Jak dbacie o w³osy biochemiczki? Nasze patenty na piêkne w³osy - ZBIORCZY - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz siê biochemi± kosmetyczn±? Chcesz poznaæ dzia³anie poszczególnych sk³adników zawartych w kosmetykach oraz ich wp³yw na zdrowie. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2007-09-13, 11:39   #541
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 307
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Witaj Emememsie

Tak w³a¶ciwie to nie ma jednego sk³adnika, który by wszystkim szkodzi³ jednakowo-jednym s³u¿± pewne rzeczy innym nie Podejrzewam, ¿e ten sk³adnik o który Ci chodzi to Sodium Laureth Sulfate. S± te¿ ró¿ne opinie na temat silikonów-dzia³aj± one na zasadzie, ¿e "oblepiaj±" w³os, przez co staje siê g³adki i jest dobrze chroniony, ale podobno na d³u¿sz± metê silikony powoduj± przemêczenie w³osów i wygl±daj± na przyklapniête. Oczywi¶cie to siê równie¿ nie musi sprawdzaæ u wszystkich

Osobi¶cie ostatnio zainteresowa³am siê bardzo kosmetykami naturalnymi i albo sama robiê, albo kupujê kosmetyki firm, które wymieni³a Agnieska
Powiem Ci, ¿e szampony naturalne rzeczywi¶cie s± tragiczne- w sensie takim, ¿e prawie w ogóle siê nie pieni±, a w³osy rozczesaæ po nich to jest masakra Oczywi¶cie nie wiem jak jest po samym szamponie, bo nigdy nie by³am na tyle odwa¿na, ¿eby spróbowaæ rozczesaæ bez od¿ywki

Mimo, ¿e ¿ycie bez silikonów jest ciê¿kie to jednak zauwa¿y³am poprawê-w³osy s± takie jakby inne, nie umiem tego opisaæ, ale chyba czuj± siê lepiej mniej obci±¿one-s± takie puszyste, miêkkie, po prostu lepsze
Kosmetyków do w³osów z silikonami u¿ywam teraz tylko jak wiem, ¿e bêdê musia³a u¿yæ suszarki

Sama nawet szuka³am takiej listy, jak± proponowa³a¶ zrobiæ, nawet na pocz±tku tego w±tku dziewczyny pisa³y, ¿eby obok kosmetyków bez SLSu zrobiæ listê kosmetyków bez silikonów, ale nie wiem czy to w koñcu dosz³o do skutku
Pozdrawiam

Aha, jeszcze chcia³am dodaæ, ¿e generalnie robiê tak, ¿e analizujê ca³y sk³ad kosmetyku i dowiedzia³am siê np., ¿e Methylparaben czêsto stosowany w kosmetykach mo¿e byæ szkodliwy, takich sk³adników w sumie jest mnóstwo. Mi na szczê¶cie jeszcze krzywdy ta chemia ca³a nie wyrz±dzi³a, ale wolê dmuchaæ na zime i teraz stawiam na kosmetyki naturalne
Justin Timberlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-13, 11:58   #542
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Poka¿ wiadomo¶æ


Osobi¶cie ostatnio zainteresowa³am siê bardzo kosmetykami naturalnymi i albo sama robiê, albo kupujê kosmetyki firm, które wymieni³a Agnieska
Powiem Ci, ¿e szampony naturalne rzeczywi¶cie s± tragiczne- w sensie takim, ¿e prawie w ogóle siê nie pieni±, a w³osy rozczesaæ po nich to jest masakra Oczywi¶cie nie wiem jak jest po samym szamponie, bo nigdy nie by³am na tyle odwa¿na, ¿eby spróbowaæ rozczesaæ bez od¿ywki

Mimo, ¿e ¿ycie bez silikonów jest ciê¿kie
\

Otóz to. ja mia³am 2 próby podejscia do "zdrowotnych szamponów". Pierwszy to by³ chyba z Farmony - tragedia, ko³tun na g³owie. Druga tragedia to Babydream - tez ko³tun. ja niestety musze miec troche silikonu w szamponie i juz, inaczej predzej po³amie grzebien na w³osach. Lubie tez ciezkie emolienty - te po ktorych wszyscy narzekaja na przyklapniête w³osy. Stad uwazam, ze niemozliwe jest stowrzenie listy "pozytywnych" sk³adnikow.
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-13, 12:08   #543
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 307
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

No w³a¶nie to jest to, ¿e ka¿demu pasuje co innego

Ja ju¿ nawet przed myciem siedzê z olejkami na g³owie pó³ dnia, ale niewiele pomagaj±, bo i tak pó¼niej kolejne pó³ dnia rozczesujê w³osy No ale póki co niby zauwa¿am poprawê, wiêc jestem twarda
Justin Timberlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-13, 12:11   #544
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie to jest to, ¿e ka¿demu pasuje co innego

Ja ju¿ nawet przed myciem siedzê z olejkami na g³owie pó³ dnia, ale niewiele pomagaj±, bo i tak pó¼niej kolejne pó³ dnia rozczesujê w³osy po szamponie No ale póki co niby zauwa¿am poprawê, wiêc jestem twarda
A widzisz, a ja da³am sobie spokoj z olejami, bo na mnie wcale nie dzia³a³y, nic a nic. W moim przypadku nic nie dziala tak jal paraffinum liquidum, gliceryna czy trojlicerydy w k³adzie. Proteiny, jedwabie i takie tam tez mi nic nie daja.
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-13, 12:17   #545
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomo¶ci: 22 821
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

a propos: L_V stosuje t± od¿ywke nivei i jest rewelacyjna, w³osy b³yszcz± siê niesamowicie i s± miêciutkie,jeszcze raz dziêki za radê
phdwao jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-13, 12:24   #546
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdañsk/Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 927
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez agnieska Poka¿ wiadomo¶æ
Polski nie jest zanalizowany, a sk³ad ma - moim zdaniem - ca³kiem zacny; w³a¶nie lec± do mnie dwa opakowania (btw: poczta znów szwankuje? paczka wys³ana 3 dni temu i wci±¿ avizo nie ma, mo¿e nie wrzucili do skrzynki)
Sk³ad polskiego (do suchych i zniszczonych):
Sk³ad: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, CI 16255, CI 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid.


(ja bym nie wypróbowa³a? ja?)
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-13, 12:32   #547
emememsss
Raczkowanie
 
Avatar emememsss
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Dziekuje wam wszystkim za konkretne, rzeczowe wypowiedzi W takim razie, skoro "nafaszerowany chemia" szampon, ktorego uzywalam do tej pory bardzo mi sluzyl - bede go bezstresowo uzywac dalej
emememsss jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2007-09-13, 12:37   #548
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez phdwao Poka¿ wiadomo¶æ
a propos: L_V stosuje t± od¿ywke nivei i jest rewelacyjna, w³osy b³yszcz± siê niesamowicie i s± miêciutkie,jeszcze raz dziêki za radê
A widzisz, widzisz
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-13, 14:06   #549
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rayne Poka¿ wiadomo¶æ
Sk³ad polskiego (do suchych i zniszczonych):
Sk³ad: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, CI 16255, CI 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid.


(ja bym nie wypróbowa³a? ja?)
Ja bêdê mieæ dzi¶ dwa opakowania - do s³abych i do suchych wreszcie dosz³a paczka - priorytet który szed³ 1,5 tyg ju¿ straci³am nadziejê, tym bardziej ¿e ostatnio ukradli mi jedn± przesy³kê.
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-13, 14:29   #550
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdañsk/Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 927
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez agnieska Poka¿ wiadomo¶æ
Ja bêdê mieæ dzi¶ dwa opakowania - do s³abych i do suchych wreszcie dosz³a paczka - priorytet który szed³ 1,5 tyg ju¿ straci³am nadziejê, tym bardziej ¿e ostatnio ukradli mi jedn± przesy³kê.
O, to jakby¶ mog³a, wklep w wolnej chwili sk³ad tej do s³abych, porównamy sobie
Co do poczty - bez komentarza, nie ma na tê instytucjê odpowiedniego okre¶lenia.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-13, 14:34   #551
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Siur, jak tylko go dostanê . Kaza³am mamie posprawdzaæ ta¶my na pude³ku - na szczê¶cie apteka-centrum ma swoje charakterystyczne ta¶my, czarne z napisem, grzebanie przy zawarto¶ci nie pozostanie niezauwa¿one.
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-13, 18:58   #552
konstrukt
Raczkowanie
 
Avatar konstrukt
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Silesia
Wiadomo¶ci: 81
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez phdwao Poka¿ wiadomo¶æ
a propos: L_V stosuje t± od¿ywke nivei i jest rewelacyjna, w³osy b³yszcz± siê niesamowicie i s± miêciutkie,jeszcze raz dziêki za radê


czy mogê zapytaæ o któr± od¿ywkê Nivei chodzi ?
__________________
Monika

konstrukt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-13, 19:19   #553
dolare
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 506
GG do dolare
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

moje dbanie polega na nieszkodzeniu u¿ywam tylko wosku z joanny by chroniæ je przed utrat± wilgoci, sporadycznie biosilka. Staram siê ich nie myæ czê¶ciej ni¿ co 2 dni, rozczesujê je raz na tydzieñ (by siê nie sko³tuni³y-tak to bym tego w ogóle nie robi³a, gdy¿ lubiê swój skrêt a szczotka niszczy fale).
Od kiedy nie u¿ywam prostownicy, suszarki, gum, ¿eli i lakieru ich stan znaaaaacznie siê poprawi³.
to moje kud³y (d³ugo¶æ za ³opatki)
op³aca siê?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg w³osy.JPG (16,7 KB, 165 za³adowañ)
dolare jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-13, 19:54   #554
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 306
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Chcê takie kud³y

A mo¿ecie mi doradziæ czego powinnam szukaæ i unikaæ w sk³adzie szamponu, je¶li mam w³osy cienkie, przet³uszczaj±ce sie, d³ugie, myjê je codziennie. Obecnie u¿ywam Hippa i a¿ tak nie narzekam na rozczesywanie, bo staram siê je myæ delikatnie, no i zawsze jest od¿ywka.. Ale muszê sobie kupiæ jaki¶ konkretniejszy szampon, bo Hipp nie radzi sobie z myciem je¶li u¿yjê pianki czy lakieru, wiêc potrzebujê czego¶ jeszcze na pó³ce, byle nie za drogiego
rudzitsu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-13, 19:56   #555
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rayne Poka¿ wiadomo¶æ
O, to jakby¶ mog³a, wklep w wolnej chwili sk³ad tej do s³abych, porównamy sobie
Sk³ad: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne[/B], Methylisothiazolinone, Citric Acid, Linalool, CI 16255, CI 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid.

Pogrubione - sk³adnik dodany w wersji do s³abych, szare - sk³adniki które zniknê³y lub które zmieni³y miejsce w sk³adzie, ostateczna wersja wygl±da wiêc tak:

Sk³ad: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Lawsonia Inermis Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid, Linalool, CI 42090
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-13, 20:56   #556
agata244
Raczkowanie
 
Avatar agata244
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 277
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

dolare - co ja bym da³a za takie w³osy
Niestety moje to dok³adnie przeciwieñstwo Twoich i nawet gdy przestane je systematycznie niszczyæ i katowaæ i tak nie bêd± wygl±daæ jak Twoje. Po pierwsze - ¿eby mieæ taki kolor musia³abym je pofarbowaæ, a moje pióra tego by nie znios³y i w ramach prostestu kompletnie by wypad³y. Po drugie - Ty masz ¶liczne loki (albo fale ). Taka fryzura jest nieosi±galna w moim przypadku. Wa³ki nic nie daj±, z natury siê tak nie krêc±, no a lokówka...
Tak wiêc zazdroszcze
__________________

agata244 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-13, 21:00   #557
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdañsk/Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 927
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez agnieska Poka¿ wiadomo¶æ
Sk³ad: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne[/b], Methylisothiazolinone, Citric Acid, Linalool, CI 16255, CI 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid.

Pogrubione - sk³adnik dodany w wersji do s³abych, szare - sk³adniki które zniknê³y lub które zmieni³y miejsce w sk³adzie, ostateczna wersja wygl±da wiêc tak:

Sk³ad: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Lawsonia Inermis Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid, Linalool, CI 42090
Czyli generalnie aloes zamiast cynamonu... a jakie w sumie dzia³anie ma ekstrakt z cynamonu na w³osiska? bo ja wiem tylko, jak dzia³a w owsiance i nale¶nikach z twarogiem.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-13, 21:51   #558
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rayne Poka¿ wiadomo¶æ
Czyli generalnie aloes zamiast cynamonu... a jakie w sumie dzia³anie ma ekstrakt z cynamonu na w³osiska? bo ja wiem tylko, jak dzia³a w owsiance i nale¶nikach z twarogiem.


Nie wiem, obstawia³abym pobudzenie kr±¿enia w skórze g³owy, ale to raczej dla w³osów s³abych, nie suchych?
L'biotica twierdzi ¿e:

Cytat:
Ekstrakt z cynamonu w naturalny sposób chroni w³osy przed promieniowaniem UV oraz dzia³aniem wolnych rodników.
Czyli lepiej braæ ten dla s³abych na przysz³o¶æ, chyba ¿e w praktyce oka¿e siê lepszy
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-14, 08:13   #559
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez konstrukt Poka¿ wiadomo¶æ

czy mogê zapytaæ o któr± od¿ywkê Nivei chodzi ?
Taka do w³osów zniszczonych, z pomaraczow± zatyczka
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 08:21   #560
konstrukt
Raczkowanie
 
Avatar konstrukt
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Silesia
Wiadomo¶ci: 81
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Pêdzê do sklepu i wypróbowaæ

Do tej pory najlepiej moim w³osom s³u¿y³ ¿ó³ty Elseve, ale niestety w³osy siê przywyczajaj± i szukam czego¶ "na zmianê".

W ogóle to nie wiem czy która¶ z was u¿ywa ale ja np. uwielbiam Elseve za zapach i o ile szampon pachnie cudownie, to juz sama od¿ywka jaka¶ taka chemiczna jest
__________________
Monika

konstrukt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-14, 16:32   #561
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Mi po tej serii wypada³y w³osy
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-27, 17:44   #562
mollya
Raczkowanie
 
Avatar mollya
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: dolno¶l±skie\ 71
Wiadomo¶ci: 403
GG do mollya
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

czytalam tutaj ze niektore z was stosuja wode mieszana z kreatyna do spryskiwana wlosow. Jak dlugo taka mieszanke mozna stosowac czy robicie tylko porcje na raz
__________________
ANIA
mollya jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-27, 18:05   #563
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 1 977
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Dla majacych problemy nie tylko z wlosami, ale i skora glowy polecam LRP Kerium dla lupiezu suchego (z pomaranczowym paskiem) - jest dla mnie naprawde niezastapiony (po "zastepstwie" mam skorupke na glowie).
Ivvonka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-17, 18:33   #564
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 4 827
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Mam pytanie jakie polecacie maseczki do lekko przesuszonych koñcówek, oczywi¶cie chodzi mi o naturalne produkty. U¿ywam ju¿ amly na skórê g³owy ale potrzebujê te¿ co¶ na koñcówki
Deborah100 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-18, 14:43   #565
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomo¶ci: 2 305
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

przeczyta³am grzecznie ca³y w±tek, i niestety ci±gle mam w±tpliwo¶ci i trudno¶ci z ustaleniem jakiego¶ programu pielêgnacyjnego...

mam w³osy przet³uszczaj±ce siê i niestety, myjê je codziennie i trochê mi ich szkoda, bo szampon (dessange) z sls i silikonami... ostatnio kupilam glinkê ghassoul, u¿ywam jej raz na tydzieñ i wtedy mogê nie myæ w³osów przez dwa dni, wiêc sobie trochê odpoczywaj±. ale to dosyæ mêcz±ce sp³ukiwanie w³osów po b³ocie...

poza tym nie susze ich suszark± ani nie prostuje i raczej nie szkodzê im

i tak sobie teraz my¶lê, coby kupiæ co¶ naturalnego (zastanawia³am siê w chwili desperacji nad u¿yciem superprostego myde³ka z alep i np dodaæ jakis wspomagacz) a potem sp³ukaæ wod± z octem jab³kowym. no i ewentualnie na koñcówki olej kokosowy.

mam te¿ owies hydrolizowany i kwas l-mlekowy- dodawac je tylko do szamponów naturalnych czy do slsowo-silikonowych te¿?
pola_m jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-18, 15:16   #566
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomo¶ci: 942
GG do lilith1234
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

ja uzywam nafty raz w tygodniu i musze przyznac ze sa rezultaty
poza tym zadnej specjalnej pielegnacji nie stosuje, jeszcze odzywka po kazdym myciu bo bez tego nie rozczesze po farbie wlosow, ale poki co musze przyznac ze jestem szczesliwa posiadaczka wlsow wrecz niezniszczalnych i o dotego grubych i gestych
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz te¿ pani ¿ona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-18, 15:19   #567
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Poka¿ wiadomo¶æ
ja uzywam nafty raz w tygodniu i musze przyznac ze sa rezultaty
poza tym zadnej specjalnej pielegnacji nie stosuje, jeszcze odzywka po kazdym myciu bo bez tego nie rozczesze po farbie wlosow, ale poki co musze przyznac ze jestem szczesliwa posiadaczka wlsow wrecz niezniszczalnych i o dotego grubych i gestych

I dobrze toleraujesz naftê?

Mnie podczas takich aplikacji tak piek³± skóra na g³owie, ¿e nie dawa³am rady. uhuhu, niefajnie
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-18, 15:20   #568
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomo¶ci: 2 305
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

tak± znalaz³am "bazê myj±c±" i siê zastanawiam co do niej dodaæ ¿eby fajnie my³o t³uste w³osy?

aqua, aloe vera gel, glycerin, sodium cocoamphoacetate, lauryl glucoside, cocoglucoside, glyceryl oleate, sodium cocoyl glutamate, sodium lauryl glucose carboxylate, inulin , sodium sheabutter amphoacetate , glyceryl caprylate, cinnamic acid
pH = 6,0 +/- 0,3
pola_m jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-18, 15:23   #569
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pola_m Poka¿ wiadomo¶æ
tak± znalaz³am "bazê myj±c±" i siê zastanawiam co do niej dodaæ ¿eby fajnie my³o t³uste w³osy?



aqua, aloe vera gel, glycerin, sodium cocoamphoacetate, lauryl glucoside, cocoglucoside, glyceryl oleate, sodium cocoyl glutamate, sodium lauryl glucose carboxylate, inulin , sodium sheabutter amphoacetate , glyceryl caprylate, cinnamic acid
pH = 6,0 +/- 0,3
Co¶ cytrusowego? (tylko uwaga, cytrusy rozja¶niaj± kolo w³osów). Miêtowego? Sza³wiowego? Eukaliptusowego?
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-18, 15:28   #570
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomo¶ci: 2 305
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez L_V Poka¿ wiadomo¶æ
Co¶ cytrusowego? (tylko uwaga, cytrusy rozja¶niaj± kolo w³osów). Miêtowego? Sza³wiowego? Eukaliptusowego?
dziêki za odpowied¼. ale my¶lisz o olejkach eterycznych czy zwyk³ych olejach?

a gdyby tak kwas l-mlekowy albo owies?
pola_m jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.