Fragonard - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-24, 09:35   #91
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Emilie parfum...zna ktoś skład?

Też kiedyś odwiedziłam fabrykę Fragonard, nabyłam jednak tylko zestaw miniaturek
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 21:52   #92
oleffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 119
Dot.: Fragonard Capucine

wiem, że już nieaktualne, ale może siostrze się skończyły? mam te perfumy na zbyciu, zupełnie nowe (bez paru psiknięć i opakowania)
oleffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 10:39   #93
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Pod jaką nazwą...?

Cytat:
Napisane przez zapalka Pokaż wiadomość
Ech, a jaj mam taką malutką esencję perfum Fragonard "Emilie". Oszałamiający, kwiatowo-szyprowy zapaxch. Niestety nie wiem, pod jaką nazwą występują te perfumy, bo ja nie byłam w fabryce tych perfum, tylko moja mama, która przywiozła nam właśnie te perfumki .
Ja też mam Emilie - ale 60 ml - całkiem sporą flaszencję, teraz zostało może mi z 20 ml
U mnie to była świadoma wymiana - wymieniłam się z kumpelą na Paris w oryginalnym flakonie. Ja zrobiłam na tym większy interes - bo Paris mi się już kończył, a Emilie dostałam prawie całą flaszencję. Tylko obie byłyśmy zadowolone - ja zyskałam więcej cudownego zapachu, trwalszy na mnie niż Paris,. a kumpelce zależało na oryginalnym flakonie

Jak mi się skończy to na pewno jeszcze kupię
__________________
Perfumy są jak narkotyki - zmieniają i tworzą nową rzeczywistość. Zmieniają życie...



lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 12:54   #94
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Dot.: Pod jaką nazwą...?

Dzięki rzastin za tą rozpiskę - świetna .
Kiedyś przeglądałam ten drugi wątek o Fragonardzie, ale jak to w końcu wyszło: oryginały czy nie?
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 13:36   #95
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Fragonard Capucine

Nie wiedziałem, że Fragonard robi "odpowiedniki".

Właśnie podebrałem mamie i testuję.

I tak: Dahlia - bleee Ten zapach jest słony (zawsze dziwiłem się temu

określeniu ) i jakiś przyprawowy (w sensie Vegeta itp. ).

Murmure - takie bardziej "ułożone" Opium, myślę, że łatwiejsze w odbiorze.

Lune de Miel - przyjemne i tyle. Sam miałem swego czasu dwie setki

męskie, Concerto i Santal. Pierwszy - zwyczajny świeżuch, drugi... hmm,

coś jakby Eau de Kocia Kaka, wspomniana niedawno przez Nat.
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 21:16   #96
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Fragonard Capucine

Ponoć to nie są 'odpowiedniki'.
Niektóre z zapachów, jakie można kupić w sklepie pod szyldem innych marek są wytwarzane przez Fragonard. Jest to fabryka perfum, oni je komponują, a następnie przedstawiciele marek takich jak np. YSL z wielu kompozycji wybierają te, które najbardziej im się spodobały, nadają im swoją nazwę handlową, flakon, itd. sprzedając pod swoją marką.

Cytat:
Napisane przez zapalka Pokaż wiadomość
Dzięki rzastin za tą rozpiskę - świetna .

Kiedyś przeglądałam ten drugi wątek o Fragonardzie, ale jak to w końcu wyszło: oryginały czy nie?
To niby jest tak, jak opisałam wyżej
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 09:16   #97
giancarla
Raczkowanie
 
Avatar giancarla
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 436
Dot.: Fragonard Capucine

To nie są odpowiedniki, w tym najbardziej popularnym, negatywnym sensie. Dawno, dawno temu zwiedzałam fabryczkę/muzeum Fragonarda, pamiętam, z jakim znawstwem opowiadano tam o zapachach. I te metalowe flakoniki mają dla mnie sens, budzą zaufanie.
Nie wiem, jaka jest dokładnie polityka firmy, ale same perfumy są najwyższej jakości.
Pod jaką nazwą był w sprzedaży Baroque? Wie ktoś? A Eau Fantasque?
Te pierwsze wspominam z rozrzewnieniem, te drugie jeszcze mam.
giancarla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-02, 09:25   #98
Szara Róża
Zakorzenienie
 
Avatar Szara Róża
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 207
GG do Szara Róża
Dot.: Fragonard Capucine

Cytat:
Napisane przez giancarla Pokaż wiadomość
Pod jaką nazwą był w sprzedaży Baroque? Wie ktoś? A Eau Fantasque?
Te pierwsze wspominam z rozrzewnieniem, te drugie jeszcze mam.
O ile się nie mylę: Baroque to Hypnotic Poison a Eau Fantasque to L'eau par Kenzo
__________________
"Są takie chwile, gdy się nie śmie badać
swej własnej duszy, bo się człowiek lęknie,
że ani jednej nie znajdzie w niej struny,
co potrącona, jeszcze czysto dźwięknie."


Szara Róża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 08:31   #99
Katty_p13
Piers do przodu
 
Avatar Katty_p13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 285
Dot.: Fragonard

Dziewczyny a Belle de Nuit jaki ma zapach bliźniaczy bo krążę nad tym, do czego jest podobny i zaraz mi łepetyna pęknie

Proszę o pomoc
__________________
Dying is easy it's living that scares me to death .
Katty_p13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 07:58   #100
giancarla
Raczkowanie
 
Avatar giancarla
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 436
Dot.: Fragonard Capucine

Cytat:
Napisane przez Szara Róża Pokaż wiadomość
O ile się nie mylę: Baroque to Hypnotic Poison a Eau Fantasque to L'eau par Kenzo

Hmm, ten Baroque w ogóle nie przypominał mi Hypnotic. Albo to pamięć płata mi figle Dzięki!
giancarla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 12:22   #101
Anouk.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków/Pomorze
Wiadomości: 191
Exclamation Dot.: Fragonard

Dziewczyny, jeśli któraś z Was choruje na jakiekolwiek produkty Fragonard, to mam dobrą wiadomość. Dorwałam się do karty kredytowej i mam zamiar coś zamówić - wiec jeśli któraś jest chętna to piszcie, podzielimy koszty wysyłki.
[ciachnięte]

Edytowane przez tulipanka
Czas edycji: 2007-11-05 o 14:54
Anouk. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-05, 12:31   #102
pieńkowa_dama
Zadomowienie
 
Avatar pieńkowa_dama
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Twin Peaks
Wiadomości: 1 149
Dot.: Fragonard

Hmm nie wiem po co piszesz tą samą wiadomość w kilku wątkach na raz. To spamowanie.
pieńkowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 12:34   #103
Anouk.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków/Pomorze
Wiadomości: 191
Dot.: Fragonard

to zwiększeni szansy na blyskwiczną reakcję. chce zamowic perfumy tak, aby doszly do swiąt BŻ - musze wiec szybko zanelzc chetnych.
Moze gdybym miala z tego zarobek, to bylby cel w SPAMOWANIU, jak to nazwalas. A ja po prost chce dotrzec do jak najwiekszej liczby osob.
PS. umiescilam te wiadomosc TYLKO w wątkach , w ktorych byla mowa o Fragonard.
Anouk. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 12:36   #104
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Fragonard

Cytat:
Napisane przez Anouk. Pokaż wiadomość
to zwiększeni szansy na blyskwiczną reakcję.
Mnie na przykład zniechęciłaś. Więc skutek odwrotny od oczekiwanego przez Ciebie
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 12:44   #105
Anouk.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków/Pomorze
Wiadomości: 191
Dot.: Fragonard

Trudno, nie reklamuje wlasnych produktów ani usług - szukam tylko wspolników do zakupu.
rzecz chyba w tym, zeby kogos zachęcały zapachy Fragonard a nie ja - ode mnie w tej sytuacji powinnyscie oczekiwac tylko uczciwosci. Jesli moje posty poddały ją w wątpliwość to przykro mi i przepraszam - jeśli ktos bedzie chciał ze mna porozmawiac lub napisac mail, to oceni ją poprzez rozmowe lub spotkanie a nie poprzez posty na forum

PS. nie spędzam połowy życia na forum, więc znajdźcie odrobine wyrozumiałości dla osób, które nie są biegłe w NETYKIECIE (zapewniam, że w realnym świecie, wiem jak sie zachowac ;-) )
Anouk. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 17:47   #106
Anouk.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków/Pomorze
Wiadomości: 191
Dot.: Fragonard

Cytat:
Napisane przez Anouk. Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli któraś z Was choruje na jakiekolwiek produkty Fragonard, to mam dobrą wiadomość. Dorwałam się do karty kredytowej i mam zamiar coś zamówić - wiec jeśli któraś jest chętna to piszcie, podzielimy koszty wysyłki.
[ciachnięte]
No to sobie podskoczę: chyba trochę niesprawiedliwego Moderatora ma wizaż Ostrzeżenie jest za umieszczenie tego samego postu w kilku wątkach - wiec po co go wszędzie ucinać?? Czy Szanownemu Moderatorowi przeszkadza to, ze umieściłam w poście swój nr gg i adres e-mailowy? Wystarczy zbesztanie za wielokrotny post, ale usuwanie danych, które mogłyby usprawnić kontakt ze mną, to już haczy o złośliwość. Regulamin nie zabrania zamieszczania własnych danych w poście.
SPAMEM moje posty też nie są - nie umieściłam w nich żadnej oferty handlowej, żadnego linka, żadnego cennika. W informacji o aukcjach Allegro nawet nie wspomniałam nazwy użytkownika, o którego aukcjach była mowa - wyraziłam tylko swoje zdanie.
Na mojej propozycji nie zamierzam zarabiać, przecież nikt Was nie zmusza do korzystania z tej okazji.
Ponawiam info o danych kontaktowych:
mail: anoukoley@poczta.fm
gg 4547041

Pozdrawiam Moderatora
Anouk. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 18:09   #107
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Fragonard

Złośliwość? Niesprawiedliwość?

Zacznijmy od tego, że Twoje posty spamem - ta sama treść, różne wątki, które takimi postami się zaśmieca. Nieważne jest dla mnie, czy chcesz aby reakcja była błyskawiczna. Spam to spam.

Reakcja Tulipanki była oczywista - jeżeli ktoś powiela w ten sposób swoje posty w różnych wątkach, podając na dodatek swoje dane osobowe/kontakt, można to uznać za próbę reklamy albo sprzedaży - obie rzeczy na Wizaż.pl są zabronione. Więc Szanowny Moderator miał prawo zareagować tak, jak zareagował.



I nie wiem, co ma wyrozumiałość do znajomości Regulaminu forum - przed zarejestrowaniem się na jakiekolwiek forum, użytkownik ma obowiązek zaznajomić się z regulaminem. Jak w życiu - nieznajomość prawa nie zwalnia nas z odpowiedzialności ;]

---

Jeżeli chciałaś zaproponować wspólne zakupy, należało wpisać się w odpowiednim wątku Szukam chętnych na wspólne zakupy. Wpisać się raz, i czekać na odpowiedź...
Po prostu.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 21:36   #108
passero
Zadomowienie
 
Avatar passero
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 204
Dot.: Fragonard

Cytat:
Napisane przez Anouk. Pokaż wiadomość
Trudno, nie reklamuje wlasnych produktów ani usług - szukam tylko wspolników do zakupu.
rzecz chyba w tym, zeby kogos zachęcały zapachy Fragonard a nie ja - ode mnie w tej sytuacji powinnyscie oczekiwac tylko uczciwosci. Jesli moje posty poddały ją w wątpliwość to przykro mi i przepraszam - jeśli ktos bedzie chciał ze mna porozmawiac lub napisac mail, to oceni ją poprzez rozmowe lub spotkanie a nie poprzez posty na forum

PS. nie spędzam połowy życia na forum, więc znajdźcie odrobine wyrozumiałości dla osób, które nie są biegłe w NETYKIECIE (zapewniam, że w realnym świecie, wiem jak sie zachowac ;-) )
Mnie to przekonuje.

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Jeżeli chciałaś zaproponować wspólne zakupy, należało wpisać się w odpowiednim wątku Szukam chętnych na wspólne zakupy. Wpisać się raz, i czekać na odpowiedź...
Po prostu.
Fakt, że podany przez Ciebie, Rachelo, wętek jest najwłaściwszy na proponowanie wspólnych zakupów ale na usprawiedliwienie Anouk muszę przyznać, że tam bym dzisiaj najprawdopodobnie nie zajrzała a do obecnego wątku wskoczyłam natychmiest, bo Fragonardem jestem bardzo zainteresowana.
Z pozdrowieniami...
passero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 11:11   #109
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Fragonard

Dodam tylko, że zgadzam się z Rachelą. Rozumiem intencje Anouk, ale mogła zrobić to w inny sposób. Wpisać w tym wątku (ewentualnie), że zachęca do zajrzenia do wątku o wspólnych zakupach, a tam podać dane i szukać chętnych. Nawet nie chce myśleć, co by się działo, gdyby tak każdy zaczął szukać wspólników do najróżniejszych zakupów we wszystkich możliwych wątkach, choćby intencje miał najszczersze. Od tego jest odpowiednie miejsce i tyle.
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-08, 17:00   #110
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: Fragonard

Ja kupiłam perfumy FRAGONARD Eau Fantasque kilka lat temu w Paryżu i nadal pięknie pachną, więc muszą być znakomitej jakości, to z pewnością nie są jakieś tandetne podróbki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg frago_04.jpg (18,8 KB, 75 załadowań)
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 22:37   #111
volje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 177
Dot.: Fragonard

odkopuję wątek ponieważ odkopałam w domu Fragonardowy secik 5x15ml sprzed jakichś 8 lat z Paryża. zastanawiam się, czy mogły się zepsuć...? były przechowywane w swoich oryginalnych, metalowych flakonach bez atomizera - jedynie z maleńkim otworkiem, w ciemnych chłodnym miejscu.
mimo to, prosto z flaszeczki pachną moim zdaniem dziwnie...może to przez wysokie stężenie alkoholu?

zrobię test i wyleję po kropelce na papierek, trzymajcie kciuki
__________________
konto volje nie istnieje.
volje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 22:50   #112
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Fragonard

Ja mam swoja flache (aluminiowa) juz cale wieki (ponad13 lat) i jest ok - mysle ze spokojnie mozesz sprobowac na skore Tym bardziej ze na papierku moze byc dziwnie przez reakcje z papierem

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 23:08   #113
volje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 177
Dot.: Fragonard

z papierka zdecydowanie lepiej, ale i tak mi się nie podobają ja nie wiem jak my wybierałyśmy z mamą te zapachy [dlatego nie wiem, czy odważę się na test skórny, może kogoś w to zaangażuję]
narazie 'przewąchałam' Arielle = Amarige [duszący] i Emilie = Paris YSL [też taki jakiś hm,...staromodny]
może nie są zepsute, tylko mi nie pasują?
mam jeszcze trochę Eau Fantasque = L'eu par Kenzo
oraz nierozszyfrowane Banjo i Dhalia

chętnie bym je umieściła w moim wątku wymiankowym, więc muszę mieć pewność że są ok.
__________________
konto volje nie istnieje.
volje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 23:56   #114
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Fragonard

przez ok 8 lat żyłam w nieświadomości będąc we Francji kupiłam flakonik Etoile de Sud. Bardzo mi się podobał ten zapach. Nigdy nie wiedziałam, że to to samo co Eternity, mimo iż moja siostra posiadała eternity a potem i ja dostałam w prezencie, bo podobały mi się jej perfumy. Mając od kilku lat Etoile de Sud oraz Eternity nigdy nie wpadłam na to, że to są te same perfumy. Przed chwilą powąchałam Etoile de Sud który jeszcze mi został oraz Eternity (mam też ich czyste perfumy- miniaturka). Aż mnie zatkało, rzeczywiście- identyczne!! niesamowite!! tyle lat z tymi zapachami w nieświadomości..
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 11:53   #115
Anjouka
Rozeznanie
 
Avatar Anjouka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Wiadomości: 580
Dot.: Fragonard

A dziewczyny ile moze byc warty zestaw Fragonarda 10*2ml czystych perfum?

Oryginalnych, zakupionych, ok 7-8 lat temu w fabryce perfum we Francji? przechowywanych odpowiednio w ciemnym kartoniku. mysle,ze jakos jest dobra.

chcialam wystawic na allegro ale nie wiem za ile?, malutki ubytek Eau Fantasque i Etoile du Sud.
Anjouka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 21:32   #116
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Fragonard

A wiecie może Wizażanki jak to jest z kompozycjami Galimarda? Dzięki przemiłej Wizażance stałam się szczęśliwą posiadaczką zestawu 6 perfum po 15ml
Tak sie zastanawiam czy Galimard tez projektuje dla domów mody?Mam:Cybele, Canaica, Pele-Mele, Journal Intime, Brindille, A contre jour.
Na mój nos:
Cybele -
po testach pachnie jak Poeme - ale jeszcze głębiej i piękniej!Choć nuty się nie zgadzają..dziwne..
Canaica - ???jakoś znajomo..ale Angela kompletnie tu nie czuję - mniej słodko bardziej wytrawnie, "orientalnie" i wyraźnie czuć ylang ylang...
Reszta to bardzo delikatne zapachy, w którymś wyraźnie czuję Diorissimo

Tu jest link do nut poszczególnych kompozycji(trzeba wybrac katalog,a potem z tabelki eaux de toilettes itd for her:
http://www.galimard.com/html/1sommaire.html

__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 22:07   #117
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Dot.: Fragonard

Cytat:
Napisane przez Narnijkar Pokaż wiadomość
A wiecie może Wizażanki jak to jest z kompozycjami Galimarda? Dzięki przemiłej Wizażance stałam się szczęśliwą posiadaczką zestawu 6 perfum po 15ml
Tak sie zastanawiam czy Galimard tez projektuje dla domów mody?Mam:Cybele, Canaica, Pele-Mele, Journal Intime, Brindille, A contre jour.
Na mój nos:
Cybele -
po testach pachnie jak Poeme - ale jeszcze głębiej i piękniej!Choć nuty się nie zgadzają..dziwne..
Canaica - ???jakoś znajomo..ale Angela kompletnie tu nie czuję - mniej słodko bardziej wytrawnie, "orientalnie" i wyraźnie czuć ylang ylang...
Reszta to bardzo delikatne zapachy, w którymś wyraźnie czuję Diorissimo

Tu jest link do nut poszczególnych kompozycji(trzeba wybrac katalog,a potem z tabelki eaux de toilettes itd for her:
http://www.galimard.com/html/1sommaire.html

ah to Ty capnęłaś ten zestaw
ja jestem bardzo ciekawa Canaica - sprawdzałam nuty na podanej przez Ciebie stronie i myślę, że mógłby mi odpowiadać
również chętnie się dowiem, czy to mogą być któreś z powszechnie znanych kompozycji.
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 00:05   #118
Paura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 140
GG do Paura
Dot.: Fragonard

Takie niewinne pytanie...
No dobra, trzy .

Pierwsze- ktoś w wątku wspomniał o perfumach Fragonard, które pachną jak Emporio . Odrobinę więcej informacji? Błagam? Ja nie mogę tego nie mieć...

Drugie- Shalimar. Jestem kochnięta na ament w tym zapachu i myślałam o zakupie 200 ml (Sic!) Reve na Allegro. Niestety wciąż łeb drąży mi legenda, jakoby Shalimar został stworzony nie przez jakąś bezduszną firmę, a osobiście bądź pod nadzorem Guerlaina. Ponadto- ja wiem, mój angielski może nie najlepszy, ale tyle, że Fragonard Fragonardem jest i zapachy tworzy oficjalnie jako dom perfumeryjny od 1926 roku, byłam w stanie na stronie wyczytać- Shalimar zaś powstał w roku 1925 ().
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Wyleczyć z wszelkich obaw ?

Trzecie- nie wiecie, jak wygląda sytuacja z atomizerami we flakonikach ekstraktów w poszczególnych pojemnościach? Gdyby ktoś miał jakieś dane, byłabym szalenie wdzięczna.
__________________
Have ruled out artificially intelligent virus... unless it's very intelligent, and toying with me!
Paura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 09:24   #119
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Fragonard

Miss Natasho
To ja capnęłam
Jesli chcesz moge podesłać Tobie próbeczkę Canaici
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 13:26   #120
kaleidoscopekaleidoscope
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Fragonard

Witam Potrzebuję waszej pomocy. A mianowicie szukam odpowiedników Eternity i Truth Calvin Klein-a w perfumach Fragonarda.
Przeczytałam już w waszym wątku że "Etoile de Sud" to "Eternity".
Z góry dziękuję za pomoc
kaleidoscopekaleidoscope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-23 00:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.