Storczyk (Orchidea) - część II - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-24, 10:21   #2521
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Witam storczykomaniaczki, dołączę się do waszego wątku jako właścicielka 5 phalenopsisów i 1 nabytego wczoraj oncidium

Cytat:
Napisane przez nimfetka Pokaż wiadomość
moj kwiatuszek
taki sam był mój pierwszy storczyk, ma już 4 lata, kolor jest raczej niespotykany, rzadko takie widuję

lusia288 - moim zdaniem, trzeci storczyk jest ok - jeśli chodzi ci o te 2 małe plamki - mi się wydaje że to tzw korkowacenie, mają to 2 moje storczyki od paru lat i nie dzieje się nic złego
co do pierwszych zdjęć nie wiem dlaczego ma jednocześnie tyle zgniłych korzeni a liście zwiędłe jakby był przesuszony - spróbuj wyjąć go z doniczki i zasadzic na keramzycie, podobno można tak uratować nawet takie w bardzo złym stanie
najbardziej mnie martwi ten drugi storczyk, to wygląda poważnie
radzę wyciąć ten liść, bo chyba tylko jeden ma tą plamę?

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

nimfetka - poza tym, twój storczyk ma keiko, możesz je później oddzielić i będziesz miała nowego stroczyka
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 10:37   #2522
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Dzieki wielkie, przedziorek Tak wlasnie zrobie, zostawie go w spokoju, niech sobie przekwita. Drugi za to tez ped puscil i jak na razie nie zamierza przechodzic w stan spoczynku;]

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

A i widzialam wlasnie Twoje kwiatuszki - piekne. Jutro swoim zrobie zdjecia, tez wrzuce. Nie sa moze az tak imponujace, ale dopiero zaczynam
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 16:27   #2523
esel12345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 190
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

hej
chce wam pokazać mojego bezkorzeniowego któremu rośnie listek

ale mam pytanie.. mam go w szkle... i po pierwszym podlaniu i tygodniu przesuszania zauważyłam taką pajęczynkę na dnie :conf used:
co to może być????
zaznaczam że żadnych robali nie ma ;/
może to kurz ? nie wiem...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg listek.jpg (48,5 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pajeczyna.jpg (62,8 KB, 67 załadowań)
esel12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 18:11   #2524
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Esel a moze on ma przedziorki? Albo to jest nalot plesniowy - wiesz nie ma az takiej super wentylacji, poczekaj az niech to sie rozwinie a jak nie no to gitara. Jak masz jakis srodek w stylu Topsin to bym podlala go troche tym roztworem, tak na wszelki wypadek, u mnie to pomoglo - tez nowe podloze zareagowalo w ten sposob - taka niby plesn - grzyb.
Lusia ten pierwszy to taki zwiedly bo nie ma korzeni - wsadz go w porzadne podloze to z Substrala moze byc ok bo ma duzo torfu to zapewni mu wilgoc, albo w szklo i podlewaj kiedy bedzie podloze w miare suche - utrzymasz wilgoc. <mozesz go tez na noc po podlaniu wsadzic do worka - cala doniczka z roslinka w worek foliowy - zrywke przezroczysta - zawiazac na szczycie i zrobic kilka dziurek. Rano otwierasz goscia na wietrzonko by para uszla i mozesz go znowu zamknac. Powinno go usztywnic po kilku dniach (zapewnisz mu duza wilgotnosc przez ktora liscie beda pobierac wode)wazne by go wentylowac 1 raz dziennie. A i podlewasz dopiero jak podloze wyschnie - standardowo..Co do drugiego - ma jakiegos bakcyla - ten lisc z plama na uciecie, zasyp koncowke cynamonem, kup jakis srodek na zgnilizny, wirusy i grzyby - typu Topsin - uniwersalny - zrob mu oprysk i czekaj, mozesz go tez tym podlac. po tygodniu powtorzyc. Trzeci wyglada ok - dla pewnosci zajrzyj mu w podloze jak tam korzenie i czy podloze sie nie rozlozylo. Co do trzeciego - teraz dojrzalam - ta mala czarna plamka z zoltym obrzezem po srodku liscia - obserwuj, wyglada na to samo co u drugiego, jakies porazenie bakteryjne - jesli jestes zdolna to czyms ostrym wytnij to w kolko do okola zainfekowanej czesci by sie nie rozlazlo.Trzymam kciuki. A ja sie wylaczam na 2 tygodnie, jade na urlop do Polski Pozdrowionka serdeczne Boje sie tylko moje cuda zostawic na tak dlugo, doba cala jasna i teraz tak szybko przesychaja a nie chce by je tesciowa podlewala No ale 2 tyg. to znowu nie az tak dlugo.

Edytowane przez norka27
Czas edycji: 2009-06-24 o 18:15
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 18:23   #2525
przedziorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 144
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

norka27 a pomyślałaś o wstawieniu doniczek do wanny miseczki z wodą dookoła może tak przetrwają samotność no trzymam kciuki za kwiatki.Życzę udanego urlopu w Polsce od piątku poprawa pogody
przedziorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 18:32   #2526
lusia288
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE
Wiadomości: 190
GG do lusia288
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

dzięki za porady dziewczyny.Wiedziałam ,że mogę na was liczyć
Wielkie dzięki raz jeszcze.
norka-miłego urlopowania.
lusia288 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 19:01   #2527
lusia288
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE
Wiadomości: 190
GG do lusia288
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Moje dzisiejsze podwójne nabytki. W jednej doniczce są dwie roślinki
Trochę mają pokiereszowane liście, ale chyba im nic nie będzie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg storczyki 052.jpg (160,2 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg storczyki 053.jpg (166,8 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg storczyki 056.jpg (164,2 KB, 93 załadowań)
lusia288 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-24, 20:52   #2528
Ewkaaa8891
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 421
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

POMOCY
Storczas mojej babci zaczyna powoli tracić liście... błyskawicznie robią sie żółte i odpadają... ona twierdzi że go "przenawoziła"... co mam robić żeby go uratować??? Dodam że jeszcze kwitnie
Ewkaaa8891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 21:08   #2529
mig0tka
Raczkowanie
 
Avatar mig0tka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 128
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

hej Dziewczyny,mam problem z moim storczykiem. Liście od spodu zaczęły się hm czerwienić. Co to może być za choroba i jak to zwalczyć? A może po prostu ten typ tak ma,a ja jestem nieco przewrażliwiona? Załączam zdjęcia. Z góry dziękuje Wam za pomoc

Przepraszam za marną jakość zdjęć,ale robiłam je teraz na szybko przy sztucznym świetle

__________________
*_ fairy tales don't always have a happy ending _*
mig0tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 22:47   #2530
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Lusia ale okazy wytrzasnelas Wszystkie piekne, ja tez bym sie nie mogla im oprzec w sklepie
Migotka normalnie bym powiedziala ze takie czerwieniejace liscie od spodu to przenawozenie ale fota nr 1,2,3 - to nalot od wody czy on ma jakies zmiany, watke moze, taki jedwabny nalocik? Wiec oprocz tego ze jest moze przenawozony to moze miec jeszcze infekcje grzybowa lub robala - przedzioreczka, nie widze dokladnie co to za bialy nalot jest. Nastepnym razem podlej go zwykla woda a po godzinie przeplucz pod kranem by wymyc sole i daj mu z miesiac bez odzywek. Dla pewnosci radze mu prysnac liscie raz a po tygodniu drugi raz, jesli bedzie trzeba to i trzeci - Topsin, Biochicol i Bayer latwo dostepne i na wiekszosc chorobsk. No i mozesz te liscie przemyc woda z ludwikiem - dla przedzioraskow. Chcialam jeszcze dodac ze ja mam typa co tak ma - znaczy sie on juz ma takie cale liscie bordowe od spodu i baaardzo cimne zielone z bordem u gory od poczatku jak rosna i ciemna bordo obwodke - ale to taki podgatunek juz jest. Powodzenia.
Ewka ty sie lepiej babci zapytaj czy go nie utopila lub nie zasuszyla Dla pewnosci zajrzyj czy on ma korzenie, u mnie pierworodny zaczal masowo gubic liscie - powod stracil korzenie. No ale ja nie jestem wszechwiedzaca - zmiana podloza i podglad korzonkow moze cos dac, w razie czego jak by ich nie mial wsadz go do wora (przezroczystej zrywki z dziureczkami) na kilka dni by utrzymac turgor lisci - w jakies widne, cieple miejsce i wietrz go codziennie.
Ok to ja sie ide urlopowac i zostawiam moim storczasa wolna chate Wszystkie obficie podlane, tylko sie o kambrie boje, ale powinna dac rade

Edytowane przez norka27
Czas edycji: 2009-06-24 o 22:54
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 06:15   #2531
lusia288
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE
Wiadomości: 190
GG do lusia288
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

norka-Dzięki.
Najlepszą minę miał mój jak wparowałam do domu z trzema. No bo przecież miejsca nie mam Ale jakoś mu przeszło
Dziewczynki wstawiajcie swoje kwiatuszki. Mogą być nawet te co już macie. Jestem uzależniona od oglądania.
Pozdrawiam.
lusia288 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-25, 09:26   #2532
mig0tka
Raczkowanie
 
Avatar mig0tka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 128
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

norka wcześniej żadnych zmian nie zauważyłam,ale teraz się przyjrzałam nieco i na korze (na samej górze,nie zaglądałam wgłąb doniczki) jest faktycznie jakiś biały nalot,jakby biała delikatna pleśń na samym storczyku tego nie zauważyłam,ale na dole patyczka też jest taki meszek przenawożenie to raczej nie może być,bo podlewam moje storczyki zwykłą wodą kranową,choć akurat ten jest u mnie dopiero tydzień.Może coś w uprawie przesadzili z nawozem? Popsikam,przemyję wodą z ludwikiem jak radzisz i zobaczę co z tego będzie. Dziekuje Ci bardzo

Aaaa zapomniałam jeszcze wczoraj napisać,że małe nierozkwitnięte pączki u tego storczyka zrobiły się żółte i takie uschnięte,a chyba powinny być zielone,tak? Niestety nie mam zdjęcia,bo jak tylko zauważyłyśmy to z mamą,to ona urwała i po sprawie
__________________
*_ fairy tales don't always have a happy ending _*

Edytowane przez mig0tka
Czas edycji: 2009-06-25 o 09:44
mig0tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 12:00   #2533
ewelinka2026
Raczkowanie
 
Avatar ewelinka2026
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 74
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Doznałam szoku w Praktikerze storczyki za 15,99.
Ale że nowa dostawa to był cud miód i orzeszki. Wybór spory ale za tą cene czego się spodziewać. Duże tylko białe a reszta takie z małymi kwuiatami ale za to ich z 20 na jednym pędzie a pędów p[otrafiło być 4. Ja grzecznie w szoku kolorów wybrałam sobie 4 miniaturki.... Jakie cuda a nawet jeden to tak bordowy że aż czarny... Piękności polecammmmm
ewelinka2026 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 14:59   #2534
luko92
Przyczajenie
 
Avatar luko92
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 13
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

gratuluję xD ja moje storczyki zostawiam mamie na 2 tygodnie Bardziej niż ja nie zepsuje:P
luko92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 17:29   #2535
heurek
Wtajemniczenie
 
Avatar heurek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 648
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Norko szerokiej drogi i wracaj wypoczęta co by zaległości forumowe nadrobić
__________________
Biżuteria mojego pomysłu
Inne różności

Fikcja to prawda ukryta w jądrze kłamstwa, a prawdę tę można wyrazić bardzo prosto- magia istnieje



heurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 17:59   #2536
Ewkaaa8891
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 421
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

A ja zjechałam pół miasta i nigdzie - NIGDZIE nie było storczyków!!! Ze łzami w oczach wsiadłam grzecznie do samochodu i postanowiłam że na najbliższych zakupach bez conajmniej 2 nie wyjde ze sklepu! O.

Jestem wściekła....

Ale zazdroszcze Ewelince....
Ewkaaa8891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 18:00   #2537
lusia288
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE
Wiadomości: 190
GG do lusia288
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

ewelinka2026-Super. To pokazuj te piękności.
lusia288 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 19:45   #2538
lucyna2691
Przyczajenie
 
Avatar lucyna2691
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Bardzo proszę o odpowiedż na pytanie : jak długo trzeba czekać na pojawienie się kwiatów od momentu pojawienia się pędu kwiatowego?
lucyna2691 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 20:05   #2539
przedziorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 144
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez lucyna2691 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o odpowiedż na pytanie : jak długo trzeba czekać na pojawienie się kwiatów od momentu pojawienia się pędu kwiatowego?
Mój storczyk ma pęd kwiatowy ok 25 cm pączki są dopiero zalążkami ale widać już kolorek mają wielkość łepka od szpilki a pączek musi mieć wielkość owocu czereśni no musimy uzbroić się w cierpliwość
przedziorek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-25, 20:13   #2540
Isis23
Zakorzenienie
 
Avatar Isis23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 960
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

ja dzisiaj w brico marche wpadłam na cały wózek ze storkami.. po 19,90... ale nie było zadnych "perełek"..kolory takie jak juz mam, takze nie kupiłam nic
__________________
moje malunki

i moje wypocinki fotograficzne



mama aniołka *28.02.2010- [*] 17.03.2010




Isis23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 21:57   #2541
luka3006
Raczkowanie
 
Avatar luka3006
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 42
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez ewelinka2026 Pokaż wiadomość
Doznałam szoku w Praktikerze storczyki za 15,99.
Ale że nowa dostawa to był cud miód i orzeszki. Wybór spory ale za tą cene czego się spodziewać. Duże tylko białe a reszta takie z małymi kwuiatami ale za to ich z 20 na jednym pędzie a pędów p[otrafiło być 4. Ja grzecznie w szoku kolorów wybrałam sobie 4 miniaturki.... Jakie cuda a nawet jeden to tak bordowy że aż czarny... Piękności polecammmmm
Wczoraj rowniez zalapalam sie na swiezutka dostawe pieknosci z Holandii w Praktiker/Poznan Bylo, az 5 wozkow po 3 kondygnacje, a wiec mnostwo kwiatkow i nieziemski wybor, jak zwykle sie skusilam i przynioslam 4 sztuki Przy najblizszej okazji wstawie foteczki. POLECAMPOLECAMPOLECAMPOLECAMPOLECAM
luka3006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 01:10   #2542
despi82
Przyczajenie
 
Avatar despi82
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 10
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Witam.
W Nomi metrowce po 29.90 pełna gama kolorów nawet ciapatego można dorwać (tylko trzeba być szybkim) mi się udało. A po 19 troszkę mniejsze jednopędowe, ale zato z bardzo dużą liczbą pąków. A kolory.... niektóre wyglądają jak sztuczne. Jak będę miał czas to wstawię foty. Trzy zakupiłem.
despi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 07:25   #2543
lusia288
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE
Wiadomości: 190
GG do lusia288
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

despi82- Z przyjemnością popatrzę na twoje cuda.
lusia288 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 07:44   #2544
ewelinka2026
Raczkowanie
 
Avatar ewelinka2026
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 74
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Czy któraś z Was zna dobry preparat na ziemiórki. Dziady mi się pałętaja po 2 storczykacz.... Chyba ziemia była felerna hmmmmmm. Zawsze można się naciąść mimo że sprawdzona kupowałam.........
ewelinka2026 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 07:56   #2545
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez ewelinka2026 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was zna dobry preparat na ziemiórki. Dziady mi się pałętaja po 2 storczykacz.... Chyba ziemia była felerna hmmmmmm. Zawsze można się naciąść mimo że sprawdzona kupowałam.........
idz do sklepu i zapytaj to sprzedadza

ja miałam ale kurcze nie pamietam
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 10:43   #2546
monis21
Raczkowanie
 
Avatar monis21
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 264
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Chciałam Wam pokazać storczyka mojej babci, którego podarowała jej moja mama 2 lata temu na imieniny. Jak tylko go zobaczyłam to moja mina była taka: Jeszcze nigdy nie widziałam storczyka z takimi korzeniami powietrznymi i jeszcze te kwiaty no po prostu cudo.
Tylko niestety zobaczyłam, że z liścia sercowego wyrósł mu pęd kwiatostanowy, który był ucięty, uprzedziłam babcię, że teraz to on już będzie zamierał i może wypuścić nową roślinkę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010957.jpg (37,0 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010959.jpg (35,4 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010960.jpg (34,1 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010961.jpg (36,4 KB, 78 załadowań)
monis21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 11:07   #2547
luka3006
Raczkowanie
 
Avatar luka3006
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 42
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez ewelinka2026 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was zna dobry preparat na ziemiórki. Dziady mi się pałętaja po 2 storczykacz.... Chyba ziemia była felerna hmmmmmm. Zawsze można się naciąść mimo że sprawdzona kupowałam.........

Powiem tak u siebie ziemiorki zwalczylam wymieniajac kilka razy ziemie na nowa, bo niestety w marketach i nie tylko potrafia sprzedawac ziemie z tymi paskudami!!! Tzn. przez dwa dni pozostawilam kwiatuszki w umytych doniczkach bez ziemi w lazience we wannie, no i zaczelam paskudy latajace wybijac, az do skutku!!!

Jednak u mojej mamy 3x wymienialam podloze i nic nadal lataja wstretne muszki i na dodatek skoczkonogi i do tego doniczki robia sie zieloneMASAKRA!!!!!!!!! Wczoraj wlasnie zakupilam srodek firmy BROS do zwalczania szkodnikow (pan w sklepie mowil, ze niby skuteczny) zobaczymy nalezy sie robalom
Monis21- gratulacje dla babci, ze wychodowala taki okaz (zauwazylam ze im mniej sie czlowiek stara dbac o nie, tym piekniej rosna).
A jesli chodzi o te pedy z liscia sercowego to wlasnie w Praktikerze widzialam duzo takich "wynalazkow"

Edytowane przez luka3006
Czas edycji: 2009-06-26 o 11:13
luka3006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 13:22   #2548
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez monis21 Pokaż wiadomość
Chciałam Wam pokazać storczyka mojej babci, którego podarowała jej moja mama 2 lata temu na imieniny. Jak tylko go zobaczyłam to moja mina była taka: Jeszcze nigdy nie widziałam storczyka z takimi korzeniami powietrznymi i jeszcze te kwiaty no po prostu cudo.
Tylko niestety zobaczyłam, że z liścia sercowego wyrósł mu pęd kwiatostanowy, który był ucięty, uprzedziłam babcię, że teraz to on już będzie zamierał i może wypuścić nową roślinkę.
Ale kolos! W życiu takiego nie widziałam! Babcia to jakaś czarodziejka że tak zaczarowała storczasa. Gratulacje!
Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 14:56   #2549
ewelinka2026
Raczkowanie
 
Avatar ewelinka2026
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 74
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez norka27 Pokaż wiadomość
A ja kojarze, niestety, jeden co ma wirusa ma wlasnie takie dziwne korzenie, nie cytrynowo żółte ale takie żółtawe, jasne zamiast zielonego z takimi jakby dziwnymi grudkami w białawym kolorze. Jeden z zagrzybionych też ma żółtawe korzenie, do tego liście są podziurkowane, takie pojedyncze śmieszne dziureczki zbiałymi obeschniętymi obramowaniami. Choraski są w pewien sposób odseparowane od reszty, nawadniane osobno i nie dotykają reszty. Ja bym kuiła na twoim miejscu jakiś środek na grzyba, wymieniła podłoże, spryskała kolesia,a bardzo delikatnym roztworem prysknęła korzonki i wsadziła w umytą i opryskaną osłonkę. ja niestety muszę poczekać aż przyjadę do Polandii i tam kupię środki bo tu patrzą na mnie jak na waritakę / bo kto ratuje kwiatki opryskami / przecież kupuje się nowe jak stare są już beeee... wie pani ile pestycydy kosztują, spryska je pani proszkiem do pieczenia i tym podobne głupoty słyszę
Pisałas kiedyś o takim nalocie na korzeniach. Pozbyłaś sie tego dziadostwa.....
Jak wrócisz to daj znac bo zastanawiam co moim biedakom sie dzieje
ewelinka2026 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 16:34   #2550
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

a ja dziś zakupiłam dwa dwupędowce w praktikerze... niestety tych z większą ilością pędów był wybór...ale jedynie białych... no ale cóż)))
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.