Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-19, 19:13   #2521
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

rozumiem że hity/kity nie obejmują za ciemnego/ za jasnego koloru podkładu tylko np. formuły podkładów/cienie/róże? I co właściwie będzie kryterium- kolor, trwałość, wszytsko na raz?
Bo pranie zaczęła pomysł od 3 najlepiej dobranych kolorów (stąd moja sugestia odnośnie biblioteki kolorystycznej) żeby można było się pogrupować i wspierać kolorystycznie
dla mnie podkłady chwalone przez inne dziewczyny okazały się niewspółpracujące...nie chcę pisać że to kit bo wiem, że kitem nie jest, tylko mi nie pasuje, albo jak joppa najjaśnijeszy jest za ciemny- formuła soft fajna ale hitem sie nie stanie bo nie ma dla mnie koloru.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 19:14   #2522
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Ale warto chyba opisać swoje odkrycia i to co nas rozczarowało. Faktem jest, że np. sporo osób tutaj zna odcienie czy rodzaje cer innych osób z forum, więc może porównać, dopytać o coś itp.
O to wlasnie mi chodzilo. Gdyby byl taki watek, to sto lata swietlne temu pokapowalabym sie, zeby sprawdzic, co jest topem Elli czy Pastereczki i trafilabym na swoj odcien nie wydajac kupy kasy na probki, ktore teraz wisza smetnie na wymiankowym. Tak mniej wiecej widze idee tego watku.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 20:30   #2523
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

tzn ja widzialabym to tak ze wątek Pranie bylby wlasnie typu porownywanie kolorow pasują mi te stąd a te stamtąd bo ja tak jak Ty Pranie wydalam calkiem sporo grosza na nietrafione probki a dolar do dolara....

kity to cos jak szminka mineralna ktora sie maluje jak kredką woskową, bo to ze zielony cień nie pasuje do niebieskiej bluzki a zolty podklad dla mulatki to bysmy sobie darowaly o tyle nie boję się tego wątku ze nie ma tu osob zainteresowanych sprzedaza danej marki ( jak kiedys chcialam kupic drogiego robota to pół wpisow na forum o nim byl zrobiony przez przedstawicieli )
a hity to wpisanie ograniczonej ilosci kosmetykow z ktorymi nie mamy zamiaru sie rozstac w ciagu najblizszej 10ciolatki
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 20:34   #2524
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Lorri a Ty zbierasz składy wszystkich podkładów z tych firm? Czy jak ma wyglądać ten wątek, o którym tak piszesz?
Tak, zbieram, ale nie tylko z tych firm, interesują mnie również najpopularniejsze marki drogeryjne, zwłaszcza te, które można dostać w Polsce. Mam już ogromną bazę podkładów mineralnych. Będę je grupować wedle określonych kryteriów, żeby osobom zainteresowanym było łatwo znaleźć coś konkretnego, np. podkłady bez miki, podkłady bez dwutlenku tytanu, podkłady z kaolinem, podkłady mineralno-organiczne itd. W dalszej kolejności opracowałabym pudry. Zestawienia będą poprzedzone zwięzłymi opisami poszczególnych składników. Widzę to jako wątek czysto informacyjny.

Przy okazji, mam prośbę do osób, które mają styczność z podkładami mineralnymi (miejmy nadzieję ) Gosha i Astora (tego w pędzlu), aby podały ich składy.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 20:49   #2525
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorii proszę zrób juz watek o skladach samych, a o firmach ze skladami osobno
Ja wiem ze Ty jestes skrupulatna i dokladna, ale brakuje tu tych informacji juz teraz... Mozesz?
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 20:56   #2526
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Lorii proszę zrób juz watek o skladach samych, a o firmach ze skladami osobno
Ja wiem ze Ty jestes skrupulatna i dokladna, ale brakuje tu tych informacji juz teraz... Mozesz?
W przyszłym tygodniu.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 21:17   #2527
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Zrobilam troche zdjec, wiec wreszcie moge wam pokazac moja swiezutka kolekcje (zdjecia mniej blyszczace bez lampy, bardziej blyszczace - z lampa)

Na pierwszy ogien idzie Dreamworld Minerals
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1970.jpg (14,8 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1972.jpg (15,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1973.jpg (22,1 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1974.jpg (21,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1975.jpg (22,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1976.jpg (24,7 KB, 12 załadowań)
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 21:21   #2528
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Nastepnie Blusche, Joppa i Lumiere
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1978.jpg (21,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1979.jpg (22,6 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1980.jpg (17,7 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1981.jpg (17,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1985.jpg (14,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1986.jpg (19,9 KB, 11 załadowań)
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 21:23   #2529
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Oraz last but not least - EGM i Pure Luxe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1987.jpg (27,4 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1988.jpg (18,5 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1993.jpg (21,9 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1994.jpg (20,1 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1995.jpg (21,7 KB, 19 załadowań)
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 21:51   #2530
spot
Rozeznanie
 
Avatar spot
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 855
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Tak się zastanawiam
rozwielitka testowała minerały w upale, a macie zdanie na temat mrozu?
chodzi mi o to, ze tradycyjna warstwa podkładu i pudru jednak chroni twarz przed mrozem (dlatego zawsze maluję się jadąc na narty)
a minerały?
bo za tydzień wyjeżdżam na narty i zastanawiam się co spakować do kosmetyczki, bo do proszków się przyzwyczaiłam, ale nie wiem czy chronią
__________________
IQ tłumu jest zawsze znacznie niższe niż IQ najgłupszego przedstawiciela
spot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 22:16   #2531
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Tak, zbieram, ale nie tylko z tych firm, interesują mnie również najpopularniejsze marki drogeryjne, zwłaszcza te, które można dostać w Polsce. Mam już ogromną bazę podkładów mineralnych. Będę je grupować wedle określonych kryteriów, żeby osobom zainteresowanym było łatwo znaleźć coś konkretnego, np. podkłady bez miki, podkłady bez dwutlenku tytanu, podkłady z kaolinem, podkłady mineralno-organiczne itd. W dalszej kolejności opracowałabym pudry. Zestawienia będą poprzedzone zwięzłymi opisami poszczególnych składników. Widzę to jako wątek czysto informacyjny.

Przy okazji, mam prośbę do osób, które mają styczność z podkładami mineralnymi (miejmy nadzieję ) Gosha i Astora (tego w pędzlu), aby podały ich składy.
Lorri, to będzie nprawdę super.

rocki- świetne zdjęcia, prosimy jeszcze do albumu wrzucić
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 23:13   #2532
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Zrobilam troche zdjec, wiec wreszcie moge wam pokazac moja swiezutka kolekcje (zdjecia mniej blyszczace bez lampy, bardziej blyszczace - z lampa)

Na pierwszy ogien idzie Dreamworld Minerals
rocki kolory niezłe, ale opisów (zwłaszcza próbek w woreczkach) nie widać. Dało by się w większej rozdzielczości je wrzucić?

Cytat:
Napisane przez spot Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam
rozwielitka testowała minerały w upale, a macie zdanie na temat mrozu?
chodzi mi o to, ze tradycyjna warstwa podkładu i pudru jednak chroni twarz przed mrozem (dlatego zawsze maluję się jadąc na narty)
a minerały?
bo za tydzień wyjeżdżam na narty i zastanawiam się co spakować do kosmetyczki, bo do proszków się przyzwyczaiłam, ale nie wiem czy chronią
Ja tam bym nie stawiała na jakąś wielką ochronę kosmetyków kolorowych - czy to tradycyjnych czy mineralnych. Postawiłabym raczej na bardziej treściwy krem i obowiązkowo filtr, a minerały traktowała jako dodatek upiększający a nie ochronę.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 07:15   #2533
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Optuje za dwoma osobnymi watkami - mineralny TOP i mineralne wpadki, bez dyskusji, tylko pojedyncze posty (ale bez edycji, jesli zmieni sie widzi-mi-sie uzytkownika, to pisze nowy post na koncu z odnosnikiem do poprzedniej listy). Najchetniej bym widziala to tak:
- opis cery wraz z tonacja, kolor oczu, wlosow
- zaleznie od watku ulubione badz nietrafione podklady (formuly i kolory), roze, cienie, itd. z krotka adnotacja - ta formula dobra, a ta nie, bo dlatego i dlatego, ten kolor pasuje, a ten nie, bo tak i smak, a tamto to w ogole wpadka, bo sie zmienia na skorze i lipa.
Pomysl jest luzny i trzeba rozwazyc czy w ogole przydatny, bo jednak na wiekszosci watkow wciaz krazy sie wokol tych samych tematow, biblioteka kolorystyczna jest, wiec mozna podejrzec "mineralna droge" danego uzytkownika (o ile sie wpisal). Swoja droga, ze forum mineralne jest jak na razie dosc scisle, poszczegolni uzytkownicy dosc dobrze kojarza preferencje innych i znajduja swoje mineralne ksero (czyt. bratnia skore) ale faktem jest, ze forum bedzie sie rozrastac, przyjda nowi fani proszku (juz naplywaja strumieniem) i ich konkretne opinie sa bardzo pomocne, jednak trudno "znac" wszystkich i lapac sie w kazdym temacie.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 08:14   #2534
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

o tak, mineralna bratnia udszo vril, podoba mi się Twoje uściślenie.
ja znalazłam też biuściastą bratnią duszę na mineralnym, Agę
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 08:32   #2535
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Ja na przyklad do biblioteki nie za bardzo mam co wpisac. Przed mineralami mialam dlugotrwala ere no makeup, uzywalam jedynie pryzm i sporadycznie innych sypancow. Nie mam wiec do czego porownac moich mineralnych faworytow kolorystycznych.
O, ja tez chce biusciasta bratnia dusze! pozbylabym sie tych wszystkich Freyi, ktore mi nie pasuja

UWAGA: zmieniam avatar, zeby nikt nie mial pretensji

Edytowane przez pranie
Czas edycji: 2009-02-20 o 08:54
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 09:45   #2536
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Ja jednak jestem za możliwością edycji postów, ponieważ dużo firm jeszcze odkrywam i w miarę tego rośnie moja świadomość i moje wymagania. To co na początku wydawało mi się super, teraz jest ledwo średnie.

Pranie znowu zmieniła ubranie
Widzę, że wielu osobom podoba się ta śliczna Azjatka z EDM
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 10:01   #2537
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Ja jednak jestem za możliwością edycji postów, ponieważ dużo firm jeszcze odkrywam i w miarę tego rośnie moja świadomość i moje wymagania. To co na początku wydawało mi się super, teraz jest ledwo średnie.
zgadzam sie

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Pranie znowu zmieniła ubranie
Widzę, że wielu osobom podoba się ta śliczna Azjatka z EDM
Juz pisalam, ze to moj ideal dobrze ze facetem nie jestem bo dopiero by sie zaczelo wzdychanie Najsmieszniejsze jest to, ze jak bylam mala to wygladalam bardzo azjatycko, cala podstawowke mialam ksywe "Oshin" (pamietacie ten serial?), potem cos mi sie zmienilo
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 10:14   #2538
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
rocki kolory niezłe, ale opisów (zwłaszcza próbek w woreczkach) nie widać. Dało by się w większej rozdzielczości je wrzucić?
Frantic, ja nie rozumiem jak to dziala, ze po przycieciu zdjecie ma np. 200KB, a kiedy wrzucam je na wizaz nagle ma 30 (za kazdym razem tak mam)

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Ja na przyklad do biblioteki nie za bardzo mam co wpisac. Przed mineralami mialam dlugotrwala ere no makeup, uzywalam jedynie pryzm i sporadycznie innych sypancow. Nie mam wiec do czego porownac moich mineralnych faworytow kolorystycznych.
O, ja tez chce biusciasta bratnia dusze! pozbylabym sie tych wszystkich Freyi, ktore mi nie pasuja
Ja raczej tez no makeup, moze 3 razy w zyciu nalozylam na cala twarz fluid - zawsze wydawalo mi sie, ze wygladam nienaturalnie. A tak to tylko korektor i jakis puder.

Pranie, czy mi sie cos pomylilo, czy na lobby widzialam ze Ty masz 30F?



A teraz zagadka Zgadnijcie, ktory swatch to Olive Fair, Joppa Lightest 2 i Pure Luxe Ivory. Ostatni dedykuje szczegolnie Frantic
EDIT: Znowu to samo - wizaz mi prawie 10x zmniejszyl rozdzielczosc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN2054.jpg (38,1 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2055.jpg (63,6 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2009-02-20 o 10:16
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 10:24   #2539
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Pranie, czy mi sie cos pomylilo, czy na lobby widzialam ze Ty masz 30F?
Owszem - biusciasta siostra??
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 10:27   #2540
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Owszem - biusciasta siostra??
Tak Tylko u mnie kazdy maly skok lub spadek wagi to jedna miseczka - wiec musze miec staniki 30F i 30FF, poza tym z niektorych oczywiscie 28G
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 10:31   #2541
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Frantic, ja nie rozumiem jak to dziala, ze po przycieciu zdjecie ma np. 200KB, a kiedy wrzucam je na wizaz nagle ma 30 (za kazdym razem tak mam)
Rocki ale maksymalny rozmiar jaki możesz wrzucić to chyba 146 kB, więc jak wrzucasz większy rozmiar to pewnie automatycznie jest on zmniejszany.

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A teraz zagadka Zgadnijcie, ktory swatch to Olive Fair, Joppa Lightest 2 i Pure Luxe Ivory. Ostatni dedykuje szczegolnie Frantic
EDIT: Znowu to samo - wizaz mi prawie 10x zmniejszyl rozdzielczosc
Chyba przeceniasz moje możliwości.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 10:35   #2542
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Rocki ale maksymalny rozmiar jaki możesz wrzucić to chyba 146 kB, więc jak wrzucasz większy rozmiar to pewnie automatycznie jest on zmniejszany.

Chyba przeceniasz moje możliwości.
Wrzucilam najpierw 100 - zmniejszyl mi do 17, wiec z ciekawosci sprobowalam 200 - widzicie same, jaka super jakosc maja powyzsze zdjecia swatchow


Hehe, Pure Luxe kieruje do Ciebie, bo mowilas ze dla Ciebie jest ciemny i zolty w porownaniu z Joppa. No wiec Lightest 2 to pierwszy pasek, a Ivory - ostatni (taki az prawie niewidoczny)
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 10:47   #2543
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Wrzucilam najpierw 100 - zmniejszyl mi do 17, wiec z ciekawosci sprobowalam 200 - widzicie same, jaka super jakosc maja powyzsze zdjecia swatchow


Hehe, Pure Luxe kieruje do Ciebie, bo mowilas ze dla Ciebie jest ciemny i zolty w porownaniu z Joppa. No wiec Lightest 2 to pierwszy pasek, a Ivory - ostatni (taki az prawie niewidoczny)
W takim razie może to nie tyle kwestia ciężaru pliku, ile rozmiaru. Nie wiem jaki wrzucasz, ale też masz podane maksymalne rozmiary. Ja zwykle staram się zmniejszać fotki do 800x600 lub mniejsze.

To że Lightest #2 jest najciemniejszy to nie trudno się było domyśleć, ale nie wiedziałam który to Olive Fair a który Ivory, bo jasnością są zbliżone.

BTW porównanie robiłam głównie do Olive Fair bo to mój idealny odcień, a nie Lightest #2.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 10:57   #2544
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
To że Lightest #2 jest najciemniejszy to nie trudno się było domyśleć, ale nie wiedziałam który to Olive Fair a który Ivory, bo jasnością są zbliżone.

BTW porównanie robiłam głównie do Olive Fair bo to mój idealny odcień, a nie Lightest #2.
Frantic, to byl zart

A Olive Fair na mojej rece jest 8 w kolejnosci - taki rudo-rozowy
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 11:35   #2545
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

witam jako ze jestem mineralną debiutantka pragne sie podzielic z Wami moim pierwszym mineralnym razem
póki co słyszałam o EDM i RHEA, z wymianki miałąm 2 próbki podkłądu i rózu-niestety zbyt jasne, po cesarce miałam więcej koloru ( a nadmienić pragnę iż miałam anemię i 50%krwi) więc mozecie sobie wyobrazic jak wyglądałam stwierdziłąm ze zanim zdecyduje sie na zakuy zagraniczne szukam blizej, padło na RHEA, zamwiłam probki, 2 podkłądy, pudry, roze, korektory, kiedy otworzyłam koperte i zobaczyłam ilosc....pożal sie boze....a ze nie jestem przekonana co do wydajnosci to sie oczywiście przezegnałam nalezycie..ale nic to...wpakowałam synka do leżaczka, zarzuciłam zabawkami i przywlokłam ze soba do łazienki.....
to tyle tytułem wstępu
na ierwszy ogien korektoryrozowy i zielony nakłądane palcami
nastepnie podkłąd-kolor super natural medium-macham tym pędzlem, syn na mnie patrzy jak na głupią a ja wcieram wcieram wcieram i nie widze zeby cos na tym dziobie zostawało.....ale nic to, jade dalej
puder translucent vell-efekt super matu-buzia zaczyna wyglądac naprawde milunio
na wybrane partie twarzy puder rozświetlajacy satin glow-delikatny efekt
puder brązujący baby bronze-i tu UWAGA miłosc od pierwszego mażnięcia
oczywiście jest i róż wiec stwierdziłam ze co tam- neutral pink-oooo to to bardzo wydajne, ja troche przegięłam hehe ale jakiż efekt.....
buzia jak ta lala, gładka, promienna no cacy cacy
chciałam foty zrobić ale jaklos nie wychodzą
zachwytom konca nie było ale.....
po 2 godzinkach pory bardzo widoczne, kazde załamanie, najmniejsza zmarszczka mimiczna i juz zaczęłam się swiecic....

zastanawiam sie...chyba mogłabym stosowac minerały na swój sprawdzony podkład?
tak czy siak, z pewnoscia cos pełnowymiarowego zamówię...
pozdrawiam
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 11:43   #2546
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

poszukaj innej firmy, gwarantuje ze piękny efekt moze trwac 14 godzin zupelnie be poprawek. Akurat te co uzywalas nie są wśród nas popularne (rhea)
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 11:51   #2547
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
Moje Drogie Wizażanki
ponieważ podkłady EGM w formule YG i Cover me baaardzo mi podpasowały napisałam do nich maila o pomoc w doborze koloru, bo Trish jest za jasny o jakiś ton a Rosalyn może pół tonu ,tak ciut , ciut to lihgt (poza tym jakie mają wskazówki odnośnie koloru jak będzie lato ) ale skoro mają taki wybór kolorów to ja chcę mieć perfect, suitable, correct ane more....shadeOpis ałam jakie mam wrażenia pod kątem odcienia żółtego, jaki ciepły beż mnie intreresuje, porównałam do kolorówki Chanel i Sisheido i ........w ciągu 15 minut dostałam odpowiedź i mam sobie wybrać czy chcę, żeby wymieszali próbkę zgodnie z moimi wskazówkami do testów czy chcę pełne opakowanie i przyślą mi "ściemniacz"

"(...)The other option is that you purchase full sizes of each and with your order I will include generous Tweekers for both formulas that will allow you to custom blend them to a deeper level according to your needs. I will also include an additional jar for your blend. Tweekers are a blend of the same foundation only with either lighter or deeper tones as needed for the customers needs.(...)"

Zaraz napiszę do nich odnośnie kosztów tej operacji ze
"ściemiaczem " ale jestem pod wrażeniem ich szybkiej reakcji i propozycji, mogli mi przecież napisać , "mamy 109 kolorów w formule YG i 119 odcieni w formule Cover me, więc powinnaś coś sobie wybrać, ale my proponujemy ci kolor taki a taki" a tu zaskok .....takie indywidualne podejcie , mam nadzieję że ta gorąca miłość od pierwszego wejrzenia przetrwa....trzymajcie kciuki.
mala kobietko, jeśli gdzies juz na forum opisałas przyczyny swojego zachwytu dla EGM, to przepraszam, ze Cie nagabuje Pamietam, ze uzywałas chyba do tej pory Lumiere, czym EGM je przebiły? Z wyprobowanych przeze mnie dotąd minerałów Lumiere były chyba dla mnie najbardziej o.k, choć szukam czegos lepszego.

Ja przechodzę zwatpienie minerałowe, żaden sposób aplikacji minerałow nie daje u mnie takich naturalnych efektow jak ultra cieniutka warstwa podkładu plynnego i pudru sypkiego. A jednak swiadomośc, ze moznaby na buzie połozyc cos zdrowszego psuje przyjemność uzywania tradycyjnych kosmetyków. Widziałam, że EGM maja w ofercie płynne podkłady, co prawda oprócz minerałów w składzie sa inne rzeczy, ale przynajmniej nie jest to czysta chemia. Juz własciwie chciałam kupic dla sprobowania, tylko boje sie aloeasu w ich skladzie (mam problemy z naczynkami). Więc nie wiem czy nie dac ostatniej szansy pudrowym EGM....
To chyba będzie moja ostatni próba dojscia do ładu z minerałami.
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 13:12   #2548
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

A ja dzis testowalam nowe kolory i mineraly na zewnatrz w pelnym sloncu.
Poszlam na dlugi spacer wiec filtry obowiazkowe, bo dzis u nas pelna lampa. W parku zasiadlam na lawce, wyjelam lusterko i przystapilam do ogledzin (niezle musialam wygladac hehe, matka-lafirynda gapiaca sie w lustro )
Wnioski plynace z analizy:
- podklad EDM Linen w formule semi-matte swietnie wyglada w sloncu, nie widac pudru, nie widac makijazu, zdrowa gladka skora o naturalnym odcieniu (dla mnie
- w miejscu zmarszczek mimicznych i z obu stron brody gdzie mam blizenki po dawnym tradziku - lekko zalamywal sie i wlazil w szczeliny, ale tutaj mysle ze duza role odgrywal tez filtr Antek Fluide Extreme, ktory bardzo lubi lokowac sie i wyzierac z takich miejsc w postaci bialych kresek (te miejsca bede na przyszlosc probowac wygladzac HA i zamowionym juz silikonowym Lirene - dzieki Frantic za rekomendacje )
- Joppa Goldenrod to cudowny proszek na wiosne i lato! celowo pisze "proszek", bo nie odwazylam sie uzyc go jako podkladu na cala twarz, dalam tylko na policzki i skronie w roli typowego rozswietlacza i w tej roli jest cudowny! nakladalam delikatnym pedzlem finishing fan brush i nie stracil na buzi drobinek, wygladal znakomicie. Goldenrod ma piekny zlotawy odcien.
- moich dotychczasowych rozy z EDM wlasciwie nie widac na Linen, sa zbyt cieliste (Jingle Bells i Bouquet), pewnie pojda na wymianke.
Ogolnie jestem zadowolona
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 13:44   #2549
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
mala kobietko, jeśli gdzies juz na forum opisałas przyczyny swojego zachwytu dla EGM, to przepraszam, ze Cie nagabuje Pamietam, ze uzywałas chyba do tej pory Lumiere, czym EGM je przebiły? Z wyprobowanych przeze mnie dotąd minerałów Lumiere były chyba dla mnie najbardziej o.k, choć szukam czegos lepszego.

Ja przechodzę zwatpienie minerałowe, żaden sposób aplikacji minerałow nie daje u mnie takich naturalnych efektow jak ultra cieniutka warstwa podkładu plynnego i pudru sypkiego. A jednak swiadomośc, ze moznaby na buzie połozyc cos zdrowszego psuje przyjemność uzywania tradycyjnych kosmetyków. Widziałam, że EGM maja w ofercie płynne podkłady, co prawda oprócz minerałów w składzie sa inne rzeczy, ale przynajmniej nie jest to czysta chemia. Juz własciwie chciałam kupic dla sprobowania, tylko boje sie aloeasu w ich skladzie (mam problemy z naczynkami). Więc nie wiem czy nie dac ostatniej szansy pudrowym EGM....
To chyba będzie moja ostatni próba dojscia do ładu z minerałami.
Nie wiem czy pisałam dlaczego jestem zachwycona EGM, bo zachwyt był (skończyły mi się odpowiednie kolorki więc dlatego czas przeszły ) tak wielki , że ciągle spoglądałam w lustrko poprawiając sobie nastrój

Na nałożeniu formuły YG jak i Cover me (która ciut lepiej kryje) wyglądam promiennie... po prostu uroczo minerałki rewelacyjnie wtapiają się w cerę , są bardziej kremoweniż formuła VV Lumiere.Pod kątem wilgotności powrównałabym je do konsystencji Lumiere FF tyle ,że formuła FF jest dla mnie obecnie za ciężka, warzy mi się na twarzy, a EGM nie !
W zależności pod przygotowania buzi pod minerały, sposobu spędzania dnia (jak parę godzin spędzam w klimatyzowanym aucie to niestety więcej sebum sie wydziela ) EGM trochę znika z brody (używane bez primera) , która się przetłuszcza, ale obecnie ŻADNE minerały się nie są w stanie przetrwać w niewzruszonym stanie na mojej brodzie i nosie przez 8 godzin. Po 12 godzinach nadal wyglądam ładnie i dziewczęco (mimo,że metrykalnie wiele lat dziewczynką nmie jestem) nie mam przesuszonej, zmęczonej twarzy.
To co uzyskuję przy pomocy EGM naprawdę mnie zachwyca, poza tym mam dziwne przeczucie że użycie EGM na mokro sprawi ,że padne na kolana ( Lumiere VV też lepiej wygląda u mnuie nakładane na mokro)....więc zaraz zamówię pełnowymiarowe opakowania, bo dostałam odpowiedź z EGM ,że "zciemniacz" koloru dorzucą mi free

Poza tym od 2 dni testuję Joppa (próbki zamówione zanim EGM doleciało) i to tylko utwierdziło mnie, że muszę zamówić EGM.
Dla mnie Joppa jest tak samo kremowe jak Meow czyli wcale Nie wyglądam masakrycznie po nałożeniu , ale zachwytu brak, twarz jakaś szara/ zmęczona i to wcale nie pod kątem koloru (w sumie Lihgt#2 kolorystycznie jest oki dla mnie)...ale to nie to

Wróbelku widziałam że kolorystyczie odpowiadało Ci z Lumiere LMWarm, więc może zbliżone jesteśmy kolorystycznie w jakiej formule używałaś Lumiere?
może będę mogła pomóc Ci trochę w kolorach EGM.
Poza tym płynne podkłady EGM wg mnie kiepsko kryją , a Warm Beige w mojej ocenie wcale nie jest taki ciepły ale uzyłam tylko raz na ręku, bo na twarz kładłam LT. WARM PEACH i on w sumie jest chyba za jasny trochę, ale chociaż żółty a ponieważ nie kryje , a jedynie tonuje buzie to może być, ale ponieważ próbka 4 $ kosztuje nowych kolorów probować nie będę.
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 14:28   #2550
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

"Joppa Goldenrod to cudowny proszek na wiosne i lato! celowo pisze "proszek", bo nie odwazylam sie uzyc go jako podkladu na cala twarz, dalam tylko na policzki i skronie w roli typowego rozswietlacza "
Prania a ja go uzylam jako podklad i wygladalam jak po wakacjach na bali albo innych bahamach, wypoczeta i promienna skóra
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.