Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-09, 14:27   #1441
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Pogrubione oczywiście potencjalne zapychacze. Hmmm... Na moje oko nie służy Ci masło shea(butyrospermum parkii), ale jest dosyć daleko w składzie, więc pewna nie jestem... Tak samo jak pantenol... Cóż, może Hex się wypowie, ja to dopiero laik jestem w sprawach biochemii
P.S. Na czerwono zaznaczyłam diazolidinyl urea, bo jest składnikiem wysuszającym, ale w kremie Ziaji jest daleko w składzie, więc pewnie nic złego cerze nie zrobi.
ja sie wogole na tym nie znam ale sprawdzalam na tej jednej stronce, co ktoras Wizazanka polecila i tam jest ze glycerin nie zapycha, lecz glyceryl stearate. Wiec nie wiem juz, bo Ty zaznaczylas glycerin

a mozliwe, ze glyceryl stearate tak mocno zapycha? jak stosowalam Hydre Drops czy krem z Bielendy Powitanie z Afryka, to problemow nie bylo (odpukac), a jak krem z Ziaji przez dluzszy czas no to cos mnie zapchalo. Wiec moze to ten glyceryl stearate? ja nie wiem bo sie nie znam na tym
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 14:32   #1442
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Glicerin, czyli gliceryna, zapycha(a przynajmniej niektóre z nas ). A co do glyceryl stearate... Szczerze powiedziawszy, to nie wiem czy mocno zapycha. Trzeba poczekać na Hex, ona pewnie będzie wiedzieć
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 15:18   #1443
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Glicerin, czyli gliceryna, zapycha(a przynajmniej niektóre z nas ). A co do glyceryl stearate... Szczerze powiedziawszy, to nie wiem czy mocno zapycha. Trzeba poczekać na Hex, ona pewnie będzie wiedzieć
ok to czekamy

a na tej stronie http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm to glicerin ma 0, a gliceryl stearate 1 i 3.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 20:08   #1444
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witajcie Kochane wpadam do Was w biegu poniewaz czas mnie ogranicza

Gliceryna moze zapychac,szczegolnie jezeli cera jest na nia podatna;natomiast Glyceryl Stearate jest stosowany jako zmiekczacz w kosmetykach i czasami powoduje podraznienia-wszystko zalezy takze od stezenia,skladnikow towarzyszacych.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 20:55   #1445
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
(...)
P.S. Na czerwono zaznaczyłam diazolidinyl urea, bo jest składnikiem wysuszającym, ale w kremie Ziaji jest daleko w składzie, więc pewnie nic złego cerze nie zrobi.
Hmmm po co w kremie nawilżającym stosują składniki wysuszające?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 21:57   #1446
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny bardzo prosze o pomoc. Czy w ktoryms z tych dwoch kosmetykow sa potencjalne zapychacze? Podejrzewam ze ktorys z nich zmasakrowal mi w tym tygodniu twarz:

hydro-żel aktywnie nawilżający Olay
Skład: aqua, dimethicone, dimethiconol, glycerin, hexylene glycol, sodium carbomer, panthenol, phenoxyetanol, imidazolidinyl urea, methylparaben, disodium EDTA.

samoopalacz w żelu Lirene
Skład: aqua, propylene glycol, dihydroxyacetone, hydroxyethylcellulose, peg-40 hydrogenated castor oil, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben, parfum, hexyl cinnamal, linalool, limonene, coumarin, geraniol, citronellol.

Z gory dziekuje za pomoc
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 08:23   #1447
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Hmmm po co w kremie nawilżającym stosują składniki wysuszające?
Żeby go zakonserwować. Nota bene - diazolidinyl urea uwalnia formaldehyd, co może przyczynić się do wywołania alergicznego kontaktowego zapalenia skóry, a także trądziku kosmetycznego.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-10, 08:40   #1448
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Żeby go zakonserwować. Nota bene - diazolidinyl urea uwalnia formaldehyd, co może przyczynić się do wywołania alergicznego kontaktowego zapalenia skóry, a także trądziku kosmetycznego.
A taką dobra opinie miał ten krem (Ziaja, Calma nawilżający) w wątku z listą zanalizowanych kosmetyków Dzięki temu go kupiłam.
Mnie narazie ten krem nie uczulił, ani nic złego nie zrobił. Ale używam go dopiero od kilku tygodni.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 08:55   #1449
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
A taką dobra opinie miał ten krem (Ziaja, Calma nawilżający) w wątku z listą zanalizowanych kosmetyków Dzięki temu go kupiłam.
Mnie narazie ten krem nie uczulił, ani nic złego nie zrobił. Ale używam go dopiero od kilku tygodni.
Jest on bardzo daleko w składzie, tuż przed substancją zapachową - w takim stężeniu winien być stosunkowo niegroźny. Skoro Cię nie uczula od kilku tygodni, raczej tego już nie zrobi. (Choć różnie bywa)

Zresztą niemal wszystkie kosmetyki zawierają teraz jakieś kwiatki - trzeba po prostu szukać mniejszego zła.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 09:37   #1450
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Proszę uprzejmie o analizę Oriflame, Skindividual Night Cream (Krem na noc)

Skład: aqua, hydrogenated polyisobutene, glycerin, cyclopentasiloxane, ppg-15 stearyl ether, cetyl alcohol, dimethicone, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, peg-40 stearate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, xylitylglucoside, petrolatum, octadecenedioic acid, isohexadecane, anhydroxylitol, tocopheryl acetate, parfum, sodium lauroyl lactylate, methylparaben, sorbitan stearate, imidazolidinyl urea, polysorbate 80, propylparaben, xylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sorbitan oleate, xanthan gum, ceramide 3, phenoxyethanol, phytosphingosine, cholesterol, ceramide 6 ii, carbomer, chondrus crispus, glucose, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, bht, ceramide 1.
Narek , dziękuje serdecznie za analize pod katem zapychania ale mam jeszcze prosbe dpo Hexxany aby zeknęła na na skład i oceniła czy jest w nim cos dobrego
Dzięki
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 10:18   #1451
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo prosze o pomoc. Czy w ktoryms z tych dwoch kosmetykow sa potencjalne zapychacze? Podejrzewam ze ktorys z nich zmasakrowal mi w tym tygodniu twarz:

hydro-żel aktywnie nawilżający Olay
Skład: aqua, dimethicone, dimethiconol, glycerin, hexylene glycol, sodium carbomer, panthenol, phenoxyetanol, imidazolidinyl urea, methylparaben, disodium EDTA.

samoopalacz w żelu Lirene
Skład: aqua, propylene glycol, dihydroxyacetone, hydroxyethylcellulose, peg-40 hydrogenated castor oil, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben, parfum, hexyl cinnamal, linalool, limonene, coumarin, geraniol, citronellol.

Z gory dziekuje za pomoc
Stawiam na tego hydro-żela Olay'a. Poza tym, nie podoba mi się phenoxyetanol w tymże żelu... Na Twoim miejscu odstawiłabym go.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-10, 15:22   #1452
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Stawiam na tego hydro-żela Olay'a. Poza tym, nie podoba mi się phenoxyetanol w tymże żelu... Na Twoim miejscu odstawiłabym go.
Dziekuje Ci bardzo! Szczerze mowiac to podejrzewalam jednak ze to ten samoopalacz, bo hydro-zel jest taki lekki i bezzapachowowy, wydawal mi sie idealny.... W takim razie odstawie na razie tylko hydro-zel i zobaczymy co sie bedzie dzialo. Zrobie to z bolem serca, bo sprawdzal sie super pod makijaz :/
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 16:39   #1453
flower by kenzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 18
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

cześć! Dotarłam do str.13 tego wątku i trochę się uświadomiłam.
Kupiłam dziś:szampon HIPP
Aqua, sorbitol, cocamidopropyl hydroxysultaine, cocamidopropyl betaine, lauryl glucoside, sodium chloride, coco-glucoside, glyceryl oleate, prunus amygdalus, sodiumcarboxymetyl, betaglucan,glycerin, citric acid,parfum.
Czy będzie wysuszał?

płyn do kąpieli HIPP (MAM ZAMIAR STOSOWAć jako środek do mycia twarzy a jeśli nie to do mycia ciała):
ma taki sam skład plus styrene/akrylates copolymer.

AA mleczko do ciała z ekstraktem z cynamonu....
aqua, parafinum liquid, etylhexyl stearate, cyclopentansiloxane,glyce rin, caprylic/caprictrygliceride, cetyl PEG/PPG-10/1, DIMETHICONE, CERA ALBA, PRUNUS AMYGDALUS dulcis oil, hydrogeneted castor oil, sodium chloride, pantenol, allantoin, vaccinum macrocarpon, tocoperyl acetate, methylparaben, propylparaben, i reszta zapachowe.

Cera mieszana, naczynkowa. reszta skóry normalna. dzięki .
flower by kenzo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 18:33   #1454
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo prosze o pomoc. Czy w ktoryms z tych dwoch kosmetykow sa potencjalne zapychacze? Podejrzewam ze ktorys z nich zmasakrowal mi w tym tygodniu twarz:

hydro-żel aktywnie nawilżający Olay
Skład: aqua, dimethicone, dimethiconol, glycerin, hexylene glycol, sodium carbomer, panthenol, phenoxyetanol, imidazolidinyl urea, methylparaben, disodium EDTA.

samoopalacz w żelu Lirene
Skład: aqua, propylene glycol, dihydroxyacetone, hydroxyethylcellulose, peg-40 hydrogenated castor oil, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben, parfum, hexyl cinnamal, linalool, limonene, coumarin, geraniol, citronellol.

Z gory dziekuje za pomoc
Zdecydowanie stawiam na samoopalacz Lirene,ze to on winny jest podraznienia-zreszta sklads malo przyjazny-konserwanty,srodki zapachowe,srodek zageszczajacy a skladnik ktory wyboldowalam jest dosc wyosko w skladzie i on przyczynia sie do podraznienia,wysypu ropnego,podraznia tez mieszki wlosowe.

Hydro-żel Olaya nie jest idealny ale w swoim skladzie ma duzo mniej podrazniajacych skladnikow,chyba ze uzywalas ich lacznie a to moglo byc mieszanka wybuchowa...
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 20:26   #1455
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Narek , dziękuje serdecznie za analize pod katem zapychania ale mam jeszcze prosbe dpo Hexxany aby zeknęła na na skład i oceniła czy jest w nim cos dobrego
Dzięki
Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Oriflame, Skindividual Night Cream


aqua, hydrogenated polyisobutene, glycerin, cyclopentasiloxane, ppg-15 stearyl ether, cetyl alcohol, dimethicone, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, peg-40 stearate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, xylitylglucoside, petrolatum, octadecenedioic acid, isohexadecane, anhydroxylitol, tocopheryl acetate, parfum, sodium lauroyl lactylate, methylparaben, sorbitan stearate, imidazolidinyl urea, polysorbate 80, propylparaben, xylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sorbitan oleate, xanthan gum, ceramide 3, phenoxyethanol, phytosphingosine, cholesterol, ceramide 6 ii, carbomer, chondrus crispus, glucose, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, bht, ceramide 1.
Krem bogaty w emolienty,ktore moga ale nie musza zapychac-jest tutaj maslo shea,ktore swietnie nawilza i odzywia skore,na rozowo antyoksydant,ktory wspomaga walke z przebarwieniami.Jednak trudno jest mi ocenic jego dzialanie chociaz nie jest w zbyt daleko w skladzie.Wydaje mi sie,ze moze rozjasniac cere.
Nie podoba mi sie konserwant na czerwono,jest dosc wysoko umieszczony w skladzie chociaz z drugiej strony duzo zalezy od cery,czy podrazni badz nie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 21:06   #1456
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
nie wiem czy kosmetyki do wlosow tez analizujecie, ale mam prosbe o pomoc w wyborze odzywki, ktora z nich wydaje sie najbardziej nawilzajaca i jednoczesnie najbezpieczniejsza dla skory?

sa to odzywki z allegro, nazwy niepelne, bo nie potrafie ich w pelni odczytac, ale zalaczam fotki

ODZYWKA NR 1 odzywka ze szcziku konskiego firma MiC
Aqua , Cetearyl Alcohol(emolient) , Cetrimonium Chloride(kondycjoner,dziala antystatycznie) , PEG-40 Castor Oil(konserwant,potrafi podrazniac) , Sodium Cetearyl Sulfate(srodek powierzchniowo czynny,silnie pieniacy sie), Cocamide MEA (srodek zmiekczajacy), Helianthus Annus(emoleint,wyciag ze slonecznika) , Spinal Cord Extract(wyciag ze szpiku) , Tocopherol , Ascorbyl Palmitate , Mustela , Parfum , Phenoxyethanol(konserwant) , Methyldibromo Glutaronitrile , Citric Acis , Panthenol

ODZYWKA NR 2 odzywka ze szpiku konskiego firma Jardin
Aqua, Cetearyl Alcohol(emolient), Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate(funkcja antystatyczna), Ceteareth-20(emulgator), Helianthus Annuus(emolient,wyciag ze slonecznika), Spinal Cord Extract(wyciag ze szpiku),Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Dimethicone Parfum, CitricAcid, Benzyl Alcohol(konserwant,rozpouszcalni k,potrafi podrazniac), 2-Bromo-2-Nitro-Propane-1,3-Diol(silnie podrazniajacy konserwant).IodopropynylButylcarbama te,
Geraniol, Citronellol,(srodki zapachowe) Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone

ODZYWKA NR 3 odzywka ze szpiku konskiego firma SWISS O♦PAR
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Potassium Cocoyl Hydrolyzerd, Collagen, Coco Betaine, Sodium Chloride, Panthenol, Parfum, Phenoxyethanol, Glycol Distearate, Helianthus Annuus, Citric Acid, Laureth-4, Spina Cord Extract, Cocamiodopropyl, Betaine, Benzyl Alcohol, Methylidibromo Gluatrionitrile, Methylparaben, Alpha-somethyl Ionone, Linalool, Butylphenyl Methylproppionnal, Ethylparababen, Forimic Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Tocopherol, Caprylic/Capric Triglycerie, Lecithin, Ascorbyl Pamitate, CI 13015, Ci 14720, CI 16035

ODZYWKA NR 4 odzywka ze szpiku konskiego firma SWISS O♦PAR
aqua,cetearyl,dipalmitoyl ethyl hydroxyethylmonium methosulfate,cetearyl ethylhexanoate,panthenol, ceteareth-20,helianthus annuus,cetrimonium bromide ,spinal cord extract,isopropyl myristate,potassium sorbate,parfum,citric ascorbyl palmitate,Cl 13015,Ci14720,CI16035

Wiem, co co niektore z Was sądzą o tego typu odżywkach, prosze o pomoc w wyborze a nie odpowiedzi "zdecydowanie zadna!"

pozdrawiam serdecznie
zdjecia w kolejnosci wymieniania
Zrobilam krotkie zestawienie,ocen sama na podstawie skladnikow jakie opisalam.Nie mam juz za bardzo czasu aby wglebic sie bardziej ale nie bardzo podoba mi sie to,co siedzi w tych produktach.
Jak tylko dopadne wolny czas rozwine to,co napisalam do tej pory.Dziekuje za cierpliwosc ale nie chce odpowiadac w skrocie i po lebkach tymbardziej,ze wiem jakie sa Twoje oczekiwania
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 22:15   #1457
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hexanno, dziekuję ślicznie za poświęcony czas i uwagę zamowilam już te ostatnią z odzywek, pa licho te ich sklady nie kosztowala majatku, wiec wyprobuje

dziękuję rowniez za zwrocenie uwagi na te lanoline w szamponach, ja bylam przekonana, ze to magiczna moc chmielu i juz gotowa bylam kupowac suszone szyszki moze to glupi pomysl, ale kupie sobie chyba taka najtansza lanoline w tubce i bede wsmarowywac w konce wlosow przed umyciem szamponem, zobaczymy
jeszcze raz dziękuję
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 23:14   #1458
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Hexanno, dziekuję ślicznie za poświęcony czas i uwagę zamowilam już te ostatnią z odzywek, pa licho te ich sklady nie kosztowala majatku, wiec wyprobuje

dziękuję rowniez za zwrocenie uwagi na te lanoline w szamponach, ja bylam przekonana, ze to magiczna moc chmielu i juz gotowa bylam kupowac suszone szyszki moze to glupi pomysl, ale kupie sobie chyba taka najtansza lanoline w tubce i bede wsmarowywac w konce wlosow przed umyciem szamponem, zobaczymy
jeszcze raz dziękuję
A na ktora sie zdecydowalas?bo moze wczytam sie w nia bardziej i porownamy wrazenia jak juz bedziesz ja stosowac?

Odnosnie szamponow to sama lanolina nie da takiego efektu,trzeba by zrobic jakies mazidlo wlasnej roboty.Tymbardziej ze najczesciej jest ona wykorzystywana jako baza,nosnik -spelnia funkcje skladnika oczyszczającego, wygładzającego i natłuszczającego.
Z chmielem to inna bajka wyciag z niego sprawia,ze wlosy latwo sie rozczesuja,staja sie puszyste,lsniace ale duzo tez zalezy od uzytego stezenia oraz zastosowanych detergentow.
Wyciag z tataraku ma wlasciwosci oczyszczajace,czesto jest uzywany do walki z lupiezem i przetluszczajacymi sie wlosami,wznacnia tez strukture wlosa.

Flower by kenzo -jedna prosba,jezeli chcesz analizy to prosze wklepac caly sklad płynu do kąpieli HIPP,wybacz ale gine posrod postow i nie mam juz sily zastanawiac sie w ktorym miejscu jest ten "plusowy"skladnik

Tyle na dzisiaj kochane reszta w najblizszych dniach
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-07-11 o 10:08 Powód: Post poszedl 3 razy z ta sama trescia
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 09:59   #1459
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu


Hexxano znalazłam skład toniku AA Oceanic dla cery suchej


sklad
Aqua, Propylene, Glycol, Matricaria Chamomilla Extract, Panthenol, PEG-75 Lanolin, Allantoin, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparben, Propylpraben, Tetrasodium EDTA, Citric Acid.

Co o nim myślisz?
Dzięki
aako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-11, 10:11   #1460
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość

Hexxano znalazłam skład toniku AA Oceanic dla cery suchej


sklad
Aqua, Propylene, Glycol, Matricaria Chamomilla Extract, Panthenol, PEG-75 Lanolin, Allantoin, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparben, Propylpraben, Tetrasodium EDTA, Citric Acid.

Co o nim myślisz?
Dzięki
Pomimo konserwantow (na czerwono) wyprobowalabym tonik bo tak na dobra sprawe ciezko bedzie znalezc produkt,ktory skladowo bedzie bez zadnych dodatkow i jednoczesnie sprawdzi sie dla Nas.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 16:11   #1461
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Oriflame, Optimals Hydra Energy, fluid nawilżający


Aqua, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Dimethicone, Isohexadecane, Butylene Glycol, Arachidyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol,Cyclohexasiloxane , Polyacrylate-13, Tocopheryl Acetate, Ricinus Communis, Arachidylglucoside, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Sodium Citrate, Sodium Pca, Urea, Polyisobutene,Methylparab en, Propylparaben, Dimethiconol, Disodium Edta, Citric Acid, Trehalose,Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Tristearate, Sodium Hyaluronate, Polyquaternium-51, Phenoxyethanol, Copper Aspartate, Magnesium Aspartate, Manganese Aspartate, Zinc Aspartate, Chondrus Crispus, Chlorphenesin, Benzoic Acid, Ci 42090

Taka ogólna analiza by się przydała.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 19:40   #1462
Lolaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 20
Hej Czy krem do opalania Sun Ozon 25 jest fotostabilny.
Skład:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, 4-Methylbenzyliende Camphor, C12-15 Alkyl Benzoate, Phenylbenzimiadole Sulfonic Acid, Cyclopentasiloxane, Potassium cetyl Phosphate, Stearyl Dimethicone, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Carbomer, Tocopheryl Acetate, Glyceryl Stearate Citrate, Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate, Phenoxyethanol, Panthenol, Parfum, Methylparaben, Disodium EDTA, Propylparaben.
Dzieki z gory

zapomnialam dodac ze jest to krem firmy rossman

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-07-12 o 11:06 Powód: Post pod postem
Lolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 21:24   #1463
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a ja nie moge nigdzie znalezc skladu podkladu Astora Anti stress&lift
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 11:13   #1464
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Lolaaa Pokaż wiadomość
Hej Czy krem do opalania Sun Ozon 25 jest fotostabilny.
Skład:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, 4-Methylbenzyliende Camphor, C12-15 Alkyl Benzoate, Phenylbenzimiadole Sulfonic Acid, Cyclopentasiloxane, Potassium cetyl Phosphate, Stearyl Dimethicone, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Carbomer, Tocopheryl Acetate, Glyceryl Stearate Citrate, Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate, Phenoxyethanol, Panthenol, Parfum, Methylparaben, Disodium EDTA, Propylparaben.
Dzieki z gory

zapomnialam dodac ze jest to krem firmy rossman
Witaj Lolaaa na BK

Filtr nie jest fotostabilny i odsylam do watku redakcyjnego gdzie jest link do watku ze sprawdzonymi nie aptecznymi filtrami,ktore sa fotostabilne

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=189956

Druga sprawa,to wystarczy wyedytowac post by uniknac pisania postu pod postem poniewaz staje sie to nieczytelne

Pozdrawiam



Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
a ja nie moge nigdzie znalezc skladu podkladu Astora Anti stress&lift
Srubko,niestety nie pomoge bez skladu-poszperaj jeszcze na serwisach zagranicznych,moze uda Ci sie znalezc sklad.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 11:44   #1465
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość

do tej pory uzywalam Calmy z Ziaji ale podobno zapycha no i wlasnie tak sie zastanawiam czy przypadkiem maly wysyp nie byl jego sprawka uzywalam go juz jakis czas i na poczatku bylo ok ale ostatnio cos sie dzieje


Krem Nawilzajacy Calma, Ziaja

Skład: aqua, hexyl laurate, isohexadecane, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, bacopa monniera extraxt, PEG-8, hydroxythylcellulose, PEG-20 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated palm kernel oil, sodium acrylate/acryolyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, glyceryl stearete citrate, propylene glycol, butyrospermum parkii, glyceryl stearate, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil, panthenol, sodium hyaluronete, tocopheryl acetate( vit.E), acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isopropylparaben, potassium sorbate, diazolidinyl urea, parfum, sodium hydroxide
bacopa monniera extract- ekstrakt z indyjskiego ziola Bacopa Monniera, używanego w medycynie ajurwedyjskiej; posiada właściwości łagodzące, przeciwzapalne, przeciwalergiczne, neutralizuje wolne rodniki oraz zmniejsza wrażliwość skóry

Krem bogaty w emolienty ,ktore (teoretycznie) moga tez zapychac ale jednoczesnie krem ma dobra baze nawilzajaca,natluszczajac a.Vit E tez niektore cery potrafi zapychac jednak znajduje sie dosc daleko w skladzie i spelnia rowniez funkcje antyoksydantu.

Drazniacy konserwant jest praktycznie na samym koncu wiec mozna przymknac oko



Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
dawniej uzywalam kremu

Lumene, Hydra Drops i nie bylo zadnych problemow z zapychaniem czy cos.

Skład: Active Ingredients: Titanium Dioxide (SPF 4)
Inactive Ingredients: Aqua/Water; Dicaprylyl Carbonate; Betaine; Octyldodecyl Myristate Glycerin; Arachidyl Alcohol; Cetearyl Alcohol; Behenyl Alcohol; Titanium Dioxide; Phenoxyethanol; Arachidyl Glucoside; Dimethicone; Avena Sativa/Oat Extract; Cetearyl Glucoside; Polyacrylamide; Methylparaben; Allantoin; Parfum/Fragrance C13-14 Isoparaffin; Xanthan Gum; Ethylparaben; Butylparaben; Propylparaben; Laureth-7; Isobutylparaben; Carrageenans; Glucose


na podstawie tego, to skad mam wiedziec, ktory skladnik mnie zapycha?
a wiecie moze cos na temat podkladu Astora Anti stress and lift? uzywam go i bardzo go lubie ale teraz to juz nie wiem co zapycha, bo nie moge znalezc skladu tego podkladu

pomozecie?
W kremie Lumene nie podoba mi sie,ze wysoko w skladzie znajduje sie konserwant i polikarylamid,poza tym jest bogaty w emolienty ktore jednoczesnie dobrze wywiazuja sie z nawilzenia,zapewniaja jednoeczenie skorze gladkosc,miekkosc i elastycznosc.
Wyciag z owsa zwyczajnego (na zielono) jest dobrym srodkiem mineralizujacym bogatym w rozpuszczalna w wodzie krzemionke,dziala ochronnie i nawilzajaco.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 13:13   #1466
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Wink Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Tym razem mam prośbę o analizę poniższych preparatów. Zaczęłam używać na noc ACNE DERM-u i potrzebuję dobrego filtru, ale takiego, który by mnie nie pozapychał. Zastanawiam się też od czego zależy stopień zabielania przez takie preparaty, czy ma na to wpływ jakiś ich składnik czy wysokość filtra?
Wiem, że Iwostin był już analizowany, ale nie pod kątem zapychania, dlatego umieściłam go raz jeszcze.

La Roche Posay, Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+
Skład: aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine

Garnier Ambre Solaire, Sun Screen Milk 40 (Mleczko nawilżające do skóry bardzo wrażliwej LSF 40)
Skład: aqua, octocrylene, propylene glycol, glycerin, cyclopentasiloxane, titanium dioxide, c12-15 alkyl benzoate, butyl methoxydibenzoylmethane, isohexadecane, potassium cetyl posphate, vp/eicosene copolymer, tocopherol, stearic acid, phentoxyethanol, peg-100 stearate, ethylparaben, triethanolamine, chlorphenesin, dimethicone, xanthan gum, propylparaben, isobutylparaben, terephthalyidene dicamphor sulfonic acid, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, cereus grandiflorus, disodium edta, methylparaben, butylparaben, aluminium hydroxide, glyceryl stearate, glycine soja, parfum (c18750/1)

Iwostin, Solecrin, Wodoodporna emulsja ochronna SPF 40
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate,
Isopropyl Palmitate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Titanium Dioxide, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, PVP/Eicosene Copolymer Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

Vichy, Capital Soleil Fluide (Ecran Ultra-Fluide) SPF60/PPD20
Skład: aqua - cyclopentasiloxane - isononyl isononanoate - octocrylene - alcohol denat., dicaprylyl carbonate - cyclohexasiloxane - glycerin - titanium dioxide - butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine - dimethicone - propylene glycol - peg-30 dipolyhydroxystearate, silica - nylon-12 - polymethylsilsesquioxane- drometrizole trisiloxane- ethylhexyl triazone-isobutylparaben- glycine soja - terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, triethanolamine - methylparaben - diphenyl dimethicone - alumina - phenoxyethanol - tocopherol, propylparaben - lauryl peg/ppg-18/18 methicone - pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, ethylparaben – butylparaben

BioDerma, Photoderm AKN Spray SPF30
Skład: water (aqua), dicapryl carbonate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbytylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl triazone, octocrylene, cyclomethicone, tridecyl salicylate, gingko biloba extract, dodecyl gallate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructo-oligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, tocopheryl acetate, c20-22 alkyl phospate, decyl glucoside, glycolic acid, c20-22 alcohols sodium hydroxide, xanthan gum, disodium edta, propylene glycol, citric acid, caprylic/capric trigliceride, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben

Wiem, że trochę tego jest, ale cierpliwie poczekam.

Dziękuję serdecznie
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 13:48   #1467
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Izane,bede powtarzac niczym mantre ze nie ma czegos takiego jak filtr,ktory okresle ze nie bedzie komodogenny.Trudno przewidziec reakcje skory na skladniki,ktore moga byc potencjalnymi zapychaczami w polaczeniu z filtrami.
Poczytaj w watku "Zwatpienie filtrowe"-tam dziewczyny wymieniaja sie uwagami wobec uzywanych filtrow i mysle,ze duzo wiecej z tego wyciagniesz niz z analizy skladowej.

I jeszcze jedno,jezeli masz cere wrazliwa,naczynkowa i sklonna do podraznien to unikaj filtrow,w ktorych wysoko w skladzie znajduje sie alkohol denat poniewaz gwarantuje Ci spore podraznienie,nie mowiac juz o migrowaniu w strone oczu

Za mocny efekt bielenia glownie odpowiada titanium dioxide-jednak duzo zalezy tez od skory;poniewaz np w moim przypadku choc Iwostin bieli bardzo to pieknie sie wchlania a krem Avene spf 50+ robi ze mnie gejsze i za nic nie moge zniwelowac efektu bialej poswiaty doslownie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 14:28   #1468
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
witam ponownie
chcialabym prosic o analize kremow DUCRAY A-DERMA pod katem skladnikow potencjalnie zapychajacych:

1)EpithelialeUCRAY A-DERMA

aqua, butyrospermum parkii (shea butter) fruit, glyceril stearate, glycerin,avena sativa (oat) kernel flour ethoxydiglycol, squalane, cyclomethicone, , stearic acid, avena sativa (oat) kernel oil, batyl alcohol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, dimethiconol methylparaben, propylparaben, retinol, tocopheryl acetate, triethanolamine

2) Exomega Creme aux Omega 6 DUCRAY A-DERMA
kompleks pełnego wyciągu z owsa i kwasów tłuszczowych Omega 6 - 3,6%, gliceryna - 5%, witamina E - 0,5%, podłoże O\W.

aqua, paraffinum liquidum, glycerin, PEG-12, cyclomethicone, avena sativa, oenothera biennis, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, myreth-3 myristate, polyacrylamide, benzoic acid, BHT, C 13-14 isoparaffin, chlorphenesin, laureth-7, phenoxyethanol, trisodium EDTA.


I jesli to mozliwe prosze doradzcie mi czy w celu stosowania na noc korzystniej wybrac ktorys z kremow a-dermy czy krem hauschka z wyciagiem z pigwy

(aqua, Prunus Armeniaca, Anthyllis Vulneraria, Pyrus Cydonia, Alcohol, Daucus Carota, Glycerin, Butyrospermum Parkii, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima, Althaea Officinalis, Buxus Chinensis, Cera Flava, Lecithin, Bentonite, Hamamelis Virginiana, Parfum, Citral*, Citronellol*, Geraniol*, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Evernia Prunastri*, Xanthan Gum)


bede wdzieczna za wszystkie rady i od razu przestaje was meczyc

pozdrowionka
Przede wszystkim nie wiem jaka masz cere ale patrzac po kremach jakie chcesz dobrac pewnie szukasz dobrego nawilzenia,natluszczenia i odzywienia.Kremy sa bogate w emolienty,ktore spelniaja te warunki jednak moga takze zapychac,Trudno jest mi powiedziec ktory bedzie lepszy/gorszy.
Osobiscie powiem tak,mialam kremy A-dermy i pierwszego balam sie uzywac do twarzy ale swietnie nadawal sie punktowo na suche partie twarzy i do ciala natomiast drugi tylko chwilowo przynosil ukojenie i na mnie ta mieszanka paraffinum liquidum, glycerin dzialala zapychajaco.Podobne podejscie mam do Dermaliboura-jest swietny ale punktowo,nie na cala twarz-poza tym jest gesty,pastowaty i bieli makabrycznie.
Hauschka wydaje sie dosc ciekawa i moze sie dobrze spisywac jezeli masz naprawde sucha cere.

Moim zdaniem lepiej poszukac prostych nawilzaczy cos z grupy emolientow np.Humektan.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-07-13 o 09:09
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 16:27   #1469
scarletta
Raczkowanie
 
Avatar scarletta
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 240
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam ponownie Hexxano chcialabym się dowiedziec co myślisz o tym specyfiku?

Bonimed, Boniderm, Pomada Ojca Grzegorza (mydło ziołowe)


Skład: Aqua, Sodium Tollowate, Sodium Lardate, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Arctum Lappa Root Extract, Sodium Citrate, Acorus Calamus Rhizome Extract Saponaria Officinalis Root Extract, Chamomilla Matricaria Flower Extract, Urtica Dioica Leaf Extract, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide

Z góry dzięki za odp.
scarletta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 21:38   #1470
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Cool Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

HEXXANO dziękuję za twoje wskazówki, dały mi do myślenia
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.