Nasze książkowe grzechy ;) - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-07, 22:05   #2941
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość
Dziubuś* zmartwychwstał!!!!



* Dziubuś to mój laptop
całę szczęście jak bym się zapłakała gdyby moje maleństwo wyzionęło ducha
Cytat:
Napisane przez kolmanka Pokaż wiadomość
Hehe mój nie ma imienia Koniecznie powinnaś sprawić sobie nową książkę , przecież zszargane nerwy trzeba czymś ukoić
offtopowo -Kolmanko, widziałaś może? http://film.gery.pl/news--431--quotq...39egoquot.html ja mam zamiar sobie sprawić
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 11:06   #2942
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Sprawdzilam,rzeczywiscie nie jest tam kolorowo

Mariah super,że udało się uratować laptopa

Mój lapek też nie ma imienia,ale jeszcze (mam go od grudnia).Powróciłam w końcu z zagramanicy gdzie szybko wyczerpał mi się zapas książek do czytania.Dotarłam do domu i nie wiem na co się teraz zdecydować do czytania
Trochę tam przesadzili z tymi zarobkami itp Właściwie praca nie jest ciężka - ja roznoszę przez cały dzień książki, w międzyczasie stoję na kasie godzinkę, góra półtorej (zależy ile osób jest tego dnia w pracy). Można sobie wypożyczać książki na tydzień 2 sztuki Zarobki średnie - pracuję na 3/4 etatu i podst. na rękę mam 900, ale udaje się wyciągnąć z premiami do 1300 na rękę. Jak dla mnie - zaocznej studentki mieszkającej z rodzicami to wystarcza Mam świetny zespół na swoim dziale, wszyscy mili, pomagamy sobie w szukaniu książek Ale z ludźmi to nigdy nie wiadomo jak się trafi... ogólnie jest jak dla mnie ok, ale na 2 roku studiów chciałabym sie zaczepić gdzieś w zawodzie
Wybaczcie za mały ot
__________________
nakarm psa
klikaj codziennie! www.pustamiska.pl
Go vege!


kosmetyki
książki
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 12:14   #2943
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez budyniek90 Pokaż wiadomość
Trochę tam przesadzili z tymi zarobkami itp Właściwie praca nie jest ciężka - ja roznoszę przez cały dzień książki, w międzyczasie stoję na kasie godzinkę, góra półtorej (zależy ile osób jest tego dnia w pracy). Można sobie wypożyczać książki na tydzień 2 sztuki Zarobki średnie - pracuję na 3/4 etatu i podst. na rękę mam 900, ale udaje się wyciągnąć z premiami do 1300 na rękę. Jak dla mnie - zaocznej studentki mieszkającej z rodzicami to wystarcza Mam świetny zespół na swoim dziale, wszyscy mili, pomagamy sobie w szukaniu książek Ale z ludźmi to nigdy nie wiadomo jak się trafi... ogólnie jest jak dla mnie ok, ale na 2 roku studiów chciałabym sie zaczepić gdzieś w zawodzie
Wybaczcie za mały ot
Tak się zastanawiam...
Bo rozumiem, że pracownicy Empiku wypożyczają sobie książki stojące na półce i przeznaczone do sprzedaży? A po przeczytaniu odkładają je na półkę i one są sprzedawane po normalnej cenie, tak? To trochę nie fair, bo są osoby, które czytaja książkę i śladów tego czytania nie widać a są takie, które np. mocno odginają kartki etc. i pół biedy jeśli kupię potem taką książkę dla siebie ale jeśli miałabym wydać dajmy na to 49,90 na książkę, którą chciałabym dać komuś w prezencie i miałaby ona oznaki używania to trochę bym się wkurzyła
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 12:59   #2944
Arribeth
Zadomowienie
 
Avatar Arribeth
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 056
GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam...
Bo rozumiem, że pracownicy Empiku wypożyczają sobie książki stojące na półce i przeznaczone do sprzedaży? A po przeczytaniu odkładają je na półkę i one są sprzedawane po normalnej cenie, tak? To trochę nie fair, bo są osoby, które czytaja książkę i śladów tego czytania nie widać a są takie, które np. mocno odginają kartki etc. i pół biedy jeśli kupię potem taką książkę dla siebie ale jeśli miałabym wydać dajmy na to 49,90 na książkę, którą chciałabym dać komuś w prezencie i miałaby ona oznaki używania to trochę bym się wkurzyła

Mnie też się ten proceder nie podoba ale nie tylko Empik tak robi. Moja znajoma pracowała w największej w naszym mieście księgarni i również wypożyczała książki do domu. Teraz jest związana z księgarnią uniwersytecką i to samo - co miesiąc stosik pachnących farbą nowości do czytania. Ona akurat czyta tak, że tego czytania po książce nie widać, ale księgarnia to nie biblioteka
Moim zdaniem większym zagrożeniem dla książek w Empiku są czytający na miejscu klienci Niejednokrotnie szukałam egzemplarza jakiejś chodliwej pozycji który wyglądałby po prostu porządnie, jeśli już nieskazitelnie.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"





Arribeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 13:32   #2945
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

u mnie w jednym z empików ciężko znaleźć książkę która by nie była po przejściach strasznie zakurzone, nieraz pozaginane okładki/kartki, ślady po paluchach. nie jest to empik w którym są kanapy i raczej ludzie przeglądają a nie czytają.

do tego wiem, że pracownicy pożyczają nie tylko dla siebie ale dla znajomych i rodziny.
sama kiedyś czytałam taką pożyczoną z empiku książkę, a nie mam tam żadnego znajomego, więc widać, jak daleko taka książka potrafi zawędrować

raz też mi się zdarzyło że dostałam w paczce książkę która wyglądała na używaną, nieznacznie, ale jednak . mi wygląd książki aż tak nie przeszkadza ale skoro płacę za nową to powinnam dostać nową, jakbym chciała używaną to bym poszła do antykwariatu.

a tak w ogóle jeśli chodzi o zniszczenia to denerwuje mnie najbardziej jak ludzie (w moich książkach, bo czyjeś mnie nie obchodzą) otwierają książkę tak szeroko że widać potem załamania na grzbiecie. grr.
kiedyś koleżanka się ze mnie śmiała że ja chyba nie czytam tych książek bo nie ma śladu na grzbietach toż to chyba trzeba być upośledzonym żeby musieć książkę tak otwierać, jakby normalnie nie było liter widać :P
owszem, są takie wydania, na przykład kieszonkowe, o małym formacie, dużej objętości i małym marginesie wewnętrznym, że ciężko się czyta ale większości książek nie trzeba tak masakrować przy czytaniu
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild

Edytowane przez marchewkowe pole
Czas edycji: 2010-01-08 o 13:48
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 13:43   #2946
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Nie tylko Empik tak robi. W Matrasie pracownicy też mogą sobie wypożyczać książki. Uważam, że takie księgarnie powinny udzielić pracownikom po prostu sporej obniżki na jakąś ilość książek. Z empikiem nie miałam takiej wpadki (bardzo rzadko tam kupuję, jak już to książki po angielsku), ale na allegro się zdarzało Książka niby nowa, ale czytana. Stan idealny, ale można rozpoznać, że ktoś już się nią zajmował
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 13:48   #2947
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Nie miałam pojęcia o takim procederze w księgarniach,ale rzeczywiście mocno nie fajnie robią
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-08, 17:34   #2948
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Wróciłam z Matrasu z paczką z dobraksiazka.net, nadawcą jest główny magazyn firmy Matras . Przy okazji kupiłam dwie inne. Jak widzę korzystną cenę, to nie mogę się powstrzymać. Dołączam zdjęcie
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 18:51   #2949
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Jako pracownik empiku mogę powiedzieć, że kiedy oddaje się książkę pożyczoną na 7 dni, to oglądają ją kierownik działu, osoba która ma dyżur i ochroniarz. Jeżeli nosi ślady użytkowania, to pracownik musi za nią zapłacić. To samo ma się do płyt z filmami.

Ze swojego doświadczenia muszę też przyznać, że najwięcej niszczą sami klienci (bez obrazy dla nikogo, ale to co niektórzy wyprawiają to się w głowie nie mieści). Szczególnie przy niedbałym odkładaniu książek na półki (zaginanie rogów, niszczenie obwolut), oraz przy czytaniu na sofach (zaginanie książki na pół).

A pożyczanie wynika głównie z tego, że od pracowników wymaga się wiedzy na temat jak największej ilości książek, więc nie wyborażam sobie, że miałabym je wszystkie kupować, żeby potem opowiadać o nich klientom. Pracując w kinie też mogę oglądać filmy za darmo. I to właśnie temu wybrałam takie, a nie inne prace

Edytowane przez wesna
Czas edycji: 2010-01-08 o 18:57
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 04:57   #2950
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

bravvurka gratuluję książek

Czekam na moją nagrodę z bluszcza i się doczekać nie mogę. Już miesiąc mija odkąd dostałam powiadomienie a książki nie ma
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 10:49   #2951
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
bravvurka gratuluję książek

Czekam na moją nagrodę z bluszcza i się doczekać nie mogę. Już miesiąc mija odkąd dostałam powiadomienie a książki nie ma
Jeśli dobrze pamiętam, to ja dostawałam swoje w ciągu mniej więcej 2-3 tygodni od powiadomienia ale pamiętaj o niedawnym okresie świątecznym, który spowolnił pracę poczty. Ja jak wysłałam przed świętami polecony priorytet to do adresata doszło po miesiącu
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 17:55   #2952
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Jako pracownik empiku mogę powiedzieć, że kiedy oddaje się książkę pożyczoną na 7 dni, to oglądają ją kierownik działu, osoba która ma dyżur i ochroniarz. Jeżeli nosi ślady użytkowania, to pracownik musi za nią zapłacić. To samo ma się do płyt z filmami.

Ze swojego doświadczenia muszę też przyznać, że najwięcej niszczą sami klienci (bez obrazy dla nikogo, ale to co niektórzy wyprawiają to się w głowie nie mieści). Szczególnie przy niedbałym odkładaniu książek na półki (zaginanie rogów, niszczenie obwolut), oraz przy czytaniu na sofach (zaginanie książki na pół).

A pożyczanie wynika głównie z tego, że od pracowników wymaga się wiedzy na temat jak największej ilości książek, więc nie wyborażam sobie, że miałabym je wszystkie kupować, żeby potem opowiadać o nich klientom. Pracując w kinie też mogę oglądać filmy za darmo. I to właśnie temu wybrałam takie, a nie inne prace
Z tą wypowiedzią zgodzę się w 100%
Ja sama wypożyczyłam w ciągu 4 miesięcy pracy 3 książki. Czytanie tych wypożyczonych z pracy mnie denerwuje - boję się, że coś zniszczę, zagniotę itp. Swoje lub stare biblioteczne czytam przy jedzeniu, w czasie kąpieli i w ogóle wszędzie, a te z pracy tylko z czystymi rękami, na siedząco
A niektórzy klienci doprowadzają mnie do szału - pare dni temu znalazłam książkę z odciśniętą podeszwą na białej okładce, rozerwany komiks... Książkę przerwaną na pół


I już sama nie wiem co czytać - nowości czy klasyki, których jeszcze nie czytałam...
__________________
nakarm psa
klikaj codziennie! www.pustamiska.pl
Go vege!


kosmetyki
książki

Edytowane przez budyniek90
Czas edycji: 2010-01-09 o 17:56
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 21:26   #2953
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

to może i ja się wypowiem. O tym, że pracownicy wypożyczają dowiedziałam się dopiero tutaj. Na początku trochę to mnie oburzyło, jednak po przemyśleniu, faktycznie oni dbają o książki, bo muszą je oddać, a szefostwo sprawdza ich stan. Klient czytający jest anonimowy, z niego nie ściągnie się gotówki. Denerwuje mnie, że zamawiając w empiku dostaję używaną książkę. Na półkach stoją też egzemplarze niczym "psu z gardła wyjęte". Moim zdaniem książki w empikach powinny być foliowane, a np 2-3 egzemplarze przeznaczone do czytania. Coś jak próbka kosmetyku w sklepie. Nie mogę pojąć czemu ktoś, kto widzi, że jakaś książka była już czytana bierze zupełnie nową sztukę i ją niszczy...
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 22:13   #2954
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Tak samo jak nie chciałbym kupić używanej sukienki, bo nie lubię nosić po kimś ubrać, równie mocno preferuję bycie pierwszą czytająca dany tytuł i jakbym odkryła, ze ktoś go przede mną kartkował i zostawił po tym widoczne ślady poszłaby tą książkę zwrócić.

Dla mnie powinno być tak jak chociażby w Gatcie, ekspedientki maja tam nosić ich rajstopy i ubrania więc dostają co miesiąc za darmo 4 pary rajstop i jeden ciuch (koszulkę, golf itd.) księgarnie mogły dawać pracownikom nowości albo zaoferować upust.

Jak przeczytałam tutaj o tym procederze wypożyczania książek przez pracowników to odechciało mi się u nich kupować. jakbym chciała być używaną pozycję poszłabym do antykwariatu, zresztą nie które tytuł są tam czasem w lepszym stanie niż te na pólkach w Empiku.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 22:25   #2955
theoneandonly
Wtajemniczenie
 
Avatar theoneandonly
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 275
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Też pierwszo słyszę o tym procederze.
Widać, że są jednak duże plusy pracowania np w takim Empiku.
Ale dobrze wiedzieć-zawsze jakaś ciekawostka.
theoneandonly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 00:23   #2956
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Tak samo jak nie chciałbym kupić używanej sukienki, bo nie lubię nosić po kimś ubrać, równie mocno preferuję bycie pierwszą czytająca dany tytuł i jakbym odkryła, ze ktoś go przede mną kartkował i zostawił po tym widoczne ślady poszłaby tą książkę zwrócić.

Dla mnie powinno być tak jak chociażby w Gatcie, ekspedientki maja tam nosić ich rajstopy i ubrania więc dostają co miesiąc za darmo 4 pary rajstop i jeden ciuch (koszulkę, golf itd.) księgarnie mogły dawać pracownikom nowości albo zaoferować upust.

Jak przeczytałam tutaj o tym procederze wypożyczania książek przez pracowników to odechciało mi się u nich kupować. jakbym chciała być używaną pozycję poszłabym do antykwariatu, zresztą nie które tytuł są tam czasem w lepszym stanie niż te na pólkach w Empiku.
Książki w księgarniach typu empik, matras, etc zawsze będą przekartkowane przez klientów. Pozostawianie śladów na książkach, to nie wina tych księgarni, ale niechlujnych klientów, którzy mają w nosie, że takiej pomiętej, zabrudzonej, i pozaginanej książki nikt nie kupi, choćby ze względów estetycznych. Tak, jak napisała koleżanka wyżej: klient jest anonimowy, a nasza ingerencja w książkę zawsze sprawdzana. Jako pracownicy nie mamy żadnego wpływu na to, co klienci robią z książkami.


Empik zatrudnia ponad 2 tys ludzi. Już to widzę jak hojnie obdziela każdego co miesiąc 4 książkami i może jeszcze grą na PC. Rabaty są, ale tak niskie, że oszczędzę firmie wstydu i nie napiszę ile wynoszą.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 06:30   #2957
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze pamiętam, to ja dostawałam swoje w ciągu mniej więcej 2-3 tygodni od powiadomienia ale pamiętaj o niedawnym okresie świątecznym, który spowolnił pracę poczty. Ja jak wysłałam przed świętami polecony priorytet to do adresata doszło po miesiącu
Właśnie z powodu opóźnień przez Święta nie tracę jeszcze nadziei, że książkę przyślą. Ale jak się w tym tygodniu nie pojawi to chyba nic z tego.

Jestem zdziwiona, że pracownicy mogą wypożyczać książki, nie wiedziałam o tym wcześniej. Bardzo rzadko kupuje książki w stacjonarnych księgarniach, ale zawsze zwracam uwagę czy jest w dobrym stanie. Szkoda, że klienci nie szanują książek, potem takiego pozaginanego, zniszczonego egzemplarza nikt już nie kupi.
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 08:16   #2958
kolmanka
Wtajemniczenie
 
Avatar kolmanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
to może i ja się wypowiem. O tym, że pracownicy wypożyczają dowiedziałam się dopiero tutaj. Na początku trochę to mnie oburzyło, jednak po przemyśleniu, faktycznie oni dbają o książki, bo muszą je oddać, a szefostwo sprawdza ich stan. Klient czytający jest anonimowy, z niego nie ściągnie się gotówki. Denerwuje mnie, że zamawiając w empiku dostaję używaną książkę. Na półkach stoją też egzemplarze niczym "psu z gardła wyjęte". Moim zdaniem książki w empikach powinny być foliowane, a np 2-3 egzemplarze przeznaczone do czytania. Coś jak próbka kosmetyku w sklepie. Nie mogę pojąć czemu ktoś, kto widzi, że jakaś książka była już czytana bierze zupełnie nową sztukę i ją niszczy...
racja! bardzo dobry pomysł, aby książki były zafoliowane a reszta przeznaczona do przeglądania. Ostatnio zamówiłam w Empiku jedną książkę i dostarczono mi ją w folii, mimo ,że w księgarni nie są zapakowane.
Również zaczynam się zastanawiać nad kupowaniem w antykwariatach, w których chodliwe tytuły dostanie się już za 50% ceny podstawowej
Mam troche stosików do wrzucenia, ale niestety nie mam czym zrobić zdjęcie, bo szanowna rodzicielka zepsuła mi ładowarkę do baterii Przybyło mi z 17 pozycji plus jedna dla Tżta
__________________
My sweet prince...you are the one

Studentka medycyny
molekularnej

Maniaaa wizazowaniaaa

Blog Kolmanki
kolmanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 08:35   #2959
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Książki w księgarniach typu empik, matras, etc zawsze będą przekartkowane przez klientów. Pozostawianie śladów na książkach, to nie wina tych księgarni, ale niechlujnych klientów, którzy mają w nosie, że takiej pomiętej, zabrudzonej, i pozaginanej książki nikt nie kupi, choćby ze względów estetycznych. Tak, jak napisała koleżanka wyżej: klient jest anonimowy, a nasza ingerencja w książkę zawsze sprawdzana. Jako pracownicy nie mamy żadnego wpływu na to, co klienci robią z książkami.


Empik zatrudnia ponad 2 tys ludzi. Już to widzę jak hojnie obdziela każdego co miesiąc 4 książkami i może jeszcze grą na PC. Rabaty są, ale tak niskie, że oszczędzę firmie wstydu i nie napiszę ile wynoszą.
Z punktu widzenia osoby, która bardzo ostrożnie ogląda książkę przed kupieniem czytając tylko i wyłącznie opis z tyłu okładki, a treść już po jej zakupie w domu, oczekuje od innych takiego samego szacunku do w końcu nie swoich rzeczy. Tak samo sprawa wygląda w sklepach odzieżowych gdzie czasem wiszą na wieszakach podniszczone, brudne ubrania moim zdaniem powinni takie sztuki odsyłać do outletów. Nie po to kupuje się coś nowego, żeby musieć to od razu naprawiać.

Czy te 2 tysiące osób to sami sprzedawcy, bo tylko osobom bezpośrednio stykającym się z klientem zapewniłabym darmowe książki. Od czterech czy trzech tytułów w miesiącu by nie zbiednieli, w niektórych sklepach odzieżowych dostaje się wysokie zniżki albo darmowe ubrania warte wiećej niż omawiane książki zwłaszcza, że ich nie kosztują one przecież tyle ile wynosi cena dla klientów.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-10, 09:37   #2960
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
to może i ja się wypowiem. O tym, że pracownicy wypożyczają dowiedziałam się dopiero tutaj. Na początku trochę to mnie oburzyło, jednak po przemyśleniu, faktycznie oni dbają o książki, bo muszą je oddać, a szefostwo sprawdza ich stan. Klient czytający jest anonimowy, z niego nie ściągnie się gotówki. Denerwuje mnie, że zamawiając w empiku dostaję używaną książkę. Na półkach stoją też egzemplarze niczym "psu z gardła wyjęte". Moim zdaniem książki w empikach powinny być foliowane, a np 2-3 egzemplarze przeznaczone do czytania. Coś jak próbka kosmetyku w sklepie. Nie mogę pojąć czemu ktoś, kto widzi, że jakaś książka była już czytana bierze zupełnie nową sztukę i ją niszczy...
Zgadzam się z Tobą

Kiedyś coś słyszałam, że w różnych sieciach pracownicy mogą wypożyczać sobie przedmioty do domu.
Nie lubię jak książka jest przybrudzona (zawsze sprawdzam brzegi książki czy są czyste - jak nie to gumka w ruch ) Niektórym mogą nie przeszkadzać ślady użycia, ale skoro kupuję nową książkę to chcę żeby tak wyglądała i taka była.
Klient który zniszczy książkę powinien od razy za nią zapłacić albo sklep obniżyć cenę. W końcu i tak ktoś ją kupi.

Kolmanka - czekam na zdjęcie
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 12:16   #2961
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

chyba się skuszę na trylogię Millenium
zaraz wejdę na znak i kdc i może coś dorzucę
ach, tylko szkoda że wraz z zachcankami kasy nie przybywa
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 12:41   #2962
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Z punktu widzenia osoby, która bardzo ostrożnie ogląda książkę przed kupieniem czytając tylko i wyłącznie opis z tyłu okładki, a treść już po jej zakupie w domu, oczekuje od innych takiego samego szacunku do w końcu nie swoich rzeczy.
No i bardzo dobrze, że są klienci tacy jak Ty. Jednak jest i grupa, która ma w nosie to, w jakim stanie zostawi towar po obejrzeniu, i co mamy z nimi zrobić?

Przykład: najnowszy album ze zdjęciami Jacksona: pozłacane literki, czarna, stylowa obwoluta (dość delikatna). Rozfoliowaliśmy jeden, "na pokaz", a reszte pozostawiliśmy w folii. Po 3 dniach rozwoliowane było dodatkowe 7 (oczywiście, że nie przez pracowników!), już nie nadawały się do sprzedaży.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
Klient który zniszczy książkę powinien od razy za nią zapłacić albo sklep obniżyć cenę. W końcu i tak ktoś ją kupi.
Powinien.. ale jak to na nim wymusisz? Musiałabyś go złapać "na gorącym uczynku", a to raczej niemożliwe w tak wielkich ksiegarniach.

Jeżeli podejdziesz ze zniszczoną książką do sprzedawcy, to jest w stanie wynegocjować dla Ciebie rabat u kierownika, który ma dyżur danego dnia.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 13:13   #2963
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
No i bardzo dobrze, że są klienci tacy jak Ty. Jednak jest i grupa, która ma w nosie to, w jakim stanie zostawi towar po obejrzeniu, i co mamy z nimi zrobić?

Przykład: najnowszy album ze zdjęciami Jacksona: pozłacane literki, czarna, stylowa obwoluta (dość delikatna). Rozfoliowaliśmy jeden, "na pokaz", a reszte pozostawiliśmy w folii. Po 3 dniach rozwoliowane było dodatkowe 7 (oczywiście, że nie przez pracowników!), już nie nadawały się do sprzedaży.

Powinien.. ale jak to na nim wymusisz? Musiałabyś go złapać "na gorącym uczynku", a to raczej niemożliwe w tak wielkich ksiegarniach.

Jeżeli podejdziesz ze zniszczoną książką do sprzedawcy, to jest w stanie wynegocjować dla Ciebie rabat u kierownika, który ma dyżur danego dnia.
Nie rozumiem ludzi, którzy niszczą książki w księgarni. Ja je traktuję tak jak własne, czyli z najwyższym szacunkiem

A co do rabatu, nie wiesz może, jak duży on może być?
Kiedyś w matrasie kupowałam książkę do angielskiego, był ostatni egzemplarz, ale strasznie brudny. Zależało mi na nim, więc zapytałam się, jaką obniżkę mi zaproponują, skoro towar wygląda jak wygląda. Pani mi na to, że 5%. Miałam kartę rabatową na kolejne 5%, ale po jej pokazaniu usłyszałam, że obniżka i tak będzie tylko 5%. Podziękowałam i wyszłam.
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 13:18   #2964
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
A co do rabatu, nie wiesz może, jak duży on może być?
Narazie spotkałam się z rabatami 5% i 10%, w zależności od stopnia zniszczenia.

Edytowane przez wesna
Czas edycji: 2010-01-10 o 13:20
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 14:03   #2965
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Przepraszam,że Wam tak wchodzę w dyskusję ale chciałam tylko podziękować magrat16 za jej stronkę o książkach....
Właśnie poszukiwałam recenzji Mariny Carlosa Ruiz Zafon i już znalazłam
i wiem co będę czytać za niedługo i parę innch pozycji zapewne też....
stronka leci do ulubionych, dzięki
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 14:25   #2966
Luth
Raczkowanie
 
Avatar Luth
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 169
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Ja mam ogromny problem - pracuje w księgarni, więc znam wszystkie nowinki. Ostatnio strasznie dużo tych książek kupuję - Gringo wśród dzikich plemion (świetna!! ), wszystkie Jacka Piekary, troszkę Stephen'a King'a i inne...
a tak przy okazji - polecam książeczkę 'Wszystko, co mężczyźni wiedzą o kobietach?'. Mówię -zwali Was z nóg xD oszołomiła mnie ta prostolinijność i bogactwo słów a także niezwykłe poświęcenie się temu tematowi...

Opis książki: Wszystko co mężczyźni wiedzą o kobietach

Znany, amerykański psycholog Alan Lowell Francis opierając się na wieloletnich badaniach i sondażach przeprowadzonych wśród tysięcy mężczyzn stara się odpowiedzieć na pytanie, co wiedzą oni o: przyjażni z kobietami, budowaniu intymnej więzi, zaspokajaniu seksualnych potrzeb partnerki, emocjonalnym zaangażowaniu, pielęgnowaniu uczuć.

W swojej pracy szczerze i wnikliwie przedstawia stan wiedzy mężczyzn o najbardziej skomplikowanej ze wszystkich istot - kobiecie.

Edytowane przez Luth
Czas edycji: 2010-01-10 o 14:27
Luth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 14:58   #2967
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Powinien.. ale jak to na nim wymusisz? Musiałabyś go złapać "na gorącym uczynku", a to raczej niemożliwe w tak wielkich ksiegarniach.

Jeżeli podejdziesz ze zniszczoną książką do sprzedawcy, to jest w stanie wynegocjować dla Ciebie rabat u kierownika, który ma dyżur danego dnia.
Właśnie o to chodzi, że by złapać na gorącym uczynku, ale... wiadomo jak jest. Tylu ludzi się przewija przez cały dzień, że trudno wyłapać kto co zrobił z daną książką.
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 15:26   #2968
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Hej
Doszedł do was juz nowy katalog z KKKK? Bo na stronie jest jeszcze stary. A chciałabym sobie coś zamówić, czteromiesięczny odwyk mi minął i muszę zaszaleć
__________________
2013
49
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 15:38   #2969
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
Hej
Doszedł do was juz nowy katalog z KKKK? Bo na stronie jest jeszcze stary. A chciałabym sobie coś zamówić, czteromiesięczny odwyk mi minął i muszę zaszaleć
Wczoraj mi się przypomniało, że nie mam jeszcze ich nowego katalogu i zdziwiłam się, że na stronie jest jeszcze stary. Może mają jakieś opóźnienia albo inwentaryzację? (ale o tym drugim to by chyba poinformowali...)
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 16:23   #2970
OliFka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez kolmanka Pokaż wiadomość
Może w końcu choroba mnie zmobilizuje do nadrobienia zaległości w nauce, posprzatania itp, bo jak tylko wróciłam po nowym roku na uczelnie, to wychodziłam rankiem a wracałam wieczorem
Rany skąd ja to znam - wychodzę o 7, wracam po 20, też jakaś choroba by się przydała. Ale marne szanse na nią, bo szprycuję się witaminami, i oprócz przewlekłego zmęczenia nic mi nie dolega

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;1629876 9]A ja czekam na zamówienie z KDC, miało być wysłane 4.01, zostało wysłane 5.01, mamy 6.01, a kuriera nie było. A jak wpisuję na stronie DPD rzekomy nr paczki to wyskakuje, że jest nieprawidłowy...[/QUOTE]

Też tak mi wyskakiwało, ale przewinęłam stronę nieco w dół, to była taka tabelka z namiarami na moją paczkę.
W każdym razie "Kobietę" odebrałam z kiosku 7.01.

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
Nie tylko Empik tak robi. W Matrasie pracownicy też mogą sobie wypożyczać książki. Uważam, że takie księgarnie powinny udzielić pracownikom po prostu sporej obniżki na jakąś ilość książek.
Ale obniżki również mają... Byłyam kiedyś w Empiku na rozmowie w sprawie pracy, co prawda nie wspólpraca nie zaowocowała, ale dowiedziałam się tego i owego

A mój TŻ powiedział że powinnam przestać kupować książki bo to takie "nieprzyszłościowe".. . że jak tylko czytniki ebooków zrobią się bardziej popularne to on natychmiast kupuje i odpuszcza sobie wersje papierowe... a Wy co myślicie? Pewnie mimo całej miłości do tradycyjnych wydań i tak trzeba będzie się kiedyś przystosować...
__________________
I don't care if it hurts
I wanna have control
I want a perfect body
I want a perfect soul..

...this life is more ordinary
OliFka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.