MŻ= mniejsze porcje czy mniej kaloryczne?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-21, 11:08   #1
pieluchomajtek
Rozeznanie
 
Avatar pieluchomajtek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 928

MŻ= mniejsze porcje czy mniej kaloryczne??


Witam.
Jesli juz byl taki temat to bardzo przepraszam.

Do zalozenia tego watku zainspirowala mnie moja babcia, ktora widzac moj obiad ( w zalaczniku, nie widac tylko 50g papryki i 100g cukini) stwierdzila, ze nigdy nie schudne jedzec tyle (to danie zajmowalo caly duzy talerz obiadowy, ale energetycznie bylo okolo 400 kcal). I teraz sie zastanawiam czy nie zmnieszyc porcji. Zawsze lubilam dobrze i smacznie zjesc, musze miec caly talerz wypelniony, obiad najczesciej jest dwudaniowy: rosolek (np. z czescia warzyw, ktore bylyby na 2 danie) + 2 danie zajmujace caly duzy talerz (nawet jesli nie zjem wszystkiego, to zostawiam sobie np. kuraka i warzywa na drugi dzien badz na kolacje).

Inne posilki tez wygladaja bardzo obficie (ale malo kalorycznie) np:
sniadanie: chlebek, muesli, kakao/kefir, salatka, maselko/majonez;
II sniadanie: weglowodany+warzywa/owoce, czasami jakis nabial;
obiad (jak widac);
podwieczorek: kopa owocow;
kolacja: jakas salatka, zapiekanka z warzyw i kuraka, galaretka, szaszlyki czy cos w tym stylu.

W sumie okolo 1500 kcal. Ale objetosciowo tego jest bardzo duzo. I teraz nie wiem czy dieta mz polega na zmniejszaniu porcji czy kalorycznosci bo pomimo, ze chudne wstyd mi czasem, ze zjadam (objetosciowo) wiecej niz reszta rodziny.
Co o tym myslicie??

bo ja juz nie wiem po wykladzie mojej babci (w sumie to juz duzo razy slyszalam) ze jak to mozliwe ze chudne skoro ciagle cos przezuwam i mam zawsze pelne talerze pysznego jedzonka (czyt: pewnie jakies "narkotyki"* biore ) . Jak sie ustosunkowac do takiego gadania: ze mam sobie zmniejszac zoladek czyli miec porcje jedzenia wielkosci dloni, a nie zjadac ze smakiem calego, duzego talerza zarelka

*narkotyki, czyli pewnie cos od lekarza albo jakis nowy suplement diety wspomagajacy odchudzanie.

edit: tak sobie to ogladam i rzeczywiscie chyba jem za duzo. na sam obiad zjadam tyle warzyw co reszta spoleczenstwa przez 1/pare dni.
__________________
jeśli kochasz to wybacz
jeśli wybaczysz to nie wypominaj
jeśli nie masz sił to odejdź od niego
jeśli odejdziesz to już nie wracaj
jeśli chcesz być z nim mimo wszystko to przeczekaj
zestarzeje się i już nie będzie zdradzał
lecz swoje najpiękniejsze lata stracisz na czekaniu na jego starość

Edytowane przez pieluchomajtek
Czas edycji: 2009-09-21 o 11:12
pieluchomajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 11:44   #2
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: MŻ= mniejsze porcje czy mniej kaloryczne??

Skąd ja to znam Moja mama też mi mówi, że nie schudnę jedząc na obiad wielki talerz warzyw smażonych z kawałkami kurczaka na jednej łyżce oleju z pestek winogron A prawda jest taka, że mój obiad jest mniej kaloryczny, niż połowa jej tłustego obiadu Więc nie przejmuj się babcią
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 09:11   #3
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: MŻ= mniejsze porcje czy mniej kaloryczne??

Jak ja bym chciała, żeby mi tak mówiono.. a ciągle tylko słyszę, że się zasuszę, bo tak mało jem ;D a efekt jest wcale nie taki, jakiego oczekuję.
__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.