ściąganie w szkole - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-13, 17:26   #181
SoYa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 736
Dot.: ściąganie w szkole

Izaluka, Ty dobra jesteś.
Ja osobiście nie ściągam, ale jak ktoś chce ode mnie ściągnąć, to raczej pozwalam, tylko potem strasznie się martwię, że... podałam złe opowiedzi.
__________________
Hey, what's the big idea...

Yo, Mika!

SoYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 17:37   #182
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez SoYa Pokaż wiadomość
Izaluka, Ty dobra jesteś.
Ja osobiście nie ściągam, ale jak ktoś chce ode mnie ściągnąć, to raczej pozwalam, tylko potem strasznie się martwię, że... podałam złe opowiedzi.
Nie załamuj mnie

Ten kto ściąga od kogoś robi to na własne życzenie i musi się liczyć, że ktoś może popełnić błąd.
Zresztą to ty robisz łaskę komuś.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 17:43   #183
SoYa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 736
Dot.: ściąganie w szkole

Ja już tak mam...
__________________
Hey, what's the big idea...

Yo, Mika!

SoYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 19:23   #184
synesthesia
Zakorzenienie
 
Avatar synesthesia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 906
Dot.: ściąganie w szkole

Sciagałam i ściagam.. Dziś ssciagnełam cały sprawdzian z chemi ze sciagi.
Miałam mase zreczy do wkucia. A pani dała to co podała w zeszycie wiec po prostu spisałam wszystko z ściagi (tzn. jak pameitałąm cos to pisałam saama i uzuepłniłmm reszte ze sciagi). I podpowiaadam innym. Kolega musiał zaliczyc prace klasowa z włooskiego zeby miec dopuszczającą. A ze pani nam oddała a ja miałam czwórke, to mu podpowiadałam. Niech zaliczy. Kiedys sam mi podpowie jak bedzie okazja.
__________________
Nie ma na tym świecie nic bardziej nienormalnego, niż pojęcie normalności
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
It takes a fool to remain sane
synesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 19:38   #185
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez synesthesia Pokaż wiadomość
Sciagałam i ściagam.. Dziś ssciagnełam cały sprawdzian z chemi ze sciagi.
Miałam mase zreczy do wkucia. A pani dała to co podała w zeszycie wiec po prostu spisałam wszystko z ściagi (tzn. jak pameitałąm cos to pisałam saama i uzuepłniłmm reszte ze sciagi). I podpowiaadam innym. Kolega musiał zaliczyc prace klasowa z włooskiego zeby miec dopuszczającą. A ze pani nam oddała a ja miałam czwórke, to mu podpowiadałam. Niech zaliczy. Kiedys sam mi podpowie jak bedzie okazja.
yy. mhm.


kolega musiał? a ktoś mu każe się uczyć? a z czego Ci podpowie? bo chyba nie z włoskiego?
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 19:47   #186
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: ściąganie w szkole

Ściągam, zwłaszcza teraz, na studiach, ponieważ jest cała masa materiału, która mnie nie interesuje, nie przyda mi się w najbliższym czasie (jeśli nawet, są odpowiednie kompedia wiedzy, do których zawsze szybko mogę sięgnąć) a jest "minimum programowym" (zapchajdziura!) wynikającym z nie wiadomo czego - szkoda mi na to czasu, który mogę spożytkować na inne cele. Ale taka postawa wynika z mojego lenistwa i próżniactwa, wcale się nie mam czym chwalić
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 20:55   #187
shantelle
Przyczajenie
 
Avatar shantelle
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 23
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Afra86 Pokaż wiadomość
Czy ...

-ściągalyście w szkole , na sprawdzianach etc ?
- uwazacie to za zle postepowanie , a moze dobre ?
- sciaganie (jezeli takowe bylo) bylo dla Was proste ? :

...

1. Oczywiście, że ściągałam, ściągam i będę ściągać.
2. Nie jest to złym postępowaniem, ale robi się to na własną odpowiedzialność i trzeba się liczyć z konsekwencjami jeśli się zostanie przyłapanym. Z resztą, słyszałam, że przy robieniu ściągi najlepiej wchodzi wiedza
3. To zalezy na jakiej lekcji, ale ogólnie łatwo idzie.
__________________
Pijana szczęściem, jakbym złapała w swoje dłonie gwiazdę.
shantelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-13, 21:41   #188
X-Pose passion Girl
Zadomowienie
 
Avatar X-Pose passion Girl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 079
Dot.: ściąganie w szkole

Oczywiście,że ściągałam. Nie widzę w tym nic złego. No bo po co sobie utrudniać życie, kiedy można sciągnąć. Przyznaję bez bicia,że leń ze mnie straszny
__________________
A w życiu ciągle trzeba na coś czekać...



Nasz synek Kacperek:
X-Pose passion Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 22:37   #189
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: ściąganie w szkole

Dzięki mojej dzisiejszej ściądze napisałam sprawdzan z chemii. Bez niej poprawiłabym 1 na 1. Sprawdzian w sumie nie do napisania bez ściągi, ona uratowała mi życie A przynajmniej rok w szkole
4 kartki A4, pomazane kolorowymi flamastrami chowane w plecaku - ściąga jak ta lala
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 15:32   #190
Blue_Tattoo
Wtajemniczenie
 
Avatar Blue_Tattoo
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 585
GG do Blue_Tattoo
Dot.: ściąganie w szkole

Oczywiście że ściągam Ale wtedy kiedy się da bo niektórzy nauczyciele widzą wszystko nawet jak się patrzą do dziennika xD
__________________
"Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął:
- Puchatku...
- Co Prosiaczku?
- Nic - rzekł Prosiaczek, biorąc Puchatka za łapkę - chciałem się tylko
upewnić, czy jesteś."
Blue_Tattoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 13:52   #191
Olga:P
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: ściąganie w szkole

Ściągałam, ściągam i będę ściągać
__________________



Olga:P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-15, 16:00   #192
Karolynka
Zakorzenienie
 
Avatar Karolynka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 35 799
Dot.: ściąganie w szkole

Ściągałam zarówno w szkole i kontynuuję ten zwyczaj na studiach Nie widzę w tym nic złego i nie mam zamiaru z tego zrezygnować Trzeba sobie czasem ułatwić życie
Karolynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 16:09   #193
the magus
Wtajemniczenie
 
Avatar the magus
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 558
Dot.: ściąganie w szkole

szósta klasa podstawówki - pierwsza ściąga
w gimnazjum ściągałam b. dużo, notorycznie z biologii, wosu, czasem z fizyki. ale nie robiłam ściąg bo szkoda mi było czasu - zazwyczaj jakaś książka na kolanach leżała, albo zeszyt. nigdy też nie ściągałam od innych bo uważałam, że to niesprawiedliwe po prostu.
no a teraz, w liceum - nie ściągam w ogóle. przedmiotów które mnie interesują ucze się z przyjemnością, te które nie interesują mnie w ogóle olewam. wole jechać na szczerych dopach niż nieuczciwych piątkach. jak to się człowiekowi wszystko zmienia
the magus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 17:03   #194
de35d43552ef1d33ea99a1a4e553dcd0bc1b19b7_64597ef2c913b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 130
Dot.: ściąganie w szkole

Ściągałam, a i owszem, odkąd pamiętam, choć nie jakoś szczególnie aktywnie . Gotowców nie robiłam właściwie nigdy, chyba że chodziło o jakieś wzory na fizykę czy tabelki na matmę (ja jestem humanistką!!), bo w życiu nie chciałoby mi sie siedzieć nad harmonijkowymi ściągami z długich partii materiału z geografii na przykład (choć koledzy więcej się przy pisaniu takiego cudu nauczyli, niż potem ściągnęli ). Najczęsciej wymieniałam się wiedzą z bliższymi lub dalszymi sąsiadami, choć też raczej tylko z tych przedmiotów, których nie lubiłam (czyli ścisłych ) lub takich, na których sprawdziany były jedną wielką kpiną (jak klasówki z religii, pisane kolektywnie całą klasą z użyciem podręcznika ), w pozostałych przypadkach starałam się być uczciwa. Zawsze się też w miarę dobrze uczyłam, więc często to ja dawałam ściągać lub podpowiadałam. To był taki normalny, koleżeński odruch.
Nigdy nie uważałam umiejętności ściągania za przejaw inteligencji i zaradności życiowej, ale i za chamstwo i skrajną nieuczciwośc też nie. Oceny w szkole (na studiach zresztą też) są tak tendencyjne i zależą od tylu czynników, że bez ściągania wcale nie byłyby jasnym odzwierciedleniem wiedzy...
de35d43552ef1d33ea99a1a4e553dcd0bc1b19b7_64597ef2c913b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 17:32   #195
misialinka
Raczkowanie
 
Avatar misialinka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 177
GG do misialinka
Dot.: ściąganie w szkole

Ściąge zrobiłam raz w życiu - w gimnazjum na geografie. Leżała sobie nieużywana w kieszeni.

Nigdy więcej nie pisałam ściągi i nie ściągałam.
Wkurza mnie gdy robią to inni. Dla mnie to oszustwo i nie potrafie zrozumieć jak ktoś może być z tego dumny.
Ktoś wcześniej napisał, że po co tracić czas na uczenie sie czegoś, co nas nie interesuje... Ja się pytam po co mieć z tego przedmiotu dobrą ocene? Chyba każdy jest w stanie poświęcić te minimum czasu żeby się na 2 nauczyć nie?
To że nie ściągam nie znaczy, że jestem kujonem. Przedmiotów których nie lubie, nie rozumiem lub mnie nie interesują uczę sie tak, żeby mieć tą 3. Wolę mieć gorszą ocene niż oszukiwać nauczyciela, kolegów którzy się nauczyli i przede wszystkim siebie.
__________________
Jestem piasku ziarenkiem w klepsydrze
zagubioną łódeczką wśrod raf
kroplą deszczu
trzciną myślącą wśrod traw
...ale jestem!
misialinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 18:14   #196
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez misialinka Pokaż wiadomość
Ściąge zrobiłam raz w życiu - w gimnazjum na geografie. Leżała sobie nieużywana w kieszeni.

Nigdy więcej nie pisałam ściągi i nie ściągałam.
Wkurza mnie gdy robią to inni. Dla mnie to oszustwo i nie potrafie zrozumieć jak ktoś może być z tego dumny.
Ktoś wcześniej napisał, że po co tracić czas na uczenie sie czegoś, co nas nie interesuje... Ja się pytam po co mieć z tego przedmiotu dobrą ocene? Chyba każdy jest w stanie poświęcić te minimum czasu żeby się na 2 nauczyć nie?
To że nie ściągam nie znaczy, że jestem kujonem. Przedmiotów których nie lubie, nie rozumiem lub mnie nie interesują uczę sie tak, żeby mieć tą 3. Wolę mieć gorszą ocene niż oszukiwać nauczyciela, kolegów którzy się nauczyli i przede wszystkim siebie.
Uważam inaczej ..
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 21:01   #197
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez misialinka Pokaż wiadomość
Ściąge zrobiłam raz w życiu - w gimnazjum na geografie. Leżała sobie nieużywana w kieszeni.

Nigdy więcej nie pisałam ściągi i nie ściągałam.
Wkurza mnie gdy robią to inni. Dla mnie to oszustwo i nie potrafie zrozumieć jak ktoś może być z tego dumny.
Ktoś wcześniej napisał, że po co tracić czas na uczenie sie czegoś, co nas nie interesuje... Ja się pytam po co mieć z tego przedmiotu dobrą ocene? Chyba każdy jest w stanie poświęcić te minimum czasu żeby się na 2 nauczyć nie?
To że nie ściągam nie znaczy, że jestem kujonem. Przedmiotów których nie lubie, nie rozumiem lub mnie nie interesują uczę sie tak, żeby mieć tą 3. Wolę mieć gorszą ocene niż oszukiwać nauczyciela, kolegów którzy się nauczyli i przede wszystkim siebie.
niestety, po lekturze tego wątku, stwierdzam, że jesteś z mniejszości.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 21:12   #198
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez misialinka Pokaż wiadomość
Ściąge zrobiłam raz w życiu - w gimnazjum na geografie. Leżała sobie nieużywana w kieszeni.

Nigdy więcej nie pisałam ściągi i nie ściągałam.
Wkurza mnie gdy robią to inni. Dla mnie to oszustwo i nie potrafie zrozumieć jak ktoś może być z tego dumny.
Ktoś wcześniej napisał, że po co tracić czas na uczenie sie czegoś, co nas nie interesuje... Ja się pytam po co mieć z tego przedmiotu dobrą ocene? Chyba każdy jest w stanie poświęcić te minimum czasu żeby się na 2 nauczyć nie?
To że nie ściągam nie znaczy, że jestem kujonem. Przedmiotów których nie lubie, nie rozumiem lub mnie nie interesują uczę sie tak, żeby mieć tą 3. Wolę mieć gorszą ocene niż oszukiwać nauczyciela, kolegów którzy się nauczyli i przede wszystkim siebie.
Baaardzo rzadko ściągam, jednak jestem zadania, że czasami trzeba sobie pomóc.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 21:51   #199
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 375
Dot.: ściąganie w szkole

ściągałam i ściągam - bardzo często.
a to dlatego, że ucze się robiąc ściągi, bo tak najłatwiej zapamiętuje, a poza tym ze ściągą czuję sie pewniej nawet jeśli niekonieczinie z niej korzystam - ot taki komfort psychiczny.
nie ściągałam natomiast na maturze, teraz mam sporo egzaminów ustnych, które nieco ograniczają mi pole manewru (chociaż i w tym przypadku czasem mozna zaszaleć).
zawsze równiez daję ściągać (jednym słowem jak najbardziej popieram wsółpracę), często mam dobre notatki i nie mam problemu, żeby się nimi podzielić, jeśli robię jakiś skrypt, albo streszczenie rozdziału to również wszystkim je udostepniam.

śmieszy mnie natomiast wybiórcza moralność niektórych osób tutaj - na ściaganie reakcja świętym oburzeniem, ale na pytanie o pozyczenie notatek, zamiast zyczliwości, jakaś uwaga typu "trzeba było sobie samemu zrobic/przygotować/chodzić na wykłady, teraz nie masz i dobrze Ci tak" plus do tego jeszcze czekanie na potknięcie tej"największej przekręciary na roku" jak ja posadzą na egzaminie w pierwszym rzędzie i ciche rozmyslanie nad tym jak to bedzie kiedyś fajnie, bo Ci co ściagają to dostaną w dupę i sobie w pracy nie poradzą, a ja hihi pokażę wszystkim.

upraszczając: co bardziej niemoralne?
-ściągać
-czy odmawiać przysługi (która nijak nam nie umniejsza, ale nie moze byc przecież tak, że ktos się narobi mniej ode mnie i bedzie miał to samo...) i liczyć na potkniecia innych

hm?
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-15, 22:25   #200
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: ściąganie w szkole

Czy ściągałam?
Tak I ściągać będę. Pierwsze ściągi, już w podstawówce
W gimnazjum z fizyki (!) z geografii, czasami z matematyki. Na chemii zawsze robiłam klasówkę sobie i koleżance
Teraz, w LO, ściągi na PO, bo uczenie się tego przedmiotu sprawia mi niemalże ból, z historii, jeśli dany temat mnie nie interesuje i znowu z nieszczęsnej fizyki, ponieważ uczy mnie ta sama babka co w gimnazjum (uroki połączonego gimnazjum z LO) kompletnie nie docierająca do młodzieży...

Nie uważam to za nic złego, ale też się tym nie chwalę. Umiem ściągać, ale wolałabym dostawać dobre oceny bez pomocy naukowych na karteczkach, w formie zeszytu, książki, lub też notatkach w komórce. Niestety takie są efekty straszliwego lenia i tego, iż wolę posiedzieć na wizażu
__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 22:39   #201
katie-lee
Zadomowienie
 
Avatar katie-lee
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 347
Dot.: ściąganie w szkole

Ściągałam, ściągam i będę ściągać.
Niestety leń ze mnie straszliwy, trzeba sobie radzić. Nie uważam tego za coś złego, pod warunkiem, że się nie spisuje bezmyślnie. Ja często zapamiętuję sobie dany materiał przy robieniu ściągi

Przyznaję, że łatwo mi to przychodzi, ale oczywiście zależy od nauczyciela
__________________
Dziewczyna Go przypadkiem zobaczyła,
bo bardzo za swą szkoła wino pić lubiła.


[dieta]
katie-lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 09:26   #202
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
wow, to super, jaka jesteś zaradna!




żal.
Po co ta ironia?

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
niestety, po lekturze tego wątku, stwierdzam, że jesteś z mniejszości.
Tak Cię to smuci?
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 10:04   #203
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Po co ta ironia?
naprawdę nie rozumiesz? szkoda.



Cytat:
Tak Cię to smuci?
tak.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 11:14   #204
misialinka
Raczkowanie
 
Avatar misialinka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 177
GG do misialinka
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez katie-lee Pokaż wiadomość
Ściągałam, ściągam i będę ściągać.
Niestety leń ze mnie straszliwy, trzeba sobie radzić. Nie uważam tego za coś złego, pod warunkiem, że się nie spisuje bezmyślnie. Ja często zapamiętuję sobie dany materiał przy robieniu ściągi

Przyznaję, że łatwo mi to przychodzi, ale oczywiście zależy od nauczyciela
Ja też się uczę przez przepisywanie, ale to nie znaczy że musze pisać ściąge. Przepisuje czasem po 20 razy zanim wejdzie mi do głowy, ale na sprawdzianie korzystam z tego co w tej głowie mam...

[1=e49053b4781f408f3584008 be78503b2c10ffec8;6046005]ściągałam i ściągam - bardzo często.
a to dlatego, że ucze się robiąc ściągi, bo tak najłatwiej zapamiętuje, a poza tym ze ściągą czuję sie pewniej nawet jeśli niekonieczinie z niej korzystam - ot taki komfort psychiczny.
nie ściągałam natomiast na maturze, teraz mam sporo egzaminów ustnych, które nieco ograniczają mi pole manewru (chociaż i w tym przypadku czasem mozna zaszaleć).
zawsze równiez daję ściągać (jednym słowem jak najbardziej popieram wsółpracę), często mam dobre notatki i nie mam problemu, żeby się nimi podzielić, jeśli robię jakiś skrypt, albo streszczenie rozdziału to również wszystkim je udostepniam.

śmieszy mnie natomiast wybiórcza moralność niektórych osób tutaj - na ściaganie reakcja świętym oburzeniem, ale na pytanie o pozyczenie notatek, zamiast zyczliwości, jakaś uwaga typu "trzeba było sobie samemu zrobic/przygotować/chodzić na wykłady, teraz nie masz i dobrze Ci tak" plus do tego jeszcze czekanie na potknięcie tej"największej przekręciary na roku" jak ja posadzą na egzaminie w pierwszym rzędzie i ciche rozmyslanie nad tym jak to bedzie kiedyś fajnie, bo Ci co ściagają to dostaną w dupę i sobie w pracy nie poradzą, a ja hihi pokażę wszystkim.

upraszczając: co bardziej niemoralne?
-ściągać
-czy odmawiać przysługi (która nijak nam nie umniejsza, ale nie moze byc przecież tak, że ktos się narobi mniej ode mnie i bedzie miał to samo...) i liczyć na potkniecia innych

hm?[/quote]

1. jak wyżej.
2. jakby to powiedziała moja pani dyrektor: chcesz order, stypendium czy nagrodę książkową?
3. jeśli ktoś ściąga ode mnie to on jest nieuczciwy, a nie ja. notatki również porzyczam, bo czasem kogoś nie ma w szkole, czasem ktoś nie zdąży zanotować, albo po prostu chce sprawdzić czy jego notatki są podobne. w tym nie widzę problemu.
4.mimo wszystko bardziej niemoralne jest ściąganie. ja tam nie życzę nikomu źle. moge dać odpisać zadanie, moge dać ściągnąć na sprawdzianie, ale wkurza mnie ( i myślę że każdego to wkurza) kiedy ktoś podpisuje się pod moją pracą. często bywa tak, że ktoś przepisuje zadanie a później leci je pokazać nauczycielowi i zgarnia dobrą ocenę. uważasz to za moralne?
__________________
Jestem piasku ziarenkiem w klepsydrze
zagubioną łódeczką wśrod raf
kroplą deszczu
trzciną myślącą wśrod traw
...ale jestem!
misialinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 11:32   #205
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: ściąganie w szkole

Ściągałam, ściągam i będę ściągać.
Niestety, są przedmioty z którymi sobie nie radzę. Najlepszym przykładem jest historia - nic kompletnie nie wchodzi mi do głowy, uczę się cały dzień lub pół dnia a na następny dzień nic nie pamiętam. Potrafię się popłakać nad książką od historii. I nie widzę powodu, dlaczego miałabym nie ściągać na klasówce z tego przedmiotu, skoro nie wiążę z nim żadnej przyszłości. (nawiasem mówiąc zaraz biorę za naukę historii, tyle, że jutro odpowiadam, więc szansy na ściąganie nie ma )
Z pozostałych przedmiotów (oprócz biologii, chemii, polskiego, matmy i fizyki) czasem robię ściągi, czasem pytam sąsiadkę z ławki (nawiasem mówiąc ona pomaga mi na kartkówkach z historii a ja jej z biologii)... wiem, że nie mam się czym chwalić
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 11:55   #206
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
naprawdę nie rozumiesz? szkoda.





tak.
No nie rozumiem. Bo napisałaś to w taki sposób 'ojej, ona ściągała, fascynujące ja nie ściągam - jestem lepsza'. Bo niby czego Ci żal? Mnie? Dziękuję, nie trzeba.


A to że ludzie ściągają, czy to powód do smutku? Dla mnie nie...
Życie zweryfikuje kto ma jaką wiedzę.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 12:40   #207
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
N

A to że ludzie ściągają, czy to powód do smutku? Dla mnie nie...
Życie zweryfikuje kto ma jaką wiedzę.
To, że nie mają sumienia i oszukiwanie nie jest wg nich niczym złym może być powodem do smutku.
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 13:35   #208
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ściąganie w szkole

sciagam - bo mam duzo zajec ktore i tak mi sie do niczego nie przydadza.. (na co komu prawo na farmacji?!) i nie chce mi sie tego uczyc :? :P
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 13:47   #209
Olga:P
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: ściąganie w szkole

Ja uważam, że ściąganie nie jest złe jeśli robi się to w sytuacjach gdy :
1.nie mamy czasu, żeby się nauczyć
2.zapomni nam się o sprawdzianie
3.nie wchodzi nam do głowy...
Ja pisząc ściągę dużo zapamiętuje i często nie potrzebuje z niej korzystać. Tak jakbym się nauczyła
__________________



Olga:P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 13:53   #210
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: ściąganie w szkole

ja jestem przerazona widzac tyle wizazanek zadowolonych z siebie, ze oszukują!
rozumiem, ze moglo sie zdarzyc raz, drugi.
a nie: sciagalam, sciagam i bede sciagac.

przeciez to jest oszustwo.
kartkowki, sprawdziany i testy nie sa po to, zeby uniemilic wam zycie, tylko zeby sprawdzic, czy przyswoiliscie dany material.
kazdy przecietnie inteligentny czlowiek jest w stanie nauczyc sie tego, co jest w liceum i dostac z tego pozytywną ocenę.

przeciez to nie jest fair. dostajecie oceny za cos, czego nie umiecie.
nie jest wam wstyd gdy dostaniecie np piatke, a ktos kto naprwde sie uczyl dostanie 4 czy 3?
czy naprawde jest sie czym chwalic?
publicznie?

dla mnie sciaganie jest zenujące, czuje sie jak oszust, kiedy probuje cos sciagnac, a zdarza sie to rzadko.
gdyby mnie ktos złapał chyba spaliłabym sie ze wstydu.

Ktos napisal, ze trzeba sobie w zyciu radzic - od radzenia sobie są poprawki.
Nie zawsze ucze sie na pierwszy termin tyle, ile bym chciala, bo czasem nie mam czasu, a czasem sily
i poprawki tez sa dla ludzi,
jednak sciaganiem sie brzydze - i ludzmi, ktorzy to robia, a potem sie chwala.
nie ma nic gorszego niz: "dostałam 5, chociaz wcale sie nie uczylam.
wszytsko spisałam.
hihihi."

jak myslicie, czemu w bardziej liberalnych krajach niz PL zjawisko sciagania nie wsytępuje?
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-12 19:13:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.