Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-15, 23:34   #1111
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
Aniu, to chyba punkt widzenia zależy od punktu siedzenia w tym przypadku, bo do mnie z kolei Wasze argumenty, że PzA jest szybsze, łatwiejsze i tańsze w użytkowaniu, niż tradycyjne przelewy, nie trafiają się przekonałam, że przelew, który miałabym w 2 (góra 3) dni, lazł 5 dni, a kupująca mi suszyła głowę, że przesyłka nie jest jeszcze wysłana. Dla mnie przyjemność średnia.
jesli faktycznie 5 dni czekalas na wyplate z konta na All, to rzeczywiscie dlugo i rozumiem irytacje. tylko miej na wzgledzie, ze, jak pisalam wczesniej, gdyby kupujaca nie korzystala z PzA, moglaby dokonac przelewu z data pozniejsza niz natychmiast po zakonczeniu aukcji. i mogloby na jedno wyjsc, acz nie musialoby, jednak z plusem dla zwyklego przelewu, tu sie zgodze

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
Niemniej rozumiem Wasze podejście do sprawy - gdybym nie miałam konta mbankowego (darmowe przelewy, ale oprocentowanie na koncie podstawowym zerowe) i PzA rzeczywiście śmigało "przlewy z dnia na dzień", też pewnie broniłabym go własnym cycem.
a dobrze ostanikowanym?
(sorry, ale zachcialo mi sie rozladowac atmosfere )

__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:39   #1112
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

I dobrze

I proponuję na tym zakończyć dyskurs, co miało zostać powiedziane - zapewne zostało.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:40   #1113
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Tak, zgadzam się, ale mimo wszystko, nie można kogoś oskarżać z góry tylko dlatego, że "my wiemy, że tak się stanie". To już nawet nie jest domniemanie winy, tylko nie wiem co
Domniemywanie poparte zapewne tabelką na stronie All, gdzie wyszczególniają i dla Sprzedającego, i dla Kupującego opłata za korzystanie z PzA 0zł.
Gdyby gdzieśtam po prostu wspomnieli "opcja ta jest darmowa", nikt by się nie czepiał, ale taka tabela jednak sugeruje, że status "darmowe" lada chwila się zmieni.
Tym bardziej, że wcześniej coś podobnego do PzA było odpłatne (nie pamiętam już jaka stawka).


Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Pytanie - pracodawca płaci Ci przelewem, gotówką?
Ja na szczęście z pracodawcą do czynienia nie mam, ale ojciec na ten przykład miał wybór - wypełniał deklarację chęci otrzymywania wypłaty na konto bankowe. Wcześniej latał z paskiem do kadr i dostawał wsjo w łapę. (Matka - jak jeszcze pracowała - dostawała kasiorę w łapę - ale to też inne "warunki", bo to była mała prywatna firma handlowa i wszscy się doskonale znali).
Ale to chyba zależy od zakładu pracy - albo w szpitalach jest inny system - nie wiem, dowiem się za półtora roku

(ale mnie zaciekawiłaś - tak zupełnie offtopowo, bo rozumiem, że u Ciebie w robocie nie było innej opcji, niż przelew - a co robili w sytuacji, jeśli pracownik nie miał konta? )
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:40   #1114
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Tak, i nazywa się to wolny rynek.

Jeśli Allegrowe nowości faktycznie będą zatruwać ludziom życie w takim stopniu, jak to, Dziewczyny, implikujecie, to zwyczajnie stracą udziały w rynku i wypadną z gry. Asiu, wypisałaś się z All? A Ty, CBR?

Ja kompletnie nie rozumiem i nigdy nie potrafiłam takiego podejścia, że coś mi się nie podoba - to będę narzekać i nic z tym nie zrobię. Z tego co wiem, niektórzy użytkownicy wycofali się na Świstaka - i to uważam za konstruktywne podejście. Że sprzedaż tam gorsza? - Fakt, a to oznacza, że panowie z Allegro kiedyś tam coś zrobili bardzo dobrze, i dlatego teraz ktoś taki jak my, ma opcję - zgodzić się z tym, co panowie z Allegro dyktują, lub wynieść się grzecznie gdzie indziej. Jeśli panowie z Allegro zrobią coś bardzo źle, to takie osoby jak my nie będą się musiały nimi przejmować, bo portal straci na znaczeniu. Witamy w wolnym rynku.

Co do podkreślonego, to mamy co najmniej dualizm podejść, bo ja na przykład nie uważam tego za bzdurę. Czyli zdania są podzielone.
Pisząc bzdura nie miałam tu na myśli tej konkretnej ale w ogóle. Mnie się nie podoba podejście, że narzuca sie coś bez prawa wyboru i tyle . A "powiedzenie", że jak się nie podoba to wynocha jest delikatnie mówiąc nieeleganckie .
Owszem, będę narzekać (teraz już nie za bardzo bo jak pisałam, przyzwyczaiłam się do tego) i nic nie zrobię z wieloma sprawami w życiu, to, że coś mi nie odpowiada w kraju nie oznacza, że mam się wyprowadzić do innego. Nie podoba mi się wiele rzeczy na które nie mam wpływu i tu jest tak samo .
Rzeczywiście dla osoby prywatnej, która sprzeda kilka rzeczy raz na jakiś czas to nie jest utrudnieniem (przyznaję się, że dla mnie to nie stanowi już problemu, poskakałam na początku i emocje opadły ) ale kurcze nieładnie, że ktoś postanowił się podczepić pod czyjeś pieniądze .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:46   #1115
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
(ale mnie zaciekawiłaś - tak zupełnie offtopowo, bo rozumiem, że u Ciebie w robocie nie było innej opcji, niż przelew - a co robili w sytuacji, jeśli pracownik nie miał konta? )
Nie ma takiej opcji.

Konto jest obowiązkowe, tak tutaj, jak i na Zachodzie. Nie ma konta=nie ma wypłaty. Mama w budżetówce, Tato w semi-prywatnej dużej firmie i ja po pracodawcach prywatno-korporacyjnych możemy zaświadczyć.

Amen.

---------- Dopisano o 00:46 ---------- Poprzedni post napisano o 00:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Pisząc bzdura nie miałam tu na myśli tej konkretnej ale w ogóle. Mnie się nie podoba podejście, że narzuca sie coś bez prawa wyboru i tyle . A "powiedzenie", że jak się nie podoba to wynocha jest delikatnie mówiąc nieeleganckie .
.

Bez prawa wyboru to są podatki.

Płacić, albo idziesz do więzienia (albo zatrudniasz dobrego doradcę i zakładasz spółkę offshore, jeśli jesteś baaardzo bogaty, ale to temat na inną przypowiastkę).

Ty masz wybór - możesz opuścić portal. Że nieelegancko - ba. A kto powiedział, że biznes jest elegancki.

Asiu, jeśli PzA Cię naprawdę tak uruchamia, to dlaczego nadal korzystasz z portalu?

Ja bym zrezygnowała.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:47   #1116
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Nie ma takiej opcji.

Konto jest obowiązkowe, tak tutaj, jak i na Zachodzie. Nie ma konta=nie ma wypłaty. Mama w budżetówce, Tato w semi-prywatnej dużej firmie i ja po pracodawcach prywatno-korporacyjnych możemy zaświadczyć.

Amen.
Tu się zgodzę .
U męża w pracy (budżetówka) kilka lat temu był obowiązek założenia konta i tyle, zlikwidowali kasę i nie było gdzie latać po pieniądze .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:47   #1117
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
Domniemywanie poparte zapewne tabelką na stronie All, gdzie wyszczególniają i dla Sprzedającego, i dla Kupującego opłata za korzystanie z PzA 0zł.
Gdyby gdzieśtam po prostu wspomnieli "opcja ta jest darmowa", nikt by się nie czepiał, ale taka tabela jednak sugeruje, że status "darmowe" lada chwila się zmieni.
Tym bardziej, że wcześniej coś podobnego do PzA było odpłatne (nie pamiętam już jaka stawka).
niekoniecznie - czasem taki zabieg ma sluzyc podkresleniu, ze PRZYNAJMNIEJ COS jest bezplatne

no, ale rozumiem, ze sluchy o wprowadzeniu oplaty za PzA nie pochodza jedynie z tego sposobu myslenia^^

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
(ale mnie zaciekawiłaś - tak zupełnie offtopowo, bo rozumiem, że u Ciebie w robocie nie było innej opcji, niż przelew - a co robili w sytuacji, jeśli pracownik nie miał konta? )
yy, ale to jest zaden dziwolog powiem tak - dla mnie to jest akurat normalna praktyka.
o ile pamietam, podpisujac umowe, musialam podzielic sie z przyszlym pracodawca takze numerem konta. zatem jesli bym go (konta) nie miala, musialabym zalozyc. badz nie podpisac umowy

a, przypomnialo mi sie, ze na studiach pieniadze ze stypendium naukowego tez jeno na konto przelewano.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2010-05-15 o 23:49
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-15, 23:49   #1118
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
Domniemywanie poparte zapewne tabelką na stronie All, gdzie wyszczególniają i dla Sprzedającego, i dla Kupującego opłata za korzystanie z PzA 0zł.
Gdyby gdzieśtam po prostu wspomnieli "opcja ta jest darmowa", nikt by się nie czepiał, ale taka tabela jednak sugeruje, że status "darmowe" lada chwila się zmieni.
)

A może chcieli marketingowo naświetlić, że w przeciwieństwie do Płatności Allegro (o które zapewne Ci chodziło), opcja ta nie kosztuje?

Mój bank ma w tabeli opłat za konto 0 zł, czy na tej podstawie mam zacząć oskarżać ich, że owe zero zostanie na pewno niebawem zastąpione czymś innym?

BTW w mailu, który dostałam, było napisane, że opcja ta, czyli PzA, jest bezpłatna.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:50   #1119
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
jako Kupująca - nie mogę używać, ze względu na obecną - na przykład taką, jak Wasza - postawę

Mój argument to wyłącznie to i tylko to, że należy przestrzegać ustalonych zasad i że powinny one być równe dla wszystkich. A jeśli komuś to nie odpowiada, zawsze może zabrać swoje zabawki i pójść do innej piaskownicy.
Aniu - ale przecież Sprzedawca nie może Ci odmówić opcji PzA. A jeśli wpłaty śmigają innym, tak jak i Wam, to chyba ten jeden dzień oczekiwania (pomiędzy wpłatą na konto All, a wypłatą na rachunek bankowy Sprzedającego) jakoś nie zrobi większej różnicy (chyba, że będziecie miały pecha i traficie na podły humor All, a wpłata wypłacona zostanie po 2-3 dniach, ale skoro All cały czas pracuje nad PzA, to może już będzie tylko lepiej).

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
jesli faktycznie 5 dni czekalas na wyplate z konta na All, to rzeczywiscie dlugo i rozumiem irytacje. tylko miej na wzgledzie, ze, jak pisalam wczesniej, gdyby kupujaca nie korzystala z PzA, moglaby dokonac przelewu z data pozniejsza niz natychmiast po zakonczeniu aukcji. i mogloby na jedno wyjsc, acz nie musialoby, jednak z plusem dla zwyklego przelewu, tu sie zgodze


a dobrze ostanikowanym?
(sorry, ale zachcialo mi sie rozladowac atmosfere )

Obsługa tłumaczyła, że to jakiś błąd musiał wystąpić przy księgowaniu żądania wypłaty u nich i przez to przelew się opóźnił.
No, ale dość marny "początek znajomości z PzA" jak dla mnie na pewno jeszcze będę miała okazję się przekonać o właściwym działaniu PzA, bo dam głowę, że ktoś skorzysta
Zrelacjonuję akcję i dam znać, czy zmieniam zdanie

A co do stanika - przyznaję bez bicia, że nie mam zielonego pojęcia - dla mnie te wyliczenia to czarna magia i nawet wg kalkulatorów wychodziły bzdury (przynajmniej przy przymierzaniu "wyliczonego" rozmiaru w sklepie - jak dwa jabłka w wielgachnych misach), ale jakby ktoś był chętny mi to to wyłożyć jasno i zrozumiale, jestem chętna i skłonna do cycowego nawrócenia... kiedyś o te grochy trza wreszcie zadbać
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:51   #1120
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Tu się zgodzę .
U męża w pracy (budżetówka) kilka lat temu był obowiązek założenia konta i tyle, zlikwidowali kasę i nie było gdzie latać po pieniądze .
Spodziewam się zatem, CBR, co najmniej równie gorących protestów, gdy zaczniesz mieć pracodawcę

---------- Dopisano o 00:51 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
Aniu - ale przecież Sprzedawca nie może Ci odmówić opcji PzA. A jeśli wpłaty śmigają innym, tak jak i Wam, to chyba ten jeden dzień oczekiwania (pomiędzy wpłatą na konto All, a wypłatą na rachunek bankowy Sprzedającego) jakoś nie zrobi większej różnicy (chyba, że będziecie miały pecha i traficie na podły humor All, a wpłata wypłacona zostanie po 2-3 dniach, ale skoro All cały czas pracuje nad PzA, to może już będzie tylko lepiej).


A jak trafię na kogoś takiego jak Ty, lub Asia? Każdego z łosobna mam pytać? Nie jestem tu odosobniona, Siarka takoż boi się z PzA korzystać

To już wolę dokarmiać bank moją złotówką za każdy przelew
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:52   #1121
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ty masz wybór - możesz opuścić portal. Że nieelegancko - ba. A kto powiedział, że biznes jest elegancki.

Asiu, jeśli PzA Cię naprawdę tak uruchamia, to dlaczego nadal korzystasz z portalu?

Ja bym zrezygnowała.
Aniu, np. w mężu też wiele rzeczy mnie wkurza a go nie zostawiłam (i nie zamierzam ) , wiele rzeczy w kraju jest chorych ale nie przeniosłam się gdzie indziej, wizaż czasami muli ale z niego korzystam nadal, tak samo z allegro .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-15, 23:54   #1122
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

No tak, Asiu, to po prostu mamy kompletnie inne podejście, i dlatego nie możemy się tutaj zrozumieć

Ja te rzeczy w życiu, które mi nie łodpowiadają, zawsze, ale to zawsze zmieniam. Męża by się to też tyczyło
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:55   #1123
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

ej, a nikt sie nie odniesie do mojego bulwersu z klamliwym opisywaniem aukcji?*

*(nie ma to jak rozpaczliwa chec skupienia na sobie uwagi)

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
A co do stanika - przyznaję bez bicia, że nie mam zielonego pojęcia - dla mnie te wyliczenia to czarna magia i nawet wg kalkulatorów wychodziły bzdury (przynajmniej przy przymierzaniu "wyliczonego" rozmiaru w sklepie - jak dwa jabłka w wielgachnych misach), ale jakby ktoś był chętny mi to to wyłożyć jasno i zrozumiale, jestem chętna i skłonna do cycowego nawrócenia... kiedyś o te grochy trza wreszcie zadbać
ja do ostanikowania zawsze chetna, rowniez kogos, kto wiesza psy na moim "ukochanym" PzA zapraszam w kazdej chwili na mejla, moje porady - 0 zl
a o cyc trza zadbac, no


__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2010-05-16 o 00:00
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:57   #1124
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
porady - 0 zl
Na razie
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 00:00   #1125
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Na razie
no, ba
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 00:02   #1126
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
a, przypomnialo mi sie, ze na studiach pieniadze ze stypendium naukowego tez jeno na konto przelewano.
a to to tak
kurczę, to ja muszę podpytać znajomych, jak to z ich wypłatami jest...

(o, a ja mam jeszcze przykład mojego chuopa - co miesiąc łazi z prawie 2,5tys w kieszeni bojówek, bo kasę dostaje do łapy, za co ja go systematycznie opitalam, bo skończy się kiedyś na tym, że zgubi ten czopko-rulon i się na tym skończy... ale mnie zaciekawiłyście tematem i muszę się dokładniej wypłatom znajomych przyjrzeć )

Ale wracając do tematu - bo kilkukrtonie padło (do mnie i nie tylko) pytanie - dlaczego, wobec takiej upierdliwości, jaką jest dla mnie / dla kogość PzA, nie zrezygnujemy z portalu
otóż:
1. największy portal aukcyjny, a ja mam na zbyciu kilka gratów, które do wywalenia się nie nadają (bo ciut jednak za drogie), a komuś innemu bardziej się przydadzą, niż mnie
2. często bywa tak, że na all jest to, co akurat potrzebuję, a nigdzie indziej nie znajdę (ot, choćby lewarek zmiany biegów skrzyni 4-biegowej do T3, czy ostatnie szybki trójkątne boczne otwierane)
3. ogólny rachunek zysków i strat jest jednak bardziej po stronie zysków, więc trzeba zacisnąć zęby, pokląć sobie trochę na PzA w domowym zaciszu i jakoś to to przeboleć

Poza tym, my nie narzekamy, że całe All jest be, głupie i w ogóle do d..., my tylko marudzimy na opcję PzA, jako bezpodstawne przetrzymywanie kasiory

I tak samo jak Asiula - się przyzwyczaiłam, co nie znaczy, że mi się to to podoba (i już chyba nie spodoba po tym fatalnym starcie ).
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 00:06   #1127
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
No tak, Asiu, to po prostu mamy kompletnie inne podejście, i dlatego nie możemy się tutaj zrozumieć

Ja te rzeczy w życiu, które mi nie łodpowiadają, zawsze, ale to zawsze zmieniam. Męża by się to też tyczyło
Ano mamy .
Ale mogą być rzeczy, które całkowicie nie odpowiadają i rzeczy, które trochę mierżą .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 00:11   #1128
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

kurczę, nie nadążam z odpowiadaniem

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Spodziewam się zatem, CBR, co najmniej równie gorących protestów, gdy zaczniesz mieć pracodawcę
Protestować nie będę, bo ja to bardzo chętnie przygarnę kasiorę na konto
Bo ja nie mam pretensji do przelewów na konto, ale przetrzymywania kasiory i braku tychże przelewów.
Zresztą to All powinno zależeć na kliencie, a nie klientowi na All natomiast w robocie to pracownik się powinien starać, a nie pracodawca o pracownika (no, chyba że chodzi o wybitne jednostki, ale to inna bajka).


Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
A jak trafię na kogoś takiego jak Ty, lub Asia? Każdego z łosobna mam pytać? Nie jestem tu odosobniona, Siarka takoż boi się z PzA korzystać

To już wolę dokarmiać bank moją złotówką za każdy przelew
No daj spokój, ja Ci powtarzam - skorzystanie z PzA jest zgodne z regulaminem All, więc ja na Twoim miejscu bym generalnie olewała stanowisko Sprzedającej, jeśli Ty preferujesz PzA (nie namawiam, ale nie widzę przeciwwskazań ).


siarko - to ja z chęcią z porady w sprawie cyca skorzystam, zaraz skrobnę PW
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 00:15   #1129
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Siarko, czy chodzi Ci o podanie nazwy fimy w tytule a potem w opisie tekst, że nie jest to sukienka tej firmy? Ciężko już kojarzę o tej porze . Może przeoczyłam coś innego w opisie?
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-16, 00:16   #1130
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
ej, a nikt sie nie odniesie do mojego bulwersu z klamliwym opisywaniem aukcji?*
[/COLOR]
Um, a o co poszło? W tytule, że "Simple", a w opisie "nie-Simple"? i generalnie wygląda jak wyciągnięte z kosza w lumpeksie? (w żadnym wypadku nie mediolańskim)

__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 00:20   #1131
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
Zresztą to All powinno zależeć na kliencie, a nie klientowi na All natomiast w robocie to pracownik się powinien starać, a nie pracodawca o pracownika (no, chyba że chodzi o wybitne jednostki, ale to inna bajka).



No daj spokój, ja Ci powtarzam - skorzystanie z PzA jest zgodne z regulaminem All, więc ja na Twoim miejscu bym generalnie olewała stanowisko Sprzedającej, jeśli Ty preferujesz PzA (nie namawiam, ale nie widzę przeciwwskazań ).



Powinno dlatego (twierdzą że) wprowadzają zmiany ułatwiające życie klientom (kupującym). Ułatwiałyby, gdyby nie powyższe

Ad. 2 No tak, teoretycznie tak, ale sama napisałaś, że nie wysyłałaś dziewczynie towaru przez tydzień, bo miałaś błąd w księgowaniu czy coś i przelew na konto bankowe Ci się opóźnił. Ja nie chcę mieć takich doświadczeń jako kupująca - a gdyby zamiast tygodnia, był miesiąc? A jak ktoś sobie nie umie skonfigurować i będę musiała mu wykłady robić? Lektura tego wątku utwierdza mnie w przekonaniu, że jestem skazana na supłanie 1 zł do każdego przelewu Trudno, nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 00:24   #1132
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Siarko, czy chodzi Ci o podanie nazwy fimy w tytule a potem w opisie tekst, że nie jest to sukienka tej firmy? Ciężko już kojarzę o tej porze . Może przeoczyłam coś innego w opisie?
Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Um, a o co poszło? W tytule, że "Simple", a w opisie "nie-Simple"? i generalnie wygląda jak wyciągnięte z kosza w lumpeksie? (w żadnym wypadku nie mediolańskim)

to ja do wpol do drugiej musze czekac na Wasza reakcje, baby?


si, si, o to mnie wlasnie chodzi. wielokrotnie sie spotykam z takim zabiegiem, ze wpisywana jest w tytul aukcji nazwa jakiejs "modnej" firmy przy odziezy bynajmniej niemajacej nic wspolnego z rzeczona marka - wszystko po to, aby przykuc uwage "przeszukiwaczy". irytyuje mnie to dwoch powodow: po 1 - nieuczciwe to jest, po 2 zas - jak wklepuje w wyszukiwarke nazwe "x", to zycze sobie chyba ogladac rzeczy jeno tej firmy
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 00:25   #1133
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Lektura tego wątku utwierdza mnie w przekonaniu, że jestem skazana na supłanie 1 zł do każdego przelewu Trudno, nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia.
Aniu, wytłumacz mi jak to z tymi przelewami bom zielona . Ja za każdy przelew u siebie w banku płacę. Czy jak płacę przez PzA to za niego nie płacę? Też chyba płacę, bo przecież normalnie jestem przekierowana na stronę banku i wszystko odbywa się tak jak tradycyjnie...
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 00:27   #1134
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
PAd. 2 No tak, teoretycznie tak, ale sama napisałaś, że nie wysyłałaś dziewczynie towaru przez tydzień, bo miałaś błąd w księgowaniu czy coś i przelew na konto bankowe Ci się opóźnił. Ja nie chcę mieć takich doświadczeń jako kupująca - a gdyby zamiast tygodnia, był miesiąc? A jak ktoś sobie nie umie skonfigurować i będę musiała mu wykłady robić? Lektura tego wątku utwierdza mnie w przekonaniu, że jestem skazana na supłanie 1 zł do każdego przelewu Trudno, nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia.
nie no... ja myślę, że chyba każdy zaniepokoiłby się przed upływem tygodnia (jeśli all obiecuje do 2-3 dni bodajże)

to życzcie mi kolejnej kupującej / kupującego, który skorzysta z PzA, żebym mogła się jednak przekonać o sprawności systemu (albo upewnić o jego niedoskonałości)
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 00:27   #1135
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
to ja do wpol do drugiej musze czekac na Wasza reakcje, baby?


si, si, o to mnie wlasnie chodzi. wielokrotnie sie spotykam z takim zabiegiem, ze wpisywana jest w tytul aukcji nazwa jakiejs "modnej" firmy przy odziezy bynajmniej niemajacej nic wspolnego z rzeczona marka - wszystko po to, aby przykuc uwage "przeszukiwaczy". irytyuje mnie to dwoch powodow: po 1 - nieuczciwe to jest, po 2 zas - jak wklepuje w wyszukiwarke nazwe "x", to zycze sobie chyba ogladac rzeczy jeno tej firmy

Ale to jest do uwalenia , niezgodne z regulaminem.
Nigdy sie nie natknęłam na taką aukcję, słyszałam tylko, że tak robią .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 00:30   #1136
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Ja za każdy przelew u siebie w banku płacę. Czy jak płacę przez PzA to za niego nie płacę? Też chyba płacę, bo przecież normalnie jestem przekierowana na stronę banku i wszystko odbywa się tak jak tradycyjnie...

Asiu....

No właśnie nie płacisz, mimo,że przez stronę banku.

W uproszczeniu: Allegro, czy ten ich agent, ma otwarte konta we wszystkich (wymienionych na liście) bankach, więc placąc z dowolnego banku (gdzie masz konto) robisz de facto przelew wewnątrzbankowy, stąd brak opłat.

To miala być w zalożeniu jedna z głównych zalet systemu. Miała, bo jak to wygląda w praktyce, to poczytaj sobie powyżej....

---------- Dopisano o 01:30 ---------- Poprzedni post napisano o 01:28 ----------

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
nie no... ja myślę, że chyba każdy zaniepokoiłby się przed upływem tygodnia (jeśli all obiecuje do 2-3 dni bodajże)

to życzcie mi kolejnej kupującej / kupującego, który skorzysta z PzA, żebym mogła się jednak przekonać o sprawności systemu (albo upewnić o jego niedoskonałości)
No a ja jako kupująca byłabym na końcu owego łańcuszka, czekając, aż rozwikłasz te problemy. To ja postoję

Ja zwyczajnie wysyłam towar od razu po wpłacie na PzA, nie czekam na konto bankowe. Z PzA (o wiele wpłata zakończona jest) ludzka siła mi kasy nie odbierze, dlaczego mam za to karać kupującego.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 00:34   #1137
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość

Ale to jest do uwalenia , niezgodne z regulaminem.
Nigdy sie nie natknęłam na taką aukcję, słyszałam tylko, że tak robią .
wez wbij sobie kiedys w wyszukiwarke chocby to Simple, ba, tez i Solar, a obaczysz...
jest tez jeszcze wariant "sliczna sukienka r. 38 - jak Simple, Monnari" - niby uczciwe, bo tylko "takie jak", acz w wyszukiwarce mi tez wyskakuje :/
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 00:39   #1138
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

A ja to już tak z czystej wredoty wrodzonej - ja nie mogę korzystać z mojej kasiory, więc kupujący nie będzie korzystał z nabytego towaru

Tak na serio - gdybym miała pewność, że dostanę przelew następnego dnia, nie byłoby sprawy, ale wkurza mnie czekanie na coś, co mi się zwyczajnie należy.
All już i tak pobiera opłaty za wystawienie przedmiotu i prowizję od sprzedaży (+ wszelkie dodatkowe opcje, jak nadliczbowe zdjęcia, pogrubienie etc), więc to obracanie bez zgody moją kasiorą, średnio mi się widzi.
(edit - z korzystania z usług All nie zrezygnuję, ale pomarudzić muszę )

Dobra, ja się już zamykam, bo nic nowego w temacie nie mam do powiedzenia
Dopóki się nie przekonam, że PzA śmiga jak szalone, zdania nie zmienię (ale nie twierdzę, że mam absolutną i jedyną rację - tylko krowa nie zmienia poglądów... pandy zmieniają )
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez cbr
Czas edycji: 2010-05-16 o 00:41
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 00:39   #1139
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

To jest manipulacja słowami kluczowymi, jest taka opcja w formularzu kapusia, aukcje do uwalenia
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 00:40   #1140
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Asiu....

No właśnie nie płacisz, mimo,że przez stronę banku.

W uproszczeniu: Allegro, czy ten ich agent, ma otwarte konta we wszystkich (wymienionych na liście) bankach, więc placąc z dowolnego banku (gdzie masz konto) robisz de facto przelew wewnątrzbankowy, stąd brak opłat.

To miala być w zalożeniu jedna z głównych zalet systemu. Miała, bo jak to wygląda w praktyce, to poczytaj sobie powyżej....
Wiesz, szczerze mówiąc to trochę mi, nieładnie mówiąc, wisiało czy zapłącę te 50 gr za przelew więcej czy nie. Bardziej wkurzało mnie, jak już pisałam, czekanie na wpłatę i sam fakt podłączania się pod czyjeś pieniądze.
Dzięki za wytłumaczenie, bo nie wiedziałam tego .
Ja na początku czekałam, aż pieniądze będę miała na koncie. To był początek, nie wiadomo było za bardzo jak to w praktyce wygląda, teraz też wysyłam po pojawieniu się ich na PzA .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.