnym, nieodpowiedzialnej..
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 17:43   #49
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Jesli to byłaby zdrada z fajna,ładną dziewczyną, między nami byłby źle to nie zarzekam się. Istnieje cień szansy, że bym spróbowała z powodu miłości i że może raz warto w życiu przebaczyć. Choć teraz się wzdrygam w życiu różnie się układa. Gdyby mnie długo prosił, pokazywał że mu naprawde zależy czekał tak długo jak mi potrzeba...Może, nie wiem,na 99% nie ale ten 1%... serce nie sługa a łatwo sie mówi...Ale w tym przypadku nie nie i jeszcze raz nie. Pomyśl-z prostytutką z powodu kłótni!!!!!Nawet się nie wysilił-wziął to co było pod ręką. Fatalnie. Ale ponieważ nikt Ci tego nie przetłumaczy to powiem Ci tyle-daj sobie chociaż czas-kilka tygodni, może miesięcy bez niego. Złap dystans. Jeśli wytrwa to może zmądrzał(osobiście wątpię). Najważniejsze, żebyś złapała równowagę i zobaczyła to w takich kolorach w jakich naprwde jest. Moja rada-trzymaj go z daleka dopóki nie odzyskasz równowagi. Później się zobaczy.

Kochana i najważniejsze-jeśli tego nie zrobił to na 100% ta pani go pobudzała, żeby coś z tego było. No nie ma innej możliwiści-za to wzieła kase. Koniecznie zrób badania!
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 17:58   #50
meniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 306
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

hmm ciezka sprawa... wg statystyk to kobiety zcesciej zdradzaja niz faceci, powod??bo oni dbaja lataja na poczatku ajk dostana to co chca robia się lenie... kobiety czuja sie zaniedbane i szukaja szczesvia gdzie indziej... i ich zdrada faktycznei mzoe byc zdrada z braku milsoci , jednak gdy zdradza facet to w 80% byl on sprowokowany przez jakas głupią pinde... ktora myśli macicą... już ja nei jedna taka znam ktorej tylko ejdno w glowie i nie pzreszkadza ze zajęty, ze jest w dlugim stałym zwiazku ba ze ma zone, dzieci... a prostytutka??Pheh tymbardziej darzyla do jednego.... .Facet się przyznal, dlugo to trwalo ale sie przyznal... mogł zerwac odejsc.. bez slowa skoro wiedzial ze nie wybaczysz mu... a jednak mimo to przyznal sie i napewno zdawal sobie sprawe ze mzoe byc to koneic zwiazku...
napewno Ci ciezko, odrazu wyabczyc bym nei umiala a napewno zapomneic ale dajcie sobie czas... jesli łączy was wzjamenie wielkie uczucie to za jakis czas wrocicie do siebie i tak!!.
meniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 19:43   #51
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Dla mnie już pierwszym alarmowym sygnałem byłoby że chciał robić sobie zdjęcia z półnagimi kobietami.

Zdradził Cię z prostytutką. Mówi,że tego nie zrobił bo nie dał rady, ale nie wiadomo czy mówi prawdę, nawet jeżeli tak to nie zrobił tego z przyczyn fizycznych a nie moralnych.

Jakim jest człowiekiem, że idzie z prostytutką?

Będziesz umiała mu jeszcze zaufać?

Ja może zdrade bym wybaczyła ale na pewno nie taką.

ktos już wcześniej powiedział że radzi się przebadać, ja bym to zrobiła, nigdy nie wiadomo czy nie doszło do czegoś, czy ona nie była chora, czy on miał prezerwatywe.

Obrzydzenie mnie bierze że mój chłopak miałby mnie dotykac rekami którymi macał jakąś dziw*e.

Ale widać, ze tyc chesz wybaczyć, zapewne zrobisz to bardzo szybko, a facet poczuje wtedy sie swobodnie i zrobi to kolejny raz, może juz nie z prostytutka ale z jakas nowo poznana panienką. jak tak łatwo ulegniesz sytuacja na pewno sie powtórzy.
Dlatego jeżeli chcesz wybaczyć, to daj sobie czas, odejdź, jeżeli będzie sie starał, zauwazysz że mu zależy, że chodziz a tobą prosi pzreprasza żałuje zmienia sie wtedy gdy poczujesz ze mozesz mu zaufac wtedzy wybacz.
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 22:10   #52
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Cytat:
Napisane przez meniusia Pokaż wiadomość
hmm ciezka sprawa... wg statystyk to kobiety zcesciej zdradzaja niz faceci, powod??bo oni dbaja lataja na poczatku ajk dostana to co chca robia się lenie... kobiety czuja sie zaniedbane i szukaja szczesvia gdzie indziej... i ich zdrada faktycznei mzoe byc zdrada z braku milsoci , jednak gdy zdradza facet to w 80% byl on sprowokowany przez jakas głupią pinde... ktora myśli macicą... już ja nei jedna taka znam ktorej tylko ejdno w glowie i nie pzreszkadza ze zajęty, ze jest w dlugim stałym zwiazku ba ze ma zone, dzieci... a prostytutka??Pheh tymbardziej darzyla do jednego.... .Facet się przyznal, dlugo to trwalo ale sie przyznal... mogł zerwac odejsc.. bez slowa skoro wiedzial ze nie wybaczysz mu... a jednak mimo to przyznal sie i napewno zdawal sobie sprawe ze mzoe byc to koneic zwiazku...
napewno Ci ciezko, odrazu wyabczyc bym nei umiala a napewno zapomneic ale dajcie sobie czas... jesli łączy was wzjamenie wielkie uczucie to za jakis czas wrocicie do siebie i tak!!.
Widzisz i nie grzmisz... Ja wysiadam .
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 22:34   #53
happilyinlove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 24
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

ja bym swojemu Tż nie wybaczyła, zdrada to w końcu zdrada a sama zaznaczyłaś, że gdyby nie fakt iż był zapijany na stosunek to pewnie by do niego doszło. poza tym nie usprawiedliwiaj go, że był pijany. skoro nie panuje nad sobą gdy jest nietrzeźwy to niech w ogóle nie pije
__________________
__________________

25. 07. 2008
szczęśliwa
happilyinlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 11:36   #54
KochanaGadzinka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Piszę z Górnego Śląska
Wiadomości: 894
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Powtorze sie, ale... czy to naprawde ma takie znaczenie, czy on ten stosunek z ta (czy z inna...) prostytutka odbyl?
Pytanie raczej retoryczne...

Teoretycznie nie ma żadnego, bo generalnie rzecz biorąc itak chciał odbyc stosunek seksualny, ale to czy mu "stanął", czy też nie, to inna bajka.
Równie dobrze, mógłby chciec ukrasc komuś torebkę, ale mu się nie udało z tego względu, że się przewrócił mimo wszystko chęci były, tylko możliwości brak.

Z punktu widzenia nas - to czy doszło do stosunku znaczenia nie ma.
Dla mnie jako dla jego zdradzonej dziewczyny znaczenie by miało napewno, ciężko mi wytłumaczyc jakie znaczenie, ale napewno by miało. Jednak nie wpłynęło by to na jakiekolwiek złagodzenie moich negatywnych uczuc w stosunku co do Niego.
A ma jeszcze znaczenie pod kątem medycznym. Bo prostytutki często mają jakieś choroby weneryczne. Jeżeli nie doszło do penetracji, delikwent takowego problemu mógłby uniknąc.
__________________
"Nie ufaj nikomu, to nikt Cię nie oszuka"

Rozjaśnię w końcu te czarne kłaki!
KochanaGadzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 11:58   #55
asiek77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 360
Unhappy Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Cytat:
Napisane przez meniusia Pokaż wiadomość
hmm ciezka sprawa... wg statystyk to kobiety zcesciej zdradzaja niz faceci, powod??bo oni dbaja lataja na poczatku ajk dostana to co chca robia się lenie... kobiety czuja sie zaniedbane i szukaja szczesvia gdzie indziej... i ich zdrada faktycznei mzoe byc zdrada z braku milsoci , jednak gdy zdradza facet to w 80% byl on sprowokowany przez jakas głupią pinde... ktora myśli macicą... już ja nei jedna taka znam ktorej tylko ejdno w glowie i nie pzreszkadza ze zajęty, ze jest w dlugim stałym zwiazku ba ze ma zone, dzieci... a prostytutka??Pheh tymbardziej darzyla do jednego.... .Facet się przyznal, dlugo to trwalo ale sie przyznal... mogł zerwac odejsc.. bez slowa skoro wiedzial ze nie wybaczysz mu... a jednak mimo to przyznal sie i napewno zdawal sobie sprawe ze mzoe byc to koneic zwiazku...
napewno Ci ciezko, odrazu wyabczyc bym nei umiala a napewno zapomneic ale dajcie sobie czas... jesli łączy was wzjamenie wielkie uczucie to za jakis czas wrocicie do siebie i tak!!.
No kopara mi opadła... Zdrada jest zdradą i nie ważne jakie motywy kierowały zdradzającym!!! Nie ważna jest także płeć, bo i jedni i drudzy są dobrzy. Ale żeby tak tłumaczyć zdrady facetów Co za biedne bezmózgowe stworzenie z tego faceta. Nawet nie wie co się z nim dzieje. To ja ci powiem z perspertywy kobiety/żony którą zdradzał mąż: winne sa zawsze dwie osoby - facet i kobieta, z którą zdradza!!! I to nie podlega dyskusji! Natomiast większy żal powinno czuć sie do partnera, bo będąc z nami w związku coś nam obiecywał(będę ci wierny) i zawiódł nasze zaufanie( pomijam kwestie zarażenia nas czymś paskudnym). Co do autorki wątku - jesli pierwszy raz i bedziesz mogła żyć z tym, że cię zdradził to mu wybacz - choć z drugiej strony cały rok się kłócicie? Nie było dobrych chwil?Moze te kłótnie sa spowodowane tym, że nie umiecie na dłuższą metę ze sobą żyć? Nie umiecie ustąpić sobie nawzajem oraz nie potraficie zrozumieć swoich potrzeb i zachowań? Zastanów się i wszystko przemyśl, bo nawet jak wybaczysz a nadal będziecie sie kłócić to nic z tego nie będzie. Sytuacja znów sie powtórzy.
asiek77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 13:31   #56
askor90
Rozeznanie
 
Avatar askor90
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 613
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Moim zdaniem, to co zrobił było zdradą pełną gęba, nie znajduję usprawiedliwienia. Nigdy nie byłam w podobnej sytuacji, dlatego to co teraz napiszę będzie tylko czystym teoretyzowaniem. Uważam, że wybaczenie zdrady może właśnie świadczyć o potędze miłości. Jednak wszystko zależy od Ciebie, od tego czy sobie z tym poradzisz. Nie znam Twojego chłopaka, ale sądzę, że jest szczery. Wierzę, że Wam się uda. 3MAM KCIUKI!
askor90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 13:47   #57
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Cytat:
Napisane przez misiokoczka Pokaż wiadomość
znam go na tyle, że jak bardzo sie upije to mu nie staje widziałam go tego dnia przed kłótnią i po kłótni. Ledwo chodził, wiec jestem pewna, że mu nie stanął. Ja mu nie wybaczyłam. jak na razie nie moge sie z tym pogodzic. Nigdy nie byłam w takiej sytuacji i jeszcze nikt mi nie dał takiego kopa. Musze poczekac i zobaczyc, co On bedzie teraz robił, czy faktycznie będzie mu zależało. Teraz się nie odzywa. nie ma chyba odwagi. Znając jego tok myślenia, daje mi trochę czasu na ogarnięcie się z tego.
tak sie zastanawiam, czy nie gorszą krzywdą było dla mnie to, że mi powiedział. skoro tak bardzo żałował, mógł sie od razu zmienic, byc dla nie dobry. a te 6 tyg po tym zajsciu były straszne. Nie robił absolutnie nic. Mógł sie od razu zmienic. z reguły mężczyzni po zdradzie staja się bardzo dobrzy dla swoich kobiet, a ja miałam odwrotnie.Zero czułości, miłości itp. Teraz zaczynam sie zastanawiac, że może z tamtą było mu tak dobrze, że nie potrzebował mi już czegokolwiek okazywac. Nie wybaczyłam mu tego. Chciałam usłyszec od Was różne punkty widzenia na tą sprawę. Może miałyście podobną sytuację. Jestem teraz w rozsypce i kazde słowa są mi pomocne. muszę sobie dac jeszcze ze 2 ygodnie na przemyślenia.
no wiesz? ja bym mojemu podziękowała, za takie informacje
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 14:28   #58
lloo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: na statku z poduszek :)
Wiadomości: 81
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

trudna decyzja sama wiem z doswiadczenia ,ja kiedys wybaczylam i zaluje tego do dzisiaj bo zmarnowalam czas ale na szczęście juz razem nie jestesmy ) powiem tak na poczatku pokazywal ze ma poczucie winy i jest mu strasznie zle jak postapil ale pozniej kiedy minelo troche czasu i uznal ze juz nie musi sie starac zaczely sie klamstwa i wypady na disco bez mojej wiedzy i do dzis nie wiem czy byl wierny czy nie ;/ tazke nie warto wybaczac bo i tak tego nie doceni a Ty i tak bedziesz miala caly czas to w glowie ,nie warto sie zadreczac nie jest tego wart .
lloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 15:17   #59
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

Cytat:
Napisane przez KochanaGadzinka Pokaż wiadomość
Teoretycznie nie ma żadnego, bo generalnie rzecz biorąc itak chciał odbyc stosunek seksualny, ale to czy mu "stanął", czy też nie, to inna bajka.
Równie dobrze, mógłby chciec ukrasc komuś torebkę, ale mu się nie udało z tego względu, że się przewrócił mimo wszystko chęci były, tylko możliwości brak.

Z punktu widzenia nas - to czy doszło do stosunku znaczenia nie ma.
Dla mnie jako dla jego zdradzonej dziewczyny znaczenie by miało napewno, ciężko mi wytłumaczyc jakie znaczenie, ale napewno by miało. Jednak nie wpłynęło by to na jakiekolwiek złagodzenie moich negatywnych uczuc w stosunku co do Niego.
A ma jeszcze znaczenie pod kątem medycznym. Bo prostytutki często mają jakieś choroby weneryczne. Jeżeli nie doszło do penetracji, delikwent takowego problemu mógłby uniknąc.

A mi wlasnie ciezko jakiekolwiek znaczenie temu przypisac. Nawet "kwesia medyczna" nie do konca mnie przekonuje.
Przyklad z torebka uwazam za nie trafiony - w przykladzie z torebko, o ktorym pisalas, faktycznie chodzi glownie o intencje ale zdrada (nie chcec zdrady) zaczyna sie troche wczesniej niz po wlozeniu penisa do pochwy (i nie mam tu na mysli tylko zdrady psychicznej, choc oczywiscie rowniez i ten aspekt ma znaczenie). Ale to juz zalezy kto co pod pojeciem zdrady rozumie...
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:39   #60
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Zdrada-wybaczyc?

ja bym wybaczyła, choć by piekielnie bolało - oczywiście jeśli nadal zależałoby mi na nim tak bardzo....powiedzmy że mam teraz ten sam problem z TZ. wiem, że mnie zdradzil, bylo miedzy nami źle, nadal jest. on nie wie że ja wiem....

wybaczyć to moze nie, ale starałabym się zapomnieć....ale to może kwestia tego, ze sama też go kiedyś zdradziłam, a on się o tym dowiedzial.

bolało, ale spróbowalismy znowu.
nie wiem czy to przetrwa...

zobaczymy
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.