Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39 - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-03, 22:43   #4531
cocolocco
Raczkowanie
 
Avatar cocolocco
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Czy jeśli wodociągi/dostawca prądu/gazu planują czasowe wyłączenie dostawy, to mają obowiązek poinformować wszystkich, których ta przerwa w dostawie dotyczy?
Osobiście nie spotkałam się jeszcze z sytuacją kiedy zainteresowani nie zostali poinformowani o planowanym przedsięwzięciu tego rodzaju, więc wydaje mi się, że jest to jest wymagane
cocolocco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-03, 22:54   #4532
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mam takie same włosy jak Ty. nijakie, częściowo falujące, częściowo proste. puszące się i bardzo źle znoszące wilgoć. prostowanie rozwiązało wszystkie te problemy.
efekt będzie się utrzymywał w zależności od tego jak serio będziesz podchodzić do zaleceń po zabiegu. tzn nie kłaść się spać z mokrymi włosami, nie stosować szamponów z SLS, stosować odżywki z keratyną. i najważniejsze faktycznie nie moczyć włosów przez tyle dni ile jest to wymagane, żeby nie wypłukać keratyny za wcześnie. mi trzymało się długo, bo się stosowałam do zaleceń. ale np moja znajoma, która "nie będzie chodzić 3 dni z brudnymi włosami" teraz jęczy jaka to strata pieniędzy była.
nie sądzę aby zabieg niszczył włosy. po wypłukaniu keratyny wracają one do stanu sprzed zabiegu. różnicę widać gołym okiem i może dlatego dla niektórych to taki szok, jak ich włosy wyglądają po wypłukaniu. przed prostowaniem jest się przyzwyczajonym do tego widoku to i razi on mniej.
a ja jestem ciekawa czy takie prostowanie sprawdza sie absolutnie na kazdych włosach- bo moje nie toleruja kreatyny w zadnym szamponie ani odzywce -piorun w rabarbar tak moge podsumowac moje dotychczasowe podejscia do kosmetyków z kreatyna drogeryjnych
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-03, 23:09   #4533
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
a ja jestem ciekawa czy takie prostowanie sprawdza sie absolutnie na kazdych włosach- bo moje nie toleruja kreatyny w zadnym szamponie ani odzywce -piorun w rabarbar tak moge podsumowac moje dotychczasowe podejscia do kosmetyków z kreatyna drogeryjnych
z KERatyną

Nie każde włosy lubią się z keratyną.Często robi się tak, że się puszą, albo co. Mi np. maska kallosa robiła gule podskórne na plecach tak zapychała. Sama keratyna na włosach była super, ale znowu po odstawieniu mam masakrę. Czytałam też, że nie tylko ja.
Jednym służy innym nie - jak wszystko.
Mi np. nie służy nic z tak zachwalanym olejem arganowym. Moje włosy sa po tym obrzydliwe.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-03, 23:35   #4534
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
Mi bardzo pomogło intermittent fasting. Omijam śniadanie (chyba, ze bardzo jestem głodna) i pierwszy posiłek jem ok 13-14. Wyregulowalo mi to poczucie głodu i nie mam zachcianek.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rzadko kiedy jem śniadania, zwykle jem pierwszy posiłek właśnie ok. 14 i wieczorami po pracy mam takie napady głodu że aż mi samej glupio 😕

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 04:54   #4535
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez Ejniacz Pokaż wiadomość
Rzadko kiedy jem śniadania, zwykle jem pierwszy posiłek właśnie ok. 14 i wieczorami po pracy mam takie napady głodu że aż mi samej glupio 😕

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nic dziwnego skoro omijasz najważniejszy posiłek dnia. Do tego sobie rozwalasz sobie metabolizm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 05:37   #4536
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez Krystaliczne szczescie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy kreatynowe prostowanie włosów to rzeczywiście hit, czy jednak kit? Czy to niszczy włosy? Czy włosy są gładkie? Jak długo?

Chodzi o moje włosy, długość do stanika. Są takie... niby proste, ale brzydkie, lekko puchowate, a rano jak wstane to są po prostu powyginane. Nie to, że się faluja, czy kręcą, są wygniecione. Ale ten puch mnie irytuje, wyglądam jak dziewczynka z podstawówki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie super sprawa. Utrzymuje się kilka miesięcy. Co prawda po całkowitym wypłukaniu, przez jakieś 2-3 tygodnie włosy były bardziej suche niż przed, ale w końcu doszły do siebie. Myślę, że te kilka tygodni to pikuś w porównaniu z kilkoma miesiącami spokoju.

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 06:14   #4537
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Płatność w EURo
Będąc za granicą (2 tyg.) co najlepiej się opłaca i dlaczego?
Płatność kartą ? Wypłata z bankomatu w EUR ? Kantor ?
Rachunek bankowy walutowy ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-04, 07:10   #4538
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Płatność w EURo
Będąc za granicą (2 tyg.) co najlepiej się opłaca i dlaczego?
Płatność kartą ? Wypłata z bankomatu w EUR ? Kantor ?
Rachunek bankowy walutowy ?
Rachunek bankowy walutowy i karta debetowa do niego, tak by na miejscu płacić kartą bądź wypłacać z bankomatu według chęci i potrzeb. Walutę na takie konto można kupić w którymś z internetowych kantorów.

Wygodne i jednocześnie korzystne.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 07:10   #4539
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nic dziwnego skoro omijasz najważniejszy posiłek dnia. Do tego sobie rozwalasz sobie metabolizm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śniadanie nie jest najważniejszym posiłkiem dnia, są ludzie na IF i nie tylko mają metabolizm w normie ale również dobrze się czują i osiągają dobre wyniki w kształtowaniu sylwetki w połączeniu z treningiem. Nie ma uniwersalnej zasady. Czym innym jednak jest po prostu omijanie posiłków "bo zapomniałam" a potem rzucanie się na lodówkę i zadanie wszystkiego. To akurat nie jest rozsądne.
Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Płatność w EURo
Będąc za granicą (2 tyg.) co najlepiej się opłaca i dlaczego?
Płatność kartą ? Wypłata z bankomatu w EUR ? Kantor ?
Rachunek bankowy walutowy ?
To wszystko zależy jaki bank. Każdy ma inne warunki, inne prowizje itp. Ja polecam z kont walutowych alior bo ma najkorzystniejsze warunki tylko z niego można wypłacać kasę za darmo tylko raz w miesiącu a potem płacisz prowizje. Ale płacić kartą możesz do woli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 07:22   #4540
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Rachunek bankowy walutowy i karta debetowa do niego, tak by na miejscu płacić kartą bądź wypłacać z bankomatu według chęci i potrzeb. Walutę na takie konto można kupić w którymś z internetowych kantorów.

Wygodne i jednocześnie korzystne.
A nie ma jakiś zabójczych opłat za rachunek walutowy ? Opłaca się otwierać na 2 tyg ?
Rachunek podstawowy mam w mbanku, jeśli to ma jakieś znaczenie
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 07:36   #4541
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
A nie ma jakiś zabójczych opłat za rachunek walutowy ? Opłaca się otwierać na 2 tyg ?
Rachunek podstawowy mam w mbanku, jeśli to ma jakieś znaczenie
Rachunki walutowe w mBanku: https://www.mbank.pl/indywidualny/ko...emax-walutowy/

W sekcji "Przydatne dokumenty" jest tabela opłat. Zwróć szczególną uwagę na koszty związane z kartą: koszt roczny karty, prowizje za wypłaty z bankomatów itd.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2017-07-04 o 07:38
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-04, 08:12   #4542
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
A nie ma jakiś zabójczych opłat za rachunek walutowy ? Opłaca się otwierać na 2 tyg ?
Rachunek podstawowy mam w mbanku, jeśli to ma jakieś znaczenie
Nie ma, ale oczywiście warto sprawdzić sobie w jakiejś porównywarce, który bank aktualnie ma najkorzystniejsze warunki. Moim zdaniem się opłaca nawet na 2 tygodnie.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 08:16   #4543
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość

To wszystko zależy jaki bank. Każdy ma inne warunki, inne prowizje itp. Ja polecam z kont walutowych alior bo ma najkorzystniejsze warunki tylko z niego można wypłacać kasę za darmo tylko raz w miesiącu a potem płacisz prowizje. Ale płacić kartą możesz do woli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Rachunki walutowe w mBanku: https://www.mbank.pl/indywidualny/ko...emax-walutowy/

W sekcji "Przydatne dokumenty" jest tabela opłat. Zwróć szczególną uwagę na koszty związane z kartą: koszt roczny karty, prowizje za wypłaty z bankomatów itd.
Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Nie ma, ale oczywiście warto sprawdzić sobie w jakiejś porównywarce, który bank aktualnie ma najkorzystniejsze warunki. Moim zdaniem się opłaca nawet na 2 tygodnie.
Dziękuję
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 08:42   #4544
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Proszę nie zgłaszać mojej wypowiedzi, nie jestem pro ana. Pytanie na serio. Często tu się przewijały pytania o odżywianie i dietetykę.
Jak można zmniejszyć ilość zjadanego jedzenia? Ale nie po prostu mniej żreć, tylko co robić, żeby nie musieć jeść. Nie wiem, czy jesteście sobie w stanie wyobrazić mój problem, ale ja tak szczerze nienawidzę jedzenia...
Nienawidzisz jedzenia jako samej czynności? Jeśli tak to możesz jeść bardziej kalorycznie, żeby musieć to robić rzadziej, pić 'jedzenie'. Jeśli chodzi o coś innego to pewnia sama wiesz, że dobrze byłoby o tym porozmawiać z lekarzem.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 09:17   #4545
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez cocolocco Pokaż wiadomość
Osobiście nie spotkałam się jeszcze z sytuacją kiedy zainteresowani nie zostali poinformowani o planowanym przedsięwzięciu tego rodzaju, więc wydaje mi się, że jest to jest wymagane

Ja się niestety spotkałam, raz nie poinformowano wcale, że odcinają wodę, drugi raz podano termin odcięcia wody, tyle, że on był dłuższy, niż podano.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 09:23   #4546
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

czy jezeli moj TZ placi PZU u siebie w pracy a oprocz tego jego mama u niej w pracy też płaci mu PZU (tu i tu jest PZU) to w przypadku np urodzenia dziecka on dostanie kasę zarówno o siebie z pracy jak i od mamy z pracy? Czy jedno towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci 2x na to samo?
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 09:25   #4547
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Śniadanie nie jest najważniejszym posiłkiem dnia, są ludzie na IF i nie tylko mają metabolizm w normie ale również dobrze się czują i osiągają dobre wyniki w kształtowaniu sylwetki w połączeniu z treningiem. Nie ma uniwersalnej zasady. Czym innym jednak jest po prostu omijanie posiłków "bo zapomniałam" a potem rzucanie się na lodówkę i zadanie wszystkiego. To akurat nie jest rozsądne.

To wszystko zależy jaki bank. Każdy ma inne warunki, inne prowizje itp. Ja polecam z kont walutowych alior bo ma najkorzystniejsze warunki tylko z niego można wypłacać kasę za darmo tylko raz w miesiącu a potem płacisz prowizje. Ale płacić kartą możesz do woli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie omijam śniadania 'bo zapomniałam', tylko nie jestem w stanie nic rano/po przebudzeniu przełknąć, mam tak od zawsze. Przez długi czas starałam się wepchnąć w siebie coś rano - owsianki/jogurty/kanapki itp. i jedyne co udawało mi się uzyskać to kiepskie samopoczucie po posiłku

Już się nauczyłam, że jestem głodna wieczorem i nie wbijam się jak prosiak w lodówkę, tylko jem lekkie rzeczy i na metabolizm nie narzekam.

Właśnie wstałam i na samą myśl o jedzeniu mnie mdli Nie poradzę nic na to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 09:33   #4548
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Jakie miasto w Hiszpanii na 1 msc do życia jeśli zależy mi:

- na naturze
- żyć w mieście w którym wieczorami coś się dzieje, są puby, są ludzie, a nie jest opustoszałe jak w horrorze
- zwiedzanie w okolicach miasteczek ładnych / gór albo wzniesień na trekking
- super gdyby były ścieżki rowerowe
- super gdyby było nad wybrzeżem albo w odległości do 2h autem od wybrzeża


Polecicie coś?
Nie znam wogóle Hiszpanii.



Mieszkałam prawie 3 mce we Włoszech i od paru dni jestem w Lizbonie w Portugalii (łącznie w Portugalii zostajemy na 3 mce) i jestem załamana... Nie wiem co ludzie widzą w Lizbonie, ale to może po Włoszech już mnie nic nie zachwyci? Szukam pięknych miejsc. Tutaj w wątku opisałam czemu odradzam Lizbonę gdyby kogoś to dziwiło PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2017-07-04 o 10:21
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 09:48   #4549
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Jakie miasto w Hiszpanii na 1 msc życia


Przeczytałam "na pierwszy miesiąc życia". Myślę, myślę... o co chodzi? Będzie rodzić w tej Hiszpanii? To po co jej puby?

😃
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-04, 09:49   #4550
laikkasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Tutaj masz opisane po krótce kilka alternatyw, miłego czytania!
https://100club.pl/artykuly/Alternat...iego,4666.html
laikkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 09:57   #4551
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Popatrz na miasta, gdzie są uczelnie wyższe. Tam się powinno coś dziać zawsze. Jak na wybrzeżu to jeszcze zawsze Barcelona zostaje. Tylko tam będzie tłoczno na pewno. No i generalnie to nie wiem, co powiedzieć, bo porównanie Lizbony do Warszawy jest dla mnie kompletnie nietrafne mnie się bardzo podobała. Ale miesiąc to faktycznie za dużo by było. Tylko że dla mnie miesiąc gdziekolwiek to byłoby za długo, jeśli nie miałabym tam zajęć/pracy.
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 10:18   #4552
Yersinia_p
Nudziara
 
Avatar Yersinia_p
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 57 149
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Szczepionki w latach 90
Czy ktos pamieta lub ma czytelnie wypelniona ksiazeczke zdrowia dziecka, czy w latach 90 szczepiono nastoletnie dziewczynki (rok urodzenia 86) na rozyczke? Kojarzy mi sie, ze jakos w podstawowce byly te szczepienia, ale z mojej ksiazeczki nie da sie tego wywnioskowac niestety
__________________

Yersinia_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 10:24   #4553
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez Yersinia_p Pokaż wiadomość
Szczepionki w latach 90
Czy ktos pamieta lub ma czytelnie wypelniona ksiazeczke zdrowia dziecka, czy w latach 90 szczepiono nastoletnie dziewczynki (rok urodzenia 86) na rozyczke? Kojarzy mi sie, ze jakos w podstawowce byly te szczepienia, ale z mojej ksiazeczki nie da sie tego wywnioskowac niestety
Z mojej też nie wynika, tylko, że jestem starsza. Można zrobić badanie przeciwciał. Ja miałam niedawno robione.

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 10:26   #4554
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Jakie miasto w Hiszpanii na 1 msc do życia jeśli zależy mi:

- na naturze
- żyć w mieście w którym wieczorami coś się dzieje, są puby, są ludzie, a nie jest opustoszałe jak w horrorze
- zwiedzanie w okolicach miasteczek ładnych / gór albo wzniesień na trekking
- super gdyby były ścieżki rowerowe
- super gdyby było nad wybrzeżem albo w odległości do 2h autem od wybrzeża


Polecicie coś?
Nie znam wogóle Hiszpanii.



Mieszkałam prawie 3 mce we Włoszech i od paru dni jestem w Lizbonie w Portugalii (łącznie w Portugalii zostajemy na 3 mce) i jestem załamana... Nie wiem co ludzie widzą w Lizbonie, ale to może po Włoszech już mnie nic nie zachwyci? Szukam pięknych miejsc. Tutaj w wątku opisałam czemu odradzam Lizbonę gdyby kogoś to dziwiło PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?
Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
Przeczytałam "na pierwszy miesiąc życia". Myślę, myślę... o co chodzi? Będzie rodzić w tej Hiszpanii? To po co jej puby?

😃
haha

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Popatrz na miasta, gdzie są uczelnie wyższe. Tam się powinno coś dziać zawsze. Jak na wybrzeżu to jeszcze zawsze Barcelona zostaje. Tylko tam będzie tłoczno na pewno. No i generalnie to nie wiem, co powiedzieć, bo porównanie Lizbony do Warszawy jest dla mnie kompletnie nietrafne mnie się bardzo podobała. Ale miesiąc to faktycznie za dużo by było. Tylko że dla mnie miesiąc gdziekolwiek to byłoby za długo, jeśli nie miałabym tam zajęć/pracy.
dzięki...
pracuję zdalnie, więc miesiąc to dobry czas, i taniej wynajać mieszkanie na airbnb jak bierzesz na miesiąc a nie np na 2 tyg.

Barcelona za bardzo "miejska" np Rzym jet piękny i klimatyczny i wyjątkowy ale to już nie poruszam tematu Włoch bo są tak piękne że nie wiem co im może dorównać.

Hiszpania - oki duże miasta ale fajnie żeby było max 1h autem do jakichś miejsc z naturą/ wodą a Hiszpania jest tak wielka że nie wiem które miasto wybrać by w jej okolicy nie było pusto.... Np (ostatni raz): Włochy, wybraliśmy Rezzato ale to jednak bylo 1.5h od gór a teraz wybrałabym Riva del Garda i byłoby idealnie - miasto z życiem, na rowery, na wspinaczki i nad wodą. Ale nigdy tam ni ebylam wczesniej i nie umialam wybrać miasta do zycia.

Dlatego pytam tuaj moze ktos zna Hiszpanie i moze mi jakieś rejony chociażby zasugerować
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 10:32   #4555
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
czy jezeli moj TZ placi PZU u siebie w pracy a oprocz tego jego mama u niej w pracy też płaci mu PZU (tu i tu jest PZU) to w przypadku np urodzenia dziecka on dostanie kasę zarówno o siebie z pracy jak i od mamy z pracy? Czy jedno towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci 2x na to samo?
Jeżeli jest są to ubezpieczenia na życie i na obu polisach jest ryzyko z tytułu urodzenia dziecka, to tak. Można mieć kilka polis i za każdym razem należy się wypłata jeżeli jest na niej ryzyko. W tym drugim przypadku upewnijcie się, kto jest ubezpieczonym TŻ czy jego mama.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 10:35   #4556
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Jakie miasto w Hiszpanii na 1 msc do życia jeśli zależy mi:

- na naturze
- żyć w mieście w którym wieczorami coś się dzieje, są puby, są ludzie, a nie jest opustoszałe jak w horrorze
- zwiedzanie w okolicach miasteczek ładnych / gór albo wzniesień na trekking
- super gdyby były ścieżki rowerowe
- super gdyby było nad wybrzeżem albo w odległości do 2h autem od wybrzeża


Polecicie coś?
Nie znam wogóle Hiszpanii.



Mieszkałam prawie 3 mce we Włoszech i od paru dni jestem w Lizbonie w Portugalii (łącznie w Portugalii zostajemy na 3 mce) i jestem załamana... Nie wiem co ludzie widzą w Lizbonie, ale to może po Włoszech już mnie nic nie zachwyci? Szukam pięknych miejsc. Tutaj w wątku opisałam czemu odradzam Lizbonę gdyby kogoś to dziwiło PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?
Może Alicante (jak coś to Juszes z YouTuba tam mieszka - możesz pooglądać, jest uczelnia, jest życie nocne, no i jest na wybrzeżu)?
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 10:36   #4557
Yersinia_p
Nudziara
 
Avatar Yersinia_p
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 57 149
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Z mojej też nie wynika, tylko, że jestem starsza. Można zrobić badanie przeciwciał. Ja miałam niedawno robione.

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
Dzieki
Szczepilas sie czy wyszly ci przeciwciala? Mialas dwie szczepionki czy jedna?
__________________

Yersinia_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 10:39   #4558
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez Yersinia_p Pokaż wiadomość
Szczepionki w latach 90
Czy ktos pamieta lub ma czytelnie wypelniona ksiazeczke zdrowia dziecka, czy w latach 90 szczepiono nastoletnie dziewczynki (rok urodzenia 86) na rozyczke? Kojarzy mi sie, ze jakos w podstawowce byly te szczepienia, ale z mojej ksiazeczki nie da sie tego wywnioskowac niestety
Ja nie mam karty szczepień, ale pamiętam, że ja miałam.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 11:03   #4559
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Eeee właśnie zobaczyłam reklamę lodówki Beko. I moja reakcja to co najmniej wyglądała tak jak z tego filmu:

Czy ktoś mi może wyjaśnić jakim cudem lodówka wpływa na świeżość warzyw? W sensie, że w innych sałata będzie świeża przez 3 dni a w tej z Beko 30?
Dokładnie chodzi mi o tą reklamę (widziałam ją w wersji polskiej)

Chyba jestem nieco zacofana jednak w temacie technologii.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-04, 11:22   #4560
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 39

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Jakie miasto w Hiszpanii na 1 msc do życia jeśli zależy mi:

- na naturze
- żyć w mieście w którym wieczorami coś się dzieje, są puby, są ludzie, a nie jest opustoszałe jak w horrorze
- zwiedzanie w okolicach miasteczek ładnych / gór albo wzniesień na trekking
- super gdyby były ścieżki rowerowe
- super gdyby było nad wybrzeżem albo w odległości do 2h autem od wybrzeża


Polecicie coś?
Nie znam wogóle Hiszpanii.

(...)
Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Może Alicante (jak coś to Juszes z YouTuba tam mieszka - możesz pooglądać, jest uczelnia, jest życie nocne, no i jest na wybrzeżu)?


Extra! dzięki za podpowiedź
nie znam totalnie Hiszpanii więc każda wskazówka na wagę złota
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-10 19:58:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.