Jesteś zadowolona ze swoich zarobków? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-31, 12:29   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997

Jesteś zadowolona ze swoich zarobków?


Jak w temacie. Nie pytam, ile zarabiacie, tylko czy to wam odpowiada?

Na przykład ja dokładam do swojej pracy. W pracy nie mogę wydrukować ani jednego dokumentu (a piszę ich mnóstwo, do tego dochodzą liczne ćwiczenia na zajęcia dodatkowe dla dzieci i na zajęcia indywidualne), sama kupuję papier, tusz, wszelkie inne sprawy (typu bibuła, klej, nożyczki, papier kolorowy etc. jeśli jest mi to akurat potrzebne na jakąś uroczystość)...Mona wyliczać bardzo długo

Byłabym zadowolona z zarobków, jeśli nie musiałabym dodatkowo wydawać pieniędzy z własnej kieszeni. Nigdy nie spotkałam się z przypadkiem, żeby ktoś musiał drukować dokumenty w domu, za własną kasę kupować potrzebne mu materiały. Tego nie ma nigdzie poza szkolnictwem.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 15:47   #2
Monikita
Raczkowanie
 
Avatar Monikita
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 464
GG do Monikita
Dot.: Jesteś zadowolona ze swoich zarobków?

Ja nie jestem zbytnio zadowolona z moich zarpbkow.W sumie niewiem czy mam do tego prawo,bo z drugiej strony to troche glupio ze uwazam ze za malo dostaje wyplaty.Bo ze Mna jest tak.Opiekuje sie coreczka kuzynki i mieszkam u niej za darmo.Wlasnie dlatego troche mi glupio ze tak uwazam.Ale to co zarabiam jak na zycie w stolicy jest chyba malo.Niby nie mam wydatkow,ale zawsze kupie sobie cos do ubrania itd.a wiadomo ze w Wawie tanio nie jest.Najgorsze jest to ze zrezygnowalam z tej pracy(nie ze wzgledu na zarobki) i w styczniu musze sobie znalesc cos nowego i najlepiej mieszkanie.Moge u nich zostac,ale bez przesady,najwyzszy czas sie usamodzielnic i dac im spokoj.
__________________
Przyjaźń jest najpiękniejszym ze wszystkich prezentów, jakimi możemy zostać obdarowani aby szczęśliwie ukształtować swoje życie.
Monikita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 16:01   #3
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Jesteś zadowolona ze swoich zarobków?

hmmm w dziwnej szkole pracujesz -moj maz jest nauczycielem i wszystko ma za free. a co do zarobkow to ciezko jest znalesc kogos kto bybyl zadowolony
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 16:06   #4
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Jesteś zadowolona ze swoich zarobków?

W sumie powinnam być zadowolona ze swojego zarobku, ponieważ pracuję na pół etatu (na papierze), a wypłatę mam taką jak niektórzy ludzie pracujący na cały etat. Z drugiej strony nie jestem zadowolona, bo pracuję za tę kwotę na cały etat, a koleżanki (zatrudnione w tym samym dniu co ja i robiące to samo co ja) mają 100% więcej niż ja. Umowę mam do 6.02.2007 i mam nadzieję, że dalej mnie zatrudnią i zmienią mi stawkę. Przedtem miałam o połowę mniej niż teraz.

Szajajaba moja koleżanka pracowała w przedszkolu i też musiała wszystko sama kupować, a nawet za swoje pieniądze piec ciasta na różne uroczystości przedszkolne.
Później pracowała w innym przedszkolu i nic nie musiała kupować, a zastępca dyrektorki sama kserowała nauczycielkom różne pomoce.

P.S. Mój post wygląda jak zadanie matematyczne.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 16:15   #5
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: Jesteś zadowolona ze swoich zarobków?

a pokaż mi taką osobę co jest zadowolona ze swoich zarobków - zarobki w tym kraju są generalnie nie współmierne do jakości i ilości wykonywanej pracy - ja np zarabiam tyle co osoba z jednym stanowiskiem a pracę jaką wykonuję można spokojnie obdarzyć ludzi na kilku stanowiskach szkoda że w płacy się to nie odzwierciedla. Gdybym miała o połowę mniej obowiązków to nie było by powodów by narzekać ale jak na razie obowiązków przybywa (bo brakuje ludzi do pracy) a pensja jakoś nie rośnie wraz ze wzrostem obowiązków.I jeszcze muszę wysuchwiać stękań szefa.
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 16:23   #6
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Jesteś zadowolona ze swoich zarobków?

szajajaba- witam koleżankę po fachu

Ja pracuję w przedszkolu, na początku trochę dokładałam, ale teraz już nie. Dużo zależy od rodziców - u nas jest ustalona składka 10 zł miesięcznie i z tego kupuję wszystkie potrzebne materiały, dodatkowo staram się o sponsorów- więc czasem "wpadnie" coś od nich - a ja po prostu część tych materiałów biorę do domu i jak się przygotowuję do zajęc, to z nich korzystam. Drukuję i kseruję w domu- ale raz na rok kupuję z "przedszkolnych" pieniędzy tusz i toner.

Co do licznych "dupereli" koniecznych mi do zajęć- piszę listę (plan) co będziemy robić w danym miesiącu i co będzie potrzebne i uczulam rodziców, aby te rzeczy przynosili- zazwyczaj są to "śmieciowe" rzeczy,które są w każdym domu (chociaż niektórzy są wygodni i wolą np, aby gałązkę świerku kupić ze składkowych pieniędzy,bo im się nie chce zawracać tym głowy, ech...)


Co do zarobków - to nie zadowalają mnie, niestety Gdyby nie to, że kocham moją pracę, to szukałabym innej. Teraz dorabiam popołudniami drugą pracą - i jakoś wiążemy koniec z końcem
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 17:03   #7
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Jesteś zadowolona ze swoich zarobków?

Cytat:
Napisane przez Moniquee Pokaż wiadomość
a pokaż mi taką osobę co jest zadowolona ze swoich zarobków
Zgłaszam się na ochotnika.

Jestem zadowolona z pieniędzy, jakie zarabiam. Dostaję więcej, niż bym się spodziewała. Pracuję dorywczo w szkole jęz.,wszystko dostaję od nich, łącznie z wydrukowanymi fotmułami raportów itp. Jeżeli chce wykorzystać sama od siebie jakieś materiały, to wtedy muszę sama kiwnąć palcem. Ale to mi nie przeszkadza, bo nie korzystam z tej opcji często.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-31, 17:07   #8
kasia20a
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 140
Dot.: Jesteś zadowolona ze swoich zarobków?

Cytat:
Napisane przez Moniquee Pokaż wiadomość
a pokaż mi taką osobę co jest zadowolona ze swoich zarobków - zarobki w tym kraju są generalnie nie współmierne do jakości i ilości wykonywanej pracy - ja np zarabiam tyle co osoba z jednym stanowiskiem a pracę jaką wykonuję można spokojnie obdarzyć ludzi na kilku stanowiskach szkoda że w płacy się to nie odzwierciedla. Gdybym miała o połowę mniej obowiązków to nie było by powodów by narzekać ale jak na razie obowiązków przybywa (bo brakuje ludzi do pracy) a pensja jakoś nie rośnie wraz ze wzrostem obowiązków.I jeszcze muszę wysuchwiać stękań szefa.
pracowałam w spółce w której jedna osoba miała tyle obowiązków na jednym stanowisku że conajmniej trzy stanowiska można by sprządzić, no ale pan prezes stwierdził że nie ma wolnych miejsc pracy i jeszcze pozwalniał
łatwo jes zrzucić multum pracy na innych, a płacić tyle co kot napakał
__________________
moje ciuszki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=172523
kasia20a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 19:18   #9
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Jesteś zadowolona ze swoich zarobków?

ja malo zarabiam...ale w koncu to tylko staz...wiec czego mam sie spodziewac...ale lepsze to niz nic
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 21:50   #10
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Jesteś zadowolona ze swoich zarobków?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;3355201]Byłabym zadowolona z zarobków, jeśli nie musiałabym dodatkowo wydawać pieniędzy z własnej kieszeni. Nigdy nie spotkałam się z przypadkiem, żeby ktoś musiał drukować dokumenty w domu, za własną kasę kupować potrzebne mu materiały. Tego nie ma nigdzie poza szkolnictwem.[/QUOTE]

ja niestety spotkałam się z takim przypadkiem - moim własnym, a nie pracowałam w szkolnictwie i myślę, że tak jest w wielu niedużych, prywatnych firmach; w mojej byłej pracy drukarka nie działała, więc nie było innego wyjścia, jak drukowanie w domu; brakowało też trochę sprzętu, takich podstawowych rzeczy i pracownicy musieli przynosić je z domu; co do zadowolenia z zarobków to się nie wypowiem, bo zrezygnowałam z pracy i od kilku dni jestem bezrobotna (tak rezygnowałam już od dość dawna, ale teraz wreszcie definitywnie koniec)
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.