tabletki anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-05, 10:42   #1
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614

tabletki anty


Do dziewczyn które są lub były
na tabletkach antykoncepcyjnych a schudły.


Które tabletki (poprosze o nazwe) nie przeszkodziły Wam w walce ze zbędnymi kilogramami i schudłyście ???

Wiem, że był podobny topik, przeglądałam go... prosze więc nie krzyczeć

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZI !!!

PS. prosze, by wypowiedzi były krótkie i na temat

Edytowane przez kalija
Czas edycji: 2005-08-05 o 11:09
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 10:48   #2
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: tabletki anty

Z tego co wiem, to nie ma reguły. Ja przez długi okres czasu brałam Logest i mi się po nim trochę przytyło, inne dziewczyny tyły po nim bardzo, a jeszcze inne wcale. Podobnie sytuacja ma się z posotałymi tabletkami. Podobno najmniej wody w organiźmie zatrzymują tabletki Diana. Ale ja mam mieszane uczucia. Zastanawiałam się niedawno nad powrotem do tego rodzaju antykoncepcji, ale zrezygnowałam i w moim przeświadczeniu jednak słusznie. Szkoda mi zdrowia i efektów, które już udało mi się osiągnąć.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 10:49   #3
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: tabletki anty

mnie nie "utuczył" Logest, ogolnie polecam!
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 10:53   #4
gaba33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 75
GG do gaba33
Dot.: tabletki anty

Ha bardzo schudłam(jakies 5kg) dla mnie to duzo-w kazdym razie było widać bardzo!!! z 60kg na 55/54kg i odłożyłam je rok temu i dalej tyle samo waże Logest!!! to są jakieś nowe ,w kazdym razie na opakowaniu jest para ,przytula sie i ksieżyc (cos takiego) .Moje 3 kolezanki tez po nich schudły! Tylko każdy organizm jest inny!!! Jedna z kolezanek "jadła" je 2lata i zmienila na inne i przytyła i wróciła do Logestu i znowu schudła! P.S. schudłam nie tylko tak ogólnie tylko piersi prawie nie mam , ale nie jestenm sama bo te kolezanki tez . Nie polecam Ci Diany!!!!! i Cilest. Ja mówie o sobie i jak ja reagowałam! pozdrawiam
gaba33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 11:01   #5
AnielicaS
Rozeznanie
 
Avatar AnielicaS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 772
GG do AnielicaS
Talking Dot.: tabletki anty

Biore już ze 4 lata (z przerwami półrocznymi) Mercilon. Jest to bardzo malutka dawka hormonu. Przytyłam po nich parę kilogramków (od ostatniej przerwy 5 kg), ale to przez to że wywołują u mnie wilczy głód na słodycze, który niestety nie umiałam powstrzymać i np. zamiast II śniadania coś pożywnego na uczelni zjeść to wolałam sobie batonika spałaszować
Jednak dalej biorę (już sama nie wiem które to opakowanie.. chyba 5 ) i postanowiłam się wziąść za siebie. Od ponad miesiąca (może i dłużej, sama nie wiem kiedy to nastąpiło) zrezygnowałam ze słodyczy. Raz na imprezie urodzinowej sobie pozwoliłam, ale to tylko raz. Jakoś gubię centymetry
A bałam się tego, że nic nie stracę, bo tyle się naczytałam, że kobietą trudniej jest się odchudzać kiedy bierze się hormony.
Wydaje mi się, że grunt stanowi w dobranych dobrze pigułkach. Oczywiście zawsze są jakieś skutki uboczne. U mnie to były tylko w pierwszym, no może i też drugim miesiącu brania, kiedy organizm musi się przyzwyczaić. Miałam straszne bóle głowy, czasami nawet wręcz omdlenia, takie ogólne osłabienie organizmu, że bym tylko spała. Ale teraz czuję sie wyśmienicie i nie żałuję Powiem szczerze, że jest to jedyny środek zabezpiecznia się dla mnie. Nie cierpie prezerwatywy Nio, a trzeba się jakoś zabezpieczyć (choć marzy mi się już macierzyństwo, ale niestety nie ma warunków ma małego bejbika echhh) przy moim temperamenciku hihihi.. Jak to wczoraj wyczytałam 200 kcal/h hehehehe
AnielicaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 11:13   #6
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: tabletki anty

Akane, jest różnica...

Z resztą nie będac na tabletkach mogłam bez problemu schudnąć 4-5kg/m-c tak, że znajomi zaczepiali mnie na ulicy widząc różnice... a teraz.... ech.
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 11:16   #7
natja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 39
Dot.: tabletki anty

a ja jestem na tabletkach ok 5 lat i przez ostatnie 3 lata schudlam 23 kg. Najwecej to w jeden rok, bo sie wzielam ostro i zadne pigulki mi w tym nie przeszkadzaly Biore Harmonet.
natja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-05, 11:29   #8
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: tabletki anty

YASMIN - to nowe tabletki na rynku z minimalna dawką hormonów po ktorych rzeczywiscie sie chudnie,maja hormon ktory przeciwdziala zatrzymywaniu wody w organizmie (w przeciwnienstwie do innych tabletek ktore moga to powodowac - na mnie tak dzialał logest). Yasmin to tabletki przydatne w dbaniu o linie.Sam producent to zaznacza. Ja obecnie je biore i w przeciwienstwie do logestu przestalam miec wielki i bardzo bolacy biust.(a mialam tak juz po 4 dniach brania logestu i robil sie coarz wiekszy i wiekszy i przytrylam tez z 4 kg ale pewnie rzucenie papierosow tez mialo na to wplyw) czyli dzialaja w tym kierunku Schudlam od kiedy je biore 4 kg (w 2 tygodnie) ale nie wiem czy to wina tabsow czy wakacji No i ciagle chce mi sie siku
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 11:52   #9
_Mariolcia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 23
Dot.: tabletki anty

Cześć!

Przede wszystkim chciałabym serdecznie wszystkich powitać bo pierwszy raz jestem na forum.
Odnośnie tego wątku to brałam Regulon (po nim nie przytyłam), ale musiałam odstawić ze względu na bóle głowy. Po nim był Logest i tu mi przybyło 3 kg (z 55 na 58 kg) tabletki odstawiłam jakieś 3 miesiące temu a dodam że brałam je 3 miesiące i teraz nijak nie mogę zrzucić tych 3 kg. To fakt że po Logeście miałam większy apetyt. Jak na razie dietka nie pomaga ani ćwiczenia zakupiłam już nawet specyfik hehe (thermoline ale to już inny wątek). Pozdrawiam
_Mariolcia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 12:49   #10
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: tabletki anty

pani ginekolog proponowała mi Yasmin
hm byłam mądrzejsza od specjalistki
jednak cena 40zł za opakowanie to bardzo dużo jak dla mnie


dziekuje Wam za odpowiedzi
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 13:05   #11
Melvina
Rozeznanie
 
Avatar Melvina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 608
Dot.: tabletki anty

Bardzo przytyłam na Logeście, teraz biorę Cilest od jakichś 3 lat i bez problemu zrzuciłam nadwyżkę kilogramów Gdy brałam Logest czułam się jakby mi zanikły wszystkie mięśnie, dla mnie była to prawdziwa tragedia, teraz jest naprawdę super
Melvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-05, 14:03   #12
talla
Raczkowanie
 
Avatar talla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 284
GG do talla
Dot.: tabletki anty

A co powiecie o Novynette?

talla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 14:22   #13
Martika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 71
Dot.: tabletki anty

Ja w trakcie brania novynette schudłam i to bardzo, aż za bardzo (ale może to był też efekt stresu przed ślubem Na pewno jednak o wiele mniej zatrzymuje wodę w organizmie niż jego poprzednik - cilest. W moim przypadku jednak wpływa na stan psychiczny tak samo niekorzystnie jak inne tabletki, które brałam, czyli Diane, Triminulet no i wspomniany cilest. Zastanawiam się nad przerwą (po 5 latach brania tabletek) ale jakoś się boję
Martika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 11:26   #14
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: tabletki anty

Biorę pigułki już przez 3,5 roku. Najpierw był to Novynette, teraz jest Regulon. Po żadnych nie zauważyłam jakiejś drastycznej zmiany w wadze. Moja waga stoi w miejscu, jedynie może wiecej cm sie nabawiłam, ale podejrzewam, że to raczej po chipsach, czekoladzie itp.
Martwi mnie jedynie spadek libido dlatego zastanawiam sie nad zmianą Regulonu... ale to już inna sprawa.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 11:47   #15
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: tabletki anty

A ja mam takie pytanie...
Otóz tak : biorę teraz Diane w środę zjadłam ostatnią tabletkę i czekam właśnie na okres ale zauważyłam że źle się po nich czuje (przytyłam, cały czas chodzę poddenerwowana ) i teraz mam problem... następną tabletkę powinnam wziąć w środe ( 10 sierpnia) ale chciałabym się przejść do ginekologa i zmienić tabletki ale teraz nie mogę bo czekam na okres. I nie wiem czy lepiej przerwać branie Diane? i pójść do ginekologa? Czy lepiej wziąć jeszcze jedno opakowanie (ostatnie) i wtedy się do niego udać?
Chodzi mi o to czy nic mi się nie rozleguluje jeżeli nie będę brałą żadnych tabletek przez miesiąc?A potem znowu zacznę brać?

Przepraszam,że tak się wcinam w wątek- ale byłabym wdzięczna za odpowiedź- bo nie wiem co mam robić
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 12:23   #16
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: tabletki anty

Cytat:
Napisane przez jaszmurka
A ja mam takie pytanie...
Otóz tak : biorę teraz Diane w środę zjadłam ostatnią tabletkę i czekam właśnie na okres ale zauważyłam że źle się po nich czuje (przytyłam, cały czas chodzę poddenerwowana ) i teraz mam problem... następną tabletkę powinnam wziąć w środe ( 10 sierpnia) ale chciałabym się przejść do ginekologa i zmienić tabletki ale teraz nie mogę bo czekam na okres. I nie wiem czy lepiej przerwać branie Diane? i pójść do ginekologa? Czy lepiej wziąć jeszcze jedno opakowanie (ostatnie) i wtedy się do niego udać?
Chodzi mi o to czy nic mi się nie rozleguluje jeżeli nie będę brałą żadnych tabletek przez miesiąc?A potem znowu zacznę brać?

Przepraszam,że tak się wcinam w wątek- ale byłabym wdzięczna za odpowiedź- bo nie wiem co mam robić
Jeśli chcesz tylko zmienić pigułki na inne, to możesz iść do ginekologa podczas okresu, bo do zmiany chyba nie potrzeba "tam zaglądać" I przynajmniej nie będziesz musiała brać dłużej tego czegos.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 12:27   #17
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: tabletki anty

Cytat:
Napisane przez magrest
Jeśli chcesz tylko zmienić pigułki na inne, to możesz iść do ginekologa podczas okresu, bo do zmiany chyba nie potrzeba "tam zaglądać" I przynajmniej nie będziesz musiała brać dłużej tego czegos.
dokladnie
A co do diane to ja bym tego nawet nie wziela za porada lekarza to bardzo silne hormony,a tak wogole to jest lek na cere ktorego skutkiem ubocznym jest antykoncepcja (tak czytalalm) czytlalam tez ze sieja duze spustoszenie w organizmie. I chyba mozna je brac gora 3 miesiace ale tego ostatniego pewna nie jestem. ja bym zmienila tabletki
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 12:30   #18
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: tabletki anty

Dziękuję dziewczyny za odpowiedź naprawdę

Ale chciałam się przejść właśnie po to żeby mi zajrzał bo nie chcę żeby mi przepisał kolejne tabletki ot tak sobie, chciałam pobrać cytologię i takie tam.. może jakoś sprawdziłby mi hormony? sama nie wiem... jestem w kropce. Ale już zadecydowaliśmy z moim TŻ ( ) że odstawiam narazie -robię przerwę.
dziękuję jeszcze raz
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 12:34   #19
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: tabletki anty

Cytat:
Napisane przez jaszmurka
Dziękuję dziewczyny za odpowiedź naprawdę

Ale chciałam się przejść właśnie po to żeby mi zajrzał bo nie chcę żeby mi przepisał kolejne tabletki ot tak sobie, chciałam pobrać cytologię i takie tam.. może jakoś sprawdziłby mi hormony? sama nie wiem... jestem w kropce. Ale już zadecydowaliśmy z moim TŻ ( ) że odstawiam narazie -robię przerwę.
dziękuję jeszcze raz
oyoyo)) Robisz tak: idziesz do ginekologa po inne tabletki z mniejszailoscia hormonow (yasmin,logest,harmonet,c ilest itp).Nastepnie gdy skonczy sie okres idziesz na badanie i robi ci doktorek cytologie oraz daje skierowanie na badanie watrobowe oraz krzepliwosci krwi.Gdzie wybierasz sie do nablizszej przychodni robiacej takie badania.
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-06, 12:47   #20
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: tabletki anty

a jeżeli zrobię przerwę w tabletkach? taką miesięczną? to wpłynie to jakoś na mnie? zwiększy się ryzko ciąży? jak zacznę brać inne za miesiąc? czy nic sie "złego" nie stanie?
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 12:51   #21
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: tabletki anty

Cytat:
Napisane przez jaszmurka
a jeżeli zrobię przerwę w tabletkach? taką miesięczną? to wpłynie to jakoś na mnie? zwiększy się ryzko ciąży? jak zacznę brać inne za miesiąc? czy nic sie "złego" nie stanie?
ja bym nie robila przerwy na twoim miejscu.Ale jesli chcesz to CHYBA nic sie nie stanie.ja mialam teraz przerwe 2 miesiace po braniu przez 2 miesiace tabletek.Tylko ze to byl logest(wiec slabsze od diane). ja bymz mienila tabletki i nie robila przerwy A jesli zrobisz to co do ciazy w przypadku brania innych to nie ma sie czym martwic.Takze beda dzialac. Ale najlepiej idz do ginekologa w poniedzialek i sie zapytaj
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 12:55   #22
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: tabletki anty

Wielkie dzięki... chyba tak zrobię
Przejdę się w poniedziałek i o wszystko się wypytam
Dziękuję jeszcze raz , pozdrawiam
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 16:02   #23
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: tabletki anty

No ale chyba wiesz, że jak zrobisz przerwe w tabletkach, to musisz się przez ten czas dodatkowo (inaczej) zabezpieczyć?
Gdy ja robię przerwę, to zabezpieczam sie w tym czasie oraz dodatkowo przez pierwszy miesiąc, gdy zczynam nowe opakowanie. Wolę nie ryzykować bo różnie z tym bywa.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 14:07   #24
aaniolekk
Zadomowienie
 
Avatar aaniolekk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 871
Dot.: tabletki anty

przyłącze się do pytania autorki
wiem. to zależy od organizmu ale po jakich tabletkach wy nie przytyłyście, a jakich lepiej nawet nie brać w ogóle

z tego co tutaj wyczytałam to najlepsze są tabletki Novynette i Yasmin
ale wątek trochę stary (2005r ) więc pytanie jak to teraz wygląda?
a z tego co wiem są już nowe tabletki Yasminelle z mniejszą dawką hormonów niż Yasmin

na jednej stronie wyczytałam coś takiego:
"teraz są nawet tabletki zawierające progestagen, który poprzez wpływ na zasoby wody w organizmie kontroluje masę ciała"
wiecie coś na ten temat?

Edytowane przez aaniolekk
Czas edycji: 2009-10-09 o 14:08
aaniolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 18:36   #25
RoksanaL
Raczkowanie
 
Avatar RoksanaL
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 105
Dot.: tabletki anty

Ja łykam kontracept i nie przytyłam, z innymi tabletkami nie miałam do czynienia. Jedyne jakie zmiany zaszły w moim wyglądzie to moje piersi stały się pełniejsze ale to raczej na korzyść
__________________
Cogito ergo sum
RoksanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 22:00   #26
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: tabletki anty

harmonet jest OK zadnych problemów
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 20:52   #27
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: tabletki anty

brałąm kótko Diane (strasznie sie czułąm, popadłam w depresje dlatego szybko poszłą w odstawkę), potem Cilest, potem Jeanine, a oebcnie Longest, Schudłam w sumie 13 kg swego czasu, nie w skutek brania anty ale po prostu się odchudzałam i anty mi w tym nie przeszkodził, teraz niestety przytyło mi się, ale to moja własna wina no i moich problemów zdrowotnych, musiałąm odstawić ćwiczenia fzyczne na jakiś czas, ze stresów zaczęłam na nowo jeść słodycze.
Także wiem jedno, jeśli chodzi o mnie to anty nie pomagają ani też nie przeszkadzają w odchudzaniu.
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.