Bezrobotny facet powodem sporów. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-10, 10:33   #31
Rollergirl
Raczkowanie
 
Avatar Rollergirl
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 320
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Na moje też.
Halinkę już znalazł,jeszcze tylko mu Babki z emeryturą brakuje.
Wypraszam sobie takie teksty!
Rollergirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 10:35   #32
Annamaria71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

A jak sie poznaliscie? Co w ogole do niego czujesz?
Annamaria71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 10:38   #33
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Przeczytałam cały wątek i jawi mi się tutaj facet bez ambcji, który całe życie ma ochotę się ślizgac. Uciekaj dziewczyno!
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 10:40   #34
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez Rollergirl Pokaż wiadomość
Wypraszam sobie takie teksty!

Skoro nie czujesz,że facet Cię wykorzystuje,to możesz poczuć się urażona tym porównaniem. Tylko moim zdaniem jest 100% słuszne,niestety.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 10:42   #35
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
No nie?

Ja chyba też na sprzedaż lodów się przerzucę

Nieciekawie to wszystko wygląda, głównie z uwagi na wiek. Gdyby tak kombinował na studiach, w wieku lat powiedzmy 22, to spoko. Ale 28... Więc trochę się mamie nie dziwie.

A te jego interesy z elektroniką to poważna sprawa czy takie palcem na wodzie pisane?
Proponuję stanąć na Krupówkach 800 zł przy tym to jest nic.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 10:45   #36
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez Buenaestrella Pokaż wiadomość
Ciężko oceniać mężczyznę, którego się nie zna.
To, że nie podoba się mamie, to poważny sygnał alarmowy moim zdaniem - ja zawsze, gdy nie słuchałam opinii rodziców w takich sprawach wychodziłam na tym źle, im starsa jestem, tym lepiej widzę, że rodzice - cóż- są często mądrzejsi niż dzieci

A Twoje przyjaciółki, co o tym myślą?

Jeśli Twój facet teraz uważa, że to dobre i normalne, że to Ty pokrywasz wszystkie koszty utrzymania i nie zabiera Cię nigdzie, raczej mała szansa, że pewnego dnia obudzi się i stwierdzi, że od dziś to on płaci za wasze utrzymanie i że co tydzień zabiera Cię na randkę. Czeka Cię więc przy nim prawdopodobnie całe życie samodzielnego martwienia się o to, żeby lodówka była pełna, o romantycznych kolacjach w knajpie czy weekendowych wypadach też możesz zapomnieć. Pytanie, czy on jest w stanie zaoferować Ci coś, co Ci to zrekompensuje...
Święte słowa.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 10:47   #37
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Nie będę powtarzać po inny, przeczytałam cały watek i ja bym wiała. Twoja mama ma racje i nie to jest najgorsze że on nie ma stałej pracy tylko to że Ciebie traktuje jako dodatkowe źródło dochodów. Co jak zajdziesz w ciążę, czy on Ci zapewnia poczucie stabilizacji? No i moje głowne pytanie, jeżeli serio z zarobionej kasy po podzieleniu przez ilośc miesięcy wychodzi około 4 tys to gdzie jest ta kasa? Ludzie zarabiają 2 koła na miesiąc i na jedzenie i oplaty im nie brakuje. Przemyśl to. Faceta się ewidentnie gotówka nie trzyma, jest leniwy, najszczęsliwszy byłby gdybyś ty dalej wszystko sponsorowała i jeszcze mu obiadek i kapcie pod nos podstawiła.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 10:50   #38
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Proponuję stanąć na Krupówkach 800 zł przy tym to jest nic.

Mnie zastanawia jeszcze jedna kwestia-czy on ma ubezpieczenie zdrowotne,opłaca sobie Zus,odkłada na przyszłą emeryturę w funduszu?
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 10:54   #39
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Ja bym wiała. Dla mnie ten facet to porażka - chce zrobić z Ciebie chodzący bankomat, zachęca Cię do studiów, bo wie, że z tego będzie kasa, ale sam tyłka nie ruszy i ambicji nie ma żadnych. Żebyś chociaż Ty zarabiała, a on zajmował się domem - OK. Ale on nie ma pracy, a wymaga od Ciebie obiadu?! Naprawdę szczytem Twoich marzeń jest taki Ferdek Kiepski, co to za grosze tyrał nie będzie, a pracy dla ludzi z jego wykształceniem to nie ma?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 11:08   #40
Turczynka30
Raczkowanie
 
Avatar Turczynka30
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 47
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Też byłam w podobnej sytuacji, facet starcił prace i szukał nowej tylko, że szukał 3 lata i jak sądze nie znalazł jej nadal... po przeczytaniu wątku wiałabym na Twoim miejscu! Facet co ma 28 lat nie zmieni sie z dnia na dzien, jest takie powiedzenie naginaj drzewo póki młode!Moi rodzice tez patrzeli krzywo i mieli racje, z leniem życia nie ma, to ciągłe zamartwianie się a poza tym gdzie facet ma ambicje? zeby kobieta musiała mu zwracac uwagę aby prace sobie znalazł! porażka!!!
Poza tym zastanów się czy chcesz miec dziecko czy faceta? bo dorosły mężczyzna tak się nie zachowuje, a Twoja mama ma rację, że dopytuje się, chciałabyś tak samo dla swojej córki?
Turczynka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 11:13   #41
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez Rollergirl Pokaż wiadomość
Wypraszam sobie takie teksty!
Wiesz no, możesz sobie wypraszać, ale jeżeli to, co opisałaś, jest prawdą to masakra.

Jeśli nie stać Cię na normalnego faceta, to przynajmniej nie chwal się na forum, że masz takiego beznadziejnego, bo to generalnie wstyd.

Żadna zdrowa i rozsądna kobieta nie spojrzałaby nawet na takiego pasożyta, więc to, że Ty go sobie wybrałaś świadczy o Tobie jednoznacznie.

I na koniec ja się ogólnie cieszę, że są takie kobiety jak Ty, które wiążą się z takimi tragicznymi palantami - znikają z rynku i zostaje więcej tych normalnych mężczyzn.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 11:17   #42
Catenaccio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 171
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Halinka dawała sobie radę z Ferdkiem, ty możesz sobie nie poradzić!

Chyba, że na bezrybiu i rak rybą.
Catenaccio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 11:18   #43
Asseq
Raczkowanie
 
Avatar Asseq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 93
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Troche to wszystko nie jest jasne. Koleś pracuje w sezonie letnim, by móc dogodnie żyć potem przez cały rok.... tylko dlaczego on nie ma na nic pieniędzy ?

Kobieto, uciekaj. Pół roku związku, a Ty praktycznie zawsze płacisz?! Rozumiem jakby kasa była wspólna czy coś, ale tak to coś podejrzane ...
Mam nadzieje tylko, że nie mieszka cały czas z rodzicami.... :|
__________________
Asseq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 11:22   #44
kermitowa
Zadomowienie
 
Avatar kermitowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 376
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Przeczytałam wątek i tak sobie myślę, że chyba nie chciałabym mieć takiego faceta. Zero ambicji i przekonanie ze slizganie sie to sposob na DOROSŁE zycie. Autorko Twój mężczyzna to dorosły facet, przestań go nianczyc i zakrec w koncu kurek z kasa. Nie ma pieniedzy nie ma wyjscia do knajpy itd. Poza tym zastanowilabym sie gleboko czy warto wiazac przyszlosc z takim facetem.
__________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj.
Arthur Schopenhauer
kermitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 11:43   #45
Rollergirl
Raczkowanie
 
Avatar Rollergirl
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 320
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez Asseq Pokaż wiadomość
Troche to wszystko nie jest jasne. Koleś pracuje w sezonie letnim, by móc dogodnie żyć potem przez cały rok.... tylko dlaczego on nie ma na nic pieniędzy ?
Nie ma.. Nie wiem. On twierdzi, ze nie chce "przejesc" tego co zarobi latem. Poza tym wciaz rozwija ten letni biznes. Dokupuje jakies budy. Teraz zainwestowal w ta elektronike nie male pieniadze.

Latem oplaca ZUS i wszytko co tam trzeba. Ale pozniej poza sezonem nie. Ostatnio byl w Urzedzie Skarbowym dowiadywac sie jak wyglada sprawa ze sprowadzaniem rzeczy zza granicy i jest zadowolony. Chce to rozkrecic. Twierdzi, ze normalna prace tez chce miec by kasa z handlu byla jedynie milym dodatkiem.

Jak go poznalam dalam mu czas.. Pomyslalam ze jak do nowego roku nie znajdzie pracy to skoncze to.. Bo ja jak zwykle mam problem z okresleniem czy cos jest dobre czy nie. Nie pracuje, nie ma stałego dochodu. Ale bronie go tym ze ma ta sezonowa, czy ze próbuje z elektronika.

Jakbym miala wiecej rozumu to bym sie nie pchala w ten zwiazek. Ale na poczatku jakos to wszystko inaczej wygladalo.
Rollergirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 11:52   #46
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
28 lat to młody chłopak?
To dorosły mężczyzna który powinien być już ogarnięty życiowo. Tak jak on to pracują młodziutkie studentki ciągnące po 2 kierunki, żeby na waciki mieć.
A ty prawie 30to letni chłop, bez wykształcenia (licencjat pisze, a potem będzie pisał magistra, 10 lat z rzędu) zero historii zawodowej i jeszcze nie będzie robił za grosze
Na moje oko, to kolejny początkujący "karierę" Ferdka Kiepskiego.

Autorko wątku- Twoja mama ma dużo racji w tym co mówi.
Nie jest zaślepiona zakochaniem, patrzy z boku, ma chłodną głowę i dużo doświadczenia życiowego.
Twój chłopak ma tyle wolnego czasu poza sezonem letnim, że jakby _chciał_ to by znalazł sobie pracę a jakby było faktycznie operatywny z tą żyłka przedsiębiorcy to by miał już kolejny biznes dający mu zarobek w czasie reszty roku.
czepnę się - podstawowe i średnie ma więc wykształcenie jest

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jak Ci taki układ odpowiada, jak się dogadacie że u Was jest odwrotnie- Ty bierzesz na siebie główny ciężar utrzymywania rodziny a on na siebie w takim razie typowo kobiece zajęcia typu: będzie prowadził dom, siedział z dziećmi, gotował - no to OK.
Ale wcześniej musisz przemyśleć, czy wam to wyjdzie.
On się nadaje do takiego układu?

Znam 1 małżeństwo które tak zyje- w klasycznym podziale obowiązków ale na odwrót- ona zarabia, on w domu na etacie "kura domowego" dzieci bawi, gotuje, piecze, sprząta, kwiatki sadzi - im dobrze, ale to jedyny taki znany mi, funkcjonujący i zadowolony z zycia związek. Wyjątek od reguły.
Ale tam oboje są pracowici i swoją działkę wspólnego zycia robią perfekcyjnie- po prostu zamienili się rolami.
Ja za czymś takim też jestem
i szczerze mówiąc chętnie bym w coś takiego weszła - nienawidzę domowych obowiązków
No właśnie - ale to 2 osoby muszą się dogadać, żeby to zadziałało...

Cytat:
Napisane przez Rollergirl Pokaż wiadomość
Najgorsze ze ja mam prace w domu, juz teraz mnie pyta dlacego obiadu nie zrobie SKORO SIEDZE W DOMU. Ostatnio sie poklocilismy strasznie o to. Ja pracuje a nie siedze. Wiec boje sie ze kiedys to i tak ja bym byla odpowiedzialna za dom.
Ale chyba nie zadziała niestety
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 11:53   #47
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Jedna rzecz mnie w tym wątku przeraża. Każda z Was uważa pracę na etacie za lepszą od posiadania własnego biznesu. Naprawdę jest lepsza? Naprawdę lepiej pracować u kogoś, niż samemu się zatrudniać? Bycie właścicielem budek z lodami może i zbyt przyszłościowo nie brzmi, ale jak widać można kupę kasy na tym zarobić. Szczególnie, że chcą kupować kolejne. I co najważniejsze nikt nie może ich pozbawić pracy chociażby przez redukcję etatów itd. co niestety w każdej stałej pracy może się zdarzyć. Moim zdaniem jeśli ten letni biznes będzie mu szedł dobrze, jeśli będzie na wszystko starczało to przez resztę roku może leżeć do góry brzuchem i nie robić nic. Jego sprawa. ( jeśli oczywiście nie będzie się wymigiwał od dokładania i pomocy w domu, ale to już osobna kwestia)
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 11:53   #48
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez Rollergirl Pokaż wiadomość
Nie ma.. Nie wiem. On twierdzi, ze nie chce "przejesc" tego co zarobi latem. Poza tym wciaz rozwija ten letni biznes. Dokupuje jakies budy. Teraz zainwestowal w ta elektronike nie male pieniadze.

Latem oplaca ZUS i wszytko co tam trzeba. Ale pozniej poza sezonem nie. Ostatnio byl w Urzedzie Skarbowym dowiadywac sie jak wyglada sprawa ze sprowadzaniem rzeczy zza granicy i jest zadowolony. Chce to rozkrecic. Twierdzi, ze normalna prace tez chce miec by kasa z handlu byla jedynie milym dodatkiem.

Jak go poznalam dalam mu czas.. Pomyslalam ze jak do nowego roku nie znajdzie pracy to skoncze to.. Bo ja jak zwykle mam problem z okresleniem czy cos jest dobre czy nie. Nie pracuje, nie ma stałego dochodu. Ale bronie go tym ze ma ta sezonowa, czy ze próbuje z elektronika.

Jakbym miala wiecej rozumu to bym sie nie pchala w ten zwiazek. Ale na poczatku jakos to wszystko inaczej wygladalo.
Ja mam takie dziwne wrażenie, że facet nie dość, że krętacz i wykorzystywacz, to jeszcze... skąpiec!

Bo on może i ma kasę z tych bud z lodami, ja nie wątpię, że takie coś w sezonie to jest kopalnia gotówki. Skoro stać go na rozwijanie interesu, na zakup elektroniki za duże pieniądze, a nie stac go na to, by kupić składniki na obiad czy zaprosić dziewczynę na pizzę to... najwyraźniej na dziewczynę skąpi. Zwyczajny, pospolity lisek chytrusek - w elektronikę, w lody zainwestuje, bo wie/wierzy, że mu się to opłaci. W dziewczynę nie zainwestuje, bo a) nie zarobi na tym, b) po co, skoro ona z radością inwestuje w niego?


Przyznaję rację mamie. Po pierwszym poście miałam inne zdanie, myślałam, że mama na chłopaka się uwzięła, bo ma pracę niekonwencjonalną i styl życia nie taki, jaki niektórzy uważają za "właściwy" czyli stała praca, najlepiej pn-pt, 8-16, ze stałą pensją - a wiadomo, jest dużo ciekawych zawodów,które z tych ram radośnie się wyłamują, a są opłacalne i można się dorobić.
Ale teraz widzę, że mama zwęszyła pismo nosem i chce córkę przed błędem ustrzec.


Autorko, ja nie mówię, żebyś zrywała, teraz zaraz, nie. Jeśli wahasz się, jeśli nie wierzysz w nasze słowa - zrób prosty eksperyment. Spróbuj przez miesiąc nie łożyć na faceta. Spróbuj nie płacić za pizzę, na randki nie zabieraj broń Boże portfela, możesz nawet udać, że zapomniałaś (ciekawe, czy zapłaci i będzie np. kazał ci zwrócić). Nie kupuj jedzenia do niego do domu, nie płać za nic, jadaj u siebie. Poza tym niech nic się nie zmienia. Bądź taka jak zawsze, tylko przestań płacić. Na jego delikatne wyrzuty, pretensje, cokolwiek - nie reaguj.

I zobacz, jaka będzie jego reakcja. Myślę, że ona ci wszystko wyjaśni i klapki z oczu ci spadną
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."



Edytowane przez Narrhien
Czas edycji: 2011-02-10 o 11:55
Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 11:59   #49
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Proponuję stanąć na Krupówkach 800 zł przy tym to jest nic.
Mój kuzyn swego czasu (w wieku 19 lat, zaznaczam) zwęszył biznes na wacie cukrowej. Skręcił sam maszynę do tejże waty, zainwestował w cukier kryształ biały (cena w hurcie jakieś 2 czy 3 zł za kilo - nie wiem dokładnie ile to tam było, a cena jednej porcji waty - 2 zł (mała) i 3,50 zł (duża)). Kręcił biznesik z rok czy półtora (zanim nie poszedł na studia), objechał z fąfnaście jarmarków, imprez plenerowych, odpustów, zwiedził chyba wszystkie osiedla w okolicznych miastach itd. itp.
Dzięki temu jego ojciec zmienił samochód na lepszy, a ich stara chałupa doczekała się upragnionego generalnego remontu. No i pierwszy rok studiów miał chłopak w pełni zabezpieczony finansowo. Czujecie - wata cukrowa

Cytat:
Napisane przez Rollergirl Pokaż wiadomość
Jakbym miala wiecej rozumu to bym sie nie pchala w ten zwiazek. Ale na poczatku jakos to wszystko inaczej wygladalo.
Cóż, czasem feromon silniejszy od rozumu
Ja generalnie z ludźmi pt. nie ma dla mnie odpowiedniej pracy, za groszę robił(a) nie będę i nie przeszkadza mi, że nie mam żadnych kwalifikacji, nie lubię mieć bliżej do czynienia. Ale to ja.

Myślę, że kochać sobie go możesz jak chcesz (jak w łożku dobry, to tym bardziej) ale rodziny to Ty z panem nie zakładaj
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 12:01   #50
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez Rollergirl Pokaż wiadomość
Latem oplaca ZUS i wszytko co tam trzeba. Ale pozniej poza sezonem nie.
Nie wypisuj bzdur. Albo opłaca cały rok co miesiąc, albo nie opłaca wcale, czyli nie prowadzi firmy. Nie można sobie wybierać okresu, w którym się płaci zus, a w którym się nie płaci. Chyba, że zawiesza działalaność po okresie letnim i wznawia ją w letnim.
Cytat:
Jakbym miala wiecej rozumu to bym sie nie pchala w ten zwiazek.

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Jedna rzecz mnie w tym wątku przeraża. Każda z Was uważa pracę na etacie za lepszą od posiadania własnego biznesu. Naprawdę jest lepsza? Naprawdę lepiej pracować u kogoś, niż samemu się zatrudniać?
Oczywiście. Mając umowę o pracę i stały etat masz wszelkie świadczenia,w czasie choroby inni pracują za Ciebie, masz płatny urlop, generalnie żyć nie umierać.
Ja prowadzę własną firmę i nie dość, że zapierniczam od rana do wieczora to np. teraz mam radośnie zapalenie oskrzeli. Nikt za mnie nie pracuje, nie zarabiam itp.
Cytat:
Bycie właścicielem budek z lodami może i zbyt przyszłościowo nie brzmi, ale jak widać można kupę kasy na tym zarobić.
Taaaaa, jak widać chłopak bardzo dużo zarabia, opływa w luksusy
Cytat:
Szczególnie, że chcą kupować kolejne. I co najważniejsze nikt nie może ich pozbawić pracy chociażby przez redukcję etatów itd.
Chłopak jest pozbawiony pracy przez większą część roku poprzez brak klientów, Ty się zastanawiasz co Ty piszesz ?
Cytat:
jeśli będzie na wszystko starczało
Ale mu nie wystarcza.

Nie ma to jak wypowiedź osoby, która nigdy nie prowadziła firmy
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 12:05   #51
Catenaccio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 171
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ja prowadzę własną firmę i nie dość, że zapierniczam od rana do wieczora to np. teraz mam radośnie zapalenie oskrzeli. Nikt za mnie nie pracuje, nie zarabiam itp.
Zasugeruję tylko, że chyba nie musisz płacić za ZUS jak jesteś chora. Wiem, że tak jest jak się pracuję "na własną rękę", czyli zawód wolny.

To co niechcący poprawiłem, ale było to spóźnione:

O ile się nie mylę, w okresie choroby nie płacisz ZUSu za siebie. Przynajmniej tak jest jak się ma firmę jednoosobową.

Edytowane przez Catenaccio
Czas edycji: 2011-02-10 o 12:16
Catenaccio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 12:05   #52
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Nie ma to jak wypowiedź osoby, która nigdy nie prowadziła firmy
Możesz się ze mnie nie wyśmiewać? Naucz się kultury i szacunku dla innych.
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 12:07   #53
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez Catenaccio Pokaż wiadomość
Zasugeruję tylko, że chyba nie musisz płacić za ZUS jak jesteś chora. Wiem, że tak jest jak się pracuję "na własną rękę", czyli zawód wolny.
Dziękuję za sugestię, aczkolwiek nie wiesz, o czym piszesz. Jeśli ja nie zapłacę swojego zusu, to nikt go za mnie nie zapłaci, i jak mnie przypadkiem rzecz jasna szlag trafi to na szpital prywatny nie mam

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Możesz się ze mnie nie wyśmiewać? Naucz się kultury i szacunku dla innych.
Dobrze, nauczę się
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 12:08   #54
Catenaccio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 171
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Na przykładzie rodzinnym wiem, jak osoby prowadzące własną działalność są bardzo butne w stosunku do innych. Nawet jak mają straty czy im nie idzie, to i tak są lepsi od innych.

Bo doktor K. jest konowałem i pracuje w przychodni na paluszkach, a ja jestem wolny i mogę robić co chcę. Mniej więcej na tym się to opiera. Zapomina się o szczególe, że doktor K. więcej zarabia od prezesa.

Edytowane przez Catenaccio
Czas edycji: 2011-02-10 o 12:11
Catenaccio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 12:09   #55
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Mój kuzyn swego czasu (w wieku 19 lat, zaznaczam) zwęszył biznes na wacie cukrowej. Skręcił sam maszynę do tejże waty, zainwestował w cukier kryształ biały (cena w hurcie jakieś 2 czy 3 zł za kilo - nie wiem dokładnie ile to tam było, a cena jednej porcji waty - 2 zł (mała) i 3,50 zł (duża)). Kręcił biznesik z rok czy półtora (zanim nie poszedł na studia), objechał z fąfnaście jarmarków, imprez plenerowych, odpustów, zwiedził chyba wszystkie osiedla w okolicznych miastach itd. itp.
Dzięki temu jego ojciec zmienił samochód na lepszy, a ich stara chałupa doczekała się upragnionego generalnego remontu. No i pierwszy rok studiów miał chłopak w pełni zabezpieczony finansowo. Czujecie - wata cukrowa
No i w patyczki musiał jeszcze zainwestować

Ale tak serio, to co szkodzi np. facetowi autorki w zimie się przerzucać na watę cukrową czy tez coś innego i przenieść się z biznesem właśnie nw te Krupówki czy gdzieś tam, gdzie dzieci na ferie jeżdżą? I już znowu kaska leci, nie? Ja bym na takiego człowieka złego słowa nie powiedziała, gdybym widziała, że on po prostu robotny i obrotny jest.

A facet autorki w ogóle nie ma zmysłu przedsiębiorcy moim zdaniem. Ten handel który teraz chce uprawiać to jakoś chyba nie jest dobry pomysł, forsę właduje a zarobku nie będzie, bo jakoś nie chce mi sie wierzyc, że tak ludzie masowo będa u neigo kupowac jak to samo moga mieć w jakimś sklepie nie dla idiotów albo od rodziny/znajomych w Anglii.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2011-02-10 o 12:10
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 12:09   #56
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez Catenaccio Pokaż wiadomość
O ile się nie mylę, w okresie choroby nie płacisz ZUSu za siebie. Przynajmniej tak jest jak się ma firmę jednoosobową.
Oj błagam, no naprawdę ... Za kasowanie swoich wypowiedzi są punkty karne (regulamin).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 12:11   #57
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość

Dobrze, nauczę się
I jeszcze jedno. Jak Ci tak źle w swojej firmie to ją zlikwiduj i idź pracować u kogoś. Bo przecież tak Ci w niej ciężko
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 12:13   #58
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Jedna rzecz mnie w tym wątku przeraża. Każda z Was uważa pracę na etacie za lepszą od posiadania własnego biznesu. Naprawdę jest lepsza? Naprawdę lepiej pracować u kogoś, niż samemu się zatrudniać? Bycie właścicielem budek z lodami może i zbyt przyszłościowo nie brzmi, ale jak widać można kupę kasy na tym zarobić. Szczególnie, że chcą kupować kolejne. I co najważniejsze nikt nie może ich pozbawić pracy chociażby przez redukcję etatów itd. co niestety w każdej stałej pracy może się zdarzyć. Moim zdaniem jeśli ten letni biznes będzie mu szedł dobrze, jeśli będzie na wszystko starczało to przez resztę roku może leżeć do góry brzuchem i nie robić nic. Jego sprawa. ( jeśli oczywiście nie będzie się wymigiwał od dokładania i pomocy w domu, ale to już osobna kwestia)

Dziewczyno,wiesz co w ogóle napisałaś?
Myślisz,że własna firma = spanie na pieniądzach?
Zwykły właściciel małej firmy musi ostro zasuwać,żeby sobie wypracować pensję.
Czasami lepiej siedzieć na przysłowiowym stołku i pierdzieć w stołek,a 10 każdego miesiąca kasować stałą pensję.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 12:13   #59
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Wiesz no, możesz sobie wypraszać, ale jeżeli to, co opisałaś, jest prawdą to masakra.

Jeśli nie stać Cię na normalnego faceta, to przynajmniej nie chwal się na forum, że masz takiego beznadziejnego, bo to generalnie wstyd.

Żadna zdrowa i rozsądna kobieta nie spojrzałaby nawet na takiego pasożyta, więc to, że Ty go sobie wybrałaś świadczy o Tobie jednoznacznie.

I na koniec ja się ogólnie cieszę, że są takie kobiety jak Ty, które wiążą się z takimi tragicznymi palantami - znikają z rynku i zostaje więcej tych normalnych mężczyzn.
Post zgloszony. Jakim trzeba byc czlowiekiem, zeby tak kogos obrazac i insynuowac chorobe psychiczna?
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 12:14   #60
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Bezrobotny facet powodem sporów.

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;24990034]Post zgloszony. Jakim trzeba byc czlowiekiem, zeby tak kogos obrazac i insynuowac chorobe psychiczna?[/QUOTE] Takim strasznym jak ja
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-22 19:37:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.