Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - wątek zbiorczy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-11, 21:13   #211
Olciaa1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Gwiazdka podwyzszony poziom TSH moze byc przyczyna nadmiernej ilosci wloskow
Olciaa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 21:16   #212
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Dzięki, tak myślałam, mam zamiar w pierwszej kolejności zrobić TSH i FT4, a potem zobaczymy
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 21:17   #213
Olciaa1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Gwiazdka tak robilam tylko TSH i ogolne badania krwi i moczu tak mi zlecil rodzinny lekarz podejrzewac u mnie wlasnie hirsutyzm...

Edytowane przez Olciaa1985
Czas edycji: 2011-01-11 o 21:20
Olciaa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 21:20   #214
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Mi endokrynolog zleciła strasznie dużo hormonów, dlatego rodzice upierają się, żebym zrobiła narazie 2 podstawowe.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 21:26   #215
Olciaa1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Gwiazdka przyczyna nadmiernej ilosci wlosow moze byc rowniez podwyzszony testosteron lub prolaktyna a wiec hormon...
Olciaa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 21:47   #216
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Prolaktynę, FSH i LH miałam wcześniej robione i są w porządku Wiem, że to testosteron może być problemem, ale ciężko rodziców przekonać...
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 21:58   #217
Olciaa1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Gwiazdka powiem Ci ze im wiecej czytam tym mniej wiem dlaczego rodzice nie chca sie zgodzic na badanie hormonow? przeciez chodzi o Twoje zdrowie ....
Olciaa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-11, 22:16   #218
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Tak, tylko rodzice do tej pory uważali, że nadmierne owłosienie to mój wymysł, który nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Prosiłam ich o pieniądze na wizytę u endokrynologa i nie przekonani, jednak mi dali Potem miały być badania, też się niby zgodzili. Aż tu mój ojciec wpadł na cudowny pomysł, że zapyta swojej znajomej pielęgniarki (!) czy nie wie coś o refundacji badań. Ona na to, że nie ma takiej refundacji (co dla mnie było oczywiste) i że mam zrobić TSH, bo jeśli on wyjdzie w normie, to problemu z hormonami nie ma. I być tu człowieku mądry...
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 08:28   #219
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskawka1995 Pokaż wiadomość
Och narciarko nawet nie wiesz jak bardzo jestem ci wdzięczna za tego posta. Ja tu juz snuje scenariusze rozpaczy samotności do końca zycia na marginesie świata, bądz zamkniecia sie w zakonie, zarośnięta po uszy. hehe Ta nadzieja ze na swiecie istnieją chłopcy, którzy potrafią zrozumieć nawet takie problemy, nie nazywając dziewczynę babochłopem, jest na prawdę miła A co ile musisz depilować niechciane włoski? To mówisz ze mimo PCO na twarzy nie masz widocznego zarostu? A masz moze trądzik?
Na twarzy mam na brodzie i wąsik, wyrywam to co około drugi dzień pensetą, reszta włosów na twarzy to tzw meszek i zostawiam go w spokoju trądzik miałam ale odkąd zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne kilka miesiący temu (ze względu na moje PCO) nie mam już problemów w cerą

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Olciaa1985 Pokaż wiadomość
witam serdecznie
odebralam dzisiaj wyniki i mam podwyzszone TSH norma do 3.00 a ja mam 5,64 czekam na wizyte do endokrynologa ....Tak jak Wy mam problem z nadmiernym owlosieniem glownie na twarzy najwiekszym problemem sa wloski na brodzie....czasem je wyrywam lub rozjasniam kremem ale na chwile obecna jest ich tak duzo ze nie mam sily z tym walczyc....Mam nadzieje ze endokrynolog zaradzi i tarczycy i nadmiernemu owlosieniu choc widze na forach ze nawet tabsy anty nie przynosza rezulaltow
Doradzcie prosze jak usuwacie te wloski? czy jesli rozpoczne leczenie i wybiore sie do kosmetyczki na wosk z czasem wloski beda rosly w mniejszych ilosciach?
strasznie masz wysokie to TSH... mi to wygląda ewidentnie na problemy z tarczycą... ja mam TSH 1,94 przy normie 4 a mimo to moja endokrynolog stwierdziła, że to za wysoki wynik jak na mój wiek (18 lat) i wysłała mnie na test aTPO żeby sprawdzić czy nie mam niedoczynności, na szczęście wyszło, że nie mam

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Dzięki, tak myślałam, mam zamiar w pierwszej kolejności zrobić TSH i FT4, a potem zobaczymy
zrób sobie jeszcze androstendion jest to hormon męski i często właśnie on powoduje nadmierne owłosienie, w moim przypadku właśnie on jest największym winowajcą....

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Tak, tylko rodzice do tej pory uważali, że nadmierne owłosienie to mój wymysł, który nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Prosiłam ich o pieniądze na wizytę u endokrynologa i nie przekonani, jednak mi dali Potem miały być badania, też się niby zgodzili. Aż tu mój ojciec wpadł na cudowny pomysł, że zapyta swojej znajomej pielęgniarki (!) czy nie wie coś o refundacji badań. Ona na to, że nie ma takiej refundacji (co dla mnie było oczywiste) i że mam zrobić TSH, bo jeśli on wyjdzie w normie, to problemu z hormonami nie ma. I być tu człowieku mądry...
większej głupoty w życiu nie słyszałam... ja mam TSH 1,94 przy normie 4 a problemy z hormonami mam oraz jestem posiadaczką PCO
__________________
jesteśmy razem już...

Edytowane przez narciarka
Czas edycji: 2011-01-12 o 08:31
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 11:45   #220
Olciaa1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Gwiazdka ale przeciez badania takie jak np TSH lub ogolne badania krwi moze wystawic Ci skierowanie lekarz rodzinny i wcale nie trzeba placic ja wlasnie dostalam skierowanie na badania od rodzinnego. A do endokrynologa przeciez mozesz isc rownie dobrze na NFZ nie musi to byc prywatny.

Narciarka wiem wlasnie ze wysokie stad moje kiepskie samopoczucie i zmeczenie wlasnie przez tarczyce ale zobacze co mi powie endokrynolog na wizycie.

Zapomnialam dodac ze dostalam od rodzinnego rowniez skierowanie na usg brzucha ktore mam 21 stycznia

Zastanawiam sie tylko jak bedzie wygladalo moje leczenie?? czy nadmierne wloski to wina tarczycy czy choroba tarczycy zbiegla sie z hirsutyzmem, nie chce brac tabletek anty poniewaz niedlugo mamy zamiar starac sie z mezem o rodzenstwo dla naszego 2 letniego synka ....

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Doczytalam..
Zdarza się jednak, że hirsutyzm stanowi objaw innego, poważniejszego schorzenia. Wśród takich przyczyn wymienia się najczęściej:
- niedoczynność tarczycy;
Olciaa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 11:49   #221
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Olciaa1985 Pokaż wiadomość
Gwiazdka ale przeciez badania takie jak np TSH lub ogolne badania krwi moze wystawic Ci skierowanie lekarz rodzinny i wcale nie trzeba placic ja wlasnie dostalam skierowanie na badania od rodzinnego. A do endokrynologa przeciez mozesz isc rownie dobrze na NFZ nie musi to byc prywatny.

Narciarka wiem wlasnie ze wysokie stad moje kiepskie samopoczucie i zmeczenie wlasnie przez tarczyce ale zobacze co mi powie endokrynolog na wizycie.

Zapomnialam dodac ze dostalam od rodzinnego rowniez skierowanie na usg brzucha ktore mam 21 stycznia

Zastanawiam sie tylko jak bedzie wygladalo moje leczenie?? czy nadmierne wloski to wina tarczycy czy choroba tarczycy zbiegla sie z hirsutyzmem, nie chce brac tabletek anty poniewaz niedlugo mamy zamiar starac sie z mezem o rodzenstwo dla naszego 2 letniego synka ....
mama mojego tż-ta ma chorą tarczyce i leczenie u niej wygląda tak, że po prostu musi brać tabletki i nie są to tabletki anty

natomiast hirsutyzm z tego co tłumaczyła mi moja endokrynolog to nie choroba a objaw jakiejś choroby albo po prostu jest np odziedziczony po mamie, babci
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 13:50   #222
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
zrób sobie jeszcze androstendion jest to hormon męski i często właśnie on powoduje nadmierne owłosienie, w moim przypadku właśnie on jest największym winowajcą....

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------



większej głupoty w życiu nie słyszałam... ja mam TSH 1,94 przy normie 4 a problemy z hormonami mam oraz jestem posiadaczką PCO
Spróbuje przekonać jeszcze rodziców na dodatkowy hormon, tylko tak się zastanawiam, który lepiej zrobić: testosteron czy androstendion?

Tata ma dziś jechać do laboratorium zapytać i mam nadzieję, że każą zrobić wszystkie hormony, zlecone przez lekarkę
Cytat:
Napisane przez Olciaa1985 Pokaż wiadomość
Gwiazdka ale przeciez badania takie jak np TSH lub ogolne badania krwi moze wystawic Ci skierowanie lekarz rodzinny i wcale nie trzeba placic ja wlasnie dostalam skierowanie na badania od rodzinnego. A do endokrynologa przeciez mozesz isc rownie dobrze na NFZ nie musi to byc prywatny.

Zastanawiam sie tylko jak bedzie wygladalo moje leczenie?? czy nadmierne wloski to wina tarczycy czy choroba tarczycy zbiegla sie z hirsutyzmem, nie chce brac tabletek anty poniewaz niedlugo mamy zamiar starac sie z mezem o rodzenstwo dla naszego 2 letniego synka ....

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Doczytalam..
Zdarza się jednak, że hirsutyzm stanowi objaw innego, poważniejszego schorzenia. Wśród takich przyczyn wymienia się najczęściej:
- niedoczynność tarczycy;
Ja mieszkam w małej wiosce i niestety lekarze są niechętni do pisania skierowań Wiem, że do endokrynologa można iść na NFZ, z tym, że podobno trzeba długo czekać, najbliższa poradnia endo. znajduje się w dosyć odległym mieście, a endokrynolog, którą ja wybrałam to jedyny lekarz o tej specjalizacji w regionie, a na co dzień przyjmuje w Krakowie. Niestety wizyta dosyć droga- 150 zł (bez żadnego USG itp., tylko 30-min. wywiad).
Nie jestem jakąś hipochondryczką, ale trochę właśnie objawy niedoczynności do mnie pasują PCO nie mam na pewno, bo miałam USG ginekologiczne, które nie wykazało żadnych nieprawidłowości
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 14:13   #223
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

.
__________________
jesteśmy razem już...

Edytowane przez narciarka
Czas edycji: 2011-07-04 o 16:53
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 14:31   #224
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
a skąd jesteś jeśli można wiedzieć? daleko masz do województwa świętokrzyskiego? jeśli nie to mogłabym Ci polecić moją endokrynolog, wizyta o ile doprze pamiętam 70zł, oprócz tego wypisałaby Ci skierowanie do szpitala w Kielcach na onkologie gdzie ona pracuje i gdzie jest oddział endokrynologiczny i za darmo byś miała zrobione wszystkie badania i wystawioną diagnoze
Dziękuję za pomoc Niestety mieszkam na Podhalu, także daleko trochę do świętokrzyskiego Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni w tym miesiącu, jeśli nie, to odpuszczę, a za 1,5 roku, kiedy będę na studiach znowu zacznę walkę z hirsutyzmem
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 14:57   #225
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

pojawił się u nas nowy lek na nadmierne owłosienie/hirsutyzm- krem Vaniqa, na receptę, dość drogi (grubo ponad 100zł, ale w aptekach internetowych można trafić atrakcyjniejszą cenę). można zapytać lekarza o opinię; oprócz ewentualnego leczenia hormonalnego, oczywiście
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 12:19   #226
Olciaa1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Narciarka wiem ze hirsutyzm to objaw choroby w moim przypadku bedzie to wlasnie tarczyca dostane na nia leki ale z co tym nadmiernym owlosieniem? slyszalam ze dostaje sie np. Diane 35 czy to nie sa tabletki anty z hormonami? idac do endo bedzie mnie leczyl tylko w kierunku tarczycy? czy dzieki tym tabletkom na tarczyce powstrzymam hirsutyzm?
Olciaa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 17:14   #227
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Olciaa1985 Pokaż wiadomość
Narciarka wiem ze hirsutyzm to objaw choroby w moim przypadku bedzie to wlasnie tarczyca dostane na nia leki ale z co tym nadmiernym owlosieniem? slyszalam ze dostaje sie np. Diane 35 czy to nie sa tabletki anty z hormonami? idac do endo bedzie mnie leczyl tylko w kierunku tarczycy? czy dzieki tym tabletkom na tarczyce powstrzymam hirsutyzm?
ja biore akurat yasminelle, pytałam się mojej endokrynolog czy od tych tabletek mój hirsutyzm się zmniejszy albo czy istnieją jakieś inne leki które by mi pomogły. Odpowiedziała, że nie ma na rynku na razie nic co by hirsutyzm zlikwidowało ale dzięki antykoncepcji usunięte włosy będą mi odrastać dużo wolniej i może z czasem być ich troche mniej. Faktycznie włosy odrastają mi wolniej, kiedyś np na nogach musiałam je golić codziennie... i przestałam mieć kłopoty z cerą

a czy będzie Cię leczyła tylko w kierunku tarczycy? to już zależy czy reszte hormonów masz w normie. diane 35 to tabletki anty ale nie znam akurat osoby która leczyła by nimi tarczyce a będąc w szpitalu na badaniach troche osób na to chorych poznałam

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
pojawił się u nas nowy lek na nadmierne owłosienie/hirsutyzm- krem Vaniqa, na receptę, dość drogi (grubo ponad 100zł, ale w aptekach internetowych można trafić atrakcyjniejszą cenę). można zapytać lekarza o opinię; oprócz ewentualnego leczenia hormonalnego, oczywiście
osobiście w takie cuda nie wierze

chociaż znam taki środek który stosuje i po którym włoski stały się delikatniejsze po dłuższym stosowaniu ale nie wiem czy on na innych też by tak zadziałał
__________________
jesteśmy razem już...

Edytowane przez narciarka
Czas edycji: 2011-01-13 o 17:16
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 12:35   #228
Olciaa1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Narciarka a u Ciebie jak wykryto hirsutyzm? masz problem z hormonami tak? jakimi dokladnie ze dostajesz tabletki anty?

zalozmy ze hormony mam w normie a tarczyca odpowiedzialna jest za nadmierne owlosienie to biorac leki na tarczyce automatycznie nowe wloski przestana rosnac...bo przeciez niedoczynnosc tarczycy wywolala u mnie nadmierne owlosienie....tak to rozumiem mam racje?

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Narciarka a co to za srodek ktory stosujesz?

ja bardzo dlugo rozjasnialam te wloski ale pewnego dnia przesadzilam bo farbowalam 3 dni pod rzad i staly sie niemal biale wiec zaczelam wyrywac minal ponad tydzien a one nie wyrastaja i przy wyrywaniu niemal same wychodzily takie byly oslabione
Olciaa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 17:33   #229
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Wczoraj odebrałam wyniki badań i mam powiększony testosteron (przy górnej granicy 109, ja mam 132) Poza tym TSH i badania na cukier wyszły ok Jestem w kropce Po obejrzeniu przez rodziców dzisiejszych "Rozmów w toku", w końcu do nich dotarło, że mam problem. Zdecydowaliśmy się na resztę badań W przyszłym tygodniu wybieram się do endokrynologa i... no właśnie... strasznie się boję leczenie. Pewnie dostanę tabletki antykoncepcyjne, boję się efektów ubocznych. Zawsze walczyłam (i wciąż walczę) z wagą, strasznie się boję tycia po tych tabletkach. Czy Wy też przytyłyście w czasie brania tabletek? Jak długo trwa takie leczenie? Czy po unormowaniu poziomu testosteronu, można odstawić tabletki, czy trzeba je ciągle brać?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 10:58   #230
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Witam ponownie Byłam dziś z wynikami u mojej pani endokrynolog i niestety mam powiększony testosteron, DHEA oraz androstendion w górnej granicy normy. Lekarka stwierdziła, że to problem jajników i nadnerczy. Miałam robione USG, które wykazało patologiczny obraz nadnerczy. Za miesiąc mam się zjawić w szpitalu w Krakowie, w celu dalszej diagnostyki. Będę miała robioną m.in. tomografię i tu mam pytanie: czy będę badana ginekologicznie? U gin. byłam raz w życiu i miałam tylko USG, boję się normalnego badania;( Czy ktoś może coś powiedzieć o endokrynologii w szpitalu im. Narutowicza w Krakowie?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 15:40   #231
tallyw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cześć dziewczyny Borykam się z tym samym problemem co wy. Mam wąsik nad górną wargą. Nie jest on jakiś bardzo ciemny, ale wystarczająco widoczny, aby mi przeszkadzał. Jestem blondynką, ale oprawę oczu, a także owłosienie w 'naturalnych' miejscach mam ciemne. Moja mama (również blondynka) ma wąsik i nieco owłosienia na policzkach i brodzie. U mnie jest tylko wąsik i chciałabym pozbyć się go w gabinecie przy kuracji ciepłym woskiem. Tu pojawiają się wątpliwości: moja mama twierdzi, że jeśli teraz zacznę te zabiegi to włoski będą wyrastać coraz ciemniejsze i grubsze. Przeczytałam wiele forów na ten temat i tam rzeczywiście wypowiadały się kobiety już po burzliwym okresie dojrzewania, z którym owłosienie jest związane. Mam 15 lat (w kwietniu 16) i okres jeszcze mi się nie uregulował. Czy w takim wieku mogę zacząć depilację ciepłym woskiem u kosmetyczki, nie martwiąc się, że włoski będą wyrastać mocniejsze i szybciej? Nie sądzę, abym potrzebowała wizyt u endokrynologa jeśli włoski są tylko nad górną wargą. Pozdrawiam
tallyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 12:48   #232
Olciaa1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Tallyw faktycznie nie potrzeujesz konsultacji u zadnego lekarza taki wasik ma parwie kazda kobieta ale ja na Twoim miejscu nie usuwalabym woskiem wloski beda wyrastac na okraglo a Ty bedziesz ten zabieg powtarzac wiele lat kup sobie krem do rozjasniania wloskow firmy Sally Hansen a zobaczysz efekty, jesli jednak Cie nie przekonalam zrob sobie ta depilacje woskiem wszystko zalezy jak sie czujesz z tym wasikiem sama piszesz ze nie jest on zbyt widoczny wiec ten krem napewno Ci pomoze
Olciaa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 22:23   #233
obgryzacz_paznokci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Witam!
Więc zacznę od tego, że mam 15 lat i problem nadmiernego owłosienia. Dotyczy on głównie brzucha, sutków, miejsc intymnych... Sprawa zaczyna się robić uciążliwa, bo głupio mi się przebierać na w-f-ie albo jeździć na basen ;/ Do tego wszystkiego mam naprawdę nieregularny okres (raz na kilka miesięcy), nie wiem, czy to ma jakiś związek... A więc moje pytanie brzmi: Co ja teraz mam zrobić...? Powinnam pójść do lekarza, czy coś? Proszę poradźcie mi, co dalej
obgryzacz_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 06:25   #234
truskawka1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: aaa nie powiem
Wiadomości: 8
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Witam ponownie Byłam dziś z wynikami u mojej pani endokrynolog i niestety mam powiększony testosteron, DHEA oraz androstendion w górnej granicy normy. Lekarka stwierdziła, że to problem jajników i nadnerczy. Miałam robione USG, które wykazało patologiczny obraz nadnerczy. Za miesiąc mam się zjawić w szpitalu w Krakowie, w celu dalszej diagnostyki. Będę miała robioną m.in. tomografię i tu mam pytanie: czy będę badana ginekologicznie? U gin. byłam raz w życiu i miałam tylko USG, boję się normalnego badania;( Czy ktoś może coś powiedzieć o endokrynologii w szpitalu im. Narutowicza w Krakowie?
Ja byłam u endo w Wawie i mi też stwierdziła tak "na oko" problem jajników i nadnerczy teraz mam zrobić badania hormonalne.. ale powiedziała, ze na pewno cos wyjdzie. Jestem smutna, bo do niedawna nie chciałam wierzyc, usprawiedliwialam sie ze to nie moze byc prawda (bo przeciez kobiet z zarostem nie widzi sie na ulicy, to nie moze byc prawda) A masz jeszcze jakies objawy zmężczyźnienia? Np. duże mięśine, niski głos cos takiego??? Czy pocą ci się rece?Czy ty masz duży hirsutyzm?
truskawka1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 13:25   #235
Olciaa1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Obgryzacz paznokci na Twoim miejscu poszlabym do ginekologa w wieku 15 lat okres moze jeszcze byc nieregularny ale moze tez swiadczyc o PCOS lub szaleja Ci hormony. Wiec pierwsze co - ginekolog
Olciaa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 14:56   #236
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskawka1995 Pokaż wiadomość
Ja byłam u endo w Wawie i mi też stwierdziła tak "na oko" problem jajników i nadnerczy teraz mam zrobić badania hormonalne.. ale powiedziała, ze na pewno cos wyjdzie. Jestem smutna, bo do niedawna nie chciałam wierzyc, usprawiedliwialam sie ze to nie moze byc prawda (bo przeciez kobiet z zarostem nie widzi sie na ulicy, to nie moze byc prawda) A masz jeszcze jakies objawy zmężczyźnienia? Np. duże mięśine, niski głos cos takiego??? Czy pocą ci się rece?Czy ty masz duży hirsutyzm?
No, ja niestety hormony mam znacznie przekroczone i niestety na USG nadnerczy też coś złego wyszło. Teraz czekam na połowę marca i wizytę w szpitalu w celu dalszej diagnostyki. Ja podejrzewałam, że coś jest nie tak, ale nie dopuszczałam do siebie najgorszej myśli-hirsutyzmu. Teraz już niestety wiem, że mnie to dotyczy Co do mięśni, to mam normalne, nie zauważyłam różnic między mną a koleżankami, niski głos też na szczęście mnie nie dotyczy. Czy pocą mi się ręce? Czasem, zwłaszcza gdy mam pieniądze w dłoni, ale nigdy wcześniej tego z hormonami nie wiązałam. Jeśli chodzi o hirsutyzm, to mam spory, ale nie jakiś straszny. Mam wąsik, kilka pojedynczych ciemnych włosków na brodzie, długi meszek na policzkach, kilka włosków wokół brodawek. Moją zmorą są ramiona (plus dłonie i palce) i uda Kiedy pokazywałam mojej endokrynolog uda (wokół majtek), to tylko skinęła głową, jakby od razu sądziła, że to hirsutyzm
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 16:02   #237
truskawka1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: aaa nie powiem
Wiadomości: 8
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
No, ja niestety hormony mam znacznie przekroczone i niestety na USG nadnerczy też coś złego wyszło. Teraz czekam na połowę marca i wizytę w szpitalu w celu dalszej diagnostyki. Ja podejrzewałam, że coś jest nie tak, ale nie dopuszczałam do siebie najgorszej myśli-hirsutyzmu. Teraz już niestety wiem, że mnie to dotyczy Co do mięśni, to mam normalne, nie zauważyłam różnic między mną a koleżankami, niski głos też na szczęście mnie nie dotyczy. Czy pocą mi się ręce? Czasem, zwłaszcza gdy mam pieniądze w dłoni, ale nigdy wcześniej tego z hormonami nie wiązałam. Jeśli chodzi o hirsutyzm, to mam spory, ale nie jakiś straszny. Mam wąsik, kilka pojedynczych ciemnych włosków na brodzie, długi meszek na policzkach, kilka włosków wokół brodawek. Moją zmorą są ramiona (plus dłonie i palce) i uda Kiedy pokazywałam mojej endokrynolog uda (wokół majtek), to tylko skinęła głową, jakby od razu sądziła, że to hirsutyzm


Dziękuje za odpowiedźPrzepraszam, może juz pytałam o to ale co tam Z depilacją twarzy (bo o twarz szczególnie sie martwie) to juz jedziesz tak po całości... czyli jakaś depilacja czy penseta w dłoń i same te najdłuższe? Chodzi mi o to czy po takiej depilacji to juz twarz się zaciemnia ( w tych mcach co byly włoski, czarne kropki) czy wygląda to strasznie nieestetycznie? jak u faceta? czy umiesz zrobić to tak ze nadmiernego owłosienia nie widać? czy masz z tego powodu kompleksy i jesteś nieśmiała?
truskawka1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 17:42   #238
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskawka1995 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedźPrzepraszam, może juz pytałam o to ale co tam Z depilacją twarzy (bo o twarz szczególnie sie martwie) to juz jedziesz tak po całości... czyli jakaś depilacja czy penseta w dłoń i same te najdłuższe? Chodzi mi o to czy po takiej depilacji to juz twarz się zaciemnia ( w tych mcach co byly włoski, czarne kropki) czy wygląda to strasznie nieestetycznie? jak u faceta? czy umiesz zrobić to tak ze nadmiernego owłosienia nie widać? czy masz z tego powodu kompleksy i jesteś nieśmiała?
Po całości twarzy nie jadę, bo bym chyba nie nadążyła... Wąsik depiluję co drugi dzień kremem do depilacji Bielenda Vanity Krem cukrowy (póki co dla mnie najlepszy), włoski na brodzie wyrywam pęsetą, poza tym rozjaśniam włoski na twarzy i podbródek kremem wybielającym Sally Hansen (średnio 2 razy w tyg.). Jeśli chodzi o czarne kropki, to niestety przy pęsecie są widoczne Jednak wystarczy użyć dobrego pudru czy podkładu i kropki są niewidoczne Jeśli teraz dopiero zaczynałabym depilować twarz, z pewnością poszłabym do kosmetyczki na wosk... Nie powiedziałabym, że wygląda to nieestetycznie, bo na prawdę staram się, jak mogę, by hirsutyzm był niewidoczny. Najbardziej denerwuje mnie meszek na policzkach i coraz dłuższe włoski na brodzie, ale tak, jak wcześniej pisałam: dobry makijaż i jest od razu lepiej Jeśli chodzi o kompleksy, to mam mnóstwo, ale chyba taki wiek Hirsutyzm zdecydowanie odbiera pewność siebie, czasem mam dni, kiedy najczęściej płakałabym do poduszki... Z czasem jednak, można nauczyć się z tym żyć (depiluję się już 5 rok i nie jest źle). Po prostu, innego wyjścia nie ma. Kiedy jestem w dołku psychicznym, zaglądam na ogólnopolskie forum o hirsutyzmie (www.hirsutyzm.fora.pl) i od razu robi mi się lżej W razie dodatkowych pytań, proszę pisać bez obaw
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 18:55   #239
truskawka1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: aaa nie powiem
Wiadomości: 8
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Po całości twarzy nie jadę, bo bym chyba nie nadążyła... Wąsik depiluję co drugi dzień kremem do depilacji Bielenda Vanity Krem cukrowy (póki co dla mnie najlepszy), włoski na brodzie wyrywam pęsetą, poza tym rozjaśniam włoski na twarzy i podbródek kremem wybielającym Sally Hansen (średnio 2 razy w tyg.). Jeśli chodzi o czarne kropki, to niestety przy pęsecie są widoczne Jednak wystarczy użyć dobrego pudru czy podkładu i kropki są niewidoczne Jeśli teraz dopiero zaczynałabym depilować twarz, z pewnością poszłabym do kosmetyczki na wosk... Nie powiedziałabym, że wygląda to nieestetycznie, bo na prawdę staram się, jak mogę, by hirsutyzm był niewidoczny. Najbardziej denerwuje mnie meszek na policzkach i coraz dłuższe włoski na brodzie, ale tak, jak wcześniej pisałam: dobry makijaż i jest od razu lepiej Jeśli chodzi o kompleksy, to mam mnóstwo, ale chyba taki wiek Hirsutyzm zdecydowanie odbiera pewność siebie, czasem mam dni, kiedy najczęściej płakałabym do poduszki... Z czasem jednak, można nauczyć się z tym żyć (depiluję się już 5 rok i nie jest źle). Po prostu, innego wyjścia nie ma. Kiedy jestem w dołku psychicznym, zaglądam na ogólnopolskie forum o hirsutyzmie (www.hirsutyzm.fora.pl) i od razu robi mi się lżej W razie dodatkowych pytań, proszę pisać bez obaw
Pisalam ci juz ze cie normalnie uwielbiam? Dzieki za ten post z którego mam nadzieje ze slusznie wywnioskowałam, ze z hirsutyzmem można żyć. Fajnie, że jakoś sobie radzisz, mam nadzieje, ze gdy i mi przyjdzie walczyc juz na otwartym froncie(narazie włosków nie ruszam, jedynie sie zamartwiam to nie skończe jako samotna nieudacznica i tez sobie poradze, i dojde to satysfakcjonującego, normalnego stanu!
truskawka1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 19:10   #240
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskawka1995 Pokaż wiadomość
Pisalam ci juz ze cie normalnie uwielbiam? Dzieki za ten post z którego mam nadzieje ze slusznie wywnioskowałam, ze z hirsutyzmem można żyć. Fajnie, że jakoś sobie radzisz, mam nadzieje, ze gdy i mi przyjdzie walczyc juz na otwartym froncie(narazie włosków nie ruszam, jedynie sie zamartwiam to nie skończe jako samotna nieudacznica i tez sobie poradze, i dojde to satysfakcjonującego, normalnego stanu!
Heh, polecam się na przyszłość Pewnie, że można z hirsutyzmem żyć, nie jest łatwo, ale da się Nawet plusy tej choroby można znaleźć, ja np. ze swojego doświadczenia powiem tyle, że na pewno przykładam większą wagę do swojego wyglądu niż moje koleżanki, tzn. bardziej dbam o siebie Co do depilacji, to faktycznie trzeba przemyśleć. Ja, mimo, że mam długie włoski na brodzie i policzkach, nie ruszam ich, bo nauczyłam się z nimi żyć. Wiem, że się powtórzę, ale na prawdę można nauczyć się żyć z hirsutyzmem, mimo, iż nie jest to łatwe
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-28 08:49:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.