Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plastry - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-29, 12:26   #91
sihaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 13
depilacja wąsika - dziewczyny, jak to naprawdę jest?

nad górną wargą mam takie szare cienkie ale ok 0,5 cm włoski które wpedzają mnie w kompleksy. od kilku lat je wybielam ale myślę o wydepilowaniu.
powstrzymuję się z decyzją bo obawiam się że
1. włoski zrobią się grubsze
2. że jak zacznę to już zawsze będe musiała je wyrywać
3. że skóra nie będzie wyglądała idealnie, np. że będą wyraźne kropki w miejscu usuniętych włosków
4. że włoski będą bardzo szybko odrastać
5. a nawet jeśli wolno to że będzie trzeba je podchodowywac w celu ponownego usunięcia i będę fatalnie wyglądała

napiszcie proszę jak to naprawdę jest
pozdrawiam
Monika
sihaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-29, 14:39   #92
Eliza_DB
Raczkowanie
 
Avatar Eliza_DB
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 208
GG do Eliza_DB
Re: depilacja wąsika - dziewczyny, jak to naprawdę jest?

nie wiem jak masz ten wąsik, ale ja miałam właściwie taki meszek również na brodzie. Po nałożeni sypkiego pudru było go widać. Usunęłam go po raz pierwszy u kosmetyczki, która mnie namówiła przy okazji czyszczenia buzi. Było to ponad miesiąc temu, wszystko ok, nic się nie działo, ale teraz mam znowu taki meszczek, nie wiem czy mniejszy. Usunęłam go juz sama plastrami specjalnym do twarzy z firmy Tanita. Udało mi się wszystko usunąć niemal tak jak u kosmetyczki.
Pozdrawiam.
Eliza_DB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-29, 14:58   #93
panterkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 20
Re: depilacja wąsika - dziewczyny, jak to naprawdę jest?

Czy te plastry Tanita dostępne są tylko w aptece czy także w sklepach z kospetykami??
panterkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-29, 15:05   #94
Eliza_DB
Raczkowanie
 
Avatar Eliza_DB
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 208
GG do Eliza_DB
Re: depilacja wąsika - dziewczyny, jak to naprawdę jest?

Ja swoje kupiłam w supermarkecie, widziałam też w Rossmanie, więc pewnie są w większości sklepów kosmetycznych
Eliza_DB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-29, 15:34   #95
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1 127
Re: depilacja wąsika - dziewczyny, jak to naprawdę jest?

Ja odpowiem na podstawie własnego doświadczenia: wąsik usuwam od kilku lat, najpierw za pomocą plastrów Visal Strep, później nie mogłam ich kupić, a Tanita, niestety, jak dla mnie okazała się niewypałem, nie usuwała dobrze włosków. Więc ponad rok usuwałam u kosmetyczki, a teraz znowu mam plastry Strep i usuwam sama. Jak to jest z odrastaniem? Owszem , odrastają ,ale wcale nie grubsze ani nie ciemniejsze, czyli trzeba to robić regularnie, a jak często to zależy w jakim tempie rosną włoski. Przy zachowaniu higieny itd. nic złego się nie dzieje. Ja nie lubię siebie z wąsikiem mimo że nie był on bardzo gęsty i z daleka rzucający się w oczy. Dodam, że wąsik to i tak jedno z najłatwiejszych i najmniej problematycznych miejsc do depilacji.
Edyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 19:14   #96
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
wybielanie wąsika by Sally Hansen :)

Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia z preaparatem rozjaśniającym włosy na twarzy Sally Hansen? Zgłosiłam go do KW, ale nikt się nie wypowiedział
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6566
Chodzi mi o to jaki składnik wybielający zawiera ten preparat. Bo trochę głupio dać 35 zł za wodę utlenioną
I jeszcze jedna sprawa. Czy jak uzywam kremu brązującego Sopt ziaji to ten krem rozjaśni też skórę nad górną wargą Wyglądałabym wtedy co najmniej głupio...
Pytam o to wszystko, bo okazało się że chyba wosk mi nie służy - w miejscu gdzie zwykle pojawia się "wąsik" mam paskudne widoczne naczynko
Pomożecie?
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-13, 07:13   #97
sihaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 13
Re: wybielanie wąsika by Sally Hansen :)

Nie znam składu tego kremu ale z czystym sumieniem moge polecić. Używałam przez kilka lat - jest bardzo skuteczny i w niczym nie przypomina wody utlenionej. Mi jedno opakowanie starczyło na jakieś 2 lata, ale zabieg robiłam sobie rzadko, bo nie było potrzeby częściej.
sihaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-16, 15:02   #98
czarnuula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 7
GG do czarnuula
wąsy

mam problem, bo mam taki meszek pod nosem i nie wiem co z tym zrobic...dowiedzialalm sie, ze mozna takim jakims woskiem, ale czy ja powinnam bo mam 13 lat...POMOCY!!
czarnuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 17:26   #99
kornela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55
Re: wąsy

Jesli sa one siwe a nie ciemne to je zostaw jak nie to powinnas je unicestwic jak najszybciej zeby nikt nie mogl sie z Ciebie smac ze je masz, nie uzywaj wosku bo to boli a jest to beznadziejne uzyj noir taki krem do depilacji twarzy (ok 12 zl) nie boli trzymaszs go 3 min i one same schodza po raz pierwszy bedzie cie pieklo ale poznije bedzie dobrze.Taki zabieg powinnas powtarzac co 2 tyg. nie wczesniej!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
kornela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 18:21   #100
Justyna!!!
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1
Meszek nad górna wargą.

mam ptanie.mam ciemna karnacje i jedynym problemem w mojej twarzy jest to ze mam widoczny meszek nad gorna warga.co mam robic??tylko prosze o cos skutecznego
Justyna!!! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 20:50   #101
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: Pytanko :(((

nie smuc sie! da sie cos z tym zrobic.
najskuteczniejsze sa zabiegi laserem- u kosmetyczki. dosc drogie ale skuteczne. w domu mozesz zrobic sobie depilacje woskiem (polecam Sensual) a takze wyrwac peseta.. chyba, ze masz baardzo gesty meszek.
pozdrawiam
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-16, 18:00   #102
Silvia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 39
Przebarwienia po kremie do depilacji wąsika.

Mój problem wynika z tego,że zawsze miałam wąsik i postanowiłam się za niego wziąść!!Kupiłam więć krem do depilacji wrażliwych partii ciała(podobno dobry)i zaczęłam walczyć ze swoim problemem.Kilka razy depilowałam i było w porządku,ale raz nałożyłam krem i bardzo mnie swędziało,ale pomyślałam,że to nic takiego i wyczekałam wskazaną ilość minut.Zmyłam...i wąsika nie było...a w jego miejscu pojawiło się przebarwienie skóry,o kilka tonów ciemniejsze od mojej karnacji.Teraz w dodatku jestem opalona i wyglądam po prostu śmiesznie.Tak jakbym miala mega wąsy a nie malutki wąsik.Wstydzę się wychodzić z domu.Mam korektor i probowalam jakoś to zakryć,ale nic z tego.Ciągle prześwituje to ciemniejsze miejsce.Boję się,że przez swoją głupotę załatwiłam się na całe życie.PROSZĘ,jezeli ktokolwiek ma jakiś sposob na moj problem,błagam o radę!!!!Nie wiem co robić,przecież w domu wiecznie nie będę siedzieć.Czy warto wybrać się do kosmetyczki?Proszę pomóżcie!!!Już nawet zastanawiam się,czy do cyrku się nie zapisać.Pozdrawiam serdecznie!!!Dziekuje za ewentualne porady!!!
Silvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 19:16   #103
tutti-frutti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 47
GG do tutti-frutti
Re: BARDZO PROSZE O POMOC!!!!!:(

Ło bosze...
niestety nie umiem Ci pomóc, ale podtrzymuję wątek !



Jak Ci nikt nie odpowie to wybierz się do kosmetyczki i tam zapytaj
tutti-frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 20:16   #104
oleq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 15
Re: BARDZO PROSZE O POMOC!!!!!:(

jejku jejku... sluchaj chyba sobie spalilas naskorek. nie boj sie to "odrasta" ze tak powiem, a piecze cie? boli? bo jak nie to moze piling? w sumie sciera martwy naskorek, dzieki czemu nowy moze ladnie narastac, wiec ja chyba bym sprobowala pilingiem. inna sprawa jesli to szczypie i boli. wtedy probuj oliwka. nacieraj i nacieraj - moga wyskoczyc z tego syfki, no ale one znikna, a skora sie zregeneruje - tak mysle.
oleq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 22:15   #105
Silvia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 39
Re: BARDZO PROSZE O POMOC!!!!!:(

Dzięki serdeczne za wsparcie i dobre rady.Na szczęście nic nie piecze i nie boli więc piling powinien wystarczyć,też nad tym myślałam.Jesteście kochane!!!!!!!!!!!Pozdraw iam!!!!
Silvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 22:42   #106
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: BARDZO PROSZE O POMOC!!!!!:(

wedlug mnie to Ci zejdzie, zluszczy sie. ja bym peelingow teraz nie robila, chyba ze Cie to juz nie boli, nie piecze itd. natluszczaj kremami i sie nie denerwuj, nastepnym razem poprstu trzymaj krocej, albo zmien krem
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 14:34   #107
kaska07
Raczkowanie
 
Avatar kaska07
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 43
GG do kaska07
depilacja wasik

Mam małe pytanko, byłam u kosmetyczki na depilacji wasika i za pierwszym razem po zabiegu na drugi dzien powyskakiwały mi syfki. Probowałam sie ich pozbyc przez okolo tydzien i to było okropne. Mimo wszystko nie zraziłam sie poniewaz myslałam ze spowodowane to było tym iż po depilacji nałożyłam podkład i moze pozatykały mi sie pory. NIe dodałam ze mialam małe ranki z ktorych poleciała mi krewka jak pani kosmetyczka poodrywała mi plastry. POszłam jednak drugi raz mając nadzieję że się to nie powtorzy... i niestety było tak samo( tym razem jednak nic na twarz po zabiegu nie nakladałam). Znowu powyskakiwały mi chrosty i syfy z ktorymi musiałam ostro walczyc. NIe wiem dlaczego tak sie stalo? Moze jestem uczulona na ten wosk? Czy to oznacza ze nie moge wykonywac depil. wasika? Pani kosmetyczka u ktorej byłam powiedziała ze musze zrezygnowac z tej formy.
__________________
"Gdybyś kiedyś we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał..."
kaska07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 14:45   #108
kate27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 236
GG do kate27
Re: depilacja wasik

Ja mam podobnie tylko depilacje wykonuje sama - plastrami kupionymi w sklepie.
kate27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 14:51   #109
Pippi
Raczkowanie
 
Avatar Pippi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
GG do Pippi
Re: depilacja wasik

Jest tylko jeden sprawdzony sposób: pod żadnym pozorem nie dotykać paluchami. Przynajmniej aż do następnego dnia, a ja nie dotykam w ogóle, jedynie gdy myję twarz.
Ja też miałam ten sam problem, aż jedna kosmetyczka mi powiedziała właśnie powyższe. Sprawdzone i działa.
Pippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-17, 14:58   #110
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: depilacja wasik

nie powinno byc zadnych ranek po oderwaniu wosku, to zle o kosmetyczcie swiadczy. krostki tak samo . kiedys wlasnie po depilacji wasika robily mi sie krostki i rozne inne brzydactwa. zminilam kosmetyczke i jak reka odjal. depilacje robi o niebo lepiej jak jej poprzediczka, dodatkowo smaruje to jakims lagodacym, chlodzacym preparatem.
a co do ranek to mojej kolezance sie tak zdarzylo gdy tafila do przypadkowej kosmetyczki, za dlugo jej wosk przytrzymala i oderwala z naskorkiem.chodzila biedaczka ze strupem przez dluzszy czas;/ dodam ze zazwczaj robi deplacje woskiem u innej kosmetyczki i nie ma takich problemow.
takze byc moze to zla kosmetyczka po prostu. radzilabym sprobowac u innej.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-01, 17:55   #111
Nadineee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2
Dokuczliwy wąsik nad górna wargą

witajcie..
Nie wiem czy macie ten sam problem jak ja..chcialabym sie zapytac czy moze ktoras z was wie jak sie pozbyc tego dokuczliwego wąsika nad górną wargą-moze chociaz jak troche go rozjasnic by nie byl widoczny tak bardzo..bardzo prosze o wasze rady.dziekuje i pozdrawiam, bede zaglądac by sie dowiedziec co napisalyscie.kazda rada jest dla mnie bardzo cenna

A jesli o kosmetyczke- to po ilu dniach odsrastaja??????
Nadineee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-01, 17:57   #112
Nadineee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2
Dokuczliwy wąsik nad górna wargą

witajcie..
Nie wiem czy macie ten sam problem jak ja..chcialabym sie zapytac czy moze ktoras z was wie jak sie pozbyc tego dokuczliwego wąsika nad górną wargą-moze chociaz jak troche go rozjasnic by nie byl widoczny tak bardzo..bardzo prosze o wasze rady.dziekuje i pozdrawiam, bede zaglądac by sie dowiedziec co napisalyscie.kazda rada jest dla mnie bardzo cenna
A po wizycie u kosmetyczki po jakim czasie odrasta ten wąsik i czy sa podraznienia skory?
Nadineee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-01, 19:05   #113
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: Dokuczliwy wąsik nad górną wargą

Witaj Ofelio:
1: Wiyta u ginekologa i badania chormonalne. Możesz mieć nadmiar testosteronu i stąd problem. Odpowiednie preparaty chormonalne, spowodują, że wąsik zaniiknie.

2 - Jeśli po prostu taka Twoja uroda, to możesz wydepilowac wąsik spejalnym plastrem, lub woskiem (sama w domu lub w gabinecie ksmetycnym).Możesz go też rozjaśnić 12% wodą utlenioną lub rozjaśniaczem do włosów (tylko nie zapomnij posmarować wcześniej skóry tłustym kremem, grubo!)
Powodzenia
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 14:18   #114
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Re: Dokuczliwy wąsik nad górna wargą

z Sally hansen jest rozjasniacz.Ja z tej firmy stosuje krem do depilacji.Wczesniej chodzilam do kosmetyczki na wosku( sama tez robilam).Wloski mi odrastaly dos szybko nawet po tygodniu.Ale podejrzewam ze gdybym caly czas stosowala wosk to teraz usowalabym go sporadycznie.
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-07, 22:16   #115
ryfinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 12
Re: Dokuczliwy wąsik nad górna wargą

czesc! ja tez mialam ten problem z wasikiem i gdyby nie moj chlopak to pewnie dalej bym go miala szczerze mowiac to mi wcale nie przeszkadzal no ale za jego namowa poszlam do kosmetyczki i usunelam go woskiem szczerze mowiac nie zrobila tego dokladnie i po powrocie do domu reszte usunelam pinceta noi od tamtej pory robie to raz w tygodniu tzn usuwam to sobie sama pinceta wloski sa za kazdym razem slabsze a i podraznien nie ma
ryfinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 10:29   #116
Mixturka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2
Re: Dokuczliwy wąsik nad górna wargą

Ja prubowałam rozjaśniać ale jestem ciemną brunetka i robiły sie rude te włoski wyglądało jeszcze gorzej. teraz od ponad 2 lat stosuje dostepny w sklepach wosk firmy Tanita do depilacji twarzy z chlorofilem. łatwo się stosuje pozostaje lekkie poczerwienienie ale jak bedziesz robiła na noc to rano super. Aha usuwam czasem nawet co 2 tygodnie bo odrastaja mało widoczne. i jesli juz usuniesz zmyjesz to taką husteczką z oliwką to potem dokładnie zmyj wodą z delikatnym mydełkiem do twarzy albo z czyms bo ta oliwka zatyka pory to taka mała rada i nie przejmuj sie niczym mój problem zniknął jak pozbyłam się wąsików )Powodzenia napisz jak wrażenia
Mixturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 19:46   #117
MegOn
Raczkowanie
 
Avatar MegOn
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 72
Re: Dokuczliwy wąsik nad górna wargą

witaj!
ja tez mialam problem z "wasikiem". na poczatku probowalam rozjasniac woda utleniona ale nic z tego i na dodatek podraznialo mi to skore. w koncu zdecydowalam sie na wizyte u kosmetyczki. tam wybralam zabieg (nie pamietam niestety nazwy zabiegu) polegajacy na trzymaniu metalowego drazka w trakcie ktorego kosmetyczka jezdzila nad gorna warga innym drazkiem z jakims mazidlem przez 20 min. potem to mazidlo starla i za pomoca wosku wyrwala owlosienie. warga byla zaczerwieniona przez okolo 1.5 godz. po zabiegu wloski nie odrastaly przez 3 tygodnie. potem wyroslo ich o 25% mniej. obecny stan jest moim zdaniem zadawalajacy , no moze jeszcze jeden taki zabieg bym wykonala. jest to skuteczne ale drogie jak na moja kieszen bo zabieg kosztowal mnie rok temu 200 zl. ja polecam ta forme usowania takiego owlosienia.uwazam ja za skuteczna. pozdrawiam i zycze powodzenia.
MegOn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 13:57   #118
Minetka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2
Wąsik

Chciałabym sie dowiedzieć jakie w tej chwili są najlepsze metody usuwania niezbędnego owłosienia konkretnie chodzi o wąsik.Może znacie jakieś niezawodne metody,jest to dla mnie wielki problem i niewiem jak można sobie z nim poradzć. z góry dziekuje za każdą porade.
Minetka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 14:54   #119
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: Wąsik

o tym juz było wiele razy wiec Ci nic nie pomoge poszperaj w archiwum ale...prosze Cie zmien ten nick...dla własnego dobra
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 14:58   #120
Minetka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2
Re: Wąsik

A co ci sie niepodoba w tym nicku
Minetka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-30 09:50:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.