Effaclar LRP(stosowanie, opinie, wrażenia, interakcje z innymi kremami)WĄTEK ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-23, 20:25   #151
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Effaclar K i Avene Diroseal jednocześnie?

Cytat:
Napisane przez sylwoonia1
Kwasami nie powinnam smarować twarzy codziennie, prawda?
możesz smarować codziennie, jeśli jest to np. tak słaby preparat jak Effaclar albo jeśli Twoja skóra jest przyzwyczajona do kwasów. stosowanie co drugi czy któryś dzień to raczej przy mocniejszych kwasach typu Glyco-A, Lysanel Active...
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 21:00   #152
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
effeclar-kwasy?

tylko nie krzyczcie jesli juz było

Czy żel do mycia twarzy La Roche Posay Effeclar zawiera kwasy? Przejrzałam ulotki, KWC i forum i już nie wiem. czytałam skład ale ja nie wiem ktore to kwasy. prosze o odpowiedż

a! i moze ktos wie ile kosztuje tak mniej wiecej? bo słyszałam ze ok 30-35 zl ale na KWC jest napisane ze 41.

edit: przejrzałam jeszcze jeden watek i juz wiem ze ma . chyba nigdy nie znajde odpowiedniego dla siebie żelu do mycia twarzy ;/.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 21:10   #153
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: effeclar-kwasy?

żel do mycia effaclar nie zawiera kwasów. ceny są różne- niedawno była promocja na linię effaclar, więc ceny powinny być wyraźnie poniżej 40zł
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 13:02   #154
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: effeclar-kwasy?

Cytat:
Napisane przez Justy
żel do mycia effaclar nie zawiera kwasów. ceny są różne- niedawno była promocja na linię effaclar, więc ceny powinny być wyraźnie poniżej 40zł
oo naprawde nie zawiera? świetnie
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 11:52   #155
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Exclamation Effaclar K czy moze Lysanel Active ? ? ?

Mam zamiar zaczac stosowac ktorys z tych kremow i nie wiem ktory jest lepszy. Zaczne na jesien bo teraz lato a ja lubie sie opalac Jednak chcialabym kupic odpowiedniejszy krem bo szkoda kasy jak ma byc to badziewie. Zalezy mi zby usunac zaskórniki na moim nosie. chce nakładac ten krem tylko na nos. Mozna tak w ogóle? czy trzeba na cała twarz moze?
Czy te obydwa kremy bardzo rozjaśniaja cere? bo mam dosyć ciemna karnacje w dodatku jestem opalona. Nie chce aby mój nosek sie jakos tak odznaczał od całości

Bardzo was prosze o pomoc przy wyborze kremu. Bede bardzo wdzieczna. pozdrawiam wszystkie wizazanki
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 13:24   #156
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Effaclar K czy moze Lysanel Active ? ? ?

Trudno ocenic ktory bedzie lepszy dla konkretnej cery Ja jakis czas temu uzywalam toniku Lysanel Active, po chwili nakladalam Effaclar K i nie bylo zadnych efektow Moze mam twarz z azbestu ale nie zauwazylam ani wybielenia, ani zluszczenia, zupelnie nic. Natomiast moja mama zaczeka sobie smarowac effaclarem przebarwienia na szyii i po pewnym czasie bylo widac efekt wybielenia.
Ale jesli to Twoje pierwsze kwasy to zacznij od Effaclar bo jest slabszy, chociaz ja jestem dowodem na to ze nawet sliniejsze moga nie dzialac
__________________


sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 14:21   #157
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Effaclar K czy moze Lysanel Active ? ? ?

Ja uzywlam lysanel active jaksi czas temu, efektow zadnych - no mzoe minimalne oczyszczenie buzi, ale zadnego sciagniecia porow itp a no i wysuszenie. Wybralam lynsel bo chcialm uderzyc z grubej rury, jednak sie zawiodlam. W koncu siegnelam po duzo, duzo tanszy i slabszy - no i oparty zupelnie na innym kwasie - acne derm, ktory nawet, nawet mi pomogl. Niestety przerwalam kuracje na czas lata, wiec za dlugo nei postoswalam go. Wroce do niego napewno jesienia.
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 18:21   #158
Wiolinka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 41
co po effaklar k?

witam!
mam pytanko! po jakim czasie zauwazyc mozna efekty stosowania effaklaru? niedlugo koncze pierwsza tubke, czy powinnam uzywac go dalej czy przezucic sie na cos mocniejszego, np. lysanel, bo zaskorniki ciagle sa. czy lysanel tez jest delikatny czy moze podrazniac i wysuszac skore?
Wiolinka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 19:08   #159
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: co po effaklar k?

kwasy BHA, a więc Effaclar, lepiej radzą sobie z zaskórnikami niż AHA, które przeważają w Lysanelu. ponadto Lysanel może podrażniać. może wypróbujesz dodatkowo coś innego z BHA, domowej roboty - maseczkę aspirynową, tonik aspirynowy, tonik z BHA - przepisy znajdziesz na forum Biochemia kosmetyczna.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 20:47   #160
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: co po effaklar k?

podpisze sie pod Juste dodam od siebie odp na twoje pyt ze na efekty musisz czekac wiecej w\czasu, jedna tubka nie zawsze moze wystarczac, na zaskorniki lepiej BHA
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 00:13   #161
aPerfectDrug
Raczkowanie
 
Avatar aPerfectDrug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 236
GG do aPerfectDrug
Duac + Effaclar K = KOSZMAR. Wizażanki ratujcie!

Witam wszystkich!

Niestety nie udało mi się znaleść w wyszukiwarce wątku, który pomógłby rozwiązać mój obecny problem. Jestem zdesperowana, więc rozpoczynam nowy. Jeśli jednak wątek taki istnieje, to poproszę o link.

Mam odwieczny problem z trądzikiem grudkowo-krostkowym. Zwykle na wiosnę objawy znacznie się nasilają i Effaclar K przestaje wystarczać... Więc wybrałam się do nowej pani dermatolog, która przepisała mi Tetralysal (1 op. 1 x dziennie 2 tabletki; 2 op. 1 x 1 tabletka), do tego Duac na noc, a Effaclar K na dzień (stosowałam go przez ostatnie 2 m-ce na noc). Pani dermatolog zaznaczyła, żeby Duac stosować na początku co drugi dzień.

Kurację zaczełam w zeszły czwartek od Tetralysalu i Duacu na noc. Rano cera była gładka, nie przesuszona, grudki jakby mniejsze. Po umyciu posmarowałam twarz Effaclarem K. Poczułam lekkie pieczenie i skóra troszkę sie zaróżowiła. Pomyślałam, że pewnie przejdzie za chwilę. Niestety w ciągu dnia było tylko gorzej - twarz coraz bardziej czerwona, swędząca, plamy na szyi.
Zaordynowałam sobie leki antyhistaminowe oraz wapno rozpuszczalne plus krem nawilżający (Lancome Aqua Fusion). Na nastepny dzień było trochę lepiej.

Zachęcona poprawą oraz pewna, że podrażnienie wywołał Effaclar użyłam Duacu dwa dni później (sobota). I to był błąd. DUUUŻY błąd..... Skóra zaczęła mnie palić, zrobiła się bordowa, swędząca. Później pojawiły się takie małe grudki pod skórą na całej powierzchni, lekka opuchlizna i nadwrażliwość na wszystko.

W niedzielę w najbliższej aptece pani poleciła mi Fenistil w żelu. Trochę pomaga na świąd i zaczerwienienie, ale bez rewelacji.

W tej chwili skórę mam suchą, podrażnionią (jak nigdy wcześniej), spiętą, szorstką miejscami, swędzącą (głównie szyja), opuchniętą i z takimi małymi grudkami. Reaguje histerycznie jeśli nakładam coś innego niż Fenistil, ale on wcale nie nawilża.

Błagam, pomóżcie!!! Co robić? Od trzech dni przeżywam katusze i straszę ludzi.

Z góry dziekuję za odpowiedzi.
aPerfectDrug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-17, 19:10   #162
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Duac + Effaclar K = KOSZMAR. Wizażanki ratujcie!

ic do dermatolog
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 20:25   #163
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Duac + Effaclar K = KOSZMAR. Wizażanki ratujcie!

A czy na dzień stosujesz też krem z wysokim filtrem?
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 08:17   #164
aPerfectDrug
Raczkowanie
 
Avatar aPerfectDrug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 236
GG do aPerfectDrug
Dot.: Duac + Effaclar K = KOSZMAR. Wizażanki ratujcie!

Tak, na dzien stosuje Anthelios 50.
aPerfectDrug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 09:19   #165
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Duac + Effaclar K = KOSZMAR. Wizażanki ratujcie!

duac potrafi porządnie podrażnić, szczególnie gdy dołożysz jeszcze do niego kwas. z czasem skóra ci sie przyzwyczai, ale jeśli nie chcesz, zeby to wyglądalo tak drastycznie, to odstaw na razie effaclar, a duac używaj co 2 dni. unikaj wszystkiego, co matujace, wysuszające z SLS i z alkoholem, aż ci sie skóra uspokoi. potem stopniowo włączaj effaclar na zmianę z duac, a potem stosuj oba codziennie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 16:39   #166
aPerfectDrug
Raczkowanie
 
Avatar aPerfectDrug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 236
GG do aPerfectDrug
Dot.: Duac + Effaclar K = KOSZMAR. Wizażanki ratujcie!

Dzięki za porady. Na razie używam Cetaphilu do zmywania twarzy i Cetaphilu MD jako nawilżacza. Powoli jest coraz lepiej....
Ale szczerze mówiąc trochę się boję wracać do Duacu i Effaclaru K. Jak myślisz - który z nich włączyć najpierw? I ile odczekać od ustąpienia podrażnień?
aPerfectDrug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 11:24   #167
Wiolinka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 41
co zamiast effaklaru?

slyszalam, ze latem nalezy odstawic krem effaklar k, bo od opalania mozna nabawic sie przebarwien na twarzy. co zatem polecacie na lato? dodam, ze mam duzy problem z zaskornikami zamknietymi. prosze o rady.
Wiolinka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 17:53   #168
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: co zamiast effaklaru?

Effaclar K można używać też latem, pod warunkiem, że stosujesz też fotostabilne filtry
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 23:15   #169
Wiolinka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 41
Dot.: co zamiast effaklaru?

a jesli nie chce uzywac wysokich filtrow? wiem, ze sa uciazliwe w stosowaniu. tluste i biela twarz. chce zastapic effaklar innym kremem, ktory nie pogorszy stanu cery.
Wiolinka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-21, 14:16   #170
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: co zamiast effaklaru?

Cytat:
Napisane przez Wiolinka82 Pokaż wiadomość
a jesli nie chce uzywac wysokich filtrow? wiem, ze sa uciazliwe w stosowaniu. tluste i biela twarz. chce zastapic effaklar innym kremem, ktory nie pogorszy stanu cery.
nie wszystkie filtry takie są.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 14:51   #171
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: Duac + Effaclar K = KOSZMAR. Wizażanki ratujcie!

Odradzam eksperymenty na własną rękę. Z tego co opisujesz Twoja skóra nie toleruje kwasów ,a Duac dodatkowo ją wysusza i podrażnia. Może lepszym wyjściem będą zabiegi u dematologa lub kosmetologa z zastosowaniem peelingu migdałowego - to najłagodniejszy z peelingów dermatologicznych ma, przy tym także działanie bakteriobójcze - przy dłuższej kuracji połączonej z delikatne robioną mikrodermabrazją można uzyskać ładne efekty. Potwierdzam taką kurację na podstawie obserwacji moich klientek , które są już po serii takich zabiegów.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 07:48   #172
loverek
Raczkowanie
 
Avatar loverek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Wiadomości: 213
Unhappy Avene czy La Roche Posay

Dziewczyny pomóźcie juz od jakiegos czasu zastanawiam sie nad kremem do cery tradzikowej z apteki, czytalam opinie na KWC o kremach na ten problem z Avene- Cleance i La Roche Posay - Efaclar.
Nie wiem ktory pomoze, ktoremu zaufac...Vichy nie wchodzi w gre, zbyt wiele zlych opini. Mam nadzieje ze dzieki Wam uda mi sie cos wybrac
loverek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 08:08   #173
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: Avene czy La Roche Posay

To na kwc maja takie same opinie??Az zobacze

EDIT: Ja pokierowana przez kwc kupiłabym La roche posayA swoja droga moze przepatrz tez kremiki z iwiostinu tez sa poprostu dobre...A jesli masz problemy skórne to najlepiej zgłosic sie do dermatologa i on doradzi najlepiej
__________________




sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 08:18   #174
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Avene czy La Roche Posay

mam kremy o ktorych piszesz i jestem z nich bardzo zadowolona ale jak dla mnie Avene silniej działa na moja skóre
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 19:05   #175
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Avene czy La Roche Posay

cleanance k i effaclar to dla mnie kremy dzienne na noc uzywam mocniejszych, lysanela active svr badz diacneal avene - zwlaszcza ten ostatni potrafi zdzialac cuda - pocztyaj w kwc
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 21:00   #176
midim
Raczkowanie
 
Avatar midim
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 43
Cool Effaclar K a oplenizna

Witam Wizażanki!
Może niektórym bardziej zorientowanym ode mnie moje pytanie wyda się śmieszne ale ja taka niedoinformowana jestem:P A więc przyczytałam wiele pozytywnych opini na temat effaclar K i właściwie mógłby on być lekarstwem na moje problemy (zaskórniaki, rozszerzone pory itd) ale ja lubię mieć złocistą twarz (nie brązową jak mulatki! ) i stosuję kremy brązujące obecnie ziaji sopot bursztynowa opalenizna(pod wpływem wypowiedzi na wizażu ograniczyłam wizyty na solarium do minimum a najchętniej całkiem bym z nich zrezygnowała ale nie mogę na siebie patrzeć gdy jestem biała jak ściana). I tu moje pytanie czy stosowanie takiego kremu wraz z effaclarem nie kolidowałoby ze sobą? Np effaclar stosowałabym na noc a ten brązujący na dzień? Czy wogóle miałoby to sens? A jeśli nie to czy można w jakiś sposób pogodzić gładką skórę ze złocistym odcieniem? Proszę o poradę Gorąco pozdrawiam!
midim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 12:25   #177
midim
Raczkowanie
 
Avatar midim
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 43
Unhappy Dot.: Effaclar K a oplenizna

Czy nikt mi nie pomoze...
midim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 13:16   #178
-kasia-
Raczkowanie
 
Avatar -kasia-
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 150
Dot.: Effaclar K a oplenizna

podpisuje sie pod Twoim pytaniem, wlasnie czekam na zamowiony Effaclar , a co 3 dzien uzywam samoopalacza...
-kasia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 13:47   #179
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Effaclar K a oplenizna

Nie wiem czy to ma sens - jesli nałożysz rano krem brązujący, a Effaclar wieczorem, który ma zadanie złuszczające, to rano raczej nie bedzie widać opalenizny. Może puder brązujący coś da? Ew. można stosować Effaclar co 2-3 dzien, ale nie wiem, czy rezultaty będą widoczne. Ja robię kurację przez miesiąc, półtora i wtedy na pewno widać efekty.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 14:36   #180
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Effaclar K a oplenizna

Ja używałam równocześnie Effaclaru K i samoopalacza i było OK
Ale jak dla mnie Effaclar był bardzo łagodny, nic mi się nie łuszczyło.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.