Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-24, 10:57   #961
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

my kupilismy swoje 65metrow za 280tys

przyszly dzis zdjecia Marcelka z tej strony co podala Unholy jestem zadowolona - album juz zrobiony
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 11:12   #962
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Widze ze temat mieszkan na tapecie i świat, co do mieszkania, to my chyba wolimy wybudowac dom niz kupic mieszkanie, taniej wyjdzie i jakos wole miec domek z ogrodkiem

Co do świąt, to u nas są uszka z grzybami, barszczyk, karp na rozne sposoby, śledzie, racuszki, kluski z makiem, kompocik, zmazone ziemniaczki na oleju rzepakowym i nie pamietam co jeszcze, ale zawsze to mama robi razem ze mną, sama nigdy nie przygotowywałam Wigilii I spedzamy ją z moimi rodzicami a czasem jeszcze do tesciow jedziemy jak sie wyrobimy, a jak sie nie wyrabiamy to do tesciów na Boze Narodzenie wtedy jedziemy. Tak było do tej pory, a teraz z Oliwką to jeszcze nie wiem jak zrobimy

Edytowane przez Wojtusia
Czas edycji: 2009-11-24 o 11:13
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 11:59   #963
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
o 00:06 ----------

Majko..... Masz monitor oddechu, czy taką elektorniczną nianię w razie czego?

Toteż ja na razie nie chcę wyprowadzać Antosia z sypialni, dam mu jeszcze kilka miesięcy (sobie). Taką nianię to bym sobie kupiła, bo jak będę pracować, to mogę się nie obudzić na jego jęczenie dochodzące z drugiego pokoju.
Mam Angelcare w wersji monitor oddechu + niania elektroniczna. Niani używam jak kłade małego spać na noc, wtedy spokojnie moge coś porobić na dole i nie musze go sprawdzać bo mam nasłuch.

Cytat:
Napisane przez gosiek1500 Pokaż wiadomość
tak tylko informacyjnie dodam, że chrzestni nie muszą byc obecni na chrzcie, tez się tym martwiłam, ale okazało sie że to wykonalne i chrzestnymi Piotrusia są mój brat i kuzynka, choć wcale tu nie byli
A tego to nie wiedziałam Ale nie chciałabym pozbawiać chrzestnych możliwości bycia z nami w tym dniu. Zwłaszcza że go nie widzieli jeszcze na żywo.

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o chrzestnych to ja tez się nad tym zastanawiałam...
ale moja i małża historia jest następująca - zarówno ja jak i małż mamy chrzestnych z rodziny i ani moi (oboje rodzice chrzestni) ani Łukasza (oboje też z rodziny) nie utrzymują z nami kontaktów - mój chrzestny odzywa się czasem, ale na komunii i slubie nie był, a chrzestna moja i łukasza jest skłócona z całą rodziną , więc też się nie odzywają

także nawet rodzic z rodziny nie gwarantuje, ze będą spełniać swoją rolę
Ja to wiem, moja chrzestna też ma mnie delikatnie mówiąc "gdzieś". Pozatym nie oczekuje od rodziców chrzestnych niczego specjalnego. Dobrze jak się czasem zainteresują


........

Witam Pogoda dziś znowu do bani, ale może się uda spacer.... Moje dziecko dziś spało znowu do 5.00 a po nakarmieniu aż do 9.00 co się jeszcze nie zdarzyło Dlatego jestem wyspana ach jak fajnie.......
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 12:16   #964
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

ej mamuśki co porabiacie że was nie ma????
ja dalej po all buszuję. taki dywan chcę Amelce kupić
http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=6922209
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 12:17   #965
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Zapomniałam napisać co mi się dzisiaj śniło.....

Otóż śniło mi się że urodziłam kolejne dziecko i pisałam o tym na wizażu. Okazało się że Unholy urodziła tego samego dnia Niestety płci nie pamiętam.
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 12:23   #966
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

z dywanikow to mi sie podoba z tej aukcji pierwszy kubus i tweety o i myszka miki tez fajna http://www.allegro.pl/item815496011_...supercena.html
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 12:38   #967
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

ja sie zbieram powoli i jedziemy po Eryka
milego dnia mamuski
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-24, 12:45   #968
syla39
Wtajemniczenie
 
Avatar syla39
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 639
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Ale plodne jestescie. Lece nadrabiac chcialam sie tylko spytac bo podawalyscie linka do strony siatki centylowej i wyszlo mi troche dziwnie Waga miedzy 10 a 25 a wzrost na, a nawet powyzej 97. Zastanawiam sie czy mam sie martwic?
Czy jest jedna siatka centylowa czy sa moze rozne? Jak bylam tutaj na kontroli u lekarza ( niecaly tydzien temu) pokazywala mi siatke i Lena znajdowala sie po srodku wzrostem i waga. Dodam ze wazy 5240 i ma 65,5cm.
__________________
Nasze szczęście Lenka ur.18.08.2009

syla39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 12:47   #969
marica5
Rozeznanie
 
Avatar marica5
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: chełmno
Wiadomości: 933
GG do marica5
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

wybaczcie ale nie dam rady nadrobić zaleglości chyba jednak grypa mnie rozbiera, strasznie słabo się czuję, postaram się tylko na bierząco ponadrabiać, jeszcze mala mi dzis tak marudzi chyba na ta pogode.
u was też tak strasznie wieje??? u nas ulewa wiatr okropny az strach nos za drzwi wystawić, do tego glowa mnie boli, brzuch i jakoś mi slabo
__________________
Free mail
10 Minute mail
marica5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 12:58   #970
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

ale tu pusto

my po spacerku, mala spi a ja zaraz biore sie za obiad

Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Zapomniałam napisać co mi się dzisiaj śniło.....

Otóż śniło mi się że urodziłam kolejne dziecko i pisałam o tym na wizażu. Okazało się że Unholy urodziła tego samego dnia Niestety płci nie pamiętam.


Cytat:
Napisane przez syla39 Pokaż wiadomość
Ale plodne jestescie. Lece nadrabiac chcialam sie tylko spytac bo podawalyscie linka do strony siatki centylowej i wyszlo mi troche dziwnie Waga miedzy 10 a 25 a wzrost na, a nawet powyzej 97. Zastanawiam sie czy mam sie martwic?
Czy jest jedna siatka centylowa czy sa moze rozne? Jak bylam tutaj na kontroli u lekarza ( niecaly tydzien temu) pokazywala mi siatke i Lena znajdowala sie po srodku wzrostem i waga. Dodam ze wazy 5240 i ma 65,5cm.
mala modelka Ci rosnie

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez marica5 Pokaż wiadomość
wybaczcie ale nie dam rady nadrobić zaleglości chyba jednak grypa mnie rozbiera, strasznie słabo się czuję, postaram się tylko na bierząco ponadrabiać, jeszcze mala mi dzis tak marudzi chyba na ta pogode.
u was też tak strasznie wieje??? u nas ulewa wiatr okropny az strach nos za drzwi wystawić, do tego glowa mnie boli, brzuch i jakoś mi slabo
u nas tez wieje ale jakos dalysmy rade na spacerze, mala zakrylam ze nawet czubka noska nie bylo widac


lepiej nie nadrabiaj tylko wskakuj do lozka i wypij cos cieplego
i uwazaj na Martynke, narazie jej nie caluj i nie przytulaj
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 13:12   #971
marica5
Rozeznanie
 
Avatar marica5
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: chełmno
Wiadomości: 933
GG do marica5
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

ja mam pytanko kiedy mozna dac dziecku flipsa??? bo moja koleżanka mi mówiła, że jak jej maly 4,5 skończył to juz dawala ale to mi się chyba za szybko wydaje??
masz rację gorgulku lepiej ide cos cieplego wypic i sie walnąć lepiej zapobiec i małej nie zarazic.
buziaczki i miłego dzionka
__________________
Free mail
10 Minute mail

Edytowane przez marica5
Czas edycji: 2009-11-24 o 13:14
marica5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-24, 13:22   #972
gosiek1500
Rozeznanie
 
Avatar gosiek1500
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 913
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
wrzucam fotki sypialni - firana jak juz mowilam, nie podoba mi sie, a narzute ciesze sie, ze wzielam lasniejsza bo ciemniejsza tez by sie zlala
fajnie to wygląda, tylko czemu narzuta nie sięga do ziemi w czole łóżka?

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Serio?

oczywiście, że serio, dokładnie o to wypytałam księży w swoje parafii i każdy jeden mi to potwierdził, a to że nie ma chrzestnych na chrzcie to fakt, trochę smutno, ale jak sie nie ma co sie lubi, to się lubi co sie ma
Cytat:
Napisane przez Tulipfever Pokaż wiadomość
Witam kobietki!
Wczoraj byl tu jakis zastoj- mam nadzieje, ze forma nam wroci
Szykujecie, planujecie juz cos przed Swietami? Zagniatacie ciasto na pierniki? Planujecie menu? Zaczynacie sprzatac? Rozgladacie sie za prezentami?
Strasznie sie ekscytuje, bo w tym roku nasza pierwsza Wigilia w trojke. W zeszlym roku bylismy w Polsce, wiec tym razem przypada na Holandie. Poniewaz rodzina meza Wigilii nie obchodzi, wiec bedziemy w domu tylko we trojke. Nie moge sie doczekac dekorowania choinki- znajac milosc Ani do swiatelek- choinka to bedzie dla niej hit. Juz zostal tylko miesiac
dla nas tez bedą to pierwsze swięta bez rodziny, zawsze dotąd bylismy u rodziców, smutno mi troche
Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość

my juz po sniadnaku, Zuzka spala od 20.30 do 7.30 bez zadnej przerwy na jedzonko

teraz lezy w lozeczku a ja chyba zabiore sie za sprzatanie
milego dnia
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Super Zuzia pospała , Kubuś dziś też nienajgorzej - od 20.30 do 5.30, zjadł i śpi do teraz. Pewnie pogoda Mu w tym pomaga - pada, wieje, brrr... Nawet na balkon nie pójdziemy, bo jest okropnie
żyć nie umierać
Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
u nas standardowo na wigilii karp w galarecie, smażony, jakaś ryba po grecku, śledź w oleju, łamańce z makiem ( ciasto to chyba woda z mąką i rozwałkowane bardzo cienko i upieczone w piekarniku a po wystudzeniu połamane i zalane zmielinym makiem z cukrem), u mojej mamy to jest kisiel, budyń, kasza manna, ryż...nie pamiętam więcej. ja robiłam kutię ale w tamtym roku. i jeszcze taką sałatkę śledziową z sosem czosnkowym...no ale w tym roku to trochę potraw odpadnie albo tylko ciutkę. mak to nie wiem czy można....trochę pewnie tak...
zresztą co dom to inne potrawy u nas np barszczu się nie robi a to danie wigilijne. każda z nas napisze co u siebie ma i coś się wybierze
nie dobijajcie nie tymi menu wigilijnymi, bo mi slinka cieknie

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez marica5 Pokaż wiadomość
ja mam pytanko kiedy mozna dac dziecku flipsa??? bo moja koleżanka mi mówiła, że jak jej maly 4,5 skończył to juz dawala ale to mi się chyba za szybko wydaje??
masz rację gorgulku lepiej ide cos cieplego wypic i sie walnąć lepiej zapobiec i małej nie zarazic.
buziaczki i miłego dzionka
co to jest flips?
__________________
moje dzieciaczki:
PATRYCJA ur.30.06.2006
PIOTRUŚ ur.31.07.2009
gosiek1500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 13:31   #973
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Cytat:
Napisane przez syla39 Pokaż wiadomość
Ale plodne jestescie. Lece nadrabiac chcialam sie tylko spytac bo podawalyscie linka do strony siatki centylowej i wyszlo mi troche dziwnie Waga miedzy 10 a 25 a wzrost na, a nawet powyzej 97. Zastanawiam sie czy mam sie martwic?
Czy jest jedna siatka centylowa czy sa moze rozne? Jak bylam tutaj na kontroli u lekarza ( niecaly tydzien temu) pokazywala mi siatke i Lena znajdowala sie po srodku wzrostem i waga. Dodam ze wazy 5240 i ma 65,5cm.
Ja podawałam, siatki są różne, bo taka siatka powstaje na podstawie danych dotyczacych wzrostu i wagi określonej grupy dzieci Na tej stronce pisze tak:

Co to są siatki centylowe?

To wykresy opracowane na podstawie ogólnopolskich danych statystycznych. Pomogą Ci dowiedzieć się, czy twoje dziecko rozwija się prawidłowo w porównaniu z innymi.


i pisze jeszcze, ze to są siatki centylowe dziewcząt warszawskich (jak to brzmi ) więc na pewno u was te normy są troszkę inne bo i dzieciaczki inne "gabaryty" mają Twoja córcia jest po prostu wysoka i szczupła, modelka

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiek1500 Pokaż wiadomość


co to jest flips?
no Flipsy, takie chrupki

http://a.pl/Zdjecie-17126/Flips-chrupki-toffi-Full.jpg
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 13:44   #974
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Amelka dziś strasznie marudna co zaśnie to dosłownie 5 minut i ryk. teraz śpi na rękach.....
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 13:59   #975
Tulipfever
Rozeznanie
 
Avatar Tulipfever
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 808
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Cytat:
Napisane przez kasiuuulka Pokaż wiadomość
a z lepszych wiesci to idziemy dzisiaj z mezem ogladac mieszkanie do kupienia, moze w koncu by sie udalo juz wyjsc na swojea nie ciagle wynajmowac.ale zalamalam sie jak zobaczylam jakie fajne duze mieszkania mozna kupic np w szczecinie za jaka cene.a w warszawie to tragedia-idziemy ogladac 45metrow za 370tys..eh
ide posprzatac troche, milego dnia
Och to trzymam kciuki, aby poszukiwania byly owocne

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
ej mamuśki co porabiacie że was nie ma????
ja dalej po all buszuję. taki dywan chcę Amelce kupić
http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=6922209
to znaczy ktory?

Cytat:
Napisane przez syla39 Pokaż wiadomość
Ale plodne jestescie. Lece nadrabiac chcialam sie tylko spytac bo podawalyscie linka do strony siatki centylowej i wyszlo mi troche dziwnie Waga miedzy 10 a 25 a wzrost na, a nawet powyzej 97. Zastanawiam sie czy mam sie martwic?
Czy jest jedna siatka centylowa czy sa moze rozne? Jak bylam tutaj na kontroli u lekarza ( niecaly tydzien temu) pokazywala mi siatke i Lena znajdowala sie po srodku wzrostem i waga. Dodam ze wazy 5240 i ma 65,5cm.
Widze, ze mamy obie dlugie drobinki- moja Ania wazyla 5310 w zeszlym tygodniu, a wzrost przypuszczam juz kolo 64cm. Nie martwic sie!

Cytat:
Napisane przez marica5 Pokaż wiadomość
wybaczcie ale nie dam rady nadrobić zaleglości chyba jednak grypa mnie rozbiera, strasznie słabo się czuję, postaram się tylko na bierząco ponadrabiać, jeszcze mala mi dzis tak marudzi chyba na ta pogode.
u was też tak strasznie wieje??? u nas ulewa wiatr okropny az strach nos za drzwi wystawić, do tego glowa mnie boli, brzuch i jakoś mi slabo
Kuruje sie! Moja mama tez chora- ta pogoda jest okropna.

Cytat:
Napisane przez marica5 Pokaż wiadomość
ja mam pytanko kiedy mozna dac dziecku flipsa???
moze tu znajdziesz odpowiedz?
http://www.babyboom.pl/forum/jedzeni...urydziane-985/

Moja corenka dzisiaj nie spi. Raptem przespala godzine podczas spaceru. Podczas karmienia szaleje, chwyta piers i puszcza, chwyta i puszcza, po czym daje mi ten szelmowski usmieszek Teraz lezy w lozeczku i rozmawia z karuzela.

katarzynki tez dzisiaj nie bylo...
__________________
Kocham mojego Meza
Kocham moja Coreczke
Ania 28.08.2009
Tulipfever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 14:07   #976
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

ten dywan
http://www.allegro.pl/item815517157_...ci_nowosc.html
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 14:23   #977
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
Widze ze temat mieszkan na tapecie i świat, co do mieszkania, to my chyba wolimy wybudowac dom niz kupic mieszkanie, taniej wyjdzie i jakos wole miec domek z ogrodkiem

Co do świąt, to u nas są uszka z grzybami, barszczyk, karp na rozne sposoby, śledzie, racuszki, kluski z makiem, kompocik, zmazone ziemniaczki na oleju rzepakowym i nie pamietam co jeszcze, ale zawsze to mama robi razem ze mną, sama nigdy nie przygotowywałam Wigilii I spedzamy ją z moimi rodzicami a czasem jeszcze do tesciow jedziemy jak sie wyrobimy, a jak sie nie wyrabiamy to do tesciów na Boze Narodzenie wtedy jedziemy. Tak było do tej pory, a teraz z Oliwką to jeszcze nie wiem jak zrobimy
no wiesz ja też bym wolała
ale u nas dzialka kosztuje tyle co mieszkanie, chyba, że ktoś kupuje od dewelopera jakis szeregowiec wtedy działka jest w cenie
jak ktoś ma swoją działkę to faktycznie bardziej się opłaca wybudowac dom
my za swoje 45 metrów płaciliśmy 250 tys, ale my mamy "strzeżone" osiedle (w cudzysłowiu, bo się kłóca o bramę i jest na razie tylko ogrodzone) i wśród domków jednorodzinnych, na klatce mam jedno mieszkanie i po jednym sąsiedzie na górze i na dole, pod domem sad, więc "jakby luksusowo" - na duzym osiedlu i w bloku byłoby taniej...

więc ceny też są zróżnicowane w zależności lokalizacji

-------------
ja mam wciąż nieustający problem z nianią, już było lepiej i teraz od dwóch dni znów krzyczy jak opętany jak z nią zostaje - ja wchodzę i od razu uśmiech na jego twarzy
chyba supernianię zapytam...
zmiana niani też nie jest rozwiązaniem, bo na moją mamę i każdego "obcego" też tak reaguje
RATUJCIE, bo jest mi go tak szkoda, a musze chodzić do pracy
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 14:26   #978
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość

Śliczne te dywany. Chyba wiem, co kupię za jakiś czas do pokoju Kingi.
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 14:36   #979
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość

-------------
ja mam wciąż nieustający problem z nianią, już było lepiej i teraz od dwóch dni znów krzyczy jak opętany jak z nią zostaje - ja wchodzę i od razu uśmiech na jego twarzy
chyba supernianię zapytam...
zmiana niani też nie jest rozwiązaniem, bo na moją mamę i każdego "obcego" też tak reaguje
RATUJCIE, bo jest mi go tak szkoda, a musze chodzić do pracy
A może poświeć trochę kasy i spędzajcie czas we trojkę? Może powolutku ten twój wybredny kawaler się przekona? Kiedy jest z nią sam na sam to cały czas płacze? Czy tylko zaraz po twoim wyjściu? Co na to w ogóle niania?
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-24, 14:44   #980
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
A może poświeć trochę kasy i spędzajcie czas we trojkę? Może powolutku ten twój wybredny kawaler się przekona? Kiedy jest z nią sam na sam to cały czas płacze? Czy tylko zaraz po twoim wyjściu? Co na to w ogóle niania?
już próbowałam tak i jak jest u mnie na rękach, a niania obok to się śmieje i jest super
jak ja jestem obok, a on u niani na rękach to jest płacz i niania twierdzi, że jak Tomasz mnie widzi to bardziej płacze, a jak mnie nie ma jest lepiej tzn. płacze ok 20 min, patrzy na drzwi, a potem jest lepiej

ale ostatnio, a najbardziej wczoraj i dzisiaj płakał podobno cały czas - nawet nie jadł
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 14:59   #981
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
już próbowałam tak i jak jest u mnie na rękach, a niania obok to się śmieje i jest super
jak ja jestem obok, a on u niani na rękach to jest płacz i niania twierdzi, że jak Tomasz mnie widzi to bardziej płacze, a jak mnie nie ma jest lepiej tzn. płacze ok 20 min, patrzy na drzwi, a potem jest lepiej

ale ostatnio, a najbardziej wczoraj i dzisiaj płakał podobno cały czas - nawet nie jadł

kurcze, to rzeczywiście chyba superniania by się przydała
Współczuję sytuacji, może dziewczyny coś doradzą bo ja nie mam pojęcia szczerze mówiąc, chociaż bardzo chciałabym ci pomóc... widocznie jesteś dla niego całym światem
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 15:02   #982
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

jestem dziewczeta
rano zaspalam do dentysty.Liczylam ze mala mnie obudzi a ona jak zwykle zamienila sie w susła i na biegu sie szykowalam.Wpadlam zziajana do gabinetu.

Potem jechalam do pracy podpisac ten wniosek.Ale nagle nie wiedza czy 6 czy 2 tyg mi sie nalezy.Podpisalam in blanco i czekam na telefon.

Potem spotklam sie z kolezankom.Poplotkowalysm y, przywiozlam ja do mnie a ta zabawiala mi dziecko wiec zdazylam posprzatac, zrobic pranie, ugotowac obiad a nawet podskoczyc na zakupy i wypic z nia kawke.
Teraz wyszla wiec zasiadlam do was.Pol dnia maz z mala wiec stesknilam sie za nia okropnie.Oddalam sie w swiat grzechotek i glupotZajrze jak bąbel zasnie

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

p4w a moze u was juz jest tzw lęk separacyjny.Czyli ze dziecko nie rozumie ze mama wroci tylko jak jej nie widzi tzn ze zginela/przepadla/nie ma i nie bedzie.Poczytaj o tym i daj znac czy to to.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 15:13   #983
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Cytat:
Napisane przez groszkolino Pokaż wiadomość
Miramejku trzymaj sie dzielnie


Cytat:
Napisane przez marica5 Pokaż wiadomość
wybaczcie ale nie dam rady nadrobić zaleglości chyba jednak grypa mnie rozbiera, strasznie słabo się czuję, postaram się tylko na bierząco ponadrabiać, jeszcze mala mi dzis tak marudzi chyba na ta pogode.
u was też tak strasznie wieje??? u nas ulewa wiatr okropny az strach nos za drzwi wystawić, do tego glowa mnie boli, brzuch i jakoś mi slabo
, kuruj się

Cytat:
Napisane przez gosiek1500 Pokaż wiadomość
dla nas tez bedą to pierwsze swięta bez rodziny, zawsze dotąd bylismy u rodziców, smutno mi troche
, ale za to jest Was czworo


Hmmm... Gdzie są dziewczny?
Cass może jeszcze nie ma netu, albo Małż wrócił z Egiptu, ale eleeri, Ania?

Meldować się dziewczyny, bo my tu całe w nerwach
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 15:15   #984
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

p4w a moze u was juz jest tzw lęk separacyjny.Czyli ze dziecko nie rozumie ze mama wroci tylko jak jej nie widzi tzn ze zginela/przepadla/nie ma i nie bedzie.Poczytaj o tym i daj znac czy to to.
"Między 22 a 26 tygodniem życia u niemowlęcia pojawia się tzw. lęk separacyjny. Dziecko odkrywa odległość, jaka dzieli go od mamy i taty, co może budzić w nim ogromny lęk, stąd wybuchy płaczu, gdy któreś z rodziców znika z pola widzenia. Maluch może stać się lękliwy i nieśmiały wobec obcych. Lęk separacyjny może objawiać się również zmniejszeniem apetytu, snem przerywanym krzykiem czy dziennym marudzeniem. Dziecko zaczyna zauważać, że niektóre sytuacje są ze sobą związane, obserwuje dziwne ruchy osób w jego otoczeniu. Protestuje gdy rodzice wychodzą z pokoju. Podczas zabawy potrafi skupić uwagę na drobnym szczególe – na tym etapie dzieci wydają się wprost zafascynowane wszelkimi metkami przy zabawkach. "

no generalnie jak bym czytała o Tomaszu, może faktycznie jest teraz gorzej niż było - tak mówi niania i to dlatego, ze jest ten skok

tylko, że Tomasz dopiero kończy 5 miesięcy
spróbujemy jeszcze przeczekać - mam nadzieję, ze będzie lepiej
aczkolwiek teraz się obudził i leży sam w kołysce i nie krzyczy, a wg tego opisu powinien reagować jak znikam z pola widzenia
ale może nie należy traktować tego tak dosłownie...


moja ciocia mnie właśnie pocieszyła, ze jej syn tak reagował na żłobek, przedszkole...
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 15:20   #985
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

p4w a może małemu zapach pani nie odpowiada jakieś perfumy albo coś takiego...nie zna zapachu dodatkowo cię nie ma i jedno do drugiego...
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 15:36   #986
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
p4w a może małemu zapach pani nie odpowiada jakieś perfumy albo coś takiego...nie zna zapachu dodatkowo cię nie ma i jedno do drugiego...
nie używa perfum
gdyby to była taka reakcja tylko na nią to bym szukała innej niani, ale Tomuś nie pozwala się nikomu oprócz mnie i małża brać na ręce, ani się zajmować sobą

miałam nadzieję, że po dwóch miesiącach będzie już przyzwyczajony

niania sugeruje, że gdyby zostawał z nią codziennie byłoby lepiej, ale trudno żebym na siłe wracała na cały etat skoro szef ode mnie tego na razie nie wymaga
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 15:47   #987
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Przyszła dziś do nas przesyła od Nutricii, a w niej próbka kaszki mleczno-ryżowej, próbka mleka następnego 2 i łańcuszek do smoczka z klipsem oraz poradnik.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 15:49   #988
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
nie używa perfum
gdyby to była taka reakcja tylko na nią to bym szukała innej niani, ale Tomuś nie pozwala się nikomu oprócz mnie i małża brać na ręce, ani się zajmować sobą

miałam nadzieję, że po dwóch miesiącach będzie już przyzwyczajony

niania sugeruje, że gdyby zostawał z nią codziennie byłoby lepiej, ale trudno żebym na siłe wracała na cały etat skoro szef ode mnie tego na razie nie wymaga

ojej to nie wiem Amelka ostatnio płaczem reaguje na inne osoby oprócz mnie i taty - już się boję co będzie jak pojedziemy na święta...
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 15:54   #989
marica5
Rozeznanie
 
Avatar marica5
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: chełmno
Wiadomości: 933
GG do marica5
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

Dziękuję za słowa otuchy
wypiłam herbatke z miodem i cytrynką, przespalam sie troszkę ijuz mi troszkę lepiej ale strasznie goraco mi sie robi...ale dałam radę troszke nadrobic was
a i musze pochwalic moja małą dame wczoraj skończyla 5 miesięcy i dzis dostala do obiadku troszzeczkę mięska ale zajadała strasznie jej smakowalo babciakupila jej chrupki kukurydziane i dala jednego małekj ale sie upackała ale jak zajadala i mruczala tak jak zawsze przy jedzonku jak jej smakuje

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Cytat:
Napisane przez frida110 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Ja już po kawie, ale jeszcze przed śniadaniem

Kinga obudziła się o 5.30 i nie miała zamiaru spać. Więc wstałam i ja. Pogadałyśmy chwilę z tż-tem, który wybierał się do pracy i zostałyśmy same. Kinga roześmiana i rozgadana i ja lekko zaspana. Nakarmiłam ją a ona strzeliła mega kupsztala. Więcej kupy miała na plecach niż w pampersie. Chwilę później usnęła twardym snem. Ciekawe do której teraz pośpi.
o to jak moja tez dzis od 5 grandziła

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Hej!!!
wpadam na chwile bo ide do fryzjera

Svinecka a mi sie podoba firanka i narzuta tez

Maggi biedny Macius


Weronika ulewa mniej po nutritionie a jak daje kaszki i kleik to tez mniej -sa dni ze wcale nie uleje a wczesniej po 3 razy po karmieniu a sa dni ze sie zdarzy jak za szybko wypije albo jak chce siadac


no to miłego pobytu u fryzjera, i mam nadzieje, że jakies foteczki wrzucisz

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ja też w domu zakładam Kubie wygodne ciuszki - śpiochy, półśpiochy itp. A jeansy to na spacerek

, wiem, że dziecko wyczuwa nastroje, więc tylko tutaj się żalę

Super Zuzia pospała , Kubuś dziś też nienajgorzej - od 20.30 do 5.30, zjadł i śpi do teraz. Pewnie pogoda Mu w tym pomaga - pada, wieje, brrr... Nawet na balkon nie pójdziemy, bo jest okropnie
nie smutaj się
my też martynie ubieramy w wygodne ciuszki w domku a sukienki na wyjscia tylko

Cytat:
Napisane przez kasiuuulka Pokaż wiadomość
czesc
ja dzisiaj tylko na chwilke. widze ze piszecie o smierci lozeczkowej i ja znowu zaczelam sie bac Adas nie potrafi spac inaczej niz na brzuchu..na pleckach spi max 30min i sie wybudza,chociaz jak byl malutki to spal na plecach, no ale teraz tylko brzuszek.no i boje sie bo nie dosc ze on na brzuszku to jeszcze calutkie noce mi przesypia.
a z lepszych wiesci to idziemy dzisiaj z mezem ogladac mieszkanie do kupienia, moze w koncu by sie udalo juz wyjsc na swojea nie ciagle wynajmowac.ale zalamalam sie jak zobaczylam jakie fajne duze mieszkania mozna kupic np w szczecinie za jaka cene.a w warszawie to tragedia-idziemy ogladac 45metrow za 370tys..eh
ide posprzatac troche, milego dnia
ja tez się strasznie boje tej smierci łóżeczkowej .

o kurde to u was strasznie drogo ale i pewnie wiecej się zarabia, u nas mieszkanie w nowym bloku 48 m kosztuje koło 155 tys.

Cytat:
Napisane przez gosiek1500 Pokaż wiadomość
fajnie to wygląda, tylko czemu narzuta nie sięga do ziemi w czole łóżka?


oczywiście, że serio, dokładnie o to wypytałam księży w swoje parafii i każdy jeden mi to potwierdził, a to że nie ma chrzestnych na chrzcie to fakt, trochę smutno, ale jak sie nie ma co sie lubi, to się lubi co sie ma

dla nas tez bedą to pierwsze swięta bez rodziny, zawsze dotąd bylismy u rodziców, smutno mi troche



żyć nie umierać

nie dobijajcie nie tymi menu wigilijnymi, bo mi slinka cieknie

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------


co to jest flips?
flips to taki chrupek kukurydziany
__________________
Free mail
10 Minute mail
marica5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 16:00   #990
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: Nasze dzieci odlotowe, lipcowo - sierpniowe! 2009 II

katarzynko pytalas o ten przepis na ktory sie powoluja?
bo z tego co wiem to ten dodatkowy macierzynski bedzie wyplacal zus i moga tego nie zaakceptowac

p4w
ja juz sie boje co bedzie jak bede musiala do pracy wrocic
serce Ciebie pewnie boli jak widzi sie takiego szkraba malego placzacego za mama
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.