Wspaniałe stulecie, TVP1 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-23, 18:35   #151
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Niestety dzisiaj wróciłam przed 17.00 i załapałam się tylko na koniec dlaczego Bali musiał uratować tę idiotkę : byłoby o jeden problem mniej. Wnerwiona jestem mimo, iż wiedziałam jak to będzie a jutro znów nie obejrzę szkoda, że tak mało odc zostało do końca
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 18:52   #152
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez lexi221 Pokaż wiadomość
Niestety dzisiaj wróciłam przed 17.00 i załapałam się tylko na koniec dlaczego Bali musiał uratować tę idiotkę : byłoby o jeden problem mniej. Wnerwiona jestem mimo, iż wiedziałam jak to będzie a jutro znów nie obejrzę szkoda, że tak mało odc zostało do końca
Mało odcinków? Przecież serial na ponad 100 odcinków w oryginalnej wersji, czyli u nas będzie ich ponad 200.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 19:00   #153
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

No to mnie pocieszyłaś ja się sugerowałam, że w oryginale jest 139 zapomniałam że one lecą inaczej gapa ze mnie

Działo się dzisiaj coś ciekawego pewnie Sulek odnalazł Hurrem

Edytowane przez lexi221
Czas edycji: 2015-02-24 o 18:37
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 14:29   #154
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Ktoś pytał o Marię (Gulnihal), która przybyła statkiem do Turcji razem z Hurrem - Maria po ataku Gulsah przez dłuższy czas leżała w "szpitaliku", gdzie opiekował się nią Sumbul Aga. Kiedy została wyleczona, wyszła za mąż i opuściła pałac.
W oryginalnej wersji (z angielskimi napisami) ktoś o niej wspomniał i ta sprawa się wyjaśniła, ale u nas scena rozmowy o Marii została wycięta.

Izabela prawdopodobnie została wrzucona (żywcem) do morza wraz z martwą służącą. Hurrem kazała się tym zająć Gulowi i Nigar, ale raczej nie mogli tego wykonać osobiście, pewnie zrobili to gwardziści za odpowiednią opłatą. Sułtan przekazał Ibrahimowi wersję oficjalną - księżniczka została odesłana przez Wenecję do Austrii, gdzie schroni się w klasztorze pod Wiedniem, by żałować za swoje grzechy.

W damskiej części pałacu, nadzorcami byli tylko eunuchowie - goście w szarych turbanach.

Sułtan nie wybaczył Mahidevran próby zabójstwa Hurrem, ponieważ nie było to pierwsze wykroczenie - wcześniej pobiła Hurrem tak, że ta ledwo uszła z życiem. Ponadto Mahidevran kazała podać truciznę na stół samego sułtana, co mogło się zakończyć również przypadkową śmiercią Sulejmana. M nie straciłaby na tym, w końcu była matką następcy tronu. Sulejman uznał, że liczyła się z tym ryzykiem i było jej wszystko jedno.
Ponadto Hurrem była wówczas w ciąży...
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 20:00   #155
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Moim zdaniem przewinienia samej Hurrem są na tyle liczne i również poważne, że dawno powinna skończyć się taryfa ulgowa dla tej dziewczyny... Parę razy nastawała na życie Ibrahima, czy to bardziej, czy mniej bezpośrednio, nastawia dzieci sułtana przeciwko babce oraz osobom, które są dla niej (Hurrem) niepożądane i robi im pranie mózgu, morduje ludzi (Izka + służka), a przy tym manipuluje samym sułtanem, o czym ten wreszcie się przekonał i to zrozumiał. Jednak rozumiem, że to miłość, a miłość jest ślepa

I byłabym to w stanie zaakceptować, gdyby nie fakt, że - jak już ktoś napisał wcześniej - Hurrem kocha sułtana, ale bardziej od niego władzę, do której powoli zmierza. Owszem, nie może dziewczyna przeżyć, że sułtan mógłby być z inną, choć na jedną noc, ale sądzę, że bardziej niż poczucie bycia zdradzaną przez mężczyznę ma tu wpływ strach o przejęcie przez inną kobietę już wypracowanej przez nią pozycji u boku Sulejmana. Wie, że nie może popuścić, bo łatwo spadnie w tej kolejce po władzę.

Nie ukrywam jednocześnie, że nie lubię tej postaci i pewnie jestem względem niej bardziej surowa No i nie znoszę, oczywiście w życiu także, gdy złe postępki uchodzą ludziom płazem.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 20:05   #156
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Moim zdaniem przewinienia samej Hurrem są na tyle liczne i również poważne, że dawno powinna skończyć się taryfa ulgowa dla tej dziewczyny... Parę razy nastawała na życie Ibrahima, czy to bardziej, czy mniej bezpośrednio, nastawia dzieci sułtana przeciwko babce oraz osobom, które są dla niej (Hurrem) niepożądane i robi im pranie mózgu, morduje ludzi (Izka + służka), a przy tym manipuluje samym sułtanem, o czym ten wreszcie się przekonał i to zrozumiał. Jednak rozumiem, że to miłość, a miłość jest ślepa

I byłabym to w stanie zaakceptować, gdyby nie fakt, że - jak już ktoś napisał wcześniej - Hurrem kocha sułtana, ale bardziej od niego władzę, do której powoli zmierza. Owszem, nie może dziewczyna przeżyć, że sułtan mógłby być z inną, choć na jedną noc, ale sądzę, że bardziej niż poczucie bycia zdradzaną przez mężczyznę ma tu wpływ strach o przejęcie przez inną kobietę już wypracowanej przez nią pozycji u boku Sulejmana. Wie, że nie może popuścić, bo łatwo spadnie w tej kolejce po władzę.

Nie ukrywam jednocześnie, że nie lubię tej postaci i pewnie jestem względem niej bardziej surowa No i nie znoszę, oczywiście w życiu także, gdy złe postępki uchodzą ludziom płazem.
Zgadzam się z tym co piszesz. Też jej nie lubię. Już samo to kiedy powiedziała do Mihrimah, że pozbędzie się wszystkich po kolei było okropne, a kiedy Valide powiedziała o tym Sulejmanowi to ten nic sobie z tego nie robił. Hurrem zawsze wszystko uchodzi na sucho, bardzo to irytujące. Ja nie lubię jej tym bardziej, że wiem kto jeszcze zginie przez jej podstępy, aż dziw bierze jak wielki wpływ na ona na sułtana...
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 20:11   #157
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym co piszesz. Też jej nie lubię. Już samo to kiedy powiedziała do Mihrimah, że pozbędzie się wszystkich po kolei było okropne, a kiedy Valide powiedziała o tym Sulejmanowi to ten nic sobie z tego nie robił. Hurrem zawsze wszystko uchodzi na sucho, bardzo to irytujące. Ja nie lubię jej tym bardziej, że wiem kto jeszcze zginie przez jej podstępy, aż dziw bierze jak wielki wpływ na ona na sułtana...
Zdradz mi prosze na priv kto!
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-28, 20:51   #158
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Podejrzewam, że Hurrem będzie chciała pozbyć się syna M. Pierwszej żony sułtana :-(
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 20:54   #159
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że Hurrem będzie chciała pozbyć się syna M. Pierwszej żony sułtana :-(
Pewnie nie on jedyny...
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 22:11   #160
Chloe_7
Raczkowanie
 
Avatar Chloe_7
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Pewnie nie on jedyny...
nie...

Ja mimo wszystko lubię Hurrem. Od początku miała plan (może to jej zemsta za porwanie w młodości?), skoro nie mogła żyć tak jak kiedyś chciała z Leonem to musiała odnaleźć się w nowej sytuacji...
Ale za to Mihrimah nie cierpię
Chloe_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 09:47   #161
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

A ja tam Hurrem lubię i w jej sytuacji prawdopodobnie zachowywała bym się podobnie. Od początku została odrzucona przez wszystkich wiec to naturalna sytuacja obronną. Za to Ibrahim to dla mnie negatywna postać i zapewne go już nie polubie.
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018


Edytowane przez Stella275
Czas edycji: 2015-03-01 o 10:48
Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-01, 19:06   #162
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Sorry ale dla mnie Hurrem jest tysiąc razy gorsza od Ibrahima facet był prostym rybakiem może chęć bycia na szczycie uderzyła mu go głowy.
Jednak Hurrem dąży po trupach do celu i ma już nie jedno na sumieniu a co najgorsze nawet w prawdziwym życiu człowiek musi czasami być w otoczeniu takich ludzi. Co najgorsze Hurrem nie będzie miała nic wspólnego z tym jak skończy Mustafa ale po tym serialu można się wszystkiego spodziewać
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 19:14   #163
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
A ja tam Hurrem lubię i w jej sytuacji prawdopodobnie zachowywała bym się podobnie. Od początku została odrzucona przez wszystkich wiec to naturalna sytuacja obronną. Za to Ibrahim to dla mnie negatywna postać i zapewne go już nie polubie.
Ja też lubię Hurrem, mimo wszystko Było mi żal Ibrahima, kiedy był beznadziejnie zakochany w Hatice i nie mógł liczyć na małżeństwo z nią. Ale już mi przeszło, szczególnie po zabójstwie Leona.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 20:01   #164
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez lexi221 Pokaż wiadomość
Sorry ale dla mnie Hurrem jest tysiąc razy gorsza od Ibrahima facet był prostym rybakiem może chęć bycia na szczycie uderzyła mu go głowy.
Jednak Hurrem dąży po trupach do celu i ma już nie jedno na sumieniu a co najgorsze nawet w prawdziwym życiu człowiek musi czasami być w otoczeniu takich ludzi. Co najgorsze Hurrem nie będzie miała nic wspólnego z tym jak skończy Mustafa ale po tym serialu można się wszystkiego spodziewać
Jak to nie będzie miała nic wspólnego z tym jak skończy Mustafa? Będzie miała wiele wspólnego z tego co mi wiadomo
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 21:28   #165
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Chloe_7 Pokaż wiadomość
nie...

Ja mimo wszystko lubię Hurrem. Od początku miała plan (może to jej zemsta za porwanie w młodości?), skoro nie mogła żyć tak jak kiedyś chciała z Leonem to musiała odnaleźć się w nowej sytuacji...
Ale za to Mihrimah nie cierpię
No to szkoda, że nie zawęża swoich mściwych działań do osób, które ją porwały i sułtana, którego niewolnicą była, tylko krzywdzi wszystkich naokoło, a którzy tylko ośmielili się krzywo na nią spojrzeć

No i znowu spoilery w wątku...
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 18:44   #166
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Jak to nie będzie miała nic wspólnego z tym jak skończy Mustafa? Będzie miała wiele wspólnego z tego co mi wiadomo
W takim razie źle coś doczytałam Hurrem to jednak małpa i zdania nie zmienię
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 19:20   #167
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez lexi221 Pokaż wiadomość
W takim razie źle coś doczytałam Hurrem to jednak małpa i zdania nie zmienię
Nie taka znów małpa, musi walczyć nie tylko o miłość sułtana, ale też o swoją pozycję na dworze a wreszcie o swoje zdrowie i życie. Jest dobrą matką, kocha Sulejmana i to nie ona zaczęła wojnę. Nie ma poparcia u nikogo poza kilkoma zaufanymi sługami a i na nich nie zawsze może liczyć. Poza Sulejmanem i dziećmi nie ma nikogo bliskiego. Tonący brzytwy się trzyma, dziewczyna robi co może, żeby nie zginąć. Oczywiście, nie zawsze gra czysto, ale Ibrahim, Mahidevran i mamuśka są jeszcze gorsi.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 17:15   #168
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Ależ ja się dziś spłakałam na powtórce z wczoraj, normalnie jak dziecko, tak szczeże
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 20:36   #169
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Ależ ja się dziś spłakałam na powtórce z wczoraj, normalnie jak dziecko, tak szczeże
A co Cię tak poruszyło? Ja się dziś uśmiałam jak norka, Aybige jest świetna!
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-03, 20:42   #170
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
A co Cię tak poruszyło? Ja się dziś uśmiałam jak norka, Aybige jest świetna!
Noo depresja Hatice, powrót do życia Ibrahima, jego powrót, łzy wzruszenia sułtana, radość Hatice.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 21:37   #171
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Noo depresja Hatice, powrót do życia Ibrahima, jego powrót, łzy wzruszenia sułtana, radość Hatice.
Hatice już mnie nie rusza, ta dziewczyna jest strasznie niestabilna psychicznie. Rozumiem dołek po śmierci dziecka, ale od początku była jakaś taka neurotyczna. Chyba ma wielki problem ze sobą, bo chodzi nieprzytomna i nagle wybucha agresją. Niby kocha Ibrahima, ale to jakaś chora miłość, bo potrafiła potraktować męża jak najgorszego sługę ("ty masz służyć rodzinie sułtana, imperium osmańskie to ja!") a potem się o niego martwić. Bardzo mu ufa, wierzy w każde kłamstwo a potem będzie kazała go śledzić. Chory związek.

Żal mi Nigar, beznadziejnie zakochanej w Ibrahimie. Co prawda przez jakiś czas będzie z nim szczęśliwa, ale w końcu i tak wezyr wróci do żony. Z wyrachowania Biedna dziewczyna, między młotem a kowadłem, czyli wezyrem i sułtanką.
__________________
Panta rei

Edytowane przez Agrippinilla
Czas edycji: 2015-03-03 o 21:38 Powód: ukrycie części tekstu, żeby nie spojlerować :)
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 23:24   #172
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
A co Cię tak poruszyło? Ja się dziś uśmiałam jak norka, Aybige jest świetna!
A mnie wątek Aybige baaardzo wkurzał, ucieszyłam się jak wreszcie wyjechała.

Co do Hatice to ona od początku filmu tylko ryczy i ryczy, koszmarna rola dla aktorki Mi w całej tej sytuacji z Nigar i Ibrahimem jakoś najbardziej szkoda Matrakczego. W sumie cieszył się na ten ślub, myślał, że naprawdę się ustatkuje i założy rodzinę. Biedak teraz zacznie mocno popijać i jeszcze go ludzie wyśmieją, że został rogaczem.
Jeszcze wracając do Hatice to chyba nabierzę trochę charakteru dopiero jak zabiją Ibrahima.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 10:18   #173
Chloe_7
Raczkowanie
 
Avatar Chloe_7
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Nie taka znów małpa, musi walczyć nie tylko o miłość sułtana, ale też o swoją pozycję na dworze a wreszcie o swoje zdrowie i życie. Jest dobrą matką, kocha Sulejmana i to nie ona zaczęła wojnę. Nie ma poparcia u nikogo poza kilkoma zaufanymi sługami a i na nich nie zawsze może liczyć. Poza Sulejmanem i dziećmi nie ma nikogo bliskiego. Tonący brzytwy się trzyma, dziewczyna robi co może, żeby nie zginąć. Oczywiście, nie zawsze gra czysto, ale Ibrahim, Mahidevran i mamuśka są jeszcze gorsi.
Zgadzam się
W porównaniu do Ibrahima to wcale nie jest taka zła

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Hatice już mnie nie rusza, ta dziewczyna jest strasznie niestabilna psychicznie. Rozumiem dołek po śmierci dziecka, ale od początku była jakaś taka neurotyczna. Chyba ma wielki problem ze sobą, bo chodzi nieprzytomna i nagle wybucha agresją. Niby kocha Ibrahima, ale to jakaś chora miłość, bo potrafiła potraktować męża jak najgorszego sługę ("ty masz służyć rodzinie sułtana, imperium osmańskie to ja!") a potem się o niego martwić. Bardzo mu ufa, wierzy w każde kłamstwo a potem będzie kazała go śledzić. Chory związek.

Żal mi Nigar, beznadziejnie zakochanej w Ibrahimie. Co prawda przez jakiś czas będzie z nim szczęśliwa, ale w końcu i tak wezyr wróci do żony. Z wyrachowania Biedna dziewczyna, między młotem a kowadłem, czyli wezyrem i sułtanką.
ale właściwie to ona nie miała podejrzeń, dopóki Hurrem jej nie powiedziała (najpierw o księżniczce, że to Ibrahim do niej jeździ itd., później o innych sprawach), od tego się chyba zaczęło

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
A mnie wątek Aybige baaardzo wkurzał, ucieszyłam się jak wreszcie wyjechała.

Co do Hatice to ona od początku filmu tylko ryczy i ryczy, koszmarna rola dla aktorki Mi w całej tej sytuacji z Nigar i Ibrahimem jakoś najbardziej szkoda Matrakczego. W sumie cieszył się na ten ślub, myślał, że naprawdę się ustatkuje i założy rodzinę. Biedak teraz zacznie mocno popijać i jeszcze go ludzie wyśmieją, że został rogaczem.
Jeszcze wracając do Hatice to chyba nabierzę trochę charakteru dopiero jak zabiją Ibrahima.
A ja lubię Aybige, taka pocieszna jakaś i mam nadzieję, że kiedyś wróci.
Matrakczy - też mi go żal

Teraz będzie odcinek jak Hatice dowie się o zdradzie, czekam z niecierpliwością.
Chloe_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 11:08   #174
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Nie taka znów małpa, musi walczyć nie tylko o miłość sułtana, ale też o swoją pozycję na dworze a wreszcie o swoje zdrowie i życie. Jest dobrą matką, kocha Sulejmana i to nie ona zaczęła wojnę. Nie ma poparcia u nikogo poza kilkoma zaufanymi sługami a i na nich nie zawsze może liczyć. Poza Sulejmanem i dziećmi nie ma nikogo bliskiego. Tonący brzytwy się trzyma, dziewczyna robi co może, żeby nie zginąć. Oczywiście, nie zawsze gra czysto, ale Ibrahim, Mahidevran i mamuśka są jeszcze gorsi.
Była bardzo opuszczona i zagubiona, a także jej życie i zdrowie było zagrożone zwłaszcza wtedy, kiedy dziecku kładła do głowy, że Izabelę już zabiła, a na jej liście są Ibrahim, Mahidevran, mamuśka i wszyscy inni, którzy ośmielą się stopować ją na drodze do władzy absolutnej
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 13:29   #175
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Była bardzo opuszczona i zagubiona, a także jej życie i zdrowie było zagrożone zwłaszcza wtedy, kiedy dziecku kładła do głowy, że Izabelę już zabiła, a na jej liście są Ibrahim, Mahidevran, mamuśka i wszyscy inni, którzy ośmielą się stopować ją na drodze do władzy absolutnej
Dokładnie

Dlatego tak mnie wkurza, że Sulejman nigdy nic z tym nie zrobił, jeszcze na dodatek pomagał zatuszować zabójstwo Izabeli
I wkurzyła mnie strasznie Daye Hatun, gdyby nie zdradziła sułtanki matki to Hurrem już by była martwa.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 20:31   #176
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

No właśnie cała ta sytuacja z romansem Ibrahima, sprawiła, że już mi sie nie chce oglądać tego serialu wszędzie tylko oszuści, zdradzający, kłamiący,ukrywający coś... mam dość tego.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 21:21   #177
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
No właśnie cała ta sytuacja z romansem Ibrahima, sprawiła, że już mi sie nie chce oglądać tego serialu wszędzie tylko oszuści, zdradzający, kłamiący,ukrywający coś... mam dość tego.
To się zgadza, nie ma żadnej postaci, która byłaby zwyczajnie, po ludzku przyzwoita. To trochę osłabia ostatnimi czasy serial i wkurza mnie coraz bardziej każdy odcinek.
Ale z drugiej strony tak to właśnie wyglądało w tamtych czasach, że każdy próbował coś ugrać dla siebie, a jeżeli nie walczył, to szybko był eliminowany. Jak widać, czasem także dosłownie

Sulejman może i był Wspaniały, ale z pewnością nie Sprawiedliwy (to tak odnośnie jego perypetii z Hurrem)
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 21:26   #178
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Chloe_7 Pokaż wiadomość
ale właściwie to ona nie miała podejrzeń, dopóki Hurrem jej nie powiedziała (najpierw o księżniczce, że to Ibrahim do niej jeździ itd., później o innych sprawach), od tego się chyba zaczęło
Wówczas zaczęła go podejrzewać, ale już wcześniej miała żal, że Ibrahim o wielu sprawach jej nie mówi. Czasem to były sprawy prywatne sułtana, czasem państwowe a niekiedy jego własne ciemne sprawki.

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Była bardzo opuszczona i zagubiona, a także jej życie i zdrowie było zagrożone zwłaszcza wtedy, kiedy dziecku kładła do głowy, że Izabelę już zabiła, a na jej liście są Ibrahim, Mahidevran, mamuśka i wszyscy inni, którzy ośmielą się stopować ją na drodze do władzy absolutnej
Nie powiedziała małej, że zabiła Izabelę, tylko że się jej pozbyła. To zupełnie coś innego. Pozostałych chciałaby się pozbyć, ale wystarczy ich odesłanie. A Izabelę zabiła Nigar na polecenie Ibrahima, całą intrygę uknuł wezyr, tylko sprawy potoczyły się zupełnie inaczej. Swoją drogą, Izabela i Roksolana mogły się dogadać, Izabela uciekłaby z pomocą sułtanki i byłby spokój.

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Dokładnie

Dlatego tak mnie wkurza, że Sulejman nigdy nic z tym nie zrobił, jeszcze na dodatek pomagał zatuszować zabójstwo Izabeli
I wkurzyła mnie strasznie Daye Hatun, gdyby nie zdradziła sułtanki matki to Hurrem już by była martwa.
To źle zrobiła? Daye służy mamuśce, ale nie zrobi krzywdy sułtanowi i dzieciom. W końcu to ona opiekowała się małym Sulejmanem.

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
No właśnie cała ta sytuacja z romansem Ibrahima, sprawiła, że już mi sie nie chce oglądać tego serialu wszędzie tylko oszuści, zdradzający, kłamiący,ukrywający coś... mam dość tego.
A to normalne w tych czasach, na dworach europejskich też. Ale to pikuś w porównaniu z rodziną Borgiów
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 21:51   #179
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość


Nie powiedziała małej, że zabiła Izabelę, tylko że się jej pozbyła. To zupełnie coś innego. Pozostałych chciałaby się pozbyć, ale wystarczy ich odesłanie. A Izabelę zabiła Nigar na polecenie Ibrahima, całą intrygę uknuł wezyr, tylko sprawy potoczyły się zupełnie inaczej. Swoją drogą, Izabela i Roksolana mogły się dogadać, Izabela uciekłaby z pomocą sułtanki i byłby spokój.
Kiedy Hurrem przyszła zobaczyć wyniki spisku Nigar z Ibrahimem, to Izabela - według mojej oceny - była całkiem żywa i nawet z Hurrem "rozmawiała" Nigar otruła, ale służącą, a wyrok skazujący na Izkę wydała Hurrem, i to w obecności swojej ofiary, Smaczku dodaje fakt, że Izka została prawdopodobnie wrzucona do morza żywcem i się utopiła, ot tak, żeby nie było nudno

Nie róbmy z Hurrem kogoś, kim nie jest, czyli niewiniątka

Myślisz, że dla Hurrem wystarczające byłoby odesłanie wrogów z pałacu? Dlaczego więc dziś w odcinku powiedziała do Aybige, że smutno jej, że Mahide wyjeżdża, bo nie będzie jej mogła już męczyć? Dziewczyna zwyczajnie lubi krzywdzić ludzi, i koniec historii.

Edit: swoją drogą ciekawe, czy prawdziwa Hurrem też była taką wredną paskudą
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.


Edytowane przez regularkate
Czas edycji: 2015-03-04 o 21:57
regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 22:01   #180
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
To źle zrobiła? Daye służy mamuśce, ale nie zrobi krzywdy sułtanowi i dzieciom. W końcu to ona opiekowała się małym Sulejmanem.
Źle zrobiła, bo po prostu dała się przekupić, a potem kłamała, że zrobiła to z troski o Valide. Taa, jasne.
Poza tym skoro jest taka wierna sułtanowi to dziwnie okaże tą wierność okłamując go potem w bardzo ważnej sprawie. Nie będę jednak pisać o co chodzi, bo nie chcę spojlerować.

Hurrem najbardziej zależało na władzy. Od początku przecież dąży tylko do tego żeby rządzić. Zrobi jeszcze wiele złego aby to osiągnąć, pozbędzie się niewinnych ludzi i przysporzy sułtanowi wiele cierpienia. Zrobi to jednak w tak pokrętny sposób, że Sulejman nie dowie się, iż to jej zawdzięcza swoje cierpienie.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-05 01:30:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.