Papier na zaproszenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-07, 08:28   #1
maartha
Raczkowanie
 
Avatar maartha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 342
Smile

papier na zaproszenia


Poradźcie mi jaki papier powinnam kupić do zrobienia zaproszeń? Wiem, że może być czerpany, ale taki odpada na razie
__________________

maartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 08:39   #2
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: papier na zaproszenia

a czemu odpada?
sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 08:44   #3
maartha
Raczkowanie
 
Avatar maartha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 342
Dot.: papier na zaproszenia

Bo zależy nam na wydrukowaniu naszego zdjęcia, a na czerpanym chyba to nie wyjdzie. Chociaż nie wiem - nie znam sie
__________________

maartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 11:32   #4
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: papier na zaproszenia

Cytat:
Napisane przez maartha
Bo zależy nam na wydrukowaniu naszego zdjęcia, a na czerpanym chyba to nie wyjdzie. Chociaż nie wiem - nie znam sie
z tego co wiem o czerpanym papierze, można na nim wszystko wydrukować i bardzo ładnie wygląda. pierwsze słysze, zeby się zdjęcia nie dało wydrukować.
sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 12:27   #5
maartha
Raczkowanie
 
Avatar maartha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 342
Dot.: papier na zaproszenia

No to skoro mozna na nim wszystko drukować, to może wypróbuję A czy on jest drogi?

Przed chwila wróciłam z wyprawy po papierniczych sklepach i mam jedną zdobycz. Kupiłam papier wizytówkowy - jeden arkusz na próbę. Nie jestem zachwycona nim, bo to nie jest to czego szukam na zaproszenia. Jakieś takie nieciekawe są te papiery wizytówkowe
__________________

maartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 20:10   #6
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: papier na zaproszenia

ja kupowałam na allegro. papier śliczny i całkiem przystępny cenowo. można poprosić o próbke i sobie zobaczyc na żywo. u mnie sie sprawdziło i zaproszenia wyszły bardzo ładne
sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 20:39   #7
iws
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 85
Dot.: papier na zaproszenia

Jeżeli nie czerpany to polecam papier wizytówkowy. Wybór jest dość duży - kolory, faktury itp. Bardzo ładnie się na nim drukuje i wygląda naprawdę elegancko.
iws jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-19, 22:54   #8
statmilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 117
GG do statmilka
Exclamation Papier na zaproszenia

mam problem !

chcemy sami zrobić zaproszenia i zawiadomienia ale nigdzie nie możemy dostać ciekawego papieru .... czy ktoś wie gdzie można najlepiej zamówić przez neta ??? albo w Poznaniu kupić ?????

będę wdzięczna za każde namiary
statmilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 10:27   #9
becia_leszno
Zadomowienie
 
Avatar becia_leszno
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Leszno (wlkp.)
Wiadomości: 1 062
GG do becia_leszno
Dot.: Papier Na Zaproszenia

hej, a szukasz papieru wizytówkowego czy czerpanego ??

wizytówkowy kupilam na allegro u uzytkownika urbi_jr - duzy wybór, dobra cena i szybka dostawa.

czerpany kupowałam tu: http://www.allegro.pl/item149295365_..._czerpany.html
becia_leszno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 10:29   #10
magdulec
Zadomowienie
 
Avatar magdulec
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: lubelski
Wiadomości: 1 301
Dot.: Papier Na Zaproszenia

My też chcemy zrobić własne zaproszenia, ja rozglądam się za papierem czerpanym, ale ceny są zróżnicowane i raczej wysokie od 2zł za arkusz, a poza tym nie wiem jak dukarka przyjmie ten papier, bo też chcemy sami drukować, ewentualnie zaniesiemy do drukarni jak nie będą mieli wygórowanych cen. Też niektóre papiery wizytówkowe są ciekawe, arkusz od 60gr, wiec to jeszcze moze byc, Na allegro są fajne wstążeczki które będą pasować do zaproszeń więc je zamówię a co do papieru to chyba pozostanę pezy wizytówkowym ze względu na cenę.

Pozdrawiam
magdulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 23:22   #11
statmilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 117
GG do statmilka
Dot.: Papier Na Zaproszenia

nic nie mogę znaleźć takie jak potrzebuje : kredowy papier kremowy !!! nigdzie nie ma chyba będzie trzeba zmienić pomysł na zaproszenie.
statmilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-03, 13:24   #12
Golden
Rozeznanie
 
Avatar Golden
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 611
GG do Golden
Papier Na Zaproszenia

A czy liczyłyście jaki jest koszt zrobienia Waszych zaproszeń? Ja też chcę sama robić w przyszłości,ślub prawdopodobnie lato 2008, ale czy to się opłaca? Widziałam cudne zaproszenia już gotowe i teraz biję się z myślami. Co się bardziej opłaca?

Znalazłam różne firmy robiące zaproszenia i na jednym rodzaju zaproszenia potrafi być aż 1,36 zł różnicy na sztuce, więc przy 100 szt. to masa pieniędzy. Taka mała uwagą. Mam nadzieję, że mi ją wybaczycie

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2007-10-02 o 19:56 Powód: post pod postem
Golden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 21:52   #13
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Papier Na Zaproszenia

zajrzyj na watek "poznanskie sluby"
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 10:03   #14
carolsko
Raczkowanie
 
Avatar carolsko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: mieszkanie z imagine ;)
Wiadomości: 133
GG do carolsko
Dot.: Papier Na Zaproszenia

hej, my robiliśmy sami zaproszenia z papieru czerpanego.
kupiliśmy tutaj www.papier-gliwice.com.pl
mają spory wybór i papierów i faktur papieru - i ceny jak dobrze pamiętam też przystępne, bo placiliśmy chyba 1,8 za kartke z jakimś wzroem 9bławetki, nagietki itp) a czyte kartki bez niczego były chyba po 1,5

Życzę udanego szukania i przyjemnego robienia zaproszeń!


aha! im więcej kupisz kartek tym taniej
__________________
come on baby light my fire...
carolsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 22:19   #15
statmilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 117
GG do statmilka
Dot.: Papier Na Zaproszenia

dzięki juź kupiliśmy nadelko szukaliśmy a mieliśmy pod nosem na PP kupiliśmy w zwykłym papierniczym

dzięki
statmilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 13:40   #16
Mohini
Raczkowanie
 
Avatar Mohini
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 208
Dot.: Papier Na Zaproszenia

Zastanawiam sie jak drukowac samemu na papierze czerpanym? wychodzi na zwyklej drukarce?
Jesi macie jakies sposoby, prosze o porade
Mohini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 17:05   #17
mgar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 90
Dot.: Papier Na Zaproszenia

Drogie Panie, aby drukować na papierze z faktura trzeba mieć dobrą drukarkę - czasem druk nie chwyta.

Jeśli chodzi o papiery to polecam w Poznaniu sklep na Kramarskiej (bardzo eleganckie papiery także metaliczne) oraz hurtownie papieru na Wodnej (duży wybór, przystępna cena).

Jeżeli wybieracie grubszy papier pamiętajcie, że większość drukarek "chwyta" papier o gramaturze do 200g - zalecam ładowanie papieru pojedynczo z tylnego podajnika.
mgar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 17:14   #18
mollya
Raczkowanie
 
Avatar mollya
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: dolnośląskie\ 71
Wiadomości: 403
GG do mollya
Dot.: Papier Na Zaproszenia

Ja tez robiłam sama zaproszenia, Papier kupowaliśmy na allegro u uzytkownika Kalender wiem że mają swoja strone internetową. Cena ok 1,60 za kazdy rodzaj i fakture.
__________________
ANIA
mollya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 20:14   #19
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Papier Na Zaproszenia

Cytat:
Napisane przez Mohini Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie jak drukowac samemu na papierze czerpanym? wychodzi na zwyklej drukarce?
Jesi macie jakies sposoby, prosze o porade
Bez problemu, tylko trzeba potem poczekać, żeby druk wysechł, bo może się ścierać.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-19, 13:19   #20
Mohini
Raczkowanie
 
Avatar Mohini
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 208
Dot.: Papier Na Zaproszenia

Cytat:
Napisane przez mgar Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o papiery to polecam w Poznaniu sklep na Kramarskiej (bardzo eleganckie papiery także metaliczne) oraz hurtownie papieru na Wodnej (duży wybór, przystępna cena).
dziekuje za namiary
Mohini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 19:00   #21
mgar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 90
Dot.: Papier Na Zaproszenia

Ten sklep z papierem jest na Krakowskiej! Przepraszam pomyliłam sie zupełnie nie wiem dlaczego!
mgar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 18:18   #22
ikubek
Przyczajenie
 
Avatar ikubek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Papier Na Zaproszenia

My też się aktualnie bijemy z myślami czy kupić czy robić samemu. Bardzo byśmy chcieli aby były one orginalne i jedyne w swoim rodzaju. Jednak kuzyn mojego narzeczonego który samemu robił zaproszenia badzo nam odradzał ten sposób - podobno wyszło go identycznie cenowo (co akurat nie jest problemem), miał dużo problemów z kupnem tego co chciał a i efekt konowy był daleki od oczekiwanego.
__________________
Tyle zostało do naszego ślubu:
http://www.suwaczek.pl/cache/58d834e06d.png



Tyle jesteśmy razem:

http://www.suwaczek.pl/cache/9dee010820.png
ikubek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 19:02   #23
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Papier Na Zaproszenia

my kupiliśmy piękny czerpany papier i...porażka, żadna drukarka tego nie chwytała, a wszystkie drukarnie w Poznaniu zarzekały się, że drukować będą, ale tylko na własnym papierze, więc wykosztowaliśmy się podwójnie i trochę było zgrzytów.
Jeśli papier jest fakturowany, nie zawsze wyjdzie na nim druk, trzeba też patrzeć na jego masę a po własnych przebojach polecam najpierw znaleźć drukarnię, a dopiero potem szukać papieru bądź zaopatrzeć się w niego w porozumieniu z drukarnią.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 09:31   #24
mgar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 90
Dot.: Papier Na Zaproszenia

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
my kupiliśmy piękny czerpany papier i...porażka, żadna drukarka tego nie chwytała, a wszystkie drukarnie w Poznaniu zarzekały się, że drukować będą, ale tylko na własnym papierze, więc wykosztowaliśmy się podwójnie i trochę było zgrzytów.
Jeśli papier jest fakturowany, nie zawsze wyjdzie na nim druk, trzeba też patrzeć na jego masę a po własnych przebojach polecam najpierw znaleźć drukarnię, a dopiero potem szukać papieru bądź zaopatrzeć się w niego w porozumieniu z drukarnią.

Albo kupić próbki i zobaczyć jak sie zachowują- ale myślę ze tak właśnie zrobiliście Klika postów wyżej pisałam , że z grubszymi papierami jest problem ale dotyczy to też fakturowych. Trzeba uważać tez na tzw papiery czerpane (z faktura bo z prawdziwymi czerpanymi nie wiele maja wspólnego) bo często druk z nich schodzi.
Taverney nie dziwię się , że drukarnie nie chcą eksperymentować. Zwykle drukują na swoich materiałach bo znają je.

Ja w pracowni mam drukarkę połpoligraficzna i wiem , że i ona także nie sprawdza sie przy trudniejszym materiale. My drukowaliśmy na papierze z połyskiem metalicznym (elegancko wygląda a nie faktury - z reszta sprawdziliśmy wcześniej, że na nim drukuje tez zaproszenia ślubne drukarnia) na zwykłej drukarce i wyszło oki.
Oczywiście druk o wiele odbiegał od profesjonalnego wydruku woskowanego jaki może zaproponować drukarnia....ale koszty o polowe mniejsze.

Jeśli chcesz namiar na fajna drukarnie w Poznaniu to podam na priv...bo nie chce zamieszczać reklamy (jesteśmy ich klientami).

Cytat:
Napisane przez ikubek Pokaż wiadomość
My też się aktualnie bijemy z myślami czy kupić czy robić samemu. Bardzo byśmy chcieli aby były one orginalne i jedyne w swoim rodzaju. Jednak kuzyn mojego narzeczonego który samemu robił zaproszenia badzo nam odradzał ten sposób - podobno wyszło go identycznie cenowo (co akurat nie jest problemem), miał dużo problemów z kupnem tego co chciał a i efekt konowy był daleki od oczekiwanego.
Szczerze powiedziawszy też przeliczyliśmy, że kupno paperu A4 i pocięcie go na kwadraty (chcieliśmy mieć nieco inny format) to było to samo co zakup pociętego materiału przygotowanego do druku w drukarni. Stanęło na tym, iż kupiliśmy osobno okładki i papier na tzw wkejkę (docięty do formatu i z wykonanym rowkiem do złożenia ale nie złożony). Drukowaliśmy zaś sami.
Kupiliśmy też koperty bo pomimo, że kiedyś sama robiłam ręczne kartki dla galerii, jakoś zabawa z kopertami mnie przed ślubem nie bawiła .
Dokupiliśmy ten sam papier w hurtowni i z niego sami robiliśmy winietki, menu czy zaproszenia na poprawiny a także podziękowania (były już w innym formacie).

A swoja drogą zamierzacie robić rozstawienie stołów?
Mimo że przygotowaliśmy sporo to i tak nam zabrakło czasu by powklejac elementy na plansze
mgar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.