Bielactwo - leczenie, tuszowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-26, 13:21   #1
Stoners
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7

Bielactwo - leczenie, tuszowanie


Witam! Piszę do was z takim problemem... Mam 18 lat, jestem chłopakiem i od ok. 3 lat choruję na bielactwo... Powiem szczerze, że nie jest to przyjemna choroba, która odbiera całą pewność siebie... Z początku do tuszowania stosowałem różnych podkładów, z czasem stwierdziłem, że mogą być one jednak widoczne, więc do teraz stosuję korektory, do krycia miejscowego... Plamy mam głównie na twarzy, co pogarsza całą sytuację... Zastanawiam się czy jest jakiś sposób na dokładniejsze pokrycie niż korektorem (w tym przypadku, plamy są trochę widoczne + szybko się ściera) ?
Chodzi o coś, co by się lepiej dopasowywało, było mniej widoczne i dłużej trzymało?
Trochę o tym ostatnio poczytałem i trafiłem np. na metodę smarowania SAMYCH plam płynem do opalania natryskowego... Trzyma się to nawet do 10dni i jeśli się dobrze dobierze, to plam całkowicie nie widać, ale taki płyn trochę kosztuje, więc nie chciałbym ryzykować, więc chciałbym spytać, czy jeśli posmaruję tym plamy to nie będą one zbytnio kontrastować z resztą skóry? Wiadomo, dobiorę odpowiednie natężenie opalenizny, najlepiej 8% lub 10%. Ale czy jest coś takiego wykonywalne?

Trafiłem jeszcze na sposób zatuszowania plam poprzez "makijaż permanentny", wykonuje się tatuaż w kolorze dopasowanym do koloru skóry (odcienie beżu) i to trzyma się chyba do kilku lat... Ale czy coś takiego naprawdę jest wykonywanego, czy to jest robione na plamach różnej wielkości?

No i zastanawia mnie jeszcze temat leczenia... Wiem, że nie ma 100% pewnego sposobu, ale może jakiś na 80-90%?
Ja słyszałem o leczeniu ultrafioletem (to jest chyba PUVA) i z tego co czytałem to jest to chyba najskuteczniejsze rozwiązanie?
Jeszcze doradzano mi leczenie "złotem koloidowym", ale nie znam tego preparatu... Niby jest napisane, że skuteczny na wszystko, no ale nie słyszałem, żeby ktoś go używał...
A ostatni dermatolog polecał zastosowanie jakiegoś preparatu (nie pamiętam nazwy), którym miałbym nasmarować plamy a następnie zażywać "kąpieli słonecznych" płyn ten skupia promienie słońca na plamach i może spowodować repigmentację...

Podsumowując...
Czy znacie jakiś trwały i skuteczny sposób na kamuflaż? Czy płyn do opalania natryskowego na same plamy zadziała? Czy stosuje się na to tatuaż permanentny? Czy lampy pomagają w leczeniu? Słyszał ktoś o leczeniu "złotem koloidowym"? Czy znacie jakieś inne sposoby leczenia?

Prosiłbym o dokładne odpowiedzi, z góry dziękuję
Aha, trafiłem na taki temat:
To ja podkładów nie chciałbym stosować, gdyż tworzy się efekt maski, a dla mnie jako dla chłopaka, jest to dość krępujące i nieprzyjemne oraz odpadają odpowiedzi typu "pogódź się z tym" "możesz być przez to rozpoznawalny" bo to przecież nie jest jakiś powód do dumy ;/
Pozdrawiam,
Stoners

#EDIT:
Jeśli założyłem w złym dziale, to przenieście, ale wydaje mi się, że dział z poradami dermatologicznymi jest najodpowiedniejszy.
Stoners jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 10:20   #2
Bialutki01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4
Dot.: Bielactwo - leczenie, tuszowanie

Na początek proponuję zapoznać się z tym tematem: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=35880&page=3


Z Twojego posta wynika, że bardziej Ci zależy obecnie na kamuflażu białych plamek, niż na ich zaleczeniu. Nie łatwiej by było pochodzić po dermatologach i wybrać odpowiednie dla siebie leki?
Też choruję na bielactwo. Stosowałem Cutivate i Daivonex po 3 razy dziennie. Po około miesiącu było widać jakąś zmianę, plamki jakby robiły się mniej widoczne. Ale niestety nijak to powstrzymuje rozwój - dlatego zakończyłem tymczasowo leczenie, szkoda kasy i czasu na łażenie po nowe recepty...
Bialutki01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 18:30   #3
karoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: roztocze :)
Wiadomości: 211
Dot.: Bielactwo - leczenie, tuszowanie

płyn do opalania natryskowego w małej pojemności 100ml możesz kupić na allegro coś 35zł kosztuje i wypróbować na sobie odpowiedni odcień myślę że najjaśniejszy najwyżej posmarujesz drugi raz.

Makijaż permanentny to nie jest dobry sposób, zwłaszcza na twarzy bo ta się latem opali a kolor na plamie nie i też będzie różnica.

Ja stosowałam samoopalacz lub balsam brązujący. Najpierw nakładasz na plamę dokładnie musi być! a po kilku godzinach na całość plamę i zdrową skórę dla wyrównania koloru Polecam na początek przetestowanie na innej partii ciała niż twarz, do twarzy potrzebna perfekcja Pamiętaj że brwi musisz przetrzeć zwilżonym wacikiem takim do uszu inaczej będą pomarańczowe
karoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 19:49   #4
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Bielactwo - leczenie, tuszowanie

Ja również mam bielactwo, na twarzy mam 2 plamy, jedną w zewnętrznym kąciku oka, drugą pod dolną wargą. Mam dość jasną karnację i bardzo ich nie widać, ale stosuję kamuflaż.

Moje sposoby to:

- plamy smaruję różem do policzków w kolorze brązowym bez świecących drobinek, wygląda to naturalnie gdyż nie tworzy efektu maski, co w przypadku mężczyzn jest korzystne.

- plamy smaruję samoopalaczem, nakładam samoopalacz patyczkiem kosmetycznym do uszu i tak rozsmarowuję, aby nie wyszedł poza granicę plamy. Jeśli wyjdzie poza granice, to maczam czysty patyczek w wodzie i wycieram miejsca poza plamą
Tak więc nie musisz używać płynu do opalania natryskowego, wystarczy samoopalacz, polecam ten z Ziaji. Efekt utrzymuje się kilka dni.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Edytowane przez Felaa
Czas edycji: 2012-03-28 o 19:51
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 02:55   #5
Stoners
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7
Dot.: Bielactwo - leczenie, tuszowanie

Witajcie ponownie!
Nie chcę zakladać nowego tematu, żeby zbytnio nie zaśmiecać formu, więc pomyślałem, że odkopię mój poprzedni. Zrobię to ponieważ problem wciąż dotyczy bielactwa. Wciąż poszukuję sposobu na pokrycie plam, na jak najdłuższy okres, jak najdokładniej...

Będąc w Rossmanie natrafiłem zupełnie przypadkowo na:
http://www.rossnet.pl/Produkt/LOreal...cy,117109,3365

LOREAL PARIS MEN EXPERT HYDRA ENERGETIC X TREME SUMMER SHOT

wyczytałem na pudełku, że nadaje on ciemniejszy odcien skóry no i jest przeznaczony typowo dla mężczyzn...

Moje pytanie brzmi... jak bardzo ciemna jest twarz po nałożeniu tego? czy byłoby to w stanie zakryć plamy bielactwa znajdujące się na twarzy?
jaki uzyskujemy kolor? brązowy, czy raczej pomarańczowy/żółty?

w internecie nie mogę znaleźć żadnych opini na ten temat, a nie chcę kupować w ciemno... wszelkie informacje na ten temat będą mile widziane...

Pozdrawiam,
Stoners jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.