Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-18, 20:40   #4771
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

jaki polecacie puder matujący? testowałam pixie, lucy i blusche; 2 pierwsze w ogóle mi nie podeszły; blusche nawet ale po święcę się po 3-4h narazie to makijaż wykańczam pudrem bambusowym; zastanawiałam się też nad tym jedwabnym ale nie wiem
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 22:13   #4772
T3kla
Raczkowanie
 
Avatar T3kla
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 328
GG do T3kla Send a message via Skype™ to T3kla
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

może puder ryżowy, kaolin, albo czysta krzemionka?
T3kla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 19:09   #4773
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

kurczę, mam problem z wyborem korektora (na niedoskonałości i pod oczy). Mam próbkę Lavendera, nakładałam go Flat Topem i zwykłym pędzelkiem ale jakoś bez rewelacji... Może jest to też kwestia tego, że nie używam podkładu więc nie bardzo miał się na czym trzymać...? Co byście mi poleciły? Chodzi mi o coś co można zamówić przez allegro/w polskich sklepach .
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 20:59   #4774
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dziewczyny polecacie jakiś mocno kryjący żółty korektor pod oczy? W grę wchodzi tylko sproszkowany. Kremowe stanowczo odpadają, bo źle wyglądają już od razu po nałożeniu. Miałam do tej pory próbkę korektora z blusche, jednak za słabo kryje i jest troszkę za jasny. Od dziecka mam spore, ciemne worki pod oczami i ciężko mi je zatuszować.
Widziałam ciekawe korektory z silk naturals albo Adorned with Grace Minerals, ale na dobrą sprawę nie doszukałam się o nich opinii. Może Wy pomożecie.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 16:16   #4775
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Widziałam ciekawe korektory z silk naturals albo Adorned with Grace Minerals, ale na dobrą sprawę nie doszukałam się o nich opinii. Może Wy pomożecie.
fallen apple, mam jeszcze troszkę proszku w mojej próbce zóltego korektora adorned, jesli chcesz to Ci ją wyślę. Na testy kilkukrotne powinno wystarczyć. Ja już jej nie skończe bo wybrałam dla siebie zielony, ale krycie ma przyzwoite
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 20:58   #4776
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
fallen apple, mam jeszcze troszkę proszku w mojej próbce zóltego korektora adorned, jesli chcesz to Ci ją wyślę. Na testy kilkukrotne powinno wystarczyć. Ja już jej nie skończe bo wybrałam dla siebie zielony, ale krycie ma przyzwoite
Spadasz mi z nieba. Zaraz skrobnę PW.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 14:24   #4777
soool
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Hej mam prośbę.

Nie jestem w stanie przejrzeć tych 160 stron i tu się pojawia sprawa: czy mógłby ktoś mający wiedzę itp wypisać w poście wszystkie szkodliwe składniki znajdujące się w pudrach na które warto uważać i unikać?

Będę wdzięczna!
soool jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 14:29   #4778
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez soool Pokaż wiadomość
Hej mam prośbę.

Nie jestem w stanie przejrzeć tych 160 stron i tu się pojawia sprawa: czy mógłby ktoś mający wiedzę itp wypisać w poście wszystkie szkodliwe składniki znajdujące się w pudrach na które warto uważać i unikać?

Będę wdzięczna!
W niektorych czystych mineralach moze znajdowac sie Bismuth Oxychloride, ktory niektore osoby podraznia.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013


Edytowane przez kocurzyca
Czas edycji: 2011-05-03 o 18:29
kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 14:43   #4779
Yasminmini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 24
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cześć Dziewczyny! !

Od jakiegoś czasu sobie Was podczytuję , planuję zakupy i rozmyślam o kosmetykach mineralnych .W końcu jednak postanowiłam się odważyć i na poważnie podejść do tego rodzaju pielęgnacji. Mam cerę bardzo kapryśną. Przesuszoną a zarazem przetłuszczającą się i trądzikową. Stan mojej skóry to wieczna loteria jednego dnia jest w miarę normalnie, następnego czeka mnie wysyp niespodzianek. Odcień cery też jest wielką niewiadomą (tu jest chyba największy problem). Jestem blada, ale nie porcelanowa, wydaję mi się, że raczej w tonacji żółtej/oliwkowej. Bardzo trudno się opalam, powoli, ale od razu na żółto-złoty kolor.Moim problemem są też wieczne sińce pod oczami ( problem dziedziczny). Wymyśliłam sobie, że zacznę od EDM intensive . Chcę na początek zamówić próbki góra 5 kolorów do tego zielony i żółty korektor, sprawdzić czy w ogóle to będzie coś dla mnie. Dlatego chcę się zwrócić do Was z moją nieśmiała prośbą, może któraś z Was, Wizażanki, byłaby tak miła i zerknęła na moje zdjęcia, pomogła mi wybrać tą magiczą 5. Liczę na porady i uwagi z waszej strony, może powinnam zacząć od czegoś zupełnie innego...

Pozdrawiam
Yasminmini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 18:26   #4780
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
W niektorych czystych mineralach moze znajdowac sie Bismuth Oxide, ktory niektore osoby podraznia.

Bismuth Oxychloride.

Zinc Oxide może np wysuszać suche cery.

Cytat:
Napisane przez Yasminmini Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny! !

Od jakiegoś czasu sobie Was podczytuję , planuję zakupy i rozmyślam o kosmetykach mineralnych .W końcu jednak postanowiłam się odważyć i na poważnie podejść do tego rodzaju pielęgnacji. Mam cerę bardzo kapryśną. Przesuszoną a zarazem przetłuszczającą się i trądzikową. Stan mojej skóry to wieczna loteria jednego dnia jest w miarę normalnie, następnego czeka mnie wysyp niespodzianek. Odcień cery też jest wielką niewiadomą (tu jest chyba największy problem). Jestem blada, ale nie porcelanowa, wydaję mi się, że raczej w tonacji żółtej/oliwkowej. Bardzo trudno się opalam, powoli, ale od razu na żółto-złoty kolor.Moim problemem są też wieczne sińce pod oczami ( problem dziedziczny). Wymyśliłam sobie, że zacznę od EDM intensive . Chcę na początek zamówić próbki góra 5 kolorów do tego zielony i żółty korektor, sprawdzić czy w ogóle to będzie coś dla mnie. Dlatego chcę się zwrócić do Was z moją nieśmiała prośbą, może któraś z Was, Wizażanki, byłaby tak miła i zerknęła na moje zdjęcia, pomogła mi wybrać tą magiczą 5. Liczę na porady i uwagi z waszej strony, może powinnam zacząć od czegoś zupełnie innego...

Pozdrawiam
Tylko się nie zniechęcaj, jeśli Ci nie przypadną do gustu, każda firma ma inne minerały. Jeśli te będą złe, spróbuj próbek innych. Możesz opisać, co Ci w efekcie, proszku nie pasowało (np zbyt suche), dziewczyny pewno pomogą i doradzą, jakie inne mogłyby Ci podpasować.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 18:29   #4781
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;26689670]
Bismuth Oxychloride.[/QUOTE]
Haha, Dzieki. Zjadlam pol slowa
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 19:23   #4782
Yasminmini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 24
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dzięki za otuchę!

Czekam jeszcze tylko na dobrą duszyczkę która pomoże mi dobrać odcień, chyba, że jest gdzieś miejsce gdzie mogę wstawić swoje lico i czekać na komentarze...
Yasminmini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 20:14   #4783
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Yasminmini Pokaż wiadomość
Dzięki za otuchę!

Czekam jeszcze tylko na dobrą duszyczkę która pomoże mi dobrać odcień, chyba, że jest gdzieś miejsce gdzie mogę wstawić swoje lico i czekać na komentarze...
Pewnie, że możesz. Widziałam juz sporo takich postów. Wystarczy wybrać firmę/firmy (meow, lumiere, EDM itd), z których chciałabyś zamówić próbki i na ich wątkach się wpisać z fotką lica
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 18:45   #4784
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

A ja dalej szukam korektora...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 10:18   #4785
jaglanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 416
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

A próbowałaś hide a pore? Dla mnie jest super jako korektor.
jaglanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 21:07   #4786
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Capuccino, pewnie się powtórzę, ale napiszę, jak ja sobie radzę. Wiem, ze wiele dziewczyn w ogóle czegoś takiego jak korektor nie posiada i nie używa, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia do krycia totalnego, które ja mam jeszcze od czasów przedmineralnych. Zawsze zakrywałam wszystkie pryszcze, naczynka itp i swego czasu poszukiwałam korektora idealnego. A że lubię spędzać długi czas przy makijażu, to bawię się maleńkimi pędzelkami i nakładam najpierw na krostki i inne paskudztwa podkład Lumiere VV w odcieniu Light Medium Neutral - jest super, bo jest właśnie taki totalnie neutralny i go w ogóle na twarzy nie widać, natomiast podkład nakładam zawsze lekko oliwkowy lub żółtawy. Ponieważ po nałożeniu podkładu zaczerwienienia troszkę wychodzą (szczególnie naczynka), na wierzch jeszcze nakładam Multi intensive EDM (ale to nie jest idealny kolor, zwykle jest odrobinkę za jasny, tyle że nakładam naprawdę maleńką ilość i tylko na naczynko, więc nie widać). teraz czekam na korektor Blusche i mam nadzieję, ze będzie odrobinę bardziej beżowy, bo te z EDM są raczej w chłodnej tonacji (zarówno Multi Tasking jak i Multi Intensive). Czasem pod podkład nakładam Sunlight, ale on nie sprawdza się przy krostkach, dość dobrze przykrywa natomiast naczynka.
Efekt jest super, oczywiście nie widać tylu warstewek, tylko ja wiem, ile tam jest różnosci, ludzie myślą, ze to taka cera; a najważniejsze, że jednak kilka godzin się to trzyma (dodam jednak, że nie mam mocno problematycznej cery).

Jaglanko, ale czy używasz Hide-a-pore jako korektora na krostki czy raczej na przebrawienia itp? Bo wg mnie on nie kryje, więc tych tzw niedoskonaości u mnie nie przykrywa.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 21:29   #4787
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez jaglanka Pokaż wiadomość
A próbowałaś hide a pore? Dla mnie jest super jako korektor.
Nie próbowałam, ale wątpię, czy light będzie idealnym odcieniem . Dodatkowo, skład nie bardzo (wydaje mi się, że wysuszy).

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Capuccino, pewnie się powtórzę, ale napiszę, jak ja sobie radzę. Wiem, ze wiele dziewczyn w ogóle czegoś takiego jak korektor nie posiada i nie używa, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia do krycia totalnego, które ja mam jeszcze od czasów przedmineralnych. Zawsze zakrywałam wszystkie pryszcze, naczynka itp i swego czasu poszukiwałam korektora idealnego. A że lubię spędzać długi czas przy makijażu, to bawię się maleńkimi pędzelkami i nakładam najpierw na krostki i inne paskudztwa podkład Lumiere VV w odcieniu Light Medium Neutral - jest super, bo jest właśnie taki totalnie neutralny i go w ogóle na twarzy nie widać, natomiast podkład nakładam zawsze lekko oliwkowy lub żółtawy. Ponieważ po nałożeniu podkładu zaczerwienienia troszkę wychodzą (szczególnie naczynka), na wierzch jeszcze nakładam Multi intensive EDM (ale to nie jest idealny kolor, zwykle jest odrobinkę za jasny, tyle że nakładam naprawdę maleńką ilość i tylko na naczynko, więc nie widać). teraz czekam na korektor Blusche i mam nadzieję, ze będzie odrobinę bardziej beżowy, bo te z EDM są raczej w chłodnej tonacji (zarówno Multi Tasking jak i Multi Intensive). Czasem pod podkład nakładam Sunlight, ale on nie sprawdza się przy krostkach, dość dobrze przykrywa natomiast naczynka.
Efekt jest super, oczywiście nie widać tylu warstewek, tylko ja wiem, ile tam jest różnosci, ludzie myślą, ze to taka cera; a najważniejsze, że jednak kilka godzin się to trzyma (dodam jednak, że nie mam mocno problematycznej cery).

Jaglanko, ale czy używasz Hide-a-pore jako korektora na krostki czy raczej na przebrawienia itp? Bo wg mnie on nie kryje, więc tych tzw niedoskonaości u mnie nie przykrywa.
Też lubię się bawić (jeśli mam czas), ale raczej makijażem oczu- to sprawia mi większą radość, niż malowanie podkładem czy korektorem. Chcę przetestować jeszcze nakładanie miejscowo podkładu na mokro (mam nadzieję, że naczynko czy drobne zaróżowienie przykryje), dosypię też trochę miki do korektora, który leży kilka miesięcy już nieużywany (lauress). Może to nada mu trochę lekkości i wydłuży trwałość. Póki co dosypałam jej (serecite) do podkładu, który używam w roli korektora. Nie miałam jednak jeszcze możliwości tego przetestować . Napiszę o wrażeniach za tydzień/dwa, czy coś zdało egzamin. Tak czekam na te korektory Lumiere A tu dupa...

Korektor z EDM miałam kiedyś okazję przetestować (jedynie na nosie) i od razu zmyłam. Podkładów Lumiere VV nie miałam, bo cera łatwo mi się przesusza, a on (podkład) czytałam potrafi trochę wysuszyć też...

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2011-08-22 o 21:31
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 19:33   #4788
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;28919535]Podkładów Lumiere VV nie miałam, bo cera łatwo mi się przesusza, a on (podkład) czytałam potrafi trochę wysuszyć też...[/QUOTE]

A widzisz, czasem opinie są tak rozbieżne: u mnie właśnie tylko VV Lumiere sprawdza się zimą, bo wszystko inne przesusza i podkreśla zmarszczki (z Pixie i Meow na czele), a Lumiere jest wtedy idealny, kremowy ( a używam go na całą twarz). Co buzia, to opinia
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 17:24   #4789
isabella_swan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 52
Minerały niewysuszające cery

Przetestowałam już takie podkłady jak EDM, Pixie i wysuszał mi cerę Słyszałam że nie wszystkie takie są, że te bez krzemionki w składzie nie wysuszają. Czy to prawda? Czy może któraś z was mogłaby polecić mi niewysuszający podkład mineralny i kryjący? Dodam jeszcze że mam cerę bardzo podatną na zapychanie.
__________________

Edytowane przez isabella_swan
Czas edycji: 2011-08-24 o 17:26
isabella_swan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 20:58   #4790
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Minerały niewysuszające cery

Która z formuł EDM Cię wysuszała?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 10:01   #4791
celofyz
Raczkowanie
 
Avatar celofyz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 47
Dot.: Minerały niewysuszające cery

myślę że klasyczna formuła Lucy Minerals nie wysusza, bo jest dość treściwa
(ale zawiera alantoinę, więc musisz wiedzieć, jak na nią reagujesz)
celofyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 13:14   #4792
isabella_swan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 52
Dot.: Minerały niewysuszające cery

Z EDM długo używałam tylko Intensive i to ona mnie wysuszała.

A nie mam pojęcia jak reaguję na alantoinę, co może powodować ta substancja?
__________________
isabella_swan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 14:41   #4793
sterylna
Rozeznanie
 
Avatar sterylna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 582
Dot.: Minerały niewysuszające cery

Z lucy jest też wersja bez dodatków (Light), polecam .
Celuj w bardziej kremowe podkłady: Lucy Minerals, Adorned with Grace Minerals, Lumiere ewentualnie LaurEss.

Zainwestuj też w dobry nawilżacz i natłuszczacz
__________________
I'm on tequila diet so far I've lost 3 days.
sterylna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 14:09   #4794
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
czy wszystkie "minerały" inne niż proszek ,to pseudo-minerały?

pytanie jw.
uzywam edm,lucy minerals i ...
czasem wkurza mnie ich pylista konsystencja ,mycie po każdym użyciu pędzli itp.
mam ochote czasem machnąć się fluidem ,ale obawiam sie wysypu,który jest reakcją na podkłady niemineralne.

i jestem ciekawa czy są jakieś rzeczywiście mineralne lub chociaż prawie mineralne podkłady w płynie,czy to wszystko pic i ściema?
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 14:15   #4795
isabella_swan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 52
Dot.: Minerały niewysuszające cery

Cytat:
Napisane przez sterylna Pokaż wiadomość
Z lucy jest też wersja bez dodatków (Light), polecam .
Celuj w bardziej kremowe podkłady: Lucy Minerals, Adorned with Grace Minerals, Lumiere ewentualnie LaurEss.

Zainwestuj też w dobry nawilżacz i natłuszczacz
Dzięki, a co to jest natłuszczacz ?
__________________
isabella_swan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 14:49   #4796
sterylna
Rozeznanie
 
Avatar sterylna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 582
Dot.: Minerały niewysuszające cery

W sensie coś co natłuszcza skórę. np. olej z wiesiołka (apteka), skwalan (bu), olej z emu (silk naturals), Ambrosia serum (Lucy) itd.
Można dodać kilka kropli oleju do kremu bądź stosować solo na noc
__________________
I'm on tequila diet so far I've lost 3 days.
sterylna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 16:02   #4797
Polinka277
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 181
Dot.: czy wszystkie "minerały" inne niż proszek ,to pseudo-minerały?

dołączam się do pytania
Polinka277 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 19:14   #4798
celofyz
Raczkowanie
 
Avatar celofyz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 47
Dot.: czy wszystkie "minerały" inne niż proszek ,to pseudo-minerały?

minerały z definicji są w postaci proszku
ale możesz spróbować wymieszać proszek z silikonami (jeśli dobrze je znosisz)
silikony do kupienie na kolorówce lub na ebayu (monistat)
celofyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 19:20   #4799
celofyz
Raczkowanie
 
Avatar celofyz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 47
Dot.: Minerały niewysuszające cery

alantoina może uczulać - oczywiście nie wszystkich, ale jakiś odsetek populacji pewnie tak
Lucy w wersji light już nie jest tak kremowa...
stara wersja Pixie była podobna do Lucy, a ta nowa jest bez alantoiny więc nie wiem, jak się zachowuje

ogólnie to minerały jako takie nie wysuszają przy prawidłowej pielęgnacji skóry
jeśli masz cerę suchą wybierz jakiś odpowiedni olejek i stosuj regularnie
do wyboru jest m.in. skwalan, rokitnik, makadamia, awokado, truskawka, wspomniany już wiesiołek ... te przychodzą mi do głowy na szybko. Naprawdę warto poszukać czegoś dla siebie.
W ramach wspomagania nawilżenia polecam kwas hialuronowy plus olejek (serum marzeń)
celofyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 19:48   #4800
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

dziekuję celofyz ,pokombinuję
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.