Wybór Podkładu - proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-09, 18:16   #1
BubiGirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 663
GG do BubiGirl
Exclamation

Wybór Podkładu - proszę o pomoc


Witam, o podkładach powiedziano już tyle, że pewnie nie ma co dodawać...a ja postanowiłam zapytać Was o zdanie, jako że w ostatnim czasie mam "ból głowy" co do wybory podkładu idelanego dla mnie....
Ostatnio wydałam "majątek" na podkład Lancome Color Ideal, miał być "tym" idealnym, niestety okazał sie być niedostosowanym do mojej cery....mam cerę mieszaną, z tendencja do przetłuszczania się w tzw. strefie T

POSZUKUJĘ PODKŁADU:
długotrwałego
matującego!!!!!
bezzapachowego (alergiczka)
dobrze kryjącego niedoskonalości skóry

jesli znacie podkład, który spełnia te kryteria ( cena nie gra roli, wkońcu satysfakcja jest najwazniejsza) PROSZĘ PODPOWIEDŹIE MI CO MAM KUPIĆ

Z góry dziekuję Wam za odpowiedź pozdrawiam Aneta
__________________
Nasza córeczka 02.02.2010
BubiGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 09:14   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

Lancome ID to podkład niewidoczny, raczej taki krem koloryzujący, więc zupełnie nie trafiłaś

ja szukam podkładów lekkich z delikatnym kryciem, więc nie jestem ekspertką od kryjących podkładów, ale ostatnio kupiłam podkład Estee Lauder Double Wear (na wieczór i do zadań specjalnych ) i chyba on spełnia Twoje wymagania

nie wiem na jak intensywnym kryciu Ci zależy, ale może lepiej kupić jakiś lżejszy podkład z delikatnym kryciem i zainwestować w korektor i puder sypki???
wydaje mi się, ze efekt byłby naturalniejszy

ale to moje zdanie

wracając do tematu wypróbuj Double Wear - powinien Ci się spodobać
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 22:05   #3
BubiGirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 663
GG do BubiGirl
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

Dziękuję zaodpowiedżi podpowiedż...w weekend wybieram się na zakupy i zobaczę estee lauder
__________________
Nasza córeczka 02.02.2010
BubiGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 08:41   #4
BubiGirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 663
GG do BubiGirl
Smile Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

Po kilku godzinach buszowania w internecie znalazłam dwa podkłady, które biorę pod uwagę jesli chodzi o zakup:

Shiseido, Sun Protection Liquid Foundation
Estee Lauder Double Wear

Po przeczytaniu recenzji wydaje mi się, że oba spełniają moje wymagania, oczywiście czytałam i plusy i minusy, jestem bardziej skłonna kupić Shiseido....jesli używacie bądź używałyście ww. podkładów dajcie dziewczyny znać jakie są Wasze odczucia....w sobotę biegnę do drogerii, zobaczymy co tam mi powiedzą
__________________
Nasza córeczka 02.02.2010
BubiGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 08:54   #5
kashia666
Zadomowienie
 
Avatar kashia666
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 1 564
GG do kashia666
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

Wypróbowałam wiele podkładów ale ostatnio trafilłam wg.mnie na najlepszy jak dla mnie.... A mianowicie podkład Kolastyny Satin Make Up Idealnie gładka i matowa cera...Jest tani,kosztuje ok 12 zl...cera po nim jest idealnie gładka,idealnie tuszuje niedoskonałości a na dodatek jest matowa...Polecam
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć."
— Coco Chanel
P
3.01.2010
kashia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 09:11   #6
BubiGirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 663
GG do BubiGirl
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

dzięki za podpowiedź, własnie oto mihodzi, żeby ktoś podpowiedział mi jeszcze co i jak....zazwyczaj wskazuje się na kosmetyki z górnej półki a okazuje się potem, że te najtańsze sa najlepsze, dziękuję za podpowiedź
__________________
Nasza córeczka 02.02.2010
BubiGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 16:28   #7
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

A uzywalas Max Factor Lasting Performance??
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 16:41   #8
kaśa.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

Mam cerę dokładnie taką samą jak Ty, wrażliwą, mieszaną, od czasu do czasu niespodzianki... Również zależy mi na dobrym kryciu, ale jednocześnie naturalnym makijażu. I z tego względu nie polecam double wear'a! Przetestowałam naprawdę masę podkładów, tych lepszych i gorszych.. I moim zdaniem najlepszy jest Clinique- perfectly real (ten w płynie, nie w kompakcie ). Rewelacyjne kolory, super krycie (jeśli się go wklepie, a nie wsmaruje), długotrwały, nadaje się do skóry alergicznej. Nie jest to jednak podkład TYPOWO matujący (co moim zdaniem jest zaletą, bo nie daje efektu tzw. 'tępego matu' na twarzy)- delikatnie matuje, ale i rozświetla szarą skórę. Wiem, że każdy woli co innego, ale skoro masz podobny typ cery do mojej, to ten podkład może Ci odpowiadać. Zawsze możesz poprosić o próbkę, jeśli boisz się ryzyka! Chociaż i tak podkład nie jest jakoś bardzo drogi w porównaniu do innych 'górnopółkowców', bo kosztuje 125 zł. Pozdrawiam!
kaśa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 21:35   #9
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

A co sądzicie o l'oreal true match? Czy dobrze kryje? Bo chyba raczej nie matuje...Mam puder z tej serii juz długo i bardzo go sobie chwale, poza tym odcien idealnie pasuje do mojej cery, więc nie miałabym problemu z dobraniem podkładu, ale sie waham. Przepraszam, że tak właże w wątek, ale nie chce zakładać nowego, a poza tym może okaże sie, że ten podkład tez dla Ciebie będzie dobry
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 21:41   #10
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
A co sądzicie o l'oreal true match? Czy dobrze kryje? Bo chyba raczej nie matuje...Mam puder z tej serii juz długo i bardzo go sobie chwale, poza tym odcien idealnie pasuje do mojej cery, więc nie miałabym problemu z dobraniem podkładu, ale sie waham. Przepraszam, że tak właże w wątek, ale nie chce zakładać nowego, a poza tym może okaże sie, że ten podkład tez dla Ciebie będzie dobry
True match wogole nie kryje, matuje (mnie wrecz wysusza)
Autorce watku polecam colorstaya
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 07:11   #11
BubiGirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 663
GG do BubiGirl
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

Tak od 7 lat uzywałam long lasting performance, jednak już teraz ( jestem bliżej 30 tki ) wydaje mi się, że nie jest przeznaczony dla mnie, jkoś tak się nie lubimy ostatnio
__________________
Nasza córeczka 02.02.2010
BubiGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-12, 07:14   #12
BubiGirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 663
GG do BubiGirl
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

Nie wiem czemy ale revlon mnie uczula ech, no właśnie, odwieczne dwa problemy kobiet, nie ma się w co ubrać i nie wiadomo jaki podkład kupić...
__________________
Nasza córeczka 02.02.2010
BubiGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 07:23   #13
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

a moze puder z Bell? skora przyzwyczaja sie do pudru i juz nie daje takiego efektu jak na poczatku
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 13:47   #14
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
True match wogole nie kryje, matuje (mnie wrecz wysusza)
Autorce watku polecam colorstaya
ja rowniez polecam colorstaya
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 07:29   #15
BubiGirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 663
GG do BubiGirl
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

wybrałam się na zakupy i wróciłam z niczym okazuje się bowiem, że podkłady na których mi zalezało mają tak ubogą gamę kolorystyczną, że nie mogę dobrać sobie żadnego koloru do mojej jasnej karnacji nie uważacie, że w Polscr nadal "króluje" paleta ok. 6 kolorów i nic się z tym nie robi? ech, dziewczyny przeglądałam te podkłady, które mi poleciłyście, większość z nich mi się podobała, ale tak jakmówie cięzko mi dobrac kolor bo jest albo za iemny albo za jasny
__________________
Nasza córeczka 02.02.2010
BubiGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 07:33   #16
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez BubiGirl Pokaż wiadomość
wybrałam się na zakupy i wróciłam z niczym okazuje się bowiem, że podkłady na których mi zalezało mają tak ubogą gamę kolorystyczną, że nie mogę dobrać sobie żadnego koloru do mojej jasnej karnacji nie uważacie, że w Polscr nadal "króluje" paleta ok. 6 kolorów i nic się z tym nie robi? ech, dziewczyny przeglądałam te podkłady, które mi poleciłyście, większość z nich mi się podobała, ale tak jakmówie cięzko mi dobrac kolor bo jest albo za iemny albo za jasny
hmm kup ciemny i jasny pomieszaj razem i wyjdzie sredni:d oczywiscie zartuje
ja mam cere jasna i nie mam problemu z dobraniem podkladu ale fakt polska jest troche zacofana albo producenci produkuja tylko w tych kolorach ktore najwiecej schodza z polek bo to sie oplaca
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 07:50   #17
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

BubiGirl - mam cere baaaardzo trudna : naczynka i zaczerwienienia.
Tez uzywam podkladow, ktore dobrze kryja. Mialam na buzi wiele i tak,
jak to jest ogolnie wiadome : kazdemu pasuje co innego.
Podam na swoim przykladzie : kosmetykow firmy Clinique - moja twarz
totalnie nie znosi; Estee Lauder - ten podklad jest {na moj gust} zbyt
malo kryjacy; Shiseido - nie wiem, uzywalam jedynie szamponow, ale
maski do twarzy tej firmy tez nie przypadly mi do gustu.
Znalazlam jednak podklad dla siebie. Jest to podklad firmy, ktorej formule nazywam :
firma walizkowa : MARY KAY. Uzywam dwoch kolorow, mieszajac je ze soba :
jeden z odcieni jest bardzo {!!!} jasny, drugi - ciemniejszy.
Podklad dobrze kryje, zupelnie nie podraznia, matuje i jest dlugotrwaly.
Jednym slowem - podoba mi sie.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 17:58   #18
BubiGirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 663
GG do BubiGirl
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

Dziewczynki slicznie dzi ekuj e za pomoc i podpowiedzi...dzisiaj po ca lym dniu chodzenia wkońcu udało mi si e coś kupić....musz e si e z Wami podzieli c moimi spostrzeżeniami....nieste ty perfumeria perfumerii nie r owna...fachową obsługę, doradztwo i wybór kosmetyków znalazłam dopiero w Douglasie w Arkadii...przemiła pani z Douglasa i niesamowicie cierpliwa () pomogła mi wybrać to co dla mnie najlepsze ( według opisu moich wymagań) .....oto co zakupiłam:
Sun Protection Liquid Foundation SPF 30 kolor SP 40...ostatni!!!!!!!!
myślałam, że będzie za ciemny, ale pani wysmarowała mi pół twarzy testerem i okazało się, że kolor jest dla mnie bladolicej idealny.....wzięłam ostatnie opakowanie ( to się nazywa szczęście)
chciałam nadmienic, iż ten podkład, o którym zresztą już wcześniej pisałam nie był dostępny w żadnej Seforze. Dopiero w Douglasie go znalazłam!!!!!
Przemiła pani z Douglasa poleciła mi także bazę pod ten podkład o nazwie Smoothing Veil ( baza wygładzająca i rozświetlająca). wczesniej wogóle nie używałam bazy pod podkład, tylko zwykły nawilżający krem, ale doradzono mi, iż ta baza dodatkowo zamtuje skórę i przedłuży działanie podkładu. ponadto ma "dodatkowa" niepisana raczej funkcję jak powiedziała pani z Douglasa pięknie rozświetla skórę pod oczami i wygładza skórę wokół ust, można ją nawet stosować oddzielnie jako podkład!
W każdym nbądź razie żeby nie przedłużać wydałam 240 zł, i po przyjściu do domu od razu musiałam wypróbowac zakup

dziewczyny rewelacja!!!!!

buzię mam jak porcelanowa lalka, jak pupcia niemowlaka dosłownie
faktycznie fajnie współgrają te dwa kosmetyki, pieknie pachną i działają antyalergicznie - tak jest napisane na ulotce
pPisze to tak " na świeżo", nie mineło jeszcze parę godzin, nie wiem po jakim czasie zacznę się świecić, poza tym światło jest sztuczne więc nie wiem jak to wygląda w świetle dziennym. Jutro zdam relacje po wypróbowaniu tego zestawienia w warunkach naturalnych, opisze co się działo, oby nic sie nie działo
Pozdrawiam i dziękuję za Wasze zainteresowanie
__________________
Nasza córeczka 02.02.2010
BubiGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 18:56   #19
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Wybór Podkładu - proszę o pomoc

Ja standardowo polecę podkład w musie Essence (16zl). Dobrze kryje, wyrownuje koloryt, matuje srednio, mojego nosa np. wcale, ale na nos kładę przedtem krem tonujący Synergena, który sprawia sie swietnie.
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.