Przyszłe i obecne mamusie z USA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-27, 20:00   #1
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Wink

Przyszłe i obecne mamusie z USA


Witam

Zakladam ten watek z wielka nadzieja na to, ze odezwa sie obecne jak rowniez przyszle mamusie ktore mieszkaja w Stanach Zjednoczonych. Probowalam znalezc podobny watek, ale mi sie nie udalo, wiec wychodze z zalozenia ze jeszcze takiego watku tu nie bylo
Fajnie byloby dzielic sie doswiadczeniem zwiazanym z wychowywaniem dzieci tutaj w USA, codziennoscia mamus w tym kraju i tak dalej
Mam nadzieje, ze znajda sie takie mamusie ktore beda chcialy sie tutaj udzielac i poprostu razem milo spedzac czas.

Bede czekac na odzew
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!

Edytowane przez schoolcraft
Czas edycji: 2010-07-13 o 17:15
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 20:41   #2
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

ooo kogo ja tu widze
oczywiscie przylaczam sie do watku

jak znosisz pogode? ja dzis moczylam odlok z mlodym w baseniku pierwszy raz ale na pewno nie ostatni
pozdrawiam
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 20:59   #3
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

witaj Leleth

Liczylam na to, ze sie odezwiesz. Jak narazie jestes jedyna mamusia z USA o ktorej mi wiadomo
Super, ze jestes

Co do pogody, to nie moge uwierzyc - mamy ponad 80F Wlasnie gotuje obiad i musialam otworzyc okno, zeby jakis wiaterek wial, bo mozna umrzec Ze mi sie zachcialo smazyc schabowe na 2 dni
Chyba pora wlaczyc klimatyzacje

Tez chyba bedziemy musieli rozlozyc basenik dla Adasia. Co prawda ja sie w takim baseniku (juz) nie zmieszcze, ale przynajmniej posiedze obok
Czy Ty masz dla synka basenik z jakims daszkiem? Bo mysmy kupili z daszkiem, ale nie wiem jak to sie sprawdzi, bo jeszcze nie rozpakowalismy.
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 02:46   #4
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
witaj Leleth

Liczylam na to, ze sie odezwiesz. Jak narazie jestes jedyna mamusia z USA o ktorej mi wiadomo
Super, ze jestes

Co do pogody, to nie moge uwierzyc - mamy ponad 80F Wlasnie gotuje obiad i musialam otworzyc okno, zeby jakis wiaterek wial, bo mozna umrzec Ze mi sie zachcialo smazyc schabowe na 2 dni
Chyba pora wlaczyc klimatyzacje

Tez chyba bedziemy musieli rozlozyc basenik dla Adasia. Co prawda ja sie w takim baseniku (juz) nie zmieszcze, ale przynajmniej posiedze obok
Czy Ty masz dla synka basenik z jakims daszkiem? Bo mysmy kupili z daszkiem, ale nie wiem jak to sie sprawdzi, bo jeszcze nie rozpakowalismy.
hmm a pamietasz logest? ona byla w ciazy na wawszym watku.... i potem jeszcze ktos ale nie pamietam nicku... wiec powinno nas byc conajmniej 4
haha co do gotowania to ja kupuje chyba jutro wielki grill i nie mam zamiaru gotowac w domu cale lato z wyjatkiem zimnych dni haha....
a jesli chodzi o basen to ja na razie kupilam najtanszy jaki byl zeby zobaczyc jak maly na niego zareaguje...... nie ma zadnego daszka ale on mi akurat nie jest potrzebny bo mi cienia nie brakuje....
jedyna rzecz ktora mnie troche martwi to to, ze nie mam ogrodzenia wokol ogrodu .... i boje sie zostawiac basen nawet z najmniejsza iloscia wody bo boje sie ze jakies dziecko moze sie przyblakac (jest ich troche w sasiedztwie i moze cos sie komus stac...ale to chyba jakas paranoja spowodowana przeczytaniem zbyt wielu ostrzezen na opakowaniach
edit: moze wyprobuj sprinkler zamiast basenu... w Twoim stanie na pewno przyniesie Ci to ulge....
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 05:08   #5
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez leleth Pokaż wiadomość
hmm a pamietasz logest? ona byla w ciazy na wawszym watku.... i potem jeszcze ktos ale nie pamietam nicku... wiec powinno nas byc conajmniej 4
haha co do gotowania to ja kupuje chyba jutro wielki grill i nie mam zamiaru gotowac w domu cale lato z wyjatkiem zimnych dni haha....
a jesli chodzi o basen to ja na razie kupilam najtanszy jaki byl zeby zobaczyc jak maly na niego zareaguje...... nie ma zadnego daszka ale on mi akurat nie jest potrzebny bo mi cienia nie brakuje....
jedyna rzecz ktora mnie troche martwi to to, ze nie mam ogrodzenia wokol ogrodu .... i boje sie zostawiac basen nawet z najmniejsza iloscia wody bo boje sie ze jakies dziecko moze sie przyblakac (jest ich troche w sasiedztwie i moze cos sie komus stac...ale to chyba jakas paranoja spowodowana przeczytaniem zbyt wielu ostrzezen na opakowaniach
edit: moze wyprobuj sprinkler zamiast basenu... w Twoim stanie na pewno przyniesie Ci to ulge....
A no racja - jest jeszcze Logest Zupelnie o niej zapomnialam Ona juz daaaaaawno sie nie odzywala na watku "amerykanskim", a teraz jak tam juz nikt wogole nie pisze, to wogole nie wiadomo czy zaglada na wizaz czy nie.

Zazdroszcze Ci cienia, bo nasz backyard w ciagu dnia to istne pieklo. Nie ma wogole miejsca zeby sie schowac od slonca. Na patio mamy w sumie parasol, ale za bardzo to nie pomaga, wiec od 11:00 rano do mniej wiecej 4:00 po poludniu siedzimy z Adasiem w domu, bo strach mu pozwolic latac po podworku kiedy slonce tak smazy.

A jak Twojemu maluszkowi sie spodobalo pluskanie w basenie? Pamietam, ze w tamtym roku jak Adas mial nie caly roczek, to pierwszy raz dalismy go do takiego malutkiego baseniku, ale on z krzykiem sie wyrywal i nie chcial tam ani sekundki siedziec Mam nadzieje, ze teraz bedzie inaczej

Jezeli zas chodzi o sprinkler, to z tym nie ma problemu, bo na backyard'zie oraz przed domem jest zainstalowany sprinkler system. Wiec jak bedzie sie wlaczac, to bede gonic zeby zlapac strumien wody - alez sasiedzi beda mieli ubaw jak ja z brzuszyskiem bede latac

Leleth, mialam sie Ciebie pytac odnosnie sunblock - jakiego Ty uzywasz dla synka? Ja kupilam Adasiowi jakis lotion spray z SPF 50. Ale ostatnio slyszalam od znajomej babki, ze podobno to nie jest zdrowe smarowac dziecko tym sunblock, bo to powoduje rak skory I ze jak sie juz uzywa tego sunblock, to SPF ma byc jaknajmniejsze. Wiesz cos na ten temat? Bylam by wdzieczna za wskazowke , bo jesli szczerze to troche sie pogubilam. W tamtym roku smarowalam Adasia kremem z SPF 45, bo taki dostalam w prezencie, wiec innego nie chcialam kupowac, ale w tym roku zupelnie nie wiem co robic

Zmykam spac, bo u mnie juz po 24:00. Dzisiaj mialam pierwszy z 3 koncowych egzaminow. Jeszcze czeka mnie 2, wiec siedze po nocach i sie ucze. Oby przezyc do konca tego tygodnia

Dobranoc
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 12:03   #6
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

hej

basen strasznie mu sie podobal i wchodzil do niego sam z powrotem juz po wysuszeniu musialam go przebierac kilka razy az po prostu wylalam wode i byl spokoj

a jesli chodzi o sunblock to nie wierze ze moze powodowac raka, a przynajmniej nic o tym nigdy nie slyszalam... a czym grozi przebywanie na sloncu bez niego kazdy wie.......
maly uzywa chyba SPF 50 albo 55.. teraz nie pamietam.... wybralam firme coopertone czy cos takiego... taka rozowa butelka.... do cialka uzywam takiego mleczka z sprey'em bo on lubi byc psikany
a do buzi jest taki specjalny sztyft z SPF 30 chyba- tej samej firmy...

a co do cienie to niecznie posadz jakies drzewa.... zapytaj sie w sklepie jakie najszybciej rosna i posadz kilka.....

boisz sie swine flu? my nie bierzemy malego do publicznych miejsc..... a najgorsze jest to, ze w srode wraca kolezanka tzta z pracy.... ktora byla na wakacjach w meksyku ...
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 19:18   #7
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez leleth Pokaż wiadomość
hej

basen strasznie mu sie podobal i wchodzil do niego sam z powrotem juz po wysuszeniu musialam go przebierac kilka razy az po prostu wylalam wode i byl spokoj

a jesli chodzi o sunblock to nie wierze ze moze powodowac raka, a przynajmniej nic o tym nigdy nie slyszalam... a czym grozi przebywanie na sloncu bez niego kazdy wie.......
maly uzywa chyba SPF 50 albo 55.. teraz nie pamietam.... wybralam firme coopertone czy cos takiego... taka rozowa butelka.... do cialka uzywam takiego mleczka z sprey'em bo on lubi byc psikany
a do buzi jest taki specjalny sztyft z SPF 30 chyba- tej samej firmy...

a co do cienie to niecznie posadz jakies drzewa.... zapytaj sie w sklepie jakie najszybciej rosna i posadz kilka.....

boisz sie swine flu? my nie bierzemy malego do publicznych miejsc..... a najgorsze jest to, ze w srode wraca kolezanka tzta z pracy.... ktora byla na wakacjach w meksyku ...
Leleth, no to sie ciesze, ze synek lubial pluskac sie w baseniku Odwazny chlopak
Dzisiaj tez macie dobra pogode na basen? Bo u nas sie ochlodzilo i padalo przez cala noc, a i w tej chwili deszczyk kropi. Wiec siedzimy w domku i powoli zaczynamy wariowac

Dziekuje za odpowiedz co do sunblock. Tak wlasnie myslalam, ze tamta babka lekko przesadzala. Ale wolalam zapytac sie, bo myslalam, ze moze cos nowego odkryli na temat szkodliwosci sunblock, a ja nie w temacie

A z posadzeniem drzewek to dobry pomysl Myslisz, ze Home Depot beda mieli "szybko rosnace" drzewa? Ostatnio widzialam jakas reklame na temat takich drzew, ale nie zdazylam zalapac gdzie to mozna dostac.

Jezeli chodzi o swine flu, to powiem Ci, ze staram sie o tym nie myslec Oczywiscie, ze sie boje, ale mam ogromna nadzieje, ze to sie nie rozprzestrzeni albo ze szybko znajda sposob na ta grype.
Bedac w ciazy ja sie ogolnie boje jakiegokolwiek chorobska, a co dopiero tego swine flu Na szczescie w tym tygodniu koncze semestr, wiec juz nie bedzie wypadow do college,a tam mialam najwieksza stycznosc z ludzmi.
A co do tej kolezanki z pracy TZ, to ja bym chyba chciala aby ja odizolowali na jakis czas, zeby zaobserwowac czy nie jest chora
Ona tam byla na wakacjach czy jak?

Wiesz co... jeszcze mi sie przypomnialo, ze jest mama z USA pod nickiem spicegirl, ona jakos w marcu rodzila. Ale nie wiem czy jeszcze na wizaz zaglada...
Ciekawe, czy ktos jeszcze sie tu odezwie Mialam nadzieje, ze jest wiecej mam z USA "w ukryciu"
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 20:34   #8
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Dzisiaj tez macie dobra pogode na basen? Bo u nas sie ochlodzilo i padalo przez cala noc, a i w tej chwili deszczyk kropi. Wiec siedzimy w domku i powoli zaczynamy wariowac

A z posadzeniem drzewek to dobry pomysl Myslisz, ze Home Depot beda mieli "szybko rosnace" drzewa? Ostatnio widzialam jakas reklame na temat takich drzew, ale nie zdazylam zalapac gdzie to mozna dostac.

Jezeli chodzi o swine flu, to powiem Ci, ze staram sie o tym nie myslec Oczywiscie, ze sie boje, ale mam ogromna nadzieje, ze to sie nie rozprzestrzeni albo ze szybko znajda sposob na ta grype.
Bedac w ciazy ja sie ogolnie boje jakiegokolwiek chorobska, a co dopiero tego swine flu Na szczescie w tym tygodniu koncze semestr, wiec juz nie bedzie wypadow do college,a tam mialam najwieksza stycznosc z ludzmi.
A co do tej kolezanki z pracy TZ, to ja bym chyba chciala aby ja odizolowali na jakis czas, zeby zaobserwowac czy nie jest chora
Ona tam byla na wakacjach czy jak?

Wiesz co... jeszcze mi sie przypomnialo, ze jest mama z USA pod nickiem spicegirl, ona jakos w marcu rodzila. Ale nie wiem czy jeszcze na wizaz zaglada...
Ciekawe, czy ktos jeszcze sie tu odezwie Mialam nadzieje, ze jest wiecej mam z USA "w ukryciu"
hmm u nas jest goraco ale dzis jakos nie mialam nastroju na kapiel... ucho mnie zaczyna bolec - jak dmuchalam tez caly basenik cos mi strzelilo dziwnie w uchu i przed chwila sobie uswiadomilam ze cala strona glowy mnie boli ale na szczescie nie bardzo

Home Depot to jeden z moich ulubionych sklepow..... i wez pod uwage tez krzewy.... bo moze sie okazac ze rosna szybciej niz niektore drzewa - choc musialabys chyba wiecej ich posadzic zeby uzyskac podobny efekt....
poza tym mozna sprobowac zainstalowac cos takiego http://www.tensionstructures.com/ ( czesto wykorzystuje to w projektach) ... te przyklady akurat sa bardziej przemyslowe/komercyjne ale sa tez podobne do domowego uzytku- ewentualnie mozna cos takiego wykombinowac samemu jak twoj tz ma narzedzia i wie jak ich uzywac

a co do kolezanki tzta to nie wiem jak oni rozwiaza ta sprawe... mam nadzieje, ze zmusza ja do zostania w domu.... ale oni maja bardzo napiety harmonogram ostatnio wiec byc moze nie beda sobie mogli na to pozwolic.....

ja pamietam jeszcze jedna dzieciata ... jej synek byl chory, pisala chyba na waszym watku...... a jej maz byl zolnierzem.... ale nie pamietam niestety jej nicku... chyba sie zaczynal na "s"
jeszcze jedna z ciemnymi wlosami - jej nick sie zaczynal na "K" ... rodzila chyba 2-3 miesiace po mnie...
__________________
O A N

Edytowane przez leleth
Czas edycji: 2009-04-28 o 20:35
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 01:47   #9
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez leleth Pokaż wiadomość
hmm u nas jest goraco ale dzis jakos nie mialam nastroju na kapiel... ucho mnie zaczyna bolec - jak dmuchalam tez caly basenik cos mi strzelilo dziwnie w uchu i przed chwila sobie uswiadomilam ze cala strona glowy mnie boli ale na szczescie nie bardzo ...
Mam nadzieje, ze ucho juz nie boli i ze nic powaznego sobie nie zrobilas
A co do pogody, to chyba juz wkrotce u Was sie ochlodzi, bo u nas dzis zimno ze szkoda gadac. A zazwyczaj pogoda idzie z naszej strony do Was Wiec jak chcesz wiedziec jaka pogode bedziecie mieli, to zawsze sie mozesz mnie zapytac

Cytat:
Napisane przez leleth Pokaż wiadomość
Home Depot to jeden z moich ulubionych sklepow..... i wez pod uwage tez krzewy.... bo moze sie okazac ze rosna szybciej niz niektore drzewa - choc musialabys chyba wiecej ich posadzic zeby uzyskac podobny efekt....
poza tym mozna sprobowac zainstalowac cos takiego http://www.tensionstructures.com/ ( czesto wykorzystuje to w projektach) ... te przyklady akurat sa bardziej przemyslowe/komercyjne ale sa tez podobne do domowego uzytku- ewentualnie mozna cos takiego wykombinowac samemu jak twoj tz ma narzedzia i wie jak ich uzywac ...
Dzieki za pomysl, ale raczej to odpada, bo moj maz nie jest za dobry w te klocki Przynajmniej tak mi sie wydaje
Raczej pozostaje pomysl z drzewkami/krzakami. Ostatnio robimy generalne porzadki na backyard'zie i juz sporo kasy wydalismy na przerozne krzaczki oraz przede wszystkim na wiory (czy jak to sie prawidlowo pisze). Wiec poki co kolejny "project" musi poczekac.

Cytat:
Napisane przez leleth Pokaż wiadomość
a co do kolezanki tzta to nie wiem jak oni rozwiaza ta sprawe... mam nadzieje, ze zmusza ja do zostania w domu.... ale oni maja bardzo napiety harmonogram ostatnio wiec byc moze nie beda sobie mogli na to pozwolic........
Wiesz, ja sie za bardzo nie znam, ale cos mi sie wydaje, ze za bardzo przesadzaja z ta grypa i strasza niepotrzebnie ludzi. Ostatnio slyszalam w radiu, ze te 100 czy ile tam osob ktore zmarly w Meksyku niby od grypy, tak naprawde niewiadomo czy poumierali od grypy. Tylko cos 20 przypadkow jest potwierdzone, ze zmarli od grypy, a u wszystkich innych podejrzewaja ten sam powod ale nic nie jest udowodnione.
Wiec ja poki co sie tym zbytnio nie przejmuje. A swoja droga, to od jakiejkolwiek grypy nie da sie uchronic, wiec jak mnie dopadnie to dopadnie - najwyzej szybciej zejde z tego swiata

Dobra, to by bylo tyle. Uciekam uczyc sie na jutrzejszy egzamin.
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 13:32   #10
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, ze ucho juz nie boli i ze nic powaznego sobie nie zrobilas
A co do pogody, to chyba juz wkrotce u Was sie ochlodzi, bo u nas dzis zimno ze szkoda gadac. A zazwyczaj pogoda idzie z naszej strony do Was Wiec jak chcesz wiedziec jaka pogode bedziecie mieli, to zawsze sie mozesz mnie zapytac



Dzieki za pomysl, ale raczej to odpada, bo moj maz nie jest za dobry w te klocki Przynajmniej tak mi sie wydaje
Raczej pozostaje pomysl z drzewkami/krzakami. Ostatnio robimy generalne porzadki na backyard'zie i juz sporo kasy wydalismy na przerozne krzaczki oraz przede wszystkim na wiory (czy jak to sie prawidlowo pisze). Wiec poki co kolejny "project" musi poczekac.



Wiesz, ja sie za bardzo nie znam, ale cos mi sie wydaje, ze za bardzo przesadzaja z ta grypa i strasza niepotrzebnie ludzi. Ostatnio slyszalam w radiu, ze te 100 czy ile tam osob ktore zmarly w Meksyku niby od grypy, tak naprawde niewiadomo czy poumierali od grypy. Tylko cos 20 przypadkow jest potwierdzone, ze zmarli od grypy, a u wszystkich innych podejrzewaja ten sam powod ale nic nie jest udowodnione.
Wiec ja poki co sie tym zbytnio nie przejmuje. A swoja droga, to od jakiejkolwiek grypy nie da sie uchronic, wiec jak mnie dopadnie to dopadnie - najwyzej szybciej zejde z tego swiata

Dobra, to by bylo tyle. Uciekam uczyc sie na jutrzejszy egzamin.
ucho niestety boli bardzo.... doszla do tego szczeka- kiedys tz wybil mi szczeke ze stawu podczas tanca i raz na jakis czas to sie odnawia...... za kilka dni minie.. tylko nie bardzo moge mowic itp.....

u nas tez sie ochlodzilo ale jeszcze nie bylam na zewnatrz wiec nie wiem jak bardzo

a co do grypy to jest jest juz pierwszy smiertelny przypadek w us.... ja troche panikuje bo w moim tsanie jest juz conajmniej 5 zachorowan i w dodatku wszystko wskazuje na to, ze ten wirus sie bardzo szybko rozpowszechnia.....
kolezanka tzta wrocila wczoraj z meksyku ale szefowa zabronila jej przychodzic do pracy do konca tygodnia.... wg mnie powinni ja odseparowac na conajmniej 2 tygodnie bo nie wiadomo jak dlugo taki zarazek sie "wykluwa" ...
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 17:30   #11
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez leleth Pokaż wiadomość

a co do grypy to jest jest juz pierwszy smiertelny przypadek w us.... ja troche panikuje bo w moim tsanie jest juz conajmniej 5 zachorowan i w dodatku wszystko wskazuje na to, ze ten wirus sie bardzo szybko rozpowszechnia.....
kolezanka tzta wrocila wczoraj z meksyku ale szefowa zabronila jej przychodzic do pracy do konca tygodnia.... wg mnie powinni ja odseparowac na conajmniej 2 tygodnie bo nie wiadomo jak dlugo taki zarazek sie "wykluwa" ...
Wlasnie czytalam na internecie o tym pierwszym smiertelnym przypadku - zmarlo dziecko w wieku mojego Adasia
Kilka dni temu w wiadomosciach slyszalam, ze u nas w "area" jakas kobieta jest podejrzewana o to, ze ma ten rodzaj grypy, ale nie wiem czy w koncu sie potwierdzilo czy nie.
A dzis z rana w wiadomosciach mowili, ze testuja jakiegos chlopaka w wieku szkolnym, bo sa podejrzenia ze ma swine flu I to tez w naszej okolicy.
Ja sie boje

Mam nadzieje, ze ucho szybko przestanie bolec. A jak to tanczyliscie z TZ, ze Ci szczeke wybil?
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-29, 19:49   #12
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Wlasnie czytalam na internecie o tym pierwszym smiertelnym przypadku - zmarlo dziecko w wieku mojego Adasia
Kilka dni temu w wiadomosciach slyszalam, ze u nas w "area" jakas kobieta jest podejrzewana o to, ze ma ten rodzaj grypy, ale nie wiem czy w koncu sie potwierdzilo czy nie.
A dzis z rana w wiadomosciach mowili, ze testuja jakiegos chlopaka w wieku szkolnym, bo sa podejrzenia ze ma swine flu I to tez w naszej okolicy.
Ja sie boje

Mam nadzieje, ze ucho szybko przestanie bolec. A jak to tanczyliscie z TZ, ze Ci szczeke wybil?
jesli chodzi o grype to ja dzis juz nawet nie ogladam wiadomosci bo sie nie chce stresowac zadzwonilam tylko do tzta zeby mu powiedziec o tym maluchu.....

a jesli chodzi o ta szczeke to tz podczas tanca pociagnal mnie do siebie a ja wlasnie mialam otwarta buzie.... uderzylam dolna szczeka w jego obojczyk albo jakas inna kosc (tz jest caly koscisty) .... i poczulam jak mi szczeka wylatuje ze stawu..... przez jakas godzine nie moglam zamknac buzi ani nic ... ale na tej imprezie byl byl kumpel tzta-masazysta i jego zona pielegniarka...... jakos poskladali mnie do kupy ale czasem mi sie to odnawia- teraz strzelilo mi cos jak dmuchalam basenik.....

poza tym dzis dostalam wezwanie z uscis do wyslania dokoumentow na zniesienie warunku z green card....mam wszystko wyslac pomiedzy 20 maja a 20 sierpnia... czeka mnie gromadzenie dokumentow, bieganie po urzedach, robienie zdjec... no i wydam ok 550$ ... a za rok to samo bo bede sie starac o obywatelstwo... paranoja haha ... najlepsze jest to , ze z tego co wiem ze w momencie jak sie doczekam na swoja nowa karte chyba bedzie juz czas wypelniac wniosek o obywatelstwo
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 19:58   #13
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Leleth, ja tez juz staram sie nie czytac i nie sluchac wiadomosci o tej grypie, bo idzie zwariowac

A Ty z TZ macie szalone tance Dobrze, ze Cie na tej imprezie poskladali, pewnie bol byl niesamowity, co?

Wspolczuje Ci tej bieganiny po urzedach... U nas tez sie wkrotce zacznie, bo za 1,5 roku maz bedzie skladal papiery na obywatelstwo, a ja potem na green card. Juz sie nie moge doczekac

I jak, zimno u Was?
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 20:09   #14
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Leleth, ja tez juz staram sie nie czytac i nie sluchac wiadomosci o tej grypie, bo idzie zwariowac

A Ty z TZ macie szalone tance Dobrze, ze Cie na tej imprezie poskladali, pewnie bol byl niesamowity, co?

Wspolczuje Ci tej bieganiny po urzedach... U nas tez sie wkrotce zacznie, bo za 1,5 roku maz bedzie skladal papiery na obywatelstwo, a ja potem na green card. Juz sie nie moge doczekac

I jak, zimno u Was?
co do bolu to myslalam ze szczeka nigdy nie wroci na swoje miejsce na szczescie teraz jest juz lepiej

jesli chodzi o urzedy to ja biegalam 2-3 lata temu... najpierw zalatwialam tztowi obywatelstwo - mial bardzo skomplikowana sprawe bo byl aresztowany (za uzycie zlej metrocard )... potem swoja zielona karte.... moja sprawa tez byla bardzo skomplikowana bo mialam niby status F-1 a nigdy nie dostalam pewnego dokumentu od uscis i w rzeczywistosci do ostatniego momentu nie widzialam czy nie jestem tam nielegalnie... nawet na petycji podalam sie za kogos kto przesiedzial wize turystyczna a potem na interview wyjasnilam reszte... oczywiscie zawinila moja szkola (bylo znani z przekretow i jak bylam na interview juz toczylo sie sledztwo przeciwko jej wlascicielom).. w kazdym razie jak ju przeszlam przez ta tone papierkow zaczelo mi sie doslownie nudzic... brakowalo mi czekania na listonosza codzien itp...... no to teraz bede miala powtorke

a co do pogody to chyba rzeczywiscie jest zimno ale ja dzisiaj jakos nie mam potrzeby wychodzic na zewnatrz... mam tyle zajec w domu, ze wyjde dopiero jak tz przyjedzie z pracy chyba
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 20:37   #15
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Ohhh, no to rzeczywiscie mialas nie zle przeboje z ta szkola Mozna wiedziec co to za szkola? Bo ja jak mieszkalam jeszcze w NYC, to chodzilam do Zoni Language Centers na Manhattanie, ale wydaje sie, ze wszystko dobrze mi zalatwili. Mam wszystkie potrzebne papierki, no i juz bylam na 2 uczelniach po tej szkole angielskiego - wszedzie mnie przyjeli wiec dobrze chyba jest. Mam I-94 i I-20 (ktore musze odnowic, bo mi sie w listopadzie konczy i trzeba wykombinowac na koncie 20 tysiecy $ ).
Ciezko jest utrzymywac ten studencki status, ale wkrotce to sie juz skonczy mam nadzieje.

U nas mimo ze sie ocieplilo od wczoraj, to jednak jest dosc nieprzyjemnie i kurcze nudzimy sie z malym w domu. Wlasnie mnie ciagnie za nogawke, wiec musze zmykac
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 21:32   #16
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

heh ta szkola to CPLC ... skusili mnie bo utrzymywali na poczatku, ze w ogole nie trzeba tam chodzic, po pol roku zadzwonili do mnie, ze mam zaczac chodzic mimo, ze nie maja mojego I-94 (ktorego nigdy nie dostalam)....ale nie bylo tak tragicznie bo zajecia byly tylko w weekendy.....
uciekam bo musze sie malym zajac bo tz jedzie po chinszczyzne....
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 13:09   #17
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Schoolcraft patrz co znalazlam http://www.bedbathandbeyond.com/prod...=118785&RN=124
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 14:14   #18
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez leleth Pokaż wiadomość

Witaj

Dziekuje za pomysl - bardzo mi sie podoba I cena jest dostepna Zaraz maz przyjdzie, to mu pokaze
Oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego, ze te slupy trzeba samemu zalatwic Moze moglas by podpowiedziec na co mozna to zawiesic, bo taki slup to pewnie drogi jest
Czy w Home Depot cos odpowiednio silnego sie znajdzie? No i odpowiedniej wysokosci oczywiscie.
Zupelnie sie na tym nie znam wiec przepraszam za glupie pytania

Co tam u Was slychac? Jak synek sie chowa? My sie wybieramy do zoo w sobote, jestem ciekawa jak Adas bedzie reagowal na zwierzeta. Kiedys byl bardzo obojetny, ale po tym jak odwiedzilismy znajomych ktorzy maja psa bernardyna, Adas zakochal sie w zwierzatkach i czesto stoi przy oknie i pokazuje palcem bo na drugie stronie ulicy dostrzegnie np. wiewiorke
Oczywiscie wszystkie siasiedzkie psy i koty sa rowniez jego Juz chyba sie zaczna chowac jak zobacza ze idziemy na spacer
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 14:30   #19
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Witaj

Dziekuje za pomysl - bardzo mi sie podoba I cena jest dostepna Zaraz maz przyjdzie, to mu pokaze
Oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego, ze te slupy trzeba samemu zalatwic Moze moglas by podpowiedziec na co mozna to zawiesic, bo taki slup to pewnie drogi jest
Czy w Home Depot cos odpowiednio silnego sie znajdzie? No i odpowiedniej wysokosci oczywiscie.
Zupelnie sie na tym nie znam wiec przepraszam za glupie pytania

Co tam u Was slychac? Jak synek sie chowa? My sie wybieramy do zoo w sobote, jestem ciekawa jak Adas bedzie reagowal na zwierzeta. Kiedys byl bardzo obojetny, ale po tym jak odwiedzilismy znajomych ktorzy maja psa bernardyna, Adas zakochal sie w zwierzatkach i czesto stoi przy oknie i pokazuje palcem bo na drugie stronie ulicy dostrzegnie np. wiewiorke
Oczywiscie wszystkie siasiedzkie psy i koty sa rowniez jego Juz chyba sie zaczna chowac jak zobacza ze idziemy na spacer
hmm co do konstrukcji mysle ze wystarczylyby katowniki, ewentualnie rury wcementowane w ziemie..... na pewno mozna je znalezc w homedepot... moze moglibyscie jeden/dwa konce zamontowac na scianie domu - to by wam znacznie ulatwilo sprawe........

Oli wlasnie spi...... szaleje juz od rana i przeglada w kolko ksiazke o kolorach.... ksiazka mi sie wyjatkowo podoba bo uczy dzieci kolorow uzywajac reprodukcje obrazow znanych imresjonistow nie tak dawno uczylam sie o nich w szkole a teraz mlody pochlania informacje
poza tym ostatnio nie mozna przy nim niczego zjesc bo jak widzi, ze siadamy przy stole on tez sie domaga czegos.... namietenie nam wyjada ziemniaki z obiadu i pochlania wszelkie skorki od chleba.....

a jesli chodzi o zwierzatka to bylismy z malym w akwarium w zeszlym tygodniu ogladal ryby, rekiny, foki i karmienie pingwinow..... doslownie przyklejal sie do szyby zwierzatka ogolnie bardzo lubi ale musza sie ruszac... wczoraj widzial anemiczna swinke morska i byl malo zainteresowany
Zazdroszcze wyprawy do Zoo my sie wybierzemy niedlugo na Safari ale w sumie jeszcze nikt z naszych znajomych tam nie byl wiec nie wiemy czego sie spodziewac....
a jak sie miewa fasolka? wiecie czy to bedzie chlopiec czy dziewczynka?
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-01, 18:29   #20
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez leleth Pokaż wiadomość
hmm co do konstrukcji mysle ze wystarczylyby katowniki, ewentualnie rury wcementowane w ziemie..... na pewno mozna je znalezc w homedepot... moze moglibyscie jeden/dwa konce zamontowac na scianie domu - to by wam znacznie ulatwilo sprawe........
Pokazywalam mezowi to "cos" i bardzo sie mu spodobalo. Musial jechac szybko do pracy, wiec powiedzial, ze jak wroci do domu to zmierzy dokladnie ile bysmy tego materialu potrzebowali i jak to ewentualnie ustawic.
To juz polowa sukcesu, ze sie mezowi to spodobalo Bo zawsze jest trudno go do czegokolwiek nowego przekonac, a tu prosze - od razu sie zgodzil (w sumie ).


Cytat:
Napisane przez leleth Pokaż wiadomość
Oli wlasnie spi...... szaleje juz od rana i przeglada w kolko ksiazke o kolorach.... ksiazka mi sie wyjatkowo podoba bo uczy dzieci kolorow uzywajac reprodukcje obrazow znanych imresjonistow nie tak dawno uczylam sie o nich w szkole a teraz mlody pochlania informacje
poza tym ostatnio nie mozna przy nim niczego zjesc bo jak widzi, ze siadamy przy stole on tez sie domaga czegos.... namietenie nam wyjada ziemniaki z obiadu i pochlania wszelkie skorki od chleba.....
No to grzecznego masz synka, ze tak przeglada ksiazke. Moj Adas dopiero niedawno zaczal sie interesowac ksiazeczkami (takie dla dzieci) i najwiecej potrafi wysiedziec 10 minut (!!!) co jest dla nas ogromny sukcesem, gdyz zazwyczaj rozpiera go energia i nie potrafi ani sekundy usiedziec na miejscu.
Zastanawiam sie jak nam pojdzie nauka siedzenia na nocniku - musze zaczac go uczyc juz tym latem, bo jak malenstwo sie urodzi, to ciezko bedzie na okraglo zmieniac pieluchy Zobaczymy, co z tego wyjdzie

Jezeli chodzi o jedzenie, jak piszesz, ze maly chetnie bym Wam wszystko powyjadal z talerzy i jak widzi, ze cos jecie, to on tez chce jesc - jest to jaknajbardziej normalne Pamietam, jak u Adasia tez sie zaczela taka "faza".
A czy Twoj maly juz je normalne jedzenie? Tzn. takie obiady jak Wy? Hmmm... chyba nie, bo za maly jest, co? Adas zaczal jadac obiadki razem z nami w wieku 12 miesiecy Oczywiscie wczesniej podjadal cos tam, ale nie jadl wszystkiego.
My teraz z Adasiem mamy taka komedie, ze np. jak robimy kanapki na sniadanie, to wszystkie kanapki sa IDENTYCZNE, ale Adas oczywiscie nie chce jesc swojej tylko chce moja Tak samo w czasie obiadu chce moj widelec, mimo ze ma taki sam. Widocznie wedlug niego ja mam lepsze jedzenie niz on


Cytat:
Napisane przez leleth Pokaż wiadomość
a jesli chodzi o zwierzatka to bylismy z malym w akwarium w zeszlym tygodniu ogladal ryby, rekiny, foki i karmienie pingwinow..... doslownie przyklejal sie do szyby zwierzatka ogolnie bardzo lubi ale musza sie ruszac... wczoraj widzial anemiczna swinke morska i byl malo zainteresowany
Zazdroszcze wyprawy do Zoo my sie wybierzemy niedlugo na Safari ale w sumie jeszcze nikt z naszych znajomych tam nie byl wiec nie wiemy czego sie spodziewac....
Mysmy byli z Adasiem 2 razy w zoo - raz jak mial pare miesiecy i spal caly czas w wozku, a drugi raz w tamto lato, ale nic go jeszcze nie interesowalo.
My mamy 2 zoo blisko domu, wiec jeszcze musimy sie zdecydowac do ktorego pojsc. W jednym jeszcze nigdy nie bylismy i tam podobno jest najlepiej, bo zwierzeta sa bardzo blisko i nawet jak sie chowaja to i tak je widac.
Zobaczymy, mam nadzieje, ze bedzie to udany wypad, bo z Adasiem to mozna wszystkiego sie spodziewac

A co to za Safari tam macie? Gdzies kolo Was? Mysmy byli w Safari w Walt Disney na Florydzie, ale to jeszcze bez Adasia

Cytat:
Napisane przez leleth Pokaż wiadomość
a jak sie miewa fasolka? wiecie czy to bedzie chlopiec czy dziewczynka?
A dziekuje - fasolka sie ma bardzo dobrze. Chociaz juz bym powiedziala, ze to nie jest fasolka tylko spory kawal czlowieka Brzuch w tej ciazy tak mi szybko wypchalo, ze jestem w szoku. Bedac w 17-18 tygodniu mialam/mam brzuch taki jak w pierwszej ciazy byl w 25 Wedlug mojej doktorki w drugiej ciazy tak jest, ze brzuszek szybko sie pojawia i jest wiekszy, no i przez to dzidzius tez moze byc wiekszy.
Przed ciaza wazylam 116 funtow, na poczatku przez wymioty schudlam do 113 funtow, a teraz na ostatniej wizycie sie okazalo, ze waze juz 117 funtow. Wiec wielkie tycie sie juz zaczelo

Odnosnie plci, to jeszcze nie wiemy nic, ale 11-go maja idziemy na USG polowkowe i wtedy sie dowiemy (mam nadzieje) Namowilam tez meza na USG 3d/4d - u nas to kosztuje 160$. Jesli okaze sie na tym zwyklym USG, ze bedzie dziewczynka, to dla pewnosci bede musiala jeszcze raz sprawdzic
A wlasnie, moze wiesz czy to USG 3d/4d jest bezpieczne? Bo kiedys gdzies czytalam, ze dla dziecka to jest meczarnia gdyz ma wokol siebie niesamowity szum. I pisali, ze na wiekszosci zdjec z takiego USG dzieci jakby przykrywaja sie raczka, gdyz jest dla nich zbyt glosno - podobno tak jakby sie stalo na pasie startowym jak laduje/startuje duzy samolot
Nie wiem czy to prawda?

Dobra, zmykam dalej gotowac obiadek. Milego dnia
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 19:56   #21
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Dodaje obiecane zdjecie
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!

Edytowane przez schoolcraft
Czas edycji: 2009-05-15 o 17:24
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 23:22   #22
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Pokazywalam mezowi to "cos" i bardzo sie mu spodobalo. Musial jechac szybko do pracy, wiec powiedzial, ze jak wroci do domu to zmierzy dokladnie ile bysmy tego materialu potrzebowali i jak to ewentualnie ustawic.
To juz polowa sukcesu, ze sie mezowi to spodobalo Bo zawsze jest trudno go do czegokolwiek nowego przekonac, a tu prosze - od razu sie zgodzil (w sumie ).
mojemu tez by sie spodobalo..... jeszcze ma jeden plus... nie wiem jak wy ale my dostajemy co chwila kupony 20%off z tego sklepu i niejednokrotnie widzialam w sklepie, ze mozna uzyc kilka kuponow naraz.... w razie czego moge Ci jeden dac bo wlasnie dzis dostalam poczta

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
No to grzecznego masz synka, ze tak przeglada ksiazke. Moj Adas dopiero niedawno zaczal sie interesowac ksiazeczkami (takie dla dzieci) i najwiecej potrafi wysiedziec 10 minut (!!!) co jest dla nas ogromny sukcesem, gdyz zazwyczaj rozpiera go energia i nie potrafi ani sekundy usiedziec na miejscu.
Oli ksiazki uwielbia...... bedzie maly mol ksiazkowy jak mamusia


Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie jak nam pojdzie nauka siedzenia na nocniku - musze zaczac go uczyc juz tym latem, bo jak malenstwo sie urodzi, to ciezko bedzie na okraglo zmieniac pieluchy Zobaczymy, co z tego wyjdzie

szczerze mowiac mi przebieranie pieluch nie przeszkadza wole to niz ciagle przebieranie ciuchow i poscieli


Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość

A co to za Safari tam macie? Gdzies kolo Was? Mysmy byli w Safari w Walt Disney na Florydzie, ale to jeszcze bez Adasia
myslelismy o parku ktory nalezy chyba do Six Flags..... jest jakas godzine od nas amusze sprawdzic kiedy otwieraja i wybierzemy sie tam jak najszybciej
Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
A dziekuje - fasolka sie ma bardzo dobrze. Chociaz juz bym powiedziala, ze to nie jest fasolka tylko spory kawal czlowieka Brzuch w tej ciazy tak mi szybko wypchalo, ze jestem w szoku. Bedac w 17-18 tygodniu mialam/mam brzuch taki jak w pierwszej ciazy byl w 25 Wedlug mojej doktorki w drugiej ciazy tak jest, ze brzuszek szybko sie pojawia i jest wiekszy, no i przez to dzidzius tez moze byc wiekszy.
Przed ciaza wazylam 116 funtow, na poczatku przez wymioty schudlam do 113 funtow, a teraz na ostatniej wizycie sie okazalo, ze waze juz 117 funtow. Wiec wielkie tycie sie juz zaczelo

Odnosnie plci, to jeszcze nie wiemy nic, ale 11-go maja idziemy na USG polowkowe i wtedy sie dowiemy (mam nadzieje) Namowilam tez meza na USG 3d/4d - u nas to kosztuje 160$. Jesli okaze sie na tym zwyklym USG, ze bedzie dziewczynka, to dla pewnosci bede musiala jeszcze raz sprawdzic
A wlasnie, moze wiesz czy to USG 3d/4d jest bezpieczne? Bo kiedys gdzies czytalam, ze dla dziecka to jest meczarnia gdyz ma wokol siebie niesamowity szum. I pisali, ze na wiekszosci zdjec z takiego USG dzieci jakby przykrywaja sie raczka, gdyz jest dla nich zbyt glosno - podobno tak jakby sie stalo na pasie startowym jak laduje/startuje duzy samolot
Nie wiem czy to prawda?
No ja tez slyszalam ze brzuch w drugiej ciazy szybciej rosnie (miesnie nie sa juz tak napiete) i ze czesto drugie dziecko jest wieksze ... ja juz sie martwie bo Oli to bylo najwieksze dziecko na porodowce od tygodni i lekarze byli zdziwieni, ze ma takie rozmiar bedac pierwszym dzieckiem .. wiec sie boje co bedzie nastepnym razem haha
a jesli chodzi o USG 3D... ja sama go nie robilam ale wszedzie czytalam, ze sa wtedy wykorzystywane takie same fale jak do tego zwyklego.... na pewno nie jest to super przyjemne dla dziecka ale jestem prawie pewna, ze nie w wiekszym stopniu niz zwykle USG ....
jak my robilismy USG malemu to on zawsze wkladal raczki pod glowke i krzyzowal nogi jakby lezal na plazy.....

a bouncyroom jest super u nas niestety by sie nie sprawdzil bo maly nie znosi zjezdzalni...... ale kto wie.. moze za kilka miesiecy zmieni zdanie
__________________
O A N

Edytowane przez leleth
Czas edycji: 2009-05-01 o 23:24
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 21:23   #23
iwka2002
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka2002
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wama
Wiadomości: 2 327
GG do iwka2002
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

school- I see you! aaa tu Cię znalazłam, buziaki dla Ciebie, Adasia i fasolinki, no i Tż żeby mu nie było smutno.
__________________
Trzeba rzucić wyzwanie umiejętnościom dziecka,
jednak nie oczekiwać od niego doskonałości.
Erika Landau


.
iwka2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 03:54   #24
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez iwka2002 Pokaż wiadomość
school- I see you! aaa tu Cię znalazłam, buziaki dla Ciebie, Adasia i fasolinki, no i Tż żeby mu nie było smutno.
Witaj kochana Bardzo milo, ze tu zagladnelas. Jak zobaczylam, ze napisalas tu wiadomosc, to przez chwile pomyslalam, ze albo sie przeprowadzilas do USA albo moze tu caly czas mieszkalas, a ja o tym nie mialam pojecia

W imieniu swoim, Adasia, dzidziusia oraz TZ dziekuje za buziaki
Dla Ciebie i Weroniki rowniez buziaczki i oczywiscie dla TZ rowniez
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 21:22   #25
iwka2002
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka2002
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wama
Wiadomości: 2 327
GG do iwka2002
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

dobrze mi w Olsztynie i nigdzie się nie ruszam
__________________
Trzeba rzucić wyzwanie umiejętnościom dziecka,
jednak nie oczekiwać od niego doskonałości.
Erika Landau


.
iwka2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 21:47   #26
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez iwka2002 Pokaż wiadomość
dobrze mi w Olsztynie i nigdzie się nie ruszam
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 01:14   #27
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Hej, hej!

Probuje odnowic ten watek - moze teraz mamusie z USA sie odezwa?
Pozdrawiam
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 01:27   #28
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

hej..
nawet juz zapomnialam o tym watku
co u was? Jak tam Evunia i Adas?
my mielismy tragiczny poniedzialek- maly wyladowal na pogotowiu ale jest juz lepiej.....
wstawmy zdjecia jakis nagich facetow moze to przyciagnie jakies dziewczyny
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 01:43   #29
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez leleth Pokaż wiadomość
hej..
nawet juz zapomnialam o tym watku
co u was? Jak tam Evunia i Adas?
A dziekuje - rosna i swietnie sie rozwijaja. Jesli sie nie myle, to Evunia urodzila sie 3 dni po Twoich urodzinach

Cytat:
Napisane przez leleth Pokaż wiadomość
my mielismy tragiczny poniedzialek- maly wyladowal na pogotowiu ale jest juz lepiej.....
Ojej, a co sie stalo? Mam nadzieje, ze nic zbyt powaznego. Ciesze sie, ze juz jest lepiej


Cytat:
Napisane przez leleth Pokaż wiadomość
wstawmy zdjecia jakis nagich facetow moze to przyciagnie jakies dziewczyny
kto wie kto wie, moze to i jest dobry pomysl A tak na serio, to mam nadzieje, ze mamusie zaczna sie zglaszac. Wiem, ze jest tu na forum kilka mam z USA - mam nadzieje, ze zauwaza ten watek i dolacza do nas

Mysmy wlasnie ulozyli dzieciakow do lozeczek - za chwile ide sie wykapac, potem sciaganie mleka i szybko spac, zeby sie wyspac i byc przygotowana na jutrzejsze wyzwania.
Wogole to dzisiaj tez dostalam maszyne do cwiczen - mam zamiar ostro cwiczyc, zeby pozbyc sie tluszczyku ktory mi pozostal po ciazy. Ciekawe na jak dlugo mi starczy zapalu

Milego wieczoru zycze
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 21:06   #30
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Leleth, jak Twoj synek sie czuje? Ostatnio nic nie odpisalas na temat tego co sie stalo - byc moze nie chcesz o tym pisac, wiec ok. Mam nadzieje, ze wszystko dobrze u Was.

My ostatnio chorujemy Najpierw byl chory maz, potem Adas, pozniej ja i jak juz wyzdrowielismy wszyscy, to Evunia postanowila zalapac chorobsko. Biedna zakatarzona i chrypke ma - dali nam u pediatry jakas maszyne do robienia inhalacji, wiec sie meczymy 4 razy dziennie. We wtorek sie okaze, czy to cos wogole pomaga.

Mam nadzieje, ze Ty i Twoja rodzinka zdrowi jestescie.

Pozdrawiam i licze, ze jednak jeszcze ktos do naszego watku dolaczy
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-09 16:21:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.