Rozwiązanie umowy - Era - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-06, 17:23   #1
Flames
Zakorzenienie
 
Avatar Flames
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 804

Rozwiązanie umowy - Era


Witam

W grudniu skończyła mi się umowa na telefon w abonamencie. Chcę rozwiązać umowę. Dowiedziałam się, że muszę napisać wniosek w tej sprawie. Zastanawiam się czy dostanę taki wniosek w salonie Ery? Mają jakieś specjalne pismo? Czy wystarczy, że napiszę takie pismo sama na komputerze? W necie są takie wnioski, ale żeby je pobrać trzeba wysłać smsa za 10 zł... Mogę to zrobić, ale chciałabym się dowiedzieć czy dostanę coś takiego w salonie..
Flames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 17:31   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Rozwiązanie umowy - Era

Cytat:
Napisane przez Flames Pokaż wiadomość
Witam

W grudniu skończyła mi się umowa na telefon w abonamencie. Chcę rozwiązać umowę. Dowiedziałam się, że muszę napisać wniosek w tej sprawie. Zastanawiam się czy dostanę taki wniosek w salonie Ery? Mają jakieś specjalne pismo? Czy wystarczy, że napiszę takie pismo sama na komputerze? W necie są takie wnioski, ale żeby je pobrać trzeba wysłać smsa za 10 zł... Mogę to zrobić, ale chciałabym się dowiedzieć czy dostanę coś takiego w salonie..
Zadzwoń do salonu i zapytaj
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 17:38   #3
misialinka
Raczkowanie
 
Avatar misialinka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 177
GG do misialinka
Dot.: Rozwiązanie umowy - Era

Nie chcę cię martwić, ale mojej mamie w salonie powiedziano, że taki wniosek trzeba złożyć na miesiąc przed upływem terminu ważności umowy. Ona chciała to zrobić tydzień przed, ale było już za późno. Dlatego najlepiej dokładnie przejrzyj umowę.
__________________
Jestem piasku ziarenkiem w klepsydrze
zagubioną łódeczką wśrod raf
kroplą deszczu
trzciną myślącą wśrod traw
...ale jestem!
misialinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 17:49   #4
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Rozwiązanie umowy - Era

Hmm, ja rozwiązywałam umowę na blueconnect z ery w grudniu, a była do 28 grudnia, i za styczen juz nie placę, więc to o 30 dniach jest chyba przesadzone

Idź do salonu ery z dowodem, powiedz że chcesz rozwiązać umowę, sprzedawca wypełni i wydrukuje Ci wniosek z Twoimi danymi
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 17:50   #5
AgattkaM
Zadomowienie
 
Avatar AgattkaM
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Neverwhere
Wiadomości: 1 283
Dot.: Rozwiązanie umowy - Era

we wszystkich umowach, Ery, Plusa, Orange, ubezpieczeń samochodów, domów itp jest miesięczny okres wypowiedzenia umowy. najpewniej nie będziesz mogła jej rozwiązać bez kosztów. wszystko jest w umowie, którą należy czytać dokładnie
__________________
"To, że zwierzę jest duże, nie oznacza, że nie potrzebuje czułości. Jakkolwiek duży Tygrys się wydaje, potrzebuje tyle czułości, ile Maleństwo."

on Tygrys, ja Maleństwo
AgattkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 18:00   #6
Flames
Zakorzenienie
 
Avatar Flames
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 804
Dot.: Rozwiązanie umowy - Era

Dziękuję, rozumiem. W mojej umowie nie ma żadnego regulaminu, dlatego pytam. Chciałam się tylko upewnić czy dostanę ten wniosek w salonie, bo telefon jest na moją mamę, tak więc ona musi się tam stawić i nie chciałabym, żeby musiała tam chodzić kilka razy w razie czego.
Flames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 18:07   #7
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Rozwiązanie umowy - Era

Cytat:
Napisane przez AgattkaM Pokaż wiadomość
we wszystkich umowach, Ery, Plusa, Orange, ubezpieczeń samochodów, domów itp jest miesięczny okres wypowiedzenia umowy. najpewniej nie będziesz mogła jej rozwiązać bez kosztów. wszystko jest w umowie, którą należy czytać dokładnie
YYY to dlaczego mi pozwolili wymówić od razu? Umowa byla do 28 grudnia, a ja wymawiałam jakoś 20

Najlepiej to zadzwoń do BOA, ja dzwoniłam i się dowiedziałam że można posłać faksem, pocztą, lub wypełnić wniosek w salonie
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-06, 18:19   #8
revontulet_
Zadomowienie
 
Avatar revontulet_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 117
GG do revontulet_
Dot.: Rozwiązanie umowy - Era

Miałam abonament w Erze i działa to tak:

Jeśli chcesz zrezygnować z usług wraz z końcem umowy, to 30 dni przed tą datą należy wysłać wniosek. Ja pisałam własnoręcznie(!), własnymi słowami. (Coś w stylu "z dniem tym i tym rezygnuję z usług..." - o treść możesz spytać w salonie)

Jeśli nie zrobisz tego 30 dni przed końcem umowy, zostanie ona przedłużona na czas nieokreślony. (Wszelkie taryfy pozostaną bez zmian, na tych samych warunkach). Wtedy możesz zrezygnować z niej w każdym terminie!! Bez żadnych opłat!!

Ewentualnie możesz iść do salonu i przedłużyć tę samą umowę lub zmienić ofertę na korzystniejszą
__________________






Edytowane przez revontulet_
Czas edycji: 2009-01-06 o 18:21
revontulet_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 18:22   #9
AgattkaM
Zadomowienie
 
Avatar AgattkaM
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Neverwhere
Wiadomości: 1 283
Dot.: Rozwiązanie umowy - Era

może zrobili wyjątek nie wiem, może zależy od salonu, albo że to internet jednak wszedzie w umowach na telefoniczny abonament jest wypowiedzenie 30-sto dniowe
__________________
"To, że zwierzę jest duże, nie oznacza, że nie potrzebuje czułości. Jakkolwiek duży Tygrys się wydaje, potrzebuje tyle czułości, ile Maleństwo."

on Tygrys, ja Maleństwo
AgattkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 18:40   #10
MoTyleKsw
Zakorzenienie
 
Avatar MoTyleKsw
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie ;)
Wiadomości: 4 729
Dot.: Rozwiązanie umowy - Era

Na bank jest 30 dni. gdy stara umowa wygasza a właściciel telefonu nie zgłosił, ze chce przedłużyć, lub rozwiązać umowa automatycznie przedłużona jest na rok czasu.
__________________
Nasza Miłość - Matylda
11.05.2013

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpre6ydpfblirzx.png

Jestem W Niebie.

Kocham Was




MoTyleKsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 19:15   #11
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Rozwiązanie umowy - Era

Ja zrobiłam tak jak Elliannia. Umowa kończyła się w czerwcu (dnia ok.20), na początku miesiąca przyszłam zgłosić wypowiedzenie i z dniem terminowego wygaśnięcia umowy pożegnałam się z ich usługami. Bez żadnych dodatkowych opłat.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-06, 19:19   #12
misialinka
Raczkowanie
 
Avatar misialinka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 177
GG do misialinka
Dot.: Rozwiązanie umowy - Era

Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
YYY to dlaczego mi pozwolili wymówić od razu? Umowa byla do 28 grudnia, a ja wymawiałam jakoś 20

Najlepiej to zadzwoń do BOA, ja dzwoniłam i się dowiedziałam że można posłać faksem, pocztą, lub wypełnić wniosek w salonie


Nie czytałam umowy, wiem tylko to, co powiedziano mojej mamie. A powiedziano, że jeśli nie złożyła wniosku na 30 dni przed końcem umowy, to teraz ma 2 wyjścia - 1. zmienić sobie na taką taryfę jaka jej odpowiada i wymienić telefon lub 2. zerwać umową ponosząc wszelkie koszty (nie wiem ile by one wyniosły). Mama zdecydowała się przedłużyć.
__________________
Jestem piasku ziarenkiem w klepsydrze
zagubioną łódeczką wśrod raf
kroplą deszczu
trzciną myślącą wśrod traw
...ale jestem!
misialinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 19:22   #13
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Rozwiązanie umowy - Era

Cytat:
Napisane przez misialinka Pokaż wiadomość
Nie czytałam umowy, wiem tylko to, co powiedziano mojej mamie. A powiedziano, że jeśli nie złożyła wniosku na 30 dni przed końcem umowy, to teraz ma 2 wyjścia - 1. zmienić sobie na taką taryfę jaka jej odpowiada i wymienić telefon lub 2. zerwać umową ponosząc wszelkie koszty (nie wiem ile by one wyniosły). Mama zdecydowała się przedłużyć.
To chyba ją naciągneli - jeżeli minął termin umowy, to jest ona przedłużana z miesiąca na miesiąc, i 'wszelkie' koszty to byłby abonament za jeden miesiąc
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 21:32   #14
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Rozwiązanie umowy - Era

rozwiązywałam umowę w grudniu, więc czuję się mądra w temacie

pierwsza sprawa: czy chcesz rozwiązać umowę i nie planujesz zawierać kolejnej z inną siecią? czy też chcesz uciec do innej sieci?

-----

doczytałam, że telefon jest na Twoją Mamę, czy chcesz zachować numer?
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny



Edytowane przez arrachnee
Czas edycji: 2009-01-06 o 21:34 Powód: dopisek
arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 22:03   #15
misialinka
Raczkowanie
 
Avatar misialinka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 177
GG do misialinka
Dot.: Rozwiązanie umowy - Era

Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
To chyba ją naciągneli - jeżeli minął termin umowy, to jest ona przedłużana z miesiąca na miesiąc, i 'wszelkie' koszty to byłby abonament za jeden miesiąc

Fakt, naciągneli. Żeby nie zwiększać abonamentu musiała podpisać umowę na 3 lata.
Też mam Ere na abonament, i w październiku sie z nimi żegnam. Dali mi garnie na czekanie w prezencie, wszystkich to wkurza, a ja płace. Chce to wyłączyć, dzwonie słysze: "teraz nie można, prosze zadzwonić jak sie rozpocznie nowy okres rozliczeniowy", dzwonie jak każą: "teraz nie można, to trzeba zgłosić zanim sie skończy okres rozliczeniowy". Po kilkunastu telefonach dałam spokój.


Przepraszam za OT

P.S Jednak myślę że warto sprawdzić, czy nie ma takiego punktu w umowie, z tymi 30 dniami.
__________________
Jestem piasku ziarenkiem w klepsydrze
zagubioną łódeczką wśrod raf
kroplą deszczu
trzciną myślącą wśrod traw
...ale jestem!
misialinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 20:40   #16
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: Rozwiązanie umowy - Era

Wątek jest już trochę stary, ale mam pytanie związane z tematem.

Po jakim czasie od rozwiązania umowy z Erą numer przestaje być aktywny?
Dokładnie miesiąc temu skończył mi się ostatni okres rozliczeniowy, umowę wcześniej rozwiązałam, tzn. złożyłam odpowiedni wniosek, dostałam list z ery, ze umowa nie została przedłużona, ale moja karta cały czas jest aktywna, mogę dzwonić i odbierać telefony. Ktoś wie jak długo to trwa?
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.