Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-04, 09:28   #4201
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ja nie lubię rozmawiać o pieniądzach, bo generalnie dla mnie nie są one jakąś wielką wartością. Jasne, wolę zarabiać więcej niż mniej (a do pracy chodzi się właśnie w tym celu), ale głównie dlatego, że znam swoją wartość (i wartość pracy, która wykonuje), a poza tym miło jest nie martwić się co do gara włożyć i moc pojechać na jakieś fajne wakacje więc mnie takie rozmowy męczą i denerwują, jedyny plus jaki w nich dostrzegam to zorientowanie się na rynku, jakie rzeczywiście są wynagrodzenia na pewnych stanowiskach, ale nie jest mi to wiedza do życia tak naprawdę potrzebna. I bez punktu odniesienia ta wiedza jest tak naprawdę "przekłamana" (różne koszty zycia w różnych regionach kraju).
Teraz zbieramy na dom, żeby go postawić bez kredytu i nie mam parcia, że to musi być teraz już, jak bedzie rok później to przeżyje, a może taki wyczekany będzie mnie bardziej cieszył
Mój mąż się śmieje, że właśnie dzięki takiemu olewaniu tematu $ zarabiam dobrze i mam ogólnie szczęście do pieniedzy. Teraz jest promocja piwa Żywiec, mozna wygrać bodajże 300 tys. albo bilety na Męskie Granie - zgadnijcie, z czego cieszylabym się bardziej
Tak naprawdę dla mnie liczy się tylko to, czy ja czuję, że moje zarobki na moim stanowisku są dla mnie w porządku, czy jestem z nich zadowolona i czy wystarczają mi na wszystko, co chce. No i czy w razie gdybym została sama, to czy nadal beda wystarczające. Wisi mi, czy ktoś zarabia więcej/mniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

I super. Ja się od dwóch lat wdrażam w minimalizm,ale taki, w którym mi jest dobrze. Odkąd zrozumiałam,że nie potrzebuję 80 par spodni i 50 podkładów (ale wiem,że niektórzy mają takie potrzeby, ja nie), to pieniędzy mi wystarcza. Na jedzenie i opłaty oraz małe przyjemności. Mi wystarcza. I teraz jestem w stanie coś tam odłożyć.
Ostatni raz kupiłam ciuch pół roku temu, a kosmetyki chyba rok temu (nie licząc szamponu, mydła -ale to raczej chemia, niż kosmetyki).
Jak starcza i jest się zadowolonym to fajnie - o to chodzi. Ale jak pisałam - każdy ma inne potrzeby.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-04, 10:28   #4202
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja najwięcej wydaje na jedzenie i gadżety uwielbiam gry planszowe, konsolowe, lubię mieć dobry telefon i komputer, a oprócz tego chce jeszcze trochę podróżować, wiec dążenie do większych zarobków jest głównie po to
Ubrań nie lubię mieć dużo i powoli jak już mogę sobie na to pozwolić to wolę kupić jedną, a droższa rzecz niż kilka słabej jakości.
Mogłabym jeszcze wydawać sporo na biżuterię, bo uwielbiam naturalne kamienie, ale jest to nadal daleko na mojej liście zakupów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-04, 10:32   #4203
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja też najwięcej przejadam bo lubię dobrze zjeść i to zarówno na miescie, jak i kupując jakieś cuda. Mogłabym pewnie trochę zaoszczędzić na tym, np. śledząc gazetki, ale no nie chce mi się. Ani tego śledzić, ani potem jeździć od sklepu do sklepu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-04, 12:39   #4204
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

O matko ja też
Lubię jeść fajne rzeczy, a one często sporo kosztują. Jak zmieniam komputer czy telefon to na taki lepszy.
Bardzo lubię też różne dziwne kosmetyki, które też często się cenią no i lubię kupować ciuchy czy buty. Rzadko to robię, bo rzadko kiedy mi się coś podoba, ale jak już jest fajne, to chcę móc to wziąć i nie patrzeć na cenę.
Biżuterię i fajną bieliznę też bardzo lubię, ale wyjątkowo rzadko to kupuję.

Ale najbardziej to lubię mieć ten komfort psychiczny, że idę do sklepu albo knajpy i biorę to co jest fajne, nie patrząc na cenę (nawet jakby to miał być kieliszek wina za 100 zł). Nawet jak przegnę z rachunkami, to lubię czuć, że nie odbije się to za bardzo na moim budżecie.

Ech, praco! Bądź już
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 09:25   #4205
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

W końcu po majówkach, może się teraz ruszy bo ostatnio była posucha w ofertach

Maggie co u ciebie? Jak tam na obczyźnie?
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 12:18   #4206
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ej!!!!

Zaproponowali mi pracę!!!

Firma z branży, więc moje przebranżowienie się raczej nie wypali na razie, ale co tam
Zaproponowali mi na początek 3,5 miesiąca na zleceniu z trochę niższym wynagrodzeniem niż bym chciała, potem etat i negocjację zarobków
Matkobosko Jutro mam dać znać, czy przyjmuję, ale chyba przyjmę, a co
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 12:35   #4207
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Znowu muszę rozglądać się za kolejną pracą Jedna firma nie kupi moich usług na maj i z portfela odejdzie mi 400 zł a tu już dla mnie duży uszczerbek w budżecie.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-06, 13:33   #4208
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cześć dziewczyny ️ przyjmiecie nowa bezrobotna do grona? Co prawda jeszcze w teorii mam pracę przez miesiąc, ale na wypowiedzeniu. Szef stwierdził, że pracuje nas za dużo w biurze no i poleciałam. Jakieś rady co to szukania nowej pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 13:56   #4209
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ej!!!!

Zaproponowali mi pracę!!!

Firma z branży, więc moje przebranżowienie się raczej nie wypali na razie, ale co tam
Zaproponowali mi na początek 3,5 miesiąca na zleceniu z trochę niższym wynagrodzeniem niż bym chciała, potem etat i negocjację zarobków
Matkobosko Jutro mam dać znać, czy przyjmuję, ale chyba przyjmę, a co
Skoro już się cieszysz to dobry znak. Bierz ! Zawsze można odejść jak coś nie wypali. A nóż widelec okaże się, że to jest to?Powodzenia!
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 14:07   #4210
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Skoro już się cieszysz to dobry znak. Bierz ! Zawsze można odejść jak coś nie wypali. A nóż widelec okaże się, że to jest to?Powodzenia!
No cieszę się, cieszę, bo szukam już przecież tak długo a warunki mi pasują. Nie są idealne, ale godzę się na nie bez większej przykrości.
Umówiłam się na jutro na moją odpowiedź, więc jeśli ta druga firma nie zaproponuje mi współpracy (miałam dostać dwie odpowiedzi w tym tygodniu i napisałam do tej drugiej firmy, żeby się określili, bo im ucieknę ), to biorę i niech się dzieje wola nieba

Screen, fajnie, że przyszłaś
Rady, to po prostu słać CV, nie tylko przez portale ale i bezpośrednio przez strony (mi nigdy nie odpowiadali, ale moja koleżanka już miała kilka zaproszeń w ten sposób), są też grupy na FB dla każdego miasta pewnie, typu "dam pracę", no i nie poddawać się, a to najtrudniejsze
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 14:13   #4211
melba91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 98
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ej!!!!

Zaproponowali mi pracę!!!

Firma z branży, więc moje przebranżowienie się raczej nie wypali na razie, ale co tam
Zaproponowali mi na początek 3,5 miesiąca na zleceniu z trochę niższym wynagrodzeniem niż bym chciała, potem etat i negocjację zarobków
Matkobosko Jutro mam dać znać, czy przyjmuję, ale chyba przyjmę, a co
Gratulacje! Widzisz, Twoje trudy w końcu się opłaciły Z jednej strony trochę szkoda, że na początek zlecenie, ale z drugiej ma to swoje plusy - łatwiej w razie czego szybko odejść, nie ma wypowiedzenia, świadectwa pracy, itd.

Ja z kolei nie wiem, czy nie wrócę do grona poszukujących. W mojej sytuacji z tą firmą, która obiecała mi zatrudnienie pod koniec marca, nadal nic się nie wyjaśniło. Zadzwoniłam dziś znów się przypomnieć - pani nic nie wie, nic nie słyszała, ale już pisze maila do szefa i na pewno do mnie oddzwonią. Tylko szkoda, że słyszałam to już 3 tygodnie temu i do tej pory nie zadzwonili.
melba91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-06, 17:31   #4212
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
No cieszę się, cieszę, bo szukam już przecież tak długo a warunki mi pasują. Nie są idealne, ale godzę się na nie bez większej przykrości.
Umówiłam się na jutro na moją odpowiedź, więc jeśli ta druga firma nie zaproponuje mi współpracy (miałam dostać dwie odpowiedzi w tym tygodniu i napisałam do tej drugiej firmy, żeby się określili, bo im ucieknę ), to biorę i niech się dzieje wola nieba
Super Kafka! Gratulacje spróbować zawsze można, nic człowiek nie traci, zwłaszcza jak długo szuka to dla rozrywki nawet chętnie się ruszy z domu
Sama też rozważam właśnie ofertę, która mi nie odpowiada do końca pod względem godzin pracy (od 12-20) właśnie z tych samych względów
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 18:14   #4213
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Super Kafka! Gratulacje spróbować zawsze można, nic człowiek nie traci, zwłaszcza jak długo szuka to dla rozrywki nawet chętnie się ruszy z domu
Sama też rozważam właśnie ofertę, która mi nie odpowiada do końca pod względem godzin pracy (od 12-20) właśnie z tych samych względów
Dzięki, dzięki
No właśnie, więc jutro to biorę, jeśli ta druga się nie odezwie
Mam nadzieję, że mi nie powiedzą, że jednak nie aktualne

A Ty dostałaś już taką ofertę, że rozważasz? Z tymi godzinami dziwnymi?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 19:51   #4214
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Dzięki, dzięki
No właśnie, więc jutro to biorę, jeśli ta druga się nie odezwie
Mam nadzieję, że mi nie powiedzą, że jednak nie aktualne

A Ty dostałaś już taką ofertę, że rozważasz? Z tymi godzinami dziwnymi?
No właśnie biorę udział aktualnie w 2 rekrutacjach, jedna z tymi dziwnymi godzinami ale jak mi ta druga nie wypali to myślę o przyjęciu jej. Już mi się trochę nudzi w domu i chętnie bym z niego gdzieś wyszła. Zawsze mogę dalej szukać
Do końca maja myślę że się wyklaruje czy coś mi wypali, no i zobaczymy. U ciebie widzę, że szybciej się sprawa wyklaruje. A kiedy miałabyś zacząć?
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 20:04   #4215
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Nooo Kafka, super, że w końcu coś się ruszyło
Może nie jest jeszcze jakoś turbo idealnie, ale idzie ku dobremu - i to się liczy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 20:14   #4216
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
U ciebie widzę, że szybciej się sprawa wyklaruje. A kiedy miałabyś zacząć?
Za tydzień od 13 maja. Akurat jak się umówiłam do fryzjera...

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Nooo Kafka, super, że w końcu coś się ruszyło
Może nie jest jeszcze jakoś turbo idealnie, ale idzie ku dobremu - i to się liczy!
No, ważne, że się ruszyło i jest to całkiem akceptowalna propozycja
Przynajmniej tak się wydaje, oby tak było
Cieszę się bardzo póki co, chociaż nie chcę zapeszać, póki nie podpiszę umowy. Ale i tak już chyba połowie świata rozpowiedziałam. Druga połowa dowie się z Facebooka
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 21:46   #4217
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ej!!!!

Zaproponowali mi pracę!!!

Firma z branży, więc moje przebranżowienie się raczej nie wypali na razie, ale co tam
Zaproponowali mi na początek 3,5 miesiąca na zleceniu z trochę niższym wynagrodzeniem niż bym chciała, potem etat i negocjację zarobków
Matkobosko Jutro mam dać znać, czy przyjmuję, ale chyba przyjmę, a co
Ej przyjmuj!!
ja przecież też jak dostałam tel. z bieżącej pracy to miałam mieszane uczucia, ale.... teraz uważam, że to była najlepsza szansa w moim życiu! Mega rozwojowa praca

gratuluję

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Cytat:
Napisane przez melba91 Pokaż wiadomość
Gratulacje! Widzisz, Twoje trudy w końcu się opłaciły Z jednej strony trochę szkoda, że na początek zlecenie, ale z drugiej ma to swoje plusy - łatwiej w razie czego szybko odejść, nie ma wypowiedzenia, świadectwa pracy, itd.

Ja z kolei nie wiem, czy nie wrócę do grona poszukujących. W mojej sytuacji z tą firmą, która obiecała mi zatrudnienie pod koniec marca, nadal nic się nie wyjaśniło. Zadzwoniłam dziś znów się przypomnieć - pani nic nie wie, nic nie słyszała, ale już pisze maila do szefa i na pewno do mnie oddzwonią. Tylko szkoda, że słyszałam to już 3 tygodnie temu i do tej pory nie zadzwonili.
Daj sobie spokój To takie wodzenie za nos. Jeśli na tym etapie są niesłowni i tacy nieprofesjonalni to jak tam wewnątrz musi wyglądać paca? Krzak czuć na kilometr!
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 06:37   #4218
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dzisiaj będę dzwonić w sprawie tej wczorajszej oferty. Zebrałam sobie kilka doprecyzowujących pytań.

Ale wśród nich jest też kwestia negocjacji wynagrodzenia, jak myślicie, negocjować, czy sobie strzelę w stopę?

Zaproponowali mi o 500 zł brutto mniej niż chciałam i jednocześnie to jest 500 zł mniej niż zarabiałam na moim ostatnim miejscu pracy, więc moje oczekiwania to nie był jakiś kosmos, a branża ta sama, tylko firma mniejsza (była centrala - korpo, a teraz jest biuro - prywatna firma).

Mam kilka lat doświadczenia, zajmowałam różne stanowiska, więc mam argumenty. Co sądzicie?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 06:44   #4219
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Kafka, nie zaszkodzi spróbować, ale często w mniejszej firmie są niższe zarobki, niż w korpo. Jeśli teraz Ci nie dadzą tyle, ile chcesz, to ponegocjuj, że może za jakiś czas (np. za 3 miesiące, pół roku?).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-07, 07:03   #4220
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

No i tak zrobię.
Właśnie mi podziękowali z tej drugiej firmy, którą prosiłam o decyzję. Trochę mi zapał opadł do negocjacji
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 09:14   #4221
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

To może po prostu ich zapytaj kiedy będziecie mogli powrócić do kwestii wynagrodzenia, gdyż jest niższe niż oczekiwałas. Wtedy powrocisz do negocjacji po tym okresie np. pół roku, a teraz sobie spokojnie zaczniesz prace
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 10:29   #4222
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Szukam czegoś na nowo. Bardzo źle się czuję psychicznie, jestem drażliwa, płaczliwa, nie jem. Grupa jest ok. W nocy doskwierał mnie kark, dyskopatia. Czekam aż dostanę zleceniowke (przez weekend majowy kadry nie pracowały i nie mam umowy). Mam pracować niby do końca przyszłego tygodnia, więc nie zamierzam przedłużać umowy.

Wczoraj było ciężko fizycznie, z łóżka nie schodziłam. Pracowałyśmy we 2, przykładałam się. Jakbym sama miała to robić to masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Kafka, nie zaszkodzi spróbować, ale często w mniejszej firmie są niższe zarobki, niż w korpo. Jeśli teraz Ci nie dadzą tyle, ile chcesz, to ponegocjuj, że może za jakiś czas (np. za 3 miesiące, pół roku?).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Skoro już się cieszysz to dobry znak. Bierz ! Zawsze można odejść jak coś nie wypali. A nóż widelec okaże się, że to jest to?Powodzenia!
Zgadzam się. Pracę zawsze można zmienić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 10:48   #4223
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cholera, dzisiaj byłam na drugim etapie w innej firmie, myślałam że idę tam pro forma ale stanowisko brzmi bardzo dobrze.
Jutro mają dać mi odpowiedź.. Nie wiem co teraz, nie chce przesuwać decyzji z tamtej pierwszej firmy.. Chyba w najgorszym razie wycofam się, raczej do południa nie będę nic jeszcze podpisywać.. Matkooo
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 12:05   #4224
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Cholera, dzisiaj byłam na drugim etapie w innej firmie, myślałam że idę tam pro forma ale stanowisko brzmi bardzo dobrze.
Jutro mają dać mi odpowiedź.. Nie wiem co teraz, nie chce przesuwać decyzji z tamtej pierwszej firmy.. Chyba w najgorszym razie wycofam się, raczej do południa nie będę nic jeszcze podpisywać.. Matkooo
Kafka gratuluję propozycji pracy🤗🤗 Jestem w takiej samej sytuacji jak ty. Tez dostałam wczoraj propozycję pracy, ale dziś byłam na kolejne rozmowie w innej firmie i w niej właśnie bym chciała pracować. Zadzwoniłam do tej firmy, dzieci chcą mnie zatrudnić, czy mogę na jutro się z nimi umówić. Bez problemu się zgodzili, bo z tej firmy ci byłam dziś na rozmowie to mają dać znać do godziny 17 co i jak.
Wiesz jak to mówią - lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu.
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 12:40   #4225
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Kafka gratuluję propozycji pracy🤗🤗 Jestem w takiej samej sytuacji jak ty. Tez dostałam wczoraj propozycję pracy, ale dziś byłam na kolejne rozmowie w innej firmie i w niej właśnie bym chciała pracować. Zadzwoniłam do tej firmy, dzieci chcą mnie zatrudnić, czy mogę na jutro się z nimi umówić. Bez problemu się zgodzili, bo z tej firmy ci byłam dziś na rozmowie to mają dać znać do godziny 17 co i jak.
Wiesz jak to mówią - lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu.
O Gregia, to super wieści!
No to napisz, jaki finał

Ja właśnie zadzwoniłam do tej firmy, co mi wczoraj złożyli ofertę, podałam argumenty, dlaczego wolałaby dostać trochę więcej na okresie próbnym niż mi zaproponowali i powiedziałam, ze mam inną propozycję, nie tak ciekawą, ale lepiej płatną

Pani się nie obruszyła ani nic, powiedziała, że ustali, bo nie ona decyduje i oddzwoni. Oby zadzwoniła jutro, po telefonie od tej dzisiejszej firmy (do 12 mają dzwonić), to będę miała jasność, ewentualnie wybór
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 12:45   #4226
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Małe pytanko, jak długo się zazwyczaj czeka na pierwszy odzew po wysłaniu CV? Wiem, że procesy rekrutacji są zazwyczaj dosyć długie ale dawno nie szukałam pracy i juz nie wiem jak to jest wiadomo, że pewnie nie uda się przejść z jednej do drugiej pracy od razu, ale ciekawi mnie ile to może potrwać, długo już szukacie pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 12:49   #4227
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Screen, na odzew nie ma reguły, czasem dawno po zakończeniu rekrutacji, czasem na drugi dzień.
Ale tak średnio, z moich obserwacji wynika, że dwa tygodnie.

Ja już długo szukam, Gregia zdaje się, że też. Ja od późnej jesieni, żeby nie padały tutaj te przerażające liczby
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 13:00   #4228
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Screen nie ma na to reguły. Czasami się do mnie odzywały firmy na następny dzień od wysłania cv bądź w ciągu 2-3 dni. Wczoraj jednak został pobity rekord. Firma w której byłam dziś na rozmowie odezwała się do mnie po wysłaniu cv przezemnie we wrześniu Widocznie nie robili ponownej rekrutacji, tylko skorzystali ze starych cv.

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Chyba jakiś worek się rozsypał , bo dostałam telefon na kolejną rozmowę Tak to cholerka nikt się nie odzywał, a teraz spotkanie za spotkaniem.
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 13:01   #4229
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Tak właśnie myślałam że koło 2 tygodnie pewnie się czeka ja bym chciała zacząć pracę najlepiej od lipca, mam nadzieję że uda się znaleźć coś fajnego bo też nie chce brać byle czego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 13:06   #4230
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Chyba jakiś worek się rozsypał , bo dostałam telefon na kolejną rozmowę Tak to cholerka nikt się nie odzywał, a teraz spotkanie za spotkaniem.
Ja też miałam dzisiaj jeszcze jeden telefon
Umówiłaś się? Ja już ten odmówiłam, ale to było stanowisko pół biurowe pół terenowe (sprzedaż), więc żaden rarytas.

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Tak właśnie myślałam że koło 2 tygodnie pewnie się czeka ja bym chciała zacząć pracę najlepiej od lipca, mam nadzieję że uda się znaleźć coś fajnego bo też nie chce brać byle czego
To oby Ci się poszczęściło! A gdzie i czego szukasz, możesz powiedzieć?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.