Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-14, 16:10   #781
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
Weronisia, "Antki" są niestety znane ze swojego "żrącego" wpływu na oczy, więc okolice oczu omijaj, nakładaj tam Avene. To, że Cię dzisiaj szczypią oczy, z pewnoscią jest spowodowane antheliosem.
Jestem tego juz pewna, ze to jego wina. Gdy nałożyłam drugą warstwę, to miałam wrażenie, że ktoś mi jakiegoś kwasu solnego w oczy nalał To było coś strasznego.
Zmyłam szybko wszystko z twarzy. Nakremowałam się Toleriane. Zakropiłam oczy kroplami Visione i po kroplach było jeszcze gorzej.
Dopiero po pół godzinie mi przeszło i mogłam się od nowa smarowac i malowac.

Tym razem posmarowałam się LRP DP i oczy mnie nie szczypały


Zwiedziłam dziś kilka aptek w centrum pytając się o ten niby nowy filtr Avene, ale nigdzie nic takiego nie było i nie słyszeli o czymś takim. Na tym kończę poszukiwania. Musiała zajśc jakaś pomyłka.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 18:16   #782
dokami
Przyczajenie
 
Avatar dokami
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 15
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czy jestem zadowolona z Antka DP?
To jest mój pierwszy filtr z tak dużym faktorem. Na początku byłam lekko przerażona efektem kolorystycznym - zwłaszcza po użyciu Dry Flo. Zresztą moja mama jak mnie dziś zobaczyła (a widujemy się dość rzadko) z niepokojem stwierdziła, że jestem jakoś strasznie blada. Pocieszyłam ją, że to efekt stosowania kremu z filtrem i rezygnacji z podkładu i pudru (który co prawda, nie destabilizuje filtra, ale jest zbyt ciemny), a nie anemia.
Tak więc blada jestem że hej. No i moje oczka trochę cierpią. Mnie zawsze wszystko migruje z okolic oczu, a zwłaszcza powiek, do środka i podrażnia. To mi najbardziej przeszkadza w tym filtrze. No i nie wiem, czy nie zaszkodzę na dłuższą metę moim naczynkom krwionośnym.
Spróbuję może nakładać jakiś inny filtr w okolicach oczu. Mam nadzieję, że tu głównym winowajcą jest alkohol, a nie po prostu sam fakt, że mi coś do oka migruje.
Podsumowując - przekonałam się do filtrowania. Ale pobuszuję sobie jeszcze wśród filtrów - może znajdę lepszy?!

Co do Effaclaru K - to chyba jednak zostanę tylko przy wieczornym użyciu. Natomiast nie byłam pewna, czy przy mojej mieszanej cerze mogę go używać na całą twarz, a nie tylko na strefę T. Na kremie jest napisane, żeby stosować punktowo, hmmm... I to mnie zmyliło. Weronisiu, jak czują się Twoje suche policzki po Effaclarze?
dokami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 19:08   #783
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez sylwiani
no to witamy w rodzinie
wielkiej filtrowej rodzinie z seksownym błyskiem (bynajmniej nie w oku)
Swoją drogą- ja się tak nie cieszę, gdy kończy mi się tubka

A Antek DP jest cudny, tylko po co psuć ideał alkoholem w składzie W rezultacie pod oczy mam SVR100 (nową, stara mi się nie podobała), która jest gęstsza (pewność, że nie wleję sobie nic do oka), bezalkoholowa i ma większe PPD.
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 20:43   #784
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez dokami
Co do Effaclaru K - to chyba jednak zostanę tylko przy wieczornym użyciu. Natomiast nie byłam pewna, czy przy mojej mieszanej cerze mogę go używać na całą twarz, a nie tylko na strefę T. Na kremie jest napisane, żeby stosować punktowo, hmmm... I to mnie zmyliło. Weronisiu, jak czują się Twoje suche policzki po Effaclarze?
dokami, czy to aby na pewno jest Effaclar K, a nie A.I.? Do punktowego stosowania jest właśnie ten drugi.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 20:46   #785
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Zwiedziłam dziś kilka aptek w centrum pytając się o ten niby nowy filtr Avene, ale nigdzie nic takiego nie było i nie słyszeli o czymś takim. Na tym kończę poszukiwania. Musiała zajśc jakaś pomyłka.
To nie jest pomyłka, jest taki filtr:
http://www.beaute-test.com/cleanance...f_40_avene.php

Być może nie ma go po prostu w powszechnej sprzedaży.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 23:28   #786
dokami
Przyczajenie
 
Avatar dokami
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 15
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
dokami, czy to aby na pewno jest Effaclar K, a nie A.I.? Do punktowego stosowania jest właśnie ten drugi.
Dziękuję Erato, gdyby nie Ty żyłabym w jakiejś wielkiej pomyłce . Nie wiem dlaczego tak właśnie zapamiętałam stosowanie Effaclaru K (bo to jest na pewno K - aż poszłam sprawdzić) - jedyne co mi przychodzi do głowy jako usprawiedliwienie, to te wielkie upały. Na szczęście Ty mnie oświeciłaś, a temperatura otoczenia spadła - może znów będę mogła czytać ze zrozumieniem.
dokami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 11:05   #787
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziewczyny raz jeszcze zapytam... co lepsze do stosowania zamiennie z Zorackiem.. Effaclar K czy Iwostin Purritin? a moze stosować wszytskie trzy na raz? a warto do tego dodac Active C?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-15, 11:14   #788
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez dokami
Weronisiu, jak czują się Twoje suche policzki po Effaclarze?

Ja kremuję się nim 2 razy dziennie, bo na ulotce pisze, że można 1-2 razy dziennie go stosowac. A ja się śpieszę do efektów, więc stosuję 2 razy dziennie

A policzki?

Pytałam dziewczyn zaraz na początku czym smarowac się po Effaclarze K, bo będę napewno przesuszona itp.
Okazuje się, że Effaclar K wcale nie wysusza skóry, wręcz przeciwnie delikatnie ją natłuszcza, a tam gdzie jest tłustsza cera, wcale nie przetłuszcza.
Nie muszę używac żadnego innego kremu i moje policzki są zadowolone


Cytat:
Napisane przez Erato
To nie jest pomyłka, jest taki filtr:
http://www.beaute-test.com/cleanance_solaire_spf_40_ avene.php

Być może nie ma go po prostu w powszechnej sprzedaży.
Fajnie, że podałaś linka. Wydrukuję sobie tą fotkę i pójdę z tym do apteki i pokażę czarno na białym, że coś takiego istnieje i ja chcę to wypróbowac Nie ma zmiłuj się
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 11:25   #789
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Ja kremuję się nim 2 razy dziennie, bo na ulotce pisze, że można 1-2 razy dziennie go stosowac. A ja się śpieszę do efektów, więc stosuję 2 razy dziennie

:
Dla mnie Effaclar zawsze był zbyt łagodny, żebym miała zobaczyć jakieś efekty. Nigdy też mnie nie przesuszał. Jak chcesz, to możesz używac go 2 x dziennie, ja nie dałabym rady nałożyć filtra na warstwę effaclaru, bo by mi się wszystko zrolowało. A do tego Ty wstajesz o 4.30, jak Ty to wszystko robisz?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 12:47   #790
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Smok
A do tego Ty wstajesz o 4.30, jak Ty to wszystko robisz?

No właśnie wstaję o 4.30 i pierwsze co robię to myję buzieńkę i kremuję się Effaclarem. Po 15 minutach od razu się filtruję i maluję. O 5.15 siedzę już w autobusie Jest to wykonalne

Mi się Effaclar nie wałkuje, on się idealnie wchłania, a kładę go na prawdę duuużo. Mogę na niego kłaśc podkłady i filtry i wszystko ładnie się trzyma.

Używam effaclaru 2-gi tydzień i jestem zachwycona.
Nie zdziałał cudów, ale moje pory są zdecydowanie mniej widoczne, zaskórniki i wągry zniknęły. Nie mam żadnych pryszczów, mimo że miałam właśnie okres i w tym czasie mam ich dośc sporo. Cera zrobiła się idealnie gładka, ale to może też zasługa maseczki aspirynowej (zrobiłam ją tylko raz).


Odkąd się nie opalam na solarium i używam filtrów, moje przebarwienia są jaśniejsze, w każdym bądź razie nie ciemnieją. Mam jeszcze 3 spore widoczne plamki, ale na to trzeba coś cięższego, a teraz słoneczko mi na te kosmetyki nie pozwala.

No i muszę się pozbyc zmarszczek wokół oczu, bo wyglądam jakbym non stop była nie wyspana i pracowała na nocki (a nie pracuję już tak od 3 miesięcy).


Problemem są jeszcze moje naczynka, które pojawiły mi się intensywnie dopiero tego lata TO na twarzy smaruję Dirosealem. Ale mam popękane naczynka na ramionach i łydkach, kostkach. Im cieplej tym bardziej je widac.
Czym mogę je potraktowac? Mogę też Dirosealem? Tylko, że szkoda mi go, bo sporo mam tych naczynek.

A że plamy na ramionach też są mocniej widoczne będę się tam też smarowac filtrem
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 13:12   #791
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

To jestem pełna podziwu, ja nie jestem tak zorganizowana, bo nie muszę, jak chodziłam do pracy, wstawałam o 5.50, teraz to o 10 nie moę zwlec się z łóżka. Ale pewnie znowu będę musiała, bo szukam pracy. Maseczka aspirynowa fajna rzecz, zrobiłam ją nawet mojemu TŻ i też mu się podobała. Jest jedno ale: cena. Miesięcznie wychodziła mnie ta zabawa ok. 35 zł, tyle co lotion SVR z kwasami, który starcza na dłużej i połowa tego, co lotion Clinique, z kwasem BHA za 70 zł, który starcza na kilka mc. Obecnie zachwycam się po prostu tonikiem z octu, też eksfoliant, rozjaśnia cerę.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-15, 13:45   #792
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Smok
Obecnie zachwycam się po prostu tonikiem z octu, też eksfoliant, rozjaśnia cerę.
A ja z cytryn i octu jabłkowego genialny jest! Naprawdę wszystkim polecam
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 14:04   #793
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Wiesz, czytałam Twój przepis na forum, ale go niezbyt dokładnie zrozumiałam.
Mogłabyś go podać jeszcze raz?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 14:24   #794
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Bierzemy 3 soczyste cytryny, kroimy w plasterki razem ze skórką, wrzucamy do słoika, zalewamy 3 łyżkami octu jabłkowego. Słoik szczelnie zakręcić i odstawić na 2 tygodnie w chłodne, ciemne miejsce; odcedzić.
Zamiast octu jabłkowego można użyć winny, jednak ja bym polecała ten jabłkowy.
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 14:50   #795
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

I co dalej robimy z tym, co odlejemy? W jakiej proporcji mieszamy z wodą?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 16:51   #796
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

No wlasnie o to chodzi, ze nie mieszamy z wodą Po prostu w ciągu tych 2 tygodni, ocet ''wyciska'' z cytryn sok, odcedzasz ten miks od plasterków cytryny i voila. Powiem szczerze, że trochę się przestraszyłam na początku tego braku wody w przepisie, ale tonik działa bez zarzutu i podrażnień Zawsze leję go na wacik uprzednio spryskany termalką (żeby to nie wacik korzystał i tonik zbyt szybko się nie zużywał), a za pipetę służy mi póki co metalowa słomka
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 18:39   #797
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

To on taki stęzony wychodzi? To chyba nie dla mnie, bo ja toniki wykorzystuję dość szybko, wacik lubię mieć mocno nasączony, używam czasem kilka wacików, a taka ilość starczyłaby mi na bardzo krótko. Wody termalnej nie używam, bo szkoda mi na nią pieniędzy, dla mnie to zbędny gadżet. Zatem chyba pzostanę przy swoim przepisie.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 15:35   #798
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Moje kochane znowu muszę się Was zapytac o kolejnośc stosowania moich kremików, żeby czegoś sobie nie zbabrac.

Używam/będę używac:
- Effaclar K
- Diroseal Avene (naczynka)
- maseczka aspirynowa
- serum z wit. C 10-15%
- ROC Retin-Ox Multi Correxion (zmarszczki, plamy pigmentacyjne, gęstośc skóry, nawilżenie)
- filtr LRP DP 50+ lub 40, emulsja Avene 50+


Do tej pory używałam Effaclaru 2 razy dziennie. Maseczkę aspirynową robię co 2 dni przed spaniem. Diroseal do południa, przed nałożeniem filtra.

Krem RoC na dzień i noc chyba niedostępny w Polsce, więc podaję skład dla orientacji:
Eau, isononyl isononanoate, glycerin, steareth-2, ascorbic acid, dimethicone, cetyl palmitate, PEG-8, sorbitan stearate, butylene glycol, cetyl alcohol, steareth-21, cyclopentasiloxane, panthenol, copper gluconate, magnesium aspartate, zinc gluconate, retinol, butyrospermum parkii, lactoferrin, caprylyl glycol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate, crosspolymer, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, squalane, sucrose cocoate, xanthan gum, polysorbate 60,polysorbate 20, sodium hydroxide, disodium EDTA, tocopherol, BHT, BHA, chlorhexidine, digluconate, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, potassium


Wymyśliłam sobie, że Effaclar jest dośc łagodny, więc mogę go stosowac rano.
Wieczorem chciałabym stosowac Roc, bo zawiera retinol.


Powiedzcie mi gdzie mam upchnąc serum z wit. C ? Dobrze by było rano i codziennie
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 16:15   #799
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a ja przechodzę dzis kryzys
Poszłam kupić Active C.. no i oczywiscie nie mieli. bedzie jutro
A do tego moja twarz dzis jakos dziwnie wygląda...było juz tak ładnie a dzis coś znów zarózowiona, i łuszcząca się okropnie.. ech albo Effaclar tonik ją podrażnił albo Rosaliac...
Siedze teraz z grubą wartswą Rosaliacu i czekam może czerwien zejdzie

Edytowane przez Nikita-v
Czas edycji: 2006-07-19 o 15:35
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-18, 16:32   #800
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

[QUOTE=Weronisia]Moje kochane znowu muszę się Was zapytac o kolejnośc stosowania moich kremików, żeby czegoś sobie nie zbabrac.

Używam/będę używac:
- Effaclar K
- Diroseal Avene (naczynka)
- maseczka aspirynowa
- serum z wit. C 10-15%
- ROC Retin-Ox Multi Correxion (zmarszczki, plamy pigmentacyjne, gęstośc skóry, nawilżenie)
- filtr LRP DP 50+ lub 40, emulsja Avene 50+

/QUOTE]


Dużo tego. Nie wiem, czy nie za dużo naraz.
Po co dublujesz preparaty?
- masz 2 preparaty z BHA effaclar K i maseczka aspirynowa
-masz 2 preparaty retinoidowe Roc i Diroseal

Diroseal używasz na całą twarz czy na wybrane partie? Uwaga, on zapycha, przynajmniej mnie.
Ogranicz ilość.

Rano:
serum+filtry to jest pewne
a na noc jest kilka wersji:
- codziennie Effaclar K
- Effaclar K/Diroseal na zmianę
- Diroseal codziennie, co drugi dzień maseczka aspirynowa
itd.
Cos jednak musisz wyeliminować.
Moim zdaniem: jak wprowadzisz taką ilość róznorodnych skłądników, możesz zareagować podrażnieniem. Lepiej wprowadzać stopniowo. Ja na początek polecałabym rano serum+filtry, na noc kwas BHA i obserwować, co się dzieje.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 16:34   #801
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
robię co 2 dni przed spaniem. Diroseal do południa, przed nałożeniem filtra.

Krem RoC na dzień i noc chyba niedostępny w Polsce, więc podaję skład dla orientacji:
Eau, isononyl isononanoate, glycerin, steareth-2, ascorbic acid, dimethicone, cetyl palmitate, PEG-8, sorbitan stearate, butylene glycol, cetyl alcohol, steareth-21, cyclopentasiloxane, panthenol, copper gluconate, magnesium aspartate, zinc gluconate, retinol, butyrospermum parkii, lactoferrin, caprylyl glycol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate, crosspolymer, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, squalane, sucrose cocoate, xanthan gum, polysorbate 60,polysorbate 20, sodium hydroxide, disodium EDTA, tocopherol, BHT, BHA, chlorhexidine, digluconate, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, potassium


Wymyśliłam sobie, że Effaclar jest dośc łagodny, więc mogę go stosowac rano.
Wieczorem chciałabym stosowac Roc, bo zawiera retinol.


Powiedzcie mi gdzie mam upchnąc serum z wit. C ? Dobrze by było rano i codziennie

W składzie BHA to nie jest kwas betahydroksykwas, tylko konserwant.

Diroseal pownien być stosowany na noc, nie tylko Roc, bo to są preparaty retinoidowe.

Poza tym ten krem Roc wydaje mi się zbędny, ponieważ wiatminę C masz w seum w lepszej i skuteczniejszej dawce, retinol pałetający się w połowie skłądu nie będzie tak skutecny jak retinal w Diroseal.
Poza tym mam wrażenie, że niezbyt dokładnie poczytałaś o Diroseal, to nie jest jakies tam mazidło na naczynka, tylko preparat z silną dawka retinalu - skłądnika o wiele skuteczniejszego niz retinol. Wszystko, co wymieniałaś, że ma robić krem Roc - czyli działać na naczynka, zmarszczki, pogrubić naskórek itd, znacznie skuteczniej zrobi Diroseal.
Nie wydaje mi się jednak, aby lato było dobrą pora na rozpoczynanie kuracji retinoidami, ja w każdym razie zrezygnowałam z Diacneala.

Edytowane przez Smok
Czas edycji: 2006-07-18 o 16:58
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 16:56   #802
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Smok


Dużo tego. Nie wiem, czy nie za dużo naraz.
Po co dublujesz preparaty?
- masz 2 preparaty z BHA effaclar K i maseczka aspirynowa
-masz 2 preparaty retinoidowe Roc i Diroseal

Diroseal używasz na całą twarz czy na wybrane partie? Uwaga, on zapycha, przynajmniej mnie.
Ogranicz ilość.

.

OK. Z Dirosealu moge zrezygnowac, bo mnie troche szczypie. Uzywalam go punktowo na pekniete naczynka/pajaczki.


Czyli powinnam rano: serum z wit.C, na to filtry. Bede tak robic.

A wieczorem Effaclar K na zmiane z maseczka aspirynowa np. co 3 dzien?

No a ten Roc? Kupilam go glownie na zmarszczki. Moze stosowac go na zmniane z Effaclarem? Jeden wieczor Effaclar, a na drugi RoC? Chociaz polecaja stosowac RoC 2 razy dziennie.

Z Effaclaru jestem bardzo zadowolona, ale on nie dziala na zmarszczki, a glownie one mi teraz pozostaly i przebarwienia.

Czy moze najpierw zuzyc do konca Effaclar, a potem uzywac RoC?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 16:59   #803
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Odpowiedż co do Roc powyżej.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 16:59   #804
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A czy stosowanie maseczki aspirynowej co drugi dzień to nie za często?
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 17:12   #805
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Smoku piszesz o Dirosealu czy Diacnealu? Bo uzylas obu nazw...
Ja uzywam na naczynka Diroseal, ktory ma retinal w skladzie na samym koncu.

Ale jak juz pisalam moge z niego zrezygnowac, bo i tak nie mam go gdzie wcisnac.

A Diacnealu tego z kwasem glikolowym nie uzywam wcale, bo mnie ostrzezono, ze nie nadaje sie na lato. Ale nawet jak sie lato skonczy, to i tak nie wiem kiedy go uzywac. Ma na szczescie dluga date waznosci

Z RoCa mam calkiem zrezygnowac? Buuu... to moj najnowszy nabytek, ale ewentualnie moge go dac w prezencie mojej mamie

Ale w takim razie co na zmarszczki? Czy serum z wit. C pomoze mi na zmarszczki?
Kobietki ja mam juz 30-tke i niestety zmarszczki w ostatnim roku pojawiaja sie u mnie hurtowo. Chce temu jakos zapobiec. Najgorzej jest wokol oczu i ust.
Ja bardzo mruze oczy, bo mam wrazliwe na swiatlo i kosmetyki. Stad pewnie te paskudne zmarszczki.

Mam uzywac na to tylko serum?


USKOW ja robie maseczke aspirynowa co 2 dni, bo ktos mi tak na forum polecil. Wedlug Ciebie jak czesto powinnam robic ta maseczke? Bo ja tak na prawde sama nie wiem co lepsze. A nie chce sobie zaszkodzic. A z drugiej strony spieszno mi do efektow, bo jade do Polski i chce jakos wygladac No a we wrzesniu znowu pojade do Polski na wesele, wiec tym bardziej


Doradzcie mi cos.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 19:15   #806
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

No ja nie wiem czy co 2 dzień to za często, przecież to też złuszcza naskórek, sama sie zastanawiam czy nie robić co 2 dzień....
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 19:38   #807
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisia, Smok ma rację - retinol (RoC) i retinal (Diroseal) to raczej zbytek szczęścia - nie musisz dawać Roca mamie (no chyba że chcesz ), ale ja bym na razie zachomikowała RoCa w szafie i regularnie wykończyła przynajmniej jedną tubkę Diroseala, jak się skończy, to przestaw się na RoCa. W ten sposób możesz stosować na dzień serum z filtrami, na noc naprzemiennie Effaclar z Dirosealem. Ja robię czasami taką kombinację, że Diroseal leci na miejsca naczynkowe (góra policzków i wierzch nosa), a na resztę Effaclar. Albo Diroseal w połączeniu z nawilżaczem, kiedy mam "noc bezkwasową". W ogóle staram sie Diroseal stosować często, np. jak wracam pod wieczór do domu, zmywam filtr i nakladam Diroseal. Po paru godzinach, gdy idę spać, robię już normalne mycie i nakładam jakiś nocny kosmetyk (czyli effaclar albo Acne Derm, na zmianę z nawilżaczem, lub Active C).
Jeżeli teraz postawiłaś na oczyszczanie cery i zależy Ci na stosowaniu Effaclaru codziennie, to na inne preparaty musisz poczekać, nie mozna się paciać codziennie czym popadnie, bo to nie ma sensu. Po jakichś trzech miesiącach Effaclarowania jakiś efekt powinien się utrwalić, wtedy możesz zmniejszyć częstotliwość i nakładać go np. co drugą noc.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 19:57   #808
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Ja robię czasami taką kombinację, że Diroseal leci na miejsca naczynkowe (góra policzków i wierzch nosa), a na resztę Effaclar.
No wlasnie tez sie nad tym zastanawialam.
A wiec tak:
RoC chowam do lodowki do czasu gdy skonczy mi sie Effaclar lub Diroseal.
Rano: serum + filtry
Wieczorem: Effaclar na zmiane z Dirosealem.

Wszystko jasne


Ps. W Polsce kupie sobie jeszcze Skinoren i wtedy to dopiero bede miala problem gdzie wcisnac
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 09:24   #809
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisu, ja nie pomyliłam Diroseal z Diacneal, bo wiem, czym się róznią oba preparaty. Pisałam, co to jest Diroseal, a żeby Cię przekonać, że retinoidy to nie błahostka, napisałam Ci, ze ja odstawiam np. Diacneal na lato.

Jak kupisz Skinoren, to nigdzie go nie wciśniesz w ten program peilęgnacji. Skinoren to kwas azelainowy (lepiej kupić tańszy Acne-derm) i zastąpic może Effaclar.

Co do Diroseal, to ja też pytałam, czy stosujesz go na całą twarz czy na wybrane miejsca. Skoro punktowo, to możesz go stosować wg wersji Erato, na wybrane partie Diroseal, na resztę Effaclar.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 09:53   #810
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Smok
Weronisu, ja nie pomyliłam Diroseal z Diacneal, bo wiem, czym się róznią oba preparaty. Pisałam, co to jest Diroseal, a żeby Cię przekonać, że retinoidy to nie błahostka, napisałam Ci, ze ja odstawiam np. Diacneal na lato..
Teraz rozumiem. To przez te upaly taka tępa jestem

Cytat:
Napisane przez Smok
Jak kupisz Skinoren, to nigdzie go nie wciśniesz w ten program peilęgnacji. Skinoren to kwas azelainowy (lepiej kupić tańszy Acne-derm) i zastąpic może Effaclar. ..
A Acne/derm też jest bez recepty? Ja zacznę go używac dopiero późną jesienią zamiast Effaclaru na noc.

Cytat:
Napisane przez Smok
Co do Diroseal, to ja też pytałam, czy stosujesz go na całą twarz czy na wybrane miejsca. Skoro punktowo, to możesz go stosować wg wersji Erato, na wybrane partie Diroseal, na resztę Effaclar.
Wszystko jasne A więc Diroseal punktowo na pajączki pod okiem i na skrzydełkach nosa, na resztę pysiaka dam Effaclar


Dzięki Smoku Erato i inne dziewczyny też bez Was pewnie bym tylko skórę straciła A dzięki Wam pewnie niebawem zobaczę wspaniałe efekty
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:06.