Zakazy w zwi±zku - ubiór - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz siê trzymaæ tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co ciê interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2017-04-29, 14:39   #1
Marcelinaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomo¶ci: 23

Zakazy w zwi±zku - ubiór


Witam.
Ostatnio czêsto widzê w¶ród czê¶ci dziewczyn w zwi±zkach (kole¿anki, znajome itp.)
pewne ograniczenia w kwestii ubioru. Równie¿ mo¿na wiele takich w±tków poczytaæ na forach.
Zakazy najczê¶ciej dotycz± sukienek, dekoltów, spódnic, obcis³ych rzeczy itd.

Czemu faceci wychodz± z za³o¿enia, ¿e mog± decydowaæ o ubraniu dziewczyny?
Oczywi¶cie nie wszyscy ale jednak da siê zauwa¿yæ jak pewna czê¶æ - nie taka ma³a -
traktuje dziewczyny jak swoj± w³asno¶æ.

Czemu dziewczyny daj± siê tak traktowaæ?
Spotka³y¶cie siê z czym¶ takim? Mo¿e trafi³y¶cie na takiego faceta?

Do napisania tego i zadania tych pytañ sk³oni³a mnie sytuacja sprzed dwóch
dni. Sz³y¶my z kole¿ank± na pizze i ona ubra³a ³adn± sukienkê, nawet nie mini tylko
trochê przed kolano, ma³y dekolt do tego rajstopy, katanka i ch³opak
KAZA£ jej siê przebraæ bo nigdzie nie pójdzie.

Zdanie panów te¿ mile widziane.
Marcelinaq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 15:27   #2
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 934
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Toksyk! Od takich facetów siê ucieka gdzie pieprz ro¶nie. Tak jak od tych co nie pozwalaj± i¶æ na studia, do pracy, separuj± od znajomych i rodziny.
jag_na jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 15:38   #3
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Pó³noc
Wiadomo¶ci: 4 758
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Najpierw bêdzie ingerencja w strój, potem w styl mówienia/chodzenia, potem zacznie decydowaæ, co mo¿na zje¶æ, potem odetnie od znajomych, nastêpnie od rodziny, a¿ na koñcu kobita zostaje niewolnic±, pod kluczem ja¶niepana I najgorsze, ¿e takie rzeczy siê dziej± tu i teraz, eh...
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierz±.'
nyana89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 15:38   #4
Marcelinaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez jag_na Poka¿ wiadomo¶æ
Toksyk! Od takich facetów siê ucieka gdzie pieprz ro¶nie. Tak jak od tych co nie pozwalaj± i¶æ na studia, do pracy, separuj± od znajomych i rodziny.
Jasne, ¿e nale¿y, jednak czêsto dziewczyny tego nie robi± :/
Marcelinaq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 16:13   #5
201707171618
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomo¶ci: 158
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez Marcelinaq Poka¿ wiadomo¶æ
Czemu faceci wychodz± z za³o¿enia, ¿e mog± decydowaæ o ubraniu dziewczyny?
Brakuje im pewno¶ci siebie. Boj± siê, ¿e jak dziewczyna bêdzie za dobrze wygl±daæ to zaczn± siê ni± interesowaæ inni, z którymi nie bêdzie mia³ szans.

Cytat:
Napisane przez Marcelinaq Poka¿ wiadomo¶æ
Czemu dziewczyny daj± siê tak traktowaæ?
Niskie poczucie w³asnej warto¶ci/ s³aby charakter?
Cytat:
Napisane przez Marcelinaq Poka¿ wiadomo¶æ
Spotka³y¶cie siê z czym¶ takim? Mo¿e trafi³y¶cie na takiego faceta?
Tak - m±¿ mojej kole¿anki. Zawsze mam z niej bekê jak ogl±dam zdjêcia z wesel ró¿nych wspólnych znajomych. Wszystkie dziewczyny wystrojone, umalowane, a ona zawsze w jakim¶ szaroburym worze, schodzonych balerinach, bez makija¿u, wygl±da jakby tam przysz³a ¿ebraæ

Edytowane przez 201707171618
Czas edycji: 2017-04-29 o 16:15
201707171618 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 16:15   #6
Marcelinaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez petit2 Poka¿ wiadomo¶æ

Tak - m±¿ mojej kole¿anki. Zawsze mam z niej bekê jak ogl±dam zdjêcia z wesel ró¿nych wspólnych znajomych. Wszystkie dziewczyny wystrojone, umalowane, a ona zawsze w jakim¶ szaroburym worze, schodzonych balerinach, bez makija¿u, wygl±da jakby tam przysz³a ¿ebraæ
A potem zostawiaj± tak± z tekstem '' zaniedba³a¶ siê ''. Znam taki przypadek.
Marcelinaq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 16:20   #7
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 4 559
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Kiedy¶ tak mia³am. Chêtnie poczytam co mn± mog³o kierowaæ, bo do dzisiaj nie wiem 🤣 dobrze, ze siê opamiêta³am, ale by³am wtedy m³oda i g³upia.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dó³)

Kocurasek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2017-04-29, 16:25   #8
ajah
wañka wstañka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 12 467
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez petit2 Poka¿ wiadomo¶æ
Brakuje im pewno¶ci siebie. Boj± siê, ¿e jak dziewczyna bêdzie za dobrze wygl±daæ to zaczn± siê ni± interesowaæ inni, z którymi nie bêdzie mia³ szans.

Niskie poczucie w³asnej warto¶ci/ s³aby charakter?

Tak - m±¿ mojej kole¿anki. Zawsze mam z niej bekê jak ogl±dam zdjêcia z wesel ró¿nych wspólnych znajomych. Wszystkie dziewczyny wystrojone, umalowane, a ona zawsze w jakim¶ szaroburym worze, schodzonych balerinach, bez makija¿u, wygl±da jakby tam przysz³a ¿ebraæ
Przede wszystkim take zakazy to przejaw przemocy domowej.
Ospowiedz n.a. pytanie dlaczego kobiety godza sie na takie traktowanie jest disc prosta.: event wczesniejszych manipulacji, przemocy, now psotrzeganie tego jaki o przemicowe, wspoluzaleznienie.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 16:50   #9
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 52 423
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez Marcelinaq Poka¿ wiadomo¶æ
Witam.
Ostatnio czêsto widzê w¶ród czê¶ci dziewczyn w zwi±zkach (kole¿anki, znajome itp.)
pewne ograniczenia w kwestii ubioru. Równie¿ mo¿na wiele takich w±tków poczytaæ na forach.
Zakazy najczê¶ciej dotycz± sukienek, dekoltów, spódnic, obcis³ych rzeczy itd.

Czemu faceci wychodz± z za³o¿enia, ¿e mog± decydowaæ o ubraniu dziewczyny?
Oczywi¶cie nie wszyscy ale jednak da siê zauwa¿yæ jak pewna czê¶æ - nie taka ma³a -
traktuje dziewczyny jak swoj± w³asno¶æ.

Czemu dziewczyny daj± siê tak traktowaæ?
Spotka³y¶cie siê z czym¶ takim? Mo¿e trafi³y¶cie na takiego faceta?

Do napisania tego i zadania tych pytañ sk³oni³a mnie sytuacja sprzed dwóch
dni. Sz³y¶my z kole¿ank± na pizze i ona ubra³a ³adn± sukienkê, nawet nie mini tylko
trochê przed kolano, ma³y dekolt do tego rajstopy, katanka i ch³opak
KAZA£ jej siê przebraæ bo nigdzie nie pójdzie.

Zdanie panów te¿ mile widziane.
Nie, na szczê¶cie nie spotka³am siê nigdy z takim czym¶, ani w swoim w³asnym przypadku, ani raczej w¶ród znajomych (albo nic mi o tym nie wiadomo). Mój T¯ ma swoje zdanie na ten temat, co ja szanujê, ale nie kierujê siê tym w wyborze. Chyba bym siê popuka³a w czo³o, gdyby mi facet dyrygowa³ strojem.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 17:15   #10
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 10 465
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Na szczê¶cie siê nie spotka³am i mam nadziejê, ¿e nie spotkam. Wybija³abym z g³owy zwi±zek z kim¶ takim nawet najbardziej nielubianej dziewczynie.
W normalnych zwi±zkach mê¿czy¼ni raczej s± zadowoleni, kiedy ich kobieta ³adnie wygl±da i czuje siê dobrze sama ze sob±. Tak samo kobieta lubi byæ dumna ze swojego faceta i widzieæ go ³adnie ubranego, a nie siê go wstydziæ.
natalia_t jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 17:29   #11
Gloria100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 373
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Zna³am pani±, która pracowa³a z moj± mam±.
Mia³a takiego mê¿a, który nie pozwala³ jej na u¿ywanie jakiegokolwiek kosmetyku za wyj±tkiem myd³a i szamponu, nie malowa³a siê, mia³a d³u¿sze siwe w³osy, zaczesane do ty³u, zwi±zane w kucyk.
Jej ubrania to szare i br±zowe sukienki, proste worki bez rêkawów za kolano pod które wk³ada³a bia³e bluzki i golfy w zale¿no¶ci od pory roku. Proste p³aszcze bez paska. P³askie buty jak dla starszej babci.
A ona nie by³a stara, mia³a ze 40 lat.
M±¿ by³ od niej kilkana¶cie lat starszy. Lubi³, ¿e ona tak wygl±da bo jak mówi³ czysto i schludnie. Sam jej to szy³ bo by³ krawcem mêskim.
¯yli w zgodzie, ona szanowa³a jego zdanie.
Gdy umar³ to na jego pogrzebie wiêkszo¶æ osób jej nie pozna³a bo wcze¶niej posz³a do fryzjera, obciê³a w³osy na modn± fryzurê, umalowa³a na kasztanowy. U¿y³a te¿ szminki, tuszu do rzês. Ca³kiem inna kobieta, odm³odnia³a o kilkana¶cie lat.
Gloria100 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-29, 17:39   #12
Marcelinaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Ex mojej przyjació³ki nie pozwala³ jej nosiæ czerwonych rzeczy bo uwa¿a³ ten kolor za... dziw***ski.
Marcelinaq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 17:54   #13
Gloria100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 373
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Mój wuj nie pozwala³ swojej ¿onie chodziæ w p³askich butach gdy gdzie¶ szli razem tylko zawsze musia³a mieæ szpile. Krêci³ nosem gdy sz³a np. rano do sklepu sama w balerinach.
Chodzi³ te¿ z ni± do fryzjera aby sprawdziæ kolor. Kiedy¶ kolor nie wyszed³ tak jako on chcia³ i jeszcze raz musia³a malowaæ. On lubi³ blond ale nie za jasny.
Nie ¿a³owa³ pieniêdzy na jej upiêkszanie, stroje.
Nawet gdy siedzieli w domu musia³a byæ umalowana i ubrana nie w byle co.
Dla niej to by³o nawet uci±¿liwe.
Rozwiedli siê bo wszystko w jej wygl±dzie musia³o byæ tak jak on chcia³. I ubiera³ 40 latkê jak nastolatkê ich córkê.
Lubi³ siê ni± pochwaliæ przed lud¼mi, ¿e taka atrakcyjna.
Gloria100 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 18:56   #14
201707171618
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomo¶ci: 158
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez Gloria100 Poka¿ wiadomo¶æ
Rozwiedli siê bo wszystko w jej wygl±dzie musia³o byæ tak jak on chcia³.
Dobrze, ¿e go kopnê³a. Niech sam sobie popyla w szpilach
Mam nadziejê, ¿e nie znalaz³ sobie potem nowej ofiary
201707171618 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 19:03   #15
Marcelinaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

w³a¶nie zastanawia mnie czemu od razu nie znajd± sobie takiej, która im pasuje z wygl±du, stylu ubierania itd.
Marcelinaq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 19:12   #16
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 25 807
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Mój by³y tak robi³, ale on by³ popiep.rzonym toksykiem i przemocowcem.
__________________
Ma³gorzata i spó³ka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 19:23   #17
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 6 429
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

W ¿yciu nie da³abym swojemu mê¿owi/ch³opakowi decydowaæ o moim stylu ubierania. Nie podoba siê - trudno, tam s± drzwi. Nie wyobra¿am sobie tego w ogóle. Mo¿e dlatego, ¿e dla mnie mój styl ubierania jest wa¿ny, wyra¿a mnie i jest tylko dla mnie. W innych ciuchach by³abym przebierañcem. Ja szanuje ubiór swojego partnera a on szanuje mój styl. Mo¿na co¶ tam zaproponowaæ, doradziæ, ale kazaæ?
__________________
A potem ¶wiat znowu zacz±³ istnieæ, ale istnia³ zupe³nie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie ¿yczenie
Cola_Ola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 19:32   #18
201708160922
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 10 444
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez nyana89 Poka¿ wiadomo¶æ
Najpierw bêdzie ingerencja w strój, potem w styl mówienia/chodzenia, potem zacznie decydowaæ, co mo¿na zje¶æ, potem odetnie od znajomych, nastêpnie od rodziny, a¿ na koñcu kobita zostaje niewolnic±, pod kluczem ja¶niepana I najgorsze, ¿e takie rzeczy siê dziej± tu i teraz, eh...
A jak kobieta po 10 latach odejdzie, to ludzie zachodz± w g³owê, dlaczego dopiero po 10.
201708160922 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 19:34   #19
Marcelinaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez Cola_Ola Poka¿ wiadomo¶æ
W ¿yciu nie da³abym swojemu mê¿owi/ch³opakowi decydowaæ o moim stylu ubierania. Nie podoba siê - trudno, tam s± drzwi. Nie wyobra¿am sobie tego w ogóle. Mo¿e dlatego, ¿e dla mnie mój styl ubierania jest wa¿ny, wyra¿a mnie i jest tylko dla mnie. W innych ciuchach by³abym przebierañcem. Ja szanuje ubiór swojego partnera a on szanuje mój styl. Mo¿na co¶ tam zaproponowaæ, doradziæ, ale kazaæ?
Ja tak samo, dlatego zdziwi³am siê kiedy zauwa¿y³am oraz by³am ¶wiadkiem takich zachowañ.
A najlepsze, ¿e tego nie widaæ od razu, ja dopiero niedawno zda³am sobie sprawê, ¿e jedna moja kole¿anka ubiera siê coraz bardzie '' w stylu burek''. A zaczê³o siê od coraz mniejszych dekoltów, coraz d³u¿szych spódnic..
Oni nie dowalaj± d razu tekstem '' zmieñ swój styl'' tylko powoli drobne uwagi i dziewczyna nawet nie zauwa¿a jak staje siê kim¶ innym.
Kilka moich kolezanek i znajomych ma albo mia³o takie problemy.
Tyle siê czyta tego na forach.
Marcelinaq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-29, 20:02   #20
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomo¶ci: 4 524
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez petit2 Poka¿ wiadomo¶æ
Brakuje im pewno¶ci siebie. Boj± siê, ¿e jak dziewczyna bêdzie za dobrze wygl±daæ to zaczn± siê ni± interesowaæ inni, z którymi nie bêdzie mia³ szans.

Niskie poczucie w³asnej warto¶ci/ s³aby charakter?

Tak - m±¿ mojej kole¿anki. Zawsze mam z niej bekê jak ogl±dam zdjêcia z wesel ró¿nych wspólnych znajomych. Wszystkie dziewczyny wystrojone, umalowane, a ona zawsze w jakim¶ szaroburym worze, schodzonych balerinach, bez makija¿u, wygl±da jakby tam przysz³a ¿ebraæ
to trochê dziwne. Bo o ile jeszcze mogê zrozumieæ, ¿e facet jest zazdrosny jak kobieta wychodzi sama, to na wesele skoro id± razem, to chyba facetowi powinno byæ mi³o, ¿e jego kobieta wygl±da jak milion dolarów i mo¿na siê ni± pochwaliæ
Sybil_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 20:27   #21
201707171618
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomo¶ci: 158
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Poka¿ wiadomo¶æ
to trochê dziwne. Bo o ile jeszcze mogê zrozumieæ, ¿e facet jest zazdrosny jak kobieta wychodzi sama, to na wesele skoro id± razem, to chyba facetowi powinno byæ mi³o, ¿e jego kobieta wygl±da jak milion dolarów i mo¿na siê ni± pochwaliæ
Dla niego w ogóle nie jest wa¿ne co ludzie pomy¶l± tylko, ¿eby ona siê go s³ucha³a. Najchêtniej by j± pewnie ubra³ w burkê. Facet jest takim mentalnym talibem - nigdzie jej samej nie puszcza.

Edytowane przez 201707171618
Czas edycji: 2017-04-29 o 20:30
201707171618 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 20:59   #22
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomo¶ci: 4 524
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez petit2 Poka¿ wiadomo¶æ
Dla niego w ogóle nie jest wa¿ne co ludzie pomy¶l± tylko, ¿eby ona siê go s³ucha³a. Najchêtniej by j± pewnie ubra³ w burkê. Facet jest takim mentalnym talibem - nigdzie jej samej nie puszcza.
i ona jest z nim szczê¶liwa?
Sybil_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 21:07   #23
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomo¶ci: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Poka¿ wiadomo¶æ
Kiedy¶ tak mia³am. Chêtnie poczytam co mn± mog³o kierowaæ, bo do dzisiaj nie wiem 🤣 dobrze, ze siê opamiêta³am, ale by³am wtedy m³oda i g³upia.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mia³am takiego ch³opaka, ale to by³y czasy nastoletnie, bunt mój. Wiêc tak czy siak siê malowa³am, ewentualnie zmywa³am makija¿ jak mia³ mnie odebraæ.

Zreszta szybko siê pozegna³am z tym panem.

Spódniczka nie, dekolt nie (chocia¿ w tamtym czasie niewiele tam by³o ). Zakazy wychodzenia z domu bez jego zgody. Ot mówi³am mu jedno a robi³am swoje i tyle. M³oda i g³upia.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 21:17   #24
201707171618
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomo¶ci: 158
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Poka¿ wiadomo¶æ
i ona jest z nim szczê¶liwa?
Ja s±dzê, ¿e nie, ale to jest skomplikowana sytuacja. Ona jest z patologicznego domu i nie wiem czy kiedykolwiek by³a szczê¶liwa i czy wie w ogóle co to znaczy. Nie raz próbowa³am z ni± rozmawiaæ i jako¶ pomóc, ale to ponad moje si³y. Ona ma tak "wyprany mózg", ¿e dobry terapeuta móg³by nie daæ rady
201707171618 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 21:49   #25
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 5 490
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Dla mnie to nie do przyjêcia. Ka¿dy ma prawo wyraziæ w³asne zdanie, ale nie ma prawa zakazywaæ ubioru.

Przypadek podobny znam. Tzn. m±¿, a wcze¶niej jeszcze ch³opak zakaza³ dziewczynie malowania siê. A raczej podchwytliwie to wymusi³, poprzez gadanie ¿e uwielbia naturalno¶æ itp. Potem dosz³o dowalanie siê do ubioru. Nie wiem, ani ja, ani nikt inny dlaczego ta dziewczyna da³a siê tak zmanipulowaæ. Dzi¶ wygl±da jak szara, zaniedbana mysz - w³osy ulizane, zero nawet najmniejszego make up i ubiór jak dla kobiety 20 lat starszej. Jej ¿ycie, jej sprawa. Niemniej jednak zastanawiam siê do dzisiaj dlaczego pod jego wp³ywem tak siê zmieni³a. Zmieni³a siebie, bo wcze¶niej lubi³a makija¿ i fajne ubranie.
I ona jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 21:54   #26
Marcelinaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez I ona Poka¿ wiadomo¶æ
Dla mnie to nie do przyjêcia. Ka¿dy ma prawo wyraziæ w³asne zdanie, ale nie ma prawa zakazywaæ ubioru.

Przypadek podobny znam. Tzn. m±¿, a wcze¶niej jeszcze ch³opak zakaza³ dziewczynie malowania siê. A raczej podchwytliwie to wymusi³, poprzez gadanie ¿e uwielbia naturalno¶æ itp. Potem dosz³o dowalanie siê do ubioru. Nie wiem, ani ja, ani nikt inny dlaczego ta dziewczyna da³a siê tak zmanipulowaæ. Dzi¶ wygl±da jak szara, zaniedbana mysz - w³osy ulizane, zero nawet najmniejszego make up i ubiór jak dla kobiety 20 lat starszej. Jej ¿ycie, jej sprawa. Niemniej jednak zastanawiam siê do dzisiaj dlaczego pod jego wp³ywem tak siê zmieni³a. Zmieni³a siebie, bo wcze¶niej lubi³a makija¿ i fajne ubranie.
Takie dziewczyny pewnie maj± niskie poczucie warto¶ci, boj± siê samotno¶ci do tego stopnia, ¿e zgadzaj± siê na wszystko byle tylko facet nie odszed³.
Marcelinaq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 21:57   #27
ajah
wañka wstañka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 12 467
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez Marcelinaq Poka¿ wiadomo¶æ
Takie dziewczyny pewnie maj± niskie poczucie warto¶ci, boj± siê samotno¶ci do tego stopnia, ¿e zgadzaj± siê na wszystko byle tylko facet nie odszed³.
Na pocz±tku nie wiedzia³as dlaczego kobiety siê na to zgadzaj± a teraz masz tak jasna odpowied¼?

To wcale nie musi wynikaæ z powyzszego.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 22:10   #28
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomo¶ci: 2 827
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Sytuacje tutaj przedstawione sa skrajne, tak samo to zakazywanie, przepoczwarzanie sie itd. ale tak z drugiej strony, troche inna sytuacja: naprawde uwazacie to za dziwne, kiedy mezczyzna nie jest zadowolony, kiedy kobieta zaklada przesadnie gleboki dekolt albo przesadnie krotka spodniczke?
Ja mowie o takim ubiorze, gdzie bardzo latwo mozna bardzo duzo zobaczyc.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 22:36   #29
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 5 490
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez Hiiro Poka¿ wiadomo¶æ
Sytuacje tutaj przedstawione sa skrajne, tak samo to zakazywanie, przepoczwarzanie sie itd. ale tak z drugiej strony, troche inna sytuacja: naprawde uwazacie to za dziwne, kiedy mezczyzna nie jest zadowolony, kiedy kobieta zaklada przesadnie gleboki dekolt albo przesadnie krotka spodniczke?
Ja mowie o takim ubiorze, gdzie bardzo latwo mozna bardzo duzo zobaczyc.
No tylko tu nie mówimy o stroju, ¿e pó³ ty³ka na wierzchu. Chocia¿ i w tym przypadku nie ma prawa nikt zakazywaæ (chyba ¿e osoba jest chora psychicznie). Te¿ by mi siê to nie podoba³o, ale wtedy lepiej po prostu spokojnie pogadaæ albo siê rozstaæ ni¿ sadziæ teksty "tak nie wyjdziesz", "nie wolno Ci".
I ona jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-29, 23:17   #30
Marcelinaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Zakazy w zwi±zku - ubiór

Cytat:
Napisane przez Hiiro Poka¿ wiadomo¶æ
Sytuacje tutaj przedstawione sa skrajne, tak samo to zakazywanie, przepoczwarzanie sie itd. ale tak z drugiej strony, troche inna sytuacja: naprawde uwazacie to za dziwne, kiedy mezczyzna nie jest zadowolony, kiedy kobieta zaklada przesadnie gleboki dekolt albo przesadnie krotka spodniczke?
Ja mowie o takim ubiorze, gdzie bardzo latwo mozna bardzo duzo zobaczyc.
Zastanawia mnie dlaczego jak niektórzy s³ysz±/czytaj± s³owo '' mini '' albo '' dekolt '' to maj± na my¶li ubrania gdzie wszystko jest na wierzchu? Mówimy tu o NORMALNYCH ubraniach.

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Poka¿ wiadomo¶æ
Na pocz±tku nie wiedzia³as dlaczego kobiety siê na to zgadzaj± a teraz masz tak jasna odpowied¼?

To wcale nie musi wynikaæ z powyzszego.
To s± moje przypuszczenia, nie mówiê, ¿e s± na pewno w³a¶ciewe albo jedyne.
Marcelinaq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Forum plotkowe


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-05-04 16:51:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.