Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-15, 11:54   #1
Perla23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 221

Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże


Witam
Od jakiegos czasu mam straszny problem ze skórą na twarzy. Cały czas mi sie łuszczy, swędzi, mam jakies krosty i czerwone plamy, jest szorstka w dotyku. Byłam u dermatologa bo już nie daję sobie z nią rady ale nic mi nie poradziła bo powiedziała że w sumie nic nie widzi. Powiedziała że powinnam sobie kupić preparaty z serii psychiogel albo oliatum i tak zrobiłam, Tylko że mija już jakis czas a ja różnicy nie widzę. Zbliża się lato a ja sobie nie wyobrażam siebie bez pudru. Błagam pomóżcie
Załączam zdjęcia w sumie mało widac ale nie mam lepsezgo aparatu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00829.jpg (22,7 KB, 513 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00833.jpg (26,3 KB, 362 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00835.jpg (21,7 KB, 430 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00842.jpg (18,4 KB, 412 załadowań)
Perla23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 14:01   #2
DominikaW
Przyczajenie
 
Avatar DominikaW
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn :-)
Wiadomości: 8
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

Nie jestem lekarzem ale może po prostu w taki sposób przejawia się Twoja alergia (Ja mam podobnie). Łykam na to tabletki odczulające Aleric itp.
__________________
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem
/Albert Camus
DominikaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 17:31   #3
Perla23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 221
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

Badania na alergie mialam robione i nic mi nie wyszlo Czasami moja twarz wyglada jakby byla poparzona i po pary dniach schodzi oczywiscie nie do konca. Myslalam ze moze tutaj mi ktos pomoze ale widze ze chyba nikt nie ma pojecia co to jest.
Perla23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 20:19   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

ja miałam 3-krotnie robione badania na alergię i też nic mi nie wyszło a wiem że mam uczulenie na jakieś pyłki bo zawsze na wiosnę mam całkowicie zatkany nos.:/
więc może u Ciebie badanie też nic nie wykazało?
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 09:19   #5
mammbeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

wydaje mi sie ze mam podobna cere do Ciebie.. jaki masz rodzaj? wrazliwa, mieszana? ja mam wlasnie taka i tez jestem czerwona w dodatku czuje czesto goraco na twarzy luszczy mi sie najbardziej na brwiach..jest nadrwazliwa.. wydaj mi sie ze to problem z naczynkami..
mammbeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 10:45   #6
Perla23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 221
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

Skóre mam bardzo suchą, zawsze po myciu jest ściągnieta i jak nie posmaruje kremem to normalnie mi schodzi z twarzy. Od lat walcze też z zaskórnikami. wągrami i innymi podobnymi, staram sie ich nie wyciskac no ale czasami nie mogę i muszę a później zotają mi dziury. Najgorsze jest to że nie moge stosować żadnych preparatów własnie na te zaskórniki i wągry bo strasznie mnie piecze później twarz i okropnie wysusza mi skóre. No i tak mam cały czas, chce cos zastosowac na jedno to nie moge bo źle działa mi na drugie i koło sie zamyka (
Perla23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 11:18   #7
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

Mnie wygląda to na alergię - jestem wręcz pewna.

Pytanie na co, skoro badania miałaś robione i nic nie wyszło.

Może na wodę, na jakiś bardzo popularny składnik kosmetyków, jedzenie ... Ciężka sprawa.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 10:48   #8
mammbeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

masz bardzo sucha w dodatku bardzo wrazliwa cere, musisz ja nawilzac nie ma innej opcji a co za tym idzie powstaja zaskórniaki i wagry:/ Nie wiem jeszcze czym myjesz twarz, ale moge Ci powiedziec jak ja traktuje moja nadwrazliwa cere, mysle ze jest mieszana ale tez baardzo mocno przesuszona, jak jej nie posmaruje odrazu piecze, szczypie i robi sie czerwona:/

Przed wszystkim kup sobie emulsje Cetaphil ona zlagodzi Ci wszyyystko kompletnie! Nie uzywaj wody nawet przegotowanej(ona rowniez powoduje wieksze wysuszenie), myj ta emulsja rano i wieczorem buzie-jak mleczkiem i zmywaj wacikiem delikatnie, jest ona najdelikatniejsza( mozesz poczytac sobie o niej na stronie), wyleczyla mnie z wielu alergii i podraznien spowodowanych wczesniejszymi drogeryjnymi kremami.

No i krem, druga polowa sukcesu to dobrac idealny krem.. Proponuje bys uzywala Phisiogelu nadal, poniewaz Twoj rumien i suchosc buzi świadczy o podraznieniu lub uczuleniu (albo obydwoch) i nie pozbedziesz sie ich dopoki nie NAWILZYSZ dokladnie buzi a do tego potrzeba jeszcze czasu.

Phisiogel jest jedynym kremem ktory nie uczula, mnie lagodził zaczerwienienia i przynosi ulge suchej skorze, swietnie nawilza no ale niestety jak wszystkie dobrze nawilzajace kremy moze powodowac zapychanie i nie znikna Ci dzieki niemu zaskórniaki, ale moja dobra rada nie uzywaj innych kremow, wierz mi przeszlam straszliwe odwodnienie skory, potem mialam podraznienia, ktore nie znikaly, non stop czerwona, pieczaca buzia, potem alergia.. WSZYSTKO! Dopiero po 2 tyg. uzywania Phisogelu buzia zaczela czuc ulge, znikly krostki, zaczela robic sie sprezytsa i tak mam juz 2 miesiace uzywajac jedynie tego kremu i emulsji Cetaphil.
Nawet kremy z serii Biodermy, Avene, La Roche Posay itp. itd. niby takie wspaniale, ale mnie draznia, maja w sobie za duzo skladnikow aktywnych! przeczytaj ile chemii w nich jest, co z tego ze producent pisze ze sa "hipoalergiczne"...:/

Teraz rada na Twoje zaskorniki, niestety nawilzajac buzie beda wychodzic co jakis czas, taki typ cery, cos kosztem czegos, ale byla bym za nawilzaniem, nie mozesz stosowac lekow na tradzik bo to Ci spowoduje ponowne zaognienia w postaci alergii czy podraznien...
Wydaje mi sie ze najlepszym wyjsciem byl by Metronidazol, ale w kremie koniecznie, wtedy nie powinien Cie podraznic, przeczytaj rowniez o nim na necie, jest na stany zapalne(napewno pomogl by Ci na Twoja przypadłosc) poza tym leczy wyprysk łojotokowy, grudki i krostki, niestety to moze przepisac tylko lekarz, jest to delikatna masc, wlasciwie lagodzaca.

Pamietaj nawilzaj buzie jest to podstawa by miala ona ochronny płasz lipidowy, który chroni przed wszelkimi toksynami.
mammbeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 17:52   #9
Majka2210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 48
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

Jeżeli nakladasz dużo pudru to daj skórze na jakiś czas odpocząć.Albo idź do apteki i zapytaj jakiejść dobrej farmaceutki.
Majka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 13:31   #10
PorcelainHeart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
GG do PorcelainHeart
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

Być może masz atopowe zapalenie skóry. Po zdjęciach tego nie widzę, ale opisane objawy są podobne.
PorcelainHeart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 16:17   #11
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

No własnie po zdjęciach to pierwsze co sobie pomyślałam, to to że masz AZS. Ja miałam takie same objawy, swędziała mnie skóra, nawet rzez sen się drapałam. No i nawet zakupiłam sobie antybiotyki na uczulenie, które troszkę pomogły ale starsznie mnie wysuszyły. Pani w aptece poleciała mi nieuczulające kosmetyki, które złagodziły swędzenie. do całego ciała jak i na twarz uzwyałam odzywki nanobase, która działa leczniczo. naprawdę skóra mi się zagoiła. Bedę zawsze polecać!
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-19, 21:48   #12
jagienkajag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 23
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

ja też jej uzywam i mo pomogła. wiec chyba coś w tym musi być. No i cena jest przekonująca. Działa jak drogi kosmetyk a kosztuje ok 30 zł.Warto spróbować
jagienkajag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 10:34   #13
martaikuba1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

Choruję na azs od dawna. Pielęgnacja skóry atopowej to bardzo ważna rzecz. Mój dermatolog (sam chorujący na azs) polecił mi produkty Emolium. Wybierz się do apteki - są to produkty bez recepty. Polecam żel do mycia i krem specjalny Emolium - są naprawdę skuteczne.
martaikuba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 13:19   #14
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

Atopowe zapalenie skóry to dość nieprzyjemna dolegliwość dermatologiczna. Do pielęgnacji takiej cery należy stosować wyjątkowo delikatne kosmetyki, które nie podrażnią tak wrażliwej skóry. Jeżeli faktycznie objawami jest swędzenie, i uczucie ściągnięcia twarzy oraz pojawiaja sie drobne pęcherzyki to można z duzym prawdopodobieństwem podejrzewać AZS.
Dlatego też do pielegnacji używaj kosmetyków odbudowujących powłokę hydrolipidową skóry, natomiast do demakijażu lepiej stosować mleczka i śmietanki do skóry wrażliwej niż tradycyjne żele. Oczywiscie nie obejdzie się bez leczenia u dermatologa- odpowiednio dobrane leki złagodzą objawy atopii. Ważne jest unikanie szkodliwych czynników zewnętrznych (silne słońce, wiatr, suche powietrze, detergenty) oraz alergenów takich jak sierść, owoce cytrusowe, oraz niektóre warzywa, w szczegolności pomidory.
I co najwazniejsze, pęcherzyków nie wolno rozdrapywać (chociaż doskonale wiem, że to trudne) ponieważ na powstałych w ten sposób rankach szybko gromadzą sie barkterie oraz grzyby.
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 00:45   #15
jagienkajag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 23
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

Dokąłdnie jest tak jak piszesz Paola28. Skóra z AZS to nie przelewki, trzeba wyjątkowo o nią dbąc i stosowac tylko najdelikatniejsze kosmtyki. Sama borykałam się z takim problemem i przez bardzo długo czas nie umiałam sobie dobrać odpowiednich kosmetyków, bo wszytskie bardzo mnie podrażniały. W aptece pani farmaceutka poleciła mi serię dermokosmetyków. To samo mam co Ty cooper. Nanobas i musze powiedzieć, że odżywka jest swietna. skóra mnie nie swędzi, jest mniej czerwona i nie nie sciągnięta. kosztuje o połowe taniej od Vichy
jagienkajag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 21:26   #16
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

Moja mama dermatolog tez powiedziała, że na azs to tylko najdelikatniejsze i sprawdzone kosmetyki. Jak kupiłyśmy serię dermo (nanobase, keranorm, na pięty i inne takie przesuszone partie ciała i lipobase) to powiedziała, ze działają tak dobrze jak leki i są przy tym bardzo delikatne, wiec zadnego uczulenia nie trzeba się bać. ja w sumie porównuję do Vichy jakością (jakoś tak mi się skojarzyło) tlyko fajnie, bo połowę taniej
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 12:25   #17
sassas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

Hej,

Czytając post założycielki tematu pomyślałam że mam podobnie ale doczytując do końca już tej pewności nie mam.
Bylam u dermatologa przepisala mi emolium i physiogel + olejek z wiesiołka w tabletkach. Twarz mnie nie swedzi i owszem jest nawilzona ale to nawilzenie jest jakby wewnatrz, bo nie czuje po umyciu jak kiedys ze "sciaga mi twarz" ale na zewnatrz sa takie male place wysuszonej skory a pod nimi jeszczxe jakies czerwone kropki. Dzis rano jak wstalam to z przerazeniem stwerdzilam ze nawet z nosa mi schodzi a nigdzie sie nie
opalalalam. NIe wiem od czego to jest. mam jeszcze problem z zatokami
zwykle chorowalam czesto i bralam antybiotyki i skora nie ukrywam byla o niebo lepsza teraz jak sie przeprowadzilam nie mam problemu z choroba zadna oprocz skórnej.;/
MIalam robione badania na allergie-nic nie wykazaly ale ide je powtorzyc teraz 21.05!
Miał ktoś coś podobnego?

Pozdrawiam!
sassas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 19:05   #18
Marsab
Marlena
 
Avatar Marsab
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

Czytając post założycielki tematu pomyślałam że mam podobnie ale doczytując do końca już tej pewności nie mam.
Bylam u dermatologa przepisala mi emolium i physiogel + olejek z wiesiołka w tabletkach. Twarz mnie nie swedzi i owszem jest nawilzona ale to nawilzenie jest jakby wewnatrz, bo nie
Nie wyleczone zatoki powodują stan zapalny skóry, ja mam to samo moje, byłam u 4 dermatologów i one powiedziałyże tojest początek trądziku różowatego, wpisz na google trądzik różowaty zdjęcia a znajdziesz zdjęcia takiej buzi jak twojej, emulsja cetaphil jest w miarę dobra ale bardziej zachwyca mnie płyn micelarny biodermy i krem svr 5, pozdrawiam

Edytowane przez Marsab
Czas edycji: 2010-06-10 o 19:06 Powód: cytowanie
Marsab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 14:31   #19
madzik1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: anglia
Wiadomości: 14
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

dziewczyny sprawdzcie sobie poziom hormonów,ja chodziłam z wągrami i grudkami,kosmetyczka stwierdzila trądzik rózowaty,a jak zrobiłam badania bo zle sie czułam,to wyszło ze mam nadczynność tarczycy a przez to ma sie zaczerwienioną suchą skóre,w dodatku od tego można mieć trądzik,teraz czekam na leczenie...
madzik1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-30, 13:37   #20
paulinka12033
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

Może to wszystko Ci wypala poprzez używanie różnych preparatów, dlatego mogło tak piec.
paulinka12033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 11:34   #21
rogal19890922
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

witam . mam ten sam problem . na początku używałem kremu sterydowego tridrem znacznie pomógł . jest to silna maść wiec nie należy przesadzać lecz po odstawieniu tego leku znacznie się pogorszyło lekarz nic nie uwzględnił zalecił pic wapno i maść borową . powiem pani tak ze pije to już dwa tygodnie i jest poprawa nie jakaś wymarzona ale jest . pozdrawiam ,,,
rogal19890922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 23:48   #22
malawiewiorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 34
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

witam
u mnie ostatnio pojawiły się podobne objawy, tzn. na policzkach i w kącikach oczu pojawiły mi się małe grudki (są podobne do krostek, ale to nie wygląda mi na trądzik). Są lekko zaczerwienione. Skóra mnie nie piecze- staram się ją dobrze nawilżyć odkąd zauważyłam wysyp tych krostek na buzi. Nie wiem co to jest. Nie miałam z tym wcześniej do czynienia.
malawiewiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 05:56   #23
Margolcia2
Raczkowanie
 
Avatar Margolcia2
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 86
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

uculenie na pieczywo?chyba to mam po przewertowaniu wielu stron.swedzi mnie fasada,ze wytrzymac nie moge.aha i paracetamol lykalam ostatnio-dzialanie uboczne?
Margolcia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 10:03   #24
Mariucha007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Dot.: Problem ze skórą twarzy Może ktoś pomoże

Pomożesz?? Już od wielu lat mam takie coś w okolicach brwi zarostu i policzki....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG2942.jpg (65,3 KB, 12 załadowań)
Mariucha007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-30 11:03:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.