Slub w Maju 2008 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-06, 20:20   #1
Aniula25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Question

Slub w Maju 2008


Witam wszystkie kolezanki

Zastanawiam sie nad data slubu. Niedlugo bedziemy miec spotkanie rodzinne gdzie zacznie sie ustalanie wszystkich rzeczy itd. Jednak najwazniejszym pytaniem dla mnie w tym momencie jest data slubu. Od jakiegos czasu zastanawiam sie na miesiacem Maj(przesad jest taki ze w miesiacu powinna byc literka "r" itd ale jak malzenstwo ma sie rozpasc to czy bedzie "r" czy tez nie i tak sie rozpadnie) wiec juz nie patrze na takie rzeczy.Ale wracajac do tematu,jak slyszalam od przyszlej tesciowej w tym miesiacu nie powinno sie brac slubu, poniewaz jest to miesiac Maryjny. Nie wiem sama co robic? Isc za glosem tesciowej czy sama z narzeczonym zdecydowac. W koncu to Nasz dzien. Napiszcie prosze czy Wy tez zamierzacie w tym mieisacu pobrac sie czy tez nie.Czy tylko ja mam takie problemy?
Aniula25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 07:34   #2
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Slub w Maju 2008

Sama z narzeczonym zdecydować.U mnie na początku też były delikatnie mowiąc sugestie,ale przepraszam bardzo kto wychodzi za mąż Ty czy Twoja teściowa?Ona już miała swoje 5 minut i teraz Ty masz prawo zadecydować czy maj to odpowiedni miesiąc.Poza tym killku moich znajomych też pobiera sie w maju br.

Pozdrawiam

P.S Zabobonowa raczej nie jestem,ale "r" widnieje w naszym miesiącu i w ogóle nie kierowałam sie jej obecnością.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 09:38   #3
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Slub w Maju 2008

tez myslalam nad tym miesiacem. nie bede sie sugerowala niczyim zdaniem ale radze zwrocic uwage czy nie macie w rodzinie jakiejs komunii akurat bo to juz dla niektorych moze byc spory wydatek
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 10:52   #4
nysiunia
Raczkowanie
 
Avatar nysiunia
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 145
Dot.: Slub w Maju 2008

nie tylko czy nie ma w rodzinie komunii, ale też kiedy są w Waszym parafialnym kościele komunie - bo to może troche kolidować. Bo na te komunie stroi się kościół i ogólnie jest dużo pzygotowań, więc nie wiem czy to by nie kolidowało ze ślubem w sobote. No i w związku z tym szukać już sali bo teraz sie przyjęcia komunijne w lokalach organizuje i to też na pewno koliduje z ewentualnym weselem (bo to potem sale trzebaby było wysprzątać szybko itd). Ale jeśli chcecie sie w maju pobierać to nie widze przeszkód - znajomi też brali slub w maju. Powodzenia.
nysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 14:40   #5
natalia1102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1
Dot.: Slub w Maju 2008

Witam.My też planowaliśmy ślub w maju 2008, ale niestety sala którą chcielismy zamówić była już zajeta.Nie było żadnego wolnego terminu w maju bo...są komunie.Poza tym mamy tez komunie w rodzinie i głupio by bylo robic wszystko w jednym miesiacu.Ale jesli tylko znajdziecie wolny termin w maju to bierzcie go od razu-to piękny miesiąc i żadne zabobony tego nie zmienią.Pozdrawiam
natalia1102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 18:46   #6
Aniula25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Slub w Maju 2008

Hej
Dzieki dziewczyny za podpowiedz Wiem tez w tym momencie ze nie jestem sama, ktora mysli o tym miesiacu. Jednak o komuniach nie pomyslalam. Faktycznie jest to typowy miesiac gdzie zaczynaja sie komunie.Musze jak najszybciej sprawdzic w takim razie w moim kosciele czy sa jeszcze wolne terminy. Troche mnie to zasmucilo bo przyznam szczerze, ze troche sie nastawilam na Maj.No ale jak nie w mojej parafii to zawsze mozna jeszcze sprobowac u narzeczonego, prawda??
Aniula25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 16:13   #7
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Slub w Maju 2008

[QUOTE][jak slyszalam od przyszlej tesciowej w tym miesiacu nie powinno sie brac slubu, poniewaz jest to miesiac Maryjny./QUOTE]

ja slyszalam cos takiego ale to bez sensu : slub majowy , grób gotowy , ale nie wierze w przesądy
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-08, 20:19   #8
Melodia mgieł nocnych
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 479
Dot.: Slub w Maju 2008

Też marzę o maju
__________________


All the single ladies, now put your hands up!!!


Pani Magister


OPENER 2010
Melodia mgieł nocnych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 07:05   #9
grinajs
Raczkowanie
 
Avatar grinajs
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 280
Dot.: Slub w Maju 2008

Od zawsze wiedziałam,że jak będę szła do ślubu tu tylko w maju.Jest pieknie wtedy.I tak na 90% maj '08 jest już przeze mnie i TŻ wybrany ale się wahamy jeszcze troszke ze styczniem '08.Ale raczej maj A co do przesądów to nie wierzę.To czy w nazwie danego miesiąca widnieje literka "r" nie zagwarantuje ani nie zaczaruje,że dwoje ludzi bedzie ze sobą przez całe życie.A co do maja...to w niektórych językach swiata zapewne zawiera on "r"...a dla przykłądu tylko-w jezyku fińskim żaden miesiąc nie ma w sobie litery "r" i co?Finowie są samymi rozwodnikami i nieszczesliwymi ludzmi?hahah.
__________________
Gucio-kupka psiego nieszczęścia szuka pilnie domu

Korabiewickie schronisko dla zwierząt
Jeżeli nie jest Tobie obojętny los bezdomnych zwierząt prosze Cię o pomocRazem zdziałamy wiele.W pojedynkę nic.
grinajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 13:12   #10
Menka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 5
Dot.: Slub w Maju 2008

Czesc dziewczyny!!!!

Nie patrzcie na żadną literke "r" ani na tesciową . Ja mam juz zrezerwowane na 31 maj 2008 i bardzo sie cięszę, że udało mi sie w ogóle znaleśc wolne terminy a załatwiałam juz 1,5 roku wcześniej!!! i wcale nie było łatwo. Ksiądz sam nam powiedział, że jest to bardzo rozchwytywany miesiąc. Ja wcale nie żałuje jestem bardzo szczęsliwa, że w tak pieknym miesiącu wyjdę za mąż. A co ma być i tak będzie. Także głowa do góry biegiem załatwiajcie bo coraz bliżej a wolnych terminów coraz mniej!!!!!!

Powodzonka!!!!!!!!!!!
__________________
Menka
Menka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 12:15   #11
ulka_j
Raczkowanie
 
Avatar ulka_j
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 69
Dot.: Slub w Maju 2008

Tydzień temu mój chłopak oświadczył mi się na weselu swojego kuzyna, w pewnym momencie podszedl do orkiestry,wziął mikrofon i tak ni z owego powiedział "Kochanie żenić sie chce" .W prawdzie juz wczesniej mowilismy o ślubie w 2008roku,ale nie spodziewalam sie,ze na tym weselu mi sie oświadczy,zaskoczyl mnie bardzo i teraz jestem bardzo szczesliwa.
Dwa dni pozniej poszlismy juz zarezerwowac sale,ta sama gdzie byliśmy na weselu jego kuzyna.Chcieliśmy na czerwiec,ale juz caly był zajęty,wiec wzieliśmy 3 maj,dzien po moich urodzinkach chociaż zastanawiam sie teraz czy nie przelozyc terminu na 10 maja,bo 3 maj to świeto jest i nie wiem czy nie bedzie problemu z fryzjerem i kosmetyczka,bo przeciez wtedy wszystko pozamykane jest,mozna zamówic fryzjera i kosmetyczke w prawdzie,ale przeciez nie tylko ja bede potrzebowala sie uczesac,rodzinka pewnie tez i tu zaczyna sie problem. Księdza sie pytalam i udzielaja w ten dzien sluby,tylko ze 2 góra,no bo msze jak w niedziele sa,wiec tylko w te godz kiedy nie ma mszy. Nie wiemy co robic. Czy jest ktos kto bierze w ten dzien slub??
ulka_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-23, 13:09   #12
africa
Raczkowanie
 
Avatar africa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 98
Dot.: Slub w Maju 2008

Bierzcie slub kiedy chcecie i wogole nie zwracajcie uwagi na przesady, moja kolezanka wlasnie specjalnie bierze slub w miesiacu, w ktorym nie ma r. Tylko u niej jest inny problem, Ona studiuje, a maj to miesiac w ktorym naprawde jest wiele do roboty na studiach. To juz miesiac przed sesja, wiec czas zaliczen, oddawania projektow. Ale jak sie czegos bardzo chce, to sie zawsze udaje!
africa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 13:15   #13
ulka_j
Raczkowanie
 
Avatar ulka_j
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 69
Dot.: Slub w Maju 2008

Ja tam w zadne przesądy nie wierze, kocham maj z paru powodów, jest to naprawde przepiękny miesiąc, wszystko kwitnie wokoło i w ogóle, poza tym ja i moj narzeczony mamy w tym miesiącu urodzinki i dlatego tez postanowiliśmy wziąść w tym miesiącu ślub. Mieliśmy 3-go maja, ale jednak byliśmy dzisiaj i przelozylismy termin na 10-go maja,napewo bedzie mniej problemow z organizacja niz 3-go bo to dlugi weekend i świeto.
Tak więc mamy juz w sumie to wszytko załatwione,oprócz godziny ślubu w kościele,ale to akurat na samym koncu sie zalatwia.Sale, orkiestre i kamerzyste juz mamy i teraz tylko odliczac czas
ulka_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 13:30   #14
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Slub w Maju 2008

Też będę brała ślub w maju ale nie 2008 tylko 2009 ze względu na studia.Maj jest moim zdaniem najpiękniejszym miesiącem w roku i nie wierzę w żadne przesądy,a że to miesiąc Maryjny to chyba tym lepiej(jak ktoś jest wierzący)bo przecież to znaczy chyba dodatkową opiekę Maryi. Moja przyszła teściowa też się oburzyła jak usłyszała o maju, bo że niby ślubu się nie bierze w maju ale dlaczego to już nie umiała odpowiedzieć.Szczerze to kompletnie się nie przejmuję gadaniem innych, wybraliśmy sobie taką datę i koniec,zdania nie zmienimy. Dla podtrzymania na duchu dodam, że moi pradziadkowie brali ślub w maju i przeżyli razem 50 lat jako przeszczęśliwe małżeństwo, mimo że doświadczyli wojny i wywiezienia do Niemiec.
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 20:04   #15
ellena
Zadomowienie
 
Avatar ellena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 185
Dot.: Slub w Maju 2008

Ja z TŻ-em planujemy ślub 31 maja 2008 W następną sobotę będziemy rezerwować salę bankietową i Kościół i wtedy się okaże co zostanie z naszych planów. Maj był zawsze moim ulubionym miesiącem i ślub będzie tego tylko dopełnieniem a przesądy są dla starych bab!
ellena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 13:30   #16
Tygrysiak
Rozeznanie
 
Avatar Tygrysiak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 781
Dot.: Slub w Maju 2008

ja z moim TZ planujemy slub na 10 maja 2008
__________________

Tygrysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 21:23   #17
Melodia mgieł nocnych
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 479
Dot.: Slub w Maju 2008

Ja myślę o 24 (moje imieninki i mojej siostry ) albo o 31
__________________


All the single ladies, now put your hands up!!!


Pani Magister


OPENER 2010
Melodia mgieł nocnych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 09:42   #18
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: Slub w Maju 2008

Mnie sie marzy slub 24 maja 2008 Po wakcjach mamy zacząc coś planowac, więc zobaczymy
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?

Edytowane przez natali86
Czas edycji: 2007-07-06 o 12:25
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 17:43   #19
Yona84
Raczkowanie
 
Avatar Yona84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 54
Dot.: Slub w Maju 2008

Witam, ja również wychodzę za mąż sala już zarezerwowana-31 maja 2008 r
Yona84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-06, 08:49   #20
koziorozec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8
Dot.: Slub w Maju 2008

Dziewczyny,
Nie sugerujcie się literką "R" w nazwie miesiąca przy wyborze terminu ślubu. Przecież jeśli coś sie nie będzie układało w małżeństwie to na pewno nie będzie wina ewentualnego braku literki. Jeśli ludzie sie kochają to będą razem, bez względu na to kiedy brali ślub. Ja i mój narzeczony zdecydowaliśmy sie właśnie na 17 MAJ 2008. Myślimy, że w maju będzie OK,bo po pierwsze nie jest ani za zimno ani za gorąco, a poza tym wolna sobota na sali, którą wybraliśmy była prawie ostatnim wolnym terminem w 2008 roku.
koziorozec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 12:38   #21
Yona84
Raczkowanie
 
Avatar Yona84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 54
Dot.: Slub w Maju 2008

jak tam majówki przygotowania? ja mam już godiznkę w Kościele zarezerwowana
Yona84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 12:44   #22
gwiazdeczka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wschodnia czesc Polski
Wiadomości: 485
Dot.: Slub w Maju 2008

Cytat:
Napisane przez Aniula25 Pokaż wiadomość
Od jakiegos czasu zastanawiam sie na miesiacem Maj(przesad jest taki ze w miesiacu powinna byc literka "r" itd ale jak malzenstwo ma sie rozpasc to czy bedzie "r" czy tez nie i tak sie rozpadnie) wiec juz nie patrze na takie rzeczy.
To dobrze, ze na to nie patrzysz ja nie wierze w zadne przesady! Bo nie od nazwy miesiaca zalezy czy malzenstwo bedzie udane czy nie.

Cytat:
Ale wracajac do tematu,jak slyszalam od przyszlej tesciowej w tym miesiacu nie powinno sie brac slubu, poniewaz jest to miesiac Maryjny. Nie wiem sama co robic? Isc za glosem tesciowej czy sama z narzeczonym zdecydowac. W koncu to Nasz dzien. Napiszcie prosze czy Wy tez zamierzacie w tym mieisacu pobrac sie czy tez nie.Czy tylko ja mam takie problemy?
I co z tego ze miesiac maryjny? Bierzcie slub kiedy Wam sie podoba
__________________
Odstąpie salę w Jablonnej koło Lublina
2 maja 2009

gwiazdeczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 12:49   #23
Melodia mgieł nocnych
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 479
slub w maju 2008

A my w sumie nie mamy jeszcze nic Ale chyba za 2 tygodznie uda nam się zarezewować salę na 31 maja i mamy na oku Dj-a, który ma wtedy wolny termin

Juhuuuuuuuuuuuu!:ju pi:Mamy zaklepaną wstępnie salę na 31 maja Mój TŻ ma teraz bardzo trudną sytuację w rodzinie, więc zaręczyny oficjalne się odwleką. Ale sala zaklepana na 4 tygodnie A potem może uda nam się umowę podpisać
__________________


All the single ladies, now put your hands up!!!


Pani Magister


OPENER 2010

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2007-09-07 o 20:06 Powód: post pod postem
Melodia mgieł nocnych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 17:04   #24
ulka_j
Raczkowanie
 
Avatar ulka_j
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 69
slub w maju 2008

Tygrysiak ja tez 10 maja biorę ślub Jak tam Wasze przygotowania? Bo my sale, zespół, kamerzyste i fotografa juz mamy zalatwionych. A do księdza dopiero jakos we wrzesniu albo pazdzierniku idziemy, nie ma co wczesniej isc. Powodzenia w przygotowaniach a potem na "nowej drodze życia" pozdrawiam

<slyszalam od przyszlej tesciowej w tym miesiacu nie powinno sie brac slubu, poniewaz jest to miesiac Maryjny>

Ja 10 maja biorę ślub i to ze maj jest miesiącem Maryjnym tym bardziej skłonilo mnie do wyboru tego miesiaca,będzie napewno nad nami czuwala w tym tak waznym dla nas dniu
Pozdrawiam wszystkich biorących ślub w maju.

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2007-09-07 o 20:08 Powód: post pod postem
ulka_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 09:51   #25
basiawlg
Organizatorka
 
Avatar basiawlg
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 809
GG do basiawlg
Dot.: Slub w Maju 2008

Ja mam zarezerwowana juz sale i orkiestre na 24 maja 2008
basiawlg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 11:12   #26
Yona84
Raczkowanie
 
Avatar Yona84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 54
Dot.: Slub w Maju 2008

Dziewczyny a o której godzinie będziecie ślubować w maju? W suie dni są długie, ale u nas (na Ślasku), sluby są raczej wcześnie. Ja i tak wynegocjowałam 14:/
Yona84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 11:44   #27
magdalenkar.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Slub w Maju 2008

Czesc
Ja biore slub bardzo nietypowo bo nie dosyc, ze w maju to jescze w czwarek Bezdie to poczatek dlugiego weekendu wiec goscie nie beda miec problemu z wolnym i z odpoczynkiem po dwudniowym weselu
magdalenkar. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 17:26   #28
Rilla_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2
Dot.: Slub w Maju 2008

Witam wszystkie majowe przyszłe mężatki
Cieszę się że nie tylko ja z Ukochanym wpadłam na pomysł majowego ślubu Sala już jest zaklepana, więc wiem, że przynajmniej z tym nie ma w maju problemu
Moim zdaniem ślub majowy to, na przekór zabobonnym osobom, oryginalny pomysł. Mój parafialny ksiądz powiedział, ze jeżeli chcemy być jeszcze bardziej niepowtarzalni to możemy mieć mszę ślubną o 6 rano Po namyśle zdecydowaliśmy się jednak na 12 w południe
Rilla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 17:36   #29
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Slub w Maju 2008

Aniula25 śluby są w soboty, a komunie w niedziele, więc w kościele nie powinno być problemu z terminem. Gorzej z lokalami, bo ostatnio panuje moda, by przyjęcia komunijne wyprawiać w lokalach - prawie jak wesele
Jejku, jak czytam, że maj jest miesiącem Maryjnym i nie można brać wtedy ślubu, to mnie przeraża ten polski katolicyzm Przecież tym bardziej powinno się wtedy ślubować w kościele, żeby spłynęło na nową rodzinę błogosławieństwo tej Matki Matek.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 18:08   #30
almera
Raczkowanie
 
Avatar almera
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 134
Send a message via Skype™ to almera
Dot.: Slub w Maju 2008

Ja nie wierzę w żadne głupie przesądy. Ślub biorę 24 maja W książce o historii wesel w Polsce przeczytałam, że te zabobony dotyczące majowych wesel pochodzą z XIX wieku. Podobno po klęsce powstania styczniowego na znak żałoby narodowej miało nie być ślubów w maju. Żałoba przerodziła się w zabobon, który przetrwał do dziś.
A przecież maj to taki piękny miesiąc dla zakochanych!
almera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.