Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-04, 19:29   #1081
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy moge stosowac Diroseal tylko pod oczy w celach przeciwzmarszczkowych? Nie mam pod oczami problemow naczynkowych ani nie mam jeszcze bardzo zmarszczek ale widze że skóra juz zaczyna sie robic jakas taka "żadka"
możesz
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 20:04   #1082
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
mam pytanie: czy jesy mozliwość, żeby jakis składnik z rubobilu(isis-pharma) podrazniał naczynka?Otoż od jakiegos czasu zauważyłam że z pajączka na twarzy zrobił mi się pająk i wielka pajęczyna;-) coś to wywołało, a ok 3 tyg. uzywam ww. rubobil.Poza tym po posmarowaniu, w niektórych miejscach twarzy robi mi sie jakby cieplej.nie wiem co to za objawy, może ktoraś z was miała podobnie??

Używam Ruborilu prawie 2 miesiące i jestem z niego bardzo zadowolona. Zawsze po nałożeniu moje policzki uspokajają się i bledną. Uczucie jest bardzo przyjemne. Raczej ciepła nie czuję.
A podrażniać naczynek on raczej nie powinien. Ma przecież je uspokajać...
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 20:39   #1083
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

To ja również dołączę do was z moimi problemami naczynkowymi. W moim przypadku jest tak, że nic na mnie nie działa. Ostatnio przeżywam chwile zwątpienia. Stosowałam różne kremy i maseczki na naczynka - Ziaja, Floslek, Pharmaceris i temu podobne. Tu nie oczekiwałam żadnych rezultatów. Kilka lat temu po rewelacyjnych ocenach na jakimś forum urodowym kupiłam Ruboril. Używałam go tylko na nos, bo z nim mam problem. Po całej tubce rezultatów żadnych. Od jakiegoś roku używam Diroseal punktowo i również nie widzę efektów - naczynka żyją swoim życiem. Na dzień oczywiście filtry. Zastanawiam się czy kupować go ponownie, czy sobie go odpuścić. Czytałam, że na efekty trzeba poczekać kilka miesięcy, ale jeśli w rok nic nie zdziałał to chyba już się nie wykaże. Co mogłybyście polecić takiemu beznadziejnemu przypadkowi jak ja? Czego powinnam jeszcze spróbować?
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 21:53   #1084
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: pomocy!:( super nadreaktywna skóra naczynkowa, trądzikowa z przebarwieniami...

jest to krem zdaje się 5%. Stosuje go na noc. Dzisiaj przyszła do mnie paczuszka z dirosealem- zobaczymny jak będzie
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 13:29   #1085
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
mam pytanie: czy jesy mozliwość, żeby jakis składnik z rubobilu(isis-pharma) podrazniał naczynka?Otoż od jakiegos czasu zauważyłam że z pajączka na twarzy zrobił mi się pająk i wielka pajęczyna;-) coś to wywołało, a ok 3 tyg. uzywam ww. rubobil.Poza tym po posmarowaniu, w niektórych miejscach twarzy robi mi sie jakby cieplej.nie wiem co to za objawy, może ktoraś z was miała podobnie??
Możliwe. Odstaw natychmiast. Twarz sama powinna wrócić do normy. Możesz się wesprzeć przemywając ją naparami z ziół: kwiat kasztanowca, arnika itp.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 14:14   #1086
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

dziękuję zatem odstawiam i rozpaczam, bo mój pająk ...rosną mu nogi :,(
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 14:39   #1087
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

kurcze dziwne ze preparaty takie mogą pogorszyć sprawe ja mam zamiar używać Dirosealu pod oczy w celach przeciwzmarszczowych ale i myslalam o stosowaniu go na nos poniewwaz mam tam troszke naczynek czerwonych ale jak może mi sie pogorszyc to sama nie wiem
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-05, 14:44   #1088
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
kurcze dziwne ze preparaty takie mogą pogorszyć sprawe ja mam zamiar używać Dirosealu pod oczy w celach przeciwzmarszczowych ale i myslalam o stosowaniu go na nos poniewwaz mam tam troszke naczynek czerwonych ale jak może mi sie pogorszyc to sama nie wiem
Bede powtarzac niczym mantre ze kazda cera jest inna i przede wszystkim zalecam obserwacje tego,co sie dzieje po nalozeniu danego preparatu.

Ahtago,odnosnie Dirosealu to zrob sobie maly test,naloz go przez 2-3 noce z rzedu ale bardzo delikatna warstwa,zobaczysz jaka bedzie reakcja-jezeli zauwazysz zaczerwienienie,pieczenie to lepiej odstaw.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 14:50   #1089
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
hey
mi rok temu stos. dłuższe AVENE HOR i HOL i jednocześnie LRP Toleriane przyniosły podrażnienie, skóra była sucha, zaczerwieniona pod oczami i między brwiami, leczyłam się Nanobasą i Xerialine SVR i Capivitem
nie wiem dokładnie co taki stan spowodowalo, ale je odstawiłam i było lepiej
przypuszczam, ze rzeczywiscie za dużo stos. i vit.C i diroseal- dwa silne prep., które zresztą o ile dobrze pamiętam, konieczne jest na nie stos. wysokich filtrów(ok.50)
Cytat:
Napisane przez margop Pokaż wiadomość
Ja też nigdy wcześniej nie mialam wrażliwej cery. Gdy słyszalam coś o uczuleniach to prawie w to nie wierzylam, to było coś jakby z kosmosu. Potem zdarzylo się raz. Długa przerwa i znowu coś. Ciągle mnie kusiły nowe preparaty w sklepach kosmetycznych, ciągle czegoś nowego próbowałam z różnym skutkiem. A cera się po prostu uwrażliwia. Nie da się tego przetrzymać. Szybko rezygnuj z tego co tak dziala i nie wracaj do tego. Bo później jest już tylko gorzej. Ja doprowadziłam do tego, że teraz to mnie się zdarza często a co gorsze długo się cofa. Wcześniej nie wiedziałam co to cera naczynkowa, teraz wiem aż za dobrze. Częste podrażnianie cery doprowadza do "uaktywnienia się" cery naczynkowej. A na nią nie ma lekarstwa. Można jedynie próbowac łagodzić ale metody na cofnięcie niestety nie ma. Więc ratuj póki można bo u mnie to już raczej jest za późno.

Ostawiłam dziś praktycznie wszystkie kosmetyki do twarzy, kupiłam Nanobase- wczoraj wieczorem twarz paliła mnie żywym ogniem
Wysoki filtr, Nanobase i czekam na poprawę.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 14:50   #1090
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Bede powtarzac niczym mantre ze kazda cera jest inna i przede wszystkim zalecam obserwacje tego,co sie dzieje po nalozeniu danego preparatu.

Ahtago,odnosnie Dirosealu to zrob sobie maly test,naloz go przez 2-3 noce z rzedu ale bardzo delikatna warstwa,zobaczysz jaka bedzie reakcja-jezeli zauwazysz zaczerwienienie,pieczenie to lepiej odstaw.
wiem wiem że kazda cera jest inna tylko tak panikuje bo co do naczynek to jak juz cos pęknie to trudno sie pozbyc pozniej tego, ale zrobie test jak radzisz, tylko że probek nie moge dostac a w ciemno kupic to tez niebardzo bo jak na moja kieszen to sporo kasy, moze uda mi sie na targowisku go dorwac
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 15:12   #1091
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez rzastin Pokaż wiadomość
Ostawiłam dziś praktycznie wszystkie kosmetyki do twarzy, kupiłam Nanobase- wczoraj wieczorem twarz paliła mnie żywym ogniem
Wysoki filtr, Nanobase i czekam na poprawę.
A czego uzywalas?

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
wiem wiem że kazda cera jest inna tylko tak panikuje bo co do naczynek to jak juz cos pęknie to trudno sie pozbyc pozniej tego, ale zrobie test jak radzisz, tylko że probek nie moge dostac a w ciemno kupic to tez niebardzo bo jak na moja kieszen to sporo kasy, moze uda mi sie na targowisku go dorwac
Mam u siebie tubeczke Dirosealu 5ml stuknij adres na PW to po swietach wysle a swoja droga fajny krem z ATW podala Kulfon w watku o skladach,przynajmniej podoba mi sie sklad ale wydaje mi sie,ze bedzie bardziej wyciszajaco dzialac a Diroseal z kolei ma w sobie retinaldehyd,ktory ma takze dzialanie p/zmarszczkowe.

Mnie sie zdarzyla wpadka z Dirosealem,przez wlasna nieuwage-dlatego warto podkreslac,by nakladac go cienka warstwa
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-05, 17:20   #1092
molka_1
Rozeznanie
 
Avatar molka_1
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

witam wszystkich czytam ten wątek i mam już mały mętlik od nadmiru info chyba zostawię sobie trochę na później do tej pory używałam kremu erisa z 1% wit.k, żele i toniki też do cery naczynkowej. lubię też maseczkę daxa.
mam takie pytanie: wczoraj kupiłam sobie diroseal i czy mam o używać co drugi dzień? i potem coraz rzadziej? czy mogę codziennie?
molka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 17:37   #1093
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Wystarczy wczytac sie w posty Diroseal najlepiej uzywac kilka razy w tygodniu na noc + ochrona filtrami na dzien,sama musisz zobaczyc jak bedzie dzialac na Ciebie-tutaj nie ma zelaznych zasad.
Sama uzywam Dirosealu 2-3 razy w ciagu tygodnia i jest ok,z tym ze moja kuracja nim trwa juz dosc dlugo a wlasciwie to nie rozstaje sie z tym kremem
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 17:43   #1094
molka_1
Rozeznanie
 
Avatar molka_1
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Hexxana dzieki za odpowiedź no właśnie dlatego zapytałam, bo jak zaczęłam czytać posty, to się zdziwiłam, że używacie go tylko kilka razy w tygodniu. ja wczoraj zaaplikowałam go sobie po raz pierwszy i naczynka były spokoje, nie podrażnił. tak więc dziś hipp albo xerial na noc. teraz jestem w trakcie czytania wątku o Vitella Ictamo, czyli po swiętach szykuje się nowy wydatek
molka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 17:56   #1095
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dzialanie Dirosealu jest dlugofalowe,mniej wiecej po miesiacu regularnego stosowania mozesz zauwazyc pierwsze oznaki dzialania wiecej po ok.pol roku;ale warto uzbroic sie w cierpliwosc
Warto pomyslec o kompleksowej pielegnacji cery naczynkowej wtedy szybciej zauwazysz zmiany.
Warto miec VI na stanie bo to swietna masc,sama nie moge wyjsc z podziwu ile dobrego zdzialala od kiedy po nia siegnelam,chociaz nie mam specjalnyc problemow skornych-jednak cera jest duzo bardziej "wyciszona"
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 18:47   #1096
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
A czego uzywalas?
Tutaj opisałam moją 'przygodę' http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=891
Cd. na 30 str. tego wątku
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 18:48   #1097
molka_1
Rozeznanie
 
Avatar molka_1
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

oj, tak, walka z tym problemem jest długa i uciążliwa. jak do tej pory używałam tylko tego erisu albo kremu z dermedica i w sumie pomagały, ale myślę, że jednak potrzebuję czegoś więcej. muszę przeczytać dokładniej ten wątek z kartką i długopisem wtedy może uda mi się odnaleźć w gąszczu nazw i preparatów macie niesamowitą wiedzę.

kiedyś miałam zamykane pajączki (elektrokoagulacja- tak się chyba nazywał ten zabieg).
molka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 12:41   #1098
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

czy Benzyl Alcohol podrażnia naczynka?
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 18:18   #1099
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
czy Benzyl Alcohol podrażnia naczynka?
Nalezy do grupy konserwantow, środkow rozpuszczających, substancji zapachowych bedac w wysokich stezeniach moze podrazniac a co do naczynkowcow to kwestia indywidualna-czyli moze a nie musi podrazniac.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-06, 18:31   #1100
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

dzięki:-*
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 18:16   #1101
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Rzastin i jak Nanobase się spisuje?
Używam tego koncentratu z Dermacos, ale chyba zatyka mi pory, bo co prawda rumień się zmniejszył, ale pryszcze mi wyskakują w miejscu gdzie go używam

Aha, Dziewczyny, bo postanowiłam, że w lato nie będę się w ogóle opalać i zdecydowałam się na walkę całkowitą z promieniami słonecznymi. Tylko tak się zastanawiam, czy jak będę sobie kładła na twarz filtry, później jeszcze samoopalacz żeby wyglądać jak człowiek i pewnie też jakiś puder brązujący albo zwykły, to czy tego nie będzie za dużo? Tzn. czy taka warstwa na twarzy też przez przypadek nie wyrządzi jej krzywdy? I czy samoopalacz jest całkowicie obojętny dla skóry twarzy Oczywiście będę to wszystko kładła z umiarem, żeby nie przesadzić w drugą stronę ale i tak sie trcohę martwię
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 19:38   #1102
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Rzastin i jak Nanobase się spisuje?
Dobrze, naczynka się trochę uspokoiły i nie mam wrażenia twarzy za małej o co najmniej dwa rozmiary. Wyglądam, jakbym się kostką masła nasmarowała, bo używam go na dzień i na noc.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 20:12   #1103
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

No to super Ja odkąd go kupiłam jestem jakąś maniaczką Astellasa, teraz już kupiłam Lipobase, ale jeszcze nie użyłam, bo cały czas się kuruję Nanobase..
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 22:13   #1104
Deanne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 168
cera naczynkowa a filtry

dziewczyny, jakich filtrow uzywacie?
ja juz jestem kompletnie zalamana...
mialam chyba juz wszystkie Avenki- super nawilzaja, ale mnie niestety zapychaja,
Anthelios XL LRP Fluide Extreme -fajny, leciutki, ale rozruszyl mi naczynka, teraz uzywam probek Athelios XL Creme Fondante -i nawet jest ok, fajnie sie wchłania, nie robi sie ciasto na twarzy po jakims czasie , tylko troche jakby za malo nawilza..

moze polecicie cos innego?? najlepiej lekkiego, nawilzajacego, nie zapychajacego i bez alkoholu!
nie wiem czy zainwestowac w ten fondante czy dalej testowac?
Deanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 22:18   #1105
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: cera naczynkowa a filtry

lekki i bez alkoholu? koncert życzeń widzę Nikt CI nic nie poradzi, bo w każdego wszystko inaczej się wchłania i co innego zapycha Radzę trochę potestować, ale te z denatem to nawet w próbkach nie ruszaj - nic dobrego nie przyniosą
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 12:14   #1106
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: cera naczynkowa a filtry

Cytat:
Napisane przez Deanne Pokaż wiadomość
dziewczyny, jakich filtrow uzywacie?
ja juz jestem kompletnie zalamana...
mialam chyba juz wszystkie Avenki- super nawilzaja, ale mnie niestety zapychaja,
Anthelios XL LRP Fluide Extreme -fajny, leciutki, ale rozruszyl mi naczynka, teraz uzywam probek Athelios XL Creme Fondante -i nawet jest ok, fajnie sie wchłania, nie robi sie ciasto na twarzy po jakims czasie , tylko troche jakby za malo nawilza..

moze polecicie cos innego?? najlepiej lekkiego, nawilzajacego, nie zapychajacego i bez alkoholu!
nie wiem czy zainwestowac w ten fondante czy dalej testowac?

oj oj..uzywałam Anthelios XL LRP Fluide Extreme od niego problem z naczynkami się ujawnił u mnie(wcześniej nie wiedziałam że mam troszkę naczynkowa cerę, obecnie przez anthelios jest źle:-(
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 12:17   #1107
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziewczyny, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie filtrów.Czy stosujecie je też na oczy? Wiem, że często piszecie, że coś tam jest niezbyt dobre, bo migruje do oczu i powoduje pieczenie, ale oczy też trzeba jakoś chronić i się zastanawiam jak
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 15:46   #1108
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Moja problemowa cera - kto pomoże w ustaleniu pielęgnacji ?

Witam was serdecznie Odzywam się tutaj po raz kolejny.
Powiem tyle, że nie radzę sobie ze swoją cerą. Próbowałam sama jakoś ustalić sobie program pielęgnacji, ale wygląda na to że nie jestem na tyle obeznana i potrzebuję waszej pomocy
Zacznę może od tego, że moja skóra jest strasznie zmienna - raz jest sucha, podrażniona, szczypie, innym razem jest gładka nawilżona (co nigdy nie trwa długo), raz jest blada, innym razem cała czerwona.. Przy czym zawsze bardzo szybko się przetłuszcza. Często ma taką jakby nierówną powierzchnię, rzadko jest gładka. Mimo stosowania różnych kremów skóra pod oczami jest strasznie wiotka i cienka, nie mogę na nią nałożyć nawet korektora, bo zbiera się w zmarszczkach (mam 16 lat!), jest taka cieniutka.
Na czole mam grudki, ostatnio jest ich dużo więcej, a na skrzydełkach nosa są zaskórniki których chyba nigdy się nie pozbędę.
Na noc stosuję od dłuższego czasu Differin - dobrze poradził sobie z trądzikiem, ale niestety z tym co wspomniałam wyżej toczę nieustanną walkę.
Rano używam filtra - Iwostinu emulsji 40, po powrocie do domu Xerial 5, potem jeszcze raz wieczorem, jakiś czas po nałożeniu Differinu.
Jak mnie dopadnie jakieś mocne przesuszenie, używam Lipobase, a w międzyczasie tonik Garniera do cery wrażliwej (bardzo mi odpowiada, bo nie podrażnia).
I wiecie co?
Mam wrażenie że to nic, a nic nie pomaga.
Chciałabym kupić jakiś inny krem - mam wrażenie że Xerial nie nawilża tak jak trzeba, a kiedy skóra jest podrażniona, on jakby jeszcze bardziej to wzmagał
Jedynym kremem który dobrze łagodził podrażnienia był Physiogel, niestety nie używam go ze względu na to że mnie zapycha.
Do tego mam skłonność do rumienia, często się czerwienię pod wpływem zmiany temperatury itd., i tego też nie wiem jak się pozbyć.
Ratunku Ja już nie wiem czego się "uczepić", mam mętlik w głowie. Nawet nie potrafię określić jaką mam skórę...

Chciałabym żebyście poradziły mi coś dobrego do zmywania makijażu, cały czas używam mleczek, ale mam wrażenie że po nich robią mi się zaskórniki..
I coś pod oczy by sie przydało, bo nie chcę wyglądać za 5 lat jakbym miała trzydziestkę
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 16:05   #1109
marusiaaa
Przyczajenie
 
Avatar marusiaaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 18
Dot.: Moja problemowa cera - kto pomoże w ustaleniu pielęgnacji ?

Mam takie same problemy jak ty .
Zaczerwieniona często podrażniona buźka, krostki( szczególnie na nosie) z którym nie moge sie uporać i błyszczenie no i na dodatek grudki. ciągle szukam czegoś dobrego dla siebie. Kupiłam sobie mydełko siarkowe ale było za mocne bardzo podrazniło mi policzki. Jedyny kosmetyk z którego jestem zadowolona to tonik antybakteryjny AA young
marusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 16:57   #1110
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

oczywiscie , że stosujemy filtry pod oczy.. skóra przecież jest tam cieniutka i bardzo delikatna. dodatkowo w słoneczne dni warto zaopatrzyć się w dobre okulary z filtrem przeciwsłonecznym UVA/UVB
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.