Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-12, 19:40   #4261
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Lillou Pokaż wiadomość
Hej wszystkim Bardzo proszę o pomoc Otóż mam za soba kuracje Avene Triacneal, widzę sporą poprawę stanu mojej cery, ale nie poradził sobie on z moimi przebarwieniami potrądzikowymi. Chciała bym sobie zamówić na BU coś mocniejszego od Triacnealu, co pomogło by mi pozbyć się tych przebarwień oraz podtrzymać stan cery, czyli bez wyprysków i zaskórników,których już prawie nie mam dzięki Triacnealowi ..siedzę kilka godzin nad tą biochemią i nie mam pojęcia co było by najlepsze.. Na początku myślałam o serum migdałowym, ale chyba bedzie za słabe. Może tonik AHA/BHA 10%? i do tego jakieś serum z wit C bądź lemon?
Baaardzo proszę o pomoc bardziej doświadczone osóbki które służą dobrą radą
Na przebarwienia najlepiej zrobić peeling jakimś kwasem, polecam mój ulubiony migdałowy, jest na mazidlach i ZSK, na BU nie wiem, czy jest, bo wieki już tam nie zamawiałam, ale to dopiero jak sie mrozy skończa i jeszcze przed latem. Po kilku peelingach kwasem, regularne peelingi np enzymatyczny, lub jakiś mechaniczny jeśli wyprysków nie będzie, do tego cały czas serum z vit c.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 05:18   #4262
k2asia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Pragnę jedynie z pewną taką nieśmiałością się powtórzyć i przypomnieć....
Witam serdecznie! Dziś zaczęłam przeszukiwać forum w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie czy planowana przeze mnie kuracja da jakiś sensowny efekt. Odpowiedzi nie znalazłam, więc... kto pyta nie błądzi, prawda?
Mam cerę mieszaną, z normalną cerą okolic kości policzkowych, lekko przetłuszczającym się czołem, na którym bardzo rzadko pojawiają się wypryski, cera tłusta to partie brody i nosa, gdzie skóra na nosie jest bardzo cienka z widocznym rumieniem, a w okolicach skrzydełek nosa często gromadzą się wągry i zaskórniki, pory są mocno rozszerzone i dodatkowo w zimie często występuje ekstremalne przesuszenie z łuszczącymi się dużymi płatkami naskórka w tych okolicach. Poza tym broda i część twarzy poniżej kości policzkowych to miejsca usiane raz po raz wyskakującymi niespodziankami, grudkami, wągrami i przebarwieniami tzw. potrądzikowymi.
Mój plan na pozbycie się problemu:
Effaclar Duo na noc
Cetaphil UVA/UVB Defense Facial Moisturizer SPF50 na dzień
skład:
Active Ingredients: Octinoxicate 7,5%,Octisalate 5%,Octocrylene 7%,Oxybenzone6%,Titanium Dioxide 5,7%
Water,Propylene Glycol,Glycerin,Dimethico ne,Vp/Eicosene Copolymer, Cyclohexasiloxane, Stearic Acid,Potassium Cetyl, Phosphate, Gylcerylstearate, Peg-100 Stearate,Aluminum Hydroxide, Dimethiconol, Disodium Edta, Tocopherol, Cyclopentasiloxane, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Chlorphenesin, Cethyl Alcohol, Acrylates/C10-30alkyl,Acrylatecrosspoly mer, Methylparaben, Xanthan Gum.

Peeling enzymatyczny Lirene (z serii Dermoprogram) raz w tygodniu.
Peeling mechaniczny Synergen soft raz w tygodniu
Moje pytanie oprócz tego czy to dobry plan jest takie: czy będę mogła kłaść na ten krem z Cetaphilu makijaż i jeśli tak to jaki, co poza tym mogę zrobić aby moja kuracja była jeszcze lepsza. Zależy mi na uzyskaniu gładkiej jednolitej cery, nawilżonej bez przebarwień i rozszerzonych porów, oczyszczonej z wągrów i grudek. Cel chcę osiągnąć i nie zabraknie mi cierpliwości, tylko czy to nie są marzenia ściętej głowy?
Dodam jeszcze tylko że moja cera jest mało wrażliwa i że bardzo bym chciała zastąpić filtr i krem nawilżający na dzień jednym fotostabilnym produktem. Czytałam jeszcze o produkcie Soltan (Boots), ale nie wiem nic o jego konotacjach z makijażem.
Dziękuję z góry serdecznie za wszelką poradę.
k2asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 20:06   #4263
Lillou
Raczkowanie
 
Avatar Lillou
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 49
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Na przebarwienia najlepiej zrobić peeling jakimś kwasem, polecam mój ulubiony migdałowy, jest na mazidlach i ZSK, na BU nie wiem, czy jest, bo wieki już tam nie zamawiałam, ale to dopiero jak sie mrozy skończa i jeszcze przed latem. Po kilku peelingach kwasem, regularne peelingi np enzymatyczny, lub jakiś mechaniczny jeśli wyprysków nie będzie, do tego cały czas serum z vit c.

Dziękuję ślicznie za odpowiedź Poczytam o tym peelingu migdałowym i zdecyduję się prawdopodobnie na wiosnę, a póki co zamówiłam sobie już tonik AHA/BHA 10% i serum flavo z wit C z BU Pozdrawiam
Lillou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 20:34   #4264
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Talking Biochemiczne początki- proszę o rady! :)

Witam Dziewczyny!
jako, że zaczynam moje biochemiczne szaleństwo , chciałabym się Was, bardziej doświadczonych koleżanek poradzić w kwestii odpowiedniego doboru mazidełek, bo zamierzam dokonać pierwszych poważnych zakupów na BU. Niestety jestem osobą, która raczej traktuje dbanie o siebie jako zło konieczne, ALE ostatnio postanowiłam wziąć się za siebie i wyjść na przeciw swoim koszmarkom. M. in. przesuszonej buźce, problemom POtrądzikowym ( blizny, głownie przebarwienia) i... pierwszym zmarszczkom mimicznym, gł. na czole. Dlatego bardzo was proszę o radę czy nie przesadzam z ilością

NA DZIEŃ: Czysty Żel hialuronowy 1%lub podwójny żel 2% ( nie chciałabym przesadzić z kwasem...)
NA NOC: Krem rozjaśniająco - wygładzający AZELO / BHA (w połączeniu z hydrolatem oczarowym)
1X W TYGODNIU: serum migdałowe wymiennie z peelingiem enzymatycznym z bromelaniną
DO WŁOSÓW:
olej monoi ( mam już kokosowy, ale się nie sprawdza ;/)
INNE: hydrolat z kocanki ( już na zapas, chciałabym sprawdzić jego działanie ;p)

Mam nadzieję, że mój wątek nie będzie zaśmiecać.

Z góry dziękuję za odpowiedź i liczę na Wasze opinie!
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 21:42   #4265
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Biochemiczne początki- proszę o rady! :)

Cytat:
Napisane przez EdzikK Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny!
jako, że zaczynam moje biochemiczne szaleństwo , chciałabym się Was, bardziej doświadczonych koleżanek poradzić w kwestii odpowiedniego doboru mazidełek, bo zamierzam dokonać pierwszych poważnych zakupów na BU. Niestety jestem osobą, która raczej traktuje dbanie o siebie jako zło konieczne, ALE ostatnio postanowiłam wziąć się za siebie i wyjść na przeciw swoim koszmarkom. M. in. przesuszonej buźce, problemom POtrądzikowym ( blizny, głownie przebarwienia) i... pierwszym zmarszczkom mimicznym, gł. na czole. Dlatego bardzo was proszę o radę czy nie przesadzam z ilością

NA DZIEŃ: Czysty Żel hialuronowy 1%lub podwójny żel 2% ( nie chciałabym przesadzić z kwasem...)
NA NOC: Krem rozjaśniająco - wygładzający AZELO / BHA (w połączeniu z hydrolatem oczarowym)
1X W TYGODNIU: serum migdałowe wymiennie z peelingiem enzymatycznym z bromelaniną
DO WŁOSÓW:
olej monoi ( mam już kokosowy, ale się nie sprawdza ;/)
INNE: hydrolat z kocanki ( już na zapas, chciałabym sprawdzić jego działanie ;p)

Mam nadzieję, że mój wątek nie będzie zaśmiecać.

Z góry dziękuję za odpowiedź i liczę na Wasze opinie!
Witaj
Od razu chcę zwrócić Twoją uwagę, że żel hialuronowy nie nawilża sam w sobie. U większości osób ściaga skórę lub wręcz wysusza - w tym mnie. Ha lepiej się sprawdza jako dodatek do oleju bądź kremu. Mam nadzieję, że nie myślisz ze ha to jak kwas salicylowy, migdałowy i inne służące złuszczaniu skóry. Myślę, że nie przesadzasz z ilością. Bardzo tego malutko, ale to dobrze na początek. Dorzuciłabym jakiś olej do twarzy nawilżający i natłuszczający skórę przesuszoną oraz tamanu na niespodzianki. Jest wątek o BU warto tam zajrzeć, podobne pytania już tam się przewijały, poza tym są tam dziewczyny, które powiedzą na pewno więcej na temat tych produktów które sobie wybrałaś. Powodzenia
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 21:53   #4266
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Biochemiczne początki- proszę o rady! :)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Witaj
Od razu chcę zwrócić Twoją uwagę, że żel hialuronowy nie nawilża sam w sobie. U większości osób ściaga skórę lub wręcz wysusza - w tym mnie. Ha lepiej się sprawdza jako dodatek do oleju bądź kremu. Mam nadzieję, że nie myślisz ze ha to jak kwas salicylowy, migdałowy i inne służące złuszczaniu skóry. Myślę, że nie przesadzasz z ilością. Bardzo tego malutko, ale to dobrze na początek. Dorzuciłabym jakiś olej do twarzy nawilżający i natłuszczający skórę przesuszoną oraz tamanu na niespodzianki. Jest wątek o BU warto tam zajrzeć, podobne pytania już tam się przewijały, poza tym są tam dziewczyny, które powiedzą na pewno więcej na temat tych produktów które sobie wybrałaś. Powodzenia
Hejka, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Właśnie rozwiałaś moje wątpliwości, co ' nawilżania' przez kwas hialuronowy , starałam się uniknąć olejów, bo mam cerę mieszaną i często sama w sobie się świeci lepiej niż po niejednym oleju. Ale zastosuję się do Twojej rady i dobiorę jakiś olej. Co do kwasu migdałowego to planuję zacząć od tego serum, a potem zacząć przygodę z peelingiem migdałowym
Mimo wszystko jeszcze raz dzięki

Edytowane przez EdzikK
Czas edycji: 2012-02-13 o 21:54
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 22:35   #4267
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Biochemiczne początki- proszę o rady! :)

Jeżeli masz cerę mieszaną to poczytaj o OCM i dobierz sobie odpowiednie dla swojego typu cery oleje do tej metody oczyszczania - skóra odzyska równowagę i zmniejszy się wydzielanie sebum.

Nie rozumiem natomiast, dlaczego chcesz kupić olej Monoi, skoro piszesz, że kokosowy się nie sprawdza U mnie też się kokos nie sprawdził na włosach - więc przerzuciłam się na inne: musztardowy(gorczycowy), z migdałów, etc.

Poza tym wątków z radami dla początkujących już jest kilka.

Edytowane przez MysiaJadwisia
Czas edycji: 2012-02-13 o 22:37
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-14, 08:00   #4268
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Biochemiczne początki- proszę o rady! :)

Cytat:
Napisane przez EdzikK Pokaż wiadomość
Hejka, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Właśnie rozwiałaś moje wątpliwości, co ' nawilżania' przez kwas hialuronowy , starałam się uniknąć olejów, bo mam cerę mieszaną i często sama w sobie się świeci lepiej niż po niejednym oleju. Ale zastosuję się do Twojej rady i dobiorę jakiś olej. Co do kwasu migdałowego to planuję zacząć od tego serum, a potem zacząć przygodę z peelingiem migdałowym
Mimo wszystko jeszcze raz dzięki
Cera może się świecić przez to, że jest odwodniona i nadrabia nadprodukcją sebum - stąd świecenie. Oleje mogą to ustabilizować, ale to trochę potrwa. Oleje do wyboru do cery tłustej masz w moim podpisie, warto poczytać o olejach na wątku olejowym lub na stronach typu bu, mazidla, zsk i inne.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 10:44   #4269
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Biochemiczne początki- proszę o rady! :)

U mnie HA się wcale nie sprawdził. Efekt jedynie tyle co wygładzona skóra zaraz po nałożeniu w postaci mixu z kremem. Długofalowych efektow brak. Brak nawet solidnego nawilżenia zaraz po zastosowaniu....uzywałam mazidlowy 1,5 potrójny HA oraz samodzielny 2%.

Lepszy jest hydromanil.

Kwas HA jest bardzo fajny do włosów, wygładza je i nawilża, wtedy można stosowac sam wielkocząsteczkowy. Sa po nim bardzo sliskie.
Ja nie lubie olejków na wlosy bo zabardzo mnie obciążają, oleje dobrze natomiast wypadają dodane do szamponu np. Hipp.


Zakupy robię w mazidlach głównie, czasami oleje i masła w ecospa. BU nie lubię za to, że mają w sprzedaży całe zestawy, a mi potrzebny jest tylko jeden skłandik. Ja musze wszystko po swojemu robić. Mazidła to dla mnie najlepsza oferta, najbardziej ciekawy asortment, choć ma pewne braki, jak np. niedostepnosc oleju arganowego, masła mango.

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2012-02-14 o 10:49
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 14:13   #4270
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Biochemiczne początki- proszę o rady! :)

Cytat:
Napisane przez EdzikK Pokaż wiadomość
Hejka, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Właśnie rozwiałaś moje wątpliwości, co ' nawilżania' przez kwas hialuronowy , starałam się uniknąć olejów, bo mam cerę mieszaną i często sama w sobie się świeci lepiej niż po niejednym oleju. Ale zastosuję się do Twojej rady i dobiorę jakiś olej. Co do kwasu migdałowego to planuję zacząć od tego serum, a potem zacząć przygodę z peelingiem migdałowym
Mimo wszystko jeszcze raz dzięki
No ja ze swej strony na dzień poleciłabym coś ochronnego... niczym nie smarujesz twarzy na takie mrozy, jak ostatnio?
Jeśli nie chcesz zaczynać z kwasami na poważnie to nie będę Ci wciskać filtrów,ale wydaje mi się,że jednak jakieś lekkie serum z antyutleniaczami by się przydało Ile masz lat?
Jeśli chodzi o mnie, to ja bym z HA w ogóle zrezygnowała.... on jest trudny w obsłudze i samodzielnie się w ogóle do niczego nie nada
Zamiast tego, jak pisałam - na dzień np. serum granat (on ma chyba olej z rokitnika czyli naturalną ochronę przeciwsłoneczną w sobie)
Jeśłi cera się mocno przetłuszcza i masz mniej niż 30 lat to możesz spróbować nie kremować się na noc (ostatnio dziewczyny bardzo polecają, jedynie jakiś tonik nawilżający) i odpowiednie oczyszczanie skóry - jeśłi się malujesz, to OCM, jeśli masz mocno zanieczyszczoną skórę to jakieś mydełka (ew. łagodne żele) i raz na jakiś czas glinka

Peeling enzymatyczny nie musi być wymienny z serum... serum też oczyszcza, ale chyba nieco inaczej... serum 10% z BU jest dość łagodne, polecam przy zanieczyszczonych porach...

W ogóle napisz konkretnie o swojej cerze, bo "mieszana" to pojęcie pojemne

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Na przebarwienia najlepiej zrobić peeling jakimś kwasem, polecam mój ulubiony migdałowy, jest na mazidlach i ZSK, na BU nie wiem, czy jest, bo wieki już tam nie zamawiałam, ale to dopiero jak sie mrozy skończa i jeszcze przed latem. Po kilku peelingach kwasem, regularne peelingi np enzymatyczny, lub jakiś mechaniczny jeśli wyprysków nie będzie, do tego cały czas serum z vit c.
Jest migdał na BU serum 10%
Ale czy migdał u Ciebie działa na przebarwienia?
Wg mnie to bardzo łagodny kwas, lekko oczyszczający, jak najbardziej nadaje się na bardziej słoneczne pory roku
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 23:55   #4271
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Biochemiczne początki- proszę o rady! :)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
No ja ze swej strony na dzień poleciłabym coś ochronnego... niczym nie smarujesz twarzy na takie mrozy, jak ostatnio?
Jeśli nie chcesz zaczynać z kwasami na poważnie to nie będę Ci wciskać filtrów,ale wydaje mi się,że jednak jakieś lekkie serum z antyutleniaczami by się przydało Ile masz lat?
Jeśli chodzi o mnie, to ja bym z HA w ogóle zrezygnowała.... on jest trudny w obsłudze i samodzielnie się w ogóle do niczego nie nada
Zamiast tego, jak pisałam - na dzień np. serum granat (on ma chyba olej z rokitnika czyli naturalną ochronę przeciwsłoneczną w sobie)
Jeśłi cera się mocno przetłuszcza i masz mniej niż 30 lat to możesz spróbować nie kremować się na noc (ostatnio dziewczyny bardzo polecają, jedynie jakiś tonik nawilżający) i odpowiednie oczyszczanie skóry - jeśłi się malujesz, to OCM, jeśli masz mocno zanieczyszczoną skórę to jakieś mydełka (ew. łagodne żele) i raz na jakiś czas glinka

Peeling enzymatyczny nie musi być wymienny z serum... serum też oczyszcza, ale chyba nieco inaczej... serum 10% z BU jest dość łagodne, polecam przy zanieczyszczonych porach...

W ogóle napisz konkretnie o swojej cerze, bo "mieszana" to pojęcie pojemne
No to ta, już odpowiadam: mam 23 lata, cera mieszana ze skłonnością do wysuszania ( pewnie dlatego, że kompletnie nie umiem o nią dbać i do tej pory nie stosowałam żadnych kremów nawilżających), po przebytej kuracji doustnymi retinoidami, rozszerzone pory ( ba! kratery...), przebarwienia, blizny potrądzikowe, gdzieniegdzie jakieś przygody w postaci pryszczy, wągry . Poza tym stosuję punktowo Isotrex wymiennie z Skinorenem w maści i ostatnio olej kokosowy na buźke póki nie dotrze zamówienie z BU. Z góry dziękuję za rady
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 05:33   #4272
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Biochemiczne początki- proszę o rady! :)

Cytat:
Napisane przez EdzikK Pokaż wiadomość
No to ta, już odpowiadam: mam 23 lata, cera mieszana ze skłonnością do wysuszania ( pewnie dlatego, że kompletnie nie umiem o nią dbać i do tej pory nie stosowałam żadnych kremów nawilżających), po przebytej kuracji doustnymi retinoidami, rozszerzone pory ( ba! kratery...), przebarwienia, blizny potrądzikowe, gdzieniegdzie jakieś przygody w postaci pryszczy, wągry . Poza tym stosuję punktowo Isotrex wymiennie z Skinorenem w maści i ostatnio olej kokosowy na buźke póki nie dotrze zamówienie z BU. Z góry dziękuję za rady
To ja bym jednak była za tym,żeby na dzień nakładać coś ochronnego... Malujesz się?
Makijaż,zwłaszcza dobrze dobrany może pełnić funkcje ochronne.... mino wszystko polecam jakieś serum w witaminami - zwłaszcza C - rozjaśnia, niweluje przebarwienia...Na BU znajdziesz tłuszczowe i beztłuszczowe - te drugie raczej pod kremy z filtrem
Tak jak wyżej pisałam - jest serum Granat Eko; serum olejek z wit C, eliksir winogronowy - z HA; lub flavoC świetne pod makijaż (ale z silikonami, to nie wiem, czy Cię nie pozapycha
Czy te wszystkie Skinoreny/Isotreksy mocno złuszczają? Zwłaszcza wtedy pomyślała bym o ochronie...
Skóra mocno przetłuszczająca się potrzebuje silnego nawilżenia - mimo to wypróbowałabym technikę niekremowania się na noc (popularna na niektórych wątkach, propagowana przez markę dr. Hauschka) polega na tym,że doprowadzasz skórę do równowagi tłuszczowej smarując na noc przez jakiś czas olejem (odpowiednim, do skóry młodej, przetłuszczającej się) a potem już tylko lekko nawilżasz (tonikiem) Musisz poczytać sama, bo ja nigdy się na tą metodę nie załapałam osobiście
No i podstawa: dobre, skuteczne oczyszczanie, nie za bardzo agresywne, żeby nie przesuszać dodatkowo skóry i nie prowokować jej do nadmiernej produkcji sebum.
Zmniejszające pory maseczki.
Tu też ewentualnie migdał się sprawdzi,bo ładnie oczyszcza pory (jeśli są zanieczyszczone)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 07:29   #4273
Martula_F
Raczkowanie
 
Avatar Martula_F
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 105
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

teraz ja prosze o rade bo znow sie pogubilam


mam 30 lat cera zaczela byc wrazliwa na kosmetyki tzn czesto mnie uczulaja. moim faworytem jest olej argan na dzien i na noc. dodatkowo w dzien mieszam go z olejem malinowym i filtrem avene emulsja 20 a na noc z ha.

postanowilam dokupic

na noc jako maseczke krem anty- oksydacyjny z bu (tylko tak go przezyje)

zel kwiatowy na zmarchy

eliksir winogronowy pod filtr na dzien(mam obecnie serum flavo c z bu ale cos inne jest i zle dziala)

tonik pha jako delikatny zluszczacz

czy tak bedzie dobrze na moja przemeczona cere czy cos dodac/odjac? poradzcie
__________________
comptine d'un autre été - yann tiersen
Martula_F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 10:22   #4274
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Biochemiczne początki- proszę o rady! :)

Cytat:
Napisane przez EdzikK Pokaż wiadomość
No to ta, już odpowiadam: mam 23 lata, cera mieszana ze skłonnością do wysuszania ( pewnie dlatego, że kompletnie nie umiem o nią dbać i do tej pory nie stosowałam żadnych kremów nawilżających), po przebytej kuracji doustnymi retinoidami, rozszerzone pory ( ba! kratery...), przebarwienia, blizny potrądzikowe, gdzieniegdzie jakieś przygody w postaci pryszczy, wągry . Poza tym stosuję punktowo Isotrex wymiennie z Skinorenem w maści i ostatnio olej kokosowy na buźke póki nie dotrze zamówienie z BU. Z góry dziękuję za rady
Jeśli stosowałaś retinoidy i nadal je stosujesz nawet punktowo to powinnaś stosować krem z filtrem. Piszesz ze masz przebarwienia, kiedy one powstały, stosowałaś filtry podczas doustnej kuracji retionoidami?
Pamietaj stosowanie kremów nawilżających nie jest obowiazkiem, jednak jesli stosowałaś i stosujesz izotretinoine to nic dziwnego że masz przesuszoną skóre, w końcu ona hamuje aktywność gruczołów łojowych jak żaden inny środek.
Olej kokosowy to nie jest dobry pomysł na cere skłonną do zanieczyszczeń
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 21:51   #4275
misiusiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: Biochemiczne początki- proszę o rady! :)

Hej dziewczyny i ekspertki chyba nadeszła wielka chwila i czas na mnie. A wiec troche o mojej cerze: mieszna, policzki zazwyczaj suche ( aczkolwiek wlasnie sobie uświadomiłam że od kiedy stosuje filtr na dzien to jakos moja twarzyczka bardziej nawilżona ale uczucia ściagania po umyciu nadal jest) zaskórniki zamknięte, grudki cos co jak się wydusza to wychodzi makaron (ble) takie cos mam na czole i na brodzie, ropnych pryszczy brak. Naczynka na nosie.
Moja pielęgnacja:
rano: myję twarz żelem babydream na to tonik lirene dermoprogram, cera mieszana i tłusta na to filtr z ziaja sopot sun spf 30 ( mam zamiar zmienic na rossmanowski 50) na to makijaż
popołudniu: myję twarz żelem babydream na to tonik lirene dermoprogram, cera mieszana i na to kremik babydrem
wieczór: tonik lirene dermoprogram, cera mieszana i tłusta na zmiane acn derm/ avene triacaneal i kolejna noc nawilzanie kremem babydream.

2 razy w tygodniu tonik aspirynowy i peeling
brak jakiegokolwiek złuszczania, piecze twarz po nałożeniu acne derm ale po 10min jest juz ok. Taka pielegnacje stosuje ok 2 tygodnie ( wiem mało) prosze o rade czy coś zmienić/ dodać/ odrzucić?
Musze stwierdzic ze przez te 2 tygodnie buzka zrobiła mi sie bardzo delikatna taka fajna w dotyku ale zaskórniki ( nienawidzę ich!) nadal są.

Pozdrawiam Was i życze wszystkim sukcesów i idealnej cery.
misiusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 21:10   #4276
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Biochemiczne początki- proszę o rady! :)

Cytat:
Napisane przez misiusiek Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny i ekspertki chyba nadeszła wielka chwila i czas na mnie. A wiec troche o mojej cerze: mieszna, policzki zazwyczaj suche ( aczkolwiek wlasnie sobie uświadomiłam że od kiedy stosuje filtr na dzien to jakos moja twarzyczka bardziej nawilżona ale uczucia ściagania po umyciu nadal jest) zaskórniki zamknięte, grudki cos co jak się wydusza to wychodzi makaron (ble) takie cos mam na czole i na brodzie, ropnych pryszczy brak. Naczynka na nosie.
Moja pielęgnacja:
rano: myję twarz żelem babydream na to tonik lirene dermoprogram, cera mieszana i tłusta na to filtr z ziaja sopot sun spf 30 ( mam zamiar zmienic na rossmanowski 50) na to makijaż
popołudniu: myję twarz żelem babydream na to tonik lirene dermoprogram, cera mieszana i na to kremik babydrem
wieczór: tonik lirene dermoprogram, cera mieszana i tłusta na zmiane acn derm/ avene triacaneal i kolejna noc nawilzanie kremem babydream.

2 razy w tygodniu tonik aspirynowy i peeling
brak jakiegokolwiek złuszczania, piecze twarz po nałożeniu acne derm ale po 10min jest juz ok. Taka pielegnacje stosuje ok 2 tygodnie ( wiem mało) prosze o rade czy coś zmienić/ dodać/ odrzucić?
Musze stwierdzic ze przez te 2 tygodnie buzka zrobiła mi sie bardzo delikatna taka fajna w dotyku ale zaskórniki ( nienawidzę ich!) nadal są.

Pozdrawiam Was i życze wszystkim sukcesów i idealnej cery.
Proponowałabym popołudniu zmywac filtr olejkiem myjącym (albo klasyczny z np. BU albo np. Ziaja Ulga - ma niezle recenzje) i ewentualnie na suche partie krem, a wieczorem umyć jeszcze żelem. Pod AD lub Triacneal tonik nie jest konieczny. AD jest teoretycznie b. dobry na zaskórniki
Jeśli koniecznie chcesz coś zmieć to możesz pomysleć o czyms z kwasem salicylowym albo migdałowym (tonik, serum, peeling) na zaskórniki zamiast Triacnealu albo kwasem laktobionowym, który w dłuższej perspektywie czasu powinien zmniejszyc problem z naczynkami.
I nie nastawiaj sie że szybko sie zaskórników pozbędziesz, to moze troche potrwac,
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-02-16 o 21:14
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 21:39   #4277
misiusiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: Biochemiczne początki- proszę o rady! :)

nie chce koniecznie czegoś zmieniać, bardziej chodziło mi o Wasze opinie o mojej pielęgnacji bo czytam już od dłuższego czasu forum i jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy, szczerzę mówiąc nigdy nie przykładałam wagi do tego czego aktualnie używam, zazwyczaj był to impuls jakiejś reklamy czy fajne opakowanie. Używałam przez cały czas produktów do cery trądzikowej które nie wiele pomagają i zawierają alkohol- teraz już to wiem
Wieczorem nie używałam żelu bo gdzieś wyczytałam że mycie takim żelem 3 raz dziennie to za dużo- nie chce też przedobrzyć. Po pracy czyli ok 17:00 zmywam makijaż żelem+tonik i na to krem nawilżający, samym olejkiem chyba miałabym wrażenie że nadal mam na twarzy makijaż a wieczorem czyli koło 21:00 żeby zmyć krem przecieram twarz tonikiem i na zmiane AD z avene. . W następnym miesiącu zamierzam zrobić zakupy na BU z pewnością bedzie to jakiś olejek tak na dobry początek.
Hey proponujesz coś z kwasem salicylowym, kiedyś przemywałam twarz spirytusem salicylowym, nawet mam jeszcze troche na dnie czy on będzie sie nadawał do przemywania np 2-3 razy w tygodniu?
skład:
kwas salicylowy 2%, etanol 760g/l, woda oczyszczona. Zawiera etanol więc podejzewam że będzie się nadawał ale do kosza
Mam nadzieję że do Wielkanocy będzie widać jakieś efekty mojej kuracji.
Hey- dziękuję za wskazówki- czekam do wypłaty i robię zakupy na BU

Edytowane przez misiusiek
Czas edycji: 2012-02-16 o 21:45
misiusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 09:38   #4278
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

jaki wpływ na cere ma kurkuma w kosmetykach?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 13:30   #4279
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
jaki wpływ na cere ma kurkuma w kosmetykach?
Za serwisem biotechnologia.pl
Kurkuma odkryta na nowo
Kurkuma zawiera do 5 procent olejków eterycznych i do 3 procent kurkuminy, polifenoli i substancji czynnej. Kurkumina jest także wskaźnikiem pH. W roztworach kwaśnych (pH <0,4) to przybiera żółtą barwę, natomiast w roztworach zasadowych (pH> 8,6) zmienia kolor na jasnoczerwony. Kurkumina jest potężnym środkiem przeciwzapalnym, który pomaga łagodzić trądzik różowaty a nawet go wyeliminować. Może być stosowana bezpośrednio na skórę podczas stanów zapalnych w formie miejscowych okładów, lecz nie można zapomnieć iż silnie barwi skórę więc musi być usunięta (najprościej wodą z mydłem) zaraz po tym jak wyschnie.

W kosmetykach, kurkuma jest stosowana głównie jako składnik przeciwzapalny, antyoksydacyjny, dodatek do zapachów i barwników. Najczęściej zawierają ją produkty do pielęgnacji skóry ze względu na dobrze udokumentowane (in vivo) właściwości przeciwutleniające. Nadaję się także doskonałe do środków zapobiegawczych i leczniczych przeznaczonych do stosowania w wielu schorzeniach skóry, w tym łuszczycy, trądziku, egzemie. Może znaleźć także zastosowanie w preparatach przyśpieszających gojenie ran i oparzeń oraz kremach zapobiegających uszkodzeniom skóry spowodowanym przez słońce i przedwczesnemu starzeniu się. Połączenie mleka z kurkumą daje nam jeden z naturalnych i skutecznych kosmetyków, który wydobywa piękny i zdrowy blask skóry. Obecnie kurkuma wchodzi w skład niektórych produktów do ochrony przeciwsłonecznej. Jest stosowana głównie do barwienia szminek do ust, podkładów pod makijaż i płukanek do włosów. Olejek kurkumowy bywa stosowany do wyrobu perfum o typie orientalnym. Ekstrakt z kurkumy jest dodawany do kremów także jako barwnik, gdyż jest doskonałym źródłem żółtego pigmentu. Większość badań powołuje się głównie na anty-rakotwórcze, przeciwnowotworowe właściwości przeciwutleniające przy doustnym przyjmowaniu aktywnego składnika. Badania dowiodły także iż miejscowe zastosowanie kurkumy skutecznie redukuje stany zapalne i działa antybakteryjnie.

The National Psoriasis Foundation potwierdza skuteczność niektórych suplementów diety zawierających kurkuminę lub kurkumę w minimalizowaniu łuszczycowych stanów zapalnych. Powołując się na rolę kurkumy zarówno w żywności jak i preparatach stosowanych tradycyjnej medycynie indyjskiej, oświadczono również iż wiele osób cierpiących na łuszczycę wykorzystuje właściwości kurkumy jako środka łagodzącego objawy choroby. Wydaje się, że anegdoty świadczą o sukcesie i wszechstronności tej tak znanej przyprawy.

FDA umieściło kurkuminę na liście bezpiecznych dodatków do żywności. Należy jednak zauważyć, że u niektórych osób mogą wystąpić podrażnienia skóry po kontakcie z substancją aktywną kurkumy. Istnieją również pewne dowody sugerujące, iż doustnie ekstrakty z kurkumy, przyjmowane w wysokich dawkach lub przez dłuższy okres czasu, mogą być toksyczne dla wątroby.

Istnieje wiele ogólnodostępnych preparatów z kurkumą, które pomagają zwalczyć trądzik różowaty, wspomagają leczenie łuszczycy, przyspieszają gojenie ran oraz są stosowane do podrażnionej skóry. Wiele firm opracowało również kremy dające efekt miękkiej, gładkiej i rozświetlonej skóry. Kurkuma jest skutecznym lekarstwem na wiele dolegliwości, nie tylko skórnych. Kto by przypuszczał, że jakakolwiek przyprawa może znaleźć tak szerokie zastosowanie, także poza kuchnią.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 18:15   #4280
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Za serwisem biotechnologia.pl
Kurkuma odkryta na nowo
Kurkuma zawiera do 5 procent olejków eterycznych i do 3 procent kurkuminy, polifenoli i substancji czynnej. Kurkumina jest także wskaźnikiem pH. W roztworach kwaśnych (pH <0,4) to przybiera żółtą barwę, natomiast w roztworach zasadowych (pH> 8,6) zmienia kolor na jasnoczerwony. Kurkumina jest potężnym środkiem przeciwzapalnym, który pomaga łagodzić trądzik różowaty a nawet go wyeliminować. Może być stosowana bezpośrednio na skórę podczas stanów zapalnych w formie miejscowych okładów, lecz nie można zapomnieć iż silnie barwi skórę więc musi być usunięta (najprościej wodą z mydłem) zaraz po tym jak wyschnie.

W kosmetykach, kurkuma jest stosowana głównie jako składnik przeciwzapalny, antyoksydacyjny, dodatek do zapachów i barwników. Najczęściej zawierają ją produkty do pielęgnacji skóry ze względu na dobrze udokumentowane (in vivo) właściwości przeciwutleniające. Nadaję się także doskonałe do środków zapobiegawczych i leczniczych przeznaczonych do stosowania w wielu schorzeniach skóry, w tym łuszczycy, trądziku, egzemie. Może znaleźć także zastosowanie w preparatach przyśpieszających gojenie ran i oparzeń oraz kremach zapobiegających uszkodzeniom skóry spowodowanym przez słońce i przedwczesnemu starzeniu się. Połączenie mleka z kurkumą daje nam jeden z naturalnych i skutecznych kosmetyków, który wydobywa piękny i zdrowy blask skóry. Obecnie kurkuma wchodzi w skład niektórych produktów do ochrony przeciwsłonecznej. Jest stosowana głównie do barwienia szminek do ust, podkładów pod makijaż i płukanek do włosów. Olejek kurkumowy bywa stosowany do wyrobu perfum o typie orientalnym. Ekstrakt z kurkumy jest dodawany do kremów także jako barwnik, gdyż jest doskonałym źródłem żółtego pigmentu. Większość badań powołuje się głównie na anty-rakotwórcze, przeciwnowotworowe właściwości przeciwutleniające przy doustnym przyjmowaniu aktywnego składnika. Badania dowiodły także iż miejscowe zastosowanie kurkumy skutecznie redukuje stany zapalne i działa antybakteryjnie.

The National Psoriasis Foundation potwierdza skuteczność niektórych suplementów diety zawierających kurkuminę lub kurkumę w minimalizowaniu łuszczycowych stanów zapalnych. Powołując się na rolę kurkumy zarówno w żywności jak i preparatach stosowanych tradycyjnej medycynie indyjskiej, oświadczono również iż wiele osób cierpiących na łuszczycę wykorzystuje właściwości kurkumy jako środka łagodzącego objawy choroby. Wydaje się, że anegdoty świadczą o sukcesie i wszechstronności tej tak znanej przyprawy.

FDA umieściło kurkuminę na liście bezpiecznych dodatków do żywności. Należy jednak zauważyć, że u niektórych osób mogą wystąpić podrażnienia skóry po kontakcie z substancją aktywną kurkumy. Istnieją również pewne dowody sugerujące, iż doustnie ekstrakty z kurkumy, przyjmowane w wysokich dawkach lub przez dłuższy okres czasu, mogą być toksyczne dla wątroby.

Istnieje wiele ogólnodostępnych preparatów z kurkumą, które pomagają zwalczyć trądzik różowaty, wspomagają leczenie łuszczycy, przyspieszają gojenie ran oraz są stosowane do podrażnionej skóry. Wiele firm opracowało również kremy dające efekt miękkiej, gładkiej i rozświetlonej skóry. Kurkuma jest skutecznym lekarstwem na wiele dolegliwości, nie tylko skórnych. Kto by przypuszczał, że jakakolwiek przyprawa może znaleźć tak szerokie zastosowanie, także poza kuchnią.
brzmi zachęcająco

az mnie kusi zeby już wypróbowac mój krem, z tym ze aktualnie używam czegoś innego

co robić?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 20:09   #4281
makajo
Przyczajenie
 
Avatar makajo
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam=)
proszę o rzucenie okiem na mój zestaw, który jest zlepkiem różnych zestawów z tego wątku

cera: mieszana, trądzikowa, z rozszerzonymi porami i pękającymi naczynkami przy nosie... drugi tydzień stosuje następującą pielęgnacje:

rano:
- nie myję twarzy tylko przecieram tonikiem ogórkowym z Ziaji, bardzo mi on odpowiada
-na suchą skórę aplikuję filtr Anthelios AC SPF 30 do tłustej i zazwyczaj nie nakładam nic więcej, bo po prostu nie mam jeszcze pudru bez związków destabilizujących, ale myślę o pudrze bambusowym

wieczorem:
-zmywam filtr chusteczkami Alterry albo od razu myję żelem Effaclar (myślę, że jeśli zacznie mnie złuszczać to przerzucę się na Biodermę Sebium)
-co parę dni używam też ściereczki muślinowej i stosuję metodę OCM
-znów tonik ogórkowy Ziaji
-jak wyschnie to Effaclar K na razie codziennie (mój pierwszy produkt z kwasem)
-po 20 minutach nakładam jeszcze LRP Hydreane Riche choć na razie ściągnięcia nie czuję

1-2 razy w tygodniu:
-maseczka Tołpa, strefa T, maska-peeling-żel 4w1 stosuję jako maska lub maska rozgrzewająca z cynkiem Garnier Czysta Skóra

myślę jeszcze o włączeniu do pielęgnacji kremu na te pękające naczynka Ziaja Med kuracja naczynkowa na noc, bo nos mam ciągle czerwony jak rudolf, ale wieczorem już sporo tego. Proszę o podpowiedź
makajo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 09:06   #4282
zaczarowana7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Jaki krem na okres wiosenno-letni po kremie z kwasami?

Witam was dziewczyny,

mimo,że jest to mój pierwszy post to od bardzo dawna was podczytuje.
Od października zaczęłam dbać o swoją cerę,która wymagała pomocy.Zaczęło się od wizyty u Pani kosmetolog,zrobienia pierwszych kwasów i tak trafiłam na wizaż podczytując wasze cenne porady o prawidłowej pielęgnacji.
Skóra naczynkowa,z bardzo rozszerzonymi porami -głównie na policzkach ,a do tego blizny po późno przeżytej ospie-17lat oraz mocno trądzikowej cerze kiedyś.Ogólnie mówiąć wszystko co najgorsze i powodujące jak ja to nazywam efekt 'chropowatej'buzi.
Znaczna poprawa nastąpiła po stosowaniu kremów z kwasami-Skinorem i Bandi oraz maseczek i kremów nawilżających.Krem Skinorem właśnie mi się kończy,wiem,że opalanie jest przy stosowaniu kwasów zakazane i się do tego stosuje uważając na wszelki wypadek kremu z filtrem.
Niedługo jednak zaczyna się okres wiosenno-letni,a co za tym idzie silniejsze słońce.W lato będę chciała się opalać stosując oczywiście krem z filtrem,ale zyskując opaleniznę.Chciałabym stosować jakiś krem pielęgnacyjny dla mojej cery,który w lato nie spowoduje przebarwień pod wpływem opalania.W związku z tym bardzo proszę was o poradę i polecenie jakiś kremów.
Z góry dziękuję
zaczarowana7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:39   #4283
happenstance
Raczkowanie
 
Avatar happenstance
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 363
Dot.: Jaki krem na okres wiosenno-letni po kremie z kwasami?

hej dziewczyny, rotacja w tym watku jest tak duża, że pewnie mnie nie pamiętacie...
prosiłam o pomoc w sprawie walki z miejscowym przesuszeniem, niespodziewanymi wypryskami, i mnostwem czarnych wągrów na nosie (i w jego okolicach)

poleciłyście kwas migdałowy i filmiki agabil.
zadanie domowe odrobiłam, i mam kilka pytań :

jesli dobrze rozumiem, najpierw muszę przygotować tonik z małym stężeniem kwasu i tak przyzwyczaić skórę. po miesiącu-dwóch mogę zacząć stosować peeling ( po którym będe się łuszczyć, co mnie trochę przeraża )
teraz pytanie: czy jesli zacznę od marca używac tonik, to w kwietniu-maju moge zacząć walczyć z peelingiem ? czy nowa warstwa skóry nie ucierpi latem ? ( mam zamiar używać filtry.

poza tym powinnam jeszcze na coś uważać ?
happenstance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 16:07   #4284
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Jaki krem na okres wiosenno-letni po kremie z kwasami?

Cytat:
Napisane przez happenstance Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, rotacja w tym watku jest tak duża, że pewnie mnie nie pamiętacie...
prosiłam o pomoc w sprawie walki z miejscowym przesuszeniem, niespodziewanymi wypryskami, i mnostwem czarnych wągrów na nosie (i w jego okolicach)

poleciłyście kwas migdałowy i filmiki agabil.
zadanie domowe odrobiłam, i mam kilka pytań :

jesli dobrze rozumiem, najpierw muszę przygotować tonik z małym stężeniem kwasu i tak przyzwyczaić skórę. po miesiącu-dwóch mogę zacząć stosować peeling ( po którym będe się łuszczyć, co mnie trochę przeraża )
teraz pytanie: czy jesli zacznę od marca używac tonik, to w kwietniu-maju moge zacząć walczyć z peelingiem ? czy nowa warstwa skóry nie ucierpi latem ? ( mam zamiar używać filtry.

poza tym powinnam jeszcze na coś uważać ?
Mazidła bodajże podają przygotowanie skóry 2 tygodnie wcześniej. A piling migdałowy jest tak delikatny, że można go używać latemZ filtrami i ostrożną ekspozycją na słońce /bez leżenia plackiem/będzie ok. Pamiętaj o zregenerowaniu skóry po pilingu-dobry jest bezpośrednio po krem babydream do pielęgnacji brodawek sutkowych. Serio
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 19:52   #4285
happenstance
Raczkowanie
 
Avatar happenstance
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 363
Dot.: Jaki krem na okres wiosenno-letni po kremie z kwasami?

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Mazidła bodajże podają przygotowanie skóry 2 tygodnie wcześniej. A piling migdałowy jest tak delikatny, że można go używać latemZ filtrami i ostrożną ekspozycją na słońce /bez leżenia plackiem/będzie ok. Pamiętaj o zregenerowaniu skóry po pilingu-dobry jest bezpośrednio po krem babydream do pielęgnacji brodawek sutkowych. Serio

Dziękuję za odpowiedź, zanim zamówię to cudo napiszę jak planuję pielęgnację, może coś jeszcze podpowiecie

rano: płyn micelarny ziaja, krem ziajamed fijoderm kuracja lipidowa

wieczorem: ocm ( olej sezamowy i olej z pestek słonecznika) ze ściereczka muślinową, krem ziaji w miarę potrzeb / żel hialuronowy z olejkiem tamanu ( stosuję naprzemiennie)

w tygodniu: maseczka z żółtą glinką z ziaji , peeling enzymatyczny ( też ziaja)

i teraz pytanie: co zmienić, kiedy wcisnąć ten tonik ? rano / wieczorem? i ten proszek muszę rozpuścić w hydromanilu tak ?

zalezy mi na unormowaniu pracy skóry, zmniejszenia ryzyka gul i pryszczy wyskakujących nawet nie wiem kiedy. chciałabym tez uregulowac koloryt i zamknąć pory przy płatkach nosa.

z góry dziękuję za waszą pomoc
happenstance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 20:59   #4286
Blind
Raczkowanie
 
Avatar Blind
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 83
Dot.: Jaki krem na okres wiosenno-letni po kremie z kwasami?

Hej Dziewczyny!

Mam cerę suchą/mieszaną z licznymi"dziurkami" i mini bliznami po wyciskaniu syfków [ręce uciąć tylko...]

Proszę oceńcie moją raczkującą pielęgnację :
Na codzień:

rano:
1. spryskuję twarz hydrolatem oczarowym bądź wodą termalną czekam chwilę aż wchłonie a pozostałość ścieram wacikiem/chusteczką
2. na suchą twarz nakładam filtr Iwostin Solecrin spf50 i gdy wchłonie i jest taka konieczność wklepuję palcami podkład - zwykle tylko przed @
3 . Pudruję pudrem bambusowym a gdy nie mam skrobią ziemniaczaną

po przyjściu ( tu potrzebuje chyba najbardziej rady)
1. zmywam makijaż: oczy żelem z biedronki ,twarz oliwą z oliwek
2. myję twarz żelem z Eveline / szarym mydłem / żelem jaki akurat jest w domu
3. nakładam krem babydream z nagietkiem

wieczorem:
1. myję twarz żelem (znowu potrzebna pomoc)
2.nakładam krem bambino bądź jakiś inny tłusty

Raz w tygodniu:
- peeling enzymatyczny

+ odkad zaczełam z filtrami to w makijażu ograniczam się do kredki i tuszu, i czasem podkładu.

+ W przyszłym tygodniu zaczynam kurację Triacnealem, czy przy nim powinnam rano stosować przed filtrem krem czy filtr wystarczy? i Triacneal mam stosować codziennie czy co 2 noc?
Proszę o odpowiedzi

Edytowane przez Blind
Czas edycji: 2012-02-19 o 21:01
Blind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 08:08   #4287
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Jaki krem na okres wiosenno-letni po kremie z kwasami?

Siemano
Cytat:
Napisane przez Blind Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!

Mam cerę suchą/mieszaną z licznymi"dziurkami" i mini bliznami po wyciskaniu syfków [ręce uciąć tylko...]

Proszę oceńcie moją raczkującą pielęgnację :
Na codzień:

rano:
1. spryskuję twarz hydrolatem oczarowym bądź wodą termalną czekam chwilę aż wchłonie a pozostałość ścieram wacikiem/chusteczką
2. na suchą twarz nakładam filtr Iwostin Solecrin spf50 i gdy wchłonie i jest taka konieczność wklepuję palcami podkład - zwykle tylko przed @
3 . Pudruję pudrem bambusowym a gdy nie mam skrobią ziemniaczaną

po przyjściu ( tu potrzebuje chyba najbardziej rady)
1. zmywam makijaż: oczy żelem z biedronki ,twarz oliwą z oliwek
2. myję twarz żelem z Eveline / szarym mydłem / żelem jaki akurat jest w domu
3. nakładam krem babydream z nagietkiem

wieczorem:
1. myję twarz żelem (znowu potrzebna pomoc)
2.nakładam krem bambino bądź jakiś inny tłusty

Raz w tygodniu:
- peeling enzymatyczny

+ odkad zaczełam z filtrami to w makijażu ograniczam się do kredki i tuszu, i czasem podkładu.

+ W przyszłym tygodniu zaczynam kurację Triacnealem, czy przy nim powinnam rano stosować przed filtrem krem czy filtr wystarczy? i Triacneal mam stosować codziennie czy co 2 noc?
Proszę o odpowiedzi
Siemano, to może ja pokuszę się o odpowiedź

Co do tego żelu po przyjściu to zastąpiłabym to zwykłym płynem micelarnym, coby nie podrażniać skóry twarzy i z umyciem buzi poczekałabym do wieczora.
Z szarego mydła/żelu z Eveline na pewno bym zrezygnowała, postawiłabym raczej na coś delikatniejszego, może żel uniwersalny z Babydream (choć on lubi wysuszać skórę, ale zakładam, że później i tak czymś byś ją nawilżyła).
A co do Triacnealu to najpierw stosowałabym co 3 dni, potem co 2 dni i obserwowała skórę, czy nie reaguje wysypem krostek/zaczerwienieniem/innym psikusem.
Ogólnie Twoja pielęgnacja mi się podoba.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 09:08   #4288
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Jaki krem na okres wiosenno-letni po kremie z kwasami?

Cytat:
Napisane przez Blind Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!

Mam cerę suchą/mieszaną z licznymi"dziurkami" i mini bliznami po wyciskaniu syfków [ręce uciąć tylko...]

Proszę oceńcie moją raczkującą pielęgnację :
Na codzień:

rano:
1. spryskuję twarz hydrolatem oczarowym bądź wodą termalną czekam chwilę aż wchłonie a pozostałość ścieram wacikiem/chusteczką
2. na suchą twarz nakładam filtr Iwostin Solecrin spf50 i gdy wchłonie i jest taka konieczność wklepuję palcami podkład - zwykle tylko przed @
3 . Pudruję pudrem bambusowym a gdy nie mam skrobią ziemniaczaną

po przyjściu ( tu potrzebuje chyba najbardziej rady)
1. zmywam makijaż: oczy żelem z biedronki ,twarz oliwą z oliwek
2. myję twarz żelem z Eveline / szarym mydłem / żelem jaki akurat jest w domu
3. nakładam krem babydream z nagietkiem

wieczorem:
1. myję twarz żelem (znowu potrzebna pomoc)
2.nakładam krem bambino bądź jakiś inny tłusty

Raz w tygodniu:
- peeling enzymatyczny

+ odkad zaczełam z filtrami to w makijażu ograniczam się do kredki i tuszu, i czasem podkładu.

+ W przyszłym tygodniu zaczynam kurację Triacnealem, czy przy nim powinnam rano stosować przed filtrem krem czy filtr wystarczy? i Triacneal mam stosować codziennie czy co 2 noc?
Proszę o odpowiedzi
jak dla mnie mycie twarzy po południu i wieczorem to za dużo
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 21:03   #4289
Blind
Raczkowanie
 
Avatar Blind
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 83
Dot.: Jaki krem na okres wiosenno-letni po kremie z kwasami?

Po przyjściu do domu najczęściej chcę zmyć od razu filtr i puder z twarzy żeby pooddychała, a wieczorem przy prysznicu też myję więc nie wiem, zmycie makijażu bez użycia wody wystarczy po południu na pewno?
Wypróbuję ten żel z babydream. Możecie mi zaproponować coś delikatnego do mycia twarzy przy Triacnealu?jak ten z babydream wysusza

Edytowane przez Blind
Czas edycji: 2012-02-20 o 21:05
Blind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 21:41   #4290
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Blind a nie mozesz po tym jak zmyjesz twarz od razu wziac prysznic? Jesli nie, to zmyj twarz plynem micelarnym czy hydrolatem potem oliwa z oliwek i jesli wacik masz czysty to zostaw tak bez mycia zelem. Zelu uzyj dopiero pod prysznicem i poszukaj czegos co naprawde jest delikatne bez zbednych ulepszaczy( w zelach nie pomoge bo nie uzywam) Na moje to jest chyba najlpesze rozwiaznie
Ale nie uzywaj kremu bambino z tego co pamietam ma parafine badz mineral oil w skladzie wysoko, a to strasznie zapycha :/
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.