Effaclar LRP(stosowanie, opinie, wrażenia, interakcje z innymi kremami)WĄTEK ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-09, 10:55   #241
rybka11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 172
Dot.: Effaclar i przesuszona skóra...

też używam effaclaru k, mozesz stosowac go na noc a na dzien krem nawilżający np. z lrp hydreane lub hydraphase i na to krem z filtrem albo wersja z filtrem kremu nawilżającego czyli hydraphase xl tylko tu bedzie nizszy filtr kolo spf 15
rybka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 10:59   #242
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Effaclar i przesuszona skóra...

SPF 15 to nie jest filtr ktory podola ochronie skory kurowanej kwasami! CONAJMNIEJ SPF 40, a najlepiej powyzej SPF 50!
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 11:44   #243
Kacajka
Przyczajenie
 
Avatar Kacajka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Dot.: Effaclar i przesuszona skóra...

Szukałam tylko w dziale "Pytania do kosmetyczki", mea culpa, proszę o wybaczenia. Po prostu na biochemii się nie znam więc nawet tam nie zaglądałam A jakie filtry możecie polecić, które nie zapychałyby porów? Zaraz polecę do apteki się ratować
Kacajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 13:43   #244
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Effaclar i przesuszona skóra...

Napewno nie zapycha fluid XL LRP 50+, może jeszcze Bioderma matująca, ale składu nie mam to nie powiem. Zresztą Biodermy nie miałam, ale zakup w planach jest
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 13:48   #245
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Effaclar i przesuszona skóra...

Dla mnie Shiseido SPF 55 jest super
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 14:30   #246
bubulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Effaclar + krem matujący

Czy przy bardzo tłustej cerze można po nałożeniu na dzień Effaclaru K
położyć jeszcze na twarz inny krem matujący np. siarkową moc?
bubulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 15:17   #247
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Effaclar + krem matujący

Oba preparaty mają działanie wysuszające.Nadmiernie wysuszając tłustą skórę osiągniesz efekt odwrotny od zamierzanego,czyli jeszcze większą produkcję sebum. Nie polecam takiego połączenia
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-22, 15:19   #248
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Effaclar + krem matujący

Kasy (Effaclar K) nie są na dzień... tylko noc.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 16:06   #249
bubulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Effaclar + krem matujący



tak, tak piszecie o tym w wielu wątkach. Mam jednak wrażenie, że dotyczy to wyższych stężeń bo moja dermatolog i producent Effaclaru są innego zdania. Dziękuję za odpowiedzi
bubulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 00:03   #250
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Effaclar + krem matujący

Cytat:
Napisane przez bubulina Pokaż wiadomość


tak, tak piszecie o tym w wielu wątkach. Mam jednak wrażenie, że dotyczy to wyższych stężeń bo moja dermatolog i producent Effaclaru są innego zdania. Dziękuję za odpowiedzi
Zdania, obietnice producenta powinnaś schować między bajki. Kwas to kwas, działa złuszczająco i na dzień nie powinno się stosować(no chyba że wolisz się potem bawić w leczenie przebarwień). Na dzień powinno się stosować filtry. Zmieniłabym dermatologa.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 12:25   #251
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Effaclar + krem matujący

Zaczęłaś już stosować Effaclar? Wydaje mi się,że skoro pytasz o połączenie z kremem matującym to jeszcze nie Effaclar strasznie wysusza skórę i założę się,że niedługo zaczniesz szukać super nawilżającego kremu do twarzy
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-23, 12:46   #252
sefer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Effaclar + krem matujący

Cytat:
Napisane przez bubulina Pokaż wiadomość
Czy przy bardzo tłustej cerze można po nałożeniu na dzień Effaclaru K
położyć jeszcze na twarz inny krem matujący np. siarkową moc?
Dobre pytanie, mam nadzieję, że ktoś odpowie.
Ja osobiście wcześniej używałem na noc Lysanelu Active, ale trochę za mocny , i teraz używam też Effaclaru K, a na dzień tonik i krem matujący Avene Cleanance . Właśnie tak się zastanawiam, czy krzywdy sobie przypadkiem nie robię. Wiem, że powinno się filtrów na dzień, ale one są strasznie tłuste .
sefer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 13:30   #253
bubulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Effaclar + krem matujący

Zrówno Effaclaru jak i Lysanelu Activ wraz z innymi produktami tych serii używam z powodzeniem od jakichś trzech lat w zależności od pory roku i stanu skóry. Znam je już jak własną kieszeń, wiem, czego mam się spodziewać i nigdy nie miała problemów z przebarwieniami
(mimo stosowania na dzień bez filtrów- może to kwestia skóry: tłusta bardzo dobrze opalająca się na brąz). Fakt, że nie opalam się specjalnie, nie siedzę w tym celu na słońcu, na solarium nie chodziłam i nie będę a przesuszeniom zapobiegam stosując np. Effaclar H.
Znam też reakcję własnej skóry i wiem , kiedy dać jej odpocząć.

Zadając pytanie o Effaclar + krem matujący myślała, że może ktoś już próbował kuracji w połączeniu z komfortem matowej skóry. Jeśli nie, to szkoda. Spróbuje sama.
bubulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 13:39   #254
sefer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Effaclar + krem matujący

Bubulina, no przecież piszę , ja używam Effaclaru K na noc, a nie dzień kremu matującego (emulsji matująco-regulującej Avene z serii Cleanance, a do tego tonik z tej samej firmy i serii) . Jak na razie żyję jeszcze, nic takiego strasznego mi się nie dzieje .

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Tam u góry miało być *na dzień, a nie nie: "nie dzień", ale nie mogę edytować postów .
sefer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 14:23   #255
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Effaclar + krem matujący

Cytat:
Napisane przez bubulina Pokaż wiadomość
Zadając pytanie o Effaclar + krem matujący myślała, że może ktoś już próbował kuracji w połączeniu z komfortem matowej skóry. Jeśli nie, to szkoda. Spróbuje sama.

Tak jak napisałam w swoim pierwszym poście-uważam,że osiągniesz efekt odwrotny od zamierzonego-nadmierną produkcję łoju. Oba preparaty (Effaclar i Siarkowa moc) bardzo wysuszają skórę,a łączenia ich sobie nie wyobrażam.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 15:05   #256
bubulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Effaclar + krem matujący

Sefer,
ja też tak robię ale pytanie dotyczyło położenia warstwy kremu matującego na twarz już posmarowaną Efaclarem - dwie warstwy rano, najpierw Effaclar, potem, po paru minutach krem matujący.
natii4,
chyba masz rację, że przedobrzę.
Dzięki za odpowiedzi.
bubulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 00:31   #257
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Effaclar + krem matujący

Cytat:
Napisane przez bubulina Pokaż wiadomość
Sefer,
ja też tak robię ale pytanie dotyczyło położenia warstwy kremu matującego na twarz już posmarowaną Efaclarem - dwie warstwy rano, najpierw Effaclar, potem, po paru minutach krem matujący.
natii4,
chyba masz rację, że przedobrzę.
Dzięki za odpowiedzi.
Więc chyba nie powinno być problemu, Effaclar dosyć dobrze się wchłania, matujący wejdzie bez trudu.
Zresztą, co może się stać?
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 13:23   #258
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Effaclar + krem matujący

a moze rozwiązaniem bylby dobry podklad matujacy? ja jestem uzalezniona od Revlon ColorStay dla cery tlustej (przy okazji chroni przed uv i zanieczyszczeniami z powietrza). a jesli nie lubisz stosowac podkladu, to proponuje filtr o dzialaniu matujacym (tak, tak, sefer, takie tez istnieja) - oparty na tlenku cynku i dwutlenku tytanu, swietnie wchlania sebum, a nie wysusza, pod warunkiem, ze uzyjesz odrobine http://www.dclpielegnacja.pl/katalog...ge9/page9.html
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 16:48   #259
bubulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Effaclar + krem matujący

oj znam, znam, kiedyś stosowałam i owszem ale teraz używam od paru lat Estee Lauder Double Wear i nie zamienię na nic. Nie ma lepiej matującego, wiem ,co piszę.
bubulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 17:26   #260
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Avene czy La Roche?

Witam serdecznie

Poszukuję ostatnio nowych doznań kosmetycznych. Jestem wielką fanką marki Clinique, jednak ostatnio nie mam tyle pieniędzy, by wydawać na kremy 100-300 złotych, a zależy mi na wysokiej jakości

Chodzi mi przede wszystkim o dwie marki: LA ROCHE i AVENE. Z tego co obserwuję, są to marki chyba najbardziej rywalizujące ze sobą pod względem reklamy i jakości, w podobnych cenach i o podobnych ofertach, rewelacyjnie oceniane na KWC. Nie mam jednak tyle pieniędzy, żeby eksperymentować. Chciałabym poznać Waszą opinię - do której firmy jesteście bardziej przywiązane? Macie może jakieś porównania kosmetyków?

Mam skórę mieszaną w kierunku tłustej, która często wygląda "nieświeżo" i reaguje zaczerwienieniem na zmiany temperatur, a nawet na aplikację kosmetyków (podkreślam przy tym, że nigdy nie wykazałam żadnej formy alergii skórnej, pieczenia ani swędzenia). Szukam przede wszystkim intensywnych nawilżaczy, naprawiaczy cery, kosmetyków które poprawią kondycję mojej skóry...

Wiem że opinii jest tyle, co recenzentek. Chciałabym mieć ogólny wgląd na obie marki, ponieważ to moja pierwsza przygoda z kosmetykami aptecznymi.

Mnie np. wizualnie bardziej kusi Avene - ma jakby bardziej estetyczne opakowania... Wiem, kiepski powód . Dziś byłam w aptece, byłam nawet gotowa coś kupić, jednak podskoczyła do mnie Pani (z etykietką la Roche) i oczywiście odwracała moją uwagę od Avene, na La Roche. Dostałam kilka próbek - nie lubię kupować kota w worku.

Bardzo będę wdzięczna za opinie wszystkich Pań wiedzących w tej kwestii więcej niż ja.
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 21:46   #261
madame tissot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 44
Dot.: Avene czy La Roche?

powiem tak: olac opakowanie, na serio
z avene uzywam tylko SPF 50 dla dzieci- w sprayu- duża megawydajna butla, starcza na 1,5 roku, ekstra pod makijaż- gdy musze wyjść, albo zwyczajnie rano, latem obowiązkowy. jest nie do pobicia. szybko się wchłania, nie zmienia koloru cery itp, lekki, nietłusty

z la rocha wszystko- dosłownie-
począwszy od rosaliac xl na naczynka- lekko zielonkawy- nie jak inne tego typu zielony trawiasty- świetnie maskuje, bardzo lekki- do moich naczynkowych z syfami polików jest świeny, mnie zapycha!
balsam isourea- na łokcie i pięty0 kupuję próbki na All.pl... nie opłaca mi się cała butla, bo aż tak nie schodzi

do oczyszczania twarzy tylko effaclar- różne w zależności od cery- nawet jak jestem po kwasowym pilingu u dermatologa- to jak znajdę jeszcze jakiegoś dziada na twarzy, to mimo, że skóra jest mega odarta, effaclar jej nie podrażnia, jak tępię syfy

krem effaclara z serii M- switenie matuje, jest lekki
ja mam cerę mega sucha na czole, poliki w syfkach, ale naczynka przy nosie i na polikach- pod oczami- mam nadzieje, że skumacie o co idzie
i ciężko mi dobrać coś, co jednoczesne hamuje sebu, nawilża, nie zapycha i maskuje...
poza tym la roche są wydajne , nawet z próbek
na brawo zasługuje tez korektor toleriane- ja używam na siniaki pod oczy i jest ekstra- mam 3 próbki i jedna starcza na 3- 4 aplikacje, bez nadwyżek

po pilingu pirogronowym dostałam od lekarki toleriane- i tez fajny, bardzo łagodzi, ale on chyba ściśle własnie po takich zabiegach, jak skóra jest megasucha i odarta z powłok ochronnych

do demakijażu używam biodermę teraz się też nosze z zakupem czegoiś na przebarwienia z biodermy... :0
pozdr

poza tym, nie bój się kupić na All..pl, ja tak robię, jak mi coś podchodzi, a nie stac mnie na zakup dużej butli,,alebo coś jest mi nie potrzebne- jak korektor np... używam sporadycznie...

Edytowane przez madame tissot
Czas edycji: 2010-02-23 o 21:47 Powód: dopisać
madame tissot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 20:01   #262
B-52
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 347
Dot.: Avene czy La Roche?

;p

Edytowane przez B-52
Czas edycji: 2010-09-08 o 14:15
B-52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 21:36   #263
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Avene czy La Roche?

Masz cerę mieszaną a nie alergiczną więc różnica dla ciebie będzie żadna.
Ja jestem alergikiem o suchej naczynkowej skórze i dla mnie przy atakach alergii tylko La Roche Posay, które ma kilka megadelikatnych kosmetyków, chyba najdelikatniejszych chemicznie na naszym rynku.
A do cery mieszanej to Tołpa i Iwostin Purritin by ci mogły wystarczyć.
Ale rozumiem,że ma być ambitnie, markowo, zagranicznie i snobistycznie.
Jak masz kasę i chcesz pozytywnie posnobować z korzyścią dla dobra własnej cery to możesz w dobrych aptekach rozejrzeć się za tym i za całą serią tych kosmetyków stworzonych dla osób o takiej cerze jak twoja:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...stej-skory.htm
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en

Edytowane przez All_that_jazz
Czas edycji: 2010-02-25 o 21:47
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 22:00   #264
kasiek1122
Zakorzenienie
 
Avatar kasiek1122
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 082
Dot.: Avene czy La Roche?

A ja część kosmetyków poleciłabym z Avene, a część z La Roche Posay, wziełabym też pod uwagę Bioderme i oczywiście Galenic'a.

Z LPR gorąco polecam toleriane i produkty z fizjologicznym pH, lipikary, xerand do rąk!!! Ten ostatni jest boski. Żel do twarzy effaclar jest w porządku, chociaż na mnie lepiej działa AA Therapy.

Z Avene bardzo lubię maseczkę oczyszczajaco-złuszczającą, tonik matujący i kremy Optimale, świetnie nawilżają.

Z Galenica ubóstwiam Aquapulpe, serię nawilżającą i nectalys, równiez jako nawilżacz.

Z Biodermy z serii hydrabio bestsellerem jest dla mnie tonik i serum

Pracuję w aptece przy dermokosmetykach i naprawde sporo wypróbowałam i wiem, co ludzi najchetniej kupują zdecydowanie króluje vichy potem długooooo nic i dopiero LRP, Avene, Bioderma..

Z Avene jest najlepsza woda termalna
__________________
Wymianka
kasiek1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 07:34   #265
bubulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
albucin i effaclar- czy można łączyć?

No właśnie- albucin wieczorem effaclar rano- można tak, bo obawiam się,że albucin nie zadba o czystość cery a jedynie o przebarwienia?
bubulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 21:28   #266
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: albucin i effaclar- czy można łączyć?

zy mogę stosować effaclar k na przemian z atredermem 0,025 % , oczywiście z filtrem SPF 50+ ?
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 16:15   #267
mantra87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Effaclar LRP(stosowanie, opinie, wrażenia, interakcje z innymi kremami)WĄTEK ZB

Czy cała seria Effaclar zawiera kwasy?
Myślałam, że tylko krem Effaclar K, zakupiłam więc inne produkty z serii Effaclar (żel oczyszczający, tonik, krem Effaclar M). Teraz naszły mnie wątpliwości czy mogę ich używać - a czas mnie nagli, ponieważ postanowiłam się całkowicie przerzucić z Vichy na LRP i skończyły mi się praktycznie w jednym momencie wszystkie kosmetyki, zostałam z tymi nowymi. Kurację kwasami (właśnie z kremem Effaclar K) zamierzałam zacząć dopiero jesienią, nie chcę z tym startować na lato.
Nie znam się na składzie kosmetyków, w internecie naczytałam się różnych rzeczy, a na stronie LRP o kwasach w składach nic nie ma.. Myślałam, że są różne serie Effaclaru (np. K-kwasy, H-nawilżanie, no i również bezpieczne produkty bez literki w nazwie, jak tonik czy żel).

Bardzo Was proszę o pomoc.

Nikt nie jest w stanie mi pomóc..?

Edytowane przez mantra87
Czas edycji: 2010-05-27 o 15:50
mantra87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 16:32   #268
blueberrys
Raczkowanie
 
Avatar blueberrys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 022
Wiadomości: 211
Dot.: Effaclar LRP(stosowanie, opinie, wrażenia, interakcje z innymi kremami)WĄTEK ZB

Cytat:
Napisane przez mantra87 Pokaż wiadomość
Czy cała seria Effaclar zawiera kwasy?
Myślałam, że tylko krem Effaclar K, zakupiłam więc inne produkty z serii Effaclar (żel oczyszczający, tonik, krem Effaclar M). Teraz naszły mnie wątpliwości czy mogę ich używać - a czas mnie nagli, ponieważ postanowiłam się całkowicie przerzucić z Vichy na LRP i skończyły mi się praktycznie w jednym momencie wszystkie kosmetyki, zostałam z tymi nowymi. Kurację kwasami (właśnie z kremem Effaclar K) zamierzałam zacząć dopiero jesienią, nie chcę z tym startować na lato.
Nie znam się na składzie kosmetyków, w internecie naczytałam się różnych rzeczy, a na stronie LRP o kwasach w składach nic nie ma.. Myślałam, że są różne serie Effaclaru (np. K-kwasy, H-nawilżanie, no i również bezpieczne produkty bez literki w nazwie, jak tonik czy żel).

Bardzo Was proszę o pomoc.

Nikt nie jest w stanie mi pomóc..?
Najlepiej popros w aptece o ulotke Effaclaru, tam jest wszystko rozpisane. Tonik tez ma wlasciwosci mikrozluszczajace. Effaclar K, A.I. i Duo zawieraja kwasy (ale ich stezenie nie jest podane) w malym stęzeniu. Ja zaczelam kuracje niedawno pomimo, ze jest lato, bo wczesniej juz uzywalam Diacnelau Avene i chodzilam na mikro, wiec jakies pojecie juz o tym mialam. Kosmetyczka, jak i pani farmaceutka powiedzialy ze przy takich stezeniach mozna spokojnie uzywac spf 30 a nie blokerow, 50+ itp.
__________________
Where would I be today without you being there for me all my life,
What would I do today without you taking care of me all the time...

blueberrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 14:42   #269
bardotka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5
GG do bardotka88
Dot.: Effaclar LRP(stosowanie, opinie, wrażenia, interakcje z innymi kremami)WĄTEK ZB

Cześć dziewczyny!

Chciałabym prosić o pomoc. Mam cerę mieszaną, wrażliwą, alergiczną ze skłonnością do występowania trądziku, czasem w postaci pojedynczych "brzydali", a czasem większy wysyp. Sporadycznie swięcąca się strefa T.
Głównym problemem są rozszerzone pory na policzkach (przy nosie) oraz wągry na nosie i brodzie.
Chciałabym z tym jakoś zawalczyć! Lecz nie mam pojęcia jakiej użyć broni.
I tutaj pojawia sie prośba do WAS

Myślałam o Effaclar K, czytając wszystkie pochlebne opinie na jego temat. Czy myślicie, że stosowanie go w moim przypadku to dobry pomysł?


Zaznacze, że wczesniej stosowalam Differin krem przepisany przez Panią Dermatolog w celu poskromienia wągrów. Jednak przynosi to chwilowe i nie dokońca skuteczne efekty. A dla złagodzenia i nawilżenia skóry krem normalizujący Pharmaceris.


Teraz planowałam odstawić Differin i zastosować Effaclar K na noc co drugi dzień na miejsca z problemem wągrów tj. strefa T i miejscowo na trądzik, żeby zbytnio nie przesuszyć innych partii, a w dzień stosować oczyszczający żel Effaclar i krem Effaclar M matująco-nawilżający. Co Wy na to?


Proszę o pomoc

Edytowane przez bardotka88
Czas edycji: 2010-11-09 o 16:09 Powód: dodanie innych informacji
bardotka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 12:02   #270
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Effaclar LRP(stosowanie, opinie, wrażenia, interakcje z innymi kremami)WĄTEK ZB

Witam. Chciałabym zacząć przygodę z retinolami ale nie wiem od którego zacząć. Zapewne gdybym sięgneła odrazu po cos silnego to moja skóra mogłaby źle zareagować. Myślicie, że Effaclar jest dobry na początek ? Bardzo proszę o pomoc bo jeśli chodzi o retinole to jest laikiem. Filtry stosuję od 5-6 lat. Dodam, że moja skóra nie jest jakoś specjalnie wrażliwa, taka normalna raczej ale za to dosyć blada i raz w tygodniu złuszczana pilingiem.
Poradźcie proszę.

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2010-11-10 o 12:05
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.