Wspaniałe stulecie, TVP1 - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-17, 15:43   #571
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Ostatnio jestem do tylu z odcinkami i chcialabym sie dowiedziec co sie stalo z Bali Beyem i Aybige?
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 15:47   #572
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Dziś rano, jak oglądałam powtórkę wczorajszego odcinka, to po prostu byłam pewna, że nie zabili Gulsah na śmierć Takie poważne, rządzące środowisko, tak zawsze podkreślają, że "robota została wykonana, XYZ już nie będzie nikomu zagrażał", a jakoś nigdy ci zabójcy nie sprawdzają, czy delikwent żyje czy nie - może nie zdają sobie sprawy z istnienia tętnicy szyjnej

Podobnie z mieszkańcami haremu - nie rozumiem, jak Nigar udaje się ich ciągle nabierać, przecież na pierwszy rzut oka widać, że pod tymi luźnymi, workowatymi sukniami ukrywa ciążę

Niepotrzebne zagranie Mahidevran z komnatą dla Mehmeta (teraz oglądałam końcówkę, więc nie wiem, czy to się jakoś wyjaśniło?) - zatraciła się dziewczyna w tej władzy, powinna być bardziej inteligentna i przewidująca, żeby wygrać z Hurrem czy innymi.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 16:07   #573
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

co do Nigar chyba nikt się nie spodziewa
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 16:45   #574
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Dziś rano, jak oglądałam powtórkę wczorajszego odcinka, to po prostu byłam pewna, że nie zabili Gulsah na śmierć Takie poważne, rządzące środowisko, tak zawsze podkreślają, że "robota została wykonana, XYZ już nie będzie nikomu zagrażał", a jakoś nigdy ci zabójcy nie sprawdzają, czy delikwent żyje czy nie - może nie zdają sobie sprawy z istnienia tętnicy szyjnej

Podobnie z mieszkańcami haremu - nie rozumiem, jak Nigar udaje się ich ciągle nabierać, przecież na pierwszy rzut oka widać, że pod tymi luźnymi, workowatymi sukniami ukrywa ciążę

Niepotrzebne zagranie Mahidevran z komnatą dla Mehmeta (teraz oglądałam końcówkę, więc nie wiem, czy to się jakoś wyjaśniło?) - zatraciła się dziewczyna w tej władzy, powinna być bardziej inteligentna i przewidująca, żeby wygrać z Hurrem czy innymi.
Moim zdaniem skoro takie są zasady haremu to słusznie uczyniła. Poza tym Hurrem dala się zmanipulować swojej córce odnośnie tej komnaty.

Ale dzisiaj intryga aby pozbyć się Mahidevran nie wyszła i dobrze w końcu jakaś sprawiedliwość. podobało mi się jak rudej gula skakała
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 18:03   #575
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
co do Nigar chyba nikt się nie spodziewa
Nie ma męża, to 'jakim prawem' może być w ciąży.. tego typu myślenie.
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 18:43   #576
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Lubie Valide. Jest piekna i inteligentna kobieta.
W końcu była Miss Turcji

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
A co sie stalo z gulnihal, jakos nie zauwazylam
Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
Agrippinilla,

jak zginie Ibrahim, obetną mu głowę na pniu ?

Hatice się z nim wcześniej rozwiedzie ?
Ibrahim zostanie uduszony z rozkazu Sulejmana. Nie wiem, czy Hatice się rozwiedzie, bo tak daleko nie doszłam. Na tym etapie, na którym jestem, Hatice zrezygnuje z rozwodu na złość Hurrem i dla dobra dzieci

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Tylko nie każdy czyta po angielsku wikipedię, żeby się dowiedzieć w którym odcinku i w jaki sposób umrze matka Sulejmana. Pisanie o takich faktach to spojlerowanie serialu.
Jest na biało, nie musisz czytać. Spojlerem byłby opis odcinków, co kto do kogo powiedział, co zrobił id. Fakty są powszechnie znane i każdy może się z nimi zapoznać. Jeśli Ciebie nie interesuje historia Turcji poza fikcją serialową, to nie mój problem. To tak, jakbyś oglądała "Czterech pancernych" i nie wiedziała a nawet nie chciała wiedzieć, kto wygrał wojnę

Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
Dzisiaj obejrzałam odcinek numer 69 na youtube, miazga
userrr, Valide Sultan to Ayse Hafsa..
O, już jest? No to mam miły wieczór

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Ostatnio jestem do tylu z odcinkami i chcialabym sie dowiedziec co sie stalo z Bali Beyem i Aybige?
Cofnij się o kilka stron Oboje wyjechali - ona na Krym, on w swoje rodzinne strony. Przestał być szambelanem, ale nadal jest do dyspozycji sułtana, w razie potrzeby ma zostać wezwany.

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Dziś rano, jak oglądałam powtórkę wczorajszego odcinka, to po prostu byłam pewna, że nie zabili Gulsah na śmierć Takie poważne, rządzące środowisko, tak zawsze podkreślają, że "robota została wykonana, XYZ już nie będzie nikomu zagrażał", a jakoś nigdy ci zabójcy nie sprawdzają, czy delikwent żyje czy nie - może nie zdają sobie sprawy z istnienia tętnicy szyjnej

Podobnie z mieszkańcami haremu - nie rozumiem, jak Nigar udaje się ich ciągle nabierać, przecież na pierwszy rzut oka widać, że pod tymi luźnymi, workowatymi sukniami ukrywa ciążę

Niepotrzebne zagranie Mahidevran z komnatą dla Mehmeta (teraz oglądałam końcówkę, więc nie wiem, czy to się jakoś wyjaśniło?) - zatraciła się dziewczyna w tej władzy, powinna być bardziej inteligentna i przewidująca, żeby wygrać z Hurrem czy innymi.
Zupełnie niepotrzebnie zrobiła akcję. Nie ma powodów, by odmówić Mehmetowi osobnego pokoju, Mustafa w jego wieku już miał swój.

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
co do Nigar chyba nikt się nie spodziewa
Bo niby z kim? Sułtan się nią nie interesuje

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Moim zdaniem skoro takie są zasady haremu to słusznie uczyniła. Poza tym Hurrem dala się zmanipulować swojej córce odnośnie tej komnaty.

Ale dzisiaj intryga aby pozbyć się Mahidevran nie wyszła i dobrze w końcu jakaś sprawiedliwość. podobało mi się jak rudej gula skakała
Mihrimah jest bardzo sprytna, wie jak podejść mamę
Ale przyznaj, że im nieźle wyszło. Gdyby nie Nigar, to Mustafa pojechałby z mamusią

Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
Nie ma męża, to 'jakim prawem' może być w ciąży.. tego typu myślenie.
Jedna sprawa, to zasady. Druga - jak to możliwe? Przecież Nasuh rozwiódł się dlatego, że ona nie może mieć dzieci
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 19:19   #577
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Agrippinilla,

dzięki za spoiler, jak będziesz wiedziała co będzie dalej to pisz spoilery bo nie zawsze mogę obejrzeć film w tv, to spoilery mi się przdadzą i może innym zainteresowanym też,

która Sułtana będzie rządziła haremem po śmierci Valide Aisze Hafsy czy Habsy ?

nie lubiłem Valide Aisze za jej wyniosłość ale jak były wspomnienia jak dbała o Sulejmana to zacząłem ją nawet lubić ale nie za bardzo ,

jak to było z tą służbą nadzorców w haremie, oni się dobrowolnie zgłaszali czy władze brały ich sobie bez pytania mówiąc - będziesz nadzorcą,

ile dzieci konkretnie synów miał sułtan Selim ? ile żon ? że chciał uśmiercić Sulejmana

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-04-17 o 19:33
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-17, 20:02   #578
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
Agrippinilla,

dzięki za spoiler, jak będziesz wiedziała co będzie dalej to pisz spoilery bo nie zawsze mogę obejrzeć film w tv, to spoilery mi się przdadzą i może innym zainteresowanym też,

która Sułtana będzie rządziła haremem po śmierci Valide Aisze Hafsy czy Habsy ?

nie lubiłem Valide Aisze za jej wyniosłość ale jak były wspomnienia jak dbała o Sulejmana to zacząłem ją nawet lubić ale nie za bardzo ,

jak to było z tą służbą nadzorców w haremie, oni się dobrowolnie zgłaszali czy władze brały ich sobie bez pytania mówiąc - będziesz nadzorcą,

ile dzieci konkretnie synów miał sułtan Selim ? ile żon ? że chciał uśmiercić Sulejmana
Cała przyjemność po mojej stronie

W tej chwili zarządza Mahidevran w zastępstwie Valide, potem już na stałe teoretycznie, bo Hurrem nie będzie mogła się z tym pogodzić. Mahidevran stała się strasznie rozrzutna, pod pretekstem wyposażenia Mustafy na wyjazd, kupowała mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, w tym złote talerze. W krótkim czasie wydała roczny budżet haremu i chciała więcej kasy od Iskandera Celebiego. Skarbnik odmówił, ponieważ pieniądze państwowe są potrzebne na wojnę. Doradził jej pożyczkę od Żydówki, z czego Mahidevran zaczęła korzystać. Kiedy przyszło do spłacania długów, sułtanka nie miała z czego oddać i Żydówka poszła na skargę. Mahidevran nie mogła liczyć na pomoc Ibrahima, który miał własne kłopoty - Hatice dowiedziała się o Nigar. Ostatecznie sułtan wywalił Mahidevran ze stanowiska a szefową została Hurrem. Czy tak będzie do końca serialu? Tego jeszcze nie wiem

Valide wydawała mi się damą, kobietą z klasą. Potem mocno nadszarpnęła swój wizerunek - zabicie konia, zamach na Hurrem, zabicie młodziutkiej służącej... Ostatecznie jednak zaplusowała, kiedy chroniła Hurrem i dzieci.

Selim I miał na pewno 2 żony - Ayse Hatun i Ayse Hafsę Sultan, córki Hatice, Sah, Beyhan, Fatmę i Hafsę. Jeśli miał jeszcze jakichś synów, to nie dożyli dorosłości. Jedynym następcą był Sulejman.

Nie wiem, czy nadzorcy sami się zgłaszali, ale widać że byli zadowoleni z pracy i nie chcieli odchodzić. Ponieważ to byli eunuchowie, więc musieli być przygotowywani do tej pracy jako nastolatkowie albo dzieci. Żaden facet nie dałby sobie obciąć, żeby dostać fajną pracę
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 20:28   #579
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Agrippinilla,

co do spoilera tak podejrzewałem, ale nie sądziłem, że Mahildevran będzie tak bezmyślna choć czułem, że się na czymś wyłoży i co jej po urodzie jak nie umie myśleć ,

to dlaczego Selim chciał uśmiercić Sulejmana skoro był jedynym następcą ?

właśnie się nad tym zastanawiałem czy oni dawali sobie dobrowolnie obciąć, żeby zyskać zaszczytne stanowisko, a fuj
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 20:55   #580
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Jest na biało, nie musisz czytać. Spojlerem byłby opis odcinków, co kto do kogo powiedział, co zrobił id. Fakty są powszechnie znane i każdy może się z nimi zapoznać. Jeśli Ciebie nie interesuje historia Turcji poza fikcją serialową, to nie mój problem. To tak, jakbyś oglądała "Czterech pancernych" i nie wiedziała a nawet nie chciała wiedzieć, kto wygrał wojnę

Taaa bo Czterej Pancerni to był film oparty na faktach historycznych
Każdy Polak powinien znać historię Turcji oraz daty i okoliczności śmierci matek sułtanów
Tylko zwróciłam Ci uwagę, że jak spojlerujesz to całość powinna być na biało a nie tylko ostatnie słowo. Ty za to rzucasz się, że powinnam znać daty śmierci matki Sulejmana.

Mahidevran jest strasznie głupia i przez to niszczy Mustafę. Robi błąd za błędem bo chce mieć władzę
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 21:57   #581
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

dlatego ja wolę Hurrem, używa rozumu
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-17, 22:00   #582
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Taaa bo Czterej Pancerni to był film oparty na faktach historycznych
Każdy Polak powinien znać historię Turcji oraz daty i okoliczności śmierci matek sułtanów
Tylko zwróciłam Ci uwagę, że jak spojlerujesz to całość powinna być na biało a nie tylko ostatnie słowo. Ty za to rzucasz się, że powinnam znać daty śmierci matki Sulejmana.

Mahidevran jest strasznie głupia i przez to niszczy Mustafę. Robi błąd za błędem bo chce mieć władzę
Uważasz, że II Wojna Światowa nie jest faktem? Oczywiste jest, że fikcja przeplata się z faktami. Wiadomo też, kto wojnę wygrał, więc jeśli powiem Ci, że wojsko polskie dotarło do Berlina, nie będzie to spojler a fakt.

Na biało jest to, czego być może ktoś nie chce przeczytać, czasem jest to jedno słowo, bo pozostałe nie wyjaśniają przyszłych wydarzeń. Nie musisz czytać brakującego słowa, jeśli nie chcesz
Jeśli nie chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, nie czytaj, nie dowiaduj się, nie ucz. Nie musisz, to wolny kraj.
Kiedy oglądam film/serial historyczny albo czytam powieść, zawsze staram się dowiedzieć czegoś więcej. Nie każdy musi, ale każdy może.

A co do Mahidevran, to masz rację.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 09:13   #583
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Akurat co do "Czterech Pancernych" niestety przekłamania było tam strasznie dużo, chociażby nasi wspaniali bracia Rosjanie, dobrzy pomocni. A My razem z nimi wojnę wygraliśmy
Jeśli chodzi o historię Turcji. Uważam, że okoliczności śmierci matek sułtanów jest wiedza tak zbędną. Zresztą wątpię, że umarła ona w takich okolicznościach. To serial, przekłamany, podkoloryzowany.
A zwróciłam Ci uwagę, z tamtym zdaniem bo tak je napisałaś, że bez podświetlania jednego słówka było wiadomo o co chodzi
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 15:56   #584
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Gdzie Bali i Aybige?
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 17:17   #585
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Gdzie Bali i Aybige?
Odpowiedz jest na tej stronie.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 17:52   #586
Nikola5
Raczkowanie
 
Avatar Nikola5
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 65
GG do Nikola5
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
otem już na stałe teoretycznie, bo Hurrem nie będzie mogła się z tym pogodzić. Mahidevran stała się strSelim I miał na pewno 2 żony - Ayse Hatun i Ayse Hafsę Sultan, córki Hatice, Sah, Beyhan, Fatmę i Hafsę. Jeśli miał jeszcze jakichś synów, to nie dożyli dorosłości. Jedynym następcą był Sulejman.
Selim I miał z Ayse Hafsą 8 dzieci w tym 4 synów - 3 zmarło na jakąś chorobę - mówiła o tym we wspomnieniah w jednym z ostatnich odcinków.
__________________
````` NIKOLA 5 `````
Nikola5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 22:15   #587
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

o czym dziś było ?
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 22:17   #588
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

szkoda, ze nie pokazali jak fortel hurrem wyszedl na jaw, pewnie wycieli? ktos ma linka do calosci moze, nie ogarniam tej numeracji
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 22:19   #589
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
szkoda, ze nie pokazali jak fortel hurrem wyszedl na jaw, pewnie wycieli? ktos ma linka do calosci moze, nie ogarniam tej numeracji
Z tego co pamiętam to Nigar coś widziała/podsłuchała.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-18, 22:23   #590
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

tak, powiedziala Paszy, apotem juz widzimy hurrem z czerwonymi oczyma, nie widzimy jak hatice ja ochrzania
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 22:38   #591
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

możecie streścić dzisiejszy odcinek ?

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-04-18 o 22:41
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 22:41   #592
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

to leci w soboty?
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 22:44   #593
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
to leci w soboty?
Nie, są tylko powtórki na TVP Kultura.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 22:46   #594
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
to leci w soboty?
sorry, myślałem, że dziś piątek,

wiecie może jakiej narodowości jest aktorka,która gra Mahildevran ?

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-04-18 o 22:49
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 10:38   #595
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Oglądam ten serial z przerwami, ale teraz gdy jestem na L4 raczej nie opuszczam odcinków. Jestem ciekawa jak to wszystko się skończy.

Ponoć w czerwcu koniec, prawda to?
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 10:41   #596
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

to ma 129 odcinkow chyba, ale nie wiem czy u nas tez tak bedzie, czy bedzie wiecej bo nasze sa godzinne a normalne dwugodzinne
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 19:09   #597
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Nie, są tylko powtórki na TVP Kultura.
O, nawet nie wiedziałam, a o której?
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 19:46   #598
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
to ma 129 odcinkow chyba, ale nie wiem czy u nas tez tak bedzie, czy bedzie wiecej bo nasze sa godzinne a normalne dwugodzinne
Jak podzielili odcinki na pół to trochę tego więcej będzie z tym ze u nas to leci od pn do pt
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 21:01   #599
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
O, nawet nie wiedziałam, a o której?
Ups, przepraszam, nie na TVP Kultura, tylko Historia.
O 18.00 codziennie i powtórka o 9.00.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 22:53   #600
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Chodzi ci o Gulfem?

W serialu Gulfem była pierwszą kobietą sułtana, urodziła synka, który zmarł w niemowlęctwie i sułtan ją odtrącił.
W rzeczywistości Gulfem była 2 żoną sułtana(imię pierwszej żony jest nieznane), ale wszystkie jej dzieci umarły wcześnie i sułtan odrzucił ją na rzecz trzeciej żony - Machidevran.


tak, Gulfem! Dzięki za wyjaśnienie
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-05 01:30:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:45.