Mamy październikowe 2018 cz. IV - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-30, 18:10   #361
lykki
Zadomowienie
 
Avatar lykki
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

To jak to jest ze szczepieniem? Robia kilka wkluc na raz? No to ja sie nie zgodze na pewno a mozna prywatnie chodzic na szczepienie i szczepic tymi nieskojarzonymi osobno?

Ja juz po wizycie, dzis duzo emocji. Dostalam skierowanie do szpitala, bo 33tc a tu bole, za krotka szyjka i rozwarcie na opuszek. W szpitalu ktg wyszlo ok i mnie na szczescie puscili, ale w razie co mam wracac. Takze no-spa, magnrz, leze i mam jeszxze z 3-4 tygodnie wytrzymac. A synek ok maluszek, bo 2050g, ale w normie, wszystko ok i glowka w dol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Nastepna wizyta za 2 tygodnie, 13 wrzesnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lykki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 18:14   #362
krysztalek88
Zadomowienie
 
Avatar krysztalek88
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 907
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Zgaga_ Pokaż wiadomość
A jakim cudem dwóch? . Przecież składa sie deklarację do wybranej przychodni. I w ciagu roku możesz dwukrotnie bezpłatnie ją zmienić. Poza tym karta szczepień jest jedna. Chyba że coś sie pozmieniało.?
Masz rację nie da się. Można 3 razy zmienić lekarza w ciągu roku bezplatnie. Nie ma co kombinować dziewczyny... nie wiem czy chodzenie z takim małym dzieckiem co 2 tygodnie wyjdzie mu na dobre...A po za tym co jak dziecko w międzyczasie zachoruja? Będzie to wszystko odwlekac się w czasie..
Ja szczepilam 6w1, nie mieliśmy problemów, teraz zrobimy podobnie. W szpitalu też wszystko wg procedur. Nie znam się na tym, więc posluchalam rad położnej i pediatry.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
__________________
krysztalek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 18:18   #363
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Zgaga_ Pokaż wiadomość
A jakim cudem dwóch? . Przecież składa sie deklarację do wybranej przychodni. I w ciagu roku możesz dwukrotnie bezpłatnie ją zmienić. Poza tym karta szczepień jest jedna. Chyba że coś sie pozmieniało.?


Nie wiem jak jest z karta szczepień ale skoro miałabym usłyszeć z ust pracownika przychodni ze jak chce szczepić na jednej wizycie jeden raz a oni nie maja czasu i mam się umówić gdzie indziej to dla mnie nie ma problemu- to niech wydadzą mi kartę szczepień.

Chociaż szczerze wątpię żeby tak postąpili.

Jaka deklaracje ? Ja jak się zapisywałem w zeszłym
Roku do nowego miasta do przychodni wypisywałam tylko jakiś kwestionariusz. Teraz zamierzam się zapisać do innej- bliżej.
Byłam w ciągu jednego miesiąca w przychodni w siemianowicach śląskich u lekarza i w swojej starej w Katowicach i nie było problemu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez krysztalek88 Pokaż wiadomość
Masz rację nie da się. Można 3 razy zmienić lekarza w ciągu roku bezplatnie. Nie ma co kombinować dziewczyny... nie wiem czy chodzenie z takim małym dzieckiem co 2 tygodnie wyjdzie mu na dobre...A po za tym co jak dziecko w międzyczasie zachoruja? Będzie to wszystko odwlekac się w czasie..
Ja szczepilam 6w1, nie mieliśmy problemów, teraz zrobimy podobnie. W szpitalu też wszystko wg procedur. Nie znam się na tym, więc posluchalam rad położnej i pediatry.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


To kwestia już indywidualna. Według mnie wyjdzie mu na lepsze niż szczepienie skojarzonym


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 18:23   #364
królewna z drewna
Zakorzenienie
 
Avatar królewna z drewna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6 461
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez lykki Pokaż wiadomość
To jak to jest ze szczepieniem? Robia kilka wkluc na raz? No to ja sie nie zgodze na pewno a mozna prywatnie chodzic na szczepienie i szczepic tymi nieskojarzonymi osobno?

Ja juz po wizycie, dzis duzo emocji. Dostalam skierowanie do szpitala, bo 33tc a tu bole, za krotka szyjka i rozwarcie na opuszek. W szpitalu ktg wyszlo ok i mnie na szczescie puscili, ale w razie co mam wracac. Takze no-spa, magnrz, leze i mam jeszxze z 3-4 tygodnie wytrzymac. A synek ok maluszek, bo 2050g, ale w normie, wszystko ok i glowka w dol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Nastepna wizyta za 2 tygodnie, 13 wrzesnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jutro dopiszę wizytę na komputerze teraz dużo odpoczynku i te kilka tygodni zleci raz dwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
12 2019
królewna z drewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 18:25   #365
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez krysztalek88 Pokaż wiadomość
Masz rację nie da się. Można 3 razy zmienić lekarza w ciągu roku bezplatnie. Nie ma co kombinować dziewczyny... nie wiem czy chodzenie z takim małym dzieckiem co 2 tygodnie wyjdzie mu na dobre...A po za tym co jak dziecko w międzyczasie zachoruja? Będzie to wszystko odwlekac się w czasie..
Ja szczepilam 6w1, nie mieliśmy problemów, teraz zrobimy podobnie. W szpitalu też wszystko wg procedur. Nie znam się na tym, więc posluchalam rad położnej i pediatry.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
My też wybraliśmy 6w1 + rota + meningo. Niestety okres największych szczepień wypadnie w zimie i chcę maksymalnie ograniczyć wizyty w przychodni - dużo zarazków, mało terminów.
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 18:28   #366
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Jak nke będzie terminów to ja rozważę po prostu zaszczepienie tylko 2 dawka na wzw B a hib i DTP zaszczepie po zimie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 18:30   #367
lykki
Zadomowienie
 
Avatar lykki
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez królewna z drewna Pokaż wiadomość
Jutro dopiszę wizytę na komputerze teraz dużo odpoczynku i te kilka tygodni zleci raz dwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lykki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-30, 18:42   #368
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez lykki Pokaż wiadomość
To jak to jest ze szczepieniem? Robia kilka wkluc na raz? No to ja sie nie zgodze na pewno a mozna prywatnie chodzic na szczepienie i szczepic tymi nieskojarzonymi osobno?

Ja juz po wizycie, dzis duzo emocji. Dostalam skierowanie do szpitala, bo 33tc a tu bole, za krotka szyjka i rozwarcie na opuszek. W szpitalu ktg wyszlo ok i mnie na szczescie puscili, ale w razie co mam wracac. Takze no-spa, magnrz, leze i mam jeszxze z 3-4 tygodnie wytrzymac. A synek ok maluszek, bo 2050g, ale w normie, wszystko ok i glowka w dol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Nastepna wizyta za 2 tygodnie, 13 wrzesnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uuu chyba będziesz jedną z pierwszych mam!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Słuchanie jest ważniejsze niż mówienie. Gdyby to nie było prawdą, Bóg nie dał by nam dwoje uszu
i tylko jednych ust.
Robert Kiyosaki - "Bogaty ojciec biedny ojciec"

Zapuszczam wloski, gubie zbedne kilogramy- dbam o siebie
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 18:43   #369
So_close
Jedi
 
Avatar So_close
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 721
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Ja się nie będę kłócić bo się na tyle na nfz nie znam, sama nie korzystam
Jednak no wybiera się tą przychodnię i wątpię żeby wydawali kartę szczepień- może chodziło o to, że "jak Pani nie odpowiada to weź se tą karte i idź gdzie indziej"? xD
Do lekarza można iść gdziekolwiek, to jest racja. Tylko nie wiem jak to jest z tymi szczepieniami, czy to nie oznacza od razu zmiany przychodni?
Ja wolę szczepić nieskojarzonymi, tak wolę. Ale nawet na jednej wizycie te wkłucia są w inne miesca, więc jeśli wystapią odczyny poszczepienne to przynajmniej da radę określić od któej to.
So_close jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 18:51   #370
lykki
Zadomowienie
 
Avatar lykki
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
Uuu chyba będziesz jedną z pierwszych mam!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OBY NIE trochę się zestresowałam dziś, ale juz mi przeszło, myślenie i nerwy nic nie dadzą, więc wrzucam na luz, odpoczywam, leżę i trzymam jeszcze te 4 tygodnie

Cytat:
Napisane przez So_close Pokaż wiadomość
Ja się nie będę kłócić bo się na tyle na nfz nie znam, sama nie korzystam
Jednak no wybiera się tą przychodnię i wątpię żeby wydawali kartę szczepień- może chodziło o to, że "jak Pani nie odpowiada to weź se tą karte i idź gdzie indziej"? xD
Do lekarza można iść gdziekolwiek, to jest racja. Tylko nie wiem jak to jest z tymi szczepieniami, czy to nie oznacza od razu zmiany przychodni?
Ja wolę szczepić nieskojarzonymi, tak wolę. Ale nawet na jednej wizycie te wkłucia są w inne miesca, więc jeśli wystapią odczyny poszczepienne to przynajmniej da radę określić od któej to.
A jak odpukać będzie wysoka gorączka, jakiś nieutulony płacz czy krzyk mózgowy, wymioty, omdlenia, obniżenie napięcia mięśniowego, to nie bedzie widac od ktorej i to mnie martwi, dlatego mi bardzo zależy, żeby jednak rozłożyć. I nie bombardować dziecka na raz kilkoma różnymi szczepieniami na tak różne choroby. Tylko oby się dało
lykki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 18:56   #371
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez So_close Pokaż wiadomość
Ja się nie będę kłócić bo się na tyle na nfz nie znam, sama nie korzystam
Jednak no wybiera się tą przychodnię i wątpię żeby wydawali kartę szczepień- może chodziło o to, że "jak Pani nie odpowiada to weź se tą karte i idź gdzie indziej"? xD
Do lekarza można iść gdziekolwiek, to jest racja. Tylko nie wiem jak to jest z tymi szczepieniami, czy to nie oznacza od razu zmiany przychodni?
Ja wolę szczepić nieskojarzonymi, tak wolę. Ale nawet na jednej wizycie te wkłucia są w inne miesca, więc jeśli wystapią odczyny poszczepienne to przynajmniej da radę określić od któej to.


No to pójdę gdzie indziej ehehehe nie no żartuje po prostu zaszczepie w terminie który mi wynajdą i tyle.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-30, 19:15   #372
Zgaga_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 20
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Jeszcze w ramach ciekawostki to w przychodniach nie lubią wydawać kart szczepień rodzicom. Sanepid zaleca przesyłanie kart szczepień pomiędzy placówkami służby zdrowia. I jak zmieniasz przychodnie to często zdarza się tak że proszą o adres nowej placówki i wysyłają pocztą za potwierdzeniem. A co do wyboru placówki to jak złożysz deklaracji w jednej a za jakiś czas pójdziesz do kolejnej.To NFZ prześle informację że zmieniłaś poradnie. A chodzi o pieniądze bo tam gdzie masz złożoną deklaracje co miesiąc poradnia dostaje pieniądze. Niezależnie czy z niej korzystałas czy nie. Oczywiście to dotyczyczy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, u specjalisty wygląda to inaczej. Uff mam nadzieję że nie przynudzam
Zgaga_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 19:16   #373
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez lykki Pokaż wiadomość
Ja juz po wizycie, dzis duzo emocji. Dostalam skierowanie do szpitala, bo 33tc a tu bole, za krotka szyjka i rozwarcie na opuszek. W szpitalu ktg wyszlo ok i mnie na szczescie puscili, ale w razie co mam wracac. Takze no-spa, magnrz, leze i mam jeszxze z 3-4 tygodnie wytrzymac. A synek ok maluszek, bo 2050g, ale w normie, wszystko ok i glowka w dol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Nastepna wizyta za 2 tygodnie, 13 wrzesnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to jedziemy na jefnym wòzku, z tym, że ja mam wytrzymać do 14 września i jak będzie ok to mogę rodzić rozwarcie mam większe, ale szyjkę 3 cm.

Tyle, że wg położej mogę nie dotrwać nawet tego terminu :/

Dzisiaj wròciły mi mdłości i co nie zjem to mi niedobrze w nocy spać nie mogę i pojawiają się pojedyńcze bolesne skurcze mimo no-spy i magnezu...


A co do szczepień to u nas jest przychodnia dzieci zdrowych, ale niestety znòw w tym samym budynku co chorych, a wcześniej to był osobny budynek.
Przychodzi się w konkretny dzień na podane godziny i tyle.

Z tego co wiem, to można mieć tylko jednego lekarza POZ jednocześnie... kiedyś mnie przez przypadek przepisali do kogoś innego i była afera bo kasę dostawał lekarz u którego byłam raz zamiast u mojej lekarki. Można zmienić raz na pòł roku chyba, ale nigdy się nie spotkałam z 2 lekarzami POZ naraz.... jedynie przy bajzlu w przychodni jest to możliwe, bo skąd ma stara wiedzieć, że się ktoś przenosi...
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18

Edytowane przez bambusiek
Czas edycji: 2018-08-30 o 19:17
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 19:21   #374
mwmwm91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
Ja myśle ze co 2 tyg bym chodziła
Zreszta na szczepienie to chyba nie trzeba się umawiać tylko się przychodzi do poradni dzieci zdrowych i tyle ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie w okolicznych przychodniach trzeba się umówić, bo mają dużo pacjentów. Ale może w mniejszych miejscowościach jest inaczej.

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Moj TZ jak ma cos zrobic to robi natychmiast. On po prostu cierpi ze ma cos na glowie i nie moze sie skupic na niczym.
O, to ja tak mam Ma to swoje plusy i minusy - z jednej strony nie mam problemu żeby się zdyscyplinować i nie przekraczam terminów, ale z drugiej mam tendencje do przepracowywania się.

Cytat:
Napisane przez So_close Pokaż wiadomość
No ze mną to tak, myślałam że z małym dzieckiem to nie działa
Tylko chyba ogólnie można być zapisanym do jednej przychodni pierwszego kontaktu naraz. Można zmienić przychodnię raz na pół roku, składasz deklarację i przychodnia wysyła to do NFZ-u i później NFZ wysyła info do starej przychodni żeby Cię wypisać i kontroluje czy nie przekroczyłaś limitu przepisywania się. Z dzieckiem to chyba tak samo działa, więc nie można być w dwóch przychodniach na NFZ i umawiać wizyt i tu i tu, co innego jak chcesz kolejne szczepienia wykonać prywatnie.

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
Byłam w ciągu jednego miesiąca w przychodni w siemianowicach śląskich u lekarza i w swojej starej w Katowicach i nie było problemu
To może jakieś papiery jeszcze nie dotarły, że Cię nie wypisali ze starej przychodni i wciąż figurowałaś tam jako pacjentka.
Moja siostra mieszkała u mnie 2 lata temu przez 2 miesiące, w tym czasie potrzebowała lekarza i zapisała się tu do przychodni, a potem jak wróciła do siebie i poszła, to usłyszała od rejestratorki że ona już nie jest ich pacjentką, bo wypisała się wtedy i wtedy i jak chce wrócić to musi wypełnić tę deklarację od nowa.

Wydaje mi się, że kartę mogą wydawać, ostatecznie to jest dokument potwierdzający jakie szczepienia dziecko przeszło i moim zdaniem jest on własnością rodziców - żeby oni wiedzieli na co konkretnie i kiedy dziecko było zaszczepione i żeby przyszli lekarze też wiedzieli.
mwmwm91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 19:29   #375
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Możliwe ze to jakoś tak wyszło ze nie przesłali informacji. Pamietam ze w styczniu byłam w siemianowicach bo miałam ostre zapalenie zatok a w lutym byłam w Katowicach u internisty po zwolnienie z pracy bo w ciąży byłam.

Więcej u lekarza nie byłam teraz chce się przepisać do przychodni gdzie jest TZ zapisany i gdzie Hanka będzie tez zapisana.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 19:32   #376
freya_ka
Zadomowienie
 
Avatar freya_ka
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 995
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

bez karty szczepien nie zaszczepia, a do reki nie dadza, tylko moga przeslac.
__________________
2018 - 4 (2017 - 39)
Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 3/21




Agata
freya_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 19:43   #377
lykki
Zadomowienie
 
Avatar lykki
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bambusiek Pokaż wiadomość
No to jedziemy na jefnym wòzku, z tym, że ja mam wytrzymać do 14 września i jak będzie ok to mogę rodzić rozwarcie mam większe, ale szyjkę 3 cm.

Tyle, że wg położej mogę nie dotrwać nawet tego terminu :/

Dzisiaj wròciły mi mdłości i co nie zjem to mi niedobrze w nocy spać nie mogę i pojawiają się pojedyńcze bolesne skurcze mimo no-spy i magnezu...


A co do szczepień to u nas jest przychodnia dzieci zdrowych, ale niestety znòw w tym samym budynku co chorych, a wcześniej to był osobny budynek.
Przychodzi się w konkretny dzień na podane godziny i tyle.

Z tego co wiem, to można mieć tylko jednego lekarza POZ jednocześnie... kiedyś mnie przez przypadek przepisali do kogoś innego i była afera bo kasę dostawał lekarz u którego byłam raz zamiast u mojej lekarki. Można zmienić raz na pòł roku chyba, ale nigdy się nie spotkałam z 2 lekarzami POZ naraz.... jedynie przy bajzlu w przychodni jest to możliwe, bo skąd ma stara wiedzieć, że się ktoś przenosi...
Ja się szyjką zmartwiłam, bo pierwszy pomiar wykazał 2,1 cm, a na innym sprzęcie 2,4 cm. Ale jestem dobrej myśli, musimy jeszcze wytrzymać. A na kiedy masz termin? Ja dopiero 19 października
lykki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 19:52   #378
Esti10
Zakorzenienie
 
Avatar Esti10
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12 807
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bambusiek Pokaż wiadomość
No to jedziemy na jefnym wòzku, z tym, że ja mam wytrzymać do 14 września i jak będzie ok to mogę rodzić rozwarcie mam większe, ale szyjkę 3 cm.

Tyle, że wg położej mogę nie dotrwać nawet tego terminu :/

Dzisiaj wròciły mi mdłości i co nie zjem to mi niedobrze w nocy spać nie mogę i pojawiają się pojedyńcze bolesne skurcze mimo no-spy i magnezu...


A co do szczepień to u nas jest przychodnia dzieci zdrowych, ale niestety znòw w tym samym budynku co chorych, a wcześniej to był osobny budynek.
Przychodzi się w konkretny dzień na podane godziny i tyle.

Z tego co wiem, to można mieć tylko jednego lekarza POZ jednocześnie... kiedyś mnie przez przypadek przepisali do kogoś innego i była afera bo kasę dostawał lekarz u którego byłam raz zamiast u mojej lekarki. Można zmienić raz na pòł roku chyba, ale nigdy się nie spotkałam z 2 lekarzami POZ naraz.... jedynie przy bajzlu w przychodni jest to możliwe, bo skąd ma stara wiedzieć, że się ktoś przenosi...
No to witaj w klubie od soboty mialam spokój zero wymiotow albo mdlosci wczoraj mamie mowilam i jeszcze na koniec ale dobra nie bede zapeszac i co dzis oczywiscie wymioty
Wogole tak dziwnie sie wymiotuje z takim wielkim bebnem nad ta muszla masakra

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez lykki Pokaż wiadomość
To jak to jest ze szczepieniem? Robia kilka wkluc na raz? No to ja sie nie zgodze na pewno a mozna prywatnie chodzic na szczepienie i szczepic tymi nieskojarzonymi osobno?

Ja juz po wizycie, dzis duzo emocji. Dostalam skierowanie do szpitala, bo 33tc a tu bole, za krotka szyjka i rozwarcie na opuszek. W szpitalu ktg wyszlo ok i mnie na szczescie puscili, ale w razie co mam wracac. Takze no-spa, magnrz, leze i mam jeszxze z 3-4 tygodnie wytrzymac. A synek ok maluszek, bo 2050g, ale w normie, wszystko ok i glowka w dol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Nastepna wizyta za 2 tygodnie, 13 wrzesnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super ze z synkiem ok
I kciuki za wytrwanie tyle ile potrzeba poros ladnie synka niech jeszcze tam siedzi
__________________
Jesteśmy razem od 01.06.2001
Zaręczyny były 06.06.2007
Nasz Ślub odbył się 05.06.2010
Esti10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 19:56   #379
So_close
Jedi
 
Avatar So_close
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 721
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Zgaga_ Pokaż wiadomość
Jeszcze w ramach ciekawostki to w przychodniach nie lubią wydawać kart szczepień rodzicom. Sanepid zaleca przesyłanie kart szczepień pomiędzy placówkami służby zdrowia. I jak zmieniasz przychodnie to często zdarza się tak że proszą o adres nowej placówki i wysyłają pocztą za potwierdzeniem. A co do wyboru placówki to jak złożysz deklaracji w jednej a za jakiś czas pójdziesz do kolejnej.To NFZ prześle informację że zmieniłaś poradnie. A chodzi o pieniądze bo tam gdzie masz złożoną deklaracje co miesiąc poradnia dostaje pieniądze. Niezależnie czy z niej korzystałas czy nie. Oczywiście to dotyczyczy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, u specjalisty wygląda to inaczej. Uff mam nadzieję że nie przynudzam
Nie przynudzasz, dobrze takie rzeczy wiedzieć Z resztą tak się domyślalam, bo przecież w szpitalu podaje się adres przychodni i wysyłają dokumenty, nikt Ci ich do ręki nie daje
So_close jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-30, 20:11   #380
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez lykki Pokaż wiadomość
To jak to jest ze szczepieniem? Robia kilka wkluc na raz? No to ja sie nie zgodze na pewno a mozna prywatnie chodzic na szczepienie i szczepic tymi nieskojarzonymi osobno?

Ja juz po wizycie, dzis duzo emocji. Dostalam skierowanie do szpitala, bo 33tc a tu bole, za krotka szyjka i rozwarcie na opuszek. W szpitalu ktg wyszlo ok i mnie na szczescie puscili, ale w razie co mam wracac. Takze no-spa, magnrz, leze i mam jeszxze z 3-4 tygodnie wytrzymac. A synek ok maluszek, bo 2050g, ale w normie, wszystko ok i glowka w dol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Nastepna wizyta za 2 tygodnie, 13 wrzesnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki abyś wytrwala jak najdłużej!
Ja mam wizytę za tydzień i aż się boję. Chleje ta wodę ale ciekawe czy cokolwiek mi się zmieni.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 20:22   #381
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez lykki Pokaż wiadomość
Ja się szyjką zmartwiłam, bo pierwszy pomiar wykazał 2,1 cm, a na innym sprzęcie 2,4 cm. Ale jestem dobrej myśli, musimy jeszcze wytrzymać. A na kiedy masz termin? Ja dopiero 19 października
Ja na 9go. Te 3 cm miałam 2 tygodnie temu, ale z dnia na dzień czuję niżej głòwkę i ponoć brzuch mi bardziej opadł (a niby już bardziej nie mògł ).


Ja chyba dzisiaj na te mdłości wypiję radlerka, wcześniej czasem pomagało.
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 20:39   #382
lykki
Zadomowienie
 
Avatar lykki
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bambusiek Pokaż wiadomość
Ja na 9go. Te 3 cm miałam 2 tygodnie temu, ale z dnia na dzień czuję niżej głòwkę i ponoć brzuch mi bardziej opadł (a niby już bardziej nie mògł ).


Ja chyba dzisiaj na te mdłości wypiję radlerka, wcześniej czasem pomagało.
To trzymamy jak najdluzej! Bedzie dobrze radlerek mmm, a ja dzis melisa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Suqub Pokaż wiadomość
Kciuki abyś wytrwala jak najdłużej!
Ja mam wizytę za tydzień i aż się boję. Chleje ta wodę ale ciekawe czy cokolwiek mi się zmieni.
Dzieki! Ja pilam teraz duzo i wody sie polepszyly, takze trzymam kciuki zeby u Ciebie tez tal bylo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lykki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 20:49   #383
krysztalek88
Zadomowienie
 
Avatar krysztalek88
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 907
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez mwmwm91 Pokaż wiadomość
U mnie w okolicznych przychodniach trzeba się umówić, bo mają dużo pacjentów. Ale może w mniejszych miejscowościach jest inaczej.



O, to ja tak mam Ma to swoje plusy i minusy - z jednej strony nie mam problemu żeby się zdyscyplinować i nie przekraczam terminów, ale z drugiej mam tendencje do przepracowywania się.



Tylko chyba ogólnie można być zapisanym do jednej przychodni pierwszego kontaktu naraz. Można zmienić przychodnię raz na pół roku, składasz deklarację i przychodnia wysyła to do NFZ-u i później NFZ wysyła info do starej przychodni żeby Cię wypisać i kontroluje czy nie przekroczyłaś limitu przepisywania się. Z dzieckiem to chyba tak samo działa, więc nie można być w dwóch przychodniach na NFZ i umawiać wizyt i tu i tu, co innego jak chcesz kolejne szczepienia wykonać prywatnie.



To może jakieś papiery jeszcze nie dotarły, że Cię nie wypisali ze starej przychodni i wciąż figurowałaś tam jako pacjentka.
Moja siostra mieszkała u mnie 2 lata temu przez 2 miesiące, w tym czasie potrzebowała lekarza i zapisała się tu do przychodni, a potem jak wróciła do siebie i poszła, to usłyszała od rejestratorki że ona już nie jest ich pacjentką, bo wypisała się wtedy i wtedy i jak chce wrócić to musi wypełnić tę deklarację od nowa.

Wydaje mi się, że kartę mogą wydawać, ostatecznie to jest dokument potwierdzający jakie szczepienia dziecko przeszło i moim zdaniem jest on własnością rodziców - żeby oni wiedzieli na co konkretnie i kiedy dziecko było zaszczepione i żeby przyszli lekarze też wiedzieli.
Jeżeli chodzi o szczepienia to masz je wpisane co, jakie i kiedy w książce zdrowia dziecka, która masz u siebie.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
__________________
krysztalek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 21:05   #384
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Dziewczyny zaciskajcie nogi! Jeszcze nie rodzimy!
Ja leze.. nie mam brac magnezu tylko odpoczywac.. brzuch boli, dziecko kopie.. ehh byle wytrwac 2/3 tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 21:13   #385
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Ja mam wizytę we wtorek i szczerze to sama się stresuje chyba pierwszy raz od bardzo bardzo dawna. Bo ostatnio mam coraz częściej jakieś niezidentyfikowane bole i mam nadzieje ze moja szyjka jeszcze w miarę trzyma. Mam wrażenie ze Hanka zaczyna coraz mocniej naciskać na nią a fakt ze jest duża wcale nie pomaga, a na Boga ona ma tylko 19 mm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 21:21   #386
krysztalek88
Zadomowienie
 
Avatar krysztalek88
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 907
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

U mnie ostatnio szyjka 4.5 cm, ale tez tak czuje, że nie dotrwam do terminu.. obstawiam koniec wrzesnia-poczatek października.. A jeszcze tyle mam planów.. kurczę dziewczyny zaraz zaczniemy rodzić..

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
__________________
krysztalek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 21:29   #387
So_close
Jedi
 
Avatar So_close
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 721
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny zaciskajcie nogi! Jeszcze nie rodzimy!
Ja leze.. nie mam brac magnezu tylko odpoczywac.. brzuch boli, dziecko kopie.. ehh byle wytrwac 2/3 tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej a masz skurcze czy co się dzieje?
Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
Ja mam wizytę we wtorek i szczerze to sama się stresuje chyba pierwszy raz od bardzo bardzo dawna. Bo ostatnio mam coraz częściej jakieś niezidentyfikowane bole i mam nadzieje ze moja szyjka jeszcze w miarę trzyma. Mam wrażenie ze Hanka zaczyna coraz mocniej naciskać na nią a fakt ze jest duża wcale nie pomaga, a na Boga ona ma tylko 19 mm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja czuję nisko i czasem jak idę to musze się zatrzymać bo mam wrażenie że wyleci a tu na wizycie dziecko wysoko i szyjka długa. Podobno takie uczucie już teraz można mieć bo dzieciaki już ciężkie są, ale niekoniecznie coś tam się dzieje

Wysłane z mojego HTC6535LVW przy użyciu Tapatalka
So_close jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 21:56   #388
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Ja wczoraj robiłam gołąbki i część zamroziłam na czas po porodzie żeby szybko rozmrozić i mieć gotowy obiad.
I dziś rozmawiam ze znajomą i jej mówię a ta na mmke dosłownie z ( przepraszam ale nie można tego inaczej nazwać) z ryjem wyleciała ze A KTO TO BEDZIE JADŁ. Ja ze mój mąż. A ona na to nadal wzywając mmie BO TOBIE NIE WOLNO! ZOBACZYSZ JAKIE BEDZISZ MIEC PROBLEMY JAKIE MALY BEDZIE MIAL WZDĘCIA.

Cholera. Ja rozumiem że można powiedzieć jak normalny człowiek: słuchaj to uważaj bo może mieć wzdęcia ; albo: nie boisz się że mu kapusta zaszkodzi?
Powiedziałam.jej tyllo ze nie każdy ma takie problemu. Ale najchętniej bym jej sypnęla ze ma zamknąć jadaczkę i ze nie ma diety matki karmiącej. Oczywiście nje bede jadła 5 gołąbków na raz ale jeden mogę zjeść na obiad.

Zero czyta. Zero sie interesuje żywieniem zdrowym nie ma pojęcia o niczym ale opinie głośne umie wyrażać. Brrr.

To samo moja teściowa. Rozmawia z moja siostra o wynajęciu pokoju po przyjęciu za 3 tyg. Mója siostra mówi że ja będę na ostatnich nogach więc może będę się chciała szybciej położyć albo sie gorzej poczuje a co na to moja teściowa? CIAZA TO NIE CHOROBA.
Cholera. Pracowałam do końca, do czasu który gwarantuje mi prawo w Niemczech. Na zwolnieniu bylam 3 razy z powodu paskudnego samopoczucia i śmierci w rodzinie.
A tu takie teksty.

Sory żal post. Ale ludzie są jednak głupi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Słuchanie jest ważniejsze niż mówienie. Gdyby to nie było prawdą, Bóg nie dał by nam dwoje uszu
i tylko jednych ust.
Robert Kiyosaki - "Bogaty ojciec biedny ojciec"

Zapuszczam wloski, gubie zbedne kilogramy- dbam o siebie
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 22:02   #389
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Mila a zjedz sobie te 5 gołąbków na raz jak będziesz chciała i popraw fasolka po bretońsku

Tylko pamiętaj o espumisanie... dla siebie bo będziesz potrzebować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 22:21   #390
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj robiłam gołąbki i część zamroziłam na czas po porodzie żeby szybko rozmrozić i mieć gotowy obiad.
I dziś rozmawiam ze znajomą i jej mówię a ta na mmke dosłownie z ( przepraszam ale nie można tego inaczej nazwać) z ryjem wyleciała ze A KTO TO BEDZIE JADŁ. Ja ze mój mąż. A ona na to nadal wzywając mmie BO TOBIE NIE WOLNO! ZOBACZYSZ JAKIE BEDZISZ MIEC PROBLEMY JAKIE MALY BEDZIE MIAL WZDĘCIA.

Cholera. Ja rozumiem że można powiedzieć jak normalny człowiek: słuchaj to uważaj bo może mieć wzdęcia ; albo: nie boisz się że mu kapusta zaszkodzi?
Powiedziałam.jej tyllo ze nie każdy ma takie problemu. Ale najchętniej bym jej sypnęla ze ma zamknąć jadaczkę i ze nie ma diety matki karmiącej. Oczywiście nje bede jadła 5 gołąbków na raz ale jeden mogę zjeść na obiad.

Zero czyta. Zero sie interesuje żywieniem zdrowym nie ma pojęcia o niczym ale opinie głośne umie wyrażać. Brrr.

To samo moja teściowa. Rozmawia z moja siostra o wynajęciu pokoju po przyjęciu za 3 tyg. Mója siostra mówi że ja będę na ostatnich nogach więc może będę się chciała szybciej położyć albo sie gorzej poczuje a co na to moja teściowa? CIAZA TO NIE CHOROBA.
Cholera. Pracowałam do końca, do czasu który gwarantuje mi prawo w Niemczech. Na zwolnieniu bylam 3 razy z powodu paskudnego samopoczucia i śmierci w rodzinie.
A tu takie teksty.

Sory żal post. Ale ludzie są jednak głupi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuje...
Ja na końcówkę ciąży odizolowałam się od rodziny bo zapewne też czekałyby mnie takie komentarze, a już najlepsze są takie u mnie w rodzinie, co nie wolno jeść wielu rzeczy bo kolki itp ale ich dziecko jeszcze roku nie miało a kiełbasę i gołąbki wciskali...
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-28 15:55:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.